• jecnak

    Jedete nekdo? Vyhral jsem startovne, tak se chystam. Doporucte prosim nejake ubytovani za rozumnou cenu.

    Nejake odkazy, kdyby to nekoho zaujalo:

    http://www.grossglockner.at/

    http://www.glocknerkoenig.com/

    Anketa: Jedete?

    Ano
    2x
    67%
    Ne
    1x
    33%
    0x
    0%
    0x
    0%
    0 0
    • wong  

      http://www.bike-forum.cz/…un-apod.html

      Osobně jsem byl minulý týden v Haus Imbachhorn a dobrý :)

      0 0
    • warps  

      http://www.ckpk.cz/…ex-ckpk.html?…

      Jezdim sem super ubytko , ceskej delegat primo u chalupy… Urcite zustat dele a udelat si vylety

      0 0
      • alinceb  

        Blbý je, že to je na druhý straně kopce, než odkud se startuje a autem by to měl celkem mega objížďku…

        0 0
        • jecnak  

          Uvidim, kolik nas pojede. V nejhorsim to vezmu na otocku autem.

          0 0
      • karliner  

        Dobrá rada :-))

        Jako že by si ráno z hotelu na start švihnul Hochalpenstrasse z druhé strany :-DDD

        0 0
        • alinceb  

          Nebo cvaknul lidových 30E a přejel to autem…:) Pokud teda na závod nebude zavřená…:D

          0 0
          • jecnak  

            Bude to zavrene…

            0 0
            • alinceb  

              Hele docela by mě zajímalo, jaký povezeš převody…? Já to jel s klasikou 52/39 + 12–26 a ani na kašpárka jsem neměl nárok to utočit. Zařekl jsem se, že bez kompaktů mě tam už nikdo nedostane…:) Ale u tebe bych skoro tipl, že do toho půjdeš s klasikou…:D

              0 0
              • jecnak  

                53/39 + 12/25. Uz jsem na to jel horsi prusmyky se zavodnimi 160km a 3mi prusmyky v nohach a celkem v pohode. Proste shut up legs.

                0 0
                • alinceb  

                  No jo, to si prostě z trošku jiné „planety“…:D

                  0 0
                  • karliner  

                    To je..

                    Pamatuji si, jak mne předjížděl, když jsem se drápal nahoru s 39/25, měl 500 km nonstop v nohách a radil mi, abych to tedy vyjel ve stoje :-DDD

                    0 0
                    • alinceb  

                      No já to jel na 39/26 taky celé ze sedla, ale musel sem co kilometr zastavit a nechat nohy, aby si zanadávaly…:) Vedle mě jela přítelkyně s trojpilou, kašpárka 30/28 a divila se, že to nemůžu urvat…:D V sedě bych to neutočil ani náhodou. Prostě bez compactů už to nejedu…:P

                      0 0
                      • Zbyněk  

                        Já si loni,když jsem tam jel 34–27 taky říkal, že už to nikdy na tak těžký převody nepojedu:-).

                        39/26 je do Alp vražda. V dobách nerozvážného mládí jsem taky Hochtor na tenhle převod zdolal, k tomu v silném protivětru, takže to vypadalo, jak popisuješ: celé ze sedla vražednou rychlostí 6 km/h :-).

                        0 0
                        • Pavel  

                          Já předloni GC drápal s 34–28. V sedle, kadence (pocitově) lehce přes nulu :-D

                          0 0
                        • alinceb  

                          No ještě je třeba podotknout, že jsem to jel na 11,5kg oceláku se supertěžkýma kolama jen 2×8sp…:)

                          0 0
                          • karliner  

                            A expediční kletr s ledovcovou výbavou na zádech nebyl?

                            0 0
                            • alinceb  

                              nn, jen Camel s helmou, jídlem a teplým oblečením na sjezd…:)

                              0 0
                          • jecnak  

                            ;-)

                            0 0
                            • alinceb  

                              Vsadim boty, že za tou brašnou je schovaná luxusní trojpila…:)

                              Nám vyšlo ideální počasí:)

                              0 0
                              • jecnak  

                                Je, ale to kolo melo pres 30kg.

                                S pocasim je to loterie. Hnusne jsem mel dvakrat z cca osmi pokusu a vzdy jen na jedne strane kopce. Doufam, ze tentokrat to vyjde a projedu se za praziciho slunce mezi snehovyma barierama.

                                0 0
                                • alinceb  

                                  Zařadíš kašpárka, točíš nohama a u toho srkáš teplej čajík z termosky…:D

                                  0 0
                              • Zbyněk  

                                Tak takhle bych tam chtěl mít taky. Poprvé jsem zažil na severní straně takovou mlhu, že nebylo vidět na druhý okraj silnice, teplota na Hochtoru 6°C. Loni bez mlhy, ale chladněji. Na Fuschertorlu 3°C a drobně poletoval sníh. Blížící se vánici jsme ale stihli ujet :-). Jinak tu bývá skoro pravidlem, že na jižní straně je lepší počasí, než na severní.

                                0 0
                                • zdenek  

                                  Já spíše sázím na podzimní termíny, kdy je stabilnější počasí. Takové září – říjen mi přijde ideální i proto, že už tam není tolik turistů.

                                  0 0
                                  • jecnak  

                                    Tak presne takhle jsem mel hodnekrate. Pak je to opravdu krasny zazitek.

                                    0 0
                                  • malamala  

                                    Dnes je ideální den na Gross-švih, ještě není hlavní sezóna, teplota příjemná, silnice prázdné. O víkendu jestli se ochladí tam může zase začít sněžit :)

                                    0 0
                                    • alinceb  

                                      hmmmm…dej sem link na tu kameru. Až se odhodlám k dalšímu výjezdu, tak na ní nejdřív mrknu. Posledně sem se těšil na panorámata a viděl sem jen mlíko všude kolem…:(

                                      0 0
                                    • Ježdík  

                                      Byl jsem minuly tyden ve ctvrtek. Vyjezd z jizni strany, Heiligenblut 28°C, prenadherne slunecno, Hochtor 2°C, vetrno+churavo. Provoz naprosto minimalni. Sjezd do fusche slusna klepatura. Zpet pres Bad Gastein zeleznicnim tunelem do Malnitz. Pekny to bylo

                                      0 0
                                      • Medunka  

                                        Vypadá to romanticky

                                        0 0
                                      • Medunka  

                                        Můj první pokus, červenec 2007

                                        Cestou nahoru teda teplo, sluníčko, luxusní výhledy, nahoře pak mlha s minimální viditelností :-)

                                        0 0
                                  • McBlacky  

                                    je fakt, že v sezoně když je hezky je to šílený a dost mě to otrávilo plazit se mezi stovkama aut

                                    0 0
                                    • alinceb  

                                      Kor když si z toho někteří idioti dělají závodní dráhu. Kolem nás furt lítali 2 angláni v Lotusech. Jezdili celý den nahoru a dolů. A pak s nima začal závodit ještě jeden blbec ve Phaetonu…bylo to trošku o strach…:(

                                      0 0
                                    • lodyh  

                                      největší zážitek byl když jsem musel bejt ve 12 na oběd zpátky. vyrážel jsem v 5 z zellu, dole v údolí kolem brucku se ještě válela mlha. ta silnice se taky otvírá myslím pozdějš, takže jsem jel dlouho úplně sám, nebe modrý a bez mráčku. rozhodně to zase zopakuju, pro ten klid cestou nahoru to vstávání stojí:)

                                      0 0
                                      • Zbyněk  

                                        Na večer je to taky dobrý. Po šesté hodině provoz prakticky ustává a k tomu ty nasvícené skály… :-).

                                        0 0
                                  • Zbyněk  

                                    Letos jedu do Alp v září poprvé. Očekávám právě stabilnější, i když asi chladnější počasí a méně lidí, tak uvidíme.

                                    0 0
                                    • malamala  

                                      Aby jsi nebyl zklamán. V září je ještě dost provoz a při troše štěstí může na kopcích nad 2.000 mnm zasněžit, ale také může být krásně slunečno. Herzlich Willkommen in Pinzgau ;)

                                      0 0
                                      • jecnak  

                                        To zalezi. Kdysi jsem jel koncem zari a pocasi bylo nadherne, jen rana chladna. Nohore na prusmyku jsme se opalovali.

                                        0 0
                                      • Zbyněk  

                                        Jedeme do Dolomit a ty mají mít v září nejstabilnější klima. Taky se budeme pohybovat ve výškách do 2300 metrů, tak by to mělo být OK… pokud teda nepřijde nějaká fronta. Jako nevýhodu tohoto termínu vidím v tom, že jsou už krátké dny a ráno bude dost zima. Na druhou stranu je to kompenzované ubytováním v apartmánech.

                                        0 0
                                        • zdenek  

                                          Ideální je ubytování pod kopcem. V Dolomitech to ani jinak nejde. To je naopak ranní zima výhodou, že se člověk nevypotí v prvním stoupání.

                                          0 0
                                          • Zbyněk  

                                            Budeme ve Valdaoře a Colfoscu, takže tady splněno. Já mám raději chladněji, ale bez deště. V tomto směru se spíš obávám červencového Švýcarska :-)

                                            0 0
                      • McBlacky  

                        ono záleží na co jsi zvyklý. Já v kopcích na tempo točím 75–85 takže bych si na GG vzal rozhodně compact a nějakou velkou kazetu. Na krátkém závodě je jedno jakou točíš kadenci, tedy za předpokladu, že jsi na ní zvyklý a máš na ní nejlepší poměr výkon/tepy. Když je závod delší, je lepší točit nižší kadenci, proč to ti přesným důkazem nedoložím.

                        0 0
                        • alinceb  

                          Včera po práci sem si dal jen výjezd na Maliník, poprvé s čidlem kadence. Na 39/26 sem točil mezi 65–75 rpm. Docela mě překvapilo, jaký je rozdíl mezi kruhovým a „normálním“ šlapáním. Budu muset to kruhový potrénovat…:)

                          0 0
                        • jecnak  

                          Vzhledem k tomu, ze tam je 12% max a zavod je to cca na 90 min, tak si myslim, ze pri tom vykonu co jsem schopny dat po 90 min udrzim i celkem slusnou kadenci.

                          Hochtor uz jsem jel mockrat je to celkem temparsky kopec, zadne utahovani jako treba na Timmelsjochu.

                          0 0
                          • Splinter  

                            hmm hmm zas se vic tesim na konec srpna :-/ :D

                            0 0
                            • alinceb  

                              Sme tam loni byli taky na konci srpna…nebo spíš na přelomu srpen/září…

                              0 0
                          • Paja  

                            Hele Karos;) zrovna vcera rikal, ze ty vase silnicni vejlety do Alp jsou pokazde naplanovany o level tezsi;-)

                            0 0
                          • McBlacky  

                            V 10% budeš potřebovat kolem 305–310w na 65rpm na svůj nejlehčí převod. To dáš v klidu. Pro mě už by to bylo mimo obvyklou zonu.

                            0 0
    • alinceb  

      Já doporučím apartnámy v Leogangu – majitelé jsou Moraváci. Do Fuschu je to asi 35km víceméně po rovině (takže na roztočení nohou celkem ok). Loni jsem jel Leogang – GGS – Leogang (115km / 1800m) a málem to byla moje smrt, ale to u tebe určitě nehrozí…:)

      0 0
      • alinceb  

        Ještě bych ti mohl dát kontakt na ubytování v Thumersbachu, kde jsme byli v zimě – odtamtud bys byl na startu tak za 20 minut kolmo…:)

        0 0
    • karliner  

      Letos určitě nepojedu, i když mne to už dlouho láká, protože víkend předtím jedeme na Giro a dva víkendy po sobě v Alpách nezvládám :-(

      0 0
    • Avail  

      kemp i ubytko naprostá pohoda, byl jsem tam uz nekolikrát, navíc je to jeden z posledních baráků ve Fuschu smer Glockner

      http://www.lampenhaeusl.at/

      0 0
    • karliner  

      Co se týče ubytování – mám zkušenost se skvěle fungujícím službou na stránkách Zell am See – zadal jsem datum, cenu a počet lidí a v podstatě okamžitě mi začaly chodit maily od hoteliérů, ale je to už asi 3 roky, takže nevím, jak to funguje teď..

      0 0
      • biker007  

        jedeme, uz asi pocvrte v rade:)

        ubytovani mame v osvedcenem apartmanovem baraku, ale uz je plno..tak tak sme se vesli (12 lidi). budem tam od stredy do pondeli.

        0 0
        • Honzis  

          To se uvidíme! Už se těším, snad vyjde počásko jako loni. Jinak na 39/23 se to nechá, ale při závodě dávám i kašpara 26/27, páč jsem už na mýtě drobet kyselej :D

          0 0
    • alinceb  

      Kdyby se tu objevil malamala: Jak to vidíš dneska na Glockner? Má to cenu jet? Nechceš jet s námi?:) Případně někdo další…:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.