• Maska1

    Už tento nový model někdo máte? Co nový senzor tepu, vylepšený displej, svítilna? Mám původní 7s a uvažuji o větším 7Pro.

    0 0
    • Luis85  

      Minulý týden jsem upgradoval z 6X na 7X Pro a změny jsou v posdstatě pouze přesnější GPS, svítilna, přidané metriky a dotyk. Pro mě to i z 6X byly v podstat stejné hodinky o a pokud by mi držela na starých hodinkách baterka, tak bych je nenahrazoval.

      Pokud bys přecházel z 7s tak dostaneš navíc pouze svítilnu, a to se podle mě nevyplatí. Samozřejmě že menší verze má i menší výdrž, takže si pomůžeš i ve výdrži baterky.

      Přesnější měřič tepu v zásadě nevyužiješ pokud používáš hrudní měřič tepu, protože mimo aktivitu jedou pouze 2 diody a na 6 diod to jede jenom během aktivity pokud není připojený hruďák.

      0 0
    • Espen  

      Z 6X na 7X jsem upgradoval min měsíc a ze 7× jsem nadšený. Výdrž baterie znatelně delší, ten solar tomu pomáhá. Baterka super, denně si večer na něco posvitím. Myslel jsem, že baterku mají jen Xka? Mám taky hubený zápěstí, měl jsem i F5, ale prostě ty větší jsou lepší.

      0 1
      • jaja01  

        Garmin vydal inovovanou řadu 7 plus, v té mají světlo všechny tři velikosti. Plus nový snímač tepu, připravený na měření EKG.

        0 0
        • tomo_111  

          7 pro, nie 7 plus (tak ako je v nazve topicu), plus bola medzigeneracia pre 5ky myslim. Ale je vidiet, ze tie nazvy modelovych rad a 50 variant ± rovnakych hodiniek su vsetko len nie jednoduche a jednoznacne na zorientovanie :D

          0 0
    • hobik22  

      Ahoj. Dotaz ohledně pauzy. Mají fenix 7× saphire funkci, něco jako stopař v mapy.cz, kdy při pohybu zaznamenává a při zastávce se sám pozastaví a čeká na pohyb, třeba i hodinu, dvě a po rozjetí začne zase zaznamenávat. Nebo musím při každé zastávce zmačknout čudl pro pauzu a následně pro pohyb? Dík

      0 0
    • hobik22  

      OK. A jak je to s dobou pauzy? Slyšel jsem, že snad by to mělo být jen na pár minut, pak se aktivita odpojí a uloží. A musím ji opět zapnout a mám ji pak rzkouskovanou . Píší tam, že ne u každé aktivity. Jde mi hlavně o mtb.

      0 0
      • Maska1  

        Nevím to již úplně přesně, ale někdy dříve jsem četl, že je to cca. 20min. Pro delší pauzu tam máš funkci obnovit později.

        0 0
      • jmaselnik  

        pro každou aktivitu si můžeš nastavit „extended time“ pro pauzu. Jinak ale samozřejmě můžeš používat autopauzu, která funguje dobře, nebo volbu „resume later“, která aktivitu vypne, ale pokračuje v ní po opětovném zapnutí bez přerušení.

        0 0
    • krysarr  

      EKG je tu. Ale jestli tomu dobre rozumim, tak zatim jen v USA

      https://www.dcrainmaker.com/…o-guide.html

      0 0
    • Rici101  

      Ahoj mám dotaz ohledně nastavení aktivity v hale. Neměří mě naběhané metry. Po dvou hodinách jsem měl 190m. Poradí mi někdo ? Díky

      0 0
      • kejda  

        To je normální. I když máš aktivovanou GPS, tak někdy se to chytne a změří ti to třeba 3 km na badmintonu, ale většinou to ukáže oněch max 200 m. Možná by pomohlo zapínat jinou metriku, než GPS, jsou tam nějaké metronom, lezeni atd., což nevím k čemu slouží…

        0 0
        • Rici101  

          Tak v hale je GPS i další k ničemu ale metry by měl měřit akcelometr, ale nevím jak ho hodinky nastavit aby to takto fungovalo .

          0 1
          • kejda  

            No úplně k ničemu není, když třeba běžíš na dráze.

            Akcelerometr by měl měřit automaticky v okamžiku, kdy je GPS vypnuté.

            Dneska to zkusím, nastavím aktivita Jiné, kde je možnost vypnutí GPS. Uvidím, co to ukáže.

            0 0
            • kejda  

              Tak mi to taky nějak nefunguje… Dneska „aktivita jiná“, pomalu jsem blil krev a naběháno nula. Pokud nastavím aktivita třeba „squash“, tak mám cca 200–250 metrů.

              Přitom ten Akcelerometr by se měl zapnout automaticky.

              0 0
              • Rici101  

                Zkoušel jsem tenis v hale a po hodině a půl florbalu jsem měl asi 1,2km tak teď nevím jestli tak málo běhám a nebo to měření není správně …

                0 0
                • kejda  

                  Hm, tak to taky nic moc teda… Tam bude nějaký problém, ten akcelerometr zjevně neměří.

                  0 0
                • kejda  

                  Dneska hodina squash, celkem 0,25 km. Tak nevím, kde mám chybu v nastavení…

                  Je to samozřejmě kravina, na starších 945 mi to ukázalo klidně i 4 km…

                  0 0
                  • Shaby  

                    „na starších 945 mi to ukázalo klidně i 4 km…“

                    Což je taky kravina. Jaký má smysl chtít počítat kilometry u takových aktivit jako je squash nebo beďas?

                    0 0
                    • kejda  

                      Kravina možná pro tebe. Třeba chci vědět, kolik naběhám za trénink. Chci moc, když to ty hodinky umí?

                      0 0
                      • babicak  

                        Jak vidíš, ty hodinky to zjevně neumí. A to, že chceš vědět, kolik naběháš, chápu.

                        0 0
                        • kejda  

                          Umí to. Akorát JÁ TO NEUMÍM NASTAVIT, nejspíš :)

                          0 1
                          • Joohn  

                            Ono to asi fakt neumi. Musel bys mit ten HRM pro pas (ten to snad umi) jestli jsem to dobře pochopil. Ale na 955 se mi to taky nepodarilo nikde najit nebo nastavit.

                            0 0
                            • kejda  

                              Správně tady podotkl kolega někde nade mnou, že v případě aktivity S VYPNUTOU GPS, by to měl dělat akcelerometr.

                              Když vypnu GPS při běhu, tak by to mělo umět spočítat, odhadnout, uběhnuté metry.

                              Když hodinky umí ukazovat kroky, tak by to měly umět zobrazit i v aktivitě…

                              0 0
                          • Venda  

                            Neumi. A neumi to ani s hrudakem. Jak by taky mohl? To by jako z akcelerometru odhadoval delku kazdeho kroku? Vzdyt u mickovych sportu je kazdy krok naprosto diametralne odlisny. Spocita to max pocet kroku, ale nabehanou delku to max nejaky hodinky vylzou. A jestli to umely starsi modely, tak jich tuhle vlastnost vzali, bo byla extremne nepresna. Mne to teda nikdy, 3, 6× ani 7× nezmerily. Ani s hrudakem ani bez.

                            2 0
                            • kejda  

                              Toto já všechno beru, je to logické, co píšeš. Ale ten akcelerometr, pokud spočítá nějak ty kroky, by to mohl transformovat do metrů a zobrazit. O nic víc mi vlastně nejde.

                              Ale ono to předtím šlo viz print screeny..

                              0 0
                              • Venda  

                                Budto to zrusili, ze to vic lhalo nez bylo unosne a oni chteji mit ten pristroj spis presny nez spis vestecka koule. A to i za cenu, ze to neco nebude delat.

                                Nebo jsi driv byl v halach s vetsimi okny, kde to chytalo alespon castecne gps.

                                Nebo jsi to mel driv jebly a gps ti blbla.

                                0 0
                            • Joohn  

                              To jsem nepředpokládal úplně něco extra přesného, ale něco by to vyhodit mohlo????. To jsem právě myslel, že ten pás to už dokáže podle toho co tam maji napsano, ale nezkoušel jsem ho.

                              0 0
                              • Venda  

                                Rekl bych, ze to tempo by melo byt konstantni, pak to treba s nejakych tvych typickych tepu zpetne odhadne i to tempo. Ale kdyz udelas 10 kroku za pul minuty a kazdej jinak rychlej a dlouhej?

                                0 0
                      • Shaby  

                        Nenaběháš nic, to jsou tak leda přískoky :)

                        0 0
                        • kejda  

                          Ale já na tom trvám…:)

                          0 0
                          • Gwaihir  

                            Nestačí ti počet kroků? Když si nechám náhodou hodinky na ruce na florbalu, tak mi tam něco celkem významně přibude.

                            0 0
                            • kejda  

                              Stačí a nestačí. Rejpu se v tom proto, že mi to ještě koncem roku 2021 ukazovalo…up­date?

                              0 0
                              • babicak  

                                V tom bude zakopaný pudl, teď je konec 2023 a vývojáři mezitim zapracovali na lepším a ještě lepším garminprostředí :-)

                                0 0
    • jirpl  

      Ahoj, chci se zbavit tachometru a jezdit jen na hodinky. Rozhoduji se mezi Fenix 7 Pro a Epix 2 Pro v největší velikosti se safírem. Rád bych se zeptal, je Epix použitelný na řídítkách jako tachometr? U Fenixů je to jasné, ale je klasický displej vhodný, aby „svítil“ v řádu hodin a např. zobrazoval mapu? Nezhasne po nějaké době? O Epixech uvažuji kvůli relativně vyššímu věku, horšícímu se zraku a lepší čitelnosti displeje v klasickém životě při používání Garminů jako běžné hodinky. Díky za reakce.

      0 0
      • Janouch  

        mam hodinky Fenix 7× Pro a Edge 1040 a co nechceš jezdit s hodinkami na řidítkách a používat přitom mapu ta blecha není vůbec vidět :(

        3 0
      • kejda  

        Pokud zastavíš, tak se můžeš na tu mapu mrknout, jinak za jízdy za mne nepoužitelné s mapou, je to moc malé. Jako tachec budiž, ale ideálně si udělat obrazovku sólo pro aktuální rychlost a pak to asi bude čitelné v pohodě. Vím o pár lidech, co to mají na rodlech, mně to ovšem nevyhovuje…

        1 0
        • Janouch  

          to už můžeš rovnou vytáhnout mobil proste hodinky a mapa pouze při chůzi či běhu

          0 0
          • kejda  

            No jasně

            0 0
          • jirpl  

            Znám lidi, co jezdí jen na hodinky, ale mají Fenixy. Já kvůli očím potřebuju Epixy, takže i na kole ti určitě půjde

            0 0
            • Janouch  

              jakej je v tom rozdíl epix a fenix rozměr dipleje je stejny … ta mapa musí byt hodně vyzomovana a pak ma maly záběr oči mam dobrý na jedno jen pul dioptrie na druhy nic…

              přesvědčovat nikoho nebudu jen píšu jak to vnímám ja musí se počítat s tím že při rychle jizde v terenu je to na .....

              0 0
    • Masaj13  

      Garmin fénix 6X vs garmin fénix 7×pro. V lese je to opravdu lepší GPS. Běhám hlavně trailové běhy. Je baterie opravdu lepší? Děkuji za informace

      0 0
      • jmaselnik  

        Baterie je řádově lepší, pokud nepoužíváš multichannel GPS. Pokud ano, je to srovnatelné s 6×, ale zase je ten záznam jinde kvalitou.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.