• pepanudla

    Zdravím místní cyklo-nadšence.

    Nechtěl sem původně zakládat nový topic, ale nic aktuálního z 2011 o MTB za 20 sem nenašel, tak chci poprosit o radu tady.

    Jde mi z toho hlava kolem. Člověk když se nevyzná v komponentech, tak se v těch zástupech kol na e-shopech ztratí a neví čemu se případně vyhnout, tak prosím o nějaké typy na konkretní modely kol.

    Chci klasické 26" HT na svižnější jízdu. Nejvíc jezdím les a polnačky, ale silnicím se člověk taky nevyhne. Prostě kvalitní MTB s dobrým poměrem cena/výkon. Hydraulické kotoučovky a vzduchová vidlice nutnost. Preferuji vlaštovky, ale to už je drobnost. Hlavně solidní rám, vidla a brzdy.

    Jak na některých fórech bývá ve zvyku dávat odkazy na o něco dražší kola, tak rozpočet je možné lehce přesáhnout, ale 25 tis je absolutní strop. Těch 20 tis je pro mě akorát.

    Jinak měřím 185cm a váha 79kg.

    Pokud budete mít nějaké dotazy, tak sem snimi, rád odpovím a předem děkuji za jakékoli tipy.

    0 0
    • hctr  

      29vitku nechces?:) ja se 26tky chci zbavit:d

      0 0
    • Azmir  

      http://www.kubicasport.eu/…e-Q-SL-2010/

      http://www.kubicasport.eu/…RX-Pro-2010/

      http://cyklonemcik.cz/…robnosti.php?…

      Jenom pár tipů, všechno slušně vybavená kola s ohledem na cenu, máš tam dokonce jednoho fulla, kdyby si o tom třeba jenom přemýšlel ;-)

      0 0
      • pepanudla  

        Fulla ne. Aspon ne v tomhle rozpočtu. Radši bych lehčí HTčko.

        Ten HAIBIKE EDITION RX PRO je hodně sympatickej. Akorát nikde v českým obchodě ho nemůžu najít a model 2011 už je za nějakejch 26 tis.

        0 0
        • Azmir  

          Sice nevím odkud si ale do žiliny to není až tak daleko, nebo někde v česku zkusit model 2011 a když bude sedět tak objednat tenhle, za tu cenu asi nic moc lepšího neseženeš.

          0 0
          • Bjerndi  

            Já v Žilině pro kolo byl. Zatím slouží dobře cca 1500km. Jeli jsme 2 a náklady cca 500 na osobu. K tomu chce připočíst placená garančka v ČR. Na druhou stranu bylo to až celkem pozdě na jaře a u nás už bylo rozebráno, známej v hobby sportu nám potvrdil, že na podobnou cenu se u žádnýho kola nedostane a ten rozdíl cca 4–5k na kole za 20k za to stál.

            Jednání s majitelem v pohodě, kola byla nachystaná a domluva bezproblémová.

            0 0
    • Tehu  

      sice je to o 2tis vys ale stalo by za hrich http://www.twinsport.cz/…_q920_/1323/

      Nebo i tenhle Ghoust

      http://www.twinsport.cz/…e_4000/1232/

      0 0
    • pepanudla  

      No a co říkáte na tohodle visiona od authora

      Si myslím, že osazení solidní a dá se sehnat za 23 tis. A jestli ta váha je skutečná, tak to je super.

      Kolo k 13kg bych už nerad

      0 0
      • Azmir  

        váha bude reálně kolem 12,7kg i s pedálama a v tvé velikosti, jinak ty haibike jsou na tom osazením o mnoho líp, ale i když koupíš tenhle author tak asi chybu neuděláš.

        0 0
        • pepanudla  

          Kdyžtak je v prodejně pošlu na váhu :D

          Jinak Azmire dík za odezvu. Doufam, že mi tu dá věďet i víc lidí, ale rozhodně dík. Jen doufám, že víš o čem mluvíš :-)

          Na ty habiky ještě kouknu. Osobně mě ta značka vůbec nic neříká. Je to docela neznámý nebo sem žil pod šutrem?

          0 0
      • hctr  

        ten author ve srovnani s tema haibajkama co ti tu posilal je uplna sracka. Ten prvni haibike s foxkou je mi hodne sympatickej.

        0 0
        • pepanudla  

          Zjistím si kde by se dalo v Brně na nějaký Haibiky kouknout, ale tady ty 2010 modely v ČR se mi sehnat nedaří.

          A co nějakej Haibiky do těch 25 tis z letošních modelů? Pořád dobrá koupě?

          0 0
          • Bjerndi  

            pokud vím mají prodejnu na Křence, kousek od Vela směrem nádr na druhé straně. V létě jsem si toho všimnul, ale uvnitř jsem nebyl

            0 0
    • pepanudla  

      Ještě mě napadla jedna věc.

      Dozvěděl sem se o možnosti předobjednat scott modely 2012 s dodáním někdy v únoru. Je ten Haibike Edition RX Pro líp osazen jak tenhle scott? Cena 23 tis.

      0 0
      • Swoby  

        Za mě vyhrává: http://www.kubicasport.eu/…RX-Pro-2010/ Nic lepšího za tu cenu neseženeš ;) má to XTéčka, elixir 5tky a recona… Good buy ;)

        0 0
        • maajkee  

          Pořádně čti.

          tento model je už vypredaný, nahrádza ho model Edition Rx 2011, ktorý je v podobnej cene!

          0 0
      • hctr  

        Ten scott je na tom vybavou docela mizerne, i ten author co jsi tu daval ma lepsi vybaveni navic vidlice se stribrnyma vnitrnima nohama uz taky nefrci.

        0 0
      • hctr  

        jeste docela pekne jsou supy, jak vzhledove tak osazenim

        http://bagbike.cz/…

        http://bagbike.cz/…

        0 0
        • pepanudla  

          Nevypadaj špatně. Teď se mi do hledáčku dostal No Saint

          Za ty prachy slušný ne?

          0 0
          • Azmir  

            hmotnosti se mi nějak nechce věřit, i když tam mají v 18 bez pedálů, ale zkusil bych se zeptat jestli by vidlu nevyměnili aspon za epicona popřípadě recona gold.

            0 0
            • maajkee  

              hmotnost se mi taky nepozdává, sice rám má v 18" cca 1600g, ale tora má určitě přes 2kg, kola taky ke 2kg, divné, divné, tipnul bych tak 12,5 s pedálama.

              0 0
            • pepanudla  

              Ta hmotnost je právě hodně zajímavá. Jinak té Tory bych se nebál, ale udávají tam možnost nějaké customizace, takže poptat na recona se můžu. Ale jinak se mi to hodně líbí …

              0 0
              • Azmir  

                spíš než recona raději na epicon ale jak chceš o:-)

                0 0
                • maajkee  

                  No pokud by to byl Recon Gold, tak toho radši než Epicona (pokud by nebyl vytuněnej)

                  0 0
                • pepanudla  

                  Na tom shopu mají Toru SL Air za stejnou cenu jako Epicona RLD (3990,–). Takže kdyby byla možnost výběru tak do které?

                  Jinak jedinýho Recona co mají v nabídce je Race a ten už stojí 6450,– což mě přide už dost

                  0 0
    • Hanz.Ch  

      Taky mám jeden bike na prodej…Nechceš?

      0 0
      • maajkee  

        To je celkem pěknej bike, ale při prodeji je neuvěřitelný mínus, to že je jen na Véčkách, za ty prachy dneska nikdo kolo na Véčkách prostě už nechce. I když funkčně to kolo bude určitě dobrý.

        0 0
        • hctr  

          Ja porad znam dost lidi, co jsou zastanci vecek, ale na tom ghostu je fakt, skoda, ze tam neni alespon naboj na kotouce, ten upgrade by pak vysel daleko levneji.

          0 0
          • Hanz.Ch  

            Jj..dneska jsou kotouče hold běžné,ale pro mě ty večka stačili…a tak jsem to i koupil.

            Nebo …třeba by mu stačil i jenom rám s vidlicí?…

            0 0
            • maajkee  

              No hele možná že rám s vidlicí bys prodal docela dobře.

              0 0
              • felix.org  

                Ale za 8k asi ne…

                0 0
                • maajkee  

                  Taky myslím, novej epicon stojí 3,5 a ještě tam člověk nemusí mít ty čepy na véčka :) a za 5 se dá sehnat celkem pěknej novej rám.

                  0 0
    • pepanudla  

      Takže bylo mi řečeno, že ty No Sainty jsou čistě individuální záležitost, takže nějaké návrhy na změnu toho modelu v rozpočtu 25 tis? Obzvláště mě zajíma Tora SL vs Epicon …

      A byl sem ujišten že váha odpovída s maximálně 100 gramomovou odchylkou

      0 0
      • Azmir  

        Tak jestli to odpovídá, tak tam dej epicona+pedály a jsi na stejné váze bo epicon váží něco přes 1700g, jinak funkčně toru neznám, asi to nebude špatné, ale epicon je určitě lehčí a bude mít lineárnější chod.

        0 0
        • jachymk  

          Linearita epiconu=povětšinou lítat po dorazech nebo přijít o veškerou citlivost tím že ho musíš víc nafoukat. Epicon podle mě pro lidi 70–80kg max. (pak se kroutí a není moc citlivej). Tora SL je extrémě těžká a ikdyž je pružinová celkem pěkně žehlí! Párkrát jsem se na ní svez.

          Jinak kolo je celkem předražený, tenhle X.7 sram není nic moc. Koupil bych si rám a postavil na tom něco lepšího!

          0 0
          • pepanudla  

            Už jsem si zkoušel skládat dohromady komponenty stímhle rámem, ale pod 23 tis se zlepší výbavou nedostanu.

            Třeba v XTčku to je bez šance, to bych ani nevyžadoval.

            X7 a SLX jsou cenově vpodstatě stejně a už nevím kde bych to kolo měl ošidit aby nebylo předražený jak říkáš a pořád kvalitně osazený.

            PS: Tu Toru to bych chtěl vzduch a ne pružinu

            0 0
            • maajkee  

              Já myslím, že kolem 20ti by se to dalo postavit na tom rámu komplet na SLX, Epicon, kola crossride nebo FM RM5.

              Za těch 23 možná i na komplet na XT.

              0 0
              • maajkee  

                Tak jsem to tak nějak propočítal a myslím že za 23,5 bych ti ho dokázal postavit komplet na XT s epiconem LOD 2010 a s kolama mavic crossride, sedlovka, sedlo, představec a řídítka cannondale. Samozřejmě faktura a plná záruka.

                Pokud bys měl zájem písni maila.

                0 0
                • pepanudla  

                  Zní to lákavě. Ješte si to musím promyslet.

                  Jinak pořád nevím jak jsi vykouzlil takové osazení za tu cenu :D

                  Máš to někde rozepsaný? Že bych jsi to třeba propočítal i váhově atd. Jestli ne, tak si stím práci nedělej …

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.