Gravel/Force 2x12 zmena na 1x12

5 nepřečtených
 • Micey

  Simvas, uz se to tu urcite nekde resilo, ale neumim to najit a sem z toho pitomej.

  Mam na gravelu 2×12 bezdrat Force a chtel bych 1×12, pac na silnici s tim stejne nejezdim a tezsi prevody mi chybet nebudou. Predstavuju si dopredu asi 38 prevodnik, dozadu velkou 10 – 52 kazetu, skoky mezi pastorkama mi nevadej. A tedkonc, pro kliky/prevodnik to asi problem nebude, kazetu taky predpokladam snadno vymenit, ale ta Force prehazka takovej rozsah neda, zejo? Takze jedina moznost je poridit novou bikovou AXS prehazku (teda.. je to kompatibilni?:)), nebo to de nejak osidit delsim voditkem na ten Force treba..?

  Diky.

  0 0
  • Micey  

   Tak si odpovím sám, zdá se to složitější než jsem si představoval.. ta moje přehazka je „36 max“, podle některejch fór to 42 ještě zkousne, ale je to dost neofiko. Vodítko se vyměnit spíš nedá. Biková přehazka je drahá jako prase, a to jsem ještě nezabrousil do kompatibility těch Force dvoupřevodníkovejch klik s nějakym rozumnym jednopřevodníkem. Tak na to prcám:)

   0 0
  • kubad  

   dáš kazetu 10–50 stačí, a přehazku, nejlevnější je GX AXS

   a pak spáruješ to je vše

   0 0
  • Micey  

   Tak jen update.. nakonec sem koupil 40 převodník, todle vodítko, který by údajně mělo umožnit instalaci 10 – 52 kazety na Force https://r2-bike.com/…-to-52-Teeth, no a 10 – 52 Garbaruk kazetu. A ještě teda podložku pro XD kazetu na XDR osu (nebo co to je:)).

   Ještě jsem přemýšlel o tom novym XPLR, ale nerozhoupal jsem se na to, utratit minimálně 11k za možnost mít o osm zubů (44) vzadu navíc.

   Tak se těšim, jak se při instalaci naseru, přijít všechno by mělo do středy. Jestli to bude fungovat, tak to bude pecka.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.