• ferko11-XC

    Chtěl bych se poptat jestli někdo nemá zkušenosti jak dobře natrénovat běh 1500m.Jak by mohl vypadat týdení trénink atd. 1500m chtěl bych dát za 4:35.Popřípadně jestli neznáte nějakou webovou adresu.Všem předem díky za pomoc a bikerům a běžcům zdar!

    0 0
    • simon111  

      já jsem trénoval nedávno na 3km. Vypadalo to asi tak, že jsem si dal jednou týdně pohodově 5–6km.. Za dva měsíce jsem ty 3km dal za 11:10. Kluci ze třídy byli za mnou minutu a více. Ale určitě jde natrénovat efektivněji

      0 0
    • mr.antik  

      No já bych bez nějakých věděckých podkladů běhal různě dlouhý tratě (1–10 km) některé dny mezi to prokládal to sprintama (10× 100 – 300m), k tomu nějaký posílování – břicho, záda, kliky, schyby, apod..

      0 0
    • kapo111  

      mnoho informací o začátcích běhání je na www.behej.com včetně doporučení tréninků

      0 0
      • ferko11-XC  

        díky moc za tu stránku

        0 0
        • HockeyBiker  

          tata kdyz trenoval na limit na fakulte tak behal mesic intervaly 5× tejdne a odbehl to v pohode. Intervaly jako ze 3minuty naplno…pak treba 6 minut volnejc a zas 3 minuty naplno…atd. víc najdeš když si najdeš na netu fartlek. Je to nakej svedskej styl treninku.

          0 0
    • biker.z.beskyd  

      Zkus tohle: Út. 1. týden 5 × 200m; 2. týden 5 × 300 m, 3. týden 5 × 400m, 4. týden 4 × 500 m, 3 × 600 m, 5. týden 2 × 800 m St. 3 – 5 km volný pomalý běh Čt. volno Pá. 400 m rychle – 400 m volně – 600 m rychle – 400 m volně – 500 m rychle – 400 m volně So. 5 km volný pomalý běh

      0 0
      • ferko11-XC  

        Díkes moc všem za skvělé rady ale klidně jestli znáte ještě jiný způsop napište

        0 0
    • ferda  

      zkusim take neco napsat. zalezi jak jsi na tom ted fyzicky.

      Na zacatku kazdeho treninku je potreba nejdriv ziskat vytrvalost (delsi trenink v nizkem intezite)Postupem casu ladit formu, zintenzivnovat a zkacovat useky.

      ze zacatku bych volil vybehy okolo 5–6km(asi 20min), po mesici zkratil na 1km useky v rychlejsim tempu pozdeji 400m, 200m v kopci do maximalniho tepu,muzes i zkacovat.Pri takovem treninku by mel byt soucet vzdalenosti useku okolo 3000m.Obnova(od­pocinek) po kazdem useku v pocatcich 1:3, kdyz zvladnes 1:2 uz se blizi forma :) znovu na usek muzes jit nekde okolo 120 tepu.

      1500m jsem nikdy merenou nebehal, jen 12min nebo z kratsich 400m, 100m.Zkusil bych dynamicky napalit start, pak se do 3. kola vezt a postupne pridavat a poslednich 150m zabrat(proto kopce) az budes zvracet :)

      0 0
    • McBlacky  

      4:35 zase není tak nehorázná meta – pro co je to limit?

      záleží jestli máš vybudovanou intenzivní vytrvalost z jiných sportů a jak obecně zvládáš zátež ve vysoké intenzitě.

      1500 se v podstatě běží stále na plno s tím, že pokud můžeš tak ke konci přidáš. Bavíme se o intenzitě přes 90% TF max v průměru, pokud jsi na tom dobře dáš to i na 95%

      k tomu co napsal Ferda bych jen dodal, že mě se docela oasvědčilo běhat trať s kombinovaným profilem – kopec cca 500m, rovina min200, seběh a toto pořád dokola. s tím, že bych se zaměřil ze začátku na zrychlování v pasáži do kopce, rovinku držet tempo a v seběhu vyklusat. až budeš s tempem do kopce spokojen :) přidej si na vrcholu na max a drž celou rovinku, z kopce opět vyklusat.

      0 0
    • ferko11-XC  

      A jaký je váš rekordní čas na 1500m?

      0 0
      • MlokCZ  

        Cca 1 minuta.

        0 0
      • HockeyBiker  

        no mejch tehdy letnich 84 kilo sem protahl tartanem za 5:05 :-D cas je to smesnej, ale me to tak nak stačí s mojí vahou…

        0 0
      • kankrlicek  

        1500 jsem nikdy neběžel (měřeně). 1 km jsem na vojně běhal často, nejlepší čas 2:53

        0 0
    • Venda  

      Jsou takový tři základní cesty + síla. První je běhat dlouhy věci volně (objemy), druhá je běhat pětistovky, šestistovky trochu pomaleji než chceš zaběhnout, zato aby součtem toho bylo víc (6× 500 se tříminutovou pauzou, speciální vytrvalost) a třetí je, že běháš hodně kratších úseků (aby součet dal těch 1500), ale zase lehce v rzchlejším tempu než těch 1500 (2×5×150, 8×200…, rzychlost). V jednom týdnu by se mělo všechno tohle objevit a mezi týdnama by se to mělo stupňovat, hlavně ta třetí fáze. Jo a mám 1500 za 4:10.

      0 0
    • Medunka  

      behej.com

      0 0
    • Pic  

      Tak ja 15OOm na 4:24 a 5000m za 17:05. Jestli ti jde jen o 1500, tak jak uz tu zaznelo. Ze zacatku hlavne pomalejsim tempem tech cca.7km. A moje oblibene 7–10× 300m se 100m mezikusem v tahu. rychlost usposob tomu, abys byl schopnej stejnou rychlosti absolovovat vsechny useky, az se dostanes na 52s, tak to v pohode ubehnes.

      0 0
    • dancing dog  

      Běhání je hnus…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.