• Kawi

    Ahoj, potrebuji poradit (respektive vyslechnout názory) na pořízení kola.

    1. cube elite c68 Sl
    2. trek pro caliber 9.8
    3. specialized stumpjumper HT expert Carbon
    4. ??

    Poradí odpovídá zatim mému naladění.

    Cube zejména pro super osazeni a kvalita/cena . Trochu mam problém s tou dvouletou zárukou.

    Rad bych si vyslechl jiné názory popřípadě rady a doporučení.

    Diky

    0 0
    • Kawi  

      Ten cube mam vybrany loňský model s rs1 vidlici

      http://www.bezvakolo.cz/…-29-teamline

      0 0
    • blackboy007  

      raději vem něco se sidem máš suprový rozpočet a pokud jseš z ostravy a okolí tak bezvakolo.cz je dobrý obchod a klidně si řekni o 10% tu dostaneš

      http://www.bezvakolo.cz/…te-c68-sl-29

      http://www.bezvakolo.cz/…-c68-race-29

      0 0
      • Kawi  

        Jsem ze středních cech, ale to není problém. Zaujala me ta cena, i s tou vidli, jinak je mi to vcelku jedno.

        Spíše pořad resim jestli jít do toho Cube. Někdo odrazuje a někdo doporučuje. Za ty peníze uz člověk přece jen rozmysli

        0 0
        • blackboy007  

          já měl podobný problém ale měl jsem rozpočet 35 000 kč a koupil jsem, ale víš co vem kolo tak okolo 110 000 kč a zbytek si nech na náhradní díly jako jsou brzdové destičky ,pláště, řetězy asi duše gripy ty vydrží tak 2 roky a to ostatní asi tak podle toho kolik km najedeš

          0 0
          • Kawi  

            Ja nemam ani tak problém s rozpočtem, když to bude 150.000 Kč a kolo bude super, tak proč ne, ale říkám si ze za těch 130 je to tak akorát. Nejsem žádný závodní jezdec, cca 2 tis za rok. Ale chci si udělat radost a zároveň aby to melo smysl

            0 0
            • novas752  

              Tak za 150 si kup 2 dobrý kola – třeba fulla za 90 a silničku za 60 a budeš šťastnej, spokojenej hned 2×. :)

              Kurňa já mít takovýhle problémy… :D

              0 0
            • TeryPV  

              2t ročně a kolo za 130 :o Já chci mít taky takové starosti :)

              0 0
              • svářeč  

                hodně hloupá reakce

                0 0
              • Smazaný účet  

                Jestli děláš za 20 a živíš z toho dvě děti, tak plně chápu.

                Ale když dotyčný má nějaké „výživnější“ povolání, tak proč ne ? lepší než to cpát do někam do kasína atd..

                0 0
                •  

                  Aď vyděláš 20tis či 200tis,tak to má splečné že jsou to vyhozné peníze,akorát při těch 200 tě to (až dostaneš rozum)nebude tolik mrzet.

                  0 0
                  • Fredos  

                    Pro tebe možná, pro něj třeba ne. Moc nechápu tyhle reakce.. Když si chce udělat radost tak proč ne. Já mít prachy tak bych si taky koupil nějakej supersport kterej bych vytáhl z garáže párkrát do roka a stejně by mi dělal radost pokaždé když bych ho šel do té garáže jenom přeleštit:)

                    0 0
                    • Kawi  

                      Diky za podporu.. Hold žijeme v Čechách !!!

                      0 0
                      • novas752  

                        Klid. :D Tady jsme zvykli radit kola za 10–30, takže o kilo víc a nastává nevšední situace a mnozí jsou z toho nervózní. :P

                        0 0
                        • Nikovlas  

                          Tyhle vlákna se vyplatí občas prolítnout jen kvůli těm nasranejm lidem :-)

                          0 0
                    •  

                      Takovou radost ti může udělat i pěkně zrenovované fávo a vyjde tě 50* levněji.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        LOL

                        0 0
                      • zdenek007  

                        Jde o to, že si chce i dobře zajezdit. Což na fávu nelze!!!

                        0 0
                        •  

                          Na jeho plánovaný roční nájezd je i to fávo zbytečný luxus.

                          0 0
                          • zdenek007  

                            Chce si udělat radost, zajezdit na dobrém kole, ne se plahočit na šrotu. Se sportovním autem si taky uděláš radost a najedeš pár tisíc km…

                            0 0
                            •  

                              Všechny kola jezdí stejně.

                              0 0
                              • zdenek007  

                                Ano, potom chápu veškeré Tvé reakce :-)

                                0 0
                              • Smazaný účet  

                                Bohužel nejezdí.

                                0 0
                                •  

                                  Ježdění musíš mít v nohách.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Nejenom v nohách.

                                    0 0
                                    •  

                                      Ale hlavně v nohách

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Tak pokud jezdíš jen na silnici tak ano. Ježdění v terénu je o něco složitější než jen točení klikama a námaha na ruce a trup je po pár hodinách znát. A kdyby to bylo jen o nohách taky by to bylo fajn.

                                        0 0
                                • Vilém  

                                  Spis bohudik.

                                  0 0
                              • Breakpain  

                                Stejně jako Shade 120ka jezdí jako Porsche 911, že jo ;) …

                                0 0
                                • pepek  

                                  to jsou ale auta, pro Všudenakola sprosté slovo

                                  0 0
                                • jan.pernik  

                                  jj, s120 je proste lepsi

                                  0 0
                      • Fredos  

                        Jo to určitě. Se mi líbí jak jsi si jistej tím co udělá radost někomu koho si v životě ani neviděl. On není každý člověk stejný jako ty:) Naštěstí.

                        0 0
                      • Breakpain  

                        to určitě …

                        0 0
        • Sindy  

          Ja bych sel do toho Cuba.Ten s RS1 vyhrál test asi 30 race ht v active sport bike. Navíc se mi líbí. :)

          0 0
          • Kawi  

            Zatim u me vede.. Kde si četl o tom testu..?

            0 0
            • Sindy  

              V jednom časopise. Někde ho mam, tak když ho najdu, mohl bych Ti ho vyfotit…

              0 0
              • Kawi  

                To by bylo super

                0 0
                • Sindy  

                  Snažil jsem se, fakt jsem se snažil. :D Bohužel se asi ztratil někde v tom mým nesmírným bordelu…

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Za tyhle peníze bych si ho postavil sám. A je to větší radost.

      0 0
      • Kawi  

        O tom jsem již uvažoval, ale nemam na to cas a řekl bych ze nejsem úplne ten typ člověka, který by to zvladnul. Takže raději nový hotovy komplet

        0 0
        • Breakpain  

          Koupit rámovou sadu, dát to staviteli se seznamem, co tam má být?

          Na Giant jsi koukal? IMHO preference jsou fajn, ale když nesedne geo ..

          0 0
          • Kawi  

            Myslím ze gigant děla u nejvyšších modelu pouze 27,5 a ja chci 29..

            Mam záložní variantu koupit rám look a nechat si to postavit, ale nejsme si jist ze se cenově dostanu na zajímavou částku

            0 0
    • blackboy007  

      http://www.bezvakolo.cz/…29-zeroblack

      tady máš Di2 elektronické řazení bez lanek a bowdenů

      0 0
      • Kawi  

        Na to jsem Koukal, přemýšlím o něm pokud by mi dali zajímavou slevu, třeba na těch 140–150..

        A zkušenosti ze shimanem xtr di2..?

        0 0
        • blackboy007  

          pokud ti dá těch 10–15% slevu to by vyšlo 170 000 kč

          tak tam v pondělí napiš a řekni že by si ho bral za 170 000 a na tuty ti ho prodají

          0 0
          • Breakpain  

            Což je mimo rámec… Teoreticky u takhle drahých mrch by se možná dala ukecat 20% sleva … 10% ti dají všude, jakmile je kolo trochu dražší :).

            0 0
            • blackboy007  

              20% je 40 000 kč tak by jsi dal 160 000 kč to napiš že máš max rozpočet 160 000 a máš velký zájem o toto kolo a neboj stejně na tom vydělají tak 40 000 kč

              0 0
            • Kawi  

              Jj, 10 jsem zatim dostal všude..

              Mate někdo zkušenost jestli ty SHimana di2 stojí za to..? Kouká jsem ze samotná sada stojí skoro 40 takže nejspíš asi Jo..?

              0 0
              • novas752  

                Řadí to skoro stejně jako mechanickej ekvivalent a snadněji se to „podělá“, akorát se ty páčky daj různě programovat.

                Tady je o tom víc: http://www.bikeandride.cz/…tvrde-utoci/

                http://www.bikeandride.cz/…lx-a-xt-di2/

                A že je něco o tolik dražší, neznamená, že to je o tolik lepší. – Funkční rodzíl mezi XT Di2 a XT nebo dokonce SLX je mizivej, jen je to o trochu lehčí.

                0 0
                • kubad  

                  Pletes se a to velice.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Řekl bych že elektronické řazení z principu bude uživatelsky přívětivější a snažší, nejspíš i přesnější.

                  0 0
                  • kubad  

                    Jj

                    Přesnější rychlejší spolehlivější , jak si na to zvyknes , těžko se vrací k mechanice

                    0 0
                • Rubi  

                  ze si radsi nebyl potichu, takhle verejne ze sebe delat blbce…

                  0 0
                  • novas752  

                    Naživo jsem to nikdy neviděl, ale z principu bych chtěl vidět jak se to zachová:

                    • po zásahu šutrem/klackem
                    • obalený blátem, sněhem apod.
                    • po ohnutí patky
                    • jak to bude šlapat po 10–15 000km

                    Podle mě je je jedna věc vozit to na závodech, kde to v depu hned vymění kolo a druhá to vozit na normální ježdění. Mám pocit, že jsem slyšel že to někdo sundal a nahradil mechanikou na Cape Epic.

                    Jestli to maj japonští inženýři až tak vymakaný, že tomu nic nevadí, tak smekám.

                    0 0
                    • kubad  

                      ad šutr

                      asi stejně jak klasika, jen to je dražší

                      ad bláto

                      na CX to vozí spousta lidí a tam opravdu bláto je :D takže líp než klasika

                      ad patka

                      jednoduše si schopný korigovat polohu na středu kazety v malých krocích a tím doladit řazení, takže za mě líp nebo asi stejně jak klasika

                      10–15t km by neměl být problém

                      0 0
                      • JakeF  

                        10–15t km už to určitě nebude fungovat, je to na hovno… Ale možná to půjde vyřešit tím, že se zase nabije :).

                        0 0
                        • kubad  

                          asi 5× ale jinak OK no :D

                          0 0
                          •  

                            Musí to být děsný krám.

                            0 0
                    • Radek Broz  

                      Takže taková ta typicky b-f rada: „řadí to stejně, ale nikdy jsem to naživo neviděl“ :D

                      0 0
                      • novas752  

                        Cetl jsem recenze na bikeradaru, pinkbiku atd. Ale osobni zkusenost nemam, to je pravda. Ono kolik lidí vůbec má, žejo.

                        0 0
    • tom xtr  

      Není mi jasné jedno. Píšeš, že nemáš žádné závodní ambice, nájezd cca 2 tis km / rok. Proč vybíráš z kategorie kol „TOP tuhá závodní raketa laděná primárně do rychlosti“, a ne třeba z kategorie „TOP trail bajků“ laděných více do pohodlí a pro tebe i s lepší ovladatelností ? Resp. z čeho usuzuješ, že z té první kategorie budeš mít větší radost?

      0 0
      • blackboy007  

        třeba full nepotřebuje

        0 0
        • tom xtr  

          Třeba ne. Trail bike nemusí být nutně full.

          0 0
          • Kawi  

            A nějaky typ..?

            0 0
            • tom xtr  

              Myslím, že nemá smysl radit konkrétní model, jelikož zkušenosti jsou nepřenositelné. Sám jezdím značku, kterou neuvádíš ve výběru. Moje volba pro zážitkové ježdění třeba u Spešlu by byl Camber (to je full a ten nechceš).

              Obecně : 1. kolo vyzkoušet v reálném terénu – nejen za chodníku před šopem (klidně i nižší model), 2. s tvým rozpočtem bych si vyhradil část peněz na špičková kola a vyměnil bych je místo katalogových.

              0 0
              • Nikovlas  

                A jaké jsou třeba trailové HT?

                0 0
                • Kubiczech  

                  Zkus google, je toho dost, nicméně do tohohle vlákno se nic z toho nehodí.

                  0 0
                  • Nikovlas  

                    Omg. Asi založím vlákno Trail HT… To, že tu proběhlo asi milion příspěvků o fullech (které se sem už vůbec nehodí) nevadí.

                    0 0
                    • nomecz  

                      třeba Commencal META HT

                      0 0
                    • Kubiczech  

                      Nemusíš zakládat, pokud tě to zajímá, tak vážně stačí ten google, nebo si něco vyhledat přímo tady na fóru. Každopádně vlákno o trail ht na elektriku do čtvrt míče by jistě nebylo od věci.

                      0 0
                      • Nikovlas  

                        To je fakt komický, jak nechceš zasírat vlákno offtopicem a s chutí o tom napíšeš 2 zbytečný posty. 2 posty – to je přesně ten počet, kolik zabere otázka a odpověď.

                        BTW – Díky, nomecz.

                        0 0
                        • Kubiczech  

                          Řekl vrchní zasírač. (: Tvé dotazy jsou zde úplně mimo, tak proč na ně odpovídat, když si to všechno můžeš najít. Kdybys nebyl líný používat hlavu, odpověď dávno máš, nebudeš v posledním týdnu již poněkolikáté za osla a jako bonus všem ušetříš spoustu času.

                          0 0
                          • Nikovlas  

                            Ty v tom zasírání nezůstáváš pozadu. Rozdíl je akorát v tom, že já tu teď nikoho nepoučuju.

                            0 0
      • Kawi  

        To je přesně to proč tady píšu..

        90 % mého ježdění je v Brdech, nahoru dolu, Štěrkové cesty, asfalt, les.

        Jezdím cca 2–3 hodiny 30–40km většinou hlavně co nejrychleji. Takový trochu kondiční trénink.

        Z toho usuzuji ze hledám asi správně. Docela mi to tvrdé kolo vyhovuje.

        Ale je pravda ze na celoperu jsem třeba nikdy nejel.

        Proto nez vyhodim 150 za kolo, tak se tak nějak poradně porozhlizim a utvrzují

        0 0
        • novas752  

          No tak zabrouzdej třeba do Ski a Bike Centra Radotín, kde maj podobně drahý fully k vyzkoušení a zkus si XC full – (Epic, Scalpel) a nějakej trailbike (Stumpjumper FSR,…).

          Nebo kdekoliv jinde, ale rozhodně nad fullem uvažuj a vyzkoušej ho, je to rozhodně lepší svezení, než nad dost předraženym pevňáku.

          0 0
          • Kawi  

            Ja se nějak nemůžu smířit s tim fullem..

            Je mi jasne ze jak to vy zkouším, bude to pohodlnější Atd..

            Ale proste taková ta radost z toho ze za beres a ten HT vystřelí a jede, to je proste paráda

            0 0
            • novas752  

              Mezi XC fullem a XC hardtailem téměř žádnej rozdíl ve zrychlení neni – je to navržený tak, aby se to nehoupalo a bralo jen nárazy od terénu – viz třeba Brain systém od Spešlu, rozdíl hmotnosti je v desítkách, maximálně stovkách gramů a můžeš si s tim troufnout mnohem víc. Pak třeba na na dlouhejch výletech nejsi na fullu zdaleka tak vyklepanej a z mýho pohledu koupíš za podobnou cenu daleko víc muziky.

              I spoustu závodníků ve svěťáku vozí full – třeba Kulhec z něj prakticky nesleze.

              0 0
              • Sindy  

                Chci full, kterej bude jen o desítky gramu těžší než ht. Samozřejmě pokud nebude nasobne dražší…

                0 0
                • Kubiczech  

                  Nenech se zviklat. Na to, co jezdíš, je lehký hardtail dobrou volbou. Zvlášť pokud ti je na současném hardtailu dobře a potřebu „více pohodlí“ zkrátka necítíš. Poslední dobou mají všichni pocit, že to bez celopéra nejde, a klidě by ti narvali Stumpjumpera, který – to jen tak mimochodem – bude ve tvé cenové ke čtrnácti kilům. (:

                  0 0
                  • Sindy  

                    Neboj, nenechám se zviklat. Já mám HT rád. :D (vim, ze to bylo myšleno na zakládajícího)

                    0 0
                  • Kawi  

                    Diky za podporu.

                    Přesně..! Byl jsem ve specialized..

                    Pokud chci hezky vybaveny HT tak jak si představuji, tak musím sáhnout po S-works a to je proste 230 .. Což jsou pro me podle me vyhozené prachy jen o nesmyslné váze a značce.

                    A ty celopera vubec nemají smysl. Za 150 je to osazeny tak shimanem xls a nesmyslnými koly, Carbon 2–3 kategorie Atd..

                    Trochu jsem prolezl všechny dovozce a již par měsíců to studuji, takže více méně specialized jsem vyřadil stejne tak jako jakýkoliv full

                    0 0
                    • tom xtr  

                      Jen pro info – IMHO velmi dobře vybavený full s váhou pod 10,5 kg včetně pedálů, odolných plášťů, mlíka nemusí být zrovna Spešl a nemusí být za 230 Tk., vleze se určitě do 150 Tk, spíše i 140 Tk.

                      0 0
                      • Chlebovnik  

                        Ukaž důkaz místo slibů. Pod 11 ok, ale pod 10,5 včetně toho, co jsi napsal, je to podle mě utopie.

                        0 0
                        • tom xtr  

                          Proč utopie? Koupíš katalogovku fulla s rámem, který ti sedí, cena cca do stovky a s váhou něco nad 11 kg, což se dá, a přestrojíš kola + komponenty.

                          0 0
                          • Chlebovnik  

                            Nerad se opakuji, ale: Ukaž důkaz místo planých keců.

                            A koupit hotovku za kilo, celou ji rozebrat, nakoupit spoustu nových dílů a ty původní prodat pod cenou, to je teda vážně rada nad zlato.

                            0 0
                            • tom xtr  

                              Tohle jako základ + kliky za X01, karbon rodla, karbon sedlovka + sedlo, přední plášť Sch RaR, karbon kola, snad jsem na nic nezapomněl. Jestli si to chceš převážit :) – parametrům to odpovídá.

                              Jinak upozorňuju, že jsem nikomu nic neradil, jen jsem uvedl reálnou možnost.

                              0 0
                              • JakeF  

                                Tomuhle se vyhnout velkým obloukem, praskalo…

                                0 0
                                •  

                                  Jako každý bakeliťák.

                                  0 0
                                • tom xtr  

                                  „Praskalo“ konkrétně znamená, že máš přístup k nějaké vypovídající statistice, nebo žes někde viděl nějaký prasklý XR rám (já ho teda viděl taky, jako i spoustu jiných značek).

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    No vidíš, tak už jsme ho viděli dva… Na to, jak málo jich jezdí, je to myslím statistika docela rozumná…

                                    Každopádně point je takovej, že radši kolo o pár gramů těžší ale kvalitní a při daným předpokládaným užití a ceně bych vybíral pouze mezi značkama s doživotní zárukou na rám.

                                    0 0
                                    • tom xtr  

                                      Na tak kategorický odsouzení „vyhnout se obloukem – praskalo“ bych čekal dost jiné argumenty.

                                      Jinak abych upřesnil ten prasklý XR, který jsem viděl já, tak to nebyl prasklý rám v pravém slova smyslu, ale uvolněné uložení ložiska v rámu, oprava (kdyby to bylo po záruce) do tisícovky, výrobce to uznal jako záruční vadu a dodal celý novým rám na výměnu.

                                      O tzv. doživotní záruce na rámy už toho i tady bylo napsáno dost a má to svoje plusy i minusy.

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        Můžeš mi napsat nějakej mínus doživotní záruky? Vyjma vyšší ceny samozřejmě…

                                        Jinak mně obecně tohle řešení pár gramů na úkor spolehlivosti přijde typickej BF bullshit. Jestli má kolo o 500g víc nebo míň je asi tak to poslední, co má na jízdu vliv… Ale na BF v kolonce váha to vypadá cool, to je jasný.

                                        0 0
                                        • marttoni  

                                          Tak tom xtr asi naráží na to, že „doživotní“ záruka na rám není až tak úplně doživotní.

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            Což je nějakej mínus proti klasický 2-letý?

                                            0 0
                                            • tom xtr  
                                              1. Pro upřesnění – časově omezená záruka na LP karbon rámy je 5 let a ne 2 roky.
                                              2. Tzv. „Doživotní záruka“ a minusy: není to záruka do konce „života majitele“, jak si to leckdo rád interpretuje, ale tzv. Limmited Life Time Warranty na životnost výrobku a s celou řadou problematických omezení (proti časově omezené záruce). Obsahuje obvykle pojem Product Life Cycle = faktický konec záruky po náhradě novým modelem = „konec života výrobku“ + formulace omezení na „očekávanou“ životnost výrobku vzhledem k použitému materiálu a způsobu použití atd., ve finále tedy hodně volná interpretace ze strany výrobce a spousta prostoru pro úhybné manévry bez pevné opory pojmu „doživotní záruka“ v zákoně …

                                              Stačí ?

                                              0 0
                                              • JakeF  

                                                Úhybnej manévr vidím akorát u tvojí reakce, rámy se v doživotní záruce mění naprosto bez problémů, pokud je to oprávněný… Samozřejmě představa, že si koupíš 10 let starý kolo na bazaru, rozmlátíš ho kladivem a dostaneš nejmodernější fungl novej rám, je trochu zcestná… Při normálně používaným kole a původním majiteli se i ty 10 let starý rámy většinou mění za nový.

                                                0 0
                                                • tom xtr  

                                                  A když si koupím 3 roky starý kolo na bazaru s „doživotní zárukou“, nerozmlátím ho kladivem, ale prostě se objeví po půl roce prasklina na rámu, pak to budu řešit jak ? A ještě trochu předběhnu případnou radu ...... prodejce z bazaru na nějakou spolupráci na reklamaci kašle nebo je nedostupný …

                                                  0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Nějak nechápu, co tu řešíš… Záruka je na kupujícího jak zákonná, tak doživotní, takže jsi na tom stejně v obou případech a je to čistě na prodejci, jak se k tomu postaví.

                                                    0 0
                                                  • tom xtr  

                                                    Tak možná sis ty záruční podmínky (konkrétně Spešl) pro začátek mohl přečíst. Jinak s „doživotní zárukou“ mám i svoji osobní zkušenost, i když to není u Spešla.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Možná by sis měl spíš pořádně přečíst, co píšu já… Záruka je na prvního majitele jak doživotní, tak klasická zákonná. Takže doživotní nepřináší žádnou nevýhodu, jen je na delší dobu…

                                                    0 0
                                                  • tom xtr  

                                                    Časově omezená záruka (zákonná i prodloužená) na 1. majitele omezení nemá. Plus odpadají některý další omezení (např. potvrzený autorizovaný servis 1× ročně …).

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Pokud přeneseš smlouvou práva na dalšího tak ne, jinak má.

                                                    0 0
                                                  • tom xtr  

                                                    Ano, v tom máš pravdu.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    To říkáš ty, bohužel se to neshoduje s tím, co říká právník…

                                                    Odpovědnost za vady a záruka na zboží jsou závazky, které vzniknou mezi prodávajícím a kupujícím a dalším prodejem věci automaticky nepřecházejí na dalšího nabyvatele. Pokud zakoupíte od jiné osoby věc, která je v záruce, nemáte vůči původnímu prodávajícímu žádná práva (otázkou je, zda to však prodávající zjistí). Ze zákona Vám však odpovídá za vady prodávající, který věc prodal Vám.

                                                    0 0
                                                  • Edwin  

                                                    Ale původní kupující by mohl zplnomocnit druhého kupujícího k řešení reklamace svého kola.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Máš nějakej platnej paragraf, kterej to upravuje? Já jsem tohle nedávno řešil a určitě lze, aby vyřizoval reklamaci někdo tvým jménem na základě plný moci, nicméně oficiálně jde plnění reklamace normálně za původním kupujícím… Samozřejmě jestli mu vyreklamovanou věc předáš nebo ne, to už prodejce nemůže zjistit. Ale úplně stejně to lze udělat i u doživotní, takže tam není rozdíl.

                                                    0 0
                                                  • tom xtr  

                                                    ad „rozdíl“ :

                                                    Lifetime Spešl i 5 letá (obvyklá) záruka na rámy jsou obě nad rámec zákonné záruky a řídí se ujednáním mezi prodávajícím u kupujícím.

                                                    V záručních podmínkách (příloha smlouvy) je u Spešl lifetime explicitně uvedeno omezení (mimo jiných dalších) pro plnění na 1. kupujícího a s povinností registrace 1. kupujícího. Předpokládám teda, že to takto i probíhá včetně ověření, ale Spešly neprodávám.

                                                    V ujednání časově omezené záruky „5 let“ (třeba u LP, ale určitě nejen u těch) žádná takováto omezující podmínka uvedena (záručních podmínkách = v příloze smlouvy) není, takže není ani omezení. Není to tak dlouho, co jsem si tenhle výklad pro jistotu ověřoval u distributora, jelikož kola točím cca co 2 – 3 roky a tohle info bylo důležité pro nového majitele. Ověřeno nakonec i na praktické reklamaci.

                                                    Je jasné, že pro lidi, co kola netočí, toto extra problém být nemusí.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    U zákonné časově omezené záruky je tahle omezující podmínka uvedená v zákoně, proto není důvod, aby byla znovu uvedena v podmínkách… Protože doživotní záruka je (jak sám píšeš) nad rámec zákonné, tak to musí být upraveno v samotné smlouvě.

                                                    Reálně je situace úplně stejná = záruka oficiálně platí pouze na prvního majitele/kupu­jícího. Jestli se k tomu prodejce postaví solidně a vyreklamuje to druhýmu majiteli už je na samotným prodejci/dovozci.

                                                    0 0
                                                  • tom xtr  

                                                    No když myslíš – nemám co dodat … :)

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    No hurá… Popravdě jsem čekal, že ti to dojde už po výkladu zákona od právníka, ale i takhle dobrý.

                                                    0 0
                                                  • Edwin  

                                                    Plnou moc upravuje Občanský zákoník (hlava III) a plnění jde samozřejmě původnímu majiteli. Jenže ty jako zmocněnec to můžeš dost dobře ovlivnit :)

                                                    Samozřejmě je to neetický a protiprávní jednání, pakliže už kolo není původního majitele.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    No tak jsem to myslel, přesně takhle jsem to zařizoval… Point je ale takovej, že stejně můžeš na základě plný moci vyřizovat doživotní záruku, takže v tom není rozdíl.

                                                    0 0
                                                  • Edwin  

                                                    Můžeš, pokud budeš ty a původní majitel jednat protizákonně. Ale to je na zvážení každého soudruha. Nemůžu říct, že s tím souhlasím, ale absolutně to chápu :)

                                                    0 0
                                                  • jan.pernik  

                                                    Tak hlavně právně je záruka z prvního majitele na majitele nového nepřenostná, pokud o tom nepodepíšeš extra smlouvu a hlavně jestli ji prodávající uzná. Záruka se vztahuje pouze na prvního majitele.

                                                    Jinak doživotní znamená do konce životnosti výrobku, takže např. baterie mají půl roku :-) Jaká je životnost rámu kola, toť otázka, ale tipnul bych max 5–7 let, nebo nalítané kilometry. Životnost auta je např. 300 000km (to je kdy amortizace sežere kupní cenu).

                                                    0 0
                                                • okapes  

                                                  Jako třeba 7 let záruka u Kia. Jó pane, vy jste s tím autem jezdil? No tak to máte běžné opotřebení. Na to se záruka nevztahuje… atd. s tím jsem se setkal. Jako reklamní slogan to ale zní velmi hezky — SSEEDDUUMM. a v reálu prd.

                                                  0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Jsi byl reklamovat sjetý gumy, viď…

                                                    0 0
                                                  • okapes  

                                                    Já KiU nikdy neměl, naštěstí. Ale například reklamace vylágrovanýho motoru se odehrávala podle výše uvedeného scénáře. U nás je v pronájmu prodejna KIA/Hnusdaj – viděl jsem osobně.

                                                    0 0
                              • Chlebovnik  

                                11,2 kg? + pedály = ~11,45 kg.

                                Kliky = –150 g

                                Plášť = –0 g (RoR 2.25 SS/TLE i RaR 2.25 SS/TLE mají oba ~600 g)

                                Sedlo = nevím, co bys chtěl ušetřit (má 220 g), ale ok, dáme tam S-Works Phenom = – 70 g

                                Smetí = řidítka, sedlovka = budu štědrý a dám ti 200 g k dobru

                                Kola = ta zapletená mají 1680 g, opět budu EXTRÉMNĚ štědrý a dám ti k dobru celých 450 g, abychom dali dohromady záplety hluboko pod 1300 gramů!!!

                                Takže suma sumárum jsme ušetřili 870 g. Finální hmotnost kola je tedy 10 580 g. Vskutku pecka za 150 tisíc (pochybuji, že bychom se do téhle částky vůbec dostali) a za vloženou námahu.

                                0 0
                                • tom xtr  

                                  Já ti ty tvoje výpočty opravovat nebudu, ale platí co jsem napsal nahoře.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Tak dej důkaz.

                                    0 0
                                    • sharkeeCZ  

                                      Přijeď na start Obr Drásala, Tom tam jistě bude a to kolo si tam můžeš převážit.

                                      Nebo se pletu Tome?

                                      0 0
                            • Petr L2  

                              Vždyť můžeš prostě v obchodě vybrat kolo a pak si ho nechat přeskládat, to je to nejmenší a máš to pohromadě a ani ceny nebude taková sebevražda

                              0 0
              • Rubi  

                zase trochu mimo :) mam sworku epica (2013, takze jeste tuzsi brain) a oproti pevnaku ve stejne vaze je to o dost vetsi rozdil, pevnak jde lehceji za pedalem, ale jinak souhlas ze full je o hodne univerzalnejsi a pro me osobne ma vic vyhod nez nevyhod…navic na brdske koreny uz neni o cem

                0 0
            • tom xtr  

              OK, rozumí – pocit zrychlení na rovným je fajn … Na druhou stranu ti tuhé HT nic neodpustí, a to nejenom ve sjezdu, stačí trochu víc rozbitá rovina a jedeš to celý v polostoje.

              0 0
    • mr.antik  

      to je blbý rozhodování, cestou jednoho kola bych bral spiš něco takového… http://www.mojekolo.cz/…arbon-2-2016#h1

      0 0
      • TeryPV  

        vždyť to má nemocnou vidlici :)

        0 0
    • Kawi  

      Začínám se v tom všeobecně trochu ztrácet.

      Tak jen to shrnu.

      1. Resim pouze HT , full nechci.. Tim se to trochu zjednodušuje.
      2. co tedy říkáte na Cube.? Fakt nerozumím ze na to dávají jen 2 roky záruku. Jestli to nesvědčí o kvalitě (ne kvalitě) a nevzit toho procaliber trek..?
      3. vyplatí se připlatit za shi xtr di2

      Takže me asi nápad jestli upřednostnit rám (trek) pred výbavou (cube) nebo naopak, když to shrnu..

      0 0
      • scota  

        A díval jsi se na nějaké ty testovací dny, nebo víkendy případně zájezdy? Třeba někteří prodejci Treku to nabízejí. Testy Cube dělal v Praze třeba Faltynek.

        0 0
        • Kawi  

          Treka mi půjčí v Praze po složení kauce na cely den, to je v poho.

          Ale horší je, ze neseženu toho cube..

          Ja mam cube ltd sl ale je to přece jen jeste duralové rám, osazeny xt, takže úplne to porovnat nejde..

          Ale pravé ze jsem s nim nemel problém a jsem docela spokojen.

          0 0
        • Kawi  

          Treka mi půjčí v Praze po složení kauce na cely den, to je v poho.

          Ale horší je, ze neseženu toho cube..

          Ja mam cube ltd sl ale je to přece jen jeste duralové rám, osazeny xt, takže úplne to porovnat nejde..

          Ale pravé ze jsem s nim nemel problém a jsem docela spokojen.

          0 0
      • Polopol  

        Podle tvojeho zadání, mi se líbí toto http://www.mojekolo.cz/…r-9-ulc-2016

        0 0
      • Trollix  
        • No tak logicky když ti nejde o peníze tak bych upřednostnil lepší rám , protože ten je vždycky nejdražší a nevyměníš ho – komponenty vyměníš dle libosti.
        • To s Di2 posoudit nemůžu protože jsem ho nejezdil.
        • Primárně bych se u takhle drahého kola soustředil na to jak mi sedne – to znamená zajet si na nějakou testovačku a ozkoušet víc kol. Třeba ti nějaké úplně jiné kolo třeba i o mnoho levnější sedne o tolik víc že tě nebude zajímat výbava protože na něm budeš ,,jako doma´´ a už nebudeš chtít nic jiného.

        Ještě bych se podíval třeba na

        BMC Teamelite : http://www.bmcbike.cz/…755418369-0/

        Hardtaily od Cannondalu : http://www.cannondalebikes.cz/…xc-race/f_si

        Nebo nové Ghost Lectory

        0 0
        • Kawi  

          Diky za ten ghost, ten vypadá cena, výbava, velmi zajímavé.

          Canondale znám a nějak me neoslovil, nějak si říkám ze si ho koupi každy kdo ma trochu peníze aby se odlišil to jednou nohou :-)

          0 0
          • mr.antik  

            zas kupovat za ty prachy relativně levné značky typu cube nebo ghost mi přijde líto. Osobně i v HT bych toho cannona s leftynou bral hned a nebo custom stavbu, ale to bude o jiných penězích

            0 0
            • tonik666  

              Presne tak. To uz radsi spesla.

              Cube a ghost je tak dobre osazeny za male prachy, protoze usetrili mimo jine na ramu.

              0 0
              • TeryPV  

                hlavně že Ty rámy padají většinou z jedné fabriky :) Ale tak nevadí…

                0 0
                • tonik666  

                  To platibo hlinicich a ty fabriky jsou dve, jestli se nepletu. Vyrob karbonu je na taiwanu pry o dost vice.

                  Navic nejde tolik o fabriku, ale o to, jak designeri ram vymysleli- kolik materialu kde, jak kladena vlakna.

                  Takze tvoje zjednoduseni je blbost.

                  0 0
          • jkcz  

            Mam lonsky cube (kupoval jsem o prazdninach a vsude prazdne sklady) a kdyz jsem videl letosni ghost lectory, tak ty ramy jsou zpracovanim o level vys. Tedy kdyby rozhodovani bylo mezi temito dvema, tak bych dnes sel do ghosta.

            0 0
        • Kawi  

          Tak uvidím v týdnu.

          Nechal jsem nacenit rám Look 989 (je nadhernej)

          Kola mavic SLR no a s osazenim uvidím asi dle ceny a doporučení..

          0 0
          • Trollix  

            Jestli se ti líbí Look rám tak se podívej ještě na tohle : http://www.mondraker.com/…n-pro-sl/540

            Viděl jsem jeho nižší verzi ale v téhle barvě na závodech a je fak pěknej.

            Ale dal bych si bacha protože píšeš že jezdíš jen tak na pohodu 2k ročně – to znamená bez závodních ambic a jak Look tak i mondraker budou neskutečně tuhý a špičkově laděný na závody – tzn. absolutně se nebere ohled na pohodlí.Vím co jsi psal ale jen na to upozorňuju – Btw. naživo jsem viděl jak Looka tak i Mondrakera a víc se mi líbil Mon :) Kdyžtak v minulým velu byl tuším test právě toho Looku.

            0 0
            • Kawi  

              Diky, podívám se na nej.

              Jj, předpokládám ze to bude tvrdý, ale to mi zatim nevadí. Možná za 10 let, to uz asi budu uvažovat o full..

              Test na look jsem četl a myslím ze dobrý..

              Ten rám vychází na 62 tis, 5 let záruka.. Vypadá super.

              Myslím ze za 130–150 to bude super kolo, který zase úplne všude nebudu potkávat jako canondale

              0 0
              • Luwa  

                Při dvou tisících kilometrů ročně zas tak tolik kol nepotkáš :)

                0 0
      • snas89  

        XTR di2:

        vlastní zkušenosti nemám, ale lidi okolo mýho mechanika prý doporučují a on konec konců taky.

        benefity:

        lehčí řazení (menší potřebný tlak prsty), jestli jezdíš nadoraz s tím, že ke konci už nemáš ani sílu zmáčknout páčku, může to být silný argument. Já takhle zatím dojížděl jen 2×.

        možnost programování převodů

        zápory:

        dražší o cca 15 000, zvaž u finální konfigurace ohledně ceny

        přece jen je to lektronika a další věc, která se může relativně lehce rozbít (zatím jsme na závodech viděl jen jeden případ)

        Jestli máš v plánu 2×11, dává to podle mě o dost větší smysl, než 1×11, tam je to asi „jen“ o tom ulehčení

        0 0
        • JSt  

          jak si poradi elektricke razeni treba s prihlou patkou? mechanicky v tom mas cit a jsi schopny tam ty kvalty alespon nejak sazet.

          0 0
          • Tojny  

            Ještě si měl upřesnit mechanický bez indexace :)

            0 0
            • mr.antik  

              na mechanice máš tam točítko kterým si to na nějakým převodu srovnáš. Docela zajímavej postřeh, protože elektriku jsem viděl jen na obrázku

              0 0
              • JSt  

                presne tak. pri problemech se da poladit saltr sroubem na pace, aby sam hazel pruzinou s tim, ze proti pruzine to pakou trosku pretahnes a taky to preradi.

                0 0
              • Tojny  

                elektriku taky nevozím, ale pokud je to indexované řazení tak by ti tím stavěcím točítkem měl poladit na každý pastorek zvlášť.

                0 0
                • Tojny  

                  možná by pomohlo zatuhlé vedení…

                  0 0
                • Tojny  

                  možná by pomohlo zatuhlé vedení…

                  0 0
        • snas89  

          Dnes jsem to měl na chvilku v ruce (XTR 1×11), takže krátký dojmy:

          • 100% přesný chod (otázka je, jak to pak vypadá, když se něco podělá:) )
          • nehledě na sílu záběru, vždy jde řadit příjemně lehce, páčky kladou odpor tak akorát a cvakne to, ale jdou lehčeji, než klasické páčky
          • baterka prý vydrží cca týden intezivního ježdění, na displeji je ukazatel

          Mě osobně to dává především smysl na 2×11, kde odpadne řadící páčka pro pilu a místo ní dát ovládání na teleskop, navíc jde naprogramovat řazení.

          Ale je to příjemný a dokážu si to představit i na 1×11.

          0 0
          • Divebull  

            Zkušenost ze silnice, ale to bude stejné. Počítej s tím, že baterka v zimě nevydrží tolik co v létě a budeš muset dobíjet častěji. Jinak u silnice je možné doladění DI za provozu stejně tak jako u mechaniky s kolečkem. Zmáčkne se tam tlačítko na jednotce a pak se pomocí příslušné páčky jemně dolaďuje. DI má ještě další výhodu v možném jednoduchém navázání další elektroniky a ovládacích prvků do budoucna.Např. pokud třeba někdo vozí rohy tak může mít další řadící tlačítka na rozích. Na silnici používám Garmina a páky DuraAce mají v sobě skrytá tlačítka kterými se dají přepínat na Garminu obrazovky, start/stop, zobrazit převod, atd. Za rok používání vím, že se k mechanice nevrátím.

            0 0
    • Gustaf 81  

      http://www.ghost-bikes.com/…o-kole/5329/ vzal bych Lectora…krásný rám a krásnej bajk

      0 0
    • zdenek007  

      Jakou potřebuješ velikost?

      0 0
      • Kawi  

        19,5 rám

        Jinak určitě 29

        0 0
        • easton  

          Když jsem nedávno kupoval nové kolo, dostal jsem finačně velmi zajímavou nabídku od prodejce na tohle ve velikosti 19":

          http://www.cannondalebikes.cz/…_si-carbon-2

          Pokud by tě to zaujalo, pošli SZ.

          0 0
          • Vilém  

            Cannona nechce, jezdi na tom kazda trubka, ktera chce ukazat, ze na to ma. Radsi Cube, Ghost, nebo Radon ap:)

            0 0
            • zdenek007  

              Trubka seš ty. F-si je jeden z nejlepších, ne-li nejlepší HT na trhu. Kdokoliv, kdo na něm jel (nemyslím četl!), ti to potvrdí..

              0 0
              • Vilém  

                Bohuzel jsi nepochopil, ze jsem volne interpretoval nazor zakladatele vlakna, ktery tu zminil.

                0 0
              • Rubi  

                kdyby delali pro verejnost klasicky pevnou osu, tak urcite ano :) na svetaku pri rychlosti servisaku to smysl ma, jinak nevidim jediny duvod

                0 0
              • kubad  

                rám je to určitě dobrý, ale nejlepší no nevím, mě vadí absence pevné osy, kecy o tom že není potřeba jsou k smíchu, na Scalpelu už potřeba je?

                0 0
            • easton  

              Aha, tak to jo. ;)

              Nepročetl jsem to úplně celý. Já myslel, že jen prostě hledá dobrý kolo. ;)

              0 0
              • TeryPV  

                To jsi četl dobře, ale když víš, že chce dobrý kolo tak nevím proč postuješ cannona :)

                0 0
                • easton  

                  Samozřejmě… omlouvám se… :))

                  0 0
          • Sindy  

            Sice ta vidle mela rakovinu, tak ji museli amputovat nohu, ale v téhle barvě se mi strašně líbí. Narozdil od te zelené…

            0 0
            • TeryPV  

              ta vidlice je neskutečně nemocná… bohužel ne jen ironicky a jako vtip, ale i v reálu :)

              0 0
              • JakeF  

                Neviděl bych to tak černě… Lidem, co na ní moc nejezdí, vydrží občas fungovat bez servisu i dva měsíce :).

                0 0
    • Nikovlas  

      Mně se hodně líbí Canyon Xceed – líbí se mi hlavně geometrie. Poměr cena/osazení jsem nikdy neřešil, protože jsem o tom nikdy vážně neuvažoval.

      0 0
      • Trollix  

        No tak u kol nad 100 litrů bych snad ani osazení neřešil …předpokládám že všechny značky – Kromě těch přepálenejch jako Spešl , bude to osazení bude vždycky XTR nebo XX SID , RS-1 , a zajímat se musíš spíš o celkevej pocit z jízdy , geometrii atd…

        0 0
      • sharkeeCZ  

        bohatě stačí toto

        https://www.canyon.com/…-9-9-sl.html

        0 0
    • pocestny  

      To je zajímavé rozhodování: Cube sem, Trek tam, Canyon támhle, Lapiér, Spešl, Ghost…

      Bych fakt nevydal 130–150 litrů aniž bych se aspoň trochu dopředu nezamyslel nad tím, jaká geometrie mi vlastně sedí.

      0 0
      • Nikovlas  

        Pointa je, že první krok, který člověk udělá, je logicky ten nejsnazší – například se poptat mezi ostatními cyklisty – třeba se dozvím nějaké tipy. Pak logicky následují ty další kroky, které zpravidla zaberou nějaký čas, případně stojí peníze. Co je na tom vlastně zajímavé?

        0 0
        • novas752  

          Konečně se tu někdo ptá na něco jinýho, než stroj za 10. :)

          0 0
        • pocestny  

          no zajímavý je ten přístup

          0 0
    • Martin  

      chceš se tu tak trochu vykecat a vystavit se obdivu nad plánovanou investicí, viď?

      on totiž kolo za 130.000 kupuje obvykle jedinec, který o kolech něco ví a takový nepotřebuje rady na bike-foru, jinak to nedává smysl

      nevěřím prostě, že se kola v této kategorii kupují jen tak z plezíru, ostatně, dobře to vystihl příspěvek hned nade mnou

      0 0
      • Pedro404  

        Proč ne? Hodnota peněz je relativní vůči příjmu, dovedu si představit, že pokud někdo jen tak z plezíru koupí kolo za 13, tak člověk, kterej vydělává 10× tolik, holt jen tak z plezíru koupí kolo za 130.

        0 0
      • nomecz  

        tomu nevěř, teď to nemyslím nijak zle vůči zakladateli tématu předpokládám, že to není jeho případ, ale prostě někdo bere kolo jako další možnost ukázat „že na to mám“.

        Mám tady v okolí taky takového „profi cyklistu“, postarší podnikatel který není schopen pomalu na kolo přes svou vanu nasednout, natož někam rozumně dojed (teda do hospody na pivko asi 2 km se hecne).

        Má kolo v dvojnásobné ceně než se tady řeší a samozřejmě to nezapomene hodně často opakovat, při sezení na té zahrádce u piva …

        0 0
      • pocestny  

        Ale joo, jsou takoví, co mají luxusnější kolo, ale neví o tom nic. Proti tomu vlastně ani nic nemám. Nepotřebují o tom nic vědět. Borec ve Ferrari taky nemusí vědět, jak to auto funguje. A když si (náhodou, když dobře vybere – mi šlo nahoře o ten způsob koupě) dobře vyberou, jezdí se jim na tom skvěle, jsou spokojení…

        Teď jsem potkal borce na Spešl Levo, no neřeší nic, nepotřebuje znát ani ty díly co má na bajku, vyjel na švih i v dešti a užíval si to, …roky jsem neviděl tak nadšeného člověka z kola jako tohohle.

        Tady ten tazatel právě zase ty díly řeší, a tak to vypadá, že chce třeba XTR, ale neřeší fakticky jak se na tom bude jezdit.

        0 0
      • Kubiczech  

        Ti nevím. Poměrně přesně napsal, co chce, proč to chce a za kolik to chce. Že vybírá ze značek, u kterých má za stejnou cenu více muziky, to je snad taky pochopitelné. Za to, že někteří nemohou vydýchat, že se slabým nájezdem vybírá kolo za takovou raketu a ještě to proboha nebude houpačka, to není jeho problém.

        0 0
      • Breakpain  

        To je relativní, troufám si říct, že jsem na tom byl obdobně a taky tomu prd rozumím :-) … a nechal jsem si poradit tipy a pak postupoval dále ;) …

        Překvapivě jsem se tu dozvěděl pár drobností, které bych jinak nezjistil ;) … a pomohlo mi to při výběru :) …

        0 0
    • McBlacky  

      nečtu to tady, ale dávat dneska 130 000 za HT mi přijde jako zbytečný omezování toho, co bys mohl z bikingu mít.

      osobně bych dotlačil na 140 000kč a koupil Scalpel Si carbon 3 2017, první kousky v ČR už jsou, ofiko od května celosvětově v distribuci.

      XT/XTR jednopila s hollogram klikama, Cresty kola, carbon rodla i sedlovka, full sprint lockout na monarcha XX a lefty

      Jedno z minima kol, který rovnou z krabice stač osadit pedálama a frčet.

      0 0
      • nevericitomas  

        HT pro turistu je za130 je fakt nesmysl a navic tvrdi, ze na fullu jeste nejel. Staci si vyzkouset libovolny sjezd v terenu na fullu a neexistuje clovek, co by se jeste nekdy vratil na HT. Ta jistota ve sjezdu je neco, co na HT nikdy nebude.

        0 0
        • wego1991  

          Přesně tak. Doporučuji zakladateli vyzkoušet full 100 – 120 mm. Pokud se bojí o akceleraci, tak o tu nepřijdeš.

          0 0
          • JSt  

            to mozna s elektromotorem. ;-)

            0 0
            •  

              +1

              0 0
        • racek_chechtavy  

          100% souhlas

          0 0
        •  

          Ano za nějakou dobu tady s JISTOTOU založí vlákno jak se mu podělal tlumič,praskla zadní stavba nebo jak se to celé kroutí a skřípe.

          0 0
          • Vilém  

            S jeho najezdem a predpokladanym uzitim to bude trvat pomerne dlouho. Navic ho naklady na urzbu asi prilis netrapi, takze mu muze doprat poradny servis.

            0 0
            •  

              To máš určitě pravdu.

              0 0
          • novas752  

            Bych při rozumnym zacházení čekal prasklou stavbu spíš na HT než na fullu.

            0 0
            • Kawi  

              Tak koukám ze se tady zvrhla lavina odpovědi, i když musím přiznat ze některé se mi zrovna úplne nelíbí..

              Opět bych to rad shrnul, protože po přečtení se v tom ztrácím…

              1. myslím ze je úplne jedno kolik to kolo stojí a kolik nájezdim km. Ja si to kolo kupuji, protože chci a mam na to. Jestli mam peníze vyhodit za týden v Karibiku nebo si koupit fakt hezky kolo ze kterýho budu mit radost dalších 5 let, tak proč ne. Přeci Vám muze byt úplne jedno kolik vydělávám nebo nevydělávam. Třeba jsem na to šetřil 10 let a ted konečne na šetřil. A nebo mam měsíčně to co jiní z Vas nevydělají za rok a neřeším to.
              2. prosim uz dost přesvědčování a dalších podobnych hlášek o fullech.

              Jednoduše chci jednoduché kolo. Hodinky se mi také líbí bez ,, komplikaci,, tak si koupím jen jednoduché. A neřeším u toho ze staly 150 a přitom jsem mohl mit za 150 úplne jiné z mnoha komplikacemi a lepším strojkem.

              Proste chci HT ať se vám to líbí nebo ne. I kdyby ten full byl o 30 levnější, tak ho nechci.

              Mimochodem v mladí jsem závodil na kole asi do 16 let (sportovní třídy) a to jsme neměli ani odpruženou přední vidli. A jezdili jsme .!!!!!

              Možná začnu uvažovat o full kole za 10 –15 let.. Ale ted uz prosim dost..!

              1. abych to nějak ukončil, dnes jsem více méně dořešil kolo. Tak pro ty kdo semnou souhlasí a ví o čem píšu, uvádím parametry:

              Rám Look 989

              Vidle RS SID RLC

              Kola Mavic crosmax SL

              Osazeni XTR 2015 vč. Brzd

              Řiditka ritchey Carbon wcs

              Sedlo ritchey streem wcs

              Představec a sedlovka je již u toho rámu jako integrovaný Carbon

              Cena: xxxxx (to abych ušetřil některé komentáře ohledně toho jak je HT za takovéto peníze je nesmysl a podobne) připadne kdo ma zájem do sz

              Proste jsem si udělal radost..!

              A diky za některé komentáře, neb mi byly opravdu užitečné. Za poslední 2 dny jsem vyzkoušel a prolezl asi 10 obchodu a nastudoval spoustu veci

              0 0
              • novas752  

                Brzdy možná XT, XTR jsou sice lehčí, ale prý brzdí hůř.

                0 0
                • Kawi  

                  Diky za připomínku, jeste to otestuji a poptam se

                  0 0
                  • kubad  

                    neřeš, na XC kolo jsoou XTR naprosto vyhovující

                    0 0
                    • Kawi  

                      Jeste mam v zásobě brzdy Hope, hezky se s nima da vyhrát i barevne..

                      Jsou o cca 4 tis dražší tak nevim jestli maji smysl.

                      Líbí se mi když je to cele osazene stejne

                      0 0
                      • novas752  

                        Brzdy Hope (I když na DH) se řeší zrovna tady: http://www.bike-forum.cz/…tkovych-brzd .

                        0 0
                      • kubad  

                        Hope jsou taky dobré a lehké pokud snese peněženka, ale jiný než designový efekt nečekej.

                        0 0
                        • Kawi  

                          No vzhledem k tomu ze cenově uz jsem úplne jinde nez pred víkendem kdy jsem zakládal toto vlákno, mi 4 tis oproti xtr uz připadá jako prkotina ;-)

                          0 0
                          • kubad  

                            postav si to podle sebe, všechny tahle top věci fungují, jen sou prostě drahé, pokud nemáš finančně problém proč ne.

                            0 0
                        • Fredos  

                          Já bych od nich třeba čekal že mi v nich nerozpadne pístek jako keramickej u shimana:)

                          0 0
                          • kubad  

                            no taky si za 130kč koupíš nový a jede se dál

                            jinak ten pístek se sám od sebe nerozpadne cos s tím dělal?

                            0 0
                            • Fredos  

                              Fakt se dá koupit?:D Sem nevěděl, můžeš mi hodit odkaz kde prosím? Nemůžu nic najít.

                              Jinak se nejspíš rozpadl po nějakým nárazu třmenu do kamene. Nejsem zrovna technickej talent tak to kolo prostě občas zahodím, proto tak nějak počítám i do budoucna že se budou rozpadat..

                              0 0
                              • kubad  

                                U dovozce

                                Yarroline nebo mě nápis jaký

                                0 0
                                • Vilém  

                                  Prijde mi to, ze jeden o koze, druhej o voze:)

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    jo už :D

                                    on má Shimano teď mě to docvaklo, já myslel že Hope

                                    0 0
                                    • Fredos  

                                      Takže shimano nelze?:/ To by totiž měnilo situaci. Takhle jsem radši k slx koupil deore třmen a myslím že můžu klidně spát.

                                      Jenom mě štve že dopředu jsem chtěl 4 pístek a ten shimano s nekeramickýma pístkama nedělá. Proto pokukuju po Hope, ale jsou celkem drahý..

                                      0 0
                    • Rubi  

                      xtr jsou sracky, neboli takove lestice kotoucu, alespon ty starsi rocniky, nevim jak ted ty nove, ale ty bez prepakovani nebrzdi vubec dobre, kazdopadne jsou neporuchove a relativne lehke…

                      0 0
                    • jonti  

                      nesouhlasim, mam M987 a vic problemu jsem u zadnych brzd neresil. Vykon mi staci, ale porad resim problemy ktere jsou tady na BF v tematu s M8000 XT.

                      0 0
                • zdenek007  

                  XTR nebrzdí hůř…

                  0 0
              • Pedro404  

                Kup si co chceš, jenom bych rád zmínil, že „Mimochodem v mladí jsem závodil na kole asi do 16 let (sportovní třídy) a to jsme neměli ani odpruženou přední vidli. A jezdili jsme“ je fakt blbej argument:) Předpokládám, žes v mládí neměl ani internet, a přesto se dneska ptáš na informace o kole na bike-foru, páč je to pohodlnější.

                0 0
                • Kawi  

                  Jj, to mas sice pravdu, ale 80% příspěvku tady je o tom, jak je full ten nejlepší.

                  A rozhodne není..

                  Mam možnost posoudit kamaráda se kterým jezdím na kolo 2× týdne.

                  Ma S works epic Carbon (full) a canondale Fsi team (HT)

                  Takže řekl bych te o rozdílu mezi fullem a HT mam poměrně velmi dobre reference. A to na top kolech za více jak 200 tis..

                  0 0
                  • Kawi  

                    ale přiznávám ze srovnání co bylo pred 15 lety a ted není úplne ideální :-))

                    0 0
                    • tonik666  

                      Kdyz chces raketu HT, tak si ho kup.

                      Ja bych 150k utratil jinak, ale to je pochopitelne. Mym cilem taky neni jezdit v Brdech po sotolinach. A ostatni to myslim maji podobne.

                      0 0
                  • Mysee  

                    Rozhodně souhlas. Já budu mít radši fulla kolem 50 co prostě vydrží a můžu s ním kravit a když dát takovýhle prachy do kola, tak radši raketu HT, s kterou si prostě budeš užívat každý šlápnutí.

                    Jinak výběr co si psal výše je super. Budeš mít neokoukaný kolo a zajímá mě výsledek, doufám že se objeví v tvojich bajcích.

                    0 0
                    • Trollix  

                      Na druhou stranu když si pořídíš fulla za 50 a HT raketu za 150 tak si myslím že na toho fulla ani nevlezeš protože si budeš připadat jak když jedeš po prázdnejch gumách :)

                      0 0
                      • novas752  

                        No jde o to kde jezdíš. :)

                        0 0
                      • McBlacky  

                        ve stejným zdvihu asi jo. Ale jinak mít třeba 150/150 FS a HT pilu není od věci vůbec

                        0 0
                    • Kawi  

                      Samozřejmě..

                      Nechávám si tu konfiguraci projít jeste hlavou, par dni, cekam na termín kdy dorazi z Francie rám a nový RS SID, no a pokud vše dobre půjde, myslím ze do konce července bude doma..

                      Takže samozřejmě rad nafotim..

                      Nejvíce se mi na tom kole líbí, ze fakt vypadá paradne, u nikoho jsem ho zatim neviděl a přece jen uz vypadá na kolo za tak velký peníze.

                      To mi vadilo u toho Treka. Super rám, výbava a celkem i cena.. Ale ten design :-( Jako Lajk bych ho typnul na 30 tis. To mi přece jen trochu vadí.. Takže look je paráda.. Jen ten rozpočet se trochu nafoukl..

                      Je to jako u bmw .. Auto je za dobrý peníze, ale ty příplatky.. :)) ale co by člověk pro sebe, okolí a své milované sousedy neudělal :-)))

                      0 0
                      • kubad  

                        on ten Look vypadá dost jako Ufo a mě osobně moc nenadchl – kamoš ho nedávno v servise skládal, ale něc najdeš na každou značku :D

                        0 0
                      • novas752  

                        Do rozpočtu připočítej i minimálně 2 poctivý řetězy a podobný zabezpečení. Od pohledu drahý kolo by mohlo mlákat určitou, ehm… skupinu obavytelstva. ;)

                        0 0
                        • Trollix  

                          Ono je hlavně o hubu na takovým kole jezdit když nejsi nabušenej závodník…docela rychle prej běhaj :DDDD

                          0 0
                          • novas752  

                            Tak v Brdech to tak horký nebude. Každopádně já bych takovej stroj nespustil z očí a parkoval v ložnici. Otatně tak originální rám je moc pěkná dekorace. :)

                            0 0
                            • Trollix  

                              To jo…mít takový kolo tak si pořídím větší postel aby se mnou mohlo spát :D

                              0 0
                      • tom xtr  

                        Tak každopádně tohle kolo bude pozornost přitahovat , to tedy ano :)

                        Kdybys ale to hlavní kriterium napsal rovnou („aby lidi čuměli“ – nic proti tomu), tak tohle vlákno bylo o dost kratší, minimálně o ty moje rady určitě. Každopádně přeju ať slouží a splní účel.

                        0 0
                        •  

                          Za tak drahým kolem se otáčejí všichni,a ti kteří tomu trošku rozumí tak se mrknou i na toho blázna co si ho koupil.

                          0 0
                        • jan.pernik  

                          tak stačí to celé pozlatit a všechny objímky osázet tak 20 karátovými diamanty…

                          0 0
                          • pocestny  

                            Toto celkem odpovídá zadání, rozhodně to zaujme

                            0 0
                • Smazaný účet  

                  Tady hlavní parametr je aby čuměli sousedi jaké má kolo, jak to bude jezdit je vedlejší.

                  0 0
              • okapes  

                Tady máš vše v jednom balení:

                http://www.velo-centrum.cz/…el-l-d-14119

                Jezdím ho rok a půl, mám najeto něco přes 12000 km a je fakt super. Místní odbornící ti sice budou tvrdit různý nesmysly, ale kolo, na kterým jezdí i Cape Epic špatný nebude, že?

                0 0
                • Vilém  

                  Ale jo, do jeho vyberu by to zapadalo, jestli Cube, Ghost, nebo Sup, to uz je prast jak uhod.

                  To, ze nekdo jede na nejake znacce zavod, je spis o jeho sponzorech.

                  0 0
                • TeryPV  

                  Tak tohle je první kolo v tomhle vlákně, který se mi opravdu líbí jak vzhledově tak výbavou tak cenou. Fakt krasavec. škoda té obrácené vidlice :)

                  0 0
                  • okapes  

                    Taky jsem dal na výjezdy s převahou asfaltu vidlici karbonovou, pevnou od Nineru. On ten DT swiss je stejně dost tuhej a váhovej rozdíl je ve stoupáních znát.

                    0 0
              • McBlacky  

                tvoje prachy, tvoje věc.

                rám – integrovaný představec dost omezuje nastavení posedu. Budeš mít rodla hodně nízko, doporučuju důrazně si vyzkoušet jak na tom bude tvoje páteř po 4h jízdy.

                Kola – proč probora SLka? V téhle ceně HT už jednoznačně carbony. I top DT nebo Fulcrum je lepší než Mavic

                Zbytek je ± jedno a bude to fungovat

                0 0
                • pocestny  

                  zase to bude víc made in France

                  a ten hrb na tom rámu – představec je v běžné výšce, to se jen tak zdá, že je níž, ne?

                  0 0
                  • McBlacky  

                    po zkušenostech s tísici km na dvou párech MTB SLek, a 4řech silničních ksyriích mohu jen říct: Merde!

                    0 0
                    • pocestny  

                      :-DDDD

                      0 0
                    • Kawi  

                      Jaké kola doporucujes ty..?

                      0 0
                      • McBlacky  

                        s Fulcrumem jsem byl spokojený velmi. Poslední dobou už jen custom, náby jak kdy, ráfky ZTR, DT nebo prověřená čína z Nextie, dráty cx ray

                        0 0
                    • tom xtr  

                      Mám nějakých 5 let MTB SLRka a jsou to dobrý kola v kategorii hliník, ale chce to trochu domácí péče :). Za ty prachy už ale poměr cena výkon nahovno.

                      Moje jsou ale stále dobře funkční, i když už jen jako dvojky. Za top karbony by musel dalších cca 16 Tk připlatit.

                      0 0
                      • kubad  

                        ale nejsou to 29" ?

                        0 0
                        • tom xtr  

                          Jo, jsou to 29", měl jsem myslím ty první, co se začaly dělat ve 29".

                          3 roky předtím jsem jezdil i SLR 26".

                          0 0
                  • novas752  

                    No je to rám závodní, takže bude spíš než na pohodlí orientován na váhu na předním kole ve výjezdech. Ale je možný k tomu sehnat různý délky a sklony představců – v minulém Velu je o tom článek.

                    0 0
                • Kawi  

                  Diky za připomínku..

                  Nad tim jsem taky přemýšlel ze je to určitě niž a nedá se to moc zvednout..

                  Proč myslíš ze ty mavic jsou špatný.?

                  Váha myslím 1530g, cena 24 tis, řekl bych takový příjemný kompromis.

                  Nechci za kola dávat 50, dt swis mam ted, jsem spojen, ale ty mavic crosmax my přijdou lepší a lehčí

                  0 0
                  • novas752  

                    Váha a cena neni všechno. Ale myslim, že je to jedno i Mavicy jsou špičkový kola a pro tvoje nájezdy budou plně dostačující. Podle mě je hliník naopak lepší než karbon – je to odolnější při pádu atp.

                    0 0
                    • Vilém  

                      Jo a proto si sjezdari naplitaji karbonovy rafky, aby min vydrzely.

                      0 0
                    • tom xtr  

                      Není odolnější ani náhodou, ale se začátkem souhlas.

                      0 0
                    • kubad  

                      SLR v 29" nejsou ničím zajímavé kola

                      0 0
                      • tom xtr  

                        Pravdu máš, že kdybych dneska kupoval hliníkový 29", tak MAVIC nevyberu.

                        0 0
                        • kubad  

                          jj a ještě k těm SLR – myšleno samo hlavně s ohledem na cenu,

                          0 0
                        • MlokCZ  

                          Tak hlavně SLR nejsou aktuální model a jsou to ještě starší kola s 19mm ráfkem. Tedy dnes už na koupení hodně mimo.

                          Novější Mavicy mají už širší ráfky a jsou od SLR dost přepracované a jsou to mnohem zajímavější kola. Zase ale nově tam všude cpou ty jejich pláště, které to akorát zdražují a jen někdo je bude chtít jezdit.

                          A celkově jsou ty nové Mavicy dost napálené cenou.

                          Zajímavé bývají když se objeví někde v akci jako např. 29" XLka bez plášťů na bike-discountu za 500E (teď tam mají ještě za 600E s plášti, což také není ještě tak hrozné). Tím nechci doporučovat XLka na XC HT raketu, jen uvádím jako příklad o kterém z praxe vím, že se občas objeví Mavicy za zajímou cenu a jsou pak už konkurenceschop­nější.

                          0 0
                    • tom xtr  

                      Test odolnosti – uděláš to i s hliníkovým ráfkem ? :)

                      0 0
                      • JakeF  

                        Video hezký, ale otázka je, po kolika kilometrech by pak ten ráfek rupnul…

                        0 0
                  • Rubi  

                    maji srackove naby… kdyz nechces utracet za kola (nechapu proc, kdyz chces utracet za poradne kolo) tak bych sel radsi do DT XR 1501, ktere vazi 1510g a jednu dobu je slo koupit za 15K, ted uz spis kolem 20K. Ale stejne bych jeste jednou zvazil ty karbony, odolnost je uplne jinde

                    0 0
                    • McBlacky  

                      i ty ráfky nejsou nic extra. na to jak málo lidí je závodí, tak z nich dělaj dost brzo šrot

                      0 0
                • Kawi  

                  Nicméně sklon je na 10 stupních, takže není úplne nejnižší.. Ale nedá se proste klasicky zvednout, to je fakt

                  0 0
              • gemini  

                Ta stavba „smrdí“ BikeInvestem:-)

                0 0
        • Kubiczech  

          Jako trolling dobrý. (:

          0 0
        • jonti  

          Na druhou stranu, vydupat si kopec ze sedla na top HT je taky super, na fullu to takove neni.

          0 0
          • McBlacky  

            jj v neděli jsme to v rámci vyjetí vzali na Ještěd po Áčku, nahoru na HT paráda, ale jak se to zlomilo po modrý za Ještědkou dolů, mlsně jsem pokukoval po teleskopu a fullu se kterým se nahoru vysápala Šári.

            0 0
      • jeffino  

        jj, vypadá to tak, že nakonec všichni dospějeme do stádia pepíka saxe :-)

        0 0
    • johny9  

      Já osobně bych za takový rozpočet koukal po jiných kolech. Co třeba Canonndale FSI? Santa-Cruz?

      0 0
      • Al Stra  

        ibis? titan?

        0 0
      • sharkeeCZ  

        anebo přímo NINERa

        za 150k kolo s váhou 8,4 kg!

        http://www.niner.cz/…r-9-rdo.html

        0 0
        • pocestny  

          to asi neklapne, lajk by ho typnul na 30 tis

          0 0
          • Kubiczech  

            A co je na tom špatného, že to tak zdůrazňuješ?

            0 0
          • Kubiczech  

            A co je na tom špatného, že to tak zdůrazňuješ?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Že to vypadá levně a hlavní účel kola je aby vypadalo draze, protože sousedi musí závidět a cyklisté taky.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Že to vypadá levně a hlavní účel kola je aby vypadalo draze, protože sousedi musí závidět a cyklisté taky.

              0 0
              • svářeč  

                především bys měl přestat závidět ty.

                zakladateli se omlouvám,k tématu nemám co dodat,ale někteří češi se opět předvedli:(

                0 0
                • sharkeeCZ  

                  +100

                  0 0
                • Kawi  

                  Dik..

                  Nějak si to neberu..

                  Jen me tady vždy docela pobaví, ze nejvíce diskutuji a dávají recenze a rady jak je vše na hovno lidi, kteří maji kolo za 30 tis, na lepším v životě nesedli, ale doporučuji a publikuji o sto šest..

                  Viz Elektrika di2 xtr

                  Již jsem to viděl, je to super, ale cena/přidána hodnota (alespoň pro me) nic moc. Nevyužiji to.. Pokud ale bych peníze neřešil vubec, tak bych to určitě bral..

                  Ale to kluci který to nikdy ani neviděli by to určitě nechtěli ani zadarmo, jak jsem zde někde pochytil :-))

                  0 0
                  • svářeč  

                    já bych elektriku klidně bral a divím se,že ty od ní ustupuješ.najezdíš 2k ročně,to je pro mě nepředstavitelná dálka ,vloni to mám do kila:Dale pro místní střelce je to měsíční nájezd,myslím tvoje 2k.

                    prostě si jen děláme radost,nic vic.přece to všechno neprolejem nebo nenacpem do ženských;)

                    0 0
                    • Kawi  

                      Jj, myslím ze dat to za ženský je horší.. Diky bohu to me snad uz přešlo..

                      Vzhledem k tomu ze jsem mel limit 130, ted jsem na 170, možná přijde i ta Elektrika 

                      0 0
              • Smazaný účet  

                A co bych mu měl přestat závidět? Sám to tu napsal že chce aby mu lidé záviděli.

                0 0
        • JakeF  

          Tvl, 1060g, taková těžká ***** proti Superioru…

          0 0
          • čel.A  

            :-)

            0 0
          • okapes  

            Vždyť jsem říkal, že se najde nějakej odborník. Už je tady.

            0 0
            • JakeF  

              Co je, vždyť na tom Supem sponzorovaní závodníci objeli Cape Epic… Tak to musí být dobrý, to se přeci normálně neděje, že by profi závodníci jeli na kole svýho vlastního sponzora, kterej je za to platí :).

              0 0
              • Al Stra  

                já chci sponzora, superior si můžete nechat-)

                0 0
                • okapes  

                  Spomzora nepotřebuju a JakeF se nech. Ten umí dobře poradit :-) :-) :-)

                  0 0
        • TeryPV  

          Konečně kolo s pořádným pohonem :) SRAM je prostě SRAM :)

          0 0
          •  

            Sram který se pak začne *****.

            0 0
        • Rubi  

          vaha super, ale uprimne nebyt to NINER, tobe se to kolo libi? :D vypada to jak kdejaka cina…:D to i ten tady omilany ghost se letos vysvihl krasnym ramem

          0 0
      • pocestny  

        to taky neklapne, protože si ho koupi každy kdo ma trochu peníze aby se odlišil ;)

        0 0
        • sharkeeCZ  

          Tak Ninera jsem potkal snad zatím jednoho na závodech.

          0 0
          • pocestny  

            Ten komentář se týkal biků Cannondale

            0 0
            • sharkeeCZ  

              to řazení diskuzí je zde strašné, čert aby se v tom vyznal

              0 0
    • jan.pernik  

      tak toto je kolo, které pozornost určitě upoutá.

      http://www.galvanizine.com/…untain-bike/

      0 0
      • novas752  

        jo, ale je to full a ještě k tomu „tuctovej“ Duch. :)

        0 0
        • Kawi  

          Ale těší me ze tady vzbudilo dražší kolo vlnu emocí..

          Šel jsem vždy cestou ,,chci neco víc,, tak v tom budu pokračovat..

          Jinak tedy ať vám trosku zase příleju vodu do ohne a rozdmýchám oheň..

          Rad si vyslechnu jak je to kolo dráhy a na hovno

          Look 989 ve výše uvedené specifikaci: 169 tis

          0 0
          • tom xtr  

            At ti slouží a gratuluju prodejci.

            0 0
          • JakeF  

            Já ti nějak nevím… Zas takovej balík to není, ale jestli ti to zvedá ego rozčílit pár socek na BF, tak to asi stačí…

            0 0
            • Kawi  

              Nějak mi to proste nedá reagovat.. Samozřejmě mam představu ze 80 % místních pisatelů je úplne někde jinde, ale nějak mi to nedalo..

              Ale je pravda ze není úplne čím se chlubit..

              0 0
          • Pedro404  

            Jen tak pro zajímavost, čim se živíš?

            0 0
            • svářeč  

              lol

              0 0
              • Pedro404  

                No co? Taky chci mít volnejch 170 klacků na věci, který vlastně ani moc neřešim, tak ať vim, kam mam kariérně směřovat:)

                0 0
                • svářeč  

                  170 tyček nasmolí i metař,když to veme hodně vážně;)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Za deset let možná.

                    0 0
                  • Pedro404  

                    Což vo to, našetřit 170 problém neni. Ale mít tolik peněz, aby mi nedělalo problém s nájezdem 2000 km ročně těch 170 dát za kolo, protože vypadá draze, to už je trochu jiná liga. Eště teda může bejt akorát totálně finančně nezodpovědnej:D

                    0 0
                    • Nikovlas  

                      Skoro bych řekl, že člověk, kterej si může udělat radost kolem za 170k, umí s penězma nakládat líp než kdejakej trouba na BF :-D

                      0 0
                      • Pedro404  

                        Tak to celý závisí na tom, kolik bere a kolik mu po koupi kola zbyde, že jo.

                        0 0
                    • nevericitomas  

                      Tak nejak, muj plat je blizko k 200tisicum a stejne jsem si koupil jen zakladniho Nerva, protoze s mym najezdem cokoliv lepsiho jsou jen vyhozene penize, ale samozrejme kazdy muze mit jiny pristup a kolo si uzivam.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tak Nerve není zrovna levné kolo.

                        0 0
                        • Pedro404  

                          Když si člověk může každej měsíc koupit dva a eště mu zbyde, tak mu to asi tak nepříde:)

                          0 0
                      • Breakpain  

                        Každý máme ty priority jinde a paradoxně „většinou“, čím víc zarábáš, tím víc tu korunu otáčíš v kapse :)

                        0 0
                        • jan.pernik  

                          Tak pokud fakt zarábáš, tak souhlas. Pokud je vyděláš jako mladý nadějný kádr pak je to styl lehce nabyl lehce pozbyl. Znám pár takových maníků z lobbingu a ti korunu v kapse neudrží. To pak vypadá tak, že půl roku jezdí BMW X6, žerou u Mikloše (https://www.stream.cz/…us-na-taliri) a poté jezdí metrem načerno a somrují litr aby přežili.

                          0 0
            • Kawi  

              To myslím není úplne důležité pro toto vlákno..:-)

              Nemyslím to ve zlem..

              Živim se ,,práci,, a docela dobre :-)

              0 0
              • Mr.Dan  

                Nás by to ale vážně zajímalo. Obzvlášť když s tím děláte takové tajnosti. ;)

                0 0
                • Nikovlas  

                  Děláme spolu v neziskovce. Platíte nás z vašich daní a my za to píšeme duchaplné slogany do různých médií. Spokojenost?

                  0 0
                  • Kawi  

                    Jj. Přesně tak.. Nechtěl jsem to říkat, ale když je to venku. Jo a kolo si napisu přímo na neziskovku a uplatnim odpočet DPH, ať trochu ušetřim.. No Jo, není nad státní sektor ;-))

                    0 0
                    • nomecz  

                      jenom DPH ?? zkus na to získat dotace když už tak už ne ? :-)

                      0 0
                      • Kawi  

                        Začíná se mi to tu líbit. Jeste nasbíram inspiraci.. /-))

                        Možná dotace na ekologicky dopravní prostředek.. Za myslím se a proběhnu jednotlivé resorty

                        0 0
                        • Mr.Dan  

                          V tom případě si nech postavit kolo u BikeJana, dělá rámy ze dřeva a to je hustě eko bio green a raw friendly! ;)

                          0 0
              • -b-n-x-  

                Pornoherec? :-)

                0 0
            • jIrI___  

              Poctivá práce to nebude :)

              0 0
              • tonik666  

                Ale blbost. Znam plno lidi, kteri by si mohli dovolit vyhodit za kolo cokoliv mezi 100 a 200. Jenze protoze na kole nejezdi, tak maji plecky ua 15k.

                Me treba brani to, ze bymi bylo lito zahazovat drahe karbonove fully ze skaly, takze mam jen „obycejneho“ hlinika.

                0 0
                • Radek Broz  

                  Jiří zase trolí, „poctivá práce“ je totiž jen u soustruhu:o)

                  0 0
                  • pepino  

                    A proč se stydí napsat, co dělá.

                    0 0
                    • tonik666  

                      neni to jedno? stejne by ti to nejspis nic nereklo.

                      nebo bys neco poznal kdyby napsal, ze je investor, ajtak, manazer, obchodak nebo poradce?

                      poznal bys zda se zivi poctive a cestne?

                      0 0
                      • Breakpain  

                        Je to jedno a je jedno i kdyby to by bylo „nečestné“ … Jeho život, jeho úsilí a jeho zábava ;) …

                        0 0
                    • jIrI___  

                      Avomtotoje!

                      0 0
                    • Nikovlas  

                      Z principu.

                      0 0
                    • Barak  

                      Aby mu tady mohl ze závisti nějaký ko*ot napsat, že ty prachy stejně nejsou poctivě vydělaný?

                      0 0
                      • snas89  

                        Docela zajímavý je, že takhle třídní diskuze se tun nestrhla ani pod dražšíma kolama, než 130 :)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak ono kolo za +100k tu není zas takový zázrak, spíš myšlení majitele tu spousta lidí pobouřilo.

                          0 0
                          • Barak  

                            Pobouřilo, tě, že majitel chce, aby kromě funkční stránky majitel chce, aby nevypadalo jako kolo za 30, ale aby na něm ta cena byla vidět?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              LOL mě nic nepobouřilo.

                              0 0
                            • mr.antik  

                              a kde to píše? mě přišlo už jen z toho výběru (Cube ano, Cannondale ne), že to moc neřeší. A že chce něco neokoukaného (Look) to považuju za uplně normální u každého, kdo může mít možnost volby

                              0 0
                              • Barak  

                                To nevim, neměl jsem nerv pročítat úplně celé vlákno, když jsem viděl, co jsou schopni někteří napsat. Reagoval jsem na Drobeczechka.

                                0 0
          • zdenek007  

            Myslím, že je to dobrá volba. Ať slouží. Těším se, až si ho hodíš do profilu…

            0 0
          • Rubi  

            ja stavet kolo, tak to postavim uplne jinak, ram se mi ale libi

            vidli bych dal tu novou FOXku nebo SID 2017 (az vyjde) preci jenom 150g dolu

            pohon zalezi jestli chces 2*11 nebo 1*11, pokud to prvni tak XTR pokud to druhe tak SRAM X01/XX1 nebo xtr se sram kazetou

            kola karbon, popripade DT XR 1501, mavic nebrat

            0 0
            • Kawi  

              O Fox jsem přemýšlel, nelíbí se mi design ke kolu.

              Ten SID je ten nový, uz s tim pistem..

              Jinak 2×11 xtr.. Podle me na tom se snad schodne více lidi.

              Jen me tady trochu teda vymlouvají ty kola, tak to budu muset jeste asi řešit

              0 0
              • JakeF  

                Radši bych dal XT di2 než mechanický XTR.

                Kola za mě karbon Reynolds pokud chceš funkci, Industry Nine pokud chceš design. Na ENVE asi rozpočet nevyjde…

                0 0
                • Kawi  

                  Myslíš neco takového..?

                  Jsem ochotný dat za komplet kola do 30 tis..

                  0 0
                  • Sindy  

                    Kup Acros A-Wheel XC Race Carbon.

                    0 0
                    • kubad  

                      1265g kola, byl bych hodně opatrný, ráfky tam sou Duke Lucky Jack 29’’ : 330 g celkem gramařina, nízký max tlak

                      nevím moc těm testům nevěřím

                      0 0
                      • Sindy  

                        Na sotolinu a rozbity asfaltky? Ale no tak. Tam se da jezdit i na silničce s troch silnejsima plastema. A s tím testem nevím no.

                        0 0
                    • pocestny  

                      Neřeším jak to jede, ale problém je, že toto bez bližšího zkoumání vůbec nepoznáš, že je to drahý, ani ty DTčka 1501čky ani Reynolds.

                      0 0
                      • Sindy  

                        Aby bylo poznat, ze je to dráhy – od toho bude mít ten rám…

                        0 0
              • Rubi  

                ja myslel world cup verzi SIDa, ten je lehci, jinak 1*11 zvaz, ja uz bych nic jineho nechtel, obzvlaste na takove rakete

                kola urcite jine, o tom jsem psal uz vyse

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak jestli chce primárně jezdit cyklostezky – největší koncentrace cyklistů, tak je pro něj dvojplacka lepší.

                  0 0
                  • Rubi  

                    proc?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak vemu že najezdí málo a vyšší kadence u něj bude problém. Já třeba taky jedu nízké kadence a na cyklostezkách točím 3×8–10.

                      0 0
                • novas752  

                  S mensim najezdem je jednoplacka na brdsky kopce imho nesmysl. Kdyz nejezdi zadny extremni tereny, tak mu presmyk vait nebude a vyuzije vetsi rozsah, navic kdyz to ma jako jedno univerzalni kolo..

                  0 0
                  • McBlacky  

                    s pilou 32z a 10–42 kazetou není problém ne?

                    0 0
                    • Rubi  

                      +1

                      0 0
                    • novas752  

                      A pak si bude chtít přišlápnout někde z kopce a víc než 40–50 neudělá. :) Může zkusit SRAM Eagle, odlišení a „prémiovost“ to splňuje.

                      0 0
                    • novas752  

                      A pak si bude chtít přišlápnout někde z kopce a víc než 40–50 neudělá. :) Může zkusit SRAM Eagle, odlišení a „prémiovost“ to splňuje.

                      0 0
                      • Rubi  

                        tady je to samy teoretik, jezdim 34 + 11–42 kazetu, coz je mensi rozsah na obe strany nez na 32 + 10–42 kazete a na zavode jsem s tim nemel problem ani na rovinate mlade boleslavi, kde se na nekterych rovinkach palilo i pres 40…a nevim proc by si mel na nezavodni jezdeni slapat z kopce nad 50 na biku…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jenže on je hobík, takže malé kandence. A pokud bude chtít jednopilu tak není problém to zní udělat.

                          0 0
                        • McBlacky  

                          Tohle vozim na Trance 27,5. ;)

                          0 0
                  • zdenek007  

                    Nebo může jít do eagla…

                    0 0
          • jan.pernik  

            jako sorry, ale jako neni problem utratit 170 litru, stejne to hnije, ale kdyz tak si aspon koupit kolo, ne traktor

            http://cycling-passion.com/…ted-edition/

            0 0
            • novas752  

              Moc pekna limitka, ale na brdsky sotoliny a lesnacky trochu mimo misu.

              0 0
    • freerider159  

      co toto? www.mojekolo.cz/…r-9-ulc-2016

      0 0
      • Smazaný účet  

        Už si vybral.

        0 0
        • ZdeNECK1  

          Look bez vyzkoušeni geo? uff hodně štěstí, ano toto kolo vybočuje z řady, každýho vlastni rozhodnutí, možna si přečíst něco o geo a jizdnich vlastnostech např ve srovnani např s FSI, kde maji v geo značný náskok

          FSI je kolo pro frajery – OK, ale geo a variabilitu nastaveni maji trochu jinde než žabožrouti

          0 0
          • ZdeNECK1  

            btw. mavic zacina delat carbon mtb kola, počkal bych na ně, pokud chceš mavic

            0 0
            • Rubi  

              ale furt budou mit ty srackove naby…

              0 0
          • Kawi  

            Fsi jsem jel nejvyšší model, ano, není spatne, ale ze bych si z toho sedl na prdel, to říct nemohu…

            0 0
            • ZdeNECK1  

              jasny, kazdyho rozhodnutí, look neni masovka, cannondale již ano

              níže odkaz na carbony od Mavicu, nevím, jaky budou, ale za takovou cenovku to musi mit carbon kola :)

              http://www.bikeradar.com/…range-47048/

              0 0
              • Kawi  

                Není podmínka ty mavic kola.

                Byly mi doporučený jako kvalita/cena

                Rad si nechám poradit a doporučit jiná

                0 0
                • tonik666  

                  Moje zkusenost je ze maji blbe vymyslene naboje.

                  Dt swiss, hope a dokonce i novatec je lepsi volba.

                  I tebe bych klidne vyhodil penize za dt 240 nebo treba chris king.

                  0 0
          • Smazaný účet  

            Tak co jsem pochopil tak hlavní účel kola bude aby vybočovalo z řadi a aby se každý za ním ohlédl.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Řady.

              0 0
            •  

              V takovém případě bych se spíš díval po nějakém titanu a né po takovém podřadném materiálu jako je karbon.

              0 0
            •  

              V takovém případě bych se spíš díval po nějakém titanu a né po takovém podřadném materiálu jako je karbon.

              0 0
    • Kawi  

      Co tedy neco takového ..?

      http://www.kursport.cz/…s-all-v55193

      0 0
      • kubad  

        oslov někoho kdo dělá podobné stavby, vyjde tě to levněji a určitě ti dobře poradí, tady je jen pár lidí kteří s tímhle mají nějakou zkušenost a spousta kecalů

        0 0
      • pocestny  

        při pohledu ze vzdálenosti dvou metrů a dál jsou to pro mě obyčejný kola

        0 0
      • tom xtr  

        Tady máš něco hand made + designed in Italy co nevypadá tuctově, 30 000 ale nestačí.

        0 0
      • zdenek007  

        když už jdeš do maloseriovky, neměl bys kupovat seriový kola :-)

        http://www.airoo.cz/…77xm-29.html

        0 0
    • enregistree  

      Jako ram, u kteryho nejde dat sedlo dolu. A teleskop uz vubec? Teda jestli to chapu dobre. Dekuji za vysvetleni – na co to je?

      0 0
    • waters  

      Proč nejdeš do titanu?

      Třeba něco takového Passoni

      , případně Lynskey/Festka atd?

      Z carbonu Yeti arc – geometrie je určitě přívětivější a přitom je to taky raketa:)

      Přijde mi že se ženeš za dizajnem ale v tom Looku zas taková exluzivita není. Je to extrémně sportovní kolo, směrované na výkon, abys ho po sezoně nedával na bazar za 1/2 price

      0 0
      • kubad  

        Festka?

        sorry ale tuhle značku dávat na uroveň top značek fakt ne , i když marketing mají zmáknutý :D ale to je tak všechno.

        Titam je spíš pro fajnšmekry, a osobně bych spíš doporučil karbon, a když už tak třeba Open

        za 150 – 170 se dá už vymyslet cokoli

        0 0
        • enregistree  

          Jaky jsou zkusenosti vas obou s festka Ti MTB, diky

          0 0
          • kubad  

            věříš tomu že Festka dokáže tlačit vývoj a technoligie ?

            nebo čerpá z toho co kdysi kdosi uměl případně vyzobává co je na trhu ?

            ano umí udělat krásné věci, ale jak už je věc jiná , mají svů směr, ať jim to vyjde, ale já jim nevěřím a za tu cenu bych šel po značkách za kterýma něco opravdu je.

            0 0
          • waters  

            Nemam uživatelskou zkušenost. Viděl jsem jejich Ti mtb na živo a zpracování povedené. Jak napsal Kubad, marketing maj zmáklej:)

            0 0
      • Rubi  

        kdyz mel ve vyberu cube a takove, tak asi bude chtit titan…:D

        0 0
      • prodi  

        +1

        navíc Passoni jsou povedené kousky

        0 0
      • Kubiczech  

        Napíšeš, že hledáš svižný karbonový hardtail za tolik a tolik, a už to jede…

        …nechceš radši celopéro?

        …pevný trailbike vole, jedině

        …za ty peníze si kup dvě pořádný kola

        …beztak seš zloděj

        …jedině Stumpjumpera

        …stejně najedeš hovno, ale hlavně ať sousedi čuměj

        …a titan z Itálie nehceš?

        Komedie. (:

        0 0
        • JakeF  

          +1 :D

          0 0
        • Pedro404  

          Proč si myslíš, že je zloděj? (Nikdo jinej to nenapsal, pokud vim.)

          0 0
        • prodi  

          ještě titan z Holandska je dobrej:)

          0 0
        • waters  

          V tomhle vlákně si každej přijde na své. S tím musel zakladatel počítat, když takhle šponuje rozpočet.

          Nějak bych to nedramatizovl, prostě kecáme;)

          0 0
        • Rubi  

          chybi ti tam pravnicka zapletka JUDr. JakeFa …

          0 0
          • JakeF  

            Můžu za to, že týpek si mele svojí a nějaký zákony jsou pro něj nepodstatný, když on přeci volal prodejci? :D

            0 0
          • ELx  

            a ještě nějaké moudro od pana trombona :-)

            0 0
            • Rubi  

              :D

              0 0
            • okapes  

              :-) ještě že tu není. Nejlepší by totiž byl spešl, nebo drek, protože jenom oni mají pořádný vývoj a ostatní jenom stříkají na čínský rámy svoje nápisy. :-):-):-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                A tady někdo někomu šlápl na kuří oko.

                0 0
              • JakeF  

                Všichni ne, takovej Giant, Cannondale, GT, Santa Cruz, Ibis a další jsou v pohodě… Jen ta tvoje značka mezi ně bohužel nepatří, ať tu budeš dělat rádoby vtipnejch narážek kolik chceš.

                0 0
    • pocestny  

      Tohle vlakno mohla byt vetsi prdel, to je fakt. Je to takova mensi krize stredniho veku, to je vždycky prdel… Ja treba chci BMW Z4, je to k ničemu, řídit nijak zvlášť moc neumím, ale vypadá to dobře. A protoze vzhled je subjektivní, tak bych se možná dozvěděl ze lepsi bude pro mě rozhodně vw multivan…

      0 0
      • Kawi  

        Jj, aspoň je tu zábava, protože momentálně stojím v koloně na smichove, tak se pobavím tímhle čtením :-))

        0 0
        • svářeč  

          jedeš si pro to celopéro titanový jo?:D

          0 0
          • Kawi  

            Jedu na kafe do winefoodu popřemýšlet jestli se mi vejde do kufru.. :-))

            0 0
            • svářeč  

              tak to jo.za mm čekám otázku na tebe jestli řídíš X6ku nebo sedíš vzadu v M7;)

              0 0
              • Kawi  

                svoje bmw si řídím sám.. A vzhledem k tomu ze kolo mi do x6 nevlezlo, musel jsem zůstat u masové x5.. ;-))

                No,Jo,no.. Tak když mam masové auto, chci mit vyjmecne kolo :-)))

                0 0
                • svářeč  

                  tož už vubec nechápu proč si kupuješ kolo,když očividně potřebuješ nový auto:D

                  0 0
                  • Kawi  

                    No, cekam ze se někdo ozve ze by to nechtěl ani zadarmo, ze je stejne nejlepší Škoda nebo podobne :-))

                    Aspoň se rano na te kávě nenudim :-))

                    0 0
                    • tonik666  

                      Nekoukal jsi na Santa Cruze? Highball CC je docela pěkný kolo, každý ho nemá a o karbonu od Santy se ví že vydrží.

                      Samozřejmě při ceně 50 za rám už nezbyde tolik na osazení, ale šel bych cestou pěkný rám, karbon kola a nějaká slušná vidle, a zbytek na kolik zbudou finance. Nemusí být vše nutně XTR.

                      0 0
              • jan.pernik  

                Tak nevím proč kupuješ auto od low-cost dceřinky a nekoupíš auto od vlastníka této automobilky – normálního Zeppelina

                http://www.caranddriver.com/…ach-zeppelin

                Jinak když jsme u toho tlachání u piva, nechápu lidi, co kupují auta jako BMW X5/6… mají ho malého nebo co? buď chci auto do terénu, pak si koupím auto do terénu a ne leštěnku, co není dobrá ani na silnici ani v terénu. Navíc motory BMW už nejsou co bývaly.

                0 0
                • svářeč  

                  kvuli sousedum voe;)

                  0 0
                • Kawi  

                  Jsem rad ze se konečne změnilo téma.. Ale nad některými názory se lze pouze usmát..

                  S tim terénem to ovšem přiznávám..:-)

                  0 0
                • svářeč  

                  opravdu máš něco naježděno autem v terénu?;)

                  nebo máš jen kámoše,co má kámoše co to někde viděl…

                  0 0
                  • jan.pernik  

                    něco málo jo, ale ne v off-roadu :-) ale rallycross a bugina. A vše s pořádným ochranným rámem uvnitř.

                    0 0
                • Mr.Dan  

                  Hele, já mám naopak o takovejch lidech úplně jasno. X6kou jezdí třeba MUDr. Boris Šťastný. Přesně ta kára pro zmrdy, co chtěj ukázat, že jsou jakože nadlidi. A k tomu samozřejmě kolo za 150 papírů, aby bylo vidět, že ta ty mega na kontě jsou a mohli pózovat na modřanský, v lepším případě teda…

                  0 0
                  • Kubiczech  

                    Přesně. Všechno bych to pozavíral, a hlavně ať zlevní pivo.

                    0 0
                    • Mr.Dan  

                      No kdybys s takovejma individuama denně přicházel do styku (často i osobního) v tejdle Prahé, tak by tě, Kubo, ten humor brzy přešel. V Polabí se na to taky dívám s ledovým nadhledem a mám z toho prču a ať si každej dělá, co umí, ale pak stačí pár dní velkoměstský reality v celý její kráse a…

                      P.S: kdyby někdo pochyboval, tak po modřanský jezdím do/z práce a namástřený ichtylové ve špičatejch botách jsou častýma klientama mýho ctěnýho šéfa.

                      0 0
                      • jan.pernik  

                        Máš na mysli takové ty maníky MBA? … Mladý, blbý, ambiciozní? Praha je takových individuí plná.

                        0 0
                        • Mr.Dan  

                          Jo, ale s platem 200 měsíčně a na všechny se koukaj shora. Lidstvo zkrátka zahájilo novej level degenerace.

                          0 0
                          • pocestny  

                            Vždycky v historii tady byli lidi s řádově vyššími příjmy. Ty rozdíly v příjmech byly řekl bych snad ještě markantnější, než dnes. Copak jsme někdo dnes doopravdy chudí? Co znamená 200.000, když jsou země, kde je to normální lepší plat, a u nás zhruba trojnásobek lepšího platu? Znamená to, že je z tebe nadčlověk? To, že si můžeš koupit 6milionový domek, 1milionové auto, jezdíš na dovolenou o něco dál, a zaplatit dětem klidně soukromou VŠ a když neutratíš uplně všechno za kraviny, můžeš jít i o 10–15 let dřív do důchodu? To je v pořád úplně normální život, akorát trošku pohodlnější, nekupuješ si ostrovy v tichomoří ani tryskáče, jak se někomu může zdát, a (většinou) pořád musíš do té práce chodit.

                            Pak je samozřejmě otázka přístupu, zda k životu potřebuje, aby něco vypadalo drahé, aby to VYPADALO, aby si lidi mysleli, rozumíte, co chci říct…

                            0 0
                            • Mr.Dan  

                              Bohužel/bohudík jsi to vystihnul zcela přesně, líp bych to nevyjádřil. Do autora threadu jsem se navezl (jako mnozí jiní) právě poté, co se ukázalo, že jde o případ, kterej zmiňuješ v druhym odstavci. Snobství a pozérství je vlastnost typická zejména pro zbohatnuvší kolotočáře, jak jsem měl možnost „na vlastní kůži“ odpozorovat.

                              0 0
                              • Nikovlas  

                                Pěkný. Autor vlákna tu nikoho neurážel, vždy se poměrně zdvořile ptal na názory ostatních – typickej namyšlenej snob – jen proto, že si chce koupit drahé kolo a jezdí v X5 (mně jsou tahle auta a jejich řidiči taky nesympatičtí, ale nesoudím je).

                                Místo toho, abyste si vážili, že váš největší životní úspěch bylo, že jste se narodili tady a ne třeba v Kongu, fňukáte tu, že má někdo moc peněz a ještě si to dovolí dávat na obdiv. Fakt – 99,9 % obyvatel týhle planety by nato chvíli koukalo s otevřenou pusou a pak by se z vás poblili.

                                0 0
                                • Mr.Dan  

                                  Obávám se, že jsi ne zcela pozoruměl výše/níže napsanýmu. Tady vůbec nikdo, nebo aspoň ne já, a nikde nefňuká, že má někdo víc peněz. Tady se pár lidí podivuje nad pozérstvím („tohle kolo ne, to vypadá, že je za 30, vůbec nezáležeje na skutečný hodnotě a funkčnosti“) a snobstvím ruku v ruce s povyšováním se („jedu si po Smíchově z Winemarketu ve svý X5 a bavím se vašima komentářema“) a děsí se nad expanzí těhlech jevů ve společnosti.

                                  Mně osobně je úplně ukradený, KOLIK kdo vydělává, ale naopak mě velmi zajímá, JAK se dotyčnej následně chová. Máš pravdu, že autor tématu se slušně ptal, nenechal se rozhodit nejapnýma komentářema, ale občas to zazdil názory, který uvádím v prvním odstavci. To, že většina těchto lidí přichází k velkým penězům poněkud podivuhodnou cestou (obvykle působením na zcela zbytném pracovním místě u zcela zbytné firmy), je IMHO globální problém tzv. rozvinuté společnosti a to mě ve skutečnosti asi trápí nejvíc. Ale není to všude – na N. Zélandu třeba spousta lidí přišla k velkým penězům tak, že se během krátký doby řadově znásobila hodnota jejich pozemků, který třeba v mládí koupili za pakatel. Je „zajímavý“, že povrchního snoba v týhle zemi nepotkáš.

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Je to šok co, když na BF přijde úspěšnej člověk, co pracovní dobu netráví na BF řešením toho, v jakým autě a na jakým kole by měli jezdit ostatní…

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Přesně a hlavně kdyžaby to kolo vypadlo že je hodně drahé aby mu ho ostatní záviděli.

                                      0 0
                                    • Mr.Dan  

                                      Pokud jsou měřítkem úspěchu peníze (jakože minimálně dle tvýho názoru evidentně a zcela určitě), tak ti můžu vyjmenovat spoustu zcela neúspěšných špičkových vědců a lékařů, nezřídkakdy vlastnících Nobelovu cenu, ale i umělců, a naopak spoustu veleúspěšných lobbistů a politiků, třeba Tonda Blaník. Přitom nikdo z nich nestrávil na BF ani minutu.

                                      (= lekce použití Džejkovy „logiky“ v praxi)

                                      0 0
                                      • pocestny  

                                        IMHO, ano peníze jsou měřítkem úspěchu pro většinu populace. Samozřejmě jsou situace, kdy to neplatí: žena může být úspěšná matka zcela zadarmo…

                                        Ten vědec s nobelovkou je úspěšný nejen po vědecké, ale i po finanční stránce, za nobelovku se momentálně dává odměna jestli se nemýlím 4.000.000 švéd­ských korun

                                        Vědec, který sice poctivě maká, vynalezne spoustu zajímavých věcí, ale nemá na jídlo, není podle mě úspěšný (zřejmě vynalézá nějaké sračky, které nikdo neocení). To je něco jako kandidát na nobelovku, prostě pešek, …

                                        Edit: asi ten tvůj post moc nechápu

                                        0 0
                                        • Mr.Dan  

                                          No ale to je právě nemocný, hodnotit úspěch podle peněz. Tak jinak, profesor A. Holý, dej mu pánbu věčnou slávu, žil celej život velice skromně, pracoval a přednášel na fakultě a vychoval celou řadu vynikajících organickejch chemiků. Vynalezl mj. účinnej lék proti hepatitidě C. Bohužel na blbym místě a v blbej čas, takže nedostal ani Nobela, ani za to nedostal horentní sumy (ty shrábnou farmaceut. firmy). Mohl se topit v prachách a žít si v luxusu, ale to by pro něj nemělo žádnou hodnotu a on to nepotřeboval. Dle mýho je to veleúspěšnej člověk, dle dnešní společnosti vandrák a socka.

                                          0 0
                                      • JakeF  

                                        To nebylo „použití“, to bylo dotažení „ad absurdum“. Samozřejmě to není jediný měřítko úspěchu, ale vzhledem k tomu, jak moc lidí se snaží dosáhnout toho, aby slušný peníze měli (a závidí těm, kdo je už maj), tak je to určitě jedno z těch významných.

                                        0 0
                                  • pocestny  

                                    Tak někdy může být určité snobství nutnost (pro lidi z byznysu něco, co se nám může jevit jako snobárna, je pouze část toho, jak se prezentuješ před obchodními partnery, potřebuješ být na stejné úrovni, abys úspěšně uzavřel nějaký kšeft…)

                                    Mě to jen přivedlo k zamyšlení, že v historii bylo postavení těch bohatších vůči chudším mnohem nerovnější, a horší. Kor jak jste psali o 99% obyvatel zemí třetího světa. Proto tam nahoře píšu, že nechápu, proč tady to vůbec řešíte, jakože je něco špatně, když se máme tak dobře.

                                    Jinak řečeno, ten Kawi může být úplně v pohodě chlap.

                                    0 0
                                  • -b-n-x-  

                                    To je divne. Ja to pochopil tak, ze temi svymi zminkami vypadajicimi snobsky, si prave z toho dela prdel. Asi to lze pochopit ruzne.

                                    0 0
                              • Nikovlas  

                                Pěkný. Autor vlákna tu nikoho neurážel, vždy se poměrně zdvořile ptal na názory ostatních – typickej namyšlenej snob – jen proto, že si chce koupit drahé kolo a jezdí v X5 (mně jsou tahle auta a jejich řidiči taky nesympatičtí, ale nesoudím je).

                                Místo toho, abyste si vážili, že váš největší životní úspěch bylo, že jste se narodili tady a ne třeba v Kongu, fňukáte tu, že má někdo moc peněz a ještě si to dovolí dávat na obdiv. Fakt – 99,9 % obyvatel týhle planety by nato chvíli koukalo s otevřenou pusou a pak by se z vás poblili.

                                0 0
                              • okapes  

                                Ta závist, to je ale vlastnost, co?

                                0 0
                                • Barak  

                                  Taky čumim, co jsou někteří schopni napsat. Člověk, aby si nejdříve zjistil, jaká hodnota kola zde bude všeobecně tolerováná, než se na něco zeptá.

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  U vás je běžné závidět někomu kolo? Asi hodně slušnej oddíl.

                                  0 0
                                • jan.pernik  

                                  rekl bych, ze nikdo nikomu nic nezavidi, jen vetsina narazi na vetu: to vypada levne.

                                  0 0
                                  • snas89  

                                    Ještě bych jen dodal, že tu asi hodně lidí ani nezávidí dotyčným s 200 000 měsíčně, jen zřejmě cítí furstraci, že důležité profese (např. zdravotnictví, školství) finančně vhzledem k odpovědnosti finančně živoří.

                                    0 0
                                    • okapes  

                                      Já mám osobně zkušenost, že většina čechů závidí až hrůza. Nejhorší jsou ti, co když dobře, dorazí v půl třetí z práce, do večera klábosí u piva, cigára a kafe a nepřehnou stéblo. Potom závidí někomu jinému, který se snaží více, je v práci o déle, nebo dělá k práci další činnosti. Potom slyším „už si zase koupili další auto“, „kde na to berou“ apod. Hůavně, aby se oni sami nemuseli více snažit.

                                      0 0
                                      •  

                                        Já hlavně závidím člověku který si myslí že kolo za 130 pojede nějak líp.

                                        0 0
                                        • novas752  

                                          Tak rozdíl tam bude minimálně psychickej. :) Ale jasně, poměr cena/výkon se s rostoucí cenou razantně zhoršuje.

                                          0 0
                                        • mr.antik  

                                          proti jakému?

                                          0 0
                                          •  

                                            No proti kolu dejme tomu za 30

                                            0 0
                                            • mr.antik  

                                              no pokud se budeme bavit o sériovkách tak to bude skok jako prase, u MTB i silnice. Ale jasně že 5× lepší pocit to nebude

                                              0 0
                                              •  

                                                jako prase asi ne,leda že by byl rám vyrobený na míru.

                                                0 0
                                            • jan.pernik  

                                              No vlastní zkušenost: na kolo za 30 (silnice) pokud se dají slušné pláště (tam dávají levné), tak pak hobík už nepozná rozdíl oproti kolu za 130. Mám na mysli hobíka, který najezdí do 5k/rok. Dramatický rozdíl je kolo za 10, 20 a za 30. Ty technické nuance se pak poznají když jsou 2 borci totálně stejné kondice a techniky jízdy, tak na 100km to s lepším kolem dá 10 sekund.

                                              Osobně bych to shrnul tak: na kole za 40 je už super svezení, komponenty nejsou tak odlehčené, takže i výdrž je slušná. Všechno co je nad je z důvodu, že si člověk chce udělat radost a mít „hezké kolo“. Ale rychleji to stejně nepojede :-)

                                              0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        LOL, dobrej blábol.

                                        0 0
                                        •  

                                          Holt nějaký vorkoholik, práce práce,myslím že hlavně neuteče:)

                                          0 0
                                          • okapes  

                                            Ani ne, ale nezvoní u mě exekutoři, neberou mi auta a můžu si koupit kolo takový, který se mi líbí. V neposlední řadě nikomu nic nezávidím, protože jsem tak nějak pochopil, že mám tolik, kolik jsem si zám zasloužil a nikdo mi nedal nic zadarmo, což klábosící flákači pochopit nedovedou.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Takže jsi se stal ze závistivé socky lidumilem, to je tak hezké.

                                              0 0
                                      • JakeF  

                                        +1

                                        Normálně jsi mě překvapil, že umíš napsat i něco rozumnýho :).

                                        0 0
                          • Rubi  

                            a nekterym to evidentne dost vadi co? :-)

                            0 0
                          • Breakpain  

                            No, asi je to „špatně“ … ale klidně bych jedním z nich byl, s tím platem samozřejmě :)

                            0 0
                      • Kubiczech  

                        Stejný náhled mají i lidé, co jsou celý život na vesnici a kmotra ve špičatých mokasínách viděli leda v televizi. Nikdy nepochopím, proč by měl být člověk ve velkém autě, v takovém či onakém oblečení a nejlépe s mladou kočkou kolem pasu automaticky kmotr, grázl, podvodník, o malém péru ani nemluvě. Když takovou zkušenost udělám s jedním, tak fajn, ale to zobecnění, že takoví jsou všichni, neberu. A pokud ti tohle uvažování vetklo hlavní město, tak potěš koště. Netušil jsem, že je to v rámci městského přežití nutné. Já se zase dívám na Reye s Luckou a nic podobného se mi neděje. (:

                        p.s. Snad jsem to nakonec odlehčil dost, aby bylo poznat, že to fakt nemyslím ve zlém.

                        0 0
                        • Mr.Dan  

                          Nutné to právě vůbec není a spousta lidí má schopnost si toho nevšímat a neřešit to, ale je to docela těžký, aspoň pro mě. Jinak taky nemám rád zobecňování, na druhou stranu poslední dobou se mi moje předpojatost vždycky nějak potvrdí. A už dost OTování ;)

                          0 0
                    • freschak  

                      To by teda mohli.

                      0 0
                  • zdenek007  

                    Ty invektiva by sis mohl odpustit. X6 je náhodou super auto. Nemít děti, klidně si ho koupím… A nemyslím si, že jsem nadčlověk…Taky si nemyslím, že zmrdi a socky jezdí škodovkama a kiama… Prostě každý si koupí, co se mu líbí a na co má.

                    0 0
                    • pepek  

                      Tak určitě, někomu se třeba líbí tlustý baby, tak proč ne X6.

                      0 0
                    • jan.pernik  

                      No bohužel určitý typ aut přitahuje určitou skupinu lidí, u které se prolínají určité charakterové vlastnosti. Najdou se ovšem lidi, kterým se to fakt líbí a kupují to auto z nějakého důvodu, jako je design, typ motoru, kroutící moment … a ne jen pro to, že to auto stojí v základní výbavě skoro 4M a potřebuju ukázat, já na to mám a podívejte se jak ho mám velkýho.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Zajímalo by mne co je na X6 super.

                      0 0
                      • zdenek007  

                        Líbí se mi. Ale je to individuální. Vysoký pozaz, výborná aktivní i pasivní bezpečnost, dobrý motor, jízdní vlastnosti,…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak mě se právě nelíbí ale jak to je zas inviduální. Ta X5 či X3 by se mi líbila více i když já jsem spíš na Audiny či Lexusy.

                          0 0
                          • pocestny  

                            Sakra co je na audinách pěkného… podle vzhledu BMW Z4, roadstery Morgan nebo Leopard a podobné, některá Ferrari, klasická Porsche… jsem se zasnil

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tak jako kdybych si měl vybrat auto snů tak by to byla nějaká americká klasika jako Mustang, pak něco od Lamborginy jako Aventador, od Audi R10 a od Porsche Carreru. Od Aston Martin bych bral asi vše.

                              0 0
                              • zdenek007  

                                Vidíš, já mám MB CLS AMG a Bentley Continental GT. Prostě každý máme jiný vkus. A stejné je to u kol..

                                0 0
                                • -b-n-x-  

                                  Me se taky vzdycky libily ruzne sportaky (auta), ale cca posledni dva roky je mi to nejak jedno. Asi starnu ci co.

                                  0 0
                                • pocestny  

                                  To mi upřesni. Protože MB CLS AMG nevypadá o nic praktičtější k vození dětí, než taková X6 (kterou by sis eventuálně koupil kdybys neměl děti).

                                  0 0
                                  • zdenek007  

                                    Já bych si bmw nekoupil, mám radši m-b. Už nic jiného si mít nebudu. Jen mi vadil komentář zaměřený proti x6. A CLS má překvapivě velký kufr. Mám shooting brake.. Na dvě děti je to v pohodě

                                    0 0
                • Sindy  

                  Tak. BMW není dceřinka Maybachu! Maybach je dceřinka Mercedesu a už se navíc žádné Maybachy nějaký ten patek nevyrábějí.

                  0 0
                  • jan.pernik  

                    Ale Zeppelin vlastni cast BMW.

                    0 0
                    • Sindy  

                      Tak to pardon. Tato informace se ke me ještě nedostala… :)

                      0 0
                • jIrI___  

                  Na to je jednoduchá odpověď, která zároveň vysvětluje i to, proč v těchto mastodontech velice často jezdí i mladé maminky – bezpečnost.

                  0 0
                  • Rubi  

                    to slovo tu nikdo krom tebe nezna…:D

                    0 0
            • čel.A  

              Smíchov, Winefood, BMW a ranní káva… To muže byt slušný „červený“ hadr :-)

              0 0
              • pocestny  

                To může, ale zároveň nemusí znamenat vůbec nic.

                0 0
    • Kuba78  

      Ciste ze zvedavosti sem otevrel toto vlakno. Nemam sil procitat 500 odpovedi, z toho konce sem pochopil ze se hlavne resi jaky ma tazatel plat a cim a kam a proc jezdi (asi je to nejaky vyssi level registrace na toto forum a na zaklade techto podrobnych informaci pak bude sestsven kadrovy profil a bude usouzeno zda ma narok se ptat zadavatel na takove rady a porady), tak bych se chtel zeptat, jrstli uz si to kolo vybral a jake nakonec vyhralo.

      0 0
    • Kawi  

      Tak bych rad všem poděkoval za kladné i záporné odpovědi, i když uz jsme se trochu mimo téma..

      Každopádně v něčem me to utvrdilo a v něčem odradilo.

      Samozřejmě jsem toto vlákno nezakládal s myšlenkou ze budu slepe pozorovat komentáře a nechat se hnát někam kam nechci.

      Nicméně jsme si udělal docela objektivní obrázek o místní komunitě, protože temat na které jsem tu Koukal je víc.

      To ze na jedu 1–2 tis km za rok na kole za 180 tis, je myslím moje věc, moje peníze.. Pro někoho vyhozené, pro me ne.

      A to ze používám pouze brýle oakley a nosím jen Castelli veci, tak proč ne.. Proste když neco dělám, dělám to poradně.

      Rad bych tuto debatu o pozerstvi a namyšlenosti ukončil. Můj ranní komentář o x5 uz byl možná zbytečný, ale nějak mi to proste nedá, když vidím některé komentáře.

      Není mi ani 30 a věřte mi ze nic nepřišlo zadarmo. Za vším neco stalo a stojí a tak to je. Myslím ze jsem sám sobě neco dokázal a to mi stačí..

      Uz vidím ty komentáře :-))

      Tak to bylo z me strany jen takové shrnutí, sám se tady v tom uz nevyznám..

      PS: přece jen mi to tady neco dalo..

      1. vybral jsem jiné ráfky
      2. uz vim ze příště sem žádné dotazy psát nebudu
      0 0
      • racek_chechtavy  

        3. jako další kolo si vyberu FULL :-)

        0 0
        • Kawi  

          Jj, malém bych zapomněl..

          1. ať žije full :-)))
          0 0
      • svářeč  

        být tebou,zamknu to…nebo ještě bude mela

        0 0
        • Nikovlas  

          Být jím, nechám to odemčený… třeba ještě bude mela :-)

          0 0
      • Smazaný účet  

        LOL sám si napsal že to kolo kupuješ aby sis pohonil ego. Takže za ty komentáře si můžeš víceméně sám.

        0 0
        • Kawi  

          No, to není tak úplne pravda..

          Musíš si přečíst příspěvky a trochu se zamyslet.

          Pouze jsem napsal ze mam rad dobre a kvalitní veci a nedám za kolo takové peníze, aniž by bylo něčím zvláštní, individuální..

          Kupuji si ho pro radost.. To ze naseru tucet lidi me samozřejmě netěší, nicméně nejsem typ kterej se z toho posere a bude jezdit za tmy aby me nikdo neviděl.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Aha a to že chceš aby se hlavně ohlíželi cyklisti co máš za kolo bylo teda myšleno jak.

            0 0
            • Kawi  

              Je něco špatného proč chci aby dobre vypadalo.?

              Mužu se zeptat jestli si kupujes nejake hezké hadry na sebe.? Chodíš k holicí..? Nosís hodinky..?

              A chces aby si se v tom líbil ostatním .? ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jenže ty jsi nenapsal aby to vypadalo hezky ale draze víš ;-) Kupuju si hadry normální nepotřebuji košile od Hilfigera a bůhví koho, stačí mi košile střední kvality. K holiči chodím za stovku. Hodinky nosím také ale není to žádné zlato atd. Ano brát 100 000k a více tak bych kupoval třeba už věci namíru atd., ale ne z důvodu abych si pohonil ego před sousedy.

                Chápej že spoustu lidí tu jezdí pro radost či závodně a dát za kolo 150k jen aby bylo na odiv sousedů a bylo vidět že na to máš, jim přijde nesmyslné.

                Jinak až ho budeš mít určitě ho dej do Našich bajků. Rád se na něj mrknu.

                0 0
              • jan.pernik  

                No jsou věci u kterých je základní vlastnost, aby dobře vypadaly a hodily se k Tobě – např. šólna, a pak jsou věci, jejichž základní vlastností je funkčnost, což např. je to kolo, kde neřeším, jestli se k sobě hodí barva rámu a barva plášťů, ale zda ty pláště jedou, neřeším, jestli sedlo stálo 300 nebo 3000, ale zda mne z něho bolí či nebolí prdel a jeho barvu zase neřeším. Jestli hadry na kolo stojí tolik nebo tolik neřeším, jestli to má barvu takovou nebo makovou neřeším, ale to, zda pak nemám rozedřenou prdýlku. Je mi jedno, zda to ušil ten nebo ten, ale zda materiál je příjemný a šití kvalitní.

                U auta je to samé, je mi jedno jak to vypadá, ale musí jezdit a tam kam chci, být spolehlivé a musí pojmout to, co chci aby pojmulo.

                Ale jsi mladý a na to časem přijdeš :-)

                To se mi líbil rozhovor s Romanem Šebrlem, když se ho reportér ptal, kde je jeho pověstná naušnička. On: synek mi ji rychle sundal, krve jak z prasete a člověk si pak uvědomí co je a není důležité.

                0 0
                • ˘Ö˘ Krab  

                  Když dojdeš na samou hranici možného v oboru funkčnosti, nezbývá, než se začít zaobírat designem jako přidanou hodnotou, protože i ten má jistou cenu a nic funkčnějšího už třeba ani být nemůže.

                  0 0
                  • jan.pernik  

                    Tak pak nastupuje patriotismus :-) Aby byl výrobce co nejblíže domu, kde bydlíš. Na dresu vlajku vesnice, kde bydlíš, nebo aspoň národní dres.

                    0 0
                • Nikovlas  

                  A když to ušijou čínské děti na noční směně, je to aspoń levnější…

                  0 0
                  • jan.pernik  

                    jj, není nad dárek, který vyrobilo dítě. A ******* je, že dnes i ony renomované značky to šijí v Číně/Bangladéši/…

                    0 0
              • Strakááč  

                tyvole.. kup si třeba kolo za 300… :D mě jeto fuk hlavně že se ti bude dobře jezdit, budeš se na něm dobře cítit, budeš sám z něho nadšenej celou dobu, co bude zaparkovanej v garáži.. a i o to jde ne ?? :D já ti nezávidím… ani nemám co ..

                to je stejný jako u jakékoliv osobnosti.. co má peníze.. prostě ho baví 2× týdně jezdit na kole a má na to si koupit lepší kolo, tak si ho koupí…

                0 0
            • Breakpain  

              A…? Proč to řešíš člověče ;) … I kdyby machrovat chtěl, tak co ;) … Prostě nato má a my „s holým“ zadkem můžeme závidět, nadávat… to je fuk ;) … Jeho volba, jeho štěstí a ostatním je po tom **** :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Od toho je snad forum aby se věci řešily.

                0 0
                • svářeč  

                  ale ne řešit tu výši výplaty,po tom je každýmu lejno;)

                  0 0
              • Trollix  

                Nechápu proč by se zbytečně i s malým nájezdem měl mučit na těžkým,nefunkčním kole , tím spíš pro něj bude lepší nějaká raketa ze který nebude sedřenej jako blázen a nebude se mu na ni znova chtít.Vůbec to nevidím jako machrování. A nevím proč lidi píšou : Takový kolo pro tebe s tak malým nájezdem bude zbytečný. Já bych řekl že právě naopak.

                0 0
                • Strakááč  

                  +1

                  když na to má a baví ho to, tak ať to koupí… bude se mu jen a jen líp jezdit, bude z toho mít dobrej pocit atd..

                  0 0
                • svářeč  

                  tak nějak.)

                  před lety jsem tu měl dotaz,jakou výbavu mám nahodit na pořizované RB celopéro.nájezd nula nula prd,všichni radili že mi stačí alívko-deore.jediný komentář byl o xt-xtr,ne kvuli výdrži,ale proto,abych si každou jízdu prostě užil na plno.následně jsem RB zamítl a šel jinou cestou a ano,užívám si i těch 500km ročně.

                  0 0
                  • jan.pernik  

                    Tak jistě, že na lepším kole se lépe jede a je z toho úplně jiný požitek. A souhlasím s tím, že nemá cenu kupovat špatný materiál jen proto, že za rok najedu jen 2000km, protože na starým Fávu na Rubenách láskou k silniční cyklistice nezahořím. Takže pokud na to mám, tak si nakoupím materiál tak, abych se dobře svezl. Celá horká diskuze začala kolem poznámky: toto kolo ne, vypadá moc levně, tak na 30k.

                    0 0
                • JSt  

                  co je podle tebe tezke nefunkcni kolo? :-)

                  0 0
            • tonik666  

              Hele, já bych mu to nijak nevyčítal. Já taky vybírám kolo dle funkce a dle toho, že ho každý nemám. A to nekupuju kolo za 150.

              Mám oceláka Cotic a fulla Banshee. Masovek se neštítím, ale prostě mi přijdou zajímavější jiné značky. Třeba se mi líbí Evil, i když kilo za jejich karbonový rám se mi dávat nechce, navíc když mám funkční Banshee.

              Na druhou stranu mám rodinu a na kolo zbývá méně času než dřív. Kdybych počítal km, tak by to třeba taky vyšlo pod 2 tis. ročně, protože klasická vyjížďka je 30km a 1000 výškových a většina času pokusování někde na skalce.

              Takže to s ohlížením z mého pohledu nemusí být nic špatného, jen je to třeba nešťastně řečeno.

              0 0
              • Nikovlas  

                +1 Sousta lidí si tu kupuje věci, které nejsou „lepší“, ale jsou „zajímavější“. Najednou je to ale problém.

                0 0
          • tom xtr  

            Vznikl tady z toho tvého tématu docela zajímavý sociologický průzkum :)

            0 0
      • Pedro404  

        „uz vim ze příště sem žádné dotazy psát nebudu“

        To né, todle je pro mě zcela vážně nejzábavnější vlákno poslední doby:)

        0 0
      • Mr.Dan  

        Takže bude Look i přes závodní pozici? A která kola jsi vybral?

        Jen se ptám, protože jsem si taky onehdá vybrat závodní HT rám a jsem moc rád, že mohu svobodně měnit výšku a úhel představce, ač teda chápu, že na 29er to tak palčivé nebude.

        0 0
      • Rubi  

        jake rafky ,to me zajima, tu dlouhou omacku nad tim jsem ani necetl…:D

        0 0
      • raw 4  

        Za me bych si nechal jen nějaký maly peniz na nastaveni bg fit ci neco podobného… neni nic horšího než drahy kolo s nevhodnou geometrii. ..

        Vyber si jaky kolo chceš. .aať ti dobře slouží

        0 0
        • Rubi  

          vsak on se z toho kola uplne nevynda…:D

          0 0
      • petryk  

        Já myslím, že najezdíš ještě celkem dost kilometrů, který si užiješ a že na to máš kvalitní materiál je jen Tvá volba.

        Všichni ti hnidopichové tady Ti ještě za dva tři roky rádi napíšou o bazarovou cenu, když budeš kupovat něco nového ;)

        P.S. Můj šéf si předloni koupil spešla za 160tis. a včera mi říkal, že za dva roky má najeto 32 km. Ale kolo má rád a jednou za rok se rád projede :)

        0 0
        • Nikovlas  

          Určitě má BMW a špičatý boty!

          0 0
          • petryk  

            Boty nosí s kulatou špičkou a do práce spíš přiletí než přijede ;)

            0 0
    • JMT  

      Řeším něco podobného. Raději bych tedy full, ale poslední dobou mi přidou všechny hrozně hnusný…tak zvažuji i HT a moc se mi líbí tohle http://www.cannondalebikes.cz/…_si-carbon-2 (v černý variantě)

      0 0
    • Nikovlas  

      Vtipný je, že napříč tématy se tu objevují:

      • fotky luxusních kol, které ale z praktického hlediska nejsou nic extra – ať už titanové leštěnky, retro věci atd. – a spousta obdivu u nich (a je jedno, kolik stojej – faktem zůstává, že existují levnější alternativy, které jsou po všech funkčních stránkách lepší)
      • názory: Pěkný, neokoukaný (u výše zmíněných).
      • názory: Nuda, tuctovka atd (u katalogových kol).

      Všechno tohle je tu obecně přijímáno jako normální… Dokud člověk neřekne, že nemá problém za to zaplatit 150k. Pak je to snob.

      0 0
      • Smazaný účet  

        LOL ty asi nechápeš co slovo snob znamená že.

        0 0
      • Kawi  

        Neřeš to, ja uz se tim jen tady bavím.. Uz vim ze to byla chyba.. Ale aspoň vim jak brát vázne některé recenze u jiných temat

        0 0
        • Nikovlas  

          Některý zdejší postavy si člověk časem zapamatuje :-)

          0 0
        • novas752  

          Bych ani neřekl, že tvoje chyba. Někdo se chodí hádat do hospody, někdo na BF, ber to tak. :) A zase už sem v životě nejít jen proto, že pár b.bečků neustálo šesticiferný číslo… :D

          0 0
    • Mr.Dan  

      Hodím to sem ještě jednou:

      Takže bude Look i přes závodní pozici? A která kola jsi vybral?

      Jen se ptám, protože jsem si taky onehdá vybrat závodní HT rám a jsem moc rád, že mohu svobodně měnit výšku a úhel představce, ač teda chápu, že na 29er to tak palčivé nebude.

      0 0
      • Kawi  

        Mas to v sz

        0 0
        • Kawi  

          Kola zatim to vypadá Fulcrum ted passion 29

          0 0
          • Rubi  

            proc porad ten hlinik ?? karbon kola jsou do odolnosti uplne jinde se stejnou vahou…

            0 0
    • Tojny  

      a co na to stavitelé z BF???

      0 0
    • Morchella  

      Přidám něco, co by zaručeně budilo pozornost – Bulls Black adder

      Jinak, když si někdo koupí ojeté Mondeo za 130 000, tak je socka, ale kolo za stejný prachy, to musí být bohatec :-) Já osobně mám také kolo snů a i z normálního platu bych si klidně pořídil jedno do roku nebýt toho, že všechno spolkne rodina a bydlení atd. Tím chci říct, že každý je v jiné situaci a nikoho nemusí zajímat, kolik kdo za co zaplatí. Kawi, užij si to!

      EDIT: vlastně jsem původně chtěl napsat, že já bych se u LOOKu bál omezení nastavení posedu.

      0 0
      • Kuba78  

        zvidave se zeptam neb nejsem odpornik, co je ta zajimava komplikovana zalezitost na predni vidlici?

        0 0
        • Vilém  

          Ta zajimava zalezitost je soucasti vidlice:) Zkus nekde mrknout na nejaky video, nebo tak neco, jak to pracuje.

          0 0
          • Kuba78  

            video sem si pustil, takze sem videl ze je to jiny typ pruzeni a jak to pracuje, ale moc velky dojem to na me neudelalo, neprislo mi ze to ma nejakou extra jinou nebo lepsi funkcnost. Proto sem se ptal zkusenejsich, jestli je to nejaka kosmicka technologie o generace lepcejsi nez normalni vidle /pak je otazkou proc to ma jen tohle kolo/ nebo je to nejaka proste jina technologie ktera funguje hur nebo stejne nez normalni vidle, akorat to vypada desne zajimave a biker se tim odlisi a muze machrovat /a pak je to odpoved na to proc to ma jen tohle kolo/.

            ja sem zastance jednoduchych a funkcnich veci a tohle mi prijde dost komplikovane, proto sem se ptal na rozdily a vyhody.

            0 0
            • novas752  

              Jemo tohle kolo to nemá, jde to pořídit i samostatně a třeba v nízkozdvihové verzi na krose by to mohla být fajn věc. Prostě alternativa, co nefunguje tak dobře, ale je bezúdržbová.

              0 0
        • Smazaný účet  

          To je pružení – jsou to lamely myslím že z carbonu.

          0 0
        • prodi  

          to je takovej hnus všech hnusů:)

          0 0
        • Chlebovnik  

          Zajímavého ani komplikovaného na ní není nic, takže skutečně nevím, cos tím myslel.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jiný typ pružení ti nepřijde zajímavý?

            0 0
            • Chlebovnik  

              Listové pružiny jistě mají svůj účel. A sice například u nákladních automobilů, jejichž primárním úkolem je přeprava těžkých břemen a funkce jako tlumení odskoku, nastavení komprese, zamykání atd. hrají až druhou roli nebo nejsou vůbec podstatné. Ale v cyklistice, u lehkých kol, se skutečně zdaleka nejedná o ideální tlumící jednotku. Podívej se, jaké tlumící technologie používají lehké závodní automobily a motocykly. Listové pružiny u nich nenajdeš nebo pouze ve vzácných případech.

              Z těchto důvodů na mě tato vidlice skutečně nepůsobí jako zajímavá pro cyklistiku.

              0 0
              • mr.antik  

                Tychle věci se řeší pokaždé, když se takhle vidle někde objeví… Teoreticky by měla být z takového materiálu, který zároveň pruží i utlumí.

                0 0
                • Pedro404  

                  Ve všech recenzích píšou, že netlumí…

                  0 0
                  • mr.antik  

                    tak záleží jestli to nekope… jiný účel u takového kola bych stejně v tlumení nečekal

                    0 0
                    • Pedro404  

                      Prej je „bouncy“.

                      0 0
                      • mr.antik  

                        no tak to je pěknej křáp :-) třeba by pomohl tam dát gumicuk jako negativku :)

                        0 0
                        • Morchella  

                          Tak hlavně je lehká (990g) a bezúdržbová. Na XC zdvih bohatě stačí, nikdo ji nemá a mě se navíc děsně líbí. A ty si mazej něco vybrat do supermarketu :-)

                          0 0
                          •  

                            No ta je vážně nádherná.

                            0 0
              • Morchella  

                Dobrá dedukce. U náklaďáku to nehraje roli, u závodních aut to nenajdeš, tak proto se to nehodí na kolo :-)

                0 0
                • Chlebovnik  

                  Ano, je. Kolo má rozhodně blíž závodnímu automobilu/mo­tocyklu než náklaďáku. Nebo jsi snad už viděl tlumiče FOX/Marzocchi pro náklaďáky? Já tedy ne. Ale ty pro automobily a motocykly jsou hojně rozšířené. Takže asi tak.

                  0 0
                  • -b-n-x-  

                    Nevim jestli porad jeste, ale tusim ze Corvette ji ma/mela.

                    0 0
                    • Chlebovnik  

                      Ano, i sériová C7 ji stále má. Ale závodní model (C7.R) již má nově nezávislé zadní odpružení.

                      0 0
      • mr.antik  

        Ten Bulls to je nějaká supermarketová značka, ne?

        0 0
        • novas752  

          Spíš německá ne moc známá značka. Možná si to pleteš s Bergamontem.

          0 0
        • Sindy  

          Ne, ne. Dřív dělali spolu s ghostem (možná to pokračuje).

          0 0
    • pocestny  

      Tak mě napadá, je tu vůbec někdo, kdo by si nemohl – OPRAVDU NEMOHL – koupit bike za 130? Řekněme, že by to pro vás byla ta největší priorita v životě, a šetřili byste na ostatních výdajích…

      0 0
      • JakeF  

        Najednou nikdo nikomu nezávidí, všichni volnejch kilopade na novýho bajka, ale za 2 tejdny se zas vesele pojedou fejkový Óčka za 2 dolary a ENVE z alibáby, protože je to stejně „všechno z jedný fabriky“ a „prostě se mi líbí design“.

        0 0
        • nomecz  

          no když se podívám do galerie tak kol kolem kila a i hodně přes se tam najde dost a dost, takže bych to zas tak nehrotil…

          0 0
          • JakeF  

            To byl obecnej komentář na vývoj týhle diskuze… Že se v galerii objevujou drahý kola je věc jedna, většinou ale nebývaj těch samých lidí, co tu maj potřebu vypisovat závistivý komentáře nebo kupovat fejky z alibáby.

            0 0
            • pocestny  

              Nemyslím si, že se tahle diskuze vyvíjí tím směrem, že ted má najednou každý na to, aby si pořídil bike za kilopade. Ty seš velmi šikovný demagog. Já si to dovolit můžu, ale nekoupím si ho, protože to pro mě priorita není. Šlo mi o to, kdo z lidí tady, kdyby to pro něj skutečně byla priorita, by si to opravdu nemohl dovolit? Prostě že by nedokázal našetřit…? Miliony lidí – i (relativně) velmi chudí si dávají bokem pár kaček na stavebko, jezdí často i autem, jezdí na dovolenou, kupují chlast a cíga, … a za to by ten bike mít mohli, to jsem přesvědčen že jo.

              Proto taky píšu někde výš, že špičaté boty, X5 a kafe celkem nic neříká o tom, jak bohatý ten tazatel je, nebo jaký je to člověk.

              0 0
              • mr.antik  

                no jasně že neřiká, kolik procent X5 je dotaženejch z německa olítaných na kost že to ani tamní bazary nemůžou udat.. s jednim takovým se špičatýma botama se soudim o 40 litrů, to je pro mě totální socka, který choděj akorát upomínky od providentu :-)

                0 0
              • JakeF  

                Tak ono je něco jinýho na něco naspořit tím, že celej rok jíš akorát rohlíky s máslem a o 2 roky odložíš koupi novýho auta a druhá věc je na to mít stylem, že si tenhle měsíc místo toho nekoupíš novej oblek od Zegny, protože už jich máš na věšáku 15.

                V prvním případě podle mě na kolo za 130 nemáš.

                0 0
            • novas752  

              Tahle diskuze se nikam nevyvíjí :) Ta zakrněla na úrovni Novinek.

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce