Jake kolo do 10 000 kc na vyjizky.

48 nepřečtených
  • Luk90

    Mame 172–175 cm… chceme neco na spolecne jizdy. Vyber bud Decathlone, nebo z nize uvedenych odkazu. Mensi servis zvladnu sam doma… Jsme zacatecnici co jezdili kdysi pred vice jak 10lety.

    https://www.patro.cz/…2-18-damske/

    https://www.patro.cz/…c-2021-1-19/

    0 1
    • jirkaRS  

      Za 10K není z čeho vybírat, vše je stejné. Pokud máš Dekáč blízko domova, ber od nich a budeš mít vystaráno i s případným servisem.

      6 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

    • xtonda  

      Ten Leader Fox je hrůza, běž do Decathlonu a podívej se na tyhle

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-335529?…

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-311274?…

      Pozor, mají tam ještě jiné kolo označené ST530 o tisíc levnější a to má jiné (horší) brzdy

      0 1
      • Luk90  

        Joo, tu 530 jsem mel asi pred 1.5 rokem pul roku. Prodal jsem kvuli kolenu a presedlal na ekolobezku za 50 000. Ta ted prodana. Mezi tim jsem zacal resit koleno a chci zacit jezdit rekreacne s pritelkyni a hlavne i syna navnadit na sport vice.

        1 0
        • scalar  

          Tahle kola nemají se sportem nic společného. Prostě taková ta kola pro necyklisty.

          3 0
          • Janes  

            JJ, vždycky si takhle vzpomenu na to rčení:

            Kolo za 10 000? Moje přední :-))

            3 1
            • snas89  

              To ses docela z levnyho kraje:)

              0 0
              • Janes  

                Nojo, už je to docela fousatej BF vtip. :-).

                Proto jsem ho poněkud zjednodušil. Původně tam bylo…dobré kolo za 10 000,– :-)

                0 0
          • JendaH  

            Jak se definuje sport?

            Někdo by mohl říct, že to třeba hůř jede, ale to je přece právě ten sport :-)

            0 1
        • xtonda  

          Tak jestli máš něco s kolenem vem tu 540, má lehčí převody, nebudeš koleno tak trápit

          1 1
        • Tomcat  

          Ne tyhle kola opravdu sportovní označit nelze, protože i lehkou sportovní zátěž nedají. Možná tak nevýkonností turistika a ještě ne moc daleko od civilizace/servisu.

          Doporučuji si přečíst někde pod čarou na co ty kola vlastně jsou doporučována , vlastně tak akorát na rovnou silnici…

          0 0
        • adam1  

          Jo jo to je správný přístup +1 ,nějak prostě musíš /te začît !:))

          Mezi námi takové “lepší “kola dnes začínají cca 30–35k :(

          Ale zas kolo jako takové je v dnešní splašené době ta nejlepší investice -aspoň já to tak vidím .

          Ono to vyká vždy dobrá investice /silnička super investice :)

          1 0
          • cyklista86  

            Clovek co najede ja nevim 2000km za rok opravdu nepotrebuje kolo za 30–35 tisic. Ze je 10 tisic malo o tom nema cenu spekulovat, ale za castku kolem 20 tisic uz poridi kolo, ktere bude pro jejich ucely dostacujici a hlavne bezpecne pri jizde v provozu…

            0 0
            • Slavik  

              A za kolik by měl mít člověk kolo, když najede 5000 km/rok? :-)))

              0 0
              • TK75  

                A měla by se vytvořit komise co to kontroluje…aby někdo neměl třeba kolo na který nemá nárok a je pro něj zbytečně drahý

                2 0
                • cyklista86  

                  At si klidne Franta na jezdeni pro rohliky poridi s works kdyz na to ma. Ja to psal v souvyslosti s tim, ze chtel kola za 10 tisic. Mas pocit, ze clovek kterej nehledi na 10 tisic sem a 10 tam bude zakladat vlakno, kde se pta ktere kolo za 10 tisic ma koupit. Evidentne chce to nejlevnejsi co se da koupit. Ja napsal, ze za me nejlevnejsi kolo, ktere bude bezpecne i v provozu a pri jizde z kopce se da urcite poridit za castku do 20 tisic. Rozhodne nejsou nezbytne pevne osy, hydry a pod..

                  0 1
                  • Tarch  

                    Když tohle je prostě otázka jak na mobilmanii, kde se někdo zeptá jaký telefon za 2k mu lidé doporučí.

                    Nejlepší odpověď bude prostě jít do obchodu, kouknout se co v dané cenovce mají (hlavně je v případě kola těžké) a koupit to. Na ježdění pro rohlíky to bude stačit, ale zákonitě se časem ukáží nějaké ty nevýhody.

                    0 0
                  • Janes  

                    souvyslosti ?

                    0 0
            • TK75  

              A co takhle třeba za starý medaile??Za ty dostanu co?

              :-)

              0 0
              • leenej  

                Za medaile si koupíš leda tak prd:).

                To za obrázek dostaneš aspoň tři polívky.

                1 0
                • Pepe72  

                  Zas medajle dávají něco jiného !!!!

                  0 0
            • adam1  

              Ale prdlačky :))) dle mne otázka peněz a prestiže :)

              Pokud borec prodal kolobku za 50k a ještě el .:))tak koka za 30k nebude problém ???

              Např.kdybych já ty loffe měl tak si koupím colnago c64 na borách a campanolo Eps :)) nádherná mašina :)

              0 0
        • JendaH  

          Tahle kola jsou 1×10 a 1×9, to je blbé jak kvůli kolenu jak už naznačuje příspěvek vedle (menší rozsah převodů a tedy občas nemožnost zvolit si správné šlapání), tak kvůli tomu že zjevně jdeš po ceně – a kazeta a řetěz na 10s je násobně dražší než 7/8s co jsi posílal původně. Na druhou stranu tato kola mají zase kotoučové brzdy, takže v mokru to líp funguje a tolik se to nezničí a nebude z toho tolik bordelu.

          A podle toho kde chceš jezdit tak si musíš vybrat jestli mtb nebo cross/trek.

          0 0
    • Tarch  

      A nebylo by lepší než koukat po novém kole za 10k vzít nějaké použité? I pět let staré kolo za 10k bude o několik úrovní lepší než ty krámy v obchodech. Koukl bych se třeba na bazos nebo https://www.cyklobazar.cz/

      2 0
    • liborg1982  

      Bohům žel ses zeptal na něco, co je pod rozlišovací schopnost většiny zdejších uživatelů. Podle nich na kole za 10tis během prvních 10km zhyneš bídnou smrtí.

      Ten Decathlon je v dané cenové úrovni vhodný.

      0 1
    • mais  

      Kolik chceš najet? Jak moc se chceš kolu věnovat?

      Za ty prachy budou totálně základní kola – ne, že by to nefungovalo a nedalo se na tom jezdit, ale je to fakt pro nenáročné ježdění pro rohlíky nebo na dovolené – na nájezd 0– 500 km/rok v pohodě nad 500 km ročně bych se podíval na kolo především lehčí, asi spíše MTB než cross (pohodlnější pláště), vidlice je do cenové relace kola mezi 20 – 30 tis Kč více méně přítomna – rozdíl vzduchová nalazená na hmotnost jezdce a pružinová je pro mě dál než pevná vs pružinová.

      Brzdy pokud nechceš jezdit pravidelnějš a je to fakt příležitostné – nejsou véčka problém (akorát zase ještě blbější výběr vidlic), naopak dobré špalky a nemusíš řešit ptákoviny jako odvzdušnění, kotouče atd…a ono dobrá véčka v téhle cenovce budou brzdit lépe, než kotoučovky z marketingových důvodů instalované.

      Pohon klidně základ, ono to řadit bude a pokud máš nájezd do opototřebení 1 řetězu ročně tak ho stejně neutaháš. konfigurace koleček bych si pro turistiku a takové to příležitostné jezdění vybral 3×9 nebo 2× 10 či 2×11 – menší než devět už bych nešel a asi bych dneska už nebral trojpřevodník, ale zase můžeš narazit na něco, co bude zajímavé a může to tak být osazeno, 1× něco bych nebral jako must, respektive v téhle cenové relaci, to vůbec není důležité.

      Až si dáš dohromady, co vlastně chceš, pak je ideální objet projít pár krámů e-shopů a zjistit, co za to můžeš dostat a hlavně se neupínat k nějaké značce, nebo pocitu, stejně je to nakonec všechno taiwan a asie.

      Bazar je taky fajn, ale pro zručné a znalé, jinak „výhodným“ kupem můžeš pořídit atypický problém… a v téhle cenové relaci čím větší mainstream tím lepší

      0 0
      • JendaH  

        Za ty prachy budou totálně základní kola – ne, že by to nefungovalo a nedalo se na tom jezdit, ale je to fakt pro nenáročné ježdění pro rohlíky nebo na dovolené – na nájezd 0– 500 km/rok v pohodě

        Já teda jezdím na podobném kole (Arcore Cross 1.1, vygooglete si, jo, měl bych to asi přidat do „moje biky“) 5000 km/rok už skoro 7 let, tak nevím co jeden z nás dělá špatně.

        0 1
        • mais  

          To je fajn, taky jsme všichni pamětníci jezdili na favoritech (občas na něm jezdím doteď), velamosech – já třeba jezdil nějakých deset let o víkendech na velamosu po pradědovi z přelomu 40 a 50 let (bohužel ho ukradli, když vykradli babi chalupu), dneska střídám své kolo se zděděným crossem z roku 2004 – samozřejmě jde to, samozřejmě je to nějak zábavné, samozřejmě se na tom dá najezdit neomezeně kilometrů a nevysype se to, ale – když si vezmu svoje momentálně desetiletý kolo, tak to kolo jede při stejné péči líp, je ohrabanější a celkově zábavnější – taky v případě, že bych si měl koupit jediný kolo a věděl o tom, co vím, a chtěl na tom trávit víc času, než jen „povinnou“ část dovolené a 5× na zmrzku za rok (přesně tak používá manželka svoje asi 15 let starý GT s posedem „paní radová“, tak se podívám po něčem „lepším“ i když bych nešel do extrémů, co tady většina tvrdí, že se pod tu a tu řadu je to nepoužitelný atd.

          0 0
        • scalar  

          Jezdi si na čem chceš, jenom ať si na konci života neřekneš, proč já vůl jsem jezdil na takovém krámu, žiju jenom jednou…

          6 0
    • roman 3D  

      Kubad poradí, tady se snad nemůže splést:-)))

      0 4
    • Dan205  

      Řeším podobné kolo pro kamarádku. Chtěla by s kolem začít, ale zatím si nechce kupovat nic dražšího, prostě jen něco do začátku a když jí to vydrží, třeba za rok si koupí lepší. Má ale cca 100 kg a nevím, jestli koupit mtb nebo trek kvůli pneumatikám a její váze. Jezdit bude převážně jen asfalt s občasným přejezdem polní cesty, proto by se spíš hodil trek s užšími pneumatikami víc než mtb s 2palcovými a hrubým vzorkem. Jde o to, aby ty užší nemusela mít nafoukané na maximum a kvůli tomu na kole nadskakovala jak koza. Řeším blbosti, je to jedno?

      V Decathlonu jsem našel tahle dvě treková kola

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-300777?…

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-341646?…

      0 0
      • mais  

        MTB pláště budou pohodlnější a nemusí mít nutně nějaký super drsný vzorek, je spousta nedrsných MTB plášťů s co se dobře odvalují – race king, scylla, vlaštovka marathon, smart sam marathon a nestojí ty pláště raketu – naopak, jakmile člověk vyjede mimo silnici na polňačky (a často i na té silnici) to pohodlí ocení

        0 0
      • Markony  

        Osobně bych zašel do toho dekač zkusil si výšku a posed a šel bych do toho kolo si můžeš půjčit na odzkoušení a jeto. .

        0 0
    • easyrider  

      Jediná rozumná volba je cyklobazar. Vše ostatní v této cenové je nesmysl…

      0 0
      • TK75  

        Já bych vybral tady…na výlety

        https://bikejan.com/

        1 0
        • easyrider  

          Přesně. Jak jsem se teď sám přesvědčil, i kvalitní 20 let stará paštika dokáže vykouzlit úsměv na dětské tváři. Na rozdíl od čehokoliv novýho za 10 k…

          1 0
        • cyklista86  

          Ty vogo zajimavej web. Tam bych taky mozna vybral nejakou raketu do mesta. :D

          0 0
          • TK75  

            Viď…tam člověk koupi…jezdí a když se to ojede, tak než kupovat drahou kazetu nebo řetěz tak si za 3tisice koupíš zase nové kolo :-)

            1 0
            • Pepe72  

              Takový postup je na pikaču.

              0 0
            • cyklista86  

              Ja mam 26 mtb stare asi 16 let ACstar a na to se kupovat nove komponenty fakt nevyplati. Ted jsem vyzebral v servisu starej retez co meli na vyhozeni a jezdim jen na jednom prevodu bo ostatni pastorky uz retez neudrzi. :D Ma to svoje kouzlo jezdit na tehle kolech. Skoda ze nejsem ten typ co je schopnej si skladat kola z ruznych bazar dilu. Bych si hned poskladal nejake nove 26 MTB a silnicku singlespeed za par korun.. :(

              0 2
              • Pepe72  

                Tak to je mazec Ty fakt umíš překvapit :-)

                0 0
              • mais  

                Akorát počítej, že kolik hodin budeš jezdit, tolik hodin se v tom budeš vrtat – co ušetříš na dílech (pokud nemáš několik známých servisáků, co ti to budou dávat za flašku něčeho levného), to propálíš na shánění dílů

                0 0
      • Pepe72  

        Doplním protože souhlasím: koupíš starší do 4 000: a investice cca obrázek ale nemusí být.

        0 0
    • Tomas_82  

      Koupil bych tohle:

      https://sport.bazos.cz/…-29-velm.php

      0 0
      • koko0925  

        Akorát má zmatek ve velikosti. Píše L, prodává M …

        1 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce