• juk

    Zdravím,

    máte někdo zkušenosti s dámskými koly Ghost? Přítelkyně by si ráda pořídila horské kolo, jenže je malá (153cm). Podle mého laického názoru by byla vhodnější vidlice se vzduchem – pružina by mohla být dost tvrdá a co pak s tím, že jo… Narazil jsem na tohle kolo – Ghost Miss 5700, myslím, že pro přítelkyni by mohla být ta velikost 40.

    Otázka tedy zní – je to kolo za ty peníze (26 tisíc) dobrá koupě – vzhledem ke značce, komponentům, váze kola apod.? Nebo by jste nám doporučili jiné kolo, které se dá u nás normálně sehnat? A 26 tisíc už je „nadlimit“, ideál by byl kolem dvaceti.

    Díky moc:)

    0 0
    • Lister  

      Tohle kolo vypadá moc dobře. Při té výšce volit určitě velikost co nejmenší. O citlivosti vidlice si sice nedělám veliké ideály, ale určitě to bude 100× lepší než všechny základní modely. Pokud nebude citlivost stačit, tak by neměl být problém vidlici následně upravit. Takže potenciál u tohoto kola vidím veliký, jen to možná bude chtít pak doladit.

      0 0
      • juk  

        A bude poznat rozdíl v komponentech mezi verzí 5500 a verzí 5700? Mě ty názvy a čísla komponentů zas

        tak moc neříkají, ale cenový rozdíl je 4000…

        0 0
        • Lister  

          můj názor – ne. Na občasně ježdění je nižší model dostatečný. Jen ta vidlice bude v defaultní verzi horší, ale po úpravě by mohla být opravdu velmi dobrá.

          Pokud bys chtěl vědět o jakých úpravách mluvím, tak si hoď do googlu tuningtest a tam najdeš info.

          0 0
          • Lister  

            PS: zase cenový rozdíl je tady tak malý, že mi ten vyšší model přijde v poměru výkon cena o dost lepší. No a když budeš mít vážný zájem, tak ti z ofic. ceny jakýkoliv slušný prodejce něco sleví… 5–10% je minimální standart.

            0 0
            • juk  

              Tak jsem se byl dnes poptat v HaPe Sportu (v Brně). Kola s malými rámy momentálně nemají, ale prý, že určitě máme objednat velikost rámu 15" (vel. 40), že menší už by bylo moc malé (i na přítelkyni s jejími 153 cm). Asi do toho teda pujdem, snad je to seriozní obchod a nekecají…

              Jinak, ptal jsem se, jestli by byli ochotní i něco slevit, ale prý že teď na začátku sezóny určitě ne..:( Buď neumím smlouvat, nebo nemají o kšefty nouzi. Takže asi vezmem toho Ghosta Miss 5500 za 22000,–. Snad to není hloupost…

              0 0
              • Vegan  

                Uprime receno 15" je velka mam pritelkyni 158cm a ma aktualne 14.5 a pred tim mela supa 15.5 damskeho se sedlem uplne dole a pidi predstavcem to slo jinak to bylo nepouzitelne tva pritelkyne ma jeste o par cm mene takze opravdu hledej neco hodne mini pokud chces aby se na tom kole citila prijemne. Jinak model bych bral predevsim podle vidlice kterou pak musis poslat na tuning aby ti pod ni vubec chodila jinak ji dej radeji pevnou :) funkce bude stejna jako neupravena jakakoliv pro takovou malou holcinu a ta pevna navic bude lehci :) Jinak pritelkyne ma tady profil sandrushe tak muzes kouknout na jeji kola :)  jak nynejsi tak byvale

                0 0
                • juk  

                  Tak já nevím, v obchodech jí všude cpali 15.5, 16 i 17. Navíc i na stránkách Ghosta její výška je někde uprostřed rozsahu pro velikost rámu 40 (tj. 15.5)… Pochybuji, že budeme mít možnost někde vyzkoušet něco menšího, a hned objednávat malé kolo navzdory doporučení výrobce, to si asi netroufnem…

                  Ten Ghost má vidlici RST First Air LO. Co si myslis o upravě této vidlice?

                  0 0
                  • Vegan  

                    Koukej tady mas trebas fotku kde jede na 14.5" Sandra jak jsem psal s vyskou 158/159cm jasne ma tam shozenen trosku sedlo do sjezdu, tady mas druhou a jak pisu sandra je zpokojena oproti Supovi 15.5 kde mela jen 60mm predstavec a sedlo hodne nizko je to jiste cesta k lepsimu ramy pro zensky jsou delane tak aby meli kratsi posez a zaroven se nenarazeli citlivimy mysty na horni ramovou trubku. A popravde receno clovek co se ji snazi prodat 17" to snad nemuze myslet vazne to je na facku. Nekdo dalsi ti tady take psal, ze velikost 40 tedy 15" jezdi jeho pritelkyne jez ma 165cm to je o vic jak 10cm nez tvoje to kolo ji proste bude vetsi i, kdyz to jako nezkusena nepozna casem zjisti, ze ji to omezuje a neni na dlouhych trasach uplne pohodlne a ze stim valci

                    0 0
                    • juk  

                      Podle těch fotek musím říct, že tvojí přítelkyni to kolo očividně sedí:)… ten menší Ghost je teda jenom 13,5" (345mm) a taky je to HT – netuším, jestli se dá úplně srovnávat velikost rámu u HR a u fulla, ale jestli jo, no tak nechápu, proč nám ten kluk cpal ty velké kola! Protože tak jako tak nemá nic pořádně na skladě a co objedná mu může být jedno, cena je stejná…

                      Každopádně dík za ty fotky – když jsem se toho prodavače ptal, jestli přítelkyně nevypadá moc prťavá proti tomu kolu (17"), tvrdil, že určitě ne… ale teď vidím, že jo:)

                      0 0
                      • Vegan  

                        No hele jestli je rozdil mezi fullem a HT tak v tom ze geometrie byva nekdy jeste kratsi na fullu nez na HT takze Htcko bude delsi tudis bych urcite pod 14.5 nesel, ale jak rikam ani tak nejde o delku sedlove trubky to jest ten rozmer 14.5" ale o to jak dlouhy je ram mezi sedlovou a hlavovou trubkou a ten byva i u stejnych velikosti u ruznych kol jiny tzn bych u kola tve pritelkyni nesel nad hodnotu 550mm, ale spis tech 535mm bude na HT ideal a tady mas u Miss 5700 13.5" 550mm u 15.5" dokonce 560mm pro ilustraci sandra ma 535mm

                        0 0
                        • juk  

                          No tak v tom případě bychom se měli asi poohlídnout jinde…:( Co myslíš CUBE (jak mi doporučuje dole Horvas)? Třeba" tento model":http://www.cube-bikes.de/…d_30628_.htm#… Má vidlici Suntour Epicon Air, což je myslím dobré pro další úpravy. Ještě jsem se teda nedíval, jestli je dostání někde v Brně…

                          0 0
                          • Vegan  

                            No tady ta 13" vypada fajn pripadne muzes posed doladit trosicku predstavcem o +/- 10mm stejne jako otacet pozityvni a negativni polohu. Sedlo v lizinach musis seridit podle pedalu tim hybat kvuli velikosti ramu nemuzes. budes ale myt problem s upravou vidlice milan ti asi SR Epicona na upravu neveme tyto vidlice bere jen kdyz jsou koupene u nej, ale muzes se snim zkusit domluvit kdyz to bude kupovano z novym kolem treba ho ukecas :). Bouzel je to kolo uz trosku tezsi, ale alespon si pritulka zaposiluje sandra ma kolo 13kg + a take to neresi ma jine prioryty :) pri sve vaze 40kg. A mozna bych trosicku prisetril a zaradil do vyberu toto ktery je sice v XS 14.5", ale uz primo s kratouckym predstavcem a kratkym klikam coz vsem ostatnim chybi a to je podle me take faktor pro malou holku podstatny.

                            0 0
                            • Vegan  

                              BTW: v zahranici toho gianta sezenes urcite levneji viden neni daleko :)

                              0 0
                              • juk  

                                Přítelkyni se líbí spíš ten Cube než Giant… Na kola v zahraničí jsem se díval, ale nepřipadají mi (ani v Německu, ani v Rakousku) nějak výrazně levnější.

                                0 0
                                • Vegan  

                                  NJN vzhled je vec jina my brali gianta na www.bikestore.co.at ale je fakt ze dnes je kurz k euru ponekud jiny jak loni. jeste koukni na chainreaction­cycles.com/

                                  0 0
                                  • juk  

                                    A co si myslíš o tomto loňském modelu Arete 2? Je to v akci, v Brně. Jenom se mi zdá, že ten představec je dlouhý oproti letošnímu modelu. Vyplatí se ta akční sleva, nebo radši připlatit za Arete 2/2009?

                                    0 0
                                    • Vegan  

                                      No ptas li se tak uprimne tak ja Tory moc v lasce nemam jednak je to tezitko a druhak moc nechodi moc s tim delat nejde, ale muzes to vzit, toru prodat a od milana koupit noveho epicona vytuneneho pak si myslim, ze to bude ok ve velikosti XS.

                                      0 0
                                • MlokCZ  

                                  Letos se Cuby ze zahraničí nevyplatí. To se vyplatilo loni, když byl supernízký kurz.

                                  0 0
                  • Lenka.05  

                    Haha, pro holku 153cm kolo 17"? Tomu obchodu bych se propříště obloukem vyhla :) Už ta 15" bude na hranici. Měřím o deset cm více a kolo 15" mi sedne přesně akorát.

                    0 0
          • juk  

            Díval jsem se na ty stránky Milana Slance, tam se ale píše, že RST vidlice jsou „velká neznámá“ (možná to

            napsal v r. 2007 a dnes už RST běžně upravuje, to už tam ale není).

            Takže myslíš, že máme vzít to levnější kolo s RST vidlicí a že se ji pak vyplatí nechat upravit?

            Netuším, kolik taková úprava stojí, ani jak moc se projeví, ale předpokládám, že to asi smysl má

            (podle toho, co píšeš), zvlášť, když holka neváží ani 50 kilo:)…

            0 0
            • Lister  

              Tenhle dotaz směřovat asi přímo na Milana :-)

              0 0
              • juk  

                Až teď jsem si přečetl to tvé doplnění („PS“), takže nakonec bychom se asi přiklonili k té verzi 5700

                s vidlicí Marzocchi. S ní by podle Milanových stránek neměl být problém.

                Pokud by ale někdo měl tip na nějaké jiné kolo, rád se na ně mrknu – ať máme něco ke srovnání…

                0 0
                • Lister  

                  Kol je spousta, můj názor ber jen jako názor jednoho člověka, ostatní to určitě uvidí jinak. Ale já mám Ghosty rád – nevím proč, ale jsou mi to hodně sympatická kola a zorvna tahle konfigurace mi za ty peníze přijde hodně dobrá.

                  Velikost bych vyzkoušel, moje manželka má 165cm a Ghosta potřebuje 40cm – taky jsem o něm uvažovali.

                  0 0
                  • juk  

                    Asi nění úplně dobré řídit se jenom infem na stránkách výrobce, co? Tam je tabulka velikostí rámů

                    k výšce postavy:

                    135 – 145 34

                    145 – 155 40

                    155 – 165 44

                    Podle ní by přítelkyně se svými 153 cm měla mít čtyřicítku, ale pokud tvoje manželka měří 165cm a sedí

                    jí taky 40…

                    Zítra zkusím zavolat do HaPe Sportu tady v Brně, ti Ghosty dělají, jestli tam to kolo mají, jinak nevím,kde

                    jinde to vyzkoušet…

                     
                    0 0
                    • daymaker  

                      Zdravím,

                      jezdím Ghosta a hodně lidí od nás z party. Kola velmi kvalitní (německá preciznost), přitom cenově zatím „níže“ než jiné provařené značky. Na trhu v ČR kratší dobu. Mohu jen doporučit. Pokud bys měl někdy cestu k nám na sever, můžeš otestovat buď v Ov nebö v Kobeřicích. Asi tel. domluva lepší… www.mojekolo.cz

                      0 0
                      • MedyX  

                        Ghosta mam taky..SE6000..sice jedna z nizsich rad,ale jsem maximalne spokojeny. Vidlice RST je v pohode,na citlivost ani lockout si nemuzu stezovat a prijde mi ze toho pobere opravdu celkem dost..

                        Na pristi sezonu planuju koupit XC a zatim se mi zalibil Ghost ASX 5100 – skoda ze do toho nemuzu investovat o nejakou tu korunu vic :(

                        0 0
                    • mr.antik  

                      hlavně se při výběru orientujte podlé délky rámu (viz. geometrie) tj. nejlépe vyzkoušet třeba na starém kole a poměřit…

                      0 0
    • juk  

      Tak jsem se byl dnes poptat v HaPe Sportu (v Brně). Kola s malými rámy momentálně nemají, ale prý, že určitě máme objednat velikost rámu 15" (vel. 40), že menší už by bylo moc malé (i na přítelkyni s jejími 153 cm). Asi do toho teda pujdem, snad je to seriozní obchod a nekecají…

      Jinak, ptal jsem se, jestli by byli ochotní i něco slevit, ale prý že teď na začátku sezóny určitě ne..:( Buď neumím smlouvat, nebo nemají o kšefty nouzi. Takže asi vezmem toho Ghosta Miss 5500 za 22000,–. Snad to není hloupost…

      0 0
      • horvas  

        tak už jsi asi vybral…mohl jsi juknout ještě na nějaké modely od Cube…tak hlavně šťastné pořízení…:-)

        0 0
        • juk  

          Máš na mysli nějaký konkrétní model? Něco kolem těch dvaceti tisíc pro tak prťavou holku?:)

          0 0
          • děd (ek)  

            Jeden velikostí možná vhodnej fullík CUBE je skoro naproti Hape u Kočaře – roh Štefánikovy a Dřevařské. Vzálenost sedl trubka – osa krku vidlice cca 535mm. Bohužel aktuální cena je nad udaný limit, ale snad se domluvíte...... a full je full. Hodně štěstí při výběru.

            0 0
            • juk  

              Můžeš mi napsat, o kolik zhruba je ten náš „cenový limit“ překročený?:) A případně typ kola?

              Jinak jenom ze zvědavosti – co si myslíte o tomto Canyonu Nerve WXC 8.0 – to je sice sakramentsky přes limit, ale příjde mi moc moc pěkný!

              0 0
              • děd (ek)  

                e-mail?

                0 0
              • Vegan  

                Myslim ze je to moc chrti kolo 100mm je proste na fullovi malo koukal bych po necem 120mm alespon

                0 0
                • juk  

                  Tak pro holku s 50 kg to neni zas tak hrozné, ne? Já mám XC 4.0, taky 100mm, a nepřipadá mi, že by tomu chyběl zdvih… takže když dáme stranou zdvih, tak jinak by jí mohlo být, ne? A ta cena by taky odpovídala – podle mě..

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Za ty prachy pěkný kolo, když neřešíme zdvih.

                    0 0
                    • juk  

                      No já nevim, já bych ho asi vzal. Přítelkyně vypadá, že by se ukecat nechala a já jsem s Canyonem XC 4.0, i se 100mm, spokojený… I když ještě uvažujeme o jednom upraveném CUBE AMS 100 s REBOU za o něco nižší cenu.

                      0 0
                  • Vegan  

                    Jak rika mlok pokud neposuzuji zdvih, ale vahu/geometrii tak si myslim ze by ji to mohlo sedet. Jen jsem nikde nenasel vzdalenost horni sedlove trubky nad pedaly od zeme. Tedy vzdalenost ktera hraje roli pri potrebe s kola rychle seskocit aby se nenarazila na trubku citlivou partii.

                    0 0
                    • Vegan  

                      A prvni veco co bych po koupi udelal je tuning vidlice a zamysleni se nad tlumicem podle toho jake hodnoty compresion tune bude myt.

                      0 0
                      • juk  

                        Zatím jsem tak z fór tady vyčetl, že tuning vidlice = poslat ji k Milanovi. Je to tak? Nebo (třeba u Foxů) je třeba posílat někam do autorizovaných servisů (abych nepřišel o záruku apod)?

                        0 0
                        • Vegan  

                          V CR resit zaruku je bezpredmetne. Zaruka totis funguje asi tak, ze kdyz posles neco na zaruku vymena tesneni reknou, ze spolu stim udelali klasickou servisku a museli vymenit to a tamto a nakonec te to vyjde 10× draz nez si to nechat v neautorizovanem servisu vymenit nebo udelat sam tzn zaruku opravdu neres. A ano tuning znamena poslat vidlici milanovi. U tlumice je to trosku slozitejsi bud muzes nechat udelat lehci tuning v bikelive ( zmena hodnot compresiontune) a nechat tlumis predelat na push coz je o poznani drazsi ale funkcnejsi, ja budu resit svuj tlumic brzo a asi skonci v bikelive.

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Ještě doplněk k úpravě v TF tuned. Je třeba počítat nejen s tím, že samotná úprava je dražší, ale i s tím, že servisovat tlumící část je pak opět nutné u nich (tedy opět dražší). Tlumící část ale zase není nutné servisovat tak často jako vzduchovou.

                            0 0
                            • juk  

                              Teď to pro nás není ještě aktuální, ale když už je tady to téma – jak teda často servisovat vidlice (REBA a FOX) a tlumiče (RP23)? Jednou do roka (tu „vzduchovou část“), po nějakých najetých km? Mám strach, že víc jak jednou do roka to nedáme, zvlášť, jestli je nutné vždycky do místního servisu, aby demontovali vidlice a tlumiče, pak je poslat milanovi, a pak zas do servisu na montáž… nechci nic podělat, když bych do toho vrtal…

                              0 0
                              • MlokCZ  

                                To záleží na více faktorech. Váha jezdce, jak a co se s tím jezdí a kolik se toho najede. U vidlice je třeba častěji doplňovat olej na vzduchový pístek, to lze jednoduše i doma (to není rozebírání celé vidlice). A pokud se nejezdí nějak moc km (typu 10tis. + ročně) a nejezdí se moc v bordelu, tak 1× ročně komplet servis vidlice stačí.

                                U tlumiče se dá ta vzduchová část také servisovat doma, není to tak složité, mně se třeba do tlumičů doma nechce a dávám jednou ročně vzduchovou a jednou za dva roky tlumící. Ale u mě stačí tlumiče servisovat méně, protože mám fully dva a tedy kilometry se rozloží na oba ty tlumiče.

                                A sundat/nandat vidlici tlumič z kola musí zvládnout zcela každý. U tlumiče je to otázka tak 1 minuty maximálně (povolit dva šrouby a vyndat). U vidlice je to o trošku časově náročnější.

                                Ještě se pak u fullu čas od času musí měnit montážní vložky a bushing v tlumiči (záleží zase na mnoha faktorech, tady navíc na kontrukci daného čepu, čím více se otáčí, tím méně vydrží, tedy většinou jeden z čepů u tlumiče vydrží díky konstrukci třeba 3× tak dlouho co ten druhý).

                                A pak ještě ložiska v čepech, tady je ale u kvalitních ložisek výdrž dlouhá zvlášť pro nízkou váhu (klidně mohou vydržet 20tis. km, pokud se nejezdí hodně v extrémním bordelu).

                                0 0
                                • juk  

                                  Tak fajn, toho Canyona WXC si přítelkyně nakonec asi objedná, já toho svého taky nemám dlouho, takže někdy na podzim asi začnu řešit servis vidlic a tlumičů a přitom bychom to možná nechali i upravit u Milana a v tom „bikelive“… Lenka bude šťastná i tak, protože to bude její první pořádné kolo, nějaké dolaďování počká:) Zatím měla dětského ocelového „horáka“ ze supermarketu…

                                  0 0
                                  • Vegan  

                                    Hele s touvidli je to na chvili zkusil bych to poresit hned, ale jinak nakonec to dopadlo urcite lepe nez kdyby vzala 15" na ktere by se trapila.

                                    0 0
      • Zerocool  

        bude to velké, a budeš to dohánět krátkým představcem…

        0 0
    • Jenda  

      takze ta RST co je na tom, pokud me pamet nesali, je v podstate R7 mazana vazelinou takze po uprave spickova vidle, velikost – ta 40 na ni bude nejspis dlouha jak tejden pred vejplatou – koukni na fit system a zjisti jak by mela mit to kolo dlouhy – z toho bych vychazel, vysky naladis vzdy sedlovkou ale dylkou moc hejbat nemuzes. Moje zena ma 163, dylku kola 555 a 9 cm predstavec a je to tak akorat.

      0 0
    • stall  

      Ghost můžu doporučit, postupně jsme si je nakoupili celá rodina. skvělej posez, jezdí se na nich perfektně. určitě dobrá volba.

      0 0
    • juk  

      Tak Canyon mě zklamal… čtrnáct dnů poté, co jsme objednali WXC a už tam i volali, jestli objednávka přišla, jsme ještě jednou zavolali – jakože pro jistotu – a co se nestalo – kolo prý už nemají na skladě, poslali ho někomu jinému, „kdo byl rychlejší“… jinak popsat naše pokusy vůbec se k nim dovolat, to by bylo na celou další kapitolu…

      Vrátili jsme se teda ke kolům, co se dají sehnat tady, a přítelkyně se rozhodla pro Ghost Miss 5500… objednáno v Kobeřicích… teď už jenom čekáme, až se (opět v Německu) vyrobí… snad to tentokrát klapne. Psal jsem teď Milanovi S., jestli by tu vidlici upravil… uvidíme.

      Každopádně až ten Ghostík dorazí, dám sem info, jak se na tom jede a jestli ta velikost sedí – objednali jsme tu nejmenší, 13,5 palce (a přesto ještě bude chtít o 10mm kratší představec, aby byla délka akorát – podle kalkulačky na wrenchscience).

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.