• FChovanec

    Nemá někdo zkušenosti s Garminem Edge 510? Jak je na tom s kvalitou oproti 500? Hodně lidí ho teďka prodává, tak se ptám jestli v něm není nějaká chyba.:)

    0 0
    • Tina  

      Predávajú lebo asi chcú novší model Edge 520. Ja som tiež nedávno predala 500ku a prešla na 520ku. Problémy s nimi myslím neboli žiadne.

      0 0
    • radek01  

      Vidím to taky tak jako Tina mám 510 jsem spokojen ale kdybych mohl volit nebo měl prachy beru 520. :-)

      0 0
      • Hanyz1  

        A co by měla mít ta 520 oproti 510 jako navíc? Online Strava segmenty už mám po upgrade taky, o 0,1" větší display je slabý důvod pro upgrade.

        Co tam vypadá lákavě je akorát analýza tepu dle zón, za což se jinde musí platiti premium. Otázka je, jestli i tohle se netahá ze Stravy a nemusíš mít premium tak jako tak

        Navíc nebude ta 520 spíš náhrada 500 viz nedotykový display?

        0 0
        • Tina  

          Edge 520

          • Added on-device Strava Segment integration
          • Added basemap to device
          • Added ability to download 3rd party detailed maps
          • Added Bluetooth Smart Text & Call Notifications (previously on Edge 1000)
          • Added Recovery Advisor metrics (previously only on some Running/Tri units)
          • Added VO2 Max Estimation (previously only on some newer Garmin units)
          • Added FTP tracking and testing
          • Added Personal Records
          • Added Cycling Dynamics metrics (previously only on some newer Garmin units)
          • Added ability to control Garmin Varia bike lights
          • Added integration with Garmin Varia bike radar system
          • Added ANT+ FE-C Trainer Control
          • Addition of GLONASS support (was in Edge 510, but not 810 or 500)
          • Time in zones (first seen on the FR920XT/Fenix3)

          Za mňa nedotykový displej je plus. 520ka je veľkosťou menšia ako 510ka. Osobne je skvelé, že sa dá spojiť s mobilom, ktorý mám vo vrecku dresu a vidím, prichádzajúce hovory na displeji.

          0 0
          • Hanyz1  

            No dobře, tak tedy ještě ty hovory můžou být užitečné, ale pořád mi připadá, že to je dost malý krok kupředu, aby byl důvod masivně upgradovat z 510

            0 0
            • Tina  

              To som netvrdila :) Ja som iba polemizovala nad dotazom zakladateľa vlákna. ;)

              0 0
            • MaPa  

              Minimálně podkladová osm mapa je velkej bonus.

              0 0
      • Divebull  

        510 je z mé zkušenosti víceméně bezproblémový přístroj (až na bluetooth spojení s telefonem) který dělal víceméně co má. Asi před týdnem jsem ho vyměnil za 520. Najel jsem s ním na něm zatím asi 400km. Jednoznačným pozitivem je možnost nahrání basemapy. Dále zobrazení telefonů a sms je taky velmi praktické. Strava segmenty používám, ale segmenty byly už i v 510 (po update jdou i Strava). Jak se ale zdá tak má 520 podstatnou, alespoň pro mě, chybu. Zobrazuje totiž aktuální stoupání minimálně o 10 s (spíš ješte o víc) opožděně. Tzn. už jsem za kopcem a Garmin stále stoupá a naopak. 510 to nedělala a mě to dost vadí. Navíc to vypadá, že se chyba promítá i do celkově nastoupaných metrů. Není to jen můj problém, na fóru Garminu je takových víc. Řeším to s podporou Garminu, tak uvidíme. Snad to vyřeší update.

        0 0
    • ememem1  

      vymenit 500 za 510 je dost osemetna vec. osobne by som sa jej oblukom vyhol. nema nic, ale naprosto nic co by clovek mohol potrebavat, naopak ma kopu zbytocnych chujovin ktore len otravuju a zeru baterku + ten idiotsky dotykovy display. jej jedine plus je odstranenie najvacsej slabiny 500-ky – novy cip, ten sirf v 500-ke stoji fakt za hovno.

      520 riesi mnohe neduhy 510-ky, v garmine asi predsaj len obcas citaju svoje vlastne forum, sa necudujem ze sa toho nepodarku 510 chce kazdy zbavit. no a je mapova aj ked len dost obmedzene. takiez samozrejme pridali este dalsie mnozstvo absolutne nepouzitelnych chujin ale na to si asi treba zvyknut.

      doporucujem pozriet trocha net pripadne posearchovat tuna. docela dobry sumar je tu http://www.dcrainmaker.com/…dge-520.html

      z mojho pohladu je kombinacia len obmedzeneho pouzitia ako mapoveho pristroja(proste taky mackopes) v kombinacii s vacsim farebnym displayom a kopou idiotskych funcii typu live strava segments a pod. co bohuzial znamena mensiu vydrz baterky(asi o stvrtinu ak su vsetky tie picovinky vypnute az o polovicu ak su zapnute) dovod na to, ze si 500-ku napriek tomu ze ten mizerny cip ma vyslovene sere este necham.

      0 0
      • Rorejs74  

        No to je dost individualni nazor jestli 510 nema nic co by clovek mohl potrebovat.

        Ja jsem si ji treba vybral kvuli tomuhle ( tenkrat proti 500 ) :

        • lepsi GPS cip
        • podpora pro Glonass
        • bluetooth pro spojeni s mobilem ( dojedu ze svihu, zapnu BT a hned je to na GC a na Strave )
        • vetsi display

        Po skoro dvou letech pouzivani s tim nemam nejmensi problem. Toho dotykace jsem se puvodne celkem bal, ale je to uplne v pohode a i kdyz po tom treba pri desti tece voda, tak to nijak neblbne.

        0 0
        • ememem1  

          lepsi GPS cip, podpora pro Glonass – to je to co pisem ze 500 ma mizerny cip

          zbytok je presne to, co na nic nie je. aspon mne. trocha vacsi display znamena, ze je uplne k hovnu lebo furt nie je dost velky na mapy (ktore v 510 ani nie su) akurat viac zere

          je to ale vec nazoru. nicmenej ked pozries na to jak vyzera 520 tak musis uznat, ze ten moj je vacsinovy :-)

          0 0
      • Delkim  

        mohl bys nějak prosím vysvětlit co máš za mizerný čip a v čem tě to konkrétně limituje resp. co díky tomu na Edge 500 zlobí/nefun­guje?

        to ti přestane ukazovat kadenci nebo špatně měří kola/rychlost, nezaznamená kus trasy a pod.?

        0 0
        • Tina  

          Odpoviem aj ja. 500ka zvykla strácať v členitejšom teréne signál. A to nie len na MTB, ale aj na silničke. To bola jej najväčšia slabina. Inak som s ním nemala jediný problém. Je to IMHO skvelý GPS computer za dobré peniaze s veľmi slušnou výdržou baterky.

          0 0
          • Delkim  

            tak možná je to kus od kusu, mám Edge 500 tři roky a signál jsem ještě neztratil

            co občas zlobí je tepák, ale to je na jiné téma

            0 0
            • Tina  

              Fakt si za 3 roky nepozoroval, že sa ti počítač zastavil pretože si myslel, že sa nepohybuješ? To som ešte od nikoho nepočula :O

              0 0
              • Delkim  

                tak si prvního odškrtni :) nikdy se mi to nestalo

                0 0
                • Tina  

                  Asi ho máš pokazený :) (alebo nemáš zapnutý Auto start/stop).

                  0 0
                  • ememem1  

                    auto start stop na to asi nema nijaky vplyv, nikdy som ho zapnuty nemal. proste ten cip stoji za prd, je horsi jak gps cip v mojom mobile za euro a obcas vypadava resp. zacina byt pomerne nepresny (doliny su ozaj dost zle), dlho mu trva kym sa chyti atd. napr. vlani pri mori som tento problem nemal, nic netienilo(logicky :-) ), prakticky okamzite chytil x satelitov a ukazoval pomerne spolahlivo vysku aj rychlost aj pri pomalom pohybe.

                    0 0
                  • jonti  

                    jj, bez toho auto start/stop to nejde poznat. Nejcasteji se mi to projevuje v terenu v kopcich, kdy jedu minimalni rychlosti v serpentinach.

                    0 0
                    • ememem1  

                      aha tak ako ze zo zapnutym autostopom sa to nespozna. tak to potom hej.

                      a kedze aspon ja sa do kopca pohybujem na mtb pomaly dost casto + ides casto z doliny tak je su aktualne hodnoty cohokolvek cele k hovnu. a bohuzial jak pises aj na silnicke lebo ked mas zapnute gps a stratis signal tak to ignoruje udaje od cidla (cize vyvstava otazka naco tam to cidlo vlastne je ale to sme tu uz riesili asi desat krat.)

                      0 0
                    • Delkim  

                      start/stop zapnuté mám, jediné vypínání registruji mimo skutečné zastavení když dojíždím skoro krokem do křižovatky, ale jakmile se maličko rozjedu tak vše zase běží jak má

                      ale abych jel normálně standardní rychlostí a Garmin se zastavil, tak to se mi nestalo

                      ale jezdím silnici, nezpochybňuji možné problémy někde lesem v dolině u salaše :)

                      btw přidělat si snímač rychlosti by problém vyřešilo, ne?

                      0 0
                      • ememem1  

                        snimac rychlosti ti nepomoze – vid vyssie (http://www.bike-forum.cz/…m/garmin-510#…)

                        0 0
                        • ememem1  

                          este aby sme si to s tym snimacom ujasnili: ak mas zapnute gps a je snimac berie to zo snimaca ale ak gps signal stratis tak to udaje zo snimaca ignoruje. cize snimac ako taky je vzdy funkcny len ked je gps vypnute co ma zmysel tak na valce.

                          0 0
                          • bagr84  

                            tak to soudruzi v garminu moc nedomysleli…

                            0 0
                          • Hanyz1  

                            To je nějaká blbost, ne. Když zapnu garmina až před barákem, měří dle čidla, ikdyž ještě nenašel satelit

                            0 0
                            • ememem1  

                              to si len myslis. ono nejaky ten satelit je vzdy prakticky okamzite. sprav si test, zapni gps a nastav si ze je aj cidlo a potom skus zbehnut do pivnice aby sa ti gps stratilo potoc kolesom a uvidis.

                              mimochodo kukni si do for, je tam toho co to potvrdzuje viac.

                              0 0
                              • Hanyz1  

                                Je fakt, že tenhle test je jednodušší, zatím jsem přemýšlel o tom, kde je dostatečně dlouhý tunel :)

                                0 0
                  • black.horse  

                    Hele a nebo je to zarytej silničář, kterej se do pořádnýho lesa bojí :-)

                    0 0
                    • Delkim  

                      to sice ano, ale ve spoustě případů vede silnice i lesem, třeba tady kousek v Kersku :-)

                      0 0
                      • blaf  

                        s tvou rychlosti si Garmin v Kersku ani nevsimne, ze jsi byl v lese, a jiny les tu opravdu neni :)

                        0 0
                        • Delkim  

                          :)))

                          jj, manželka se každý rok na podzim ptá kam tady v Polabí vyrazíme na houby… :)

                          0 0
          • ememem1  

            vynimocne s tebou suhlasim.

            0 0
    • madik  

      Mě příjde, že se než-koupě Edge 520 vyplatí spíše koupit Edge 810. Má to plnodnodnotnější navigaci a více místa pro mapy. Monžná i větší výdrž baterky, ale to si ted nejsem jist. Cena je dost podobná.

      0 0
      • ememem1  

        akurat je to uz dost velka krava a nie cyklocomp. ale ak je priorita navigacia tak hej. otazka je preco uz nie 1000 co je sice este vacsia krava ale kedze stoji rovnako, je novsia, rychlejsia a ma podporu aj pre glonass.

        0 0
        • madik  

          No letos jsem nakonec nic nekoupil jen proto, že se mi zdá 810 zastaralá a 520 má nedostatečnou navigaci a mapové podklady celkově. 1000 jsem moc nesledoval, protože uz mi prijde cenove dost mimo a pro moje ucely dost overkill reklbych.

          V rychlosti dle Heureky

          1000 – cca 11300

          810 – 8400

          520 – 7200

          Rozhodl jsem se tedy ze si pockam na 820, ktere predpokldam prijde pristi rok. Dalsi varianou by mohla byt ta co predstavil Canynon, ale kdo ví jaké to bude.

          0 0
          • ememem1  

            tak ja osm to tak brat ze 3 stovky alebo 4 je skoro to iste, to E trocha klame, neni stovka jako stovka :-)

            a jaka ze to 820 ma byt?

            0 0
            • madik  

              To nevím, čekám že ji představí snad příští rok. 810 byla představena nějak v lednu 2013, snad to nechtějí prodávat do nekonečna… No a mezi 520 a 1000 je docela velká díra.

              0 0
              • ememem1  

                no neviem, by som videl 1000 skor ako nalsedovnika 800-ovej rady, navyse existuje ta „1000light“ verzia, 1000Explore ci ako sa to vola takze to ne najeku novu 8-kovu radu moc nevidim ale sak ale uvidime.

                0 0
        • jonti  

          510 je uz skoro stejne velka, ted vozim 810 a zvazuji na zavody a behani vzit jeste E25 nebo neco male bezecke.

          0 0
          • ememem1  

            to je jeden z dalsich dovodov preco 510 urcite nie. 520 je uz zas mensia aj ked furt o nieco vacsia jak 500 co je imho tak hranicne na ruku.

            0 0
    • snas89  

      Mám 510 několik měsíců.

      Nejřdív jsem se trochu zhrozil, když jsem viděl nástupce po tak krátký době…ale panika mě hned přešla.

      Kdybych neměl nic, šel bych rovnou do 520 (dotykový displej na 510 mi vyloženě nevadí, ale není to vůbec věc, kterou bych obhajoval).

      Ale jako majitele 510 mě nechává 520 chladným a nevidím důvod k přechodu.

      Signál neztrácím ani v lesích.

      Baterka vydrží dlouho.

      Propojení se stravou je už teď dobrý. Ale na stravě nehodlám platit premium, takže zisk map řeším jinak a na info pro mě o výkonech bohatě stačí garmin connect, který je zdarma. Stravu nevyužívám.

      Jediné, co mě trochu obtěžuje je, že dost často mi to hlásí vybočení z trasy a někdo to tím zasekne průbehtrasy na displeji a musím na něj ťuknout prstem aby ukazoval průběh dál.

      Má s tím někdo podobné zkušenosti?

      0 0
    • hubertůvka  

      Tak já budu asi první, kdo má s 510 špatné zkušenosti. Mám jej od března tohoto roku a 3× mi havaroval software.

      2× do anglické verze, bez možnosti nastavení a jednou loading bez jakékoli další reakce. Poslal jsem jej zpět prodejci a čekám na reklamaci, stalo se to někomu z Vás?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.