gravel-komponenty pro 10rychl.kazetu-půjde to poskládat?

20 nepřečtených
 • dalinv

  Ahoj, mám gravela jednoplackového Rock Machine GravelRide 200 2021..vepředu 38zubů a vzadu kazetu 8rychlostní 11–34zubů.

  Nejsem závodník a normálně mi tyhle převody i stačí a vyjedu zatím všechny kopečky (silnice) bez problémů. Jen se ale obávám, že když na kolo hodím nosič a brašny, už to tak bez problémů strmější kopce jen tak nevyšlapu.

  Proto jsem přemýšlel i o dvojpřevodníku-přípavu na to kolo má, ale bude to asi stát víc peněz (ale možná se pletu), než jen dát např. 10rychl. kazetu. Stačí mě zvýšit rozsah jen o pár zubů.

  A potřeboval bych poradit, jestli mi tyhle komponenty sednou a bude to normálka chodit:

  https://razeni.heureka.cz/…gra-st-4700/#…

  https://www.kupkolo.cz/…-10_z111344/

  https://www.kupkolo.cz/…10s_z102219/?…

  https://www.kupkolo.cz/…pojka_z4844/

  Díky moc za případnou pomoc.

  0 0
  • tompca  

   Silniční řazení (páky Tiagra) není kompatibilní s mtb přehazovačkou (RD-M6000), takže to fungovat nebude (jiný tah lanka).

   První co si spočti je jaký nejlehčí převod potřebuješ a potom teprve hledej komponenty, těch možností a kombinaci je více, použij hledání probíralo se to tu několikrát.

   0 0
  • MTBIKER doporučuje

  • osobne  

   Já bych tam skusil dát jen 8s kazetu s větším rozsahem 11–42.

   https://www.aliexpress.com/…0098751.html

   0 0
   • tompca  

    A přehazovat to budeš rukou?

    0 0
    • osobne  

     Přehazovačka to zvládne. Není to zas takový rozdíl.

     0 0
     • tompca  

      Když myslíš.

      0 0
     • Vilém  

      8z neni az takovy rozdil? Claris na 42z? No ja ti nevim, ale rozhodne bych toto nekomu nezkousel radit.

      Jestli odpovedi bude, ze kdyztak da prodlouzeni, tak na pokurveni chodu je to dobre.

      0 0
     • xtonda  

      Sice ty přehazovačky s vyosenou kladkou určené pro vícepřevodník při použití s jednopřevodníkem opravdu zvládnou o dost víc, např. RD-M591 mi celkem slušně chodí s 11–40, ale 42 už je fakt moc.

      0 0
  • DonE  

   K té kazetě budeš potřebovat také 10 sp. řazení. Takže jediná levná úprava je vyměnit převodník za 34z místo stávajících 38z.

   0 0
   • osobne  

    Také může dát 36z.

    0 0
    • DonE  

     To už si musí zkusit sám. Ale při tom, co píše, mu těžké převody asi nechybí. No jestli to bude brát z Aliexpressu, tak si je může objednat klidně oba.

     0 0
   • dalinv  

    Ten převodník, to jsem taky přemýšlel a stačilo by to. Rychlost pro mě není tak důležitá, abych šlapal i z kopce. Jenže asi špatně hledám a nenašel jsem žádný vhodný typ převodníku pro moje kolo.

    0 0
  • xtonda  

   A kolik zubů potřebuješ? Pokud by stačilo 11–40, tak bych koupil kazetu CS-HG400–8 11–40

   https://www.bike24.com/p2521508.html

   A pokud by to ta Claris přehazka nevzala, tak k tomu ještě přehazku co je na to dělaná

   RD-M3020–8

   https://www.bike24.com/p2521507.html

   Je to letošní novinka, kazetu sem u nás nenašel, přehazku mají i na Kupkole.

   Kdyby to nestačilo, tak i ten menší převodník.

   To je taková celkem ekonomická varianta bez nutnosti měnit řazení.

   0 0
   • dalinv  

    Škoda že se ta kazeta nedá sehnat i u nás. Půjde to tam normálka objednat, jak když si objednávám u nás v shopu? Jsou tam nějaké záludnosti? Ta kazeta by mi stačila a kdyby něco, přehazku bych dokoupil teda u nás.

    0 0
    • tompca  

     Ten Claris RD-R2000 GS co tam máš Ti tu kazetu nepobere, je to silniční přehazovačka, možná s prodloužením patky, ale pak to nebude dobře chodit od půlky kazety dolů.

     Je to normální e-shop, poštovné stojí 5€ a do týdne to máš doma.

     0 0
     • xtonda  

      Claris RD-R2000-GS má stejný rozsah i kapacitu (20z vepředu, kazeta do 34z, celková napínací kapacita 43z) jako MTB double servo 8sp SGS přehazovačky a ty s jednoplackou vezmou o dost větší kazetu než co je ve specifikaci pro použití s trojpřevodníkem. Já bych to zkusil, šance, že to bude chodit tam je a když ne, veme za pětikilo přehazku co k tý kazetě patří.

      0 0
   • oddie  

    Přehazka je pro mě teda překvápko, doteď jsem tyhle 8s kazety dával s gripshiftem a 10s hazkou z Decathlonu, tak teď už se to bude dát osadit i s páčkama :)

    0 0
   • dalinv  

    Takže hlásím report o tom, jak to dopadlo:-)

    Díky všem a hlavně xtondovi za rady. Koupil jsem z bike24 jen tu kazetu. Bohužel to má přehazka nepobrala..nebo pobrala, přehodila to i na ten největší..ale kolečka hazky drhla o zuby kazety, ikdyž jsem to nastavil na max.

    Takže za 5kilo jsem objednal z kupkola hazku, namontoval a super. Musel jsem si s ní taky ještě vyhrát, aby chodila jak má. Ale stejně to bylo tak tak, že kolečka hazky nedrhla o kazetu..nebo ze začátku drhla, ale při nastavení na max už ok.

    Byl jsem to projet a jedním slovem paráda. Šlape to jak má, nic nerachotí ani náznakem..zpře­vodované se mi to zdá líp než původní kazeta. Ty poslední zuby 40cítka je naprosto ideální. Nechápu, proč tuhle kazetu u nás nikdo nemá k prodeji..klidně i na objednání.

    2 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.