HELP! kazeta Leonardi nejde sundat z XDR ořechu

8 nepřečtených
 • tomaschek

  Ahoj, mám problém s cyklokrosovou kazetou Leonardi General Lee 9–36. Neumím ji sundat z XD ořechu.

  Kazeta nemá dolní tisícihran na klasický stahovák napevno jako součást vnitřního těla, jako třeba Sram kazety. Je tam matice, kterou proti biči bez problémů povolím a vyšroubuju pryč z kazety. Nepochopil jsem ale následný princip stažení kazety z velkého závitu na XD ořechu, když ořech poté už nejde vůči kazetě zafixovat (matice je mimo kazetu).

  Ani z videa nejsem moudrý: https://www.youtube.com/watch?…

  Má s tímto typem kazety někdo zkušenost, případně uměl by ji stáhnout z ořechu? Zatím jsem to vyřešil nahozením kazety i s XD ořechem na nový náboj DT Swiss, ale v ořechu odcházejí ložiska a bez sundání kazety je nevyměním…

  Díky za rady, sám to bohužel asi nezvládnu.

  0 0
  • tomaschek  

   Na videu to vypadá, že dolní matice má funkci stahováku, ale u mojí kazety tomu tak není. Matice má svůj závit a jde vyšroubovat z kazety ven, aniž by se celé tělo kazety vyšroubovalo z velkého závitu na ořechu.

   0 0
  • novas752  

   No to máš blbý, ve videu se to stahuje úplbě stejně jako sram kazeta. Takže buď ti vypadl nějaký pojistný kroužek, nebo ta stahovací „matice“ rupla a zbytek v závitu visí.

   0 0
   • tomaschek  

    Ta stahovací matice má klasický závit, nemyslím, že bych ji serval z vnitřního těla kazety.

    0 0
  • tomaschek  

   Nakonec vyřešeno originál přípravkem Leonradi za 600 Kč. Spodních 10 pastorků z jednoho kusu je přes piny nalisováno na největší pastorek, takže dolů, navlíknout stahovák na tělo kazety a ve svěráku stáhnout ze závitu ořechu.

   Jde vídět, že nejsem jediný s tímto problémem, když na to museli vymyslet spešl stahovák.

   0 0
  • carlyno  

   jde kazeta opět použít?řešil jsem to také,na konec jsem ji nechal na xd ořechu a použil jiný ořech.

   0 0
   • tomaschek  

    Taky jsem to tak řešil přehozením kazety se starým ořechem na nový DT náboj, ale starému XD ořechu už dosloužily ložiska, takže jsem byl nucelý kazetu sundat… normálně jede dál, i když už končí, na jaro přecházím na RED 12s

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.