Hmotnost Rock Shox SID RLT 2013 26"

24 nepřečtených
  • blevil

    Zdravím, je možné, aby výrobce uváděl o cca 110g jinou hmotnost než je reálná váha vidlice když odečtu pushlock…měl jsem dlouho v plánu tuto vidlici koupit…né, že by váha bylo prvotní hledisko, ale docela by mě to za ty prachy zklamalo..dle výrobce 1351 g http://www.sram.com/…ucts/sid-rlt a dle kupkola reálného „převážení“ 1462g bez pushlocku a

    1531g s pushlockem :-( na dalších stránkách různých prodejců všude váha 1351g…to bych byl zklamanej kdyby mi pak domů dorazila o 200g težší vidle :-(

    0 0
    • JakeF  

      1500g vidle, no to bych byl taky zklamanej, na tom kole vůbec nepůjde jezdit…

      0 0
    • blevil  

      i podle toho jak píšou že model 2013 by měl být o více jak 100g lehčí než 2012 to by na 1351g odpovídalo :-(

      0 0
      • xshreck  

        přijde mi divné, že je váha na 29" o tolik větší… někde bude krpa!

        0 0
    • Azmir  

      Kde si ho prosímtě na kupkole našel? Tam tenhle model vůbec nemají.

      0 0
      • blevil  

        http://www.kupkolo.cz/…hloc_z90503/

        nejde o to, že na 1500g vidli nejde jezdit…ale v tom případě mohu kouit rebu o 3tkč levněji…

        0 0
        • JakeF  

          Na stránkách je 2014 ročník, tohle je 2013.

          0 0
          • blevil  

            na stránkách tyto údaje byli už vloni někdy v létě…odkdy jsem se rozhodoval koupit novou vidli tzn. stále ročník 2013…ostatní prodejci maj u tohoto modelu uvedeno 1351g což maj převzatý od výrobce…jen mě teda zajímá skutečnost zda třeba právě naopak kupkolo nemá zváženou ještě 2012

            0 0
            • Azmir  

              Někdy vloni v létě tam mohl být max model 2013, teď je na stránkách řeč o modelu 2014, ta se na kupkole neprodává, pokud chceš koupit model 2013, tak si najdi informace o něm a ne že chcu koupit 2013, najdu si na stránkách model 2014 a divím se, že má jinou váhu než 2013, prostě tady mícháš jiné modelové ročníky, pro modely 2013 byla váha udávaná výrobcem tuším někde okolo 1450g.

              0 0
              • blevil  

                však píšu že jsem ty stránky sledoval už v létě 2013 a údaje je tam byli stejné 1351g…letos akorát změnili obrázky…neboť nový model má černé kluzáky!!! 2014 zatím není ani moc k dostání…a ostatní prodejci uvádějí u modelu 2013 váhu 1351g a uváděli jí už před novým rokem páč tu nabídku sleduju…teď má kupkolo nejlepší cenu tak jsem si jí chtěl koupit a ejhle má jinou váhu!!! viz třeba zde 2013/1351g http://www.kolokram.cz/…pushloc.html

                0 0
                • JakeF  

                  A to sis všimnul poprvý, že reálný váhy se od katalogu často liší a navíc se liší i kus od kusu? Bůhví jak to váží, bez kapalin, bez lockoutu atd. A vůbec se divím, že by XX Worldcup měla jen o 5g míň, když má karbonovou korunku a krk…

                  Já bych to neřešil, ten rozdíl váhy stejně poznáš akorát až to budeš vypisovat do kolonky na BF :).

                  0 0
                  • Azmir  

                    Tak XX měla zase to hydraulické zamykání nebo cosi a to vážilo tuším celkem kotel oproti tomu klasickému, tak možná proto může být ten orzdíl tak malý.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Aha, to je možný… Já myslel, že ten hydraulickej má u RS všechno, když to cpou i na sedlovku :D.

                      0 0
                • Azmir  

                  I kdyby, nechápu co tě furt udivuje, je to běžné že výrobci udávají takovou hmotnost a skutečná je jinde, stačí minuta googlení a vyjede ti 10 vidlic na váze a můžeš si udělat realnější obrázek než tady brečet na foru, jestli má vidlice o 100g více než udává výrobce. Prostě se stim smiř.

                  0 0
                • Vilém  

                  Mozna kdybys zkusil google, tak by to melo vetsi smysl.

                  0 0
            • xshreck  

              moc to hrotíš .-) napiš jim ať ti převáží přesně co chceš. Pak si kup kdyžtak rebu.

              0 0
            • creek  

              1351 určitě nemá, tento týden ji budu servisovat, tak ti to zvážím.

              0 0
    • tomxxx  

      Mám převáženou rebu 2012 s neřezanym krkem bez poplocku 1495g. Sid bude mít bez zamykání dost pravděpodobně těch 1370.

      Ale když sida, tak jedině s hydraulickym zamykánim,nebo rct3 jinak to nemá smysl.

      0 0
      • JakeF  

        Ale má :). U XC vidle je veškerý zamykání akorát otrava, stejně na těch 100mm je to spíš jenom o tlumení velkejch nárazů, takže lepší když zamyká sama…

        0 0
        • tomxxx  

          No když má někdo brain,tak se mu to kecá :D

          Já si myslim to stejný, spíš sem chtěl říct, že poplock je na hovno.

          Brain je drahej a koupit se normálně nedá,takže nejlepší je rct3

          0 0
      • creek  

        sid RLT 2013 taper bez lockoutu a bez pevné osy: 1458g.

        0 0
        • blevil  

          Díky moc…už mi jí vážili i v jiném obchodě a také 1468g…takže nakonec asi bude Reba…nemá moc cenu platit navíc za základní model Sida, když reba na tom bude funčně i váhou stejně…a jinak ano jsem smířenej s tím, že výrobce u hmotnostní trochu kecá ± nějaké gramy neřeší, ale rozdíl více jak 100g je dost…nekupuju carbonové nebo jiné lehké díly jen proto, že jsou hezké…a kdyby každej díl vážil o více jak 100g víc, celková hmotnost kol by byla asi trochu jinde…já vím ± pár kilo navíc vo co jde, moc to hrotím :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.