Jaký upínáky k nábojům DT Swiss 370

48 nepřečtených
  • Petrs

    Zajímalo by mě zda k nábojům DT Swiss 370 je nejlepší použít originál DT Swiss upínáky nebo jestli máte zkušenost s použitím jiných značek a v čem je přínos nebo výhoda použítí jiných než orig upínáků.

    0 0
    • marapara  

      To je úplně jedno jaké. Funkce bude stejná, přínos oroginálních je žádný nebo neznatelný.

      0 0
    • Pavel100  

      kup si ty, co se ti nejvíc líbí pokud něřešíš úplně nejlevnější provedení…

      0 0
    • orca.1  

      Můžu doporučit tyto BBB WheelFIxed Kromě příznivé ceny, mají střídmý designa a kupodivu to i dobře funguje. Výhoda: bez čtyřky imbusu ti lapka nesebere kolesa, nevýhoda: bez čtyřky imbusu nesundáš koleso ty:-)

      0 0
      • orca.1  

        Jo a reálná váha je 70g, takže super.

        0 0
      • zirecek  

        To jsou PU – pomaluupínáky, :o).

        0 0
      • Vilém  

        Mam na dvou kolech a spokojenost, kde nic neni, nema se co pos… :)

        0 0
      • martinnecas  

        Nedávno jsem tyto BBB WheelFixed nasadil místo klasických RU. Kotouče mají menší tendenci cinkat, řízení se mi zdá malinko přesnější. Takže doporučuju.

        0 0
    • Jenda  

      moc rychloupinaku jsem nezkousel ale DT od onyxu me prisly vylozene spatny – funkcne jsem naprosto spokojen se shimano

      0 0
      • marapara  

        Mám je na fullu a nemám s nima problém. Na HT jsem si koupil nejaké AC a ty se mi zdají lepší.

        0 0
      • JSt  

        ono je to dany typem. shimano dela s vackou v pouzdre, dt ma tu vacku primo na pace upinaku a opira se do plastu (viz priloha). ty dt se musi uz z principu povolovat. shimana jsou mnohem lepsi.

        0 0
    • scret  

      jestli to mas na svyho „canoura“ tak rozhodne DT RWS!!! pocitove udajne zvysi tuhost, ktera se priblizuje pevny osce…

      ja ho zvazuju dozadu na Reignika…

      0 0
      • Petrs  

        DT Swiss RWS sem teď poprvé viděl u kámoše na živo ale nějak mě to neuchvátilo při testu za ty prachy ale má jenom pr. 5mm. Počkám na jeho hodnocení a taky se na tom svezu dýl a uvidím jestli hodnocení opravím. Pr. 9 a 10mm bude určitě přínosněší. Ale to chce jiný náby.

        0 0
        • kubad  

          náby se dají upravit, ale né všechny :-)

          0 0
        • scret  

          no, par lidi je tu uz tusim ma a docela si je pochvalovali… bylo tusim o tom i nejake vlakno… zkus to pohledat…

          0 0
    • zirecek  

      Původní XTR RU jsem vyměnil po delším bádání, hledání za rychloupínáky A2Z Titanové.

      0 0
      • zirecek  

        Nejsou příliš odlehčeny, mají dlouhou páčku, příjemně plynule prohnutou; dobře sedne do ruky. Osička je neztenčovaná, přitom váha slušná.

        0 0
      • Bulda  

        a cos udělala s těma XTR? neválejí se ti náhodou nevyužité pod postelí :)?

        0 0
    • Pebe  

      když upínáky, tak USE Spin Stix, za takovou cenu lehčí neseženeš

      0 0
      • Gorgov  

        hmm, a kde je koupim? fakt je nemuzu sehnat…

        0 0
      • orca.1  

        Mám a fungujou spolehlivě, jen nevyvine tak velkou sílu jako u upínáků s pákou a excentrem.

        0 0
        • Gorgov  

          pockej mel sem za to, ze prave utahne kolo vetsi silou…

          0 0
          • orca.1  

            ..právě že ne. Rukou to nikdy neutáhneš jako excentrem. Na xc je to stoprocentně ok, ale fakt to utažení není takový. V některých recenzích si uživatelé stěžovali na povolování. Já jsem to nezaznamenal, ale je fakt, že stačí pootočit o 1/4 až 1/2 závitu a je to volný. Během jízdy se mi ale nikdy nepovolil.

            0 0
            • Gorgov  

              ta první věta je nesmysl, zaježí na stoupání závitu toho upínáku a tvaru excentru – jak moc je excentrickej. Ale podle toho, že píše, že po pul otoceni zavitu je to volný, tak to stoupání asi bude dsot velký a asi to moc utáhnmout nepujde.  Treba prave ty DT RWS to resi zubatkou a malym stoupanim zavitu- musis otocit vicekrat, ale zas je to utazeny vic nez standartnim excentrickym upinakem. No nicmene diky za prispevek, zil sem v domneni, ze to prave utahne dost fest. Tak to nebudu resit a vemu tune:)

              0 0
              • kubad  

                máš recht  :-) navíc sou mnohem hezčí

                0 0
              • orca.1  

                Je tam 5ka závit s běžným stoupáním. Jak píše výrobce stačí 3/4 otáčky pro utažení/povole­ní kola. Taky jdou utáhnout silně, ale není to jejich smysl. Jak říkám, na xc(am) v pohodě, na fr divočinu bych je nedával. Systémy dalších výrobců neznám, ale vše bude mít taky svoje mušky:)

                0 0
              • zirecek  

                U Tune bych se bál, kdy mě ve sjezdu předběhne zadní kolo, :-).

                0 0
        • dada  

          máš mail…koukám na ty dva modrý kousky vyjevěně…nemá eště někdo nějako zkušenost? klidně špatnou ať sem připravenej…

          0 0
    • siafu  

      už jak dlouho vozím a2z Ti a nepovolují se mi (náby Bees a vzadu Hugi 240), jinak lehčí než původní Shimana…

      0 0
      • zirecek  

        Také tak, akorát jiná barva. Zdají se mi jako vhodný kompromis, více odlehčované se mi již nepozdávají, :-).

        0 0
    • pepe19  

      jakékoliv,já mám hope

      0 0
    • Daf  

      Doporucil bych treba shimano, nebo ty lepsi kompozitove od Mavicu. Hlavne si nekupuj nejake designove, kde se packa otaci v plastovem pouzdere. To pouzdro se po case vymackava a rychloupinaky se pak povoluji.

      0 0
      • Thidney  

        tak tak, ty zmiňovaný a2z se mi valej na půdě /sklep nemám/ protože se vymačkal ten plastovej bazmek

        pokud chce někdo designově gramařit .) tak kcnc nejsou špatná volba

        0 0
    • Arops  

      Co zkusit tyto split skewer ? Maj dvou stupňové utahování. Nic pro gramaře.

      0 0
      • Mirek1  

        Já o nich uvažuju, viděl jsem někde loni i celkem pozitivní recenzi. Máte je nekdo?

        0 0
    • Jakobo  

      Nejlepší RU jsou Shimano, bez legrace. Jediná nevýhoda snad vyšší hmotnost. Shimano je myslím nevymyslelo, jen koupilo patent tuším od Sachsu, pro který je navrhoval nějaký Pepa :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.