Horské kolo, strop 10 000,-, Vaše rady a TIPY!

74 nepřečtených
  • shnedley

    Sehnal jsem nějaké finance a hledám kolo do 10 000,–.

    Výška 192cm.

    Váha 87kg.

    Účel ježdění: zpevněné cesty, cyklostezky, občas pole, lehký les, vše rekreačně.

    Chci: spolehlivé kolo, do kterého nebudu muset vrážet finance, jen pravidelný servis.

    Chtěl bych: uzamykatelnou vidlici.

    Díky všem zkušeným za konkrétní typy kol, popřípadě rady v jakých značkách hledat.

    Hezký den.

    0 0
    • shnedley  

      tohle se mi docela líbí:

      http://jizdni-kola.heureka.cz/…specifikace/

      0 0
    • Dave-geo  

      http://www.decathlon.co.uk/…8206682.html

      Velkou Milku tomu, kdo najde výrazně lepší kolo pod deset tisíc Kč!! :-) Chvilku jsem to zkoušel, ale nenašel…

      0 0
      • shnedley  

        nevím, kde bych ho sehnal v ČR a objednávat mimo ČR se mi nic nechce, kvůli případné reklamaci apod.

        jinak – je pro můj účel vhodné brát kolo s kotoučovými brzdami? jak je to s údržbou, cenovou náročnosti při výměně aj.?

        0 0
        • Dave-geo  

          Jak nevím? Poradím – http://www.decathlon.cz/ ;-)

          0 0
        • Dave-geo  

          Ad kotouče: Mechanické si odservisuješ doma pětkou imbusem, stejně jako véčka. Oproti véčkům dostaneš o něco lepší brzdný výkon v bahně/mokru.

          Navíc případný budoucí upgrade kola bude mnohem snažší. Pokud budeš chtít na kole s véčky vyměnit vidlici za nějakou lepší, budeš kupovat kola, vidlici a kotoučovky (slušné vidlice pro v-brake už se shání mizerně) Takhle koupíš za 3500 Kč Epicona a bude to fajn kolo.

          0 0
          • shnedley  

            jde mi o to, abych se nekoupil kotoučovky, které mi po dvou letech odejdou a já budu muset investovat 3000 do kola za 10 000,–. takže díky za radu:)

            jinak k tomu decathlonu – něco jako tuzemský eshop? to kole, které si tady postoval se mi líbí a podle toho, co jsem na stránkách dočetl, mají skvělou péči o zákazníky, včetně záručního servisu, proto mě to začalo lákat.

            0 0
            • Dave-geo  

              Odkud jsi? Český e-shop¨bohužel není.

              Mechanické brzdy dva roky vydrží určitě. Maximálně budeš při intenzivním ježdění řešit výměnu destiček (do pětistovky) nebo bowdenů a lanek (cca 300 Kč) Kotouče vydrží hodně, jinak stojí taky kolem 200–300 Kč

              0 0
              • shnedley  

                ptám se ohledně eshopu jestli je by bylo možné sehnat ten model, který si psal i v čr. nemám problém dojet do Ostravy i Olomouce, kde studuji.

                0 0
      • DaSnail  

        lepší je to gétéčko o post výš.

        tahat nejakú jebku za desat cez more a ked to doma vybalí tak zistí že to má na jeho výšku a využitie moc malé kolesá… rači ne.

        velkú milku čo si mi dlžný daj prvému dedulovi s kšandami ktorého stretneš.

        0 0
        • nitraq  

          Plho, Decathlon má prodejny po ČR a dokonce i v Olomouci, kde zakladatel studuje.

          0 0
        • Dave-geo  

          Cez more se jebky netahají, bo se to skládá v Evropě.

          Servis na tom je hotovej, záruka na díly dva roky, na rám doživotní… tož tolik k čokoládě.

          0 0
    • Zerocool  

      tesco

      0 0
      • shnedley  

        a teď vážně. chápu, že koupit slušné kolo pro vás aktivní bikery, znamená investici nad 10 000,–, ale jsem student, který si chce v těch pár týdnech volna užít pár km na kole, to je celé.

        0 0
    • Smazaný účet  

      nemáš lepší si za ty peníze koupit bublifuk?

      0 0
      • Dave-geo  

        Chce kolo, číst snad umíš, ne? ;-)

        Zkuste pochopit, že jsou lidi, kteří třeba otočí každou korunu dvakrát, ale chtějí aspoň nějak jezdit. Tyhle rádobyvtipný kecy sem tak úplně nepatří…

        0 0
      • shnedley  

        není lepší ušetřit se otřelého sarkasmu a potřeby být za každou cenu vtipný, čímž se ubránit dojmu sebestředného diskutéra?

        všem předmětným diskutujícím velmi děkuji za jejich ochotu.

        0 0
        • Zerocool  

          jde o to ze za tu cenu proste KOLO nekoupis chapes??? bohuzel vas to ani pres tu srandu netrkne!

          0 0
          • nitraq  

            Definuj pojem KOLO. Já myslím, že ten Rockrider z Decathlonu je pro víkendový ježdění (a konkrétně podle požadavků zakládajícího ohledně jízdy v lehkém terénu) naprosto dostačující.

            0 0
          • fousac  

            Takže třeba tohle podle tebe neni kolo. To bych se rád zeptal proč?

            0 0
    • Menhir  

      Na „pár km v létě“ si to kolo od někoho nebo někde puč, za ty prachy to nemá cenu…

      K čemu by Ti byly třeba nové pohorky v ceně 100,–Kč? Dalo by se v nich chodit? Jak dlouho?

      0 0
      • Dave-geo  

        V kanadách za tři kila prochodilo svět už tolik lidí!

        0 0
      • shnedley  

        znovu.. 80% času mi zabírá studium a vše kolem něj, 20% procent času využívám k efektivnímu odreagování a jeho část chci využít k ježdění na kole. chci prostě kolo, na kterém se svezu, vyčistím hlavu a zase se posadím k paragrafům, nepotřebuji kolo za 30 000,–. nemyslím si, že pořídit si slušné kolo za 10k je nemožné, proto se ptám zkušenějších a prosím o rady.

        půjčil byste mi kolo za 30 000,– dejme tomu jednou do týdne, abych si mohl vyjet za město na výlet?

        0 0
        • Zerocool  

          nemozne, pokud ne z bazaru

          0 0
        • felix.org  

          Studuješ práva? To by mi těch 80% času zabraného studiem moc nesedělo :-)

          0 0
          • Zerocool  

            no pokud v plzni…

            0 0
          • shnedley  

            nebudu se na fóru o kolech rozepisovat o studiu práva, takže stručně:

            přeživší pohled na studium práva je takový, že se studenti tohoto oboru učí pouze o zkouškovém, tedy ne tak učí, ale biflují. doba se výrazně změnila a styl výuky, konkrétně na právnické fakultě palackého univerzity obzvlášť – nový studijní program odstraňující veškeré teoretické předměty, zejména historické, do sféry volitelných předmětů, důraz na platné a účinné právo. rekodifikace soukromého práva – žádné dostupné studijní materiály – pouze litera nových zákonů a odkázání na výklad a interpretaci autorů nových zákonů – nutnost přípravy na každou přednášku, seminář a panelovou diskuzi.

            osobně mám kontakty na studenty všech právnických fakult v čr a stýkám se také s absolventy. výsledkem diskuze na téma studijní a časová náročnost, přestiž, rozsah studia a aplikace praktických dovedností je následující:

            nejpřestižnější: PF UK

            nejlepší: PF MUNI

            nejtěžší: PF UPOL

            a typickým českým škatulkování poznamenaná: PF Plzeň

            vy a vám podobní, kteří stejně jako většina pokryteckých maločechů, shazují, naprosto zaujatě a neobjektivně hodnotí studenty jakýkoliv fakult, oborů nebo univerzit, nebudou nikdy schopni přijmout fakt kritické objektivity za své.

            VŠEM SE OMLOUVÁ ZA PŘÍSPĚVEK MIMO MANTINELY FÓRA, nedokážu vystát lidské zaujatosti.

            0 0
            • JakubCh  

              Čau, já mám za sebou UPOL, chápu a držím palce, kolego! :)

              Pitomcům kolem to nevysvětlíš, ale já Tě chápu…

              0 0
            • felix.org  

              Pochválil sis fakultu tak hezky, že až skoro začínám litovat, že jsem PrF MUNI vystudoval skoro se samýma jedničkama na státnicích.

              0 0
              • JakubCh  

                Nelituj, buď rád… :) Fakt!

                0 0
              • shnedley  

                nevychválil jsem nic. odmítám hodnotit jedním pohledem jakoukoliv fakultu, obor nebo univerzitu. říká se tomu snaha objektivní nadhled.

                a státnice se samými jedničkami? co to znamená? známky se zkoušek, státnic nemusejí nic znamenat. úspěšní lidé ve svém oboru nevyrostli ani nestavěli na jedničkách, ale na umu, píli, mimostudijních aktivitách aj.

                můj známý, státní zástupce, studovaný na prf muni, státnicoval s červeným diplomem a po osmi letech se mi přiznal, že učení na státnice dal 14 dní v tatrách při víně a dodnes nechápe, jak mu to dali. nikdy nehrál na známky a kde teď je.

                HAWK a ještě jednou se omlouvám za diskuzi mimo rámec.

                0 0
            • felix.org  

              Ale jo, při studiu jsem si taky připadal důležitej jak zábradlí na Macoše a myslel si, že studuju něco víc. Jistý nadhled a smysl pro humor mě však ani na škole neopustil.

              0 0
              • JakubCh  

                To jsme dva, jinak bych si hodil mašli :D, ale každý jsme jiný…

                Já si naopak nemyslím bůhví co, ona taková jaderná fyzika třeba, to bude teprve maso obor, že.. :D

                0 0
    • Smazaný účet  

      Byl jsem na tom stejně. Rozhodl jsem pro bazar a myslím, že jsem neudělal špatně, kolo má lepší osazení než kolo nové v této cenové relaci. Určitě se zkus podívat po bazarech ;) Teda pokud Ti nevadí nějaký ten šrám od ježdění?!

      0 0
    • JakubCh  

      Hele to je těžké. ZA tu cenu bude nové docela nic moc.

      Bazar…mám aktuální zkušenost s prasklým rámem a na ten bych chtěl 100% záruku.

      Mám možná řešení, sice pracné a asi se Ti nebude líbit (naprosto chápu Tvou situaci), ale:

      rám vem se zárukou nový. Kolik měříš? Je teď za krásné prachy – 2000– Spyder , ale jen velikost 19. Ale jsou i další alternativy, leč Spyder za tu cenu…navíc si může zdarma v téhle ceně zvolit vzhled z katalog, přidat třeba jmenovku.

      To máme 2000– za rám. Co zbytek? Zkus tady kouknout na bazar a co nejvíce věcí koupit tam. Pár low-cost kol už se tady stavělo. Případně – pokus se kontaktovat zde přítomné stavitele kol – Scalar, Majkee…pokud by Ti sednul ten Spyder rám (nevím, kolik měříš), dal oby se něco vyčarovat. Pokusil bych se na Tvém místě sehnat bazarovou vidlici, Epicon 2008, nová stála 2250– (sám ji mám), třeba budeš mít štěstí.

      Asi bych se snažil to takhle nějak slepit. Rám nový se zárukou, zbytek splašit, jak se dá. Šance tu myslím je…

      0 0
      • Carloss  

        tenhle rám nebrat- praská u té ploutve navazující na sedlovou trubku (vím o 3 lidech včetně mě co ho měli a všem praskl tady)mě asi po 5000km..

        0 0
        • JakubCh  

          Díky za „info“, když tady byl teď dotaz na tenhle rám přímo v speciálním vláknu, tak ses neozval :(. No už ho mám na cestě, tak uvidíme. Mám totiž dojem, že s praskáním si vůbec, ale vůbec člověk nevybere. Mě prasknul u patky GT Avalanche 0.5, kamarádce prasknul i drahý Trek…

          0 0
          • Carloss  

            podle mě je to u tohohle prostě konstrukční vada, u ploutve je prostě malá plocha a velkej svár a sedlová trubka se tam dost namáhá.. neotvírám každý vlákno..:( tady je odkaz na foto http://www.bike-forum.cz/…l-32306.html

            0 0
            • JakubCh  

              To jsme viděl sakra…ale nenapadlo mě, že to je Evolution… :(

              Tak třeba jen některé kusy, no teď už neudělám nic…

              Záruka je, tak uvidíme. Třeba to dělaly je některé kusy určité série, nebo moc vytažená sedlovka?

              0 0
              • Carloss  

                není to evolution, tenkrát tomu říkali tendr, ale ten v odkazu vypadá stejně.. sedlovka vytažená v rozumné míře, sem dost težkej, ale taky sem s tím moc nenajezdil.. nevim, třeba vydrží.. reklamaci vyřešili v klidu a dostal sem vyššího oxygena

                0 0
                • JakubCh  

                  Koukal jsem, váhově jsme na tom stejně právě…tak se modlím teď, rupnulo mi to GT zrovna, když jsem se rozjezdi, našel parťáka a začal konečně dávat Beskydy. Prachy samo že problém, tak jsme skočil po tomhle, Spyder se tu hodnotí celkem kladně. Teď uvažuji, že jsem měl vzít 400mm sedlovku :D Abych ji mohl mít více zasunutou. No co už, třeba fakt blbá halda, možná starší modely…

                  0 0
      • Jakobo  

        19" bude mala, pise, ze meri 192 cm, takze je to stejne jedno. Ja bych se asi taky dival hlavne po bazarech nebo aspon prisetril 2000 a koupil to Nano s Raidonem, treba toto

        Jenze ted vidim, ze nejvetsi je 21", nevim, to asi bude male. Pri tvoji vysce by ses uz taky lip citil na nejake 29.

        0 0
    • dEvilPS3  

      ja bych vzal to GT s tim aliviem vzadu.

      Ja mam na tohle opacny nazor nez vetsina gramhonicu, sam jsem zacinal rok na kole do 10k a muzu rict jen to, ze to byla dobra koupe. Pokud bych zustal u kola jednou za tyden z radosti, nic vic bych nepotreboval. Me to zaclo bavit tak jsem si ho postupne upgradnul, nasypal do nej spousta penez a taky nelituju.

      Takze pokud chces kolo do 10k (vsechna jsou + – stejna, nejlepsi osazeni co muzes sehnat bude asi alivio a vidle XCM, max XCR) tak do nej jdi a nenech se ohradit lidmi, pro ktery je kolo pod 20 000 na nic.

      Radis zkus kolo s kotoucema, upgrade je pak opravdu jednodussi, ale tim padem nevim zda se do tech 10k vejdes, shani se hodne blbe.

      Bazar je o stesti, za 10 – 15k se da sehnat slusny kolo, ale nikdy nevis.

      0 0
    • bleach  

      nenech se tady mistnima sampionama odradit a neco vyber. treba to GT zde postovany. ja zacinal taky na kole za 10 (mam ho v profilu) ted uz mam i jiny kola, ale na tomhle puvodnim se jeste rad svezu. obvzlast kdyz je bahno a jine hnusy :)

      0 0
    • JakubCh  

      Napadá mě ještě jedna věc – potřebuješ nutně horské kolo? nestačil by kros?

      0 0
    • shnedley  

      Děkuji všem za přínosné rady a komentáře. Po uvážení, zhodnocení a přečtení všemožných zahraničních recenzí a ohlasů jsem se rozhodl po koupi kola B´TWIN Rockrider 5.3 .

      V poměru cena/výkon vyšlo ze všech kol v mojí cenové kategorii nejlíp. Jednoznačné plus za vidlici XCR a doživotní záruku na rám, představec a říditka, včetně záručního i pozáručního servisu.

      Ještě jednou díky a doufám, že jsem zvolil dobře. Zítra budu mít kolo doma, tak uvidíme.

      0 0
      • Milan85  

        Až ho dostaneš můžů tě poprosit o nějaký kratší shrnutí jak ti kolo sedí. Jde mi hlavně o tu velikost, jestli to pro mých 193 cm přeci jen není malý rám. Tak si to s dovolením vyzkouším na tobě. :-)

        0 0
        • eaten  

          tiez by som bol rad za recenziu :)

          0 0
        • shnedley  

          Určitě něco sepíšu, až projedu pár kilometrů.

          Na stránkách píšou velikost XL v rozmezí 185–200cm, samozřejmě je třeba brát to s rezervou, ale myslím, že do těch 195 nebude žádný větší problém.

          Věřím, že se tahle investice vyplatí a nebudou problémy, jenom najeté kilometry.

          0 0
          • Nexikar  

            Tak jsem si pořídil taky kolo Rockrider 5.3, zatím ujeto pár kilometrů, ale seřízení z krámu nic moc. Kolo vyšlo s jejich slevou na 9700,–. Jinak zatím jsem moc spokojen.

            0 0
            • Nexikar  

              tak snad máš lepší zkušenost než já, kolo mam týden, najeto 60km a už vidlice mi trochu prosakuje u locku a dotahování pružiny což by určitě nemělo a ještě jsem to tam odvezl na seřízení protože to fakt bylo nic moc a při převodu velký malý a předposlední v přehazovačce pořád nějak rachtá a ten mechanik dneska řekl, že neví čim by to mohlo být, takže zítra tam jdu, že se na to podívá jinej, ale vzhledem k tomu, že mi prosakuje ta vidlice, tak řekli, že rovnou mění kolo za kolo.. až si řikám jestli by nebylo lepší vzít si zpět peníze.. jelikož po delším zkoumání značky jsem zjistil, že nejspíš se kola vyrábí i v Polsku

              0 0
              • Dave-geo  

                „jsem zjistil, že se nejspíš vyrábí…“ Tak co, vyrábí, nebo nevyrábí, když „nejspíš“ :-D

                V Polsku je akorát regionální sklad, B'twin tam kola nedělá.

                To s vidlicí se může stát, ale to je problém Suntouru, to B'twin asi těžko ovlivní.

                Pokud se to ale stane – který prodejce Ti nabídne okamžitou výměnu kola kus za kus bez keců? I když je tvoje kolo už jeté, špinavé… A navíc když ze zákona má právo 3 dny na posouzení a pak 30 dní na vyřešení reklamace.

                Tak se tolik nečerti ;)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.