Jaká helma v ceně kolem 3000,-

59 nepřečtených
  • Shadow.1

    Zdar, akorát přemýšlím o nové helmě na bajka, ale je toho teď tolik :-)

    Co a komu jak sedí v cenové kategorii kolem 3000 ± nějaké to kilčo. Co rozhodně nekupovat a co stojí zato. Jaké zapínaní je dobré, atd…

    chápu, že nejlepší je přilbu vyzkoušet, ale ať vím mezi čím vybírat.

    Předem díky.

    Anketa: Jaký výrobce je podle Vás nejlepší v kvalitě

    8x
    25%
    0x
    0%
    BBB
    0x
    0%
    1x
    3%
    0 0
    • vsn  

      ta co se ti libí a hlavně padne na hlavu :) mám od spešlu a je super :)

      0 0
    • jIrI___  

      Mrkni třeba i na Bell Volt . Mám teď už asi 3 roky Sweepa a sedí mi, ale každý má jiný tvar hlavy. Hlavně nevybírat bez vyzkoušení.

      0 0
      • Shadow.1  

        chápu… jistě že půjdu vybírat osobně, ale chci si udělat představu, co je dobré, co zbytečně drahé a neodpovídající kvalita atd… pak si dám do hledačku třeba 5 kousků a půjdu na obhlídku ;) Zatím dělám průzkum :-)

        0 0
      • Shadow.1  

        A ten sweep se mi líbí :-)

        0 0
      • martin7  

        já jí mám taky a mojí palici sedne úplně přesně. Jíné helmy mi až tak dobře nesedí. zkoušet, zkoušet, zkoušet

        0 0
    • karliner  

      Těžko říct, přilbu si musíš vyzkoušet. Mně třeba Specialized (model si nepamatuji) zoufale nevyhovovala, byla těžká (špatně vyvážená?), neseděla mi dobře na hlavě, řemínky byly nahovno, páč voda způsobovala jejich povolování, průduchy byly řešeny nevhodně (alespoň z mého hlediska), dal jsem jí kámošovi a ten ji vozí už 5 let… Pak jsem měl Mango Escape a ta byla výborná, zatím nejlepší systém oupínání a utahování ze všech, co jsem měl možnost vyzkoušet, teď mám Giro Ionos a taky super.

      0 0
      • Shadow.1  

        jj, Giro není zlá, ale přijde mi spíše na silnici než XC.

        0 0
        • karliner  

          Ona asi i silniční je, ale mám jednu na obojí a absence štítku mi na biku vůbec nevadí.

          0 0
          • Shadow.1  

            Nejde tolik o štítek, ten bych stejně vyhodil, ale přijde mi, že má zbytečně velké otvory… a to v terénu může být problém… raději více a menší…

            0 0
            • karliner  

              No, v terénu najedu velkou většinu času a popravdě – nenapadlo mne, že by s tím mohl být nějaký problém.

              0 0
              • morgan2  

                upadneš do křoví a prorazíš si lebku o kus klacku . Malým otvorem kus klacku neproleze,velkým jo .

                0 0
                • karliner  

                  Aha, tak to jo :-)))

                  0 0
                • karliner  

                  Jestli tedy trpíš podobnými obavami, tak pro tebe mám tip :-)))

                  0 0
          • NovakJan  

            Za mě GIRO Hex s ceno lehce přes 2tis.kč, nebo novej model XAR

            http://www.progresscycle.cz/giro/firma.asp…

            0 0
            • Shadow.1  

              takové mě nevyhovující barevné kombinace

              0 0
            • Chiron  

              Jak tak koukám na ty Gira, tak u bikových kokosek si imho dost pohoršili, co se týká designu. Snad akorát Athlon bez štítku by stál za řeč, zbytek dost hrůza.

              Zato silniční sou super, hlavně od Atmosu nahoru. Jestli někdy křápnu tu co mám teď, tak asi půjdu do některé z těch „silničních“, větší díry na přilbě sou spíš pozitivum, toho že trefím někde klacek se ani nebojím. A kdyby jo, tak takový Saros vypadá, že je má menší.

              Jinak já mám vyzkoušeno, že velká část modelů od Gira mi sedí, tak není problém.

              Jinak když sem vybíral, tak sem zkoušel Uvexy, dobré, ale nesedly. MET sice sedly, ale škaredé. Spešly sice sedly, ale v té době měly dmtní štelování dvěma tlačítky na řemínku. Blazze sice fajn, ale jen už hodně drahé modely. Nakonec sem skončil u Gira, tuším že Rift, za dvanáct stovek ve slevě. Dneska už bych ji ale asi nebral a mířil do lehčích modelů. Krom toho když ji sundám štítek, tak vypadá nějak divně.

              0 0
              • jonti  

                Ty Giro se docela lisi, sedi mi Monza i Atmos, ale Ionos uz moc ne. Ted mam v planu Xen.

                0 0
          • Shadow.1  

            koukal jsem třeba tuhle http://www.uvex-cycling.cz/…spele-fp1-cc

            0 0
            • rbcrx9  

              Mam taky UVEX, sice už asi 3 rok, ale příští rok by měl být tento model. Sedí mi hlavně zapínání pod bradou.

              0 0
        • ememem  

          to je snad jedno ci nie? je v niecom rozdiel?

          0 0
      • ememem  

        zo speslom som na tom bohuzial podobne, som ju kupil preto ze deklarovna hmotnost pre danu velkost zodpovedala skutocnej co sa o inych moc povedat neda. nemas nahodou tu ionos odvazenu? mam taku slehu ze nie som ochotny vozit nic co ma cez 250g, to je horny strop.

        0 0
    • elbunda1  

      Za 3 litry už by měly bejt všechny kokosky dobrý, je potřeba vyzkoušet, co bude dobře sedět. Zrovna Specialized Propero, kterou jsem měl vyhlídnutou mi vůbec nesedí (asi mam divnou hlavu)

      0 0
    • muppet  

      Měl jsem Uvex boss,teď Specialized s-works ,obě sedly parádně,každá má jiný systém upínání kolem hlavy,ale je to jen o zvyku.Důležité je jak ti bude sedět a líbit se ti,zkoušet a zkoušet.

      0 0
    • Shadow.1  

      Tak ještě doplním otázku, znáte, asi nejlépe v Praze, nějaký obchod, kde by měli velký výběr blembáků od různých značek?

      0 0
    • mr.antik  

      Jaká kategorie helmy by to měla být? Lehoučká XC/silniční? Tam se mi líbí MET.

      0 0
    • Vegan  

      Vozim tuto: http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx… a je to super vetra jako diva a kdyz obednas z CRC tak te neokradou ani o prislusenstvi jak byva v CR zvykem takze mas jedny nahradni vystelky + zimni vystelku

      0 0
    • teepeex  

      ja mam Bell Sweep, je to lehka, ale celkem levne se tvarici vec:) (vycpavky mizerny a hrany na polystyrenu, ktery jsem si sam musel zahladit a pod.

      ted jsem mel v ruce a na hlave Lazer O2 a bylo to moc prima

      a asi do ni pujdu:)

      vse si musis ale zkusit na vlastni hlavu;)

      co se tyce systemu upnuti kolem hlavy, ale u mne porad vede byvala(r.i.p) prilba Uvex FP1, a i jinak byla supr

      0 0
      • Shadow.1  

        jj, Uvexka je má favoritka…

        0 0
      • jIrI___  

        U Uvexu se mi líbí ta posuvná mikropřezka pod bradou. Člověk si řekne, že to je kravina, ale na současné přilbě mi tahle vychytávka celkem chybí.

        0 0
        • Shadow.1  

          právě ten systém upínání se mi u uvexu hodně líbí a bezpečnostně je na tom dobře, Designově také…

          zatím má favoritka UVEX FP1 CC. Přeci jen UVEXky jsou hodně dostupné všude v ČR.

          0 0
          • beavis  

            Mam 3 roky Uvex Sport Boss RS a mam stejny nazor. Preskove zapinani je super a mimo jine krasne vetra;-)

            0 0
    • metr-x  

      měl jsem půjčenou catlice whisper plus a už a ni šetřím..je fakt super http://mikebike.cz/…

      0 0
    • jipík  

      mam tuhle http://www.phenix.cz/index.php… je dobra a neni tady tak rozsirena tedy proflaknuta

      0 0
    • cragsman  

      Giro-Atmos…nej. přilba jakou jsem kdy vozil:)

      0 0
      • kubad  

        Ionos je o fous lepší :)

        0 0
        • cragsman  

          to je pravda… nevím čím to je, ale ionos mi vůbec nesedí

          :( ..a to bych přitom tak chtěl, aby seděla:)

          0 0
        • jonti  

          Neni, trochu se lisi tvarem a je uz moc melka.

          0 0
    • vitan  

      na vystave jsem si zkousel Cratoni a sedela krasne.

      Tedka jsem nasel slevu: http://pcshop.pells.cz/…ni_c423.html?…

      0 0
    • BEgineer  

      Např.

      0 0
      • BEgineer  

        ale je trošku dražší…myslim že by si jí levněji sehnal ;)

        0 0
    • Kebo  

      Měl jsem Uvex Boss a Catlike whisper,strašně se mě líbil Volt od Bell ale stejně jako sweep mi vůbec nesedí,moc pěkný Gira Ionos a Atmos taky tak.Pak jsem ale uviděl S-works a ta padla parádně,navíc za 2300Kč.

      0 0
      • jonti  

        Taky chci Sworks za 2300

        0 0
        • Kebo  

          A to byla ta road,MTB byly toho casu za 2000Kc,mozna bych mohl jeste nekde najit kontakt.

          0 0
    • Tina  

      Catlike Whisper

      0 0
    • Max  

      Na hlavu mám sweep, na bajka nic :)

      0 0
    • zarkow  

      Já si teď pořídil Rudy Project Sterling a jsem spokojený…

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce