• Kohout

    Jedna kámoška shání horské kolo. Problém je, že měří pouze 150 cm a nechce dámský rám. Nejmenší kolo, co jsem v krámu v Praze našel a co zkoušela, byl Trek WSD 14", ale i to bylo moc velký. Prostě horní rámová trubka je pro ní moc vysoko i u takhle malého rámu. 13" rámy dělá v dámském ještě Giant a Spešl, ale jak jsem se díval na geometrii, tak ve výšce rámu je rozdíl mezi 13 a 14" malý. A navíc to nikde na krámě nemají. Tak už snad jen dětské kolo s 24" koly… :-)

    Poradíte někdo něco?

    0 0
    • Marccoo  

      to bude na dětský kolo

      0 0
    • juli  

      To musi mit docela kratke nozky. Nedavno jsem stavel kolo pro holcinu 151 cm vysokou a sednul ji Apache 15". Nebude to jenom o pocitu? Zkusil bych nejdriv tohle: fit calculator

      0 0
      • Kohout  

        Diky, ten odkaz je super.

        Myslim, ze ma fakt dost kratke nohy. U toho Treka 14" se oprela rozkrokem o horni trubku a nedosahla poradne na zem.

        0 0
        • juli  

          Zkus porovnat geometrii toho Treka a dalsi malinkate ramy. Chce to velky sloping.

          0 0
    • Vilém  

      Pak leda nejakej trialovej ram nebo skakaci ram, ale to by asi nebylo uplne levne reseni.

      0 0
      • Honzyn  

        Sel bych do Fishera(Marlin..)-nejvetsi sloping.Ale hlavne musi kocka dat pozor na rozkrok,par cisel rezerva musi byt!Dirt jumpovy ram je zase tezsi,polozena hlava,kratsi stavba.To by nebylo asi ono.

        0 0
    • Lenka.05  

      Nebo něco od Cube? Taky dělají 13" http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

      0 0
      • mr.antik  

        Cube 14ka by mohla, maj dost velkej sloping. Nebo z levnějších třeba 15ka od Schwina

        0 0
    • bagr84  

      pak nahod foto jak sedi na novym kole, jsem zvedavej :)

      0 0
    • t29  

      standover / effective top tube

      Trek 4500 WSD, 14": 70,7 cm / 51,8 cm

      GF Marlin GS, 13": 67 cm / 54,2 cm

      GT Avalanche Women's, X-small (14"): 61,6 cm / 51,7 cm

      Specialized Myka, 13": 64,2 cm / 53 cm

      Scott Contessa, XS (13"/14"): 69,9 cm / 54 cm

      Felt Q7 FW: nenašel jsem geometrii, ale nabízí 12,5" rám

      u toho Scotta jsou uvedené obě délky sedlovky – od středu po horní trubku (13") i po zámek sedla (14"), a je otázka, jaký rozměr uvádí ostatní výrobci.

      Co jsem se díval, tak Spešl má jako jediný dolů prohnutou horní trubku, což by mohlo trochu pomoct.

      0 0
      • Hornet  

        Aj GTW Avalanche ma hornu ramovu trubku hodne prehnutu v tej najmensej velkosti, to by jej tiez mohlo sediet

        Vlani kupovala jedna kamaratka taku velkost, moze mat tiet taku vysku a tiez kratke nohy, a bike jej sedi fajn :-) takze mrkni aj na taku moznost

        0 0
      • Kohout  

        Díky všem za rady. Zatím vede Spešl Myka.

        Problém je, že u geometrie rámů není nikdy jisté, jak to výrobce měří. Včera jsme zkouseli jedno GT,  podle getometrie by to mělo být OK, ale realita byla jiná. Snad na jaře bude na krámech větší výběr malých rámů na vyzkoušení, teď to je fakt bída.

        0 0
    • mr.antik  

      Ghost Miss má standover 58,5 cm

      0 0
      • Honzyn  

        No,vidis,Speci­alized Myka-ta horni trubka je prohla dost a delaji se v hodne malych velikostech.Bude to nizsi i nez ten Fisher.Do detskyho na 24 bych nesel-pak pojede vedle nekoho na 29! :-)Ty 26 a XC ram bych bral jako podminku a shanel ram velikosti 13–14 palcu,dal treba kratsi predstavec.

        0 0
        • t29  

          Hlavně výbava dětských kol 24" hodně zaostává za dospěláckýma kolama.

          takže 26" kola, rám co nejmenší, výbavu podle potřeb, a pak ještě pořešit odpružení, předpokládám, že taková holka ani moc neváží a dostat vidli do zdvihu jí dá práci.

          0 0
    • Hejdik  

      Podívej se ke mě do profilu na kolo mojí manželky.Je to Scott Contessa ve velikosti"S".Myslím že na 150 cm by ta geometrie mohla být dostačující.

      0 0
    • Kohout  

      Tak jsme nakonec po nekonečném hledání a zkoušení vybrali tohle a maximální spokojenost. Padne jak ulitý. Dostali jsme na něj ještě docela zajímavou slevu. Tak díky všem za názory.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.