Giant Trance 2 vs. Reign 2 2007 ?

32 nepřečtených
  • Tak jsem pošetřil a chci si udělat radost novým celopérem. Jsem rozhodnutý, že chci Gianta, ale jakýho. Teď jsem měl (mám a prodávám)Ravo XC Marathon 100mm/85mm (nebo kolik Manitou QRL měl). Každopádně chci pohodlnější kolo, váhu neřeším, cena je u obou ± přibližně stejná. Jezdím pohodově, žádný násilí, jsem pohodář. Nejvíc se pohybuju v Jizerkách po cestách i necestách.Dík za každej názor.Ahoj.

    0 0
    • MlokCZ  

      A proč jsi už rozhodnutý pro Gianta? Pokud chceš výrazně pohodlnější kolo než máš teď, tak rovnou Trance škrtni. A u Reignu musíš vědět sám, jestli chceš tak zaměřený (a poměrně těžký) kolo. Já bych osobně hledal něco mezi Trancem a Reignem, spíš k Reignu (tzn. např. typu Canyon ES).

      0 0
    • mr.antik  

      Já se s Reignem taky pohupuju po jizerkách, ale nejvíc dostane zabrat na Ještědu a na různých cestách vedoucích od jizerek do liberce nebo jablonce. Jizerky nahoře jsou dost plochý a hlavně cesty příliš pěkný pro Reigna… Reign je prostě na jiný cesty než ten Marathon…

      0 0
      •  

        Kolem a na Ještědu se taky občas pohybuju a tuším, že u 38 Kč asi dlouho nezůstane (vzduchvá Tora a mejch 90 kg?) ostatní komponenty zatím v pohodě (myslím si).

        0 0
    • mr.antik  

      A věř mi, že cena 38 přesáhne, a to velmi brzy :-)

      0 0
    • Phoebe  

      Historie! www.bike-forum.cz/…0/forum.html#… Reign ala XC – je toho dost.

      0 0
    • AleZ80  

      Ahoj všichni, oprášil bych tohle vlákno s dvěma dotazy:

      1 ) Reign 2 2010 je levnější než Trance X2 2010 protože:

      a- je hůř osazený ( brzdy, řazení, kliky?, vidlice? ) ?

      b- celkově jde o horší kolo ( konstrukci ) ?

      2 ) Jaký je rozdíl mezi Reign a Reign X ( mimo to, že X má vyšší zdvihy ) ?

      0 0
      • mr.antik  

        Reign 2 je hůř osazený (brzdy, vidle), ale má výborný potenciál k vylepšení, protože tam je aspoň RP2 tlumič a SRAM + hezky vypadá :-))

        Ten cenovej rozdíl se mi zdá neadekvátní (koukám na ty doporučený MOC)

        Reign a Reign X (2010) jsou úplně naprosto odlišný kola. Reign X byl v tom roce novinka, klasickej Reign už se nějaký rok vyráběl.

        0 0
        • xetron  

          Nedělal se náhodou reign x od roku 08?

          0 0
        • AleZ80  

          Rozepsal by ses trochu, prosím:

          1. Ta vidle na Reignu 2 je špatná ?
          2. Neadekvátní cenovej rozdíl – tím myslíš, že by Trance X2 neměl

          být o tolik dražší ?

          1. Ty Race Face Ride kliky nebudou asi nic moc, co ?
          2. Reign má nějak horší konstrukci než Reign X ?

          Díky.

          0 0
          • mr.antik  

            Hlavní rozdíl je v určení těch kol, jsou prostě jiný. Trance je nejlehčí, nejrychlejší, do menšího terénu. Reign X naopak.

            1. vidle vyloženě špatná, ale záleží jak jseš náročnej, úpřímě

            nevim co k tomu říct. Já třeba osobně lockout nepotřebuju, ale ocenil bych štelovátko komprese.

            1. Beru to podle katalogovky. Rámy by měly být cenově podobný, takže

            rozdíl ve výbavě z mého pohledu hlavně brzdy. Plus jsou tam těžší

            komponenty (řidítka,před­stavec,sedlov­ka) Ale to by se dalo za těch

            6tisíc v pohodě upgradovat dle přání.

            Kliky jsou dobrý, ale opět trošku těžší.

            Funkčně bych řek je všechno v pohodě, jen bych se bál trošku těch brzd.

            Největší rozdíl je v určení těch kol.

            Reign X má stejně dobrou konstrukci (až na ty praskající vyhadélka,

            což se řeší reklamací), ale je to kolo pro jiný určení – těžší,

            odolnější…

            0 0
            • mr.antik  

              Sakra – vidle vyloženě špatná není, osobně bych volil jinou.

              Ale když hodnotim kolo jako celek, za ty prachy, tak bych to tolik nehrotil.

              Hodně je to o těch nárocích a požadavcích…

              0 0
          • MlokCZ  
            1. Rková verze u Foxu nemá high speed expanze, zásadní rozdíl u 150mm

            vidlice. Pak ji chybí ještě drobnosti jako lock a nemožnost nastavit kompresi (komprese lze nastavovat až u RLC, kde navíc k locku jde nastavit síla otevření).

            0 0
            • AleZ80  

              Jasně, děkuji Vám oběma za info. Ideálně teda vidli střelit a koupit nějakýho Epicona z TT, nejlíp asi toho s HS expanzí. O 1cm nižší zdvih na vidli by se neměl na geometrii nijak zásadně zle projevit.

              0 0
              • mr.antik  

                ta HS expanze je u té nejdražší varianty a ta má 150–110 zdvih.

                0 0
                • AleZ80  

                  Jasně, za 9.500 s HS expanzí a ta FOXka by se třeba dala za 8 prodat. Je o čem přemýšlet, ty Juicy 3 na mých 67kg stačí. Díky všem za info.

                  0 0
              • scret  

                jinak 140mm vidle na Reigna taky jde… Mel jsem 140 a ted 150… Se 140mm to jezdilo do kopce o chloupecek lip…

                0 0
                • mr.antik  

                  a z kopce o chloupeček hůř :-)

                  0 0
                  • scret  

                    cece, to ani nejak nevnimam… ja osobne si myslim ze bych jezdil stejne ikdybych mel TranceXe se 130/130… zbytek odpruzi telo:))

                    0 0
                    • AleZ80  

                      Ještě jsem si tak říkal, že by nemusel být špatný Trance X + Epicon TT s HS expanzí – 127mm zdvih by měl vzadu stačit a na sjezd by se vždy přecvakla vidle na 140 nebo 150mm.

                      0 0
            • Vegan  

              To se ale tyka jen 32 ne? ( chapu, ze se tu bavite o 32vidlicich Trence vs. Reign ), ale uz se tu dotoho mychal i Reign X kde muze byt 36 Rkova a tam by HS expanze mela byt nebo se pletu ?

              0 0
              • AleZ80  

                Vidlici na Reign X jsme neřešili, pouze jsem se ptal jakej je mezi Reignem a Reignem X rozdíl kromě zdvihu. Jestli vidle na Reign X má HS expanzi bohužel nevím.

                0 0
              • MlokCZ  

                Ano, platí to jen pro 32mm. 36tka v Rkové verzi má HS expanzi.

                0 0
      • scret  

        jak pise antik, Reign neni vubec horsi, TranceX je vic jezdivejsi, je to jina kategorie, Reign X uz je zas dal nez Reign co se tyka agresivity jizdy… Je to krasne a logicky odstupnovany…

        Race Face ride jsou kvalitativne na urovni deore, ja je okamzite vymenil, nelibily se mi… Vahove maji tusim nekde kolem 1kg…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.