• hanys_p

  Ahoj! Až do teď sem jel jen garmin connect, ale začal sem používat i Stravu. Když přes Connect nahraju aktivitu do Stravy, ukáže mi to v každým jiný spáleny kcal, v Connectu třeba 2200 a ve Stravě jen 1600. Nevíte někdo, čím to?

  0 0
  • atty  

   Protože si to každá aplikace počítá sama? A to hodně orientačně, jelikož bez wattmetru, tepáku a milionu dalších údajů, které ani connect ani Strava nemá to prostě nejde přesně vypočítat. Neřešil bych to.

   0 0
   • hanys_p  

    Já právě jezdím s tepákem. A to, že si to Strava počítá sama sem nevěděl, myslel sem, že se tam prostě jen přehraje to z hodinek a connectu 

    0 0
    • atty  

     On ani ten tepák nestačí jelikož k přesnému výpočtu je to prostě málo údajů.

     Strava (a nejen ona, ale skoro všechny tyhle úložiště sportovních výkonů si bohužel spoustu věcí přepočítávají po svém (a ne vždy korektně), třeba nadmořskou výšku pokud nemáš barometrickej počítač/hodinky a stejně si to nějak podle profilů map nějakými algoritmy doupravují a korigují.

     Prostě neřešit a v klidu jezdit – jestli Ti to ukáže 1800 nebo 2200 kcal je vcelku šumák.

     Garminu bych věřil více (díky obvykle menším číslům, Strava asi více „motivuje“ vysokými čísly :)

     0 0
     • hanys_p  

      Jasně, máš naprostou pravdu že je to ve výsledku úplně jedno :) Jen jak říkám, byl sem zaskočenej že to ukazuje odlišné hodnoty u stejného tréninku, který se měl jen přehrát z jedné aplikace do druhé. Strava je fakt zvláštní, ukazuje mi i výkon ve wattech a přitom jezdím bez wattmetru, prostě na základě rychlosti a nevím čeho všeho usuzuje, že šlapu tolik a tolik W. A takhle to bude asi i s ostatníma hodnotama.

      Každopádně Ti děkuju za reakci! :)

      0 0
      • atty  

       To je právě ono, že Strava Ti takto „vypočítá“ i výkon, který se prostě díky podmínkám takhle vypočítat vůbec nedá (pojedeš stejnou trasu, pohodově s větrem do zad na lehké silničce o průměru tepů 120, po druhé s větrem proti a vyplazeným jazykem na průměru 160 tepů na „těžkém“ HTčku a jízdy budou časem a „watovým“ průměrem podle Stravy vcelku podobné :) Ačkoliv reálně na silničce pojedeš průměr na třeba 150W, na HTčku pak 250W – tedy rozdíl, mezi pohodou a „šrotem“ pro nás netrénované hobíky :)

       Oni tam probíhají nějaké korekce i v rámci času a z toho vypývající průměrky a dalších údajů – skoro nikdy se mi časové údaje neshodují Garmin/Strava, vždy je tam nějaký, byť jen pár vteřinový rozdíl, ačkoliv RAW časová data z hodinek/počítače by měla prostě být jednoznačně daná. Proto lépe neřešit a nezabývat se tím :)

       0 0
      • JFtryall  

       Wecka Strava odhaduje podle rychlosti, sklonu kopce a vahy jezdce. V hodne dlouhych kopcich je ten odhad celkem ok, ale jinak to jsou hausnunera. :-) navic nepocitaji s okolnim vlivem- protivitr, spatna cesta, jine kolo atd…

       Na kalorie bych se vykaslal, jsou to hodne orientacni cisla a nemaji zadnou vypovidajici hodnotu. Lepsi je se ridit zonama tepu a lepe vykonu a podle toho strukturovat dodani energie nebo nejake optimalizace vahy atd…

       0 0
  • MarekG  

   Zdravím ve spolek. Pořadí mi někdo kde se dá odhlásit (zrusit automatické nahrávání) strava.com? Chtěl bych si sám zvolit co se na stravu nahraje. Díky

   0 0
  • deh  

   Ahoj, daji se nejak nahravat aktivity opacne? – ze stravy do Garmin connect?

   0 0
   • Smazaný účet  

    Já jsem zatím na žádný spolehlivý automatizovaný způsob nepřišel. Dělám to ručně. Ze Stravy vyexportuju originální .fit soubor a nahraju do Garmin Connect.

    0 0
   • larssen  

    Na iOS používám na tyto konverze aplikaci RunGap. Dá se navolit, co je zdroj a co cíl, mělo by to fungovat.

    0 0
  • Phantasma  

   Divný. Obě služby mi ukazují stejné údaje o kaloriích.

   Viz screen dnešního fightu proti tomu větru …

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.