Giant Trance, Giant Reign? Nebo něco jiného?

20 nepřečtených
 • Cigareta354

  Dobrý den, jsem pokročilý začátečník, co se týče freeride dovedností – manual , wheelie, bunnyhop, stoppie. Nyní jezdím na starém kole, které mi je jednak malé a rozhodně není stavěné na to co na něm dělám. Poslední dobou jsem si oblíbil Trailové ježdění a zkusil jsem taky jeden BikePark. Na novém kole bych chtěl odhadem jezdit 40% lesní cesty, 40% Traily a 20% BikeParky. Váhám mezi TRANCEm 2 GE 2019 nebo REIGNem 2 GE 2019. Myslíte, že jsou tyto kola dobrá volba? Mají kvalitní osazení nebo je na nich potřeba něco měnit? Nebráním se i jiným kolům v podobné cenové kategorii. Měřím 182cm a vážím 71kg. Děkuji za všechny nápady a odpovědi.

  51 199,–

  https://www.giant-bicycles.com/cz/trance-2-ge

  55 199,–

  https://www.giant-bicycles.com/cz/reign-2-ge

  Anketa: Jaké kolo mi doporučíte?

  0 0
  • Jiří999  

   Pokud tě to bude více táhnout do bikeparku pak třeba i závod a nevadí, že se trošku nadřeš tak reign. Pokud spiš traily a vyjížďky kolem domu tak trance ten zvládne i bikepark náročnější sekce by tě podržel.

   0 0
   • Cigareta354  

    Hele, asi by mě to možná i táhlo, ale je to všechno hrozně daleko. Takže tam prostě nemůžu jezdit denně. :) A právě by mě zajímalo „že se trošku nadřeš tak reign“ jaký v tom může být na rovině a do kopce rozdíl :) Osobně nemám možnost vyzkoušet v dohledné době obě kola. :)

    0 0
    • Jiří999  

     Tak já mám reigna 2018 tento rok sem byl zatím jen Kopřivná, Jedovnice, Mariánské údolí, pak jen vyjížďky kolem domu. Mám tak 100 km na cyklostezce a přejezdy asfalt. Tam by stačilo jiné pláště a bylo by To o něco lepší, ale kvůli tomu se mi nechce přezouvat a tam je to kde budeš muset hodně šlapat ( přejezdy ) pokud chceš mít obutí které tě podrží na trailech a v parcích. Pokud v budoucnu planuješ i nějaký enduro závod kde se jezdit po vlastní ose 30 km tak je to zas dobrý trénink. Snad sem ti aspoň trošku odpověděl.

     0 0
  • Radza  

   Sorry, spletl jsem se při hlasování. Chtěl jsem dát Reign. Šel bych do něj. Jezdím na modelu 2018, tedy v podstatě to samé s lepší výbavou. Nic pod 160/160 nechci. Mám rád jízdu v terénu a sjezdy a tam je Reign prostě lepší. A co se týče nějakých ježdění po trailech, žádný problém. A jestli se na něm nadřeš se svými 71 kg? Ja mam při výšce 184 cm asi 105 kg. Já se trošku nadřu, ale to je hlavně o fyzičce a o váze, takže toho bych se určitě nebál. Jsem těžký a vyjedu všechno, ty to musíš se svými 71 kg vyletět jak střela. S převodem 32/50 vyjedeš všechno. 0,64 u Reignu, vs 0,62 u Trance. Rozdíl nepoznáš. Těžký 3,27 u Trance vs 2,9 u Reignu – to je daň za NX kazetu, což ale po zkušenosti s Reignem 1,5 LTD, který jsem měl osobně neřeším. Mi I 2,9 bohatě stačilo. Jednoprevodnik – osobně už nic jiného na kole nechci a tento Reign jej má, řazeni je s tímto nekde jinde. Chránič řetězu vidím u obou. Trance by měl být hravejsi, nejlépe někde vyzkoušet. Těžko něco doporučovat, já bych nic jiného, než enduro nechtěl. Já vím, co chci.

   0 0
   • Cigareta354  

    Děkuji moc za názor. Ohledně převodů, kdyby mi nestačili myslíte, že je možné vyměnit kazetu za 10–50 ? Přeci jenom v lese se hodí těžší převody, ale zase abych nebyl limitován ve výjezdech. :)

    0 0
    • Radza  

     Bohužel ne, protože kazeta 10 až 50 potřebuje XD ořech já si myslím,že 11 až 50 ti bude stačit. Zjistíš, až v praxi. Ve vyjezdech s převodovým poměrem 0,64 musíš vyjet všechno. Já mám za sebou výlet na Králický Sněžník. Nahoru po žluté, až po kamenitou trasu, tam jsem musel tlačit. A říkám, to mám kila navíc.

     0 0
  • novas752  

   Šel bych do Reigna, když tě to už teď baví na nevyhovujícim kole tak na novym budeš v terénu jezdit ještě víc a v bikeparcích (jakože bikepark postavený hlavně na DH, ne trailcentrjm s lanovkou) by to Trancovi úplně nemuselo chutnat.

   0 0
  • Mereck  

   Hlasuju pro Trance, protože 80% svého ježdění popisuješ jako lesní cesta/trail. Na to je Reign zbytečně těžký; není to moc geo na lesní cesty.

   Pokud ale čucháš, že se odteď přesuneš spíš do těžšího terénu typu bike park, pak radši Reign, přesně jak píše Novas.

   0 0
   • Radza  

    Těžký? Ale no tak.

    0 0
    • Mereck  

     No těžký. Ta geo je spíš směrem enduro/BP, nikoli tak šlapací jako Trance. Na stezky po lese úplná zbytečnost.

     0 0
  • ceo  

   Počkej na Reign 29

   0 0
   • Lanzinho  

    asi tak

    0 0
   • berczo  

    tak klučina hledá v cenové kategorií 50–60k a vy mu tady doporučujete nového reigna s cenou od 75k :-)

    0 0
    • Mereck  

     Pardón, píšu blábol… Tys reagoval na tu 29. Sorry, můj renonc.

     0 0
    • ceo  

     Podívej se na ceníkovky těch, co uvádí… Podle mě nemá smysl porovnávat reál cenu s ceníkovou, pokud se reál na uvedené liší dost významně od ceníkovky.

     Jasné, že na 29 Reigna se bude sleva asi momentálně dostávat hůř, ale zase v předobjednávkách třeba na nějakou dosáhne.

     Třeba na odkazu k Reignu 650b má ceníkovu 68tis… Reign 29 2 má ceníkovku 72tis.

     0 0
  • ceo  

   Zadání taky bude slušně plnit https://www.mondrakercz.cz/…in-enduro-1/

   Tohle taky je zajímavá volba, byť za podstatně vic peněz https://www.mondrakercz.cz/…in-enduro-1/

   Teď budou výprodeje frčet, takže pokud bude mít štěstí na velikost, tak s rozpočtem do 60tis. dosáhne na katalogový ceny i 80–90tis. A tam už jsou hodně zajímavý kousky

   0 0
  • theedge  

   Vzal bych nejaky jezdivy enduro. Na 20% bikeparku bych traklbike nechtel. Na podobny rozlozeni jako ty mam 29 enduro na kterym se dobre slape a velka spokojenost.

   0 0
   • Nutribird  

    Mám Trance a pro tebe bych asi volil endurko, ale 29 trance může být taky dobrý. Raději bych to někde zkusil gianty jsou celkem rozšířené.

    0 0
  • Gwaihir  

   Už to píšu furt dokola, ale snad to nikomu nevadí. Zajeď si do Polska – Bielsko Biala a tam si pujč jeden den jedno a druhý den druhé a porovnej:

   http://endurotrails.pl

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.