Horské kolo pre priateľku 20000-25000

67 nepřečtených
  • kubow

    Zdravím,

    zháňam horské kolo pre priateľku. Meria ~160cm a váži ~57Kg. Nemôžem nič poriadne nájsť tak či by sa niekto z Brna neobetoval a postavil dačo rozumné. Cena by sa mala pohybovať okolo 20000Kč. Ja mám Superiora XP920 a predstavoval by som si asi niečo podobné (asi vidlica dajaka iná).

    Ďakujem.

    0 0
    • nitraq  

      Proč se omezovat jen na Brno – v republice je plno schopných stavitelů. Koukni ke mě do profilu, dámský kolo u spodní hranice tvého cenového intervalu.

      0 0
      • kubow  

        Brno aby bol lepší kontakt aj keď sa niečo pokazí a tak. Ináč ten bajk vyzerá dopohody akurát si myslím že za cenu okolo 20000 by to mohlo byť lepšie (triafam od ruky). Ja to len porovnávam s tým Sup XP920 ktorý som zohnal za 23000. Asi ešte počkám na ďalšie ponuky ale vďaka za ochotu.

        0 0
        • nitraq  

          Tak to máš hodně zvláštní ruku. Je pravda, že jít o pár tisíc výš, tak už by tam byla reba, ale jinak by to bylo prakticky stejný a přijde mi, že za ty peníze bych hodně těžko hledal něco lepšího, jestli bych vůbec něco našel. Docela by mě zajímalo, kde jsi sehnal toho supa za 23, když všude na netu začíná na nějakých 32 tisících.

          0 0
          • kubow  

            Vďaka, ešte to premyslim ak tak dám vedieť. Toho supa mám z velokram.cz.

            0 0
    • kubow  

      Tak dostal som presnejšie dáta od priateľky. Takže výška 168–170 a váha 52–55.

      0 0
      • alinceb  

        Kromě pI3rra doplním ještě uživatele bluma ;)

        0 0
      • Muf_Bike  

        To máš buť víc ženských a nebo ta tvoje roste/scvrkava se podle toho jak se vyspi? Nebo podle teploty? Sry na to nešlo nereagovat.

        0 0
    • pI3rre  

      Ahoj, hledáš někoho z Brna klidně mi napiš email =).

      0 0
    • Smazaný účet  

      já bych vzal MRX co se prodává na bazaru

      http://www.bike-forum.cz/…ranka/2.html

      0 0
    • Drno  

      Mezi 26 je ted spousta slusných nabídek, i na malych ramech (16–17 palcu), třeba:

      http://www.axit.cz/…_d-2011.html

      nebo

      http://www.axit.cz/…30–2013.html

      nebo

      http://www.axit.cz/…26–2013.html

      0 0
      • kubow  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • kubow  

        Ten Felt sa mi dosť ľúbi. Na jej veľkosť by 17,5" mala byť v pohode že. Akurát nikde neuvádzajú hmotnosť.

        0 0
        • alinceb  

          Odhaduju 12,5–13kg…

          0 0
        • kubow  

          Čo by mohli byť 3 najhoršie veci čo sú na tomto kole FELT SIX 30 2013 ?

          0 0
          • kubow  

            Tuna je ten popis asi lepší FELT SIX 30 2013

            0 0
            • nitraq  

              Cena a váha. Pro mě osobně i design, ale ten je individuální a tobě se může naopak líbit.

              0 0
              • kubow  

                Cenu som našiel za 22000. Ta váha je približne rovnaká ako je u iných doporučených kol (12Kg).

                0 0
                • kubow  

                  No vlatne tu váhu dajako neviem presne dohladať :(.

                  0 0
                  • nitraq  

                    To spíš v nejmenší velikosti a bez pedálů. Přítelčino mrx má zvážených 12 kg včetně docela těžkých pedálů. Oproti tomu feltu tam je lehčí vidlice a kliky, dohromady rozdíl skoro půl kila.

                    0 0
                    • kubow  

                      Hej no, asi máš pravdu. Kde si našiel koľko váži ten FELT? Ja to nikde nemôžem najísť.

                      0 0
    • Topol  

      Koukni tady na toho Polygona

      http://www.polygonbike.cz/…legera-mavic

      osazením mi připadá lepší než ten Felt /min.vidlice,ko­la,pedály/ a velikost taky ok.

      0 0
    • Dunde.e1  

      má žena měří 157 a na 15" rámu má ještě velkou rezervu, tj. na kole by mohl jezdit i vyšší člověk. Na 17" by už asi měla problém se štanglí. Prodloužení kola bych řešil raději jiným typem či značkou rámu, popř delší a nižším představcem.

      0 0
      • kubow  

        15" sa mi zda uz dost malo. Je to tazke ked si ten ram nemozes odksusat.

        0 0
    • Ondra46  

      pokud seženeš,tak bych doporučil za stejné stáje jako máš ty pro přítelkyni SUPERIOR MODO 855 2013

      0 0
      • nitraq  

        Krom děsnýho designu i děsný osazení.

        0 0
        • Ondra46  

          design je relativní o tom můžem vést diskuse do nekonečna

          co špatného je na tom osazení pro ženskou??to mi teda řekni

          0 0
          • Azmir  

            Vzhledem k ceně snad vše.

            0 0
            • Ondra46  

              ok,tak mi sem hoď v této ceně kolo který to vše má…jsem hoodně zvědavej

              0 0
              • nitraq  

                Vzhledem k tomu, že zakladatel chtěl kolo okolo 20t, tak koukni ke mě do profilu, rozpočet splňuje a je to nesrovnatelný s tím Supem.

                0 0
                • Erknold  

                  :)

                  0 0
                • Ondra46  

                  myslíš to pánský modrý MRX???

                  0 0
                  • nitraq  

                    Ano, přesně to. Má ho rok a je s ním neskutečně spokojená, jak designově, tak i funkčně.

                    0 0
                    • Ondra46  

                      tak toto když ukážeš 10 ženskejm tak 9 se to líbit nebude,ženy v tomto uvažují malinko jinak jak my

                      Je to prostě pánský rám jak tvarem tak i barvou…

                      0 0
                  • Erknold  

                    Ano co znám holky, tak jezdí na pánských rámech, už kvůli košíkům na pití, kapsám a vzhledu.

                    Ale zase mamča nedá na dámské dopustit. Je to o preferencích.

                    0 0
                    • nitraq  

                      Moje mamka (letos 55) taky ze začátku trvala na dámským rámu, nakonec to dopadlo na pánskej a je spokojená.

                      0 0
                      • Ondra46  

                        tak hlavně že je spokojená,to je vždycky nejdúležitější

                        jen už sem byl párkrát svědkem toho jak si ženy vybírají a hodnotí priority u kola…xD,tak to prostě je

                        0 0
                        • nitraq  

                          Jasně, oni jdou po barvě a designu, protože technice nerozumí. Ale to nevadí, od toho tu je ten, kdo tomu rozumí a usměrní to do rozumný sestavy. A jak platí u dětí a žen (čest výjimkám) – barva jezdí.

                          0 0
                          • Ondra46  

                            tak jasně že barva a design je hodně důležitej…D

                            0 0
                            • nitraq  

                              Pro to, aby na tom kole začla jezdit. Aby na něm vydržela jezdit, tak musí být i funkčně osazený;)

                              0 0
                              • Ondra46  

                                ok kolo z Tecsa za 6000,– tak to chápu,ale u kola ±20 tam už to prostě funguje a nějakejch pár tisíc km bude fungovat,co se opotřebí,tak se vymění po nějaký době

                                0 0
              • Erknold  

                Je to sice supermarket, ale třeba tuto má vzduch a lepší kliky. Zbytek je bajvočko stejný. http://www.decathlon.cz/…8280092.html

                nicméně tuto je bez hledání ;)

                0 0
                • Ondra46  

                  na toto chceš posadit ženskou???29"??do­kážeš si představit v S,M jak se to bude ovládat a jak na tom bude vypadat??

                  0 0
                  • Erknold  

                    já dal název do googlu a první odkaz byl 29, až teď jsem zjistil, že je i 26, což nic nemění na tom ,že když za obdobnou cenu mám lepší 29, že při hledání i tady na foru neseženu 26.

                    A co se líbí ženským nedokážu odhadnou ani u své drahé. Ženská řeší vzhled a osazení je na chlapovi. Na něm je, že ten křáp nejde, mlátí do rukou, neřadí, nebrzdí, blbě se vyndavá lahev, sedačka je nepohodlná, pláště moc hlučí… Ženským do toho nemluvme, jen se domluvme s někým kdo to kolo skládá, aby to fungovalo ;)

                    0 0
                  • Pete1985  

                    Znam spoustu zenskych (160 – 170 cm), co jezdi 29" a nemaji nejmensi problem. Vybraly si to sami, protoze jim to vyhovalo. Uz bylo dost neopravneho kritizovani 29" jen protoze to ted na forech „frci“.

                    0 0
                    • Ondra46  

                      tak věřím že takové jsou,ale každej soudnej člověk by jim to měl při nákupu rozmluvit,nebo ještě lépe nechat je projet 26/27,5/29 když by byla ta možnost aby sami pochopily že je to fail

                      0 0
                      • Pete1985  

                        Jsou to zkusene cyklistky a maji jiz neco najezdeno a samozrejme si zkusily jak 26, tak 27,5 ale stejne jim nejlepe vyhovovala 29

                        0 0
                        • Ondra46  

                          ok tomu rozumím,ale bavíme se tu o kole pro přítelkyni,kde předpoklad toho vyježdění asi nebude,nemyslíš??

                          0 0
                          • Pete1985  

                            Tva reakce nic takoveho nerozlisovala; jestli je vyjezdena ci ne. Automaticky si reagoval, ze zenske na 29" = fail.

                            A vubec neberes v potaz moznost, ze i nezkusene cyklistce muze 29 padnout. Nemusis dal reagovat, nemam v planu pokracovat v teto diskuzi a zbytecne jit off-topic.

                            0 0
                            • Ondra46  

                              tak si přečti dotaz zakladtele vlákna,já teda chápu že to vyježděná a zkušená bajkerka asi nebude,proto jsem to napsal

                              0 0
                      • Erknold  

                        A jaký je rozdíl Kros a 29? Dost holek jezdí na krosu ani jim to nepřijde.

                        Můj tip je:

                        Napsat staviteli, ať mi pošle fotky kol co postavil daného typu (26, 27,5, 28, 29…)

                        Nechám vybrat vzhled, domluvím se, že do toho dá 15 000 a přidám k tomu 10 000.

                        Nechám postavit žiletku na které bude za všech okolností rychlejší než já, i kdybych měl brzdit, nebo jet na podhuštěných kolech :).

                        A pokud to nezvořu na samotném výletu, budu dělat zastávky u kytiček a jiných zajímavostí, tak přijede domu nadšená, jaké má dobré kolo a jaký to byl hezký výlet :)

                        Možná jsem výjimka, ale pro holky co znám, není výlet na kole jízda z bodu A do bodu B.

                        Diamantovým prstenem drahou nezklamu, ale nehezkým kolem ano. A přitom to stojí stejně :)

                        0 0
                        • nitraq  

                          Jen bych doplnil, že třeba zatímco pro mě je samotná cesta cíl (nějakej lesní trail, zajímavej sjezd), tak holky obvykle chtějí nějakej hmatatelnější cíl – hrad, zámek, cukrárnu, cokoliv..:)

                          0 0
              • Drno  

                O neco vys jsem daval 3 priklady, 26 palcova kola…

                0 0
          • nitraq  

            Pokud bych měl něco vypíchnout, tak rozhodně vidle. Na kole za 17 až 20 nemá pružinovka co dělat, tím spíš na kole pro holku, která bude určitě lehčí, než průměrnej cyklista.

            0 0
    • Erknold  

      A k tématu, z Brna byl asi stavitel Hnoj, najdi na foru, napiš mu mejl. Co se tu psalo, tak asi na bajku občas i seděl a ví co a jak funguje a co bude fungovat i za pár let a tisíc km.

      Ten by ti mohl pomoci, pokud není zahlcen.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.