Jak trénovat na maraton o délce mezi 210-300 km?

258 nepřečtených
  • Spící kníže :-)

    Ahoj, má někdo zkušenost z těchto dlouhých závodů na silnici a podělí se o zkušenosti? Jak se posunout dál a ne to jen odjet?

    0 0
    • biker jura  

      dá se na to trénovat tak že jedeš v unavě. Třeba 4dny po sobě kolem 120km. Pochybuju že byses v treninku donutil jet tak 250 nějak pravidelně.

      0 0
      • Spící kníže :-)  

        To teda ti nevím ale jedu do práce a z práce cca 100 kilců denně. Mezi směnama když mám dva tři dny volna zařadím jednou 200 km jednou 250 jednou 100 km. A nohy to dávají v pohodě.

        Zatím jsem se tím nějak v průměrné rychlosti neposunul.

        0 0
        • Spící kníže :-)  

          Můj týden vypadá takto pondělí 100 km (z práce a do práce)

          uterý 100 km (z práce a do práce)

          středa 250 km ten den nic jiného jen kolo

          čtvrtek 100 km

          pátek 200 km

          sobota 60 km nebo nic

          neděle 50 km na maximum co to dá.

          0 0
          • Mikikuba  

            Pokud jedeš 100 km jaksi na 2× jak jsem tedy pochopila tak to není 100km ale 2× 50km a to je obrovský rozdíl. Pokud tě zajímá jak jsem trénovala SYSTEMATICKY na ultra můžeš se podívat na moje www.Ten rozepsaný trénink je ale po 10ti letech kdy jsem každý rok najezdila přes 20000km.Čili to je asi to co ti bude chybět. Na ultra se trénuje roky 5 a více a ne rok.jinak pro info určitě neřeš kilometry ale hodiny v zátěže v jednotlivých zónách, které ti určí sportovní lékař.Pokud jezdíš od boku jak píšeš není to trénink.

            http://www.hankaebertova.cz/index.php…

            trénik ti klidně můžu napsat ale je to dlouhodobá záležitost spolupráce a určitě ne zadarmo.

            0 0
            • Spící kníže :-)  

              Diky to je po dlouhé době smysluplný příspěvek, já to letos vidím mezi tema 12000–14000 km. To by se mi mohlo podařit to, je na první sezonu slušný. Další sezonu už je asi nutné vedení někým zkušeným. Tvoji nabídku si nechám v záloze. Na Zlatém kole jsem popovídal na čele pelotonu s Standou Prokešem ten je dobrej. Ovšem i u něj vidím že nic není za 1 sezonu. Ale o dlouhodobém tréninku.

              0 0
              • prvniodkonce  

                To nějak nesedí s tím, že týdně najedeš přes 800 km. 12 – 14 000 ročně je celkem málo i na hobby závodění na silnici, kde se jezdí řeba 70 – 120 km závody. A celkový dlouhodobý objem je na prvním místě i tady, natož na delších tratích.

                0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Není každej týden stejnej někdy je času víc jindy méně. Myslím že víc jak těch 14000 letos nedám. Pro začátek si myslím že to bude stačit.

                  0 0
                  • pepek  

                    Takže 750km/týden je vlastně 300?

                    0 0
                  • Rychlej turista  

                    Na prví rok je to v pohodě. To není rok, kdy by se měly očekávat nějaké extra výsledky. Tady jde zejména o to, se do toho dostat, zjistit o co jde a jezdit, jak člověk umí, podle chuti a nálady. Nejdůležitější je vyvarovat se fatálním chybám, takže si spíše zahypochondrovat (jak by řekl můj doktor), když tě někde píchne, než si hrát na hrdinu. Česky řečeno, zůstat raději nedotažený, než přetažený a takto ve zdraví dojezdit sezónu.

                    Další rok už by to chtělo dát tomu trošku systém a to bych poradil ty švihy s grupou dementů, jak jsem psal dole.

                    0 0
                    • Spící kníže :-)  

                      No co mne napadá jako první věc, manžel mé trenérky je bývalý trenér Favoritu Brno, tam by byly rady nejcenější.

                      0 0
                    • Spící kníže :-)  

                      Ještě se tě zeptám, chci zkusit ten Kuršnoton 10.8 tu dlouhou trať 250 km. Určitě to ujedu, toho se nebojím. Ale jak na to lépe natrénovat. Jezdit těch 250 km častěji? Trasa Zlatého kola se mi zdá docela kopcovitá a mohla by to částečně nasimulovat. Je to tam slušně nahoru a dolů. I kopce pěkné.

                      0 0
                      • Rychlej turista  

                        Pokud máš najezděno, co píšeš, tak to stačí. Zaměř se na jízdu ve skupině a taktiku jízdy ve skupině. To ti dá v takovém závodě nejvíce. Stačí, když ti z nezkušenosti nebo chybnou taktikou jízdy zkraje závodu odjede (výkonnostně) tvá skupina a ve výsledku to pak zpravidla udělá i o mnoho desítek minut horší čas.

                        0 0
                        • Spící kníže :-)  

                          Na tom Zlatém kole jsem se utavil na špici po prvních 40 km, kdy jsem sice jel jako závodník s pokecal se Standou ale od toho bodu už mi ti nejlepší poodjeli. Pak jsem jel do cca 95 km ve skupince asi 7 lidi to ještě šlo. Pak ve dvojici. Od 140 km jsem jel sám do cca 160km a někoho dojel, předjel. A byl předjet. Na 208 km jsem v kopečku do Rudy předjel posledního závodníka i v tom žalostném stavu. Což mi docela potěšilo.

                          Den před závodem byla taktika taková vydržet do 100 km s těma lepšíma. Pak už jet svoje sólo.

                          0 0
                          • kámen úrazu1  

                            Těch prvních 40, kdy si jel jako závodník, někteří vnímají jinak.

                            Cituji: „…Na trať byl náš balík vypuštěn v sedm ráno a prvních čtyřicet kilometrů se jela vysloveně pohoda…“

                            http://www.standaprokes.cz/…fotogalerie/

                            Teda, pro mě by to pohoda rozhodně nebyla. Já, abych takovouhle trať dala a nebyla totálně zničená, čemuž se chci i při závodech vyhnout, musela bych jet od začátku svojí rychlostí, balík nebalík. Pokud bych se sjela s někým do dvojice a nemusel jet na smotku, brala bych to jako bonus. Takže bych měla mlčet. Ale nedalo mi to, když jsem četla tenhle článek, vzpomněla jsem si na tvoje slova. :-)

                            0 0
                            • Spící kníže :-)  

                              Já jsem chtěl udělat srandu tak jsem vyrazil do čela a jel na max. co jsem stačil. A za tu srandu to stálo i po tom nevyspání. Sice jsem pak umřel na trati ale víc se od toho čekat nedalo.

                              0 0
                              • mr.nikdo  

                                Sranda anebo machrovani, ze jsi chvili vedl?

                                Sranda, zkasit se a nedojet kvuli tomu svuj prvni zavod, fakt neni…

                                0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  Tak já to dojel a ani ne poslední tak to sranda byla.

                                  0 0
                                  • Rubi  

                                    sranda je to, jak si to namlouvas

                                    0 0
                                    • Spící kníže :-)  

                                      No tak kdybych nedojel tak bych tam byl asi nekde dole. Prober se umyj obličej vodou, koukni na výsledky a uvidíš že za mnou ještě někdo dojel. :-)

                                      0 0
                                      • Rubi  

                                        to byla reakce na to, ze sranda je, ze si namlouvas ze to byla pro tebe sranda, kapis? ne ze si dojel, 200km na silnici dojede kazdy…

                                        0 0
                                        • Spící kníže :-)  

                                          No ti nevím jsou i tací borci co to nedojeli, stačí se podívat na výsledovky z předešlých let. Jo chápu, když někoho přejede bagr nebo lokomotiva že nedojede. Ale jinak, pokud nemá po technické stránce problém s kolem tak nedojet to? Neznám takový slova.

                                          0 0
                                          • mr.nikdo  

                                            Tak by ses ho mel naucit – jak ti psal Rychlej Turista…

                                            Ve chvili, kdy zacne pichat v kolenu, tak volim trasu nejkratsi/nej­rychlejsi domu. A byt to na zavode, tak to balim.

                                            Telo mam jen jedno a abych ho odepsal, za to mi fakt dojeti zavodu nestoji.

                                            0 0
                                            • Spící kníže :-)  

                                              Já už z armády neznám slovo nejde. Nemůžou svaly ale když hlava může tak se jede dál. Ta hlava je na tom dojetí nedojetí důležitá asi nejvíc. Byl jsem v posádce v Prostějově a tam se děly věci. Když na to vzpomenu tak si říkám že to tehdy byly neuvěřitelný výkony. Ale to mi bylo 20 to byl jinej čas.

                                              0 0
                                              • mr.nikdo  

                                                Ze ty se jmenujes Pepin a jsi takovy stryc?

                                                Anebo jsi Prudic Special?

                                                0 0
                                                • Spící kníže :-)  

                                                  Nedělej tu ze sebe frajera a pojed na ten Krušnoton, toho 10.8 abys mi naložil ty 3 hodiny. Já když jsem ten pepin tak budu určitě horší. Jinak nemám rád kecy ale činy. Pokud mi bude udělena dovolená co uvidím tento týden tak to jedu na 100 % procent.

                                                  Se toho nebojím.

                                                  0 0
                                                  • mr.nikdo  

                                                    Jake 3 hodiny?

                                                    Nikam nejedu, protoze jsem posledniho pul roku nemel na kolo cas. Dostal jsem se na nej tak 1 x za 14 dni. Tudiz nemam najeto nic – psal jsem to nize/vyse?

                                                    Ja se Ti jen drze smeji do oci…

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Právě smát se to jo, ale něco dokázat to ne.

                                                    0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                a za deset let budeš skuhrat na vozejku, páč klouby máš jen jedny a ty „nenatrénuješ“ ;-)

                                                0 0
                                                • mr.nikdo  

                                                  Ale v Prostejove by ti rekli, ze je natrenujes…:-D

                                                  0 0
                                                • Spící kníže :-)  

                                                  Tak myslím že klouby se na kole spíš šetří, stejně jako při plavání, určitě jsou horší zátěže na klouby než kolo. A v žádným případě vrcholovej cyklista nejsem.

                                                  0 0
                                                  • blaf  

                                                    kdyz je nechas pomalu zvykat tak mozna jo, kdyz jim najednou z dne na den zacnes nakladat jak tvrdis tak ti za par let pekne podekujou

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    joooo..kezby:-)

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    to si myslíš špatně, horší zátěže jsou rozhodně, ale na kolena je kolo v extrémech (což už je z hlediska medicíny u někoho z horší dispozicí i jen 3h 4× týdně) celkem záhul.

                                                    To, že by 10h a víc vyjíždka bylo něco šetrného si snad nemyslíš ani ty, voják z Prostějova :)

                                                    edit na Sknížete

                                                    0 0
                                          • Rychlej turista  

                                            Nechci ti do toho moc kecat, ale mě vždy zajímal především odstup od vítěze. Absolutního.

                                            Příklad:

                                            čas vítěze 5:24:08 hod.

                                            čas můj 5:42:18 hod. = čas vítěze + 5,6%

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              Ty jsi tady ovšem už dva dny až číslo dvě.

                                              0 0
                                            • Spící kníže :-)  

                                              Taky se na to časem dostanu pokud tomu dám všechno. Já jen že nedojel, tak napsal na vysvětlenou. Myslím že pokud byl čas vítěže +/- 6,5 hodiny, tak jsem schopen pokud bude patřičný trenink se dostat do 3–4 let na čas stejný. Vše je jen o tom co tomu člověk dá, a jak moc chce. Pokud teda neselže to zdraví.

                                              0 0
                                              • pelhrimov  

                                                To se Ti nepovede, pokud nejsi extra talentovaný. Uvědom si, že absolutní vítěz i amatérského závodu je člověk, který svůj talent rozvíjel už od dětství a často prošel sportovními centry mládeže, pak jezdil třeba ve Spartě nebo Dukle. Jsou to lidé, kteří k těm výkonům mají vrozené potřebné dispozice.

                                                0 0
                                              • McBlacky  

                                                no jasný, 3–4 sezony nájezdu 30 tisíc pod trenérským dohledem a jsi tam.

                                                0 0
                                        • mr.nikdo  

                                          Prosim, prosim. Ja bych ted mel problem.

                                          Nemam osezenou rit a najeto mam prd odtamtud… :-(. Ale po mesici jezdeni by to slo :-D.

                                          0 0
                                          • Spící kníže :-)  

                                            Tam se běhalo do mrtva, chodilo, nonstop. Dělalo 300 žabáků, borec tam udělal 1000 leh sedů aby se k nám dostal. O tom se leckterým může zdát.

                                            0 0
                                            • karliner  

                                              Machr přes armádu, války a zbraně je tu serža. Najdi si jiný obor.

                                              0 0
                                              • McBlacky  

                                                :) :)

                                                A to sem ještě nenapsal Ječnák a vůbec pár nenápadných týpků, co už zářezy 500+ mají za sebou ale nějak nemají potřebu to rozmazávat.

                                                0 0
                            • Spící kníže :-)  

                              Jinak dej to příští rok jako ženská a budeš na bedně a to myslím stoji za to ne? Myslím letos to jely dvě ženské, tak budeš třetí a to by za to stálo. :-)

                              0 0
                              • McBlacky  

                                a co to je za závod mít bednu za účast?

                                Věř mi, že to fakt sportovce nebaví odjet výlet a pak jít na bednu.

                                0 0
                            • Spící kníže :-)  

                              Jezdim do Hlinska na pivo, nedáme někdy sraz tam že bychom si dali výšlap? Vypadáš jako slibná bajkerka a těch je tak žalostně málo. :-)

                              0 0
                            • Spící kníže :-)  

                              Aneb co je pro Standu pohoda pro jiného být nemusí:-)

                              0 0
                          • Člověk a jeho svět  

                            Měsíc před závodem jsi zde psal – cituji: …co jsem koukal z lonska, měl bych to zvládat okolo 7 hodin. Tak jistě poslední nebudu…

                            Tři dny před závodem – cituji: Jinak padla sázka po vypití nějakýho toho piva u grilu, že to dám do 10 místa…

                            Den před závodem – cituji: …byla taktika udržet 100 kiláků s nejlepšíma…

                            Realita – prvních čtyřicet kiláků jsem jel v závodnickém tempu. Očima tvého guru se však jela totální pohoda :).

                            Říkám si, že na podobné příspěvky nemá smysl reagovat, ale když už komedie, tak pořádná :)

                            0 0
                            • jecnak  

                              Tak tak, neco jsem tu napsal a pak si docetl zbytek vlakna a dal uz plytvat casem nema smysl :-)

                              0 0
                              • Spící kníže :-)  

                                Ja si ty dobré rady beru k srdci neboj. Ale jsem i pro tu srandu. Ta musí bejt za každý situace.

                                0 0
                            • blaf  

                              mi jen stale neni jasny jestli si je hlavni postava vedoma, ze hraje komedii a ne drama :)

                              0 0
                              • Spící kníže :-)  

                                Komedie musí bejt i kdyby Nečas jezdil na praseti. Já jsem zastáncem toho že humor léčí…

                                0 0
                            • Smazaný účet  

                              co predchzelo je docela jedno…Kamen Urazu jenom proste rpidala komentar z druhe strany. Z te strany, ktere by ses rad priblizil…tj. poukazat na to, ze tve „zavodnicke“ tempo bylo pro zavodniky takove pohodove rozjeti po kterem zacali trochu slapat…

                              0 0
                              • Spící kníže :-)  

                                Jo to beru jen oni asi nejezdi na kole 4 měsíc. :-) Když nepočítám ty dva zimní kdy se vyloženě moc nedá. A nenajelo se skoro nic.

                                0 0
                • HROOLI  

                  To si nemyslím. Loňský (nebo předloňský ted nevím ) mistr čr v juniorech nalítal jen 11 000. Byl hodně nemocný, nemohl švihat. Spíš je rozdíl jezdit a trénovat, sám to moc dobře vím tedka …

                  0 0
              • Mikikuba  

                jo se standou spolupracuju docela úzce a je na tom fakt dobře. v současný době je v Čechách jasně nejlepší na ultra.

                0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Taky si myslím. Něco jsem se dočetl o sportovních testech, laktátová křivka atd. Ale jsou to věci co bych rád zařadil až další sezonu. Myslíš že je to nutná záležitost, pro to posunout se dál?

                  0 0
                  • Mikikuba  

                    určitě.bez systému kdy budeš jezdit hlava nehlava se budeš určitou dobu zlepšovat, ale můžeš si i ublížit-přerténovat třeba.pokud pojedeš v systematickém tréninku toto hrozí výrazně méně a zlepšuješ se postupně déle a do vyšší úrovně

                    0 0
                    • Spící kníže :-)  

                      Tak ono první věc co jsem udělal koupil jsem slušné kolo na začátek, cvičím ve fitku s trenérkou hlavně břicho, záda, běhám. Na kole jsem si nechal udělat BG fit- posed je parádní velmi vyhovuje vydržím na tom dlouhé hodiny. To je myslím uplný základ, bez toho bych se neposunul nikam. A hlavně pořád je chuť jezdit a být lepší. Za letošek jsem to posunul z toho když jsem jel 100 km poprvé za 4:20:16 na nějakých skoro 3:15. Což je myslím velmi dobrý posun. Ovšem na 200 km a víc si myslím i ted je čas pořád nad 8 hodin. A když jsem to zprasil i nad 9 hodin. Ale co člověk se učí. I ze špatného výsledku si dokážu vzít, pěkný bod. A to třeba ten, že letos – Zlaté kolo 210 km za 9:23, příští rok zkusím 8:00 až těch 8:23, a další rok kolem 7:23. Myslím je to reálné a možné.

                      0 0
                      • pepek  

                        A kdy pojedeš do Jugoslávie?

                        0 0
                        • Spící kníže :-)  

                          Netuším, to v plánu zatím nemám. Ale nebylo to v těch básnících jinak? :-)

                          0 0
              • Spící kníže :-)  

                Ještě otázka na tu nejpovolanější jezdí se u nás něco delšího něž těch 250 km? Nemyslím 24 myslím klasika závod.

                0 0
                • Mikikuba  

                  víceméně všechny závody nad 250 jsem někdy jela a vše je na webu.musíš hledat:)i proto ten web dělám.mimochodem dá to dost práce:)nejlíp to najdeš ve statistikách:)ne­jela jsem jen krušnoton a ten pojedu letos i když už to není můj šálek kávy a budu jen testovat koleno zda vydrží příští rok další ultra

                  0 0
            • Spící kníže :-)  

              Asi vím, kde je moje chyba dnes jsem se nikam ze začátku nehnal, jel pohodu, po rovince kde je možno to rozjel, z kopců dolů na maximum a hezky jsem dorovnával průměr. Dal jsem 206 km za nějakých 7,5 hodiny. Nebyla to ale vyloženě kopcovitá trat. Takže průměr okolo 27 mi jde. Jak to ze začátku rvu víc halvně do kopců chci udržet hezká čísla, tak po 4 hodině jízdy jde průměr hodně dolů.

              To je asi ta nejvíc zásadní chyba. Průměr HR byl dle hodinek 143 a max byl 205. Myslíš že by se tam našla ještě rezerva že bych ty tepy mohl jet vyšší?

              0 0
            • Spící kníže :-)  

              A poradila bys kontakt na nějakého sportovního lékaře co to vyšetření dělá. Napadá mne pouze Mudr. Martínek to je jméno co jsem hodně slyšel.

              0 0
          • JSt  

            takze tady chces rict, ze bezne najedes az 850km tydne a pak jedes 200km silnicni zavod skoro 9.5 hodiny?

            0 0
            • Mikikuba  

              :)

              0 0
            • nox159  

              chtel rict ze sprinterum natrhne prdel co jsem cetl vedle :D

              0 0
            • Spící kníže :-)  

              Není týden co týden stejný, někdy je to jen 400 km jindy víc. Podle času a chuťi šlapat. Uznávám že ten závod byl mnou zprasený, tím nevyspáním a v konci jsem to uplně už vypustil. Tím není řečeno že na jiném závodě může být výsledek lepší. Každý má jak dny dobré tak dny vyloženě špatné. Jde o to si par prvních závodů zajet, i tím se získají zkušenosti.

              0 0
              • bosmilan  

                Takže se chceš jenom pochlubit :-)

                0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Rád bych rady borců zkušených co tyto tratě jezdí a jak na to trénují. O chlubení tady nebyla řeč. Pokud jezdíš tyto tratě, a máš sem co napsat uvítám to.

                  0 0
                    • trpaslik72  

                      fajn počtení :DD Jen sem chvílemi nevěděl o jaký druh cyklistiky se vlastně jedná, ale jo, fajnový večerní počtení :DD

                      0 0
                      • Spící kníže :-)  

                        Lepší než večerní program na Nově ne? :-) I když teď je slibná ta TDF.

                        0 0
                    • tom xtr  

                      Tak po 4 měsících věnování se cyklistice celkem slušné ambice a sobevědomí, ale jak říká klasik „malý ten, kdo zná jen malý cíl“, tak proč ne ? :)

                      0 0
          • jecnak  

            To je sice krasny, ale 100km je pro nekoho 3h a pro nekoho 5h. To neresis?

            0 0
            • Spící kníže :-)  

              Myslíš záleží na tom jak je těch 100 km najeto.? Jedu 50 do práce na noční a 50 zpět po práci po 12 hodinách z noční. Tam nemůžu válet průměry protože bych v práci nevydržel. Tam jedu, lehkou pohodu. Ano, já se těm 5 hodinám na uplném začátku blížil. A nohy mne z toho bolely dva dny. Teď 100 km nohy skoro nepoznají. A jsem blíž těm 3 hodinám. Jinak je lepší jet těch 100 km asi v kuse než před prací a po práci. Ale kde jinak vzít ten čas. Cesta do práce je dobře zužitkovaný čas.

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                Ale kde vzít ten luxus že dva dny dělám a pak mám 3 dny volna. Na to kolo je to myslím ideál.

                0 0
              • jecnak  

                Myslim to treba tak, ze muzes nakroutit 100km pod 3h s minimalnim usilim na rovine v baliku a nebo totez za 5h na biku v totalnim srotu. Oboji muze byt treninkovy motiv. Zkus si procist fyziologickou poradnu na kpo.cz. Rozmysli co a jak chces vlastne jezdit, porovnej se svyma casovyma a financnima moznostma a pak se rozhodni. Obecne placani tady na foru je podle me k nicemu. Spis se pak zeptej na neco konkretniho.

                Co se tyce tveho dotazu v zacatku, tak bych si zjistil sve telesne parametry a ty pripadne upravil. Jelikoz mluvis o skupinovem zavode, tak je treba vedet, jak se ve skupine chovat, takze minimalne castejsimu jezdeni v baliku se nevyhnes. Pak asi klasika jarnich objemu a motivu, ktere ti nejdou.

                0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Co je možno považovat za tělesné parametry. Asi hloupý dotaz ale jsem člověk uplně neznalý?

                  0 0
                  • jecnak  

                    Vykony na prazich, hmotnost, mnozstvi tuku apod.

                    0 0
                    • Spící kníže :-)  

                      Moji trenérkou po poradě s manželem bylo stanoveno že bych měl jet na tepy mezi 140–152. Hmotnost je ted nejakých 82–83 kg, výška asi 182–3 jak se nahrbím. Nohy mám jak arnold tomu se i profesionální trenérka co závodí na mistrovství světa ve fitnes podivovala že tak vymakaný se jen tak nevidí. :-) Ale jinak břicho povolený, proto s ní cvičím. A už je výsledek znát. Na začátku roku bylo téměř 90 kg proto jsem už s tím řádně pohnul.

                      Ale jak zaberu a jedu na průměr tak jdou tepy do čudu a jde to hodně nahoru. I na 209 do kopce a víc.

                      0 0
                      • nox159  

                        :D – za stavoneni treninkoveho pasma

                        :D – za nohy jak arnold

                        :D – za to jak nas tady bavis

                        0 0
                        • Spící kníže :-)  

                          Ty o těch nohách to říka každej co to viděl. Tak v tom něco bude. To pásmo je stanoveno tak abych redukoval váhu, spaloval tuky. :-)

                          0 0
                          • nox159  

                            :D – za stavoneni treninkoveho pasma

                            :D – za nohy jak arnold

                            :D – za to jak nas tady bavis

                            0 0
                      • Lada,s  

                        Moji trenérkou po poradě s manželem bylo stanoveno že bych měl jet na tepy mezi 140–152.

                        no LOL. Manžel se podíval do křišťálové koule a podle toho ti určil prahy? :-DD

                        0 0
                        • nox159  

                          manzelka se podivala na koule a podle toho urcili :D

                          0 0
                        • Spící kníže :-)  

                          Ne prahy pouze tepy na spalování tuku nic víc. Prahy jsem zatím neřešil, a řešit budu až příští rok, do té doby budu jezdit jak to snesu.

                          0 0
                          • Lada,s  

                            A ty chceš spalovat tuky nebo trénovat? A podle čeho teda ty tepy určil když nemáš změřený prahy?

                            0 0
                          • mr.nikdo  

                            A jak se tedy urcuji tepy na spalovani?

                            0 0
                            • Spící kníže :-)  

                              Myslím že trenér at ve fitku nebo cyklistiky by to měl přibližně spočítat. Netuším jak. Ale evidentne to funguje. Tuky jdou dopryč a váha se lepší.

                              0 0
                              • Lada,s  

                                Ano jak píšeš – „přibližně“. To je právě ten problém. Trénovat podle tepů které jsou spočítané jen přibližně (a nemusí vůbec sedět) je nesmysl. Kór s dávkama které trénuješ ty. Přibližně spočítané tepy jsou dobré tak pro baby co jsou na hodinu spinningu, ale né na 200 km tréninky. Takže doporučuju si zajít na testy pokud to bereš tak vážně

                                0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  Určitě je to plán na další rok ale letos toto nechám plavat. Pojedu podle toho jak se budu cejtit.

                                  0 0
                                  • Lada,s  

                                    Osobně – než jezdit podle zhruba spočítaných tepů tak radši nechám tepák doma a jedu podle pocitu

                                    0 0
                                    • Spící kníže :-)  

                                      No já to tak dělal asi 14 dnů a pak jsem začal praktikovat tvoji metodu a už to sebou nevozím. Takže v tom se shodneme.

                                      0 0
                                  • Zerocool  

                                    spatny pristup, kdyz uz se chces zlepsovat, tak by to chtělo jezdit „presneji“ a ne jak se citis (subjektivní pocity stranou), jinak ztracis cas a preslapujes na miste mozna i zpet…

                                    0 0
                                    • Spící kníže :-)  

                                      Jak jsem napsal prostor na výzkum a opravdové odborníky jak na trenink tak na testy bude po této sezóně,uvidíme jestli do dám do prosince nebo až leden. Podle mne to dřív nemá smysl, žádný čelní místa si myslím letos neutrhnu.

                                      0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  Jinak máš nějakej odkaz kde dělají testy a dobře mi to spočítají?

                                  0 0
                                • Rychlej turista  

                                  Pokud tam sází dvoustovky, jako se kupujou rohlíky v sámošce a nečiní mu to problémy, tak co se ohledně těch tepů řeší?

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    rika ze tam sazi dvoustovky…

                                    0 0
                                    • Rychlej turista  

                                      No právě. Přece kdyby jezdil moc vysoké tepy, tak ty dvoustovky v pohodě dávat nebude.

                                      0 0
                                      • nox159  

                                        polemizuju nad tim ze rika… a jestli rika znamena jezdi to uz je otazka…

                                        jen vime ze sprintery zarizne v pohode, nohy ma jak arnold s trenerka vesti z kouli mazela, k tomu ze zavodi po nocni a tam ho zarezavaji 40ky

                                        samozrejme ja se v tom prst vyznam ty jiste lepe ale arnold nebyl vytrvalostni cyklista ne? a taky nevazil 80kg/na 180cm :D

                                        0 0
                                        • Spící kníže :-)  

                                          Ted jsi tomu dal štavičku dobrý…:-) Jdu na kutě. Ráno jdu točit klikama tak at je síla.

                                          0 0
                                          • nox159  

                                            ja to jen shrnul vsechno co tady zaznelo :)

                                            dobrou noc :)

                                            0 0
                                        • Rychlej turista  

                                          Já bych to tak neprožíval, Spící je prostě viditelně vybočující svéráz a ti jsou, pro dnešní politicky korektní společnost s naprosto přesně nadiktovanými pravidly pro úplně cokoliv, nebezpeční a proto po něm B-F Ideopolicie tvrdě jde, ale vycházím z toho, že základní údaje, které tady dal, jsou správné a nevidím v nich rozpor.

                                          • začal jezdit a už po pár měsících byl na pravidelných dvoustovkách.Já udělal přesně to samé, jen jsem měl mezi ježděním několikaletoupauzu a tedy výhodu dřívějších zkušeností. Ale zase v roce 1995 nebyloB-F a internet teprve začínal a tak nebylo, kde bych se mohl zeptat, takže tovyjde skoro nastejno.
                                          • z 90 kg se samovolně během pár měsíců dostal na 82 kg, jenježděním – tento údaj považuji za signifikantní, protože přesně takto funguje. Já za stejnou dobu a stejnou změnou šel z 86 kg na 78 kg,prostě jen tím, že jsem zase začal jezdit a sázel tam dvoustovky. Nicjiného jsem neřešil.
                                          • průměrná rychlost nic moc, co taky čekat s váhou 82 kg při 182 cm.Já jezdil taky pomalu, možná o trošku rychleji, ale to jsem měl přistejné výšce o 4 – 5 kg méně. Důležité pro mě bylo, že tydvoustovky zvládám a že po pár dnech jsem schopen dát s chutí další.Doba, potřebná k regeneraci se razantně snižovala. Myslím, že Spící tomá podobně.
                                          • po pár měsících – na jaře – jsem se náhodou spolčil s párborci a začal s nimi jezdit na pravidelné zběsilé švihy, start 35 km oddomova. Díky tomu se ze dvou z nich po létech stali amatérští Mistři ČRv triatlonu, v časovcei v závodě s hromadným startem. A mi to pomohlo k tomu, že ačzačíc jezdit na podzim jako netrénovaný tlusťoch, tak v létě jsem byl na74 kg a objel svůj první 250 km maratón BT a skončil celkově na 27 flekus časem 8:43 hod. Když mi po rozdvojení trati krátká/dlouhá na 170 kmřekli, že jsem na 51. fleku, tak jsem tomu nechtěl věřit. To mě nakoplotak, že jsem do cíle stačil zaříznout ještě dalších 24 borců, kdyjsem sólo objížděl i několikačlenné skupinky.

                                          Jde na to, jak to prostě cítí. Důležité je, že mu to nečiní problémy a touží po dalších a dalších dávkách endorfinů. Výsledky se časem zákonitě dostaví, tak nějak samy :-)

                                          0 0
                                          • Spící kníže :-)  

                                            A ono to tak opravdu s tou váhou funguje můžu potvrdit. I když jsem předtím běhal cvičil tak váha nic moc nedělala. Ale s tím silničním kolem to je bruální stroj na hubnutí. Dneska 206 km a podle hodinek 6720 kalorií. To by mohl posoudit někdo, kdo těm kaloriím rozumí, jestli je to na ubytek váhy i když člověk normálně jí nebo ne. Ale já bych řekl že jo .

                                            0 0
                                          • Spící kníže :-)  

                                            Dneska těch 206 bylo naprosto pohodových, po doražení domů jsem se musel odměnit 6 palačinkama se šlehačkou a litrem pití na ex. Vůbec necítím že by byly nohy unavené. A to je signál že je to lepší a lepší.

                                            0 0
                                          • Člověk a jeho svět  

                                            No jo, ale zase sis nevymýšlel, jak jezdíš 400 km.

                                            To, cos napsal, absolutně beru. Absolutně neberu to, že si někdo něco cucá z prstu, ať už je důvod jakýkoliv. Taky nemám rád silácký řeči, např. že jako začátečník dojedu do desítky etc. To je podle mě zbytečné a celkem to devalvuje jinak třeba sympatické snažení jinak třeba normálního borce. Takhle mám prostě pocit, že zde lítá baron (kníže) Prášil. Kníže, tak to prostě je. Jestli tohle odbouráš, bude to lepší i pro tebe, to mi věř. Pokora a respekt se hodí.

                                            0 0
                                            • Rychlej turista  

                                              Ale zase je slušný, nikoho nenapadá, nikomu nenadává…

                                              A to ostatní se srovná, dá pár kvalitních švihů se zběsilou cháskou a uvidí věci jinak :-)

                                              0 0
                                            • Spící kníže :-)  

                                              Ted už je těch 400 km velmi reálných jen najít den kdy bude počasí a jde se na to. Samo že druhý den odych, bazén dobré jídlo pití, masérka k tomu.

                                              0 0
                                      • Zerocool  

                                        v kompenzaci to taky ujedu:) pro rohliky a zpet…

                                        0 0
                              • Zerocool  

                                jo spočítala to 220 – věk a procenta z toho, což je absolutně nedostatečné, kor s tvými ambicemi, rozsah zdv široky a ne 12 tepů:)

                                0 0
                      • pelhrimov  

                        209 tepů a více, tak to je nejspíše způsobeno tím, že je tepák rušen nějakými elektrostatickými výboji.

                        0 0
                        • Spící kníže :-)  

                          Nemyslím, když jedu kopec Veverská Bítýška- Lažánky což jedu i vícekrát po sobě. Tak tam udělám i 198 tepů a víc. A tam nemá co rušit.

                          0 0
                      • Zerocool  

                        to znamena, ze mas slabou ZV

                        pasmo je uplne mimo:)

                        0 0
              • Smazaný účet  

                za 5 hodin jezdím 150…a to jsem stařec turista, co má za rok tak 4–5000

                a je to v kuse ;-)

                takže by ses měl trochu zmáčknout, asi…

                0 0
              • Zerocool  

                z treninkoveho hlediska o nicem, akorát prohlubuješ unavu (po nočnízvláště) radši bych vyhranil čas, kdy mas opravdu cas a dal souvisly trenink treba 4 a vice hodin nez takhle, na ultra potrebujes mega zakladni vytrvalost a tu 50km treninkama nenatrenujes… a spatna regenerace te driv nebo pozdeji dozene…

                0 0
            • nox159  

              zni to lip kdyz napises dal jsem 100km nez placal jsem se na kole 5h :D

              teda u lidi neznalych cyklistickych pomeru to zni lip :D

              0 0
          • Internaut  

            Asi dělám něco špatně :(

            0 0
    • kali222  

      vic by si to tady mistnim mazakum, ktery se snazis o necem presvedcovat, nandal, pokud by te tady bylo min videt a pak ses objevil s vysledkem. :)

      0 0
      • nox159  

        tak ono od klavesnice 1000ku najedu tydne taky a zavody vyhravam kdybych nebyl po sexu zrovna :D

        0 0
    • Rychlej turista  

      Přidej se ke grupě silničářů a jezdí s nimi. Klasika je 2 x v týdnu. Naučíš se jezdit v balíku, pobereš rozumy z teorie i taktiky a celkově ti tyto švihy efektivním způsobem pomůžou k nenásilnému výkonnostnímu sko­ku.

      0 0
    • Rychlej turista  

      Přidej se ke grupě silničářů a jezdí s nimi. Klasika je 2 x v týdnu. Naučíš se jezdit v balíku, pobereš rozumy z teorie i taktiky a celkově ti tyto švihy efektivním způsobem pomůžou k nenásilnému výkonnostnímu skoku. Vždy se v takové grupě najde zkušený pardál, který tě může i tréninkově usměrňovat.

      0 0
      • Spící kníže :-)  

        Pro mne je dost špatný že nejvíc času je v týdnu, víkendy až na pár vyjímek dělám. Zkusil jsem to takto párkrát s pár lidma. Někdo lepší než já a někdo horší. Ovšem nikdy jsme nejeli víc než těch 140 km. A tempo nebylo valné mezi tema23– 26 /km/hod. Ale i tvoje rada je fajn.

        0 0
        • Mikikuba  

          já výrazně preferuju individuální trénink občas proložený balíkem aby ses naučil v něm jezdit.tak třeba trénuje standa prokeš a velice úspěšně jezdí všechny i krátké závody.

          0 0
          • fousac  

            Jezdit v balíku, to je docela věda.. Než si člověk vychytá to správný místo, kde se dá nejlíp flákat, to neni jen tak… ;)

            No a ta znaková řeč, to je naprosto šílený, by jeden potřeboval 8 rukou, aby jakž takž stíhal komentovat stav českých silnic.. Existuje na to nějaká příručka?

            0 0
            • Smazaný účet  

              ad 8 rukou – jo :-D teda, vono je to spíš k pláči…

              no ale jak jezdim většinou sólo, tak ukazovat nemusim, tak dobrý…

              0 0
            • mastihuba  

              ja znam jen leva, prava, vstávám ze sedla a díry všude. :) co máš na mysli dalšího? ještě jsem zaregistroval díry napříč, ale to mi přijde zbytečný.

              0 0
              • Smazaný účet  

                zpomalovací pruh, rejha příčně, rejha podélně, bordel na cestě, překážka…

                0 0
                • MichaelSimek  

                  pro knizete jeste http://www.theepochtimes.com/…26709WEB.jpg alias vyhral jsem spurt ke znacce!

                  0 0
                  • Spící kníže :-)  

                    Jo je dobrej, aspoň zved ruku :-) Ale s tím já se porovnávat nemůžu neblázni…

                    0 0
                    • Tomahomo  

                      Já bych řekl, že za 3–4 roky ho dáš.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        spise ty tri..;)

                        0 0
                        • Člověk a jeho svět  

                          Maximálně tři :)

                          0 0
                          • Vilém  

                            Jeste se budete chlubit, ze jste tu s nim konverzovali.

                            0 0
                            • JSt  

                              a byla to sranda. jako se standou. ;-)

                              0 0
                              • Spící kníže :-)  

                                No tři roky je dost na zlepšení v čemkoliv. Dávám šance tomu že aspon na nějaký reginální závod to bude stačit. Myslím ovšem pokud by šel člověk do profi treninku s trenérem přímo psaným na tělo a jezdil s nějakými lepšími jezdci z klubu a dal tomu maximum.

                                0 0
                                • pepek  

                                  nějaký reginální závod to bude stačit – nějak si to ulehčuješ. Ještě nedávno jsi tady spurtoval s reprošema – a teď? Regionální závod !?

                                  0 0
                                  • Spící kníže :-)  

                                    No tak ten bajker co jel těch 210 na bajku a naložil spoustě silničářů je takovej schovanej reproš, spousta borců by prohrála. A to jsem mluvil s těma co jezdí x let a jsou na jiné úrovni než já. Prostě, borec je špička a má můj obdiv. Málo kdo se postaví se silničářema na takovou trať na bajku a do cíle jich 2/3 zařízne. Ovšem příští rok máš možnost přifrčet na bajku a zkusit taky. :-)

                                    0 0
                                    • pelhrimov  

                                      Ty asi vůbec nechápeš, že ten závod byla taková sranda akce, že se tam jezdí pro radost, že tam jezdí lidé o 20 a více let starší než jsi Ty. To co na BF píšeš o soupeřích je pro mne tak hrozné, že přestávám mít chuť na závody chodit, proč platit startovné, když si člověk může to samé projet jindy zadarmo a může se vyhnout lidem, kteří se zřejmě neumí realizovat v běžném životě. A za druhé, na horském kole je obtížné jezdit rychlostí 40 hm/h a více, tam už Tě aerodynamika limituje, ale lehké bikové závody po šotolině jezdím jako rekreační cyklista průměrem 30 km/h to není žádný problém, takže pokud ten Tvůj reproš má najetý dostatečný objem, tak lehce v kopcích veterány z Becarda porazí.

                                      0 0
                                      • Spící kníže :-)  

                                        To neni nic proti tobě nebo jiným starším, prostě jsem napsal že je velmi dobrej. A něco za tím bude, nebude to obyčejný bajker. Je velmi dobrej na extra dlouhejch tratích a v extremním terénu. Rozhodně si myslím že je to výkon. To dát v dobrém čase na horském. Umím se realizovat to se neboj. Jen bych toho člověka rád vyzdvihnul. Ne tím že porazil někoho komu je 55, ale tím že to dal na horském a nandal to tem co jeli na silnici a je jim treba jako mne 33 a méně.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          jj, realizuješ se už tím, že si jako nick vybereš posměch někomu, kdo toho dokázal asi tak milionkrát víc než ty ;-) no, borec, prostě…

                                          0 0
                                          • Spící kníže :-)  

                                            Proč já toho člověka mám velmi rád. Ano dokázal toho hodně. O tom žádná, myslím že o něm vím víc než většina lidí tady. Ale o tom netřeba tady diskutovat. Prostě rád spím, za každé situace tak mne napadla tato přezdívka. Nevidím na tom nic špatného. Je to velmi chytrý člověk, je škoda že není prezidentem. Ale zvolili lidé jiného, tak teď nic nenabrečíme. Navíc já mu v kampani fandil, podal jsem si s ním ruku a promluvil s ním. Má co říct a dává to smysl. Jsme stejná krevní skupina s Karlem, mám rád Jižní Čechy, stejně jako Vídeň. Dobré jídlo a pití. Rakušané jsou nám velmi blízcí, a považuji je za daleko lepší sousedy než lidi ze Slovenska. Nechci sem tahat politiku, ale je mnoho kvalitních lidí v zahraničí, co by rádi Česku něco dali. Možná by to bylo lepší než tady ty české kreatury co maji politiku jako dojnu na peníze a svoje loby. Ovšem to český člověk nevidí, nechal se zastrašit hulvátstvím, nějakými Benešovými dekrety apod. Což je absolutní nesmysl. Navíc máme podobné i to, že já mám přítelkyni taky německy mluvící a i když se vidíme málo jsem za to rád. Obohacuje to. Ke starým lidem mám velkou úctu, takže nijak tohoto pána neurážím. To na vysvětlenou.

                                            0 0
                                          • Spící kníže :-)  

                                            Jinak nestačím se podivovat nad tím jak někomu vadí už i můj nick.

                                            0 0
                                      • Člověk a jeho svět  

                                        Velka plus jedna

                                        0 0
        • Rychlej turista  

          Sám a bez zkušeností velmi brzy výkonnostně ustrneš. Na příští rok už ty společné švihy budou bezpodmínečně nutné. Není třeba, aby to byli borci jezdící ukrutně dlouhé, ale nudné štreky. To můžeš jezdit sám a je to tak i lepší. Ve skupině pro tebe bude lepší pravý opak, kdy ti nejvíce dají sice kratší, ale rychlé švihy se splašenými mlaďochy, nástupy a spurty na cedule :-)

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            Jo podle toho se hodlám zařídit.

            0 0
          • mastihuba  

            Jj. Že začátku člověk z takovejch svihu jezdí sám, ale jednou to třeba přijde. … :)

            0 0
            • Rychlej turista  

              Já Spícímu věřím, že ten šok přežije :-)

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                Myslíš šok jménem Krušnoton? Jo to přežije, pokud tam dojede, postaví se na start tak přežije. :-) A bude o další zkušenost víc.

                0 0
                • Rychlej turista  

                  Ne, myslím šok z krátkého, ale rychlého švihu se splašenými mlaďochy, nástupy a spurty na cedule :-)

                  Pokud se z těchto švihů nebudeš vracet sám, dá se uvažovat o tom, že v tobě něco bude :-D

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Ja o tom dycky jen slyšel, samotnýho by mne na takovej trenink jet nenapadlo a shodou okolností jsem se namotal při cestě z jeseníků do situace kdy jsem 40km ze 170 plandal na chvostu a pak si nuceně vystoupil, abych nemusel za dalších 20km na vlak. :)

                    0 0
                    • pepek  

                      samotnýho by mne na takovej trenink jet nenapadlo He he!

                      0 0
                      • mastihuba  

                        nj chrti si potřebují dokazovat jak jsou dobří, tak si na mně spravují ego :)

                        0 0
                        • pepek  

                          . . . . ale že se necháš vždycky po pár pivech přemluvit :-)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            tak v zimně na SNB už se mi tak nejak nechce a na to pivo a teplo mne dycky dostanou :)

                            0 0
                  • Spící kníže :-)  

                    Tak dneska jsem potkal slibného silničáře měl jsem natočeno 150 km. A říkám mu kousnem to k ceduli na max. bylo to ze směru od Jihlavy na Brno kousek za Velkým Beranovem a chtěl jsem s ním pozávodit ke křižovatce na Vysoké Studnice, do kopečka jsem zabral na max, on odpadl tak jsem zpomalil, a pak jak se jede ta rovina dal jsem tam 50–52 km/ hodině. No nevydržel ani 500 metrů. :-) Tak pak si s někým dej sprint na cedule. Ale kolo měl pěkný to jo. Ale abych chlapíkovi nekřivdil měl tak o 20 kg víc než já a byl menší. :-) Tak první pozávodění nic moc. Potkal jsem i mladíky z Favoritu Brno s těma by byl sprint asi lepší.

                    0 0
                    • Beeda  

                      nepotkal jsi Mensika? :-)

                      0 0
                      • Spící kníže :-)  

                        No ti nevím, postavička se tomu podobala. Ale nebudu hnusný, někdo za to nemůže. :-) Ale jinak on řikal že by to chtělo 20 kg dolů a jelo by se mu líp. Já tomu věřím a říkám mu. Tak je potřeba s tím něco udělat ne? Jinak on tvrdí že jezdí – z Jihlavy do Studnic a zpět. Tak na tom váhu moc neposune.

                        0 0
                        • Beeda  

                          spis smeruju k tomu, ze to byl take vypravec, tak jestli jsi neco nepochytil;-)

                          0 0
                    • prvniodkonce  

                      Už vidím, jak někoho potkám a bude mi říkat, ať s ním jedu špurty na cedule, to budu nadšenej :)

                      0 0
                      • Spící kníže :-)  

                        Proč to tě přece nemůže vykolejit, jedeš svý temtpo dáš 2–3 kilometry na max možná i míň a pak pojedeš zas svý tempo. Myslím že za tu srandu to stojí ne? To tě přece nemůže pohřbít chvíli se vymáčknout.

                        0 0
                        • prvniodkonce  

                          Tak jako určitě. V dobách, kdy jsem závodil, tak bych si asi i zablbnul. Ale když jedu na kochačku turisticky třeba po týdnu bez kola, tak jsem rád, že jedu :)

                          0 0
                        • obda  

                          Proboha, proč bych něco takovýho dělal? :D

                          0 0
                      • JSt  

                        uplne to vidim. at si jede, picus a vysles ho dopredu masturbovat. :-D

                        0 0
                        • Mikikuba  

                          :))

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          přesně…von se po dvou kilometrech utaví a já si ho pak tempem v klidu sjedu…

                          0 0
                          • JSt  

                            ale pokud behem tech 2km nekdo odbocite, doctes se tu o sobe, jak te spraskal. :-)

                            0 0
                        • Zerocool  

                          :)

                          0 0
          • tom xtr  

            +1

            0 0
    • pelhrimov  

      Již jsem Ti to psal v jiném vlákně, zapomeň letos na to, že pojedeš dlouhý Krušnoton na umístění, mluvil jsi o něm jinde. Budeš bojovat s tím, aby jsi vůbec dojel závod v limitu a je ve hvězdách jestli se Ti to povede, protože jsi neukázněný co se týče tempa. Moc nechybělo a na maratonu Tě zařízla čtyřicítka, která jezdí pro radost a to co ty jezdíš ve středu v tréninku, tak v životě neujela :) Buď netrénuješ to co zde píšeš nebo děláš někde strašnou chybu.

      0 0
      • Rubi  

        konecne vyslo na povrch, ze knize neumi nastavit tachometr :)

        0 0
        • Spící kníže :-)  

          Tachometr kníže nenastavuje ten takový věci nedělá. Nastavoval to BG fit technik a je to nastaveno naprosto přesně. Na ceduli kde se měří rychlost to ukazuje naprosto stejný udaj jaký je na tachu. Navíc, je tam přednastavený rozměr tak jen pako by to nastavilo blbě. Pak je taky možno změřit stopu kola a dát tam rozměr. Tak nevím kdo by to nastavil blbě ikdyž vyjímky se najdou. :-)

          0 0
          • JSt  

            nevim, jak ti pomuze zmereni stopy pri nastavovani tacha. ;-)

            0 0
            • Spící kníže :-)  

              No, že postavíš kolo na zem udeláš čáru, otočíš kolem otáčku uděláš čáru a změříš tu délku té stopy. To jsi nikde nečetl.? Pak se tam hodí rozměr.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tenhle postup docela funguje, ale vynechal jsi jednu stezejni cast…musis tim kolem popojet, ne ho jenom pootocit:)

                0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Tak to popojet každého napadne. Točit s ním ve vzduchu k čemu by to bylo. Ale jak už jsem napsal a nechci se opakovat kníže má na takové věci lidi.

                  0 0
            • Spící kníže :-)  

              Ale jak jsem napsal, kníže takový věci nedělá ten jenom jezdí o kolo se staraj jiní. Jo když by náhodou měl defekt tak by nechtěl přenocovat v lese. Ale jinak nevidím důvod do toho šahat.

              0 0
            • Rychlej turista  

              Asi myslí obvod kola, ne stopu – jeden z klíčových údajů geometroidů :-)

              0 0
      • Spící kníže :-)  

        Asi někdě dělám chybu já těch 200 a víc jezdím celkem často.

        0 0
        • pelhrimov  

          Tak jsi závod přepálil, ta Ruda je hrozně těžká a i delší Král Šumavy má v propozicích uvedeno menší celkové stoupání.

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            Jel jsem těžší štreku v Rakousku kde jsem celkem často, a dal jsem to líp. A tam jsou brutální kopce. Řekl bych kombinace, nevyspání, nadšení a snažení se vydržet uplně na špici a jet tempo s tema nejlepšíma. Na co jsem neměl. Ale zas jsem si pokecal se Standou a jel chvíli první, šou byla. :-)

            0 0
            • Lada,s  

              Tý jo, z toho pokecu se Standou jsi nemohl dlouho usnout, že? V tomto tématu to čtu už potřetí :-)

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                Ale tak je dobrej, popovídali jsme o 24 cítce to si nechám na příští rok. O tom co dělá, jak trénuje co jel a tak. Témat bylo více a u toho se pěkně šlapalo. Pokecal jsem s ním daleko lépe než s většinou co potkám po cestě.

                0 0
            • Rychlej turista  

              Já jel kdysi na špici na Králi Šumavy. Stalo se to tak, že po prvním kopci zaváděcí auto zabloudilo a když to zjistili a zaveleli otočit, rázem jsem se po otočení dostal na špici závodu :-D Jenomže, když jsme se vrátili zpět na trať, náš balík už první nebyl :-(

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                Tak to je taky usměvné.. jako to moje závodění a přepálení toho začátku. Ale i to je život na kole:-)

                0 0
          • Spící kníže :-)  

            Tys to nědy jel?. Já si ted jezdím tu trat jako trenink. Pojedu zítra. Je pravda že ten kopec jak bylo těch 18% stoupání nebo kolik mne dal víc práce. A tam mi čelo ujelo.

            0 0
          • Spící kníže :-)  

            Jo tak, ja to viděl jako těžké poprvé, když jsem si to zajel vícekrát už mi to tak nepřijde. A ty tu dámu z té Kamenice nad Lipu nějak znáš?

            0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Nebo obojí ;)

        0 0
      • Spící kníže :-)  

        Ale strašlivá chyba tam bylo to nevyspání, spousta lidi by to kvůli tomu neodjela. Za to si sebe vážím že jsem předtím neutekl.

        0 0
        • JSt  

          na takovou banalitu, jako je 200km na silnici, neni treba spat. ;-)

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            Ahoj po vyspání je to ale přeci jen lepší je větší sranda, a člověk má chutě stále větší a větší. Já jsem nevyspanej totál mimo takže u mne to tak nefunguje. Vím to z toho že jedu do práce těch 55 nebo 50 a to se mi jede fajn ale jak jedu z práce po noční po 12 hodinách jede se mi těžko není chuť šlapat. Zlvášt když chčí..a je zima. Ale když už od těch 6 ráno svítí sluníčko a jsou nějací borci na trati nebo třeba pán na elektrokole to se překonám a předjedu ho, pán nevěří svým očím. :-)

            0 0
            • Rychlej turista  

              Kvalitní a dostatečný odpočinek a regenerace jsou nedílnou a velmi důležitou součástí přípravy. Unavený nemá smysl jet na trénink. Pokud nebudeš dostatečně odpočívat, tělo se ti dříve nebo později pomstí. Klasika je nemoc, když to začíná jezdit a blíží se forma. A proto:

              Raději nedotažený, než přetažený!

              Pokud toto dodržíš, tělo ti bude vděčné a odměna tě nemine :-)

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                Ano v tom je velká pravda znám z posilovny. Když to přetáhneš tak se pohřbíš a něco se ti vyvalí.

                Je velká chut dát zítra zas 200 nebo 250, ale dám pohodových 100 a půjdu na kafe a zákusek. :-)

                0 0
                • Rychlej turista  

                  Není problém dát dva dny po sobě dvoustovku, pokud se člověk cítí dobře a má chuť. Chyba je cítit se unavený, nevyspaný a přesto se vykopat ven a nutit se do toho. Tohle je o ničem.

                  0 0
                  • fousac  

                    Podle týhle teorie bych vyrazil na kolo asi tak 2 krát ročně.. ;)

                    0 0
                • Zdeno Micio  

                  Myslím, že děláš dost velkou chybu, že bez předchozích let soustavného budování (nejen) objemových základů, si hned nakládáš dvoustovky jak na běžícím pásu ve fabrice – a ještě unavený (800 km týdně a do toho noční 12ky…zajímalo by mě kolik toho naspíš) Možná jsi přepálil začátek a snažíš se ve svém věku hned dohnat věci, které se budují dlouhé roky. To nejde – už tím, že vrchol tvého tréninku je počet ujetých km, než počet hodin v sedle. Ale každopádně tvůj elán je záviděníhodný. Tak mnoho zdaru brachu.

                  0 0
                  • Spící kníže :-)  

                    Tak dokud to bude bavit, ta budu přikládat ty dvoustovky. I když i rychlý pade ma svoje. Za chvíli je splněno. Máš jistě pravdu v tom co píšeš. Jen já tak nějak z toho co jsem zkusil jsem došel k závěru že jezdit i třeba denně 40 nebo 50 km. Mne nikam neposune. A ty roky nechci dohnat za rok. Potřeba rozběhnout motor a udržovat ho v chodu. Když jsi ten časovkář dovolím si otázku. Jaké jsou předpoklady dobrého jezdce na časovku?

                    0 0
                    • mastihuba  

                      Poradny stehna a rychlý vlákna ve svalech nezhuntovany dvoustovkama. :)

                      0 0
                    • Zdeno Micio  

                      Myslím, že splňuješ všechny předpoklady a s tvou houževnatostí a talentem se může za 2 roky otřásat český rekord v hodinovce na dráze. Spousta bývalých dráhařů jsou dobří časovkáři, třeba u nás to byl Sosenka nebo B. Wigins, který je mimo to i výtečný vrchař – tato spec. disciplína je zpravidla pouze o technice než o fyz. kondici, pokud pominu typy kopcovitých nebo horských časovek.

                      0 0
                      • Spící kníže :-)  

                        Ahoj nevím to jistě, ale co už jsem s pár lepšíma lidma objel. Tak všichni tvrdí že mám velmi dobrou RV neboli rychlostní vytrvalost na někoho kdo jezdí 4 měsíce. Vydržím točit větší točky nohama dlouhé hodiny. Už je to i slušné tempo na delší trať ovšem, co mi chybí, tak je hospodaření s tempem. Do kopce dám takovou nálož že to mají problém uviset i ti s lepším a několikaletým treninkem ovšem v půlce musím zpomalit. Za chvili (cca 10–20 sekund) se z toho dostanu a rozjedu to dál. Co je však zásadní problém, tak na trati nad 50 km když je prudké stoupání, tak už není síla v tom stoupání dát spurt na max, jen točím pořád stejný průměr prostě to ze sebe už nevymáčknu. Tězko se mi popisuje jak to nazvat. Ale jak mi pár lidí řeklo, chybí tam víceletý trenink. Prostě dám spurt ze začátku, docela na krev, ale jak mám natočeno třeba těch 50 a víc ve vyšším tempu hlavně víc točím nohama než by bylo dobré, už jen mírně zrychlím na spurt není síla. Ale průměr více méně udržím stejný. A točky nějak nepoklesnou. Ví někdo kde je chyba? Spurt co jsem zkoušel i dnes tak dám na 250 km trati tak 6 krát do kopce za sebou, během prvních 2 až 2,5 hodin, poměrně na krev pak už jedu stejný průměr a už ho nedám i kdybych chtěl.

                        0 0
                        • JSt  

                          problem vidim v tom, ze chces jet neco, na co nemas. proto v puli kopce zacouves.

                          v kopcu je dulezity pretahnout kolo nahore pres hranu jeste v tempicku, jedine tak neztracis.

                          0 0
                          • Spící kníže :-)  

                            Ahoj jo to se mi povede ale kopec nedám rychlostí 30 ale třeba 25 až 26 to ho utočím a tempo neklesne a jak se dostanu přes hranu můžu zrychlit. Ovšem jde mi o to kde je problém že v tom kopci třeba po 80 km už nedám spurt na max prostě nevymáčknu ze sebe už vůbec nic navíc a nedám tam třeba větší točky a spurt. Zkoušel jsem s pár lidma, kde jsme šli na spurt pravě do kopce na max. A to opakovaně každý kopec, zkusit zaspurtovat. Já prostě dal spurt asi 3–6 krát a pak už v nohách nebylo nic. Jo dalo se jet dál tou 25 nebo 27 ale už jsem nic jak je dole psáno nad to nedostal v nohách prázdno. Žádná síla. Asi jak mi zde radi mikikuba je to nedostatečným treninekm nebo jedu moc nad svoje možnosti a pak už tam nic prostě dostat nejde.

                            0 0
                        • Mikikuba  

                          cyklistika je o rocích tisících hodin tréninku ne o měsících a desítkách hodin.pokud budeš spěchat tělo se sekne a přijde třeba únavovej syndrom.zažila jsem to také.pak je v lepším případě jedna sezóna v kelu

                          0 0
                        • Honzis  

                          tady máš místní „hnoják“ http://connect.garmin.com/…ty/337804019 – taky už nemám na to vyjet kopec 6% 25kou a pak za horizontem vsadit hned kaši a rozjet to na 35–40km/h, takže si vyslechnu něco o ču*ákách a hold musím doufat, že mi to někdo sjede za mě. Amatérská cyklistika u nás je hodně o max intenzitách – kor kratší závody typu UAC apod se prostě jede kaše do kopce 1–3minuty a kdo na to nemá, ten na to nemá … Pak samo lajna na bočním větru atd, ale to se nedá natrénovat za měsíce, pokud nejsi vyloženě talent. Byl jsem 3× kolem 65místa na Glocknerkoenigu – závod 27km kopec 1690m up, přičemž 1300m je na posledních 13,3km a mohu ti říct, že tam si tolik nehrábnu jako u nás na „brdkách“, které prostě někdo umí vyspurtovat a pak hned založit, jenže pokud jedeš 10tepů pod max, tak už si prostě nepřiložíš, což bude asi tvůj případ.

                          0 0
                          • Mikikuba  

                            jeho problém je úplně jinde.jezdí teda prý 4 měsíce…je třeba jezdit roky.u tebe je pro změnu problém že netrénuješ.bez systému v tréninku právě už nahoře nepřiložíš…

                            0 0
                        • Zerocool  

                          spurt na krušnohoru potřebovat nebudeš:)

                          0 0
                    • Zerocool  

                      a co progres? nebudes mit kam…

                      0 0
                  • Rychlej turista  

                    Kouzlo lidské schránky je právě v tom, že co by jednoho zabilo hned na první pokus, tak druhý snáší bez problémů. Jenomže jak to zjistit? Proto je klasika, že první rok se tomu dává víceméně volný průběh a člověk si může naložit, na kolik se cítí a má chuť. Důležité je akorát si ohlídat, aby to nepřehnal, nedělal kraviny a ukončil sezónu ve zdraví. A tady by už měl nastoupit někdo, kdo to vyhodnotí a naordinuje další, tentokrát už systematický postup.

                    0 0
                    • Spící kníže :-)  

                      Jo lidská stránka je neuvěřitelná věc, desetkrát ji naložíš a ona se přizpůsobí. A pak už to nebolí. Fantastické.

                      Ale věřím tomu že ten kdo to netáhne hlavou a není v pohodě. Tak to tělo se položí. Hlava je tak 70 % výkonu.

                      0 0
          • Paja  

            …na oběd do Kerska jediné rovnou z Flédy ;-)

            0 0
    • Beeda  

      jak nedas 500 denne tak je to k h*vnu:-)

      0 0
    • oddie  

      Určitě je hodně důležitý spánek. Já když mám jet 300 km autem, taky se na to musím pořádně vyspat, jinak bych to neujel.

      0 0
    • ELx  

      Tak tohle vlákno je slušná masturbační one-man show :-DDD

      0 0
    • Delkim  

      hele, a nemáš nějak blbě nastavený cyklocomputer? kontroluješ si ty ujeté kilometry i podle mapy?

      já jen abys nežil v nějakém bludu třeba :)

      0 0
      • Rychlej turista  

        Tohle spíš zavání těžkou závistí :-)

        0 0
        • Spící kníže :-)  

          Tak tak, jsem zvědav kdo se reálně přilásí na ten spurt na ty cedule. :-) Hlavně bych rád aby to byl někdo výrazně lepší než já. Ne jako dnes. Nemám problém s tím bejt druhej třetí. Ale mám problém s tím ujet 500 metrů a aby ten kdo jezdí 3–4 roky byl za mnou to je ostuda.

          0 0
          • JakeF  

            A to už ti přestal stát ve 33, že sis tak náhle začal dohánět ego na kole?

            0 0
          • Pajas04  

            Napsat takový dovětek, to už chce slušnou dávku arogance…

            0 0
      • Spící kníže :-)  

        Dnes to bylo z Velké Bíteše kus po městě Jihlava k nákupáku City Park na Hradební a zpet. To bych řekl že sedí i podle mapy. Ne nežiju v bludu neboj. Cestu do Bíteše do toho nepočítám. To jsem jel na přehradu, dal si párek v rohlíku. Ujel asi 15 km, sedl si psal sms, pak pokec s par lidma. Pak zas pár kolimetrů, telefonování za jízdy. Teprvé z té Bíteše se jelo už v tempu.

        0 0
        • Spící kníže :-)  

          Kdybych sem napsal celý číslo to by někomu praskla cévka tak radši těch 206 :-) to je ještě takový hezký číslo. :-)

          0 0
    • Jamin  

      To nic neni, já na mtb s nosičem tahám silničáře do kopce.

      0 0
      • Vilém  

        Tak jeste ze tam mas ten nosic a maji se chudaci zac chytnout.

        0 0
    • tom xtr  

      Příští týden v sobotu se jede v Beskydech jeden silniční závod přesně pro tebe, i když to asi na tebe bude trochu krátký, jen 182 km. Podle té diskuse tady by to mohlo vyjít i na bednu, přihlášená konkurence vypadá minimální. Navíc vloni to vyhrál obyčejnej bajker. Když tak pro zajímavost dej vědět, jak to dopadlo.

      0 0
      • Rychlej turista  

        Ale je na něm jen 5 kopců – Pustevny, Soláň, Kasárna, Bumbálka a Smrček :-D

        0 0
        • tom xtr  

          Jo, a všechny max. tak druhá kategorie. :)

          0 0
        • mr.ricardo  

          no tak přinejhorším to tam vezme na kole, odjede maraton, dá nějaký špurty na cedule, zjistí, že konkurence je slabá a pojede zase na kole domu …

          0 0
          • karliner  

            Jestli ale bude kníže po noční, balík by ho chvíli uviset mohl…

            0 0
            • tom xtr  

              Koukám do startovky – samej hobik, myslím že peloton nemá šanci. Možná snad Hruška, ten je už ale taky hobik, snad Čert, trochu neznámá jsou asi ti Poláci. Já Spícímu věřím, vidím to od Pusteven v sólo úniku.

              0 0
              • Člověk a jeho svět  

                :))) a ještě jednúc repete :)))

                0 0
              • Spící kníže :-)  

                A kdo psal že to pojedu? Já přes většinu víkendů makám. Takže bohužel je to smutné ale na každý závod si musím vzít volno. Jinak to nejde.

                0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce