• jannk

    To jako Forerunner 945 fakt skoncili…? Nejaka blbost ne? Fakt, ze je v zadnem vetsim obchode nemaji…

    https://www.alza.cz/…d5597447.htm

    0 0
    • Tovarik  

      Ze stránek Garminu jsem pochopil, že model FR 945 Optic byl nahrazen FR 945 PRO. Ale dle porovnání se liší pouze tím, že u PRO jsou české TOPO mapy. Každopádně i nová verze je u Garminu dočasně nedostupná. FR 945 PRO

      0 0
      • jannk  

        Jenze tohle prave nejsou optik, mel jsem je v alza-hlidaci jako PRO uz nejakou dobu. Porad posouvali dostupnost a dneska tohle (tj PRO z nazvu zmizelo dneska)

        Ale to musi byt alza blbost – to je docela novy model a nikde se nepise, ze by je zrusili. Fakt, ze dostupne nejsou v cele Evrope.

        0 0
        • jaja01  

          ono to bude tim, ze garmin k nim zacal kvuli podpore prodeje pridavat ceske topo mapy, proto ten pridomek pro, ktery prave v ceskych luzich a hajich znamena voucher na mapy … a alza vzdycky mela „sedivky“, treba Fenixy 6, nebyly urcene primo pro cesky trh, meli je z EU distribuce, takze topo mapy nemely … a ted je to to same s FR945

          kupuj u overenych prodejcu (garmin, kobras, pulsmetry), ptz alza, ale i czc ti to proda bez map, decathlon klidne i bez ceskeho jazyka

          0 0
          • kejda  

            Dekáč je má s mapami a i v CZ verzi.

            0 0
            • jaja01  

              neco jo, neco ne, treba vivoactive ma jen in english, clovek musi poradne cist popis zbozi, jinak se to dozvi az po jejich zapnuti

              0 0
              • kejda  

                Jojo, ale ono není problém tam dohrát češtinu. Myslím, že v nějakém vlákně to tady taky bylo.

                0 0
                • jaja01  

                  no, problem to neni, pokud si s tim chces hrat, pripojovat hodinky kabelem k pc, shanet cz jazykovy soubor z hodinek jinych a prijit o nej pri dalsi aktualizaci

                  0 0
                  • Forester  

                    já tedy nevím, jak je to u jiných hodinek, ale předloni (05/2019) jsem kupoval 945 na Wiggle a čeština tam normálně byla a nebyla potřeba žádná doinstalace jazykové verze. V rámci spuštění jsem vybral jazyk čeština (obdobně jako u telefonu) a už to jelo.

                    0 0
                  • kejda  

                    To netuším, jen jsem to tady četl, že s tím nebyl problém dohrát to tam.

                    0 0
          • kemo  

            To o Alze jsem netušil a proto tam loni na vánoce Garmin v nějaké akci koupil. No doufám, že se obejdu bez reklamace…

            0 0
            • Forester  

              Reklamovat můžeš, pokud nebudou, dostaneš peníze a koupíš jinde. Někde jsem viděl ke koupi i „nové“ 935, takže bych se nebál o 945. A za chvíli budou 955 a spousty lehce jetých dívkou 945 budou k prodeji :-).

              0 0
              • kemo  

                To ano, ale raději reklamuji přímo u dodavatele (ne prodejce), což při české distribuci nebývá problém. Při EU ano.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Snad to na jaře vypustí, na 955 už čekám netrpělivě. Minulý rok v létě se na internetu objevil nějaký seznam chystaných modelů a vše se naplnilo, jen ty 955 ještě chybí. A mají být i ve verzi LTE, tak uvidíme. Ale už nutně potřebuju náhradu za své 645 …

                0 0
                • rasto  

                  já jsem šel ze 645 do F6. neskutečný upgrade nejen ve funkcích. máš se na co těšit!

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    F6 by byly super před těmi dvěmi lety, když vyšly. Teď už je kupovat nemíním. Fenixy mají ale lepší displej, takže kdo ví, takové Fenix 7 by špatné taky nebyly. Ale já celý život jedu na řadě Forerunner. Mám rád lehké hodinky, protože nosím 24/7 …

                    0 0
                • Forester  

                  já myslím, že jediná funkce, proč upgradovat na 955 je to LTE :-).

                  0 0
                  • Breakpain  

                    LTE?

                    K čemu to je u hodinek dobré?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Nechceš volat přes hodinky jako Michael Knight … :-))

                      0 0
                    • Forester  

                      nebudeš muset řešit synchronizaci, livetrack, detekce nehody, notifikace … prostě se zbavíš závislosti na mobilním telefonu.

                      Telefonovat určitě nepůjde :-)

                      0 0
                      • kejda  

                        Ale telefon si na vyjížďku stejně vždycky vezmeš, ne? Se u piva pohádáte, jestli tenhle rám je lepší než tento a budeš to hledat na displeji hodinek? :))

                        0 0
                        • Forester  

                          jako dobrý :-)

                          jak kdy, občas ano, občas ne. Pak nemusíš řešit, vždy seš na příjmu a odpadnou problémy s párováním (cca polovina dotazů zde :-) … ale jako nedomýšlím vše, třeba to nakonec nebude výhra, bo baterie … uvidíme. Za mě ale jediný důvod, proč poslat 945 na odpočinek :-)

                          0 0
                          • kejda  

                            Hele, já třeba nemám 945 propojený s mobilem, jen spárovaný kvůli aktivitám. Takže mi na hodinky nechodí sms ani nevrní, když někdo volá. Pokud jsem někde v lese a telefon mám v kapse nebo báglu a někdo volá, má smůlu. Zavolám nebo napíšu, až zastavím na pivko. Když se podívám na kámoše okolo sebe, jak v hospodě furt čumí do hodinek, protože jim přijde za večer 50 spamů a reklam na maily plus 20 sms od staré, kdy dojde z hospody, tak jsem rád, že Garmina používám opravdu jen jako nástroj sledování sportovní aktivity. Dokonce je ani nenosoím řes den, jen vyloženě na sport. Rarita, co?

                            A proč 945, líbily se mi a jsu takové vymakané :)

                            0 0
                            • Forester  

                              V poho, každý to máme jinak. Já přešel od Polaru ke Garminu i kvůli tomu, že mohu přijímat notifikace během aktivity. Občas mám dlouhé tréninky, tak abych věděl, kdyby byl nějaký problém. Mám info a na mě je, jak s tím naložím :-). A do hospody nechodím, bo abstinent :))

                              0 0
                  • Smazaný účet  

                    Určitě dostanou zase lepší HW. Stačí se podívat na 745. Ty mají ovšem bídnou výdrž, takže nekupuju. Já výdrž tolik neřeším, ale za tuhle cenu jsou prostě 755 předražené o 3000,– a že modely za poloviční cenu vydrží více ve stejném těle je úlet …

                    0 0
                    • Forester  

                      no, ale 955 už budou určitě za 20 nebo blízko toho … pak bude 945 výhodná koupě :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Garmin v minulých letech navyšoval cenu Fénixů nebo Forerunner 945 potažmo 935?

                        0 0
                        • Forester  

                          při uvedení (6/2019) byla cena 945 cca 19500. Beru tedy Tri Edition, kterou jsem kupoval. Pochybuji, že nové půjdou níže. Po roce (5/2020) jsem kupoval nové a už jsem se dostal na 16 500.

                          0 0
    • Smazaný účet  
      0 0
    • kejda  

      FR945 Pro koupíš kdekoli. Sám jsem je minulý týden kupoval, kobras, pulsmetry atd., všichni je mají…

      0 0
    • Forester  

      Jako, že když ho nemá Alza, tak prodej skončil :-). Jdou normálně sehnat, viz výše.

      Co se týče verzí, doporučil bych spíše řešit, zda Tri edici (modrý řemínek a proužek) nebo jen samotné hodinky (černý řemínek). Mapy se dají sehnat i zdarma a není potřeba TopoPro.

      0 0
    • pepr77  

      Ma prosim nekdo skusenosti s 945kama a NordicWalking, jak ji pridat jako volitelnou aktivitu

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.