• baltazarek

    Dobrý den. Obracím se na zdejší odborníky z prosbou. Zháním horské kolo do max 30.000 kč. Jsem rekreační jezdec. Ročně najedu 2000–3000km. Nemám na kolo žádné speciální požadavky, chci asi Včka, rozumnou vidli (mám necelích 80kg), a kdyby mělo kolo návarky na nosič tak bych asi také občas využil. Nevíte o nějaké akci ? Koukal jsem na kola MERIDA a připadali mi vpohodě ale moc se v tom nevyznám. Jinak ještě k velikosti. Měřím 180cm tak jakou velikost rámu ? stačí hrubý odhad. Poraďte prosím. Dík moc všem. TOM

    0 0
    • juebox  

      tak velikost rámu na 180 asi tak 19…a me se celkem líbí tento www.canyon.com/…s/index.html?…

      0 0
    • honza.biker  

      www.canyon.com/…s/index.html?… koupil bych radsi tohle, neni o moc drazsi, ale ma o dost lepsi osazeni i ram…

      0 0
      • MlokCZ  

        Tak, tak, pokud Canyon, tak určitě GC6.

        0 0
        • baltazarek  

          ahoj, no vypadá to dobře, a kde se to dá koupit v Brně, případně kde najdu ceny ? TOM

          0 0
          • MlokCZ  

            Prohledej historii, o Canyonech toho tady je spousta včetně přesného popisu jak objednat, kolik stojí poštovný a krabice, jak platit, atd. Cenu máš přímo v tom odkazu, tedy 999euro. A v Brně se opravdu koupit nedá.

            0 0
    • kacacka  

      canon samo ok pokud staci vcka tak klidne zaskar expert a pokud se ti libej meridy tak HFS2000 je myslim spravna volba pro tebe jo odkazy: www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?… a www.merida-bike.cz/…s-hfs-2000-v tam je sice cenovka vyssi ale to musi jit nejak usmlouvat…po sezone bude za 25k

      0 0
      • dada  

        jezis to sem napsal ja ale pod nickem moji zeny…no vono je to jedno

        0 0
      • baltazarek  

        když já to kolo potřebuji tet na sezonu :-( klidne bych koupil i lonske kolo, ale drive sem nemel penize. TOM

        0 0
      • baltazarek  

        Jinak ta merida má velikost rámu pouze 18 a 20, tak nevím jaký, to bych musel asi vyzkoušet. TOM

        0 0
        • dada  

          meridy maj vsude tak to neni problem vyzkouset… jinak lonska berze toho samyho kola se menuje matts lite a hlavni rozdil je ze misto R7 ma rebu takze plus…tu kdyz nekde najdes tak mas vyhrano!

          0 0
          • dada  

            treba tady: www.bagbike.cz/?… …ale mela by jit este levnejc-dop.vyprodejova cena na strankach meridy je 28k

            0 0
          • baltazarek  

            matts lite mají na webu meridy za nějakých 28000, ale jenom velikost 20 a to by bylo pro me asi moc.

            0 0
            • baltazarek  

              ahoj, tak jsem koukal ne tu meridu. V podstatě by mi asi seděla tyto dvě kola:

              www.nejlevnejsi-kola.cz/…al-Edition-D

              www.nejlevnejsi-kola.cz/…erida-Lite-V

              Ta merida Lite-V má určitě lepší vybavení, ale nelíbí se mi ta barva. A také nemá návarky na nosič a to by se mi určitě občas hodilo (tak 2× do roka). Co myslíte, do čeho jít ? Nebo se porozhlédnou ještě jinde ? Dík

              0 0
              • dada  

                nejen vybaveni ale i ram – HFS, a to kolo v ty barve v realu vypada uplne supr nosic to je problem-je to asi delani na chrceni-je to dost lehky

                0 0
            • burton  

              no ja mám 19 a měřím 170cm a mam to akorát a 20 není o moc víc

              0 0
              • baltazarek  

                ahoj všem. Tak dnes jsem oběhal obchody v Brně. Narazil jsem na 1× MATTS LITE ale jenom ve velikosti 18". Dale MATTS RACE-V v černo žluté barvě velikost 20". Odkazy přikládám.

                www.merida-bike.cz/…j/matts-lite www.merida-bike.cz/…matts-race-v

                Co si o nich myslíte ? Cena je podobná, obě jsou do 30K. Mě se zamlouvá RACE-V ale neznám tu vidli Rock Shox Recon 351, 80mm, Poplock.

                0 0
                • baltazarek  

                  Ještě bych rád dodal že přesně nevím jakou velikost potřebuji. Zítra se pudu podívat na tu 20" meridu protože jsem ji neviděl na vlastní oči. Měřím 180cm a rozkrok 87–88cm

                  0 0
                  • Lister  

                    asi 20…18 by na tebe bylo málo, IMHO nejlepší by byla asi 19 ale Merida má myslím jenom sudý čísla :)

                    0 0
                    • Lister  

                      no jak jsem se tak díval na geometrii tak ani osmnáctka by nemusela být špatná, je dost dlouhá, záleží jaký máš typ postavy, jestli spíš delší nohy nebo dělí tělo, chce to vyzkoušet…ale 18 nebo 20 to bude na 100% :o)

                      Třeba já při svojich 176 mám ideální velikost 17

                      0 0
                      • baltazarek  

                        no postavu mam takovou: 180cm rozkrok 87 rozkrok-hrudník 60 paže 66 ramena 42 hmotnost 77

                        0 0
                  • Zerocool  

                    mám 189cm a velikost 22´´ – vyhovuje

                    0 0
                • baltazarek  

                  jo a ještě se bojím Dual Controlu

                  0 0
                • dada  

                  tak to je nabidka ktera se neodmita! XT dual control je docela v pohode…race V se proste povedl a pod 30 to nadhera!!!!

                  0 0
                  • baltazarek  

                    volal jsem do jednoho shopu a mají ho ta pod 30K v barvě co se mi líbí. Zítra se tam pojedu podívat. Co si myslíte o té vidli ?

                    0 0
                    • dada  

                      …viz co napsal lister obě sou to dobre nabidky … je to o osobnich prioritach reba je o trochu lepsi vidle s tim sramem nevim . komplet XT ma taky neco do sebe takze primarne bych vybiral podle velikosti – pokud je ten LITE jen v 18 tak to muze bejt fakt maly pro tebe a hned na druhy misto bych dal barvu – mne se ta modra na RACE-V taky libi no a pak bych resil este jak ti vic sedne razeni – ja mel v ruce oboje a oboje je dobry…takze podle mne je to vlastne jedno

                      0 0
                      • Lister  

                        jo jo je to o priritách, ta kola jsou vyrovnana, každé je silnější v něčem jiném (Lite lepší vidlice, naopka proti tom komplet XT + brzdy Avid je přece jen asi trošku víš než kombinace X7+X9 a brzdy od meridy)
                        a jinde je zase slabší…ale jsou to drobnosti…takže ani jedno nebude špatný kolo, ale jak jsem psal níže tak pro možnost dalšího upgradu bych si vybral Lite

                        Pokud jde o řazení, tak DC jsem měl v ruce jen velmi krátce, výrazně mi to nevadilo a i když jsem to předtím odmítal, tak bych si na to rychle zvykl.....no ale páčky jsou prostě páčky :)

                        0 0
                • Lister  

                  Jednoznačně Mats-lite – jednak je levnější, pak hezčí, má lepší vidlici, ale hlavně má plnou přípravu na disky, takže pokud tě V přestanou bavit, tak jen nakoupíš hydry a jezdíš dál..........no a nakonec je to Sram a to by třeba pro mě bylo asi nejdůležitější :)

                  0 0
                  • baltazarek  

                    ten MATS lite se dá sehnat za 27990, ten RACE-V je za 29500,– Ale pořád se nemohu rozhodnout. Ten Race-V mi připadá hezčí, ale barva nejezdí. Jak myslíš to že LITE je připraven na kotouče ? Ta vidle na Race-V je o hodně horší ? moc se v tom nevyznám.

                    0 0
                    • Lister  

                      Recon není špatná vidlice, naopak je to hodně dobrá vidlice, ale Reba je postavená v nabídce výše, funkčně na tom bude podobně, ale dá se líp nastavit. U recona foukáš jen jednu komoru – pozitivní a negativní se ti nastavuje automaticky, u Reby si může obě nafoukat dle libosti. Přeloženo do čaštiny – recon je více blbovzorný, prostě nafoukáš a jezdíš, s rebou si můžeš víc pohrát, ale pokud nebíš co děláš tak to mlže být i horší :)

                      Jinak příprava na koutouče byla myšlena tak, že má náboje s přírubou na kotouč – v tomto případš CL cože je vlastně dvojitá výhoda, protože můžeš použít jednak disky na CL a přes redukci i na 6 šroubů. Za druhé (cože je možná ještě důležitější) má oddělené řazení od brzdových pák. U toho druhého kola bys musel vyhodil celý Dual control a koupit jiné brzdy + řazení případně nové Shimano hydry s DC.......

                      0 0
                      • Lister  

                        teda to je překlepů :-O

                        0 0
                        • baltazarek  

                          Ještě pokukuji po té diskové verzi MATTS RACE-D www.merida-bike.cz/…matts-race-d ale tu už nikde nemají.

                          0 0
                          • dada  

                            dobre pokukujes.....za chvili se dopracujes na pokukovani na PRO-V a pak na PRO-D a to sou teprv kola---ale ty uz sou asi vyprodany docista…ono kolo za 40 s FOX FX, X.0 a karbonovejma klikama to neni spatna nabidka…

                            0 0
                            • Lister  

                              jo jo tu se dokocne vyplatí koupit a rám zahodit a pořídit jiný aby byl pak člověk pořádný frikulín .)

                              0 0
                            • baltazarek  

                              tak jsem se dostal do stádia že jsem ochoten dát kolem 35K Kč. Ale chtěl bych tam kotouče a rozumnou vidli, abych to nemusel za půl roku dokupovat. Bohužel tu Meridu Race-D už asi neseženu a take bych bral raději REBU :-( tak nevím, jestli neodjezdím sezónu na své herce a nekoupím kolo až po sezone.

                              0 0
                              • Manas  

                                www.phenix.cz/index.php?… Nekoupil bych nic jinyho.

                                0 0
                                • baltazarek  

                                  tet mi psali z meridy ze tu meridu LITE nemaji a nemaji ani nic jineho z lonskeho modelu. Takze tet mohu sehnat pouze Lite o velikost 18'' a Race-V o velikost 20" a nebo se na to mohu vykaslat a neco si poskladat sam :-(

                                  0 0
                                  • Lister  

                                    v tom případě to máš vyřešený ne, koupíš to co ti víc sedne, jezdit ne nevyhovujícím rámu jen proto, že to druhý má lepší vidlici nebo barvu rámu mi přijde nesmyslný :)

                                    Za ty peníze to neposkládáš nebo jen horkotěžko a budeš muset dost improvizovat......

                                    0 0
                                  • Lister  

                                    ještě k té velikosti, podle mě pro tebe připadají v úvahu obě možnosti, záleží taky jaký si jezdec, jestli spíš typ „tady si pohraju, tu si poskočím“ nebo naopak"200nate­pákurudopředo­čima"

                                    Ta 18 je podle všeho naprosto standartní geometrie – hodně podobná tomu co mám doma. při mojich 176 cm bych snels i menší, sedlovku nemám nijak extrémně vysunutou – je tam rezerva dobrých 8cm, a představec mám spíše kratší – 10cm. Pokud si techničtější jezdec tak bych ani v tomhle neviděl problém – dáš 400mm sedlovku a delší představec – budeš mít víc místa nad rámem a nebudeš asi tak natažený.

                                    Naopka pokud na tebe 20 nebude vysoká tak by se při použití kratšího představce mohlo jednat taky o slušně ovladatelné kolo (za svojí zkušenosti můžu říct že délka představce hraje mnohem větší roli než délka rámu)

                                    No ale nejlepší to bude samozřejmě vyzkoušet, jen jsem si chtěl lehce zateoretizovat :)

                                    0 0
                                • Lišák  

                                  Tak to by byl dost fajn kup! Škoda, že nemám zrovna 33kKč volných. Lepší, než se natřásat na HT za 30 :-)

                                  0 0
                              • dada  

                                no vidis kdyz si to pohlidas tak tohle koncem srpna sezenes pod 35k---ale budou to fofry! www.merida-bike.cz/…yobrazek.php?…

                                je to takovej mix z raceD a proD – menuje se to letos 3000D a nemato podle mne chybu!

                                0 0
                                • baltazarek  

                                  tak tohle vypadá dost dobře :-) to bych chtěl i tet za 35K :-)

                                  0 0
                                • Fak  

                                  Muzu se zeptat kde budou mit tenhle model za 35 000? Jsem se dival a novy stoji tesne pod 48 000. KDyby tam byla takova sleva jeste letos, tak bych si na ni asi taky pockal :)

                                  0 0
                                  • dada  

                                    bude…vzdycky davaj 20 procent plosne a pak se nekdo vytasi s triceti procenty…vzdycky to dela sterba..ale to je pak fakt mazec…jinak 48 – 30% se rovna 33600!!!!!!! obcas se pochlapi i na cykloshop.cz

                                    0 0
                                  • MlokCZ  

                                    Ale teď stojí 56tis., ne 48tis.

                                    0 0
                                    • Fak  

                                      47 990, myslim ze je to tenhle bike v modrem: www.merida-bike.cz/…s-hfs-3000-d

                                      0 0
                                      • MlokCZ  

                                        Sory, máš pravdu, já kouknul na FLX a to je jinej rám.

                                        0 0
                                        • Fak  

                                          No jestli je to pravda s tema slevama, tak kurna premyslim, ze s koupi biku pockam az to vypukne :) Chtel jsem koupit kolo tak za mesic (Merida Matts TSF 700D, 26000kc), ale jestli za 4 mesice sezenu bike s takovou slevou, asi pockam…

                                          0 0
                                          • baltazarek  

                                            také si počkám, myslel jsem že dnes narazím na něco zajímavého ale vše ve slevách je vyprodané :-(

                                            0 0
    • Fak  

      Tak trosku se svezu na tomhle threadu taky. Resim totez jako baltazarek, kolo do 30 000, akorat misto V-brake chci hydry. Jsem ± rozhodnuty pro Meridu Matts TSF 700 D (26 000), ale treba na vase doporuceni zvolim neco jineho.(ta merida uvadi hmostnost 12,7kg, tak treba da se sehnat neco lehciho s hydrama za podobou cenu?) Samo ze si jeste prohledam net, ale kdyby nekdo mel nejaky tip, predem diky za nej. odkaz na tu Meridu: www.merida-bike.cz/…ts-tfs-700-d

      0 0
      • MlokCZ  

        Za těch 30tis. (včetně poštovnýho a krabice) tam máš toho Grand Canyona 6, je mnohem lehčí a mám super hydry (ORO). Za ty prachy nic lepšího nekoupíš. Skladem je tedy pouze velikost M. Takže pokud chceš jinou velikost, tak buď chvíli počkat (zeptat se u Canyonu kdy budou) nebo vzít něco v ČR, což ale za ty prachy bude vždy o něco horší.

        0 0
        • baltazarek  

          no měřím 180cm, a na tech stránkách mi vyšla velikost M, tak myslím že to by problém nebyl. Ale mám strach nakupovat v zahraničí. Nejsem takový profík jako zdejší – moc se v tom nevyznám.

          0 0
          • myki  

            No, kdybys to kolo chtěl vyzkoušet přímo v Německu můžem se domluvit , já budu kupovat GC 9 a pokud seženu někoho do auta, pro kolo si pojedu přímo do Koblenze. Řěším rovněž problém s velikostí. Měřím 181 a vyšlo my rozmězí M a L, tak chci vyzkoušet.

            0 0
          • cobra  

            Z nakupovani u Canyonu vubec strach mit nemusis, pokud rozumis aspon trochu anglicky nebo nemecky tak akorat vyplnis formular na webu, pak ti mailem (a asi i postou) prijde faktura a tu kdyz zaplatis prevodem nebo kartou, tak ti za nekolik dni kolo pride, takze fakt zadnej problem. Akorat pozor u prevodu – je potreba nastavit platbu tak, abys platil vsechny poplatky za prevod (OUR).

            0 0
    • brantec  

      bych bral treka 6500D www.trek-bikes.cz/index.php?…

      Nadherny kolo, videl sem je v jednom krame a luxus nejvetsi:) Libi se mi ta dlouha geometrie a ten lak, to zpracovani, to nema chybu:-)) Jenze 19,5 je na me maly a 21,5 uz me prijde dost humpolacky:-/

      www.trek-bikes.cz/

      0 0
      • Lister  

        tak za ty peníze je dost podvyživenej

        0 0
        • brantec  

          Jako jasny, nejaky veci by prisly vymenit, neco ze staryho kola a tak no:) Ale ram je nadhernej, to mi nikdo nevymluvi:)

          0 0
    • 654321  

      . noo.meridy už jsem viděl polámaný .. a nebyly to zrovna žádný těžký karamboly. Mezi robustní kola patří GT. ja mam skotta a taky drží

      0 0
    • MITY  

      Čau, sice je moc pěkný, že ti tu všichní píšou odkazy a recenze na kola, ale co si takle nějaký sám postavit? Když se koukneš po netu, tak určitě poscháníš díly za super cenu a pod 30 postavíš na XT+hydr.+super vidle+možná i karbon zadní stavba ;-) kdo hledá najde.

      0 0
      • MlokCZ  

        Nepostavíš ani náhodou, nedávno se to zrovna řešilo zde www.bike-forum.cz/…4/forum.html#… Do 30tis. se to nevešlo ani s Rebou + Crossridy + LX + X7 + Juicy 3 + shit doplňky (řídítka, sedlovka, představec, …).

        0 0
        • peky  

          Já se teda vešel s RB+reba+cros­sridy+shity, kolem dvacky. Není to vzhledově nic moc žádná voňavka za kterou se otočíš, ale jede (navíc dobře jede).

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.