• Marshall

    Ahoj, potřeboval bych vidlici na můj rám AGang Ninja 3.0, nejlépe tak za 5 000,– (samozřejmě bazarovou). Zdvih bych rád okolo 180 mm. Jestli vzduch nebo pružina, to už je na vás, co mi doporučíte. Myslel jsem, že kvůli nastavování je lepší vzduch, kámoši ale nedají dopustit na pružinu. Na začátek prý stačí Domain nebo Marzocchi 66, ale pokud znáte něco lepšího za podobnou cenu, určitě bych to uvítal. Mohli byste mi poslat nějaké rady, konkrétní modely vidlic nebo přímo odkazy na konkrétní inzeráty?

    0 0
    • Pedro404  

      Rady – kouknout se na tu vidli naživo při osobnim převzetí, zkontrolovat, jestli nejsou poškrábaný vnitřní nohy.

      Domain přetěsníš za pár kaček a RS má na netu servisní návody, Mařena bude těžší a při servisu dáš dost za olej, protože má otevřenou olejovou lázeň a dává se ho tam 400 ml, ale zase by měla díky tomu mít dlouhý servisní intervaly.

      U Domainu je zase *******, že když ti odejde těsnění v pístnici odskoku (kolem spodního štelovátka začne unikat olej), tak musíš koupit novou, protože je nerozebíratelná, popř. to zašpuntovat nedutym šroubem. Pak ale nebudeš moct štelovat odskok, resp. budeš na to muset ten šroub vždycky vyšroubovat a pak zas zašroubovat.

      0 0
      • Marshall  

        Aha. A co třeba X-Fusion Vengeance? Má zdvih „jenom“ 170 mm. Je ten rozdíl od 180 nějak hodně poznat?

        0 0
        • Pedro404  

          Myslim že těch 10 mm rozdíl nepoznáš, že by ti chyběl zdvih to určitě ne, a ten půlstupeň, co to udělá na hlavovym úhlu, taky neni žádná tragédie. Jinak s X-Fusion osobní zkušenosti nemám.

          Eště se můžeš kouknout po Duroluxu od Suntouru, ten je taky blbuvzdornej, i když já měl se starym RCAčkem docela problémy, blbě těsnil pístek a rozšroubovávala se tlumicí patrona, nevim nakolik je to pravidlem.

          0 0
          • Marshall  

            Díky :) Ještě se zeptám. Je nějakej větší problém dát redukci z tapered hlavové trubky na 1 1/8 krk vidlice? Většina co jsem koukal je právě 1 1/8.

            0 0
            • mr.antik  

              redukční kroužky nedělaj dobrotu a navíc tapered krk je tam kvůli lepší tuhosti

              0 0
              • Marshall  

                Tak to mi velice zužuje možnosti :) Asi to teda vypadá na toho Domaina. Toho jsem zrovna na bazaru našel v tapered verzi za 4 000,–

                0 0
              • Pedro404  

                Poznáš rozdíl v tuhosti s tapered krkem?

                0 0
                • mr.antik  

                  ta tuhost je až druhořadá, hlavně jde o všelijaký zvuky z těch redukcí – jedině vzít spešl hlávko ale to jsem taky neviděl nikde pod litr.

                  0 0
                  • Pedro404  

                    Já jenom žes to zmínil, já ten rozdíl fakt nepoznám:)

                    Vona existuje nějaká univerzální redukce, která se používá jako mezikus? Sem měl za to, že akorát k některejm širokejm hlávkům můžeš sehnat širší spodní kroužek na klasickej krk vidle.

                    0 0
                    • mr.antik  

                      jo buď kroužek, nebo mezikus a nebo váleček kterým zvětšíš trubku, to první řešení stojí pár korun tak tim bych začal – pokud to bude pasovat na stávající spodní ložisko.

                      0 0
                      • Marshall  

                        Myslíte toto ?

                        0 0
                        • Pedro404  

                          Já bych tipoval, že tohle bude s jistotou fungovat jenom na hlávka Force.

                          0 0
                          • wilda81  

                            Těch ložisek zase není tolik druhů. Stačí si pohlídat rozměr, zkosení a mělo by to sedět.

                            0 0
                            • Pedro404  

                              Dyť řikam s jistotou:) Je klidně možný, že nějaká další značka používá stejnej rozměr a zkosení, ale nevim jak bych to zjišťoval.

                              0 0
                              • wilda81  

                                Vnitřní rozměr máš daný a marně přemýšlím, kdy jsem naposledy viděl jiný úkos než 45° … spíš bych se divil, kdyby to nepasovalo ;)

                                0 0
                                • Pedro404  

                                  Ten rozměr si psal ty, tak sem ho jenom převzal:) Úkos právě vůbec netušim, jestli je standardizovanej, vim akorát že Cane Creek hlávko, co tu mám, má ložiska úplně bez úkosu.

                                  0 0
                          • Marshall  

                            No a co toto ? Podle mě to je hodně podobný. Jde mi o to, že kdybych si vybral dvojkorunku, tak bych musel nějakou tu redukci koupit a nerad bych šáhnul vedle.

                            0 0
                            • goofy  

                              Bral bych určitě něco neděleného, ať je menší riziko rachocení.

                              0 0
                            • Pedro404  

                              To bych tipoval, že bude určený na hlávka Mortop:D

                              0 0
                              • Marshall  

                                No, tak to by asi byl běh na dlouhou trať než bych vybral správně. Stejně by to asi bylo divný, kdybych měl vzadu RS RC3 plus se zdvihem 170 mm a vpředu 200 mm dvojkorunku. :)

                                0 0
                                • Pedro404  

                                  Co máš za značku hlávka? Primárně bych zjistil, jestli redukční kroužek nevyráběj sami.

                                  Divný bych ani neřek, hlavně kdyby se ti podařilo sehnat starýho Boxxera s 32 mm nohama s tlumenim Team/WC (modrá komprese a stříbrný floodgate točítko), což je kolem 5000 reálný, tak bude funkce v rozbitym terénu úplně jinde, než u těch základních vidlí, rychlá komprese (floodgate) dělá hrozně moc.

                                  0 0
                                  • Marshall  

                                    Hlavové složení jsem dostal k rámu – PRESTINE, mám pocit integrované.

                                    0 0
                                • mr.antik  

                                  ty hlaváka není žádná věda, jsou myslim dva úhly zkosení co se reálně dělaj, takže bych vzal ten stávající a dones to někam do většího kameňáku se servisem

                                  0 0
        • jopny  

          X-Fusion Vengeance jsem si vyzkoušel na Spešláckým Enduru (Evo 2014) a byl jsem z ní nadšenej, na to že jsem s ní jezdil jen den, tak jsem ji poznal z té výborné stránky, k citlivosti jsem neměl co vytknout, tuhost velmi dobrá a nepropadala se zbytečně do zdvihu.

          I díky této zkušenosti s X-F jsem si vybral patriota s jejich odpružením.

          0 0
          • Ralan  

            Měl jsem to tak jak ty, na testovačce parádní. Bohužel mám hlavu na rámu pouze 1 1/8, takže nakonec tam šel 36 Van R od Foxe, což byl za 4000 parádní kup.

            0 0
          • AleZ80  

            Těch 15,8 kg jsi navážil s pedály a tím Promax teleskopem ?

            0 0
            • jopny  

              Ano, je to ± tak a je to docela dost, ale v ruce mi to přijde lehčí.

              0 0
              • AleZ80  

                Mě ten můj přijde v ruce sakra těžký (už s jinými koly a plášti, ale zase s těžší vidlicí Marzocchi 350CR) a vážit to snad ani radši nebudu.

                0 0
                • jopny  

                  Zkus ho zvážit a hoď ho do našich bajků.

                  0 0
                  • AleZ80  

                    Do bajků ho snad brzy hodím – v Sobotu jsem na tom dodělal poslední věci (ještě tedy vyměnit tlumič až mi do něj přijde jehličkové ložisko), ale zvážit nemám jak ( a radši ani nechci :-D ).

                    0 0
                    • jopny  

                      Já to vážil na obyč váze :D Už se na něj těším. Ti zbyl skoro jen rám z původního celku ne? Taky chci tunit, ale není moc za co, holt studentský život, na druhou stranu mi bajk hodně vyhovuje, teleskop ho dost nakopnul, ještě kola a bezduše a budu nadmíru spokojen. Vidlice pujde casem.

                      0 0
                      • AleZ80  

                        Měnil jsem vidlici, tlumič (připravený k vyzvednutí), kola, brzdy, představec, sedlo a sedlovku (jen za ruční teleskop na RU), takže něco původního ještě zbylo.

                        0 0
                        • jopny  

                          Jsem zvědav, s čím vyrukuješ, fakt se těším a třeba najdu inspiraci.

                          0 0
                        • kali222  

                          jen tak pro srovnani, nemas ten ram s nebo bez tlumice zvazeny?

                          0 0
                          • AleZ80  

                            Bohužel to nemám jak (na čem) zvážit, ale žádné tintítko to asi nebude vzhledem k hmotnosti kompletu.

                            0 0
                            • kali222  

                              chapu. do nasich bajku na vysledek kouknu rad. .-)

                              0 0
                              • AleZ80  

                                Snad to o víkendu nafotím, jestli nezačne sněžit, jak předpovídají.

                                0 0
                          • jopny  

                            Též by mě to zajímalo, nikde jsem to nenašel, tak až někdy bude čas, odstrojím a zvážím.

                            0 0
                            • AleZ80  

                              No, sundavat všechno včetně klik, abys zjistil, že to je těžké jako prase…

                              0 0
                              • jopny  

                                Tak samozřejmě, že to nebude tintítko, ale aspoň na tom je nějaký matroš.

                                0 0
                        • AleZ80  

                          Tak jsem včera vyměnil tlumič a překvapilo mě, že na tom původním X-F bylo ložisko ve spodním oku.

                          Někdo tu psal, že tam byl problém s vydíráním pouzdra, ale nečekal bych, že to takhle vyřešili už u té 1. generace Patriota.

                          0 0
        • chyna.cz  

          Můj venegance má psaných 170mm, ale je tam nějaký mechanický doraz už na 160mm :-(

          0 0
    • Pedro404  

      Dát problém neni, ale budeš muset asi koupit hlávko, resp. minimálně spodní misku. Jedině že bys měl nějaký, ke kterýmu se dá sehnat jenom samotná redukce…

      0 0
    • Marshall  

      A co říkáte na RST Storm?

      0 0
      • Ralan  

        Vůbec, škoda peněz.

        0 0
        • Marshall  

          V recenzi jsem na ní četl samou chválu. Ale myslel jsem si že to žádní sláva asi nebude. Díky

          0 0
    • Marshall  

      Možná by bylo ještě dobrý se zeptat: Co by s geometrií udělala dvojkorunková vidlice 200 mm?

      0 0
    • Marshall  

      Takže na výběr z aktuálních inzerátů mám:

      1. jednokorunky
        • Rock Shox Domain
        • Marzocchi Bomber 66
        • X-Fusion Vengeance
      2. dvojkorunky
        • Rock Shox Boxxer 2010
        • Rock Shox Domain R Dual Crown
        • Marzocchi 888

      Co byste pro rám AGang NINJA 3.0 s tlumičem zdvih 170 mm vybraly vy?

      0 0
      • Concorde  

        Domain jednokorunku. Funkcni, blbuvzdorna a spolehliva.

        0 0
      • wilda81  

        Nevím co by vybraly holky, ale já bych volil určitě jednokorunku.

        0 0
      • AleZ80  

        Hlavně bys se měl rozhodnout ty, jaké by mělo to kolo mít určení, resp. jak by mělo být „jezdivé“.

        S doukorunkou už to na nějaké „enduro“ moc nebude.

        0 0
        • Marshall  

          Ja si puvodne myslel že tam dám jednokorunku a dvojkorunka je kravina. Ale Pedro mě celkem přesvědčil tím, že třeba Boxxer se v terénu chová líp než jednokorunka. Taky jsem četl že je pevnější a nevlní se. Co se týče komfortu, tak to je mi fuk. Na nějaký drahý ultra vidlici jsem nikdy nejel. S mojí Raidonkou si člověk na luxus moc nezvykne :)

          S tím, že to nebude enduro jsem se už smířil. Kdybych doma měl jenom to co si teď vybírám, tak mám jasno a bral bych menší zdvih. Ale když už mám doma XCčko, tak mi to ani nebude vadit.

          0 0
          • Pedro404  

            Bacha, mluvil sem jenom o Boxxerech s vyšší verzí tlumení, RC/Race se obávám, že bude podobný jako Domain. A co se tuhosti týče, myslim že na to, že by se Domain nebo 66ka kroutily, si nikdo nikdy nestěžoval, sou to celkem ingoty.

            0 0
            • Marshall  

              Koukni na mojí reakci dole. Je tam odkaz na konkrétního Boxxera. Podle toho co jsi popisoval (modrý a stříbrný nahoře) by to mohlo být ono.

              0 0
          • wilda81  

            Jen pozor na to, že dvoukorunka má omezený rejd. Pokud budeš chtít projíždět nějaké pomalejší utaženější zatáčky, tak bys mohl mít problém.

            0 0
            • Vilém  

              Potrenuje otocky na prednim kole a za chvili mu to ani neprijde.

              0 0
              • Marshall  

                Otočku na předním kole na XCčku dávám tak cca o 90°. Na kole s vyšším zdvihem jsem to ještě nezkoušel.

                0 0
                • Vilém  

                  Tak potom to bude jeste rychlejsi, kdyz uz to mas v rukach.

                  0 0
      • Pedro404  

        Co je zač ten Boxxer, že je v tvym finančnim limitu? Hlavně bacha na prodejce KuciDH, dost často prodává rozbitý mrdky.

        0 0
        • Marshall  

          Mám vybraný 3 Boxxery. Třeba tento .

          Jinak díky za upozornění na Kuciho, jedna z těch variant co jsem „vybíral“ je právě od něj. Nejspíš si od něj ale zkusím koupit řídítka a možná i pohon.

          0 0
          • goofy  

            Tyhle staré Boxxerky se kroutí víc, než kdejaký Domain. Nekombinoval bych a vzal Domaina nebo X-Fusiona (osobně raději).

            0 0
            • Pedro404  

              Nevim kolik váží Marshall, ale já teda při svejch 65 kg rozdíl v tuhosti 32 mm a 35 mm Boxxera nepoznal.

              0 0
          • Pedro404  

            Přesně na ten sem koukal, když jsem ti psal, že by to byla možnost. Pokud plánuješ jezdit rychle v rozbitym terénu, tak ti ruce za tu rychlou kompresi poděkujou.

            0 0
            • Marshall  

              Co tahle ? Ta vypadá trochu novější. Autor inzerátu si s fotkama moc práce ale nedal.

              0 0
              • Pedro404  

                To je Race/RC, má jenom jedno modrý kolečko na pomalou kompresi.

                0 0
          • Pedro404  

            Do řídítek z druhý ruky z nejistýho zdroje bych nešel ani omylem, to je součástka, která nechceš, aby ti při jízdě umřela. Kdo ví, jestli to jezdil 120 kg chlap nebo kolik to zažilo pádů. Si představ, že se ti někde v šutrech po dopadu stane tohle http://www.bike-forum.cz/…hej-material

            0 0
            • Marshall  

              No tak to by bylo hodně zlý.

              Jinak moje váha 65kg. Kluci tu mají dráhu spíš hladkou, ale kdybych pak vyrazil do nějakýho bikeparku, tak počítám s tím, že to moc hladký nebude.

              0 0
              • AleZ80  

                Řídítka přeci nejsou zase tak drahá položka, aby bylo nutné je kupovat na bazaru a pokud to nutné je, tak asi nejlépe nějakou demontáž z nového kola.

                0 0
                • Marshall  

                  Pozatim se budu muset spokojit s kratkyma riditkama Force z kola co mam na normalni jezdeni.

                  0 0
                  • AleZ80  

                    Mám ve sklepě řidítka Truvativ AKA 710 mm v šedostříbrné barvě, jezděná 1 sezónu mnou (70 kg) na XC fullu.

                    Pokud bys o ně měl zájem, tak mi napiš do zpráv. PC bych viděl na 300 Kč.

                    0 0
          • Vilém  

            32mm nohy, pravdepodobne vymena horni korunky, no to se vyplati:)

            0 0
            • Pedro404  

              Co máte všichni proti těm 32 mm nohám? Radši bych 32 mm Team/WC než 35 mm Race.

              0 0
              • Marshall  

                Také by mě zajímalo v čem je problém.

                Jinak odkaz na Domaina co bych koupil je tu .

                Vengeance zde

                0 0
                • Pedro404  

                  Takhle z fotek těžko soudit. Ten Vengeance vypadá výrazně zachovalejší. Hlavně bych zjistil, na jakou váhu sou v nich pružiny.

                  0 0
                  • AleZ80  

                    To by měl být. Vždyť se ta vidlice zase tak dlouho nedělala. Navíc by ten X-F měl být i o něco lehčí vzhledem k tomu, že má na rozdíl od Domaina hliníkové vnitřní nohy.

                    0 0
              • Atilla  

                Protože to je 100let starý:)

                0 0
                • Pedro404  

                  Nj, ale funkce je o úroveň vejš než u těch novejch základních verzí.

                  0 0
                  • Atilla  

                    Až tomu prskne monoblok… šel bych do XF

                    0 0
                    • Pedro404  

                      Vozim 2009 dodnes a zatim neprsknul a Marshall píše, že má 65 kg.

                      0 0
                      • Atilla  

                        Nevím proč kupovat 7 let starou vidlu, když může mít roční. XF se tedy pod ním kroutit nebude a dá se tam docela pohrát se vzduchem a olejem. Navíc lehoučká 2,3kg

                        0 0
                        • Pedro404  

                          Protože má HSC. XF sem nejel, ale jestli je to tlumení srovnatelný s Domainem, což u vidle, co má jenom odskok, předpokládám, tak na sjezd nic moc.

                          0 0
                          • Atilla  

                            Tlumení je úplně jinak udělané a jde na něm ladit progresivita a tlak

                            0 0
      • Mr.Duck  

        Vyprdl bych se na Domain, ma uplne zoufaly tlumeni. Stejne tak Boxxer RC. Ale ty uplne zakladni 888 taky, predpokladam ze i 66 – chtelo by to vedet presnejsi model. Jestli je to RC nebo CR, nebo jenom R, nechal bych to byt, at je to fox, rock shox nebo marzocchi :)

        Z 2010 Boxxera by se casem dala udelat i pouzitelna vidlice dalsi investici pozdeji, to u ostatnich moc nepujde, na druhou stranu do 5k asi vsechno dobry.

        0 0
        • Concorde  

          Za 5k muze byt rad, ze je v ni olej :)

          0 0
          • Mr.Duck  

            Tak jestli by pak nemělo smysl přišetřit trochu, vždyť nějaký r2c2 nebo i world cup už musí jít sehnat pod 8,ne ?

            0 0
            • Concorde  

              Tak psal kolem pěti litrů, tak jsem se toho držel. Nedávno se tu na bazaru mihl Totem za 8.5, což by bylo ideální, ale je to přes limit, tudíž jsem to ani nedoporučoval…

              0 0
              • Marshall  

                Když se hledá, tak se najde leccos. Totemů okolo 8mi jsem už našel několik. Jen by mě zajímalo, jestli je rozdíl např. Vengeance vs Totem tak veliký, aby se na to vyplatilo nějakou dobu počkat. Já se už teď nemůžu dočkat na moje první celopéro.

                0 0
                • Baba-Ji  

                  Mám Totema Air RC2 DH a zkoušel jsem krátce i Vengeance 170mm, co byla jako default vidle k Enduru EVU.

                  Totem vyhrál na plně čáře, hlavně kultivovaností chodu a to mám zrovna ******** odskok. Pravdou je, že bych na té Vengeance potřeboval měkčí pružinu.

                  0 0
        • Carloss  

          jak se projevuje zoufalý tlumení?

          0 0
          • gazman  

            Zoufalým tlumením:-)

            0 0
            • Carloss  

              zjevne to nepoznam

              0 0
              • Pedro404  

                Vem si Boxxera s Mission Control patronou a zkus si projet stejnou pasáž s high speed kompresí úplně otevřenou a úplně zavřenou. V prvnim případě se bude vidle lítat jak pomatená, v druhym bude nádherně stabilní. Motion Control minimálně u Domaina se chová, jako když je HSC úplně otevřená, čili na hovno.

                0 0
                • Carloss  

                  Nebudu to delat, bo bych pak zjistil ze potrebuju novy kolo.. zas :)

                  0 0
                  • kali222  

                    to tady stejne potrebujou vsichni :)

                    0 0
                  • wilda81  

                    jen vidlici :)

                    0 0
                    • Carloss  

                      Mam i tlumic jen s nastavenim odskoku se kterym chodim po dotazech pri optimalni citlivosti a hranaty rafky a napicu vidlu ktera neumi tlumit a taky triskam po dorazech a tak to proste neresim a jezdim :)

                      0 0
                      • wladeq  

                        Ony tam ty všechny kroutítka udělají dost. I na blbém tlumiči, dvakrát tolik na vidli

                        0 0
                        • Carloss  

                          ale taky komponenty, ktery ty kroutitka maj, slusne vymetou penezenku..

                          0 0
                      • mr.antik  

                        No… protože co jiného ti zbejvá. Ale to neznamená, že na lepších se nejezdí líp

                        0 0
    • Marshall  

      Ještě jsem na německým bazaru našel Rock Shox Lyrik RC2L Air . Co si o tom inzerátu myslíte? Sice si moc nedovedu představit že bych se s ním domlouval, ale podle toho jak si lidi Lyrika chválí, tak bych to alespoň zkusil.

      A ještě jsem tam našel tuhle pružinovou.

      Je nějaký problém nakupovat z Německa? Vyplatí se to?

      0 0
      • mr.antik  

        problém u levných věcí může být cena poštovnýho, ale i tak mi to přijde dobrá cena.

        U každý bazarový věci je holt potřeba počítat s nějakým případným servisem…

        0 0
        • Marshall  

          Z nesmyslně poskládaných slov co mi vyklopil google překladač jsem vybral, že vnitřní nohy jsou netknuté a není moc jetá…samozřejmě otázka je, co je z toho pravda. Černá barva by se mi hodila, přesně tato vidle se dávala k lepší verzi v sériovce u 3.0. Myslím že Lyrik je na úplně jiné úrovni než třeba Domain, ne?

          0 0
          • mr.antik  

            Jo, to rozhodně, jak tlumení (neplatí o verzi R) tak provedením, navíc vzduchovej, takže i rozumná hmotnost. Já ho měl několik let a nevyžadoval žádný servis kromě standardního čištění a mazání.

            0 0
            • Marshall  

              Díky za info. :) Snad odpověď s mojí šikovností na nakupování nepošlu úplně někomu jinýmu. Doufám že odpověď na inzerát je to zelený tlačítko. :D

              0 0
          • gazman  

            Z nemcema jsem toho naobchodoval hodne, vcetne treba ramu za 60 litru a tak podobne, nikdy nebyl problem, nebal jsem se ani poslet treba ty penize za ram predem. Popisovany stav veci se dycky schodoval. Nemec je nemec, v cesku je to humus.

            0 0
      • Pedro404  

        Ten by byl super.

        0 0
    • Marshall  

      No tak vida jak se nám hezky zúžil výběr. Inzerát s Lyrikem už je smazanej, Ostatní jste postupně vyvrátili, tak už zbývá jen X-Fusion Vengeance a Rock Shox Boxxer .

      0 0
      • Pedro404  

        Za mě Boxxer, pokud je ve funkčnim stavu. Ale zas je pravda, jak psali kluci, že asi budeš muset shánět nízkou korunku.

        0 0
        • Marshall  

          Problém s vysokou korunkou? Nízká korunka se bude na tyto tenčí nohy oproti novějším modelům shánět blbě co?

          0 0
          • Pedro404  

            Můžeš zkusit napsat tomuhle týpkovi na aukru, podle googlu na ní udělal inzerát 3× a neprodala se… http://archiv.aukro.cz/…-i5561756212

            Pokud je teda nízká, z tý fotky těžko soudit.

            Eště je teda možnost tu vysokou korunku vypodložkovat, asi to nebude vypadat úplně čistě, ale mělo by to fungovat. Koukám, že na tom Boxxeru z inzerátu má spodní korunku posunutou hodně nízko, tak na 15 cm zdvihu, snad to takhle nevozil:)

            0 0
            • Marshall  

              Podle toho jak daleko je pod ní stín, tak asi moc nízká nebude. Ale moc děkuju za reakci :) Uvidím co mi prodejce XF řekne na možnost dobírky. Pokud to nevyjde, tak budu hledat nízkou korunku :) Jinak má nějaký nevýhody oproti nízký?

              0 0
              • Pedro404  

                To, jestli potřebuješ nízkou nebo vysokou, udává vejška hlavový trubky rámu. Ninja bude mít integrovaný hlávko, takže ta hlava je nízká. Jak sem psal vejš, můžeš to vypodložkovat, ale zase se ti o to zvýší řídítka, což by asi bylo nežádoucí.

                0 0
      • Smazaný účet  

        XF

        0 0
      • jopny  

        Též se přikláním k Vengeance.

        0 0
        • Marshall  

          Teď už je jen problém s tím, že prodejce preferuje osobní převzetí. Jsem z ČB a on/ona z Karlovarskýho kraje…No, třeba ho překecám na dobírku :)

          A ještě – bude mi stačit krk dlouhý 19 cm? Hlava rámu je vysoká 14 cm.

          0 0
          • jopny  

            Ještě záleží na výšce představce a zda tam budou nějaké podložky.

            0 0
          • Pedro404  

            Jestli pro to nepojedeš osobně, tak bych se taky klonil k X-fusionu, Boxxer je přece jenom starej a bez osobního prohlídnutí je tak 50% šance, že ti příde poškrábaná olítaná *****. Což teda může i u X-fusionu, ale podle popisu a stáří vidle je ta šance menší.

            0 0
            • Marshall  

              Strašná škoda, že tenhle je prej na vnitřních nohách oťukanej :(

              Co jsem koukal, tak vnitrni nohy jsou dost drahy.

              0 0
              • Pedro404  

                Hele záleží, já mam na obou Boxxerech vrypy, nějakym způsobem začištěný, aby neměly ostrý hrany, a těsnění držej u toho 32 mm tak sezónu, a u toho novějšího 35 mm, kde to je celkem dost hluboký, sem zatim sezónu odjel a tváří se jak nový.

                0 0
                • Marshall  

                  Ten co jsem poslal by měl mít 35 mm, ne? Zase si říkám, že na sjezdíky, na co kolo budu primárně používat, se víc hodí Boxxer. Mám strach, abych při větším dropu nebo skoku tý XF nenakládal až moc.

                  0 0
                  • Pedro404  

                    Jo, to je 35 mm. Že bys tý Vengeance moc naložil bych se nebál, ale ten Boxxer bude mít mnohem lepší chod.

                    0 0
                    • Marshall  

                      Lákavé…lákavé. Jestli to fakt nebude tahat olej a zasekávat se, tak bych do toho i šel… Asi nevíš, jestli je těžké rozebrat a servisovat si jí doma, popřípadě kolik stojí servis?

                      Jinak díky, že mě obohacuješ svými zkušenostmi. Vážím si toho ;)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Zakladni servis jde udelat vpohode doma skoro u kazde vidle…toho bych se nebal.

                        0 0
                        • Marshall  

                          To by bylo fajn. Jestli bych jí koupil, tak bych jí trochu „zrenovoval“. Nohy bych nalakoval na černo (aby se mi to víc hodilo k rámu) a polepil novými samolepkami. Koukal jsem a samolepky na Boxxera stojí asi 350,–.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Pri komplet repasu je to sumak, ale pro lakovani musi stiraky ven…takze se to docela nabizi:)

                            0 0
                      • Pedro404  

                        Boxxer snadno kompletně rozebereš s pomocí imbusů, kleští na segrovky a 24ky goly a RS má na netu ofiko návod. Těsnicí o-kroužky seženeš za pár korun v každym obchodě s těsněníma.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jeste se hodi cca 10mm orech na odrazeni nohy s tlumenim;) ale to je detail. Kleste na segrovky se urcite moc hodi, ale da se i bez nich…

                          0 0
                          • Marshall  

                            O nářadí strach nemám, toho máme plnou dílnu. :) Jde mi spíš o šikovnost mých ručiček.

                            0 0
                          • Pedro404  

                            Teď nechci kecat, ale písty vrchem vytáhnout nejdou, ne? Čili ségrovku vyndat musíš?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Jdou..ale kdyz uz bordel, tak do posledniho dilku, ne? Navic je tam taky okrouzek mezi zatkou a nohou a kdyz menis, tak vsechny:)

                              0 0
                              • Pedro404  

                                No tys psal, že se to dá i bez těch kleští, já s nima pro servis počítám:)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Tak muzes to poruznu baslit i bez nich…treba pouzijes uzke kleste nebo tak, ale je to opruz…

                                  0 0
              • baboon  

                Kdybych to mohl vidět osobně a nebyly to nějaký pekelný krátery, tak bych to bral. Jezdil jsem s vidlí, co to měla podle mě horší a v pohodě, olej netahala, šlapala normálně. Jestli to máš na nějaký blbnutí, tak to stejně dřív nebo pozdějc složíš tak, že jí pokřtíš vnitřní nohy tak jako tak.

                Edit – jestli je to skutečně jen to, co je na fotce, tak v cajku

                0 0
                • Marshall  

                  No, ještě o tom popřemýšlím a napíšu si o bližší info. :)

                  0 0
              • Marshall  

                Tak to stejně asi nepůjde. Hlavová trubka má i s miskami 14 cm, když k tomu přidám hlavové složení, tak 14,5 cm. Krk vidlice je 14,5. Na co bych potom nasadil vrchní korunku?

                Pokud bych ovšem nechtěl koupit tohle, což mi přijde jako celkem zbytečná investice.

                0 0
                • Marshall  

                  Má někdo zkušenosti s Boxxer Suspension Clinic? Já vím, je to RC. Proto se ptám, jestli není nějak speciálně laděná nebo tak.

                  0 0
                • Pedro404  

                  Co za ročník je ten Ninja? U 2013 i 2014 píšou vejšku hlavy 120 mm v Mku. A nejsem si jistej, co myslíš miskama a hlavovym složenim, hlavový složení sou misky.

                  0 0
                  • Marshall  

                    Ročník 2014, velikost L. Hlava sama o sobě asi ano. Ale těch 14,5 měřil od konce takové té nalisované věci (předpokládám že tomu se říká miska – vkládá se do toho ložisko a podložky) až nahoru po "víčko hlavového složení. Pokud jsem to napsal moc nesrozumitelně a nepochopil jsi to, napiš, určitě vyfotím.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Porad by to mohlo byt resitelne nizkym hlavkem…taky jsem tak bojoval s delkou krku a vyresilo to hlavko mortrop, ktere pri na delce hlavove trubky asi 5mm. Vyfot to.

                      0 0
                      • Marshall  

                        Snad je z toho něco poznat.

                        0 0
                      • AleZ80  

                        Jak dlouho to Mortop hlávko jezdíš ? Chtěl jsem jeho pomocí vyřešit problém s krátkým krkem vidlice, ale hnoj mi to rozmluvil, že prý jsou v něm titěrná ložiska, která moc dlouho nevydrží.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Mam ho na sjezdaku, ktereho jsem vloni parkrat vytahl do parku…zatim drzi…porad je pro mne levnejsi jednou za dva roky vymenit hlavno, nez resit vidli:)

                          0 0
                          • Marshall  

                            Jak to teda funguje? Když sloupek vidlice by byl pouze po centimetru nad hlavou a to ještě bez hlavoveho složení. Šlo by to vůbec?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Mi to nakonec vyslo tak, ze sloupekvice-mene licuje s vrchni hranou horni korunky, takze 2mm podlozka pro dotazeni a vse slape jak ma:)

                              0 0
                              • Marshall  

                                To máš dobrý. Mě by krk vidlice lícoval vrchní část hlavového složení, maximálně by milimetr koukal, takže bych neměl za co chytit korunku.

                                0 0
      • wilda81  

        Vengeance

        0 0
      • goofy  

        XF

        0 0
      • Ralan  

        Taky bych šel do XF, svezení na ni bylo supr. Samo že jsem jel i Boxxera, ale XF mi sedla víc.

        0 0
      • Mr.Duck  

        Nebyt to 2-step, tak ti v lete privezu tohle :) http://www.pinkbike.com/…ell/1871787/ To by byl asi nejlepsi kauf..nebo do toho sehnat soloair patronu, no, to moc nestoji.

        0 0
        • baboon  

          Jestli může kalkulovat s tvým dovozem, tak se mu otvíraji netušený možnosti :D. Zrovna v lednu jsem narazil nanový X-Fusion metric za 400USD :) Jen škoda, že mi ho proclili a zdanili :/

          0 0
        • Marshall  

          Diky :) Totem je prej hodne luxusni vidle. Ja ale stejne potrebuju nakoupit co nejdrive.

          0 0
    • Marshall  

      No, jelikož mi několikrát bylo naznačeno, že kupovat vidlici na FR za 5k je pitomost, tak jsem se rozhodl změnit plány. Je pravda, že když už se mi podařil koupit celkem slušný a nový rám za přijatelnou cenu, tak by si asi zasloužil nějakou slušnou vidlici. Takže jsem se rozhodl přišetřit pár kaček a koupit něco pořádnýho.

      Mám rád když vím, na co právě šetřím, tudíž by asi bylo dobré něco vybrat. Po čem bych tedy měl šáhnout? Lyrik, Totem, novější Boxxer (což by asi bylo zbytečné pokud by ostatní vidle vydržely moje DH/FR řádění), nebo přišetřit ještě víc a koupit nějakou FOX 36 180 mm (FOX 40 by na tohle už byla moc luxusní a taky než bych na ní našetřil by mi mezitím vypršela dvouroční záruka na rám :D ). Díky za případné rady, názory, doporučení i zkušenosti :)

      0 0
      • Marshall  

        Co se týče toho Boxxera s těmi malými škrábanci, tak dnes jsem dostal mail, že už je prý stejně prodaný.

        0 0
      • kali222  

        mam tu v bazaru nejezdeneho totema 180mm s tapered krkem v plne delce, s jasnym puvodem samozrejme :), ale cenou se ti asi libit nebude. to jen kdyby. :)

        0 0
        • Carloss  

          Myslím, že přes limit je to ještě v BFnormě :D

          0 0
        • otecius  

          vezmu vnitřní nohy x)

          0 0
          • kali222  

            kdybych za ne dostal, co staly kdysi ofiko, tak bychom si placli. (bylo to tusim 9 bez dane) :D

            0 0
        • Marshall  

          Nádhernej kousek! Kdybych měl zbytečnejch 13k, hned bych jí bral! :D

          0 0
          • kali222  

            ja to pochopil, ze se fakt rozpocet navysuje. :D …jelikož mi několikrát bylo naznačeno, že kupovat vidlici na FR za 5k je pitomost, tak jsem se rozhodl změnit plány.

            0 0
            • Marshall  

              Navyšuje, navyšuje. Doufal jsem, že mi někdo řekne o kolik bych měl navýšit, abych měl něco slušnýho. Tak teď už to alespoň vím. Nepotěšil jsi mě! :D Tak to si ještě chvilku počkám, než na to budu mít :)…no co, pořád lepší než kdybych koupil nějakou atrapu vidlice za pár kaček.

              0 0
              • Pedro404  

                Nemusíš bejt smutnej, ten kaliho Totem má stejně jenom základní tlumení:) Rozpočet bych navýšil na tolik, za kolik seženeš Totem/Lyrik/Boxxer 35 mm s DH tlumenim.

                0 0
                • Marshall  

                  Zrovna koukám na markt. A také jsem chtěl položit dotaz ohledně tohoto Totema. Jak ovlivňuje Dual Air chod vidlice?

                  0 0
                  • Pedro404  

                    Dual air je v pohodě, tohle ale neni dual air, ale 2 step (měnění zdvihu) a ty maj, co sem slyšel, tendence se *****.

                    0 0
                    • Marshall  

                      Aha :D Já vidim slovo dual a kousek od toho air, tak jsem si to hned spojil. Díky za upozornění. :)

                      0 0
                  • goofy  

                    Většinou tak, že je to rozsypané…

                    Pokud se díváš v téhle cenové, tak bych bral něco takového nebo třeba tenhle

                    Ale skopčácky neumím, tak nevím, jestli tam není nějaký zádrhel… :-)

                    Edit: nebo klidně toho Totema nebo Lyrika, ale vyhnul bych se 2step verzi. Nejblbuvzdornější bude asi pružina.

                    0 0
                    • Marshall  

                      To je další věc, která mě zajímá. Je FOX 36 KASHIMA lepší než třeba Totem? Rozdíl v bazarové ceně je už od tisícovky.

                      0 0
                      • goofy  

                        To máš těžké. Mě třeba sedí asi trošku víc, ale někomu zase sedí víc Totem. Každopádně ani s jednou neuděláš chybu (pokud nebude dorasovaná).

                        0 0
                        • Marshall  

                          Díky. Já tu totiž před časem četl, že na to, jak si svoje vidlice nechá Fox zaplatit, tak některé modely jsou „horší“ oproti ostatním a nemají nic extra poměr cena/výkon. Ale to už je dávno co jsem to četl a víckrát jsem to neslyšel. :)

                          Taky se servisem je to prý horší.

                          0 0
                          • goofy  

                            Se servisem je to stejné všude. Buď si to uděláš doma a je to skoro zdarma (jo Fox má uzavřenou patronu, tak člověk musí být trošku zručnější při výměně), nebo to dáš do servisu a oškubou tě jak psa. :-) Fox má tu výhodu, že Švec je aspoň relativně rychlý a má ND skladem.

                            0 0
                  • goofy  

                    Divám se, že za slušný peníz se dá sehnat už i Maruna RC3. Osobně bych šel asi do ní. Je tam i nějaká levnější za 300 éček.

                    0 0
                    • Marshall  

                      Proč zrovna Marzocchi? Má nějaké výhody oproti ostatním? :)

                      0 0
                      • wladeq  

                        nemá, spíš naopak, akorát pět let zaspali, tak to prodávají levněji

                        0 0
                        • goofy  

                          Tak určitě.

                          0 0
                          • wladeq  

                            Čili celé rc3 2012 (+/-) jako rekce na FIT z roku 2006 znamena inovaci?

                            0 0
                            • goofy  

                              Ježiši to jsou zase kecy… Jestli tě to uklidní, tak s FIT to nemá skoro nic společného, protože se drželi své otevřené lázně.

                              0 0
                      • goofy  

                        Asi nemá, ale je to taky top vidle a vypadá zachovale.

                        0 0
                      • snílek  

                        Měl jsem 66 RC3. Marzocchi s RC3 patronou, pouze s touto patronou, vynikaly spolehlivostí, nechtěly moc údržby a taky pěkně chodily. Základní Boxer i Domain byly v porovnání s tou mou 66 naprosto tragický.

                        0 0
                • kali222  

                  no jakoby to nestačilo :) ale ja bych mohl napsat cokoli, cokoli a nebyl bych stejně směroplatnej. :)

                  0 0
              • kali222  

                sleduj bazar a jistě budeš mít za čas štěstí. většině lidem se sezona teprve otvírá, jistě všichni neudělali upgrade již v zimě. jenom to bude chtít promptně zaregovat.

                0 0
    • AleZ80  

      Na Ebayi mají nové 36ky za 300 Eur, ale bohužel jen 160 mm (třeba jdou přenastavit na 180).

      http://www.ebay.de/…381575481221?…

      http://www.ebay.de/…381575468639?…

      0 0
      • goofy  

        Jo o těch vím. Docela zvažuji upgradnout svého stařičkého Vana. Přenastavit ale nejdou.

        0 0
      • Stingray  

        A teď která bude lepší? 2009 nebo 2010?

        0 0
        • goofy  

          Ty vidle jsou úplně stejné, takže to bude imho jedno.

          0 0
          • Stingray  

            Já už jsez z Floatu vyvybrovanej, tak přemýšlím co s tím. Nevíš jak je to s těma pružinama? Prodávají se střední a v plný polní budu mít kolem 85 Kg..(abych ještě nemusel dokupovat pružinu…)

            0 0
            • goofy  

              A neprodává to se všemi třemi? Jinak pružin na Vana jsem po internetech viděl dost. Každopádně střední jsem taky vozil, ale tu váhu mám bez plné polní. Možná by to mohlo sedět.

              0 0
              • Stingray  

                Já tam čtu střední, ještě jim pošlu dotaz…

                0 0
                • kali222  

                  pokud je to „krabice“, mely by ke starym 36tkach byt pribaleny i ostatni pruziny. ja mel kdysi oemko.

                  0 0
                  • goofy  

                    To bude podle mě OEMko, protože bílé se krabičáky nedělaly… :-)

                    0 0
      • Marshall  

        Mám ten druhej. Rock Shox RC3 Plus HV. Koupil jsem ho společně s rámem.

        0 0
    • Marshall  

      Co říkáte na tuto krasavici?

      Tahle taky nevypadá špatně.

      0 0
    • baboon  

      Nejsem si jistý, jestli by nebylo ve výsledku (po navýšení budgetu) lepší počkat na Durolux R2C2 – (někdo tady kdysi psal, že cca 12–14k). Myslím, že by mohl být lepší volba, než VAN-R nebo jiná High-End vidle s Low-End tlumením / nastavením. Nebo jsem mimo?

      0 0
      • goofy  

        MOC 14990,– Za to už seženeš pomalu i nového Vana/Totema…

        0 0
      • Mr.Duck  

        Van R neni moc high end teda :) Ale Durolux neni ve 26, nebo jo? (novy)

        0 0
      • Marshall  

        Tak abych pořád nenavyšoval rozpočet, musím si určit strop. Dám do toho tak maximálně něco málo okolo 9k. Když ušetřím, rozhodně mi to vadit nebude. :))) Pokud má Van špatné tlumení, tak má Lyrik/Totem lepší? Takhle…na luxusní vidlici jsem nikdy nejel, tak nepotřebuju nějakou ultra vidli. Stačí mi, aby vydržela skoky a v horším terénu mi neupadly ruce. Abych nekoupil něco, co by pro mě, jako pro začátečníka s FR, byl „zbytečný luxus“ :)

        0 0
        • goofy  

          U Foxu třeba rozlišovat patrony R a RC2. Tak samo jak u RockShoxu zase Mision Control a Motion Control tlumení.

          0 0
        • baboon  

          V tom případě bych doporučoval čekat až se v tuzemském bazoši něco objeví.. Ebay je sice fajn, ale 100% ti nikdo nezaručí, že nemůžeš koupit zajíce v pytli a obě ty FOXky byly i s dopravou přes 10k. Jetou vidli už bych nikdy nekupoval aniž bych jí viděl, proto ten tuzemskej bazar.

          Btw koukám že jsi budějčák – FRbikes jsi zkoušel? Jezdí k nim spousta bikerů a třeba se bude chtít někdo vidlice zbavit, tak by ti mohli dát tip.

          0 0
          • Marshall  

            Dobře, budu koukat jenom po našich bazarech, případně mtbiker.sk a bikemarkt. Neví někdo, kolik orientačně stojí doprava třeba z Německa?

            FRbikes znám jenom z internetu, osobně jsem u nich nikdy nebyl. Co jsem ale koukal, tak inzeráty tam mají dost zastaralé. Jak to tedy funguje? To je normální e-shop a bazar?

            0 0
            • baboon  

              No jestli nemáš ambice tu vidlici kupovat osobně, tak tam klidně tu ebay zahrň taky, ve výsledku je to zase asi bezpečnější než nějaký hejhula na dolekop.com :) Z osobní zkušenosti bych prostě jetou vidli z bazoše na dobírku nebral.

              Co se FRbikes týče – Je to normálně živej obchod, web moc aktuální nemají, nicméně lepší by asi bylo tam zkusit osobně zajít a optat se. Jsou tam vstřícný a kamarádský, při nejhorším ti řeknou že o ničem neví :)

              0 0
    • Marshall  

      Našel jsem tuto Fox 36 Van R. Vzhledově pěkná, stav vypadá dobrý, cenově přijatelná.

      Dále Totem RC2 DH.

      Ještě Lyrik RC2L pružinová.

      Jaký máte názor na tyto vidlice? Kterou byste mi na mé DH/FR řádění doporučili? :)

      0 0
      • Atilla  

        Šel bych do totema je tužší než ostatní, nd se dají sehnat na pohodu. Vidle je pěkně progresivní. Jen váha je horší..

        0 0
      • Mr.Duck  

        Totem > Lyrik > Van R v tomhle pripade. SoloAir Totem chodi moc prijemne, Lyrik rozhodne taky nebude spatnej, jen osobne preferuju vzduch. Obe tyhle vidlice ale budou mit tlumeni uplne jinde nez ten Van R – ma nastavitelny jen odskok, a uvnitr uplne zakladni tlumeni, zatimco RC2 je velice solidni patrona.

        Jsem trochu zaujatej, ale objektivne RC2 je oproti R uplne jinde, Van R by se mohl srovnavat treba s Domainem..

        0 0
        • goofy  

          Pokud se nepletu, tak Van R obě komprese má, ale pevně nastavené (a poměrně otevřené tedy).

          0 0
      • Concorde  

        Za me Totem. Van ma „trivialni“ tlumeni. A lyrik je imho na DH trochu podvyziveny

        0 0
    • Marshall  

      Výborně. Někde jsem četl, že Totem má 40mm nohy. To by bylo super.

      Mám sice z kupování v zahraničí na dobírku celkem strach, ale asi mi nic jiného nezbyde. Na tuzemském bazaru jsem našel jenom tento Totem. Má opravovanou osu a asi není RC2 DH. Navíc bych musel kupovat redukci z 1/5 na 1 1/8, což se mi po tom co jsem tu četl nechce.

      0 0
      • kali222  

        Myslis, ze ti to posle na dobirku z Nemecka? :) Posilat neco na dobirku i po CR je dnes risk. Inzerat jsem necetl, ale precetl sis v manualech, co konkretni verze tlumeni nabizeji? Ono se tady totiz dela, ze krom top verzi se na nicem jinem neda jezdit, ale jestli ti sami lide, co to pisi, to tak striktne u sebe dodrzuji… :D

        Opravovana maxle osa muze byt treba pouze neco s packou, ale taky to muze byt spatny zavit v magneziovych spodnich nohach a to bych treba nechtel. Maxle osa samotna pro totem je cca 40–45 eur. Proste pohodka. :)

        0 0
        • Pedro404  

          Na kolo primárně do parku bych vidli bez rychlý komprese fak nechtěl. Samozřejmě se na tom jezdit dá, ale když to porovnáš s Mission control patronou, tak je to v rychlym bordelu prostě naprd, a ten rozdíl poznáš okamžitě. Jels jí vůbec někdy? Mně příde, že když jí člověk zkusí, tak už nemůže chtít jít zpátky.

          0 0
          • AleZ80  

            Máš na mysli nastaveni high speed komprese, nebo high speed expanzi ?

            Pozn.: nejde o rýpání, ale o otázku.

            0 0
            • Pedro404  

              Kompresi, expanze mi tak zásadní nepříde. Mám starej a novej Boxxer World Cup, oba maj dvě komprese, ale jenom novej má dvě expanze, a vůbec mi to na tom starym nechybí.

              0 0
              • AleZ80  

                Jak ti to nastavení HS kompese v rychlém bordelu pomůže ?

                Jako, že si ji přitáhneš a nejde ti to v rychlém sledu nerovností tolik do zdvihu ?

                0 0
                • Atilla  

                  HS komprese ti spíš pomáhá v tom aby jsi při rychlých nárazech(dropy, atd ) nešel na konec kroku.

                  Navíc si myslím, že i starý boxxer WC má obě expanze, ale HS není nastavitelná, ale daná pevně jako u totemu.

                  0 0
                • Pedro404  

                  Jj, nelítá to tolik, nevim proč to pomáhá, ale nepoměrně míň to mlátí do rukou a mám nad tim větší kontrolu.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Pri velikem kopanci se otevre HSC, ale jak by kolo pokracovalo setrvacnosti a tlacilo vidli do zdvihu, HSC se zavre a LSC kolo zastavi…a pak muze nastoupit HSE ktera ho zyse rychle dotlaci k povrchu a LSE ktera navrati vidli do prac. pozice…

                  0 0
          • kali222  

            Jen něco málo s vyšším zdvihem. Lyrik Uturn (starý model na 160mm) moc jsem si jej neužil, Van 36R 160mm, Totem RC2 DH pružinový.

            Připojil bych jedno dobové (k těm 36 výše) vlákénko, aby si každý udělal „oprásek z bikoví histórje“. http://www.bike-forum.cz/…rc2-x-r.html#…

            0 0
            • Marshall  

              V tom vlakne vychazi RC2 jen o trochu lip, takze tam pisi uplny opak nez tady.

              0 0
            • goofy  

              No osobně to můžu celkem porovnat. Vozil jsem ve stejné vidlici R-ko FIT a teď mám RC2 FIT. A vidle v bordelu mi připadaly, že žerou hodně podobně, ne li stejně. Rozdíly tam samozřejmě jsou. U R-ka byly komprese přednastavené celkem obstojně, ale u RC2 jsem si to stejně nastavil trochu jinak, a další výhodou je, že si to člověk muže trošku přitáhnout, když jde do parku. R-ko se asi taky krapet víc nořilo pod brzdou, ale to je zase tím, jak vozím nastavenou kompresi.

              Rozhodně bych to ale nesrovnával s Motion controlem. Ta vidlice mi připadala, že v bordelu chodí podobně pěkně jak RC2, takže dle mě má obě komprese i Expanze, jenom nejsou nastavitelné.

              Podotýkám, že to byl Van FIT R. Jak je na tom Van R open bath (tuším od roku 2010?, 2011?), tak to nevím. Nejezdil jsem.

              0 0
      • wilda81  

        Pochybuji, že ti to pošle na dobírku. Počítej s bankovním převodem nebo paypal platbou.

        0 0
    • Marshall  

      Tak to nakonec vypadá, že nakonec vezmu Lyrika RC2 DH. Teda jestli mi to prodá…psal jsem na 4 inzeráty anglicky. Nikdo neodpověděl…až když jsem to poslal znova německy se tenhle ozval.

      0 0
    • Marshall  

      Po nějakém čase opět zdravím. Nevím, jestli by vadilo založit nové vlákno, tak to prsknu sem. Momentálně hledám výplety 26ky. Musí se mi vejít do již výše zmiňovaného rámu AGang Ninja 3.0 a na vidlu Rock Shox Lyrik RC2DH, takže dozadu 135×10mm a vpředu 20mm osa. Nejlepší by bylo v barvě oranžové, ale černou bych bral taky. Cena do 3000,–. Neprodává někdo nějaký? Hledám, hledám a zatím mám jen pár adeptů z obchodu Kucibikeshop. Obávám se ale, že to co jsem momentálně postnul jako příklad, je před rozpadem.

      0 0
      • Concorde  

        Cokoliv od Kuciho je před rozpadem :)

        0 0
        • otecius  

          bral jsem u něj výplety, na to na co jsem se ptal mi odpověděl, ale já blbec se nezeptal, jestli náhodou není prasklej no a zadní ráfek byl a hned na dvou místech no :D o ohlé patce ráfku ani nemluvím…

          0 0
    • Marshall  

      Hele a co tyhle?

      0 0
      • Concorde  

        Do jetých kol bych asi nešel. Krom toho tuším, že zrovna stingy jsou XC ráfky, to fakt ne.

        Osobně bych šel do Remerx Brave nebo WER523 + náboje Force 4v1 + 2mm nerez dráty. Problém je, že za práci máš minimálně další litr pokud si to nezvládneš udělat sám

        0 0
        • Marshall  

          No zaplétat kola jsem nikdy nezkoušel a upřímně řečeno se toho celkem bojím, obzvlášť pokud se na těch kolech má skákat :-). Tady jsem našel jeden shop, který prý vyplétá a centruje za 200,–. Má někdo zkušenost?

          0 0
          • petr99  

            No, pokud bydlíš někde v okolí Kostelce nad Orlicí, tak vyplétaj taky za cca 200Kč.

            0 0
            • Marshall  

              Bydlím v ČB, ale s dopravou snad nebude problém. Nejlíp asi vychází Koloshop. Tam si můžu vybrat kombinaci čeho chci a oni to za 333,– prej zapletou. Otázka ale je, jestli se za 3000,– + práce dají zaplést nějaký kola co vydrží DH/FR.

              0 0
              • Atilla  

                No ráfky můžeš vzít remerx extreme jumbo ty jsou kolem 400kč/ks, náboj shimano by asi šel sehnat za 1300kč na pevnou osu 135×10, ale zase bys musel koupit kotouč na CL. Přední náboj cca kolem 1000kč. Takže 3100kč+ dráty 64×10kč + niple 64×2 + práce cca 500–700kč. Pod 4 se nevlezeš.

                0 0
                • Marshall  

                  No co…tak přišetřím. Je výhodnější si koupit obě kola hotový, nebo si je nechat zaplést?

                  0 0
                  • Atilla  

                    Jestli s tím zkušenosti nemáš, tak zaplést. Já to třeba zvládám, ale stejně si to nechávám zaplést u borce, který jich dělal mraky a ten výplet od něj je jinde a nemusím na to sáhnout. Jestli plánuješ mít ten rám déle, tak bych připlatil za zadní náboj s kvalitním ložiskem.

                    0 0
                    • Marshall  

                      Takhle: Rád bych jezdil co nejdřív to půjde. Jednak se nemůžu dočkat až poprvé usednu na FR kolo a také musím brát v potaz, že mi běží záruka na rám (jelikož jste mi psali, že Ninja 3.0 občas praskne). Šetřit budu tolik, abych měl něco použitelnýho. Náročný moc nejsem, ale nějakou šunku za pár stovek taky nechci. Slušný náboj poznám podle čeho? :) Třeba ZEE?

                      0 0
                      • Marshall  

                        Šel by dozadu třeba Force TEAM?

                        Na Lyrika by pasoval např. tenhle DA BOMB?

                        0 0
                        • Atilla  

                          Já mám za to že v ninje je pevná zadní osa, takže musíš něco v tomhle stylu:http://www.spoke.cz/…zee-fh-m640/#…

                          zee trochu těžší, ale když se seřídí konus tak vydrží věčně. Jen budeš muset koupit kotouče na centerlock.

                          0 0
                          • Pedro404  

                            U konusů je ale *******, že když je seřídí blbě, tak odrovná náboj, a je s tim ******. Já bych dneska do náby bez průmyslů nešel, zatim sem nemusel měnit ložiska ani v jedný, co mám doma.

                            0 0
                            • Atilla  

                              Zase když to někomu dá a ten to jednou pořádně seřídí, tak na to nemusí sáhnout a jsem si docela jist, že to vydrží déle než nekvalitní průmysl. A hlavně to nestojí skoro nic… Samo za sebe bych doporučil mé oblíbené

                              DT 440fr, ale to by byl na zadním náboji za stejnou cenu co za obě kola komplet .

                              0 0
                              • Pedro404  

                                Těch 1100 za zadní nábu je pěknejch, to jo. Popravdě si pamatuju akorát trápení s konusama na XC kolech v začátcích mýho ježdění, kdy sem se s tim sral doma sám a furt to bylo na hovno, ale je možný, že sem tenkrát byl eště levější než dneska.

                                0 0
                                • Atilla  

                                  Kámoš vozí konus saint předek i zadek. Seřídil jsem to a v klidu na tom jezdí už rok a půl a že tomu prasostylem dá občas pěkně požrat:) Měl jsem SLX a taky v klidu. Než konusy mě víc irituje CL a ten jeho vakl.

                                  0 0
                        • Pedro404  

                          Přední nába za dva litry je zbytečně drahá, s průmyslovejma ložiskama by měla jít sehnat za litr a zadní za dva, třeba

                          http://www.frbikes.cz/…osa-32d.html

                          http://www.frbikes.cz/…5mm-32d.html

                          0 0
    • Marshall  

      Díky moc za vaše tipy. Co kdybych si nechal zaplést kola na ráfcích MACH MUD a nechal si tam nahodit nějakej náboj od něj z nabídky? No, za email nic nedám :).

      0 0
      • Atilla  

        šel bych do remerx extreme jumbo 7340, za pár a vydrží dost. K tomu ty Zee, nebo novatec a klasický 2mm dráty.

        0 0
        • Marshall  

          Díky moc. Dneska mu ještě napíšu. Škoda, že jsem zatím nenašel žádný oranžový. Bez toho to kolo neni tak cool :(

          0 0
          • Smazaný účet  

            tak to nastrikej plastidipem a mas oranzovy

            0 0
            • Marshall  

              No jo :) Pod plastidipem můžu mít i původní lak a pak se to kdyžtak jen sloupne, žejo?

              0 0
              • Concorde  

                Na to se vykasli. Nic to nevydrzi a hned se to zacne loupat. Navic u rafku, ktere jsou total na rane…

                0 0
          • Luk02  

            Dartmoor urcite bude delat…ted jsme pletli bledemodry snipery…

            0 0
      • baboon  

        O ráfcích Dartmoor Raider nebo Fortress jsi přemýšlel? Podle mě by se z nich taky nechaly za slušnou cenu postavit kola a měl bys i barvičky :) Ale pod 3k leda kdybys měl kliku na nějaký náby v akci..

        0 0
        • Marshall  

          Na Dartmoory Fortress jsem už koukal. Jsou pěkný asi za 700 nebo 800 jeden. To by bylo fajn :) Zajímalo by mě, jak poznám kvalitní náboj. Pochybuju, že každej kompatibilní 135×10 nad 1500,– bude na DH. To se asi podle fotky moc poznat nedá co?

          0 0
          • Pedro404  

            Podle mě na DH můžeš vozit úplně jakýkoli náby kromě nějakejch ultralehkejch, který stejně nebudou v tvym cenovym limitu.

            0 0
    • Marshall  

      Jelikož šetřím, tak bych to asi udělal takto: dopředu již výše zmiňovaný Force 4v1 + adaptér a dozadu ZEE. Nebo is mám připlatit i na přední ZEE a koupit oba kotouče centerlock? Vyšlo by mě to asi o 600,– dráž. Ještě jakou osu dozadu? (nejlépe ze stejného shopu) :) Popřípadě jakou velikost kotouče byste doporučili?

      0 0
      • Pedro404  

        Do parků kotouče 203.

        0 0
      • Mr.Duck  

        Já bych se na konusy vyprdl, zvlášť na tvrdší ježdění. Reálně to nemá žádnou znatelnou výhodu – největší výhoda konusů je menší odpor, ale to na mtb vážně nepoznáš. A jasný, když se o ně budeš starat, vydrží ti, ale podle mě je lepší mít náboje na které nemusíš celý rok myslet, a to úsilí věnované údržbě dát třeba pružení, kde nějakou údržbu poznáš :)

        0 0
        • AleZ80  

          Tak, tak. Misto priplaceni za predni ZEE bych si radsi priplatil za zadni Bitex nebo Novatec. A jako bonus bych alespon nemel CL uchyceni kotoucu.

          0 0
          • Marshall  

            Tak fajn, díky. A co když osa není součástí náboje? Kde a jakou koupit?

            0 0
            • AleZ80  

              Na osu bych se nejprve dotázal tam, kde budeš náboj kupovat.

              0 0
          • baboon  

            Shodou okolností jsem měl v ruce novatec i force a ten náboj je úplně identický.. Tak nevím, jestli to rovnou celý nepostavit na force.

            0 0
            • Marshall  

              Tak zadní třeba tohle? http://naboje.heureka.cz/…1-32d-zadni/

              Adaptér je levnej…pořád nevím, kde do toho vezmu osu. Maj tam napsáno, že prodávaj bez osy.

              0 0
              • Concorde  

                Ten zadní adaptér je včetně 10mm force rychloupínáku. Případně můžeš koupit DT RWS 10mm, který drží o něco líp, ale asi bych to tak nehrotil.

                0 0
              • Marshall  

                Pardon, je vše jsem našel v tomhle shopu, dokonce i ráfky :) http://www.bezvakolo.cz/…-32der-cerny

                0 0
                • baboon  

                  Je mi jasný, že cena hraje velkou roli, ale byl bych pro si trochu připlatit a vzít nějaký ráfky, který aspoň nemaji obráběné plochy pro V-Brzdy. Pořád si myslím, že nějaký ty Dartmoor by šly :)

                  0 0
                  • Marshall  

                    No vidíš, jakej jsem amatér. Já si říkal, co je to tam za ošklivej šedej proužek :D To, že je to pro véčka mě teda nenapadlo :D

                    0 0
    • Marshall  

      Co se toho Lyrika týče. Dneska přišel. Na venek vypadá přesně tak, jak na fotkách. Uvidím jak se bude chovat až bike postavím. Zatím jsem z ní nadšenej. :) Nečekal jsem oproti 32mm takovej vzhledovej rozdíl.

      0 0
    • Marshall  

      Takže výplety asi takto: zadní + adaptér – 1530,–, přední + adaptér, ráfky MACH1 KARMA (na stránkách ofika psali, že jsou i pro Downhill) + dráty (nevím, kde koupit, na tomhle shopu jsem zatím nenašel) + niple. Bude ten zadní pasovat na 135×10? Snad by měl, ne?

      0 0
      • Pedro404  

        490 g na ráfek na downhill je dost málo, já vozim Raidery, co maj 550 g, celkově pevný sou, ale na zadnim patku nárazama do šutrů odrovnám za míň jak sezónu, tak spíš dozadu zvažuju Fortress pro delší výdrž. Záleží teda co a jak chceš kde jezdit, když zjistíš, že ten MACH odrovnáš, tak to cenově taková tragédie nebude.

        0 0
        • Marshall  

          No, rád bych, aby kolo trpělo co nejmíň. To se ale ještě uvidí, jestli na to mám dostatečný skill a odvahu na to, abych se dost rozjel a skočil ty jumpy co tu kluci mají. Jestli se málo rozjedu a dopadnu špatně, tak si myslím, že jakejkoliv ráfek by se zničil. Na začátek a na zkoušku to snad tak špatný není. Lepší, než ty XC co jsem posílal předtím.

          0 0
          • Carloss  

            Vyser se na odvahu a zacni jezdit do bikeparku, kde mas moznost se zlepsovat a posouvat po malych krocich.

            0 0
            • Marshall  

              To tady taky nejsou jen mega jumpy (pro mě jsou mega). :) Na učení jsou tu starší pasáže, který už tolik nepoužívají. Nejspíš ilegály no…Ale fajnový ilegály :)

              0 0
        • baboon  

          Na raiderech jsem zrovna nedávno objevil docela velkou promáčklinu patky směrem dovnitř, nicméně hasák to poměrně úspěšně vyřešil – až mě překvapilo, jak to šlo snadno, jak kdybych to bylo z moduritu :) Každopádně bych být zakladatelem popřemýšlel o „macatějších“ ráfcích, jsou navíc i širší – např. na ty dartmoory si rozhodně nestěžuju. :)

          0 0
          • Mr.Duck  

            Ty jestli voni ti z dartmoor nebo neplatí hele? :)

            0 0
            • baboon  

              skoro to tak zni, co? Ale kdybych jim naposilal odkazy na reklamu opozdene tak uz z nich asi nic nevyzdimu, co? :D

              0 0
        • Strakááč  

          já si teda chci zkusit ty jejich nový dartmoor shield vypadají luxusně… a váha 600g.. Taky jsem chtěl fortress nebo ridery ale nějak jsem spíš začal koukat po těch shieldech a vypadají opravdu bytelně ale odzkoušený to nemám :)

          0 0
          • Pedro404  

            O těch sem ani nevěděl, asi je při příštím přeplejtání vyzkoušim, tubeless ready se hodí.

            0 0
            • Strakááč  

              já do nich půjdu až budou potřeba.. :D

              Znáš nějakýho experta na vyplejtání nebo se to dá v pohodě naučit a udělám to i doma ? nebo někdo kdo by mi poradil délku drátů, kdybych mu dal typ náby a ráfku nebo rovnou rozměry, co jsou k tomu potřebný ? asi bych to zvládl ale nebyl bych si jistej, že by ta délka pak byla správná… :)

              Samozřejmě si chci vyrobit centrovací stojánek nebo jak se tomu přesně říká.. :D je to jednoduchý vyrobit.. kdyby to prodávali do 800kč tak si to koupim :) ale za 2500kč to nemá cenu..

              0 0
              • Pedro404  

                Já vyplejtám sám, neni to těžký, jak pochopíš systém, tak to zvládne i opice. Dýlku drátů ti vypočítá https://spokes-calculator.dtswiss.com/en/calculator

                A inspirace pro samodomo centrovací stolici třeba tady https://c2.staticflickr.com/…fe40f1_z.jpg?zz=1 (pro další obrázky vygoogluj „roger musson wheel truing stand“)

                A tady je celej ebook o vyplejtání (v AJ) http://uloz.to/…building-pdf , je tam i plán celý tý stolice s velikostma atd.

                Ale na vypletení stolici ani nutně nepotřebuješ, nouzově se to dá vycentrovat nasazený v patkách kola.

                0 0
                • Strakááč  

                  MOOOC DÍKY !

                  Zvládnul jsem hodně věcí, proč bych nezvládnul tohdle :D :D

                  V patkách kola jsem centroval doteďka :D (drátek přilepenj izolačkou k vidli nebo zadní stavbě, jen jsem s ním ohýbal a tím si to nastavoval atd…) :D

                  táta je truhlář já za 2 měsíce taky tak ten centrovací stolici vyrobím jak nic :D (pak můžu hodit do "vyrobil jsem"vlákna :D )

                  0 0
                • alinceb  

                  Naposled, když jsem v DT calcu počítal dráty, mi to vyhodilo úplný nesmysly.

                  0 0
                  • Pedro404  

                    Jak úplný, jako v rámci realističnosti, že by si to člověk splet, nebo něco ve stylu dráty 10 cm?

                    0 0
                    • Strakááč  

                      tak jsem na to včera koukal a byl jsem toho div živ :DD to počítání bude horší než zaplejtání :D a dává se u zadní náby na straně kazety kratší dráty a na druhej delší ne ?? :D já si to asi radši nechám vypočítat u někoho zkušenýho :) na tom DT jsem to nezkoušel , zkusím ale pro jistotu si to nechám udělat ještě od někoho, kdo tomu rozumí :D

                      0 0
                      • Carloss  

                        Zapletani kol je asi ta nejblbejsi cinnost hned po prevlikani postele a kopani zakladu. Takze za sebe radim si to nechat zaplest a vycentrovat.

                        0 0
                        • Strakááč  

                          no takhdle, skusím to a když to nepůjde tak s tím zajedu do bike servisu tam mi to zapletou :D

                          znáte někdo krám/servis v ČB kde by mi to zapletli na drátech sapim race nebo sapim Leader a nějakých mosazných niplích (Sapim Polyax mosaz nipl 12mm) ? nevěřim že by toto někde tam u nás bylo. (možná ve FR Bikes ve vrbným :D)

                          0 0
                    • alinceb  

                      V rámci realističnosti, ale fakticky špatně…

                      0 0
      • Luk02  

        Hurr je lepsi jak Karma…Od Mach 1 je dobrej Klixx

        0 0
    • Marshall  

      No dobře, já si klidně připlatím ty 4 stovky za tvrdší ráfky. Jen bych rád kupoval vše co se týče výpletů z jednoho shopu.

      0 0
    • Marshall  

      Co myslíte, hodí se sada SLX 2×10 (bez brzd) na FR? Teď jí někdo prodává za 5000,–. Vyplatí se to? Prý je zánovní.

      0 0
      • Pedro404  

        Mně příde na FR zbytečný mít vpředu dvouplacku.

        0 0
        • Strakááč  

          Mě taky :D

          Marshall

          Kup NW převodník s klikama ZEE nebo Deore, hazku a řazení ZEE… nějakou kazetu 10sp,… Kdybys mu dával kotel, tak i napínák a jezdi :D

          0 0
        • AleZ80  

          Tak, tak, žádná žiletka z toho stejně nikdy nebude. A kazetu bych koupil tuto 11–42.

          0 0
        • Marshall  

          Já si taky myslím, že by úplně stačila jednoplacka. Po ZEE jsem koukal. Všechno ale prodává KuciDH a navíc prej třeba kliky ZEE mají volný ložiska. A podle toho co tu čtu, když on řekne, že něco neni v pořádku, tak už je to fakt KO.

          Co se týče přehazovačky jsem měl v merku tuhle – má i krátký vodítko.

          Odkaz na tu výše zmiňovanou sadu SLX je zde. V sériovce kolo má taky 2×10, pro případné vyjížďky asi – což samozřejmě budu též potřebovat. A když už je tam na ní ta navářka… :) Ale já si samozřejmě rád nechám poradit. Jenom aby pro mě ZEE nebyla škoda.

          0 0
          • Marshall  

            Sada ZEE je leda tady. Ale řazení prej polorozbitý.

            0 0
            • Strakááč  

              ta sada je slušná :D asi bych to pro začátek vzal, napínák tam na blbnutí máš… třebas časem koupíš jednopřevodník NW s napíníkem (vodítko, kladka, nárazník) a budeš jezdit 1×10 :D

              0 0
            • Pedro404  

              Když Kuci o něčem přizná, že to neni stoprocentní, tak to bude po smrti tak dvakrát:D Jinak ta kazeta má malej rozsah, to leda tak čistě na DH.

              0 0
            • Carloss  

              Řazení rozstřelený, hazka taky něco slušně zchytala, řetěz kdovijak jetej.. vyhodna koupě

              0 0
          • AleZ80  

            Pochybuji, že na tom budeš honit rychlejší převod než 34×11, když na to obuješ pláště, které nebudou snižovat schopnosti toho kola.

            Takže za mě jednoznačně 1×10 s 11–42 kazetou a tím bys ušetřil za přesmyk a levé páčky.

            0 0
      • goofy  

        Záleží, jak moc je to jeté (hlavně kazeta a řetěz). Pokud to bude skoro nové, tak proč ne. Přesmyk tam případně nemusíš montovat a dál prodat.

        0 0
        • pavlik6022  

          no od kucidh to skoro nové určitě není, obchodování s tímto vychcánkem se raději vyhnout obloukem

          0 0
    • Marshall  

      Nakonec asi vezmu tohle ZEE řezení + hazka.

      Myslíte, že na tyto výplety půjde namontovat 10s kazeta?

      0 0
      • Marshall  

        Omlouvám se, teď jsem zjistil, že jsem zadal špatný odkaz :( Tady: http://dolekop.com/…-dh-top-stav-!!!

        0 0
      • Pedro404  

        10s kazeta de na každej klasickej ořech.

        0 0
        • Marshall  

          Takže když říkal že tam má 8s kazetu, tak tam půjde i 10…Tak dík :)

          Jinak, co ty výplety? Brali byste je? (na nový bych asi dost dlouho čekal – než by mi je dodali, já bych je dal zaplést, pak zpět…)

          0 0
          • Pedro404  

            Záleží za kolik to prodává, ale ta zadní nába je základní konusový Shimano co stojí tři kila, takže to žádná hitparáda nebude. A stav ráfků (a ložisek) z fotky nezjistíš.

            0 0
            • AleZ80  
              • tam nepíše vnitřní šířku ráfků (asi půjde dohledat) což je celkem důležitá informace.
              0 0
            • Marshall  

              Aha. No, kónus po tom co jste mi napsali, nechci. Dával je za 1500. Tak zkusím pohledat jiný.

              0 0
              • Strakááč  

                koukni po jetých nebo nových levných nábách a po ráfcích dartmoor rider nebo fortress a drátech sapim race + mosazné niple (spíš to kup kola jsou základ a na nich šetřit je blbý .. :D )

                0 0
                • Marshall  

                  To já už mám vybráno viz výše za 4000 i z prací. Já jen kdybych našel něco levnějšího v dobrém stavu.

                  0 0
    • Marshall  

      Je to teprve pár dní co vidlici mám doma a už mě na ní něco rozčiluje. Všiml jsem si, že pokud vidlici nechám třeba den ležet a pak jí propružím, tak první asi 4 mm jakoby rychle zajedou do zdvihu takovým „škubnutím“ a pak už to jde hladce. Také se vrátí jen po tu část kde jí chybí ty 4 mm (jak jsem psal, o nějakou chvíli později je tlak stejně vytlačí zase nahoru). Nejde mi o to, že by mě to v budoucnu „okrádalo“ o zdvih, protože i když je o ty 4 mm „ochuzená“, tak vnitřní nohy od stíráku (který mimochodem 1mm čouhá z vnějších nohou, takže asi není doklepnutý???), měří 173mm. Spíš mě zajímá, jestli to je normální. Abych se nepotýkal s problémem, který někdo zmínil výše – vydřené vnitřní nohy. Co si o tom myslíte?

      0 0
      • Pedro404  

        To zní jako ta malá vůle na začátku zdvihu, která je víceméně vlastnost solo airu.

        0 0
        • Marshall  

          Druhá fotka je po ručním vytažení.

          0 0
          • Carloss  

            Myslim si o tom to, že když ti příjde vidle z bazaru, tak ji máš jako první rozdělat, zkontrolovat a vyměnit kapaliny. Jestli takhle netrčí i druhý stírák, tak doklepnout přes plastovou trubku nebo něco podobnýho

            0 0
            • Concorde  

              Nevidim u stiraku zadny problem.

              0 0
            • Marshall  

              Trčí oba. Upřímně se mi do rozebírání moc nechce. Nikdy jsem na takovýhle vidli ani nejel, natož abych jí hned rozebral. A jak jste psali, že to je brnkačka, tak mě to moc nepřijde (https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.netdna-ssl.com/…c_revb_0.pdf – strana 72). Určitě, ale určitě bych zapomněl vrátit nějaký těsnění.

              0 0
              • Pedro404  

                Minimálně bych sundal spodní nohy, ať víš, jestli sou poškrábaný vnitřní, v který noze je ta vůle, a jestli tam je mazací olej.

                0 0
                • Marshall  

                  Hm…teď si tak říkám, že toto udělám.

                  0 0
                • Carloss  

                  A pokud je to vzduchovka, tak je asi tak stejne dulezity zkontrolovat olej u pistku..

                  0 0
                  • Pedro404  

                    Neni důvod to neudělat, ale já si na to u svejch vzduchovek nevzpomenu, jak je rok dlouhej, a problémy nemam…

                    0 0
                    • Carloss  

                      Tak ona vidle taky „nejak“ chodi i bez oleje ve vnejsich nohach..:)

                      0 0
                      • Mr.Duck  

                        To sice ano, ale sólo air vážně funguje bez problémů s naprosto minimální údržbou.

                        0 0
                        • Carloss  

                          Ok, nemíním se hádat, ale přijde mi normální kolo servisovat.. kór když nevím jestli to delal předchozí majitel

                          0 0
                          • Mr.Duck  

                            Po koupi určitě, ale když neví jak na to není není nářadí, nepřijde mi to jako velký risk nechat vzduch jak je a jezdit, případně oservisovat až později. Ono když si jednou udělá spodní nohy, podruhé už se nebude tak bát pustit o něco dál, třeba ten sólo vzduch. A věř že si svoje kola servisuju dost pečlivě :)

                            0 0
                            • Marshall  

                              Podle návodu na netu si vnitřní nohy klidně sundám. Ale asi nemám správný olej. Hádám že množství se dá dohledat na netu. Vidlu bych rozdělal až kdyby s ní byl problém, byť sebemenší. Ještě než tu vidlici rozeberu tak důkladně že jí nesložím, chci jí alespoň vyzkoušet :-)

                              0 0
                              • Atilla  

                                Nohy sundat, vyčistit, namazat… cca 15min když budeš čistit důkladně. Neuděláš to teď = uděláš to až bude pozdě.

                                jestli je to totem tak 20ml 15w do každé nohy

                                0 0
                                • Marshall  

                                  Je to Lyrik, ale to si najdu. A jakej olej víš? Je jedno jakej?

                                  0 0
                                  • Atilla  

                                    tlumičový olej 15w na mazání,, do tlumení RS používá 5w a na pístek SA hustý převodový, nebo red rum.

                                    Výrobce je celkem šumák motorex, bel-ray, ohlins pit stop,..

                                    U lyrika 15ml 15w do spodních noh. Určitě ve městě kde to bikem žije seženeš někoho kdo ti za brčko daruje 30ml oleje:)

                                    0 0
                                  • Luk02  

                                    Na písek RS doporučuje aktuálně Sram Butter.

                                    0 0
                              • Smazaný účet  

                                ma lyrika, takze 15 ml

                                0 0
          • Strakááč  

            :D

            0 0
    • Marshall  

      Už tu ten dotaz byl, ale může mi někdo doporučit kazetu + řetěz na hazku ZEE? Koukal jsem už i po brzdách ZEE, ale to nevím, jestli se mi vejdou do rozpočtu. Co říkáte na ZEE kliky? Nebude problém s řetězem, když tam ještě dám časem napínák?

      0 0
      • Pedro404  

        Řetěz Shimano HG-54, kazeta HG-50 11–36 pro co největší rozsah. Kliky v pohodě, nebál bych se ani Deore/SLX, ale šel bych určitě do 170 mm. Brzdy podle mě celkem stačej Deore, ale za 100 eur je to super, pokud sou v cajku. Což ale nezjistíš.

        0 0
        • Mr.Duck  

          Jak na co, podledne kdyz jsem byl na svych Deore brzdach, bal jsem se ze za mnou zacne horet les jak to smrdelo, a ta jistota Saintu tam nebyla – na dalsi XC asi pujdou sainty, nebo aspon icetech desky i kotouce a doufat :) Nemuzu rict, ze by deore neubrzdily, to i docela v pohode, ale mit za mensi priplatek Zee, sel bych do nich.

          0 0
          • Pedro404  

            Bavíme se o českym terénu. Mně se SLX nepodařilo spálit do smradu ani ve Schladmingu (Nice jo, ale vona neumí brzdit), akorát mě bolely prsty. A to mi příde, že když zkoušim cizí jednopístkový Shimana, tak většinou brzděj víc než ty moje.

            0 0
            • Mr.Duck  

              Ono je to ale prave vic o tom boleni prstu nez spaleni. Ja jeste Shimano neupekl tak, aby to nebrzdilo, od starych SLX po nove Sainty. Ale kdyz jezdis cely den z kopce, nemusi to byt ani tak intenzivni a muze to byt klidne moninec, lepsi brzda ti usetri sily a bolest rukou prakticky pokazde. Jasne, s Deore, SLX a podobnymi se to da, a dost pravdepodobne te aspon v ceskych podminkach ubrzdi vsude kde potrebujes, ale pokud ti nevadi trochu vetsi vaha a masna to rozpocet, Zee nebo Saint bude lepsi. Ne proto, ze bys narazel na limit Deore brzd, ale proto ze Zee posune limit tvuj. Myslim, ze maloktery upgrade na kole me prospel tak jako vymena SLX za Saint.

              Ale s tema cizima brzdama je to fakt divny, taky mi prijde ze vsem ostatnim brzdi lip :) A to jim je vetsinou servisuju ja, cili stejne jak ty vlastni!

              0 0
          • Strakááč  

            no já ti nevím :D mě se začalo kouřit z těhdle bzrd za pár kaček ale brzdily jak divý.. nastavení páček to nemá, ani nic dalšího… ale opravdu jsem s nima spokojenej a za 2 roky se ani nezavzdušnily a obě fungují jako nový :D ..

            možná to je taky tím že mám 70kg no :D

            0 0
      • AleZ80  

        Nevím, jakou mají ZEE kliky výhodu, ale přijdou mi zbytečně drahé a 38z převodník velký.

        Zrovna kliky by neměl být problém sehnat na bazaru nějaké zánovní – třeba Deore nebo SLX (klidně trojpřevodník a nechat jen prostřední).

        0 0
    • AleZ80  

      Nevím, jestli zrovna brzdy bych chtěl kupovat na bazaru.

      ZEE brzdy jsou už celkem drahé a k tomu se tu v nějakém vlákně řešilo, že mají nic moc páky (tuším stejné s nějakými Deore), takže si někteří kupují jen třmeny a páky k tomu dávají SLX nebo XT.

      0 0
      • Pedro404  

        Tak pokud nepotřebuješ štelovat vzdálenost páky rukou, tak Deore proti SLX nic neztrácej.

        0 0
    • Marshall  

      Ahoj. Mám (znovu) pár otázek. Tentokrát snad už jen kontrolní:

      1. Force 4v1tímto adaptérem půjde na rozměr 135×10 pevnou osu? Říkali jste, že ano, ale „dvakrát měř, jednou řež“ :)
      2. Na toho Lyrika tenhle olej?
      3. U tý hazky ZEE s klikama ZEE 38z nebude problém, když tam dám napínák? (Aby se mi třeba neutrhla při propružení – v historii BF to tu někdo psal)

      Díky za případné odpovědi :)

      0 0
      • Pedro404  
        1. Ano
        2. Třeba. Nebo motorex fork oil.
        3. Záleží na rozsahu kazety a verzi hazky.
        0 0
        • Mr.Duck  
          1. Neutrhne když nebude mít super krátký řetěz. Zee s krátkým ramínkem pobere 11–40z ve fr verzi, napínák na to nebude mít žádný vliv.
          0 0
          • Carloss  

            jen je potřeba ten řetěz měřit už s napínákem (maximální protažení)

            0 0
        • Marshall  

          Kazeta tu cos doporučil – 11/36. Verzi hazky nevím jak poznat, ale má takový to zlatý hejblátko na přepínání mezi dvěma módy.

          Ono záleží na délce řetězu? A já naivně myslel, že bude fungovat každej 10 sp řetěz…

          0 0
          • AleZ80  

            Abys s tím také něco vyjel, když budeš mít nejlehčí převod 38×36.

            A naopak převod 38×11 s adekvátními plášti možná ani nevyužiješ.

            0 0
            • Marshall  

              Co navrhuješ? :)

              0 0
              • AleZ80  

                Kazetu Sunrace 11–42z a převodník 30, 32 nebo 34z.

                Jaký typ přehazovačky pro 42z kazetu najdeš v tomto vlákně.

                0 0
                • Mr.Duck  

                  Já myslel, že se tu bavíme o freeride?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Myslel…to je zakladni chyba:))))

                    0 0
                  • AleZ80  

                    A to znamená mít dostatečně rychlý převod na cyklostezku a do kopce muset tlačit ?

                    0 0
                    • Atilla  

                      No na ninje žádný stojky stejně moc vyjet nejdou

                      0 0
                      • AleZ80  

                        Obávám se, že ten silný převod bude potřeba právě i na ne-stojkách. :)

                        0 0
                    • Mr.Duck  

                      Jestli se bavime o serioznim slapani do kopce, tak na 36 nebo 42z vubec nesejde a chtelo by to zacit novym ramem. Jestli se bavime o osazeni na Ninju, a na nem jezdeni neceho kde Ninja dava smysl, tak ti 32/11 nebude stacit, 36/11 je tak akorat. Predstav si, ze na FR/DH kolech jezdis v terenu rychleji nez po cyklostezce :)

                      0 0
                      • Pedro404  

                        A já mam na sjezďáku furt 32/11:)

                        0 0
                        • wilda81  

                          32/11 mi na sjezďáku teda nestačilo

                          0 0
                          • Pedro404  

                            Dřív sem na pár místech (napadaj mě teda jenom dvě) vnímal, že bych potřeboval i těžší převod, ale celý minulý léto, kdy sem měl v parkách najeto zatim suverénně nejvíc dní, sem s tim vůbec problém neměl. Velký skoky už tolik neskáču a v bordelu se nešlape. Ale teď, když už mam i trailový kolo a sjezďák je skutečně jenom do parku, tam 36z asi dam.

                            0 0
                        • Mr.Duck  

                          S na nem jezdil enduro zejo beztak :)

                          Me ten rychly prevod na 32/11 chybi i kdyz zrovna nejedu na patnactimetovej gap, ale na takovy to jedno slapnuti mezi dvema koreny kdyz potrebuju trochu pomoct rychlosti a neztratil flow v bordelu, nebo treba abych mel trochu oporu v pedalech.

                          Proste 32/11 je na FR/DH blbost, natoz 32/11–42 :)

                          0 0
                          • Pedro404  

                            Tak záleží jak člověk jezdí rychle, mně na přišlápnutí v bordelu 32–11 zatim dycky stačilo. Záleží co na tom bude jezdit, pokud fak jenom z kopce, tak neni důvod nejít do 36, ale pokud chce někdy i šlapat nahoru, tak bych měl radši 32 než 36. Ale beru teda v potaz svojí starobylou kazetu 11–34, s 11–42 nebo snad i 11–36 bych dal dopředu 36 a neřešil.

                            0 0
                          • Carloss  

                            a co teprve mít na parkovým kole přesmykač.. to už je na kulku mezi oči :)

                            0 0
                      • AleZ80  

                        Musíš jezdit tam, kde to má trochu sklon, abys nemusel přišlapávat. :)

                        0 0
                • Marshall  

                  No já hazku (ZEE – krátký ramínko) už doma stejně mám, takže radši koupím kazetu než kazetu + další hazku.

                  0 0
    • Marshall  

      Co brzdy tyto Sainty? Asi bych musel koupit jiný destičky… Neni to až podezřele levný?

      0 0
      • Pedro404  

        Je to stará verze.

        0 0
        • Marshall  

          Aha, takže radši ne. Stejně by asi byla krátká zadní hadička.

          0 0
          • Pedro404  

            Tak né nutně, myslim, že brzděj slušně, akorát tam nedáš desky s chladičem, což neni žádná velká tragédie, a je trochu větší ****** s odvzdušněnim.

            0 0
            • Mr.Duck  

              Ale zas na to odvzdusneni jsou tolerantnejsi nez novy, vubec bych se jim nebranil. Jen si moc nerozumi s M820 razenim.

              0 0
    • Marshall  

      Půjdou kliky s domkem 83mm na rám, kam se v sériovce dává 73mm? Je to jedno, nebo musím vybírat jen 68/73?

      0 0
      • Pedro404  

        Nepudou:)

        0 0
        • Marshall  

          Přesně to jsem si myslel. Škoda, zrovna jsem našel Sainty za 2500,– :(

          0 0
          • Pedro404  

            To je dost, sem tudle prodal 68/73 sainty za 1800:) Na tvojí/mojí váhu sou podle mě zbytečně těžký, vozim na sjezďáku SLX bez problému, ušetříš prachy i gramy.

            A za ušetřený prachy můžeš koupit nový brzdy místo nejistejch bazarovejch.

            0 0
            • Marshall  

              Ještě k tomu domku pro můj dobrej pocit: Domek se nezmění ani když přidám napínák? Celkem by mě naštvalo, kdybych koupil kliky a s napínákem by se nevešly. Ta dolní trubka kam se šroubujou misky má rozměr (sám jsem měřil) 73mm. Stane se něco, když přidám napínák?

              0 0
              • wilda81  

                Nestane. Napínák dáváš na ISCG (ty 3 šrouby okolo domku) nebo místo jedné z podložek – záleží na typu uchycení napínáku.

                0 0
              • AleZ80  

                Případně můžeš použít tento typ.

                0 0
                • Marshall  

                  Díky :)

                  0 0
                  • AleZ80  

                    Zatím jsem s tím odjezdil 1,5 sezóny a bez problému.

                    0 0
                    • Marshall  

                      Vypadá zajímavě :D

                      0 0
                      • Strakááč  

                        koupil bych ten normální pokud máš v plánu mít vepředu jednopřevodník… tam máš horní vodítko a spodní kladku.. a bez vrchního vodítka by ti to mohlo dělat bordel po nějakým skoku kdybys chtěl zabrat do klik..

                        0 0
                        • Marshall  

                          Jasně že bych radši ten běžnej. Tohle je jen pro případ, kdyby se to nevešlo.

                          0 0
                          • Strakááč  

                            neboj s těma plastovýma vejmyslama se dá pohybovat podle potřeby, pokud tam nemáš vyloženě 40z převodník a víc.. (40tku by to asi ještě vzalo) tak se nemusíš ničeho obávat.. :D .. naper tam 34 nebo 36z převodník + napínák a jezdi už :D

                            0 0
                            • Marshall  

                              kliky budou 38z. Asi mi to možná bude krapet vadit, ale stejně to mám primárně na jízdu dolů. Už jsem objednal většinu – kola, kliky, kazetu, řetěz, sedlo a sedlovku. Teď už „jen“ brzdy + kotouče, pedály (ty asi dám tyto), řídítka (asi Spank SPOON 762), představec ( Truvativ), gripy, pláště a duše.

                              Ještě to nějakej čas zabere.

                              0 0
                              • Strakááč  

                                pedály na kuličkových ložiskách bych nebral.. připlať pár korun a foukni tam lepší ne ? :D já hodně koukal po těhdlech

                                a rodla bych dal širší nevím jak jsi vysokej ale jestli máš ke 190ti cm tak bych se nebál mít pořádný kormidlo -s tím tě nepřekvapí žádná rána odspoda… představec kup z bazaru za pár stovek.. :D gripy mám tyto jsou delší a luxusní design,,, po tejdnu jsem si zvykl, škoda že nemají příruby, ale doporučuju.. a na pláštích taky nešetři to je zááklad.. jináč se můžeš klouzat rovnou po prdeli :D

                                0 0
                                • Marshall  

                                  To ne já chci max 780mm, abych se taky někam vešel. Na těchto gripec by mě tam štvaly ty drážky. Asi to bude mít delší životnost, ale mám radši ucelený gripy.

                                  0 0
                                  • Strakááč  

                                    jaký držáky ? :D myslíš takový ty vystouplý okraje ? ty jsou tam právě že nejlepší… jsou takový měkčí ale teď bych nechtěl jít zpět na tvrdý, protože mě z těhdle po delší době vůbec nebolí ruce..

                                    780mm a 810mm – rozdíl 1,5 cm na každou stranu v průchodu u dveří sice trochu poznáš ale v terénu ti ty 1,5cm z každý strany přebejvat nebudou… nech si říct… s pořádným kormidlem ustojíš velký dardy zespoda i po dopadech to snáž ustojíš..... kup ty 810mm a když si na ně po měsíci nezvykneš tak zkrátit je můžeš vždycky.. :D

                                    0 0
                                    • Marshall  

                                      Né držáky ale drážky :D 1,5 cm moc neni no…spíš mi jde o tu cenu. Jo vím…člověk si řekne že 4 stovky navíc mě už nezabijou. Ale já jsem přesně tohle udělal u každýho komponentu…Hlavní je vybrat brzdy. Psal jsem slovákovi o brzdy ZEE – neodpověděl. Kucimu o XT – prodaný. Dalšímu o Avid CODE R – neodpovídá…nikdo nic. Co říkáte na brzdy SLX? Avidů DB3 se teď taky prodává dost – otázka je proč. Mám ale DB1 a nehorázně mě štve jak ten kotouč pořád skřípe o destičky. To je jak v hororu.

                                      0 0
                                      • Strakááč  

                                        a joo.. drážky.. :D to je právěže pohodlný a v rukavicích se drží uplně lususně.. do tvrdých bych fakt nešel…

                                        rodla skus teda tahdle to tě už nezabije těch 200–300 kč..

                                        kucimu o brzdy nepiš..

                                        SLX brzdy bych vzal.. pro začátek.. časem seženeš třmeny ZEE nebo Saint a necháš si to předělat, pokud tomu budeš dávat kouř z kopce… vzadu by to snad ani bejt nemuselo..a jak spřípe o destičky ?? jako že škrtá nebo když brzdíš tak řve.. ?

                                        0 0
                                        • Marshall  

                                          Normálně když kolo třeba vedeš vedle sebe, nebo prostě se jenom zastavíš, tak tím jak se destička tře o kotouč, tak to vydává odporný vrzavý zvuk. To je ale běžný problém Avidů, jak jsem už od několika lidí slyšel.

                                          Gripy silikonový FORCE. Líbí se mi design, oranžová barva, cena, dostupnost na skladě přímo v ČB a především materiál. Na svém XC mám taky silikonový gripy a jsou fakt pohodlný. Jediná nevýhoda je, že se po čase začnou krapet trhat. Ale to bych nějak neřešil.

                                          0 0
                                          • Strakááč  

                                            nevím, ale podlemě na DH FR kole nemají co dělat silikonový gripy… pořádný gripy, s jistým úchytem… hrubším na omak nevim no .. silikony leda na krosce, horákovi na delší vyjížďky..

                                            0 0
                                      • AleZ80  

                                        SLX s chlazenými destičkami a 203 mm kotouči by s tvojí hmotností mohly stačit. Avidům bych snažil raději vyhnout.

                                        0 0
                                    • Marshall  
                                      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                      0 0
                                    • petr99  

                                      nauč se číst, držáku ;)

                                      0 0
                                • AleZ80  

                                  Ty pedály se nejeví špatně za tu cenu, jestli něco vydrží.

                                  0 0
                        • AleZ80  

                          Jo, je pravda, že nemám jednoplacku. A nestačí mu k tomu 38z převodníku jen horní vodítko? Předpokládám, že ta ZEE hazka má dostatečně silnou pružinu. Horní vodítka se případně dělají s uchycením místo smyku.

                          0 0
    • Marshall  

      Věřili byste těmto řídítkům?

      0 0
    • Marshall  

      Co brzdy XT? Ty už brzdí líp ne? Na bazaru teď jsou nějaký starší BR-M775 za dva litry. Nebo je pořád možnost již výše zmiňované starší SAINT – u nich je problém s tím „potřebují odvzdušnit“. Taky ve výběru jsou novější SLX. U těch se ale bojím, že nebudou brzdit nijak extra – já bych rád měl jistotu, že když se rozjedu tak dokážu zabrzdit s krátkou brzdnou drahou.

      0 0
      • Marshall  

        Tak už mám reakce na moje maily ohledně CODE R a těch SAINT. CORE R mají naprasklou hadici – prý s ní jezdí dvě sezony a neteče. SAINTy prý brzdí velmi málo – jsou zavzdušněné a on prý nemá ani olej ani sadu na odvzdušnění. Oboje z roku 2010. No, tak to teda nevim.

        0 0
        • Marshall  

          Takže zatím to je staré XT vs starší SAINT – zavzdušněné vs CODE R – naprasklá hadice vs téměř nové SLX

          Co byste (ne)vybrali vy? :)

          0 0
      • Smazaný účet  

        delka brzdne drahy je kombinace povrchu, plaste no a brzd :), ale SLX kotvi dobre, myslim ze pedro je mam na sjezdaku, ja na enduru ale poustim to slusne dolu a zatim jistota, jen asi drive zvadnou, ale na limity sem se jeste teda nedostal.

        0 0
      • Mr.Duck  

        Saint. Odvzdusnit je je trivialni, brzdit budou z vyjmenovanych nejlip.

        0 0
        • Marshall  

          Potřebuji na to nějakou sadu, nebo to jde udělat nějak „prasecky, ale účinně?“ Jsou z roku 2010.

          0 0
          • Pedro404  

            Stačí obyčejný lékařský stříkačky s hadičkama.

            0 0
            • Strakááč  

              tak nějak jsem odvzdušňoval kamarádovi brzdy na motorce… prostě větší stříkačka, hadičky a elektrikářská páska a jedeš… :D jednoduchý.. ty jejich sady jsou zbytečně drahý ..

              0 0
      • AleZ80  

        Ty XT jsou jeste model před přepracováním Shimano brzd. Od 675ek by SLX měly mít dle testů stejný účinek jako XT a rozdíl by měl být jen v tom, že XT mají šroubkem chycené destičky a lepší nastavování páky.

        0 0
        • AleZ80  

          A nevím, jestli se vyplatí kupovat jeté SLX za 2000, když nové jsou pod 2700.

          0 0
          • Marshall  

            Jo to bych asi taky koupil ty nový. Ty CODE R s naprasklou hadicí nechci, ty XT jsou teda až moc starý. Takže teď už jen nové SLX vs Saint zavzdušněné 2010.

            0 0
            • Pedro404  

              Zavzdušnění jako takový sral pes, odvzdušňovací sadu bys stejně měl doma mít, je to rutinní zákrok. Spíš bych se bál toho, že to má prostě 6 let. Týpek si může myslet, že choděj blbě, protože sou zavzdušněný, ale úplně klidně můžou chodit blbě, protože pouštěj olej.

              Osobně bych šel do novejch SLX.

              0 0
              • Marshall  

                To je druhá věc o které jsem s vámi chtěl pohovořit. 2010 přece jenom už je nějakej ten pátek zpátky. Kluci tady mají dráhu dost o držku a stejně jeden z nich má mechanický tektra vzadu. Takže si myslim, že SLX nebude problém. Žádnej pirát trailů zatím nejsem, takže mi asi budou stačit – teda pokud nebrzdí hůř než obyčejný Avid DB1.

                0 0
            • Smazaný účet  

              reknu to asi tak, „co neubrzdis, to neukecas“. Ber nove a mas jistotu. 6 let uz je opravdu moc, mozne jako na nejake kolo na pojizdeni proc ne, ale pro tvuj ucel ee.

              0 0
    • Marshall  

      Dobře, takže k těm novým SLX. Nebude doufám problém, když na ně dám 203mm kotouče, že ne? Stačí akorát sehnat správnej adaptér – je to tak?

      0 0
      • Pedro404  

        Je to tak.

        0 0
        • Marshall  

          Je rozumné dát dopředu i dozadu 203mm kotouč, nebo 203mm jen dopředu a dozadu 180mm?

          0 0
          • Strakááč  

            jak chceš.. jestli tě nevyjde zadní 203mm nějak extra draho nebo o stovku nebo dvě dráž i když započítáš adaptér tak nejni co řešit..já bych ho tam napral.. ikdyž by bejt neusel… váhy na něm → (180mm) moc neušetříš ani peněz moc ne tak proč tam nedat 203mm kotouč :D

            0 0
            • Marshall  

              203mm stojí stejně jako 180mm, adaptéry přední i zadní oba stojí okolo 150,–. Ale i když mám na XC 160mm kotouč, tak musím brzdit hodně zlehka, pokud nechci jít do smyku.

              0 0
          • Pedro404  

            Podle mě to je prakticky jedno. 203 bude sice líp brzdit, ale otázka je, jestli to je vzadu potřeba.

            0 0
          • Carloss  

            pokud kupuješ novej, tak dej 203 i dozadu.. nemá smysl se okrádat o výkon.

            0 0
            • AleZ80  

              Ten výkon vzadu asi nebude potřeba, ale mohl by se méně zahřívat. Pokud by se zlepšila situace a Maršál se chtěl rozšoupnout, tak na superstarcompo­nents.com mají chlazené plovoucí kotouče s oranžovým unašečem. Samozřejmostí je možnost dokoupení oraňžových šroubků, sintrovaných destiček s chladičem (4 páry za 30 Liber) a mají také oranžové gripy s objímkami.

              0 0
              • Marshall  

                Ooo to by bylo pěkné. Ale 1000,– za kotouč je zatím pro mne dost. Takhle koupim kotouč za 300,– jeden + doprava by mě asi vyšla draho.

                Na třmeny SLX se můžou dát destičky s chladičem?

                0 0
                • Atilla  

                  Ty desky s chladičem jsou pěkně drahé, to už má podle mě větší smysl ICEtech kotouč, nebo brzdit, tak abys nevařil.

                  0 0
                • AleZ80  

                  Třmen je tuším stejný jako u XT, jen jsou destičky u SLX chycené závlačkou a u XT šroubkem (myslím, že lze dokoupit a použít i na SLX), takže by neměl být problém s použitím chlazených destiček do SLX. Doufám, že to tak je, protože bych to sám chtěl časem zrealizovat.

                  0 0
          • wilda81  

            Dozadu 180mm. S 203mm budeš každou chvíli ve smyku.

            0 0
            • Marshall  

              Tak jo, dozadu dám 180.

              0 0
            • Mr.Duck  

              Zas neprehanej, nejsme preci silnickari :) Ja mam vzadu 203 na Saint a nemam s tim problem. Naopak se 180 dozadu trochu bojim na delsi sjezdy. Na XC s Deore mam 180 a na sjezd to neni co bych si predstavoval.

              0 0
              • Atilla  

                Až pojede do BC, tak si je tam může dát:)

                0 0
                • Mr.Duck  

                  Nemyslim, ze na XC jezdim o tolik vetsi sjezdy, nez jsou v cr v bikeparcich. A pocitam, ze do parku s tim bude obcas jezdit, tak nevidim duvod tam davat 180. Pokud teda nema prsty ze dreva :)

                  0 0
                  • Carloss  

                    Taky nechapu proc davat na sjezdak kotouc mensi nez 203mm.. kdyz clovek sedi na zadnim kole, tak ten brzdnej ucinek vyuzije (mam 100kg) ale mam 203 i na xccku..

                    0 0
                  • Atilla  

                    Zatím mi všude stačila 180mm i v EU parcích, ale každý dle svého…

                    0 0
              • wilda81  

                V momentě kdy tam dá nějaké „binární“ brzdy, tak je 203 prostě na škodu a větší službu udělá menší kotouč. Se Sainty je to díky jejich postupnému účinku pohoda, ale ty si tam on těžko koupí, když tu řeší cenu komponentů.

                0 0
                • Pedro404  

                  Tak ty SLX, do kterejch pude, maj dávkování taky v cajku.

                  0 0
                • Mr.Duck  

                  Ale on psal, ze tam da SLX, nevidim problem. Brzda co by se nedala rozumne davkovat s 203mm kotoucem by tejne byla na vyhozeni:)

                  0 0
                  • wilda81  

                    Právě! Vozil jsem vzadu několik brzd (co si vzpomínám tak min. Deore, SLX, Avid 3, 5, 7, Code, X0 Trail, Zee, Saint…). S velkým kotoučem většina z nich prostě nefungovala (alespoň podle mých představ). Na plnokrevnem DH stroji si Saint/Zee v kombinaci s 203 dokážu představit, ale když se 180 vzadu máš dostatečný výkon, lepší modulaci, menší problémy se skrtanim, tak proč tam mermomoci cpát větši? Snad jen kdyby měl problémy s prehrivanim, ale to v parcích v ČR snad nejde. Max někde v horách při sjezdech do údolí.

                    0 0
      • Marshall  

        Hadičky 100mm a 170mm bude asi dost dlouhý co? Dá se s tím jezdit, nebo se musí zkrátit? Abych se do nich při jízdě nezamotal :-)

        0 0
    • Marshall  

      Teprve pár hodin od doby, kdy jsem vše objednal a už se vyskytly komplikace. Mnou objednané pedály prej nemají. Dostal jsem na výběr z několika alternativ, ale mám malý zmatek v závitech. Na výběr je závit 1/2 a 9/16. Na wikipedii píšou, že 9/16 se používá jen málokdy. Tak by mě zajímalo, jakej mám vzít. Ale u toho píšou, že 9/16 je běžnej, tak asi ten ne?

      0 0
      • Pedro404  

        9/16 je standardní, kde na Wiki píšou něco jinýho?

        0 0
        • Marshall  

          Pardon, už jsem se také dočetl.

          No na Wiki mají přímo toto: Whitworthův závit -„V České republice se tento závit používá jen výjimečně při opravách starých zařízení nebo strojů

          0 0
          • Strakááč  

            objednáváš je ? , nebo ne ? :D

            0 0
            • Marshall  

              Né, ty jsou přes rozpočet. Ty GIANTy v Dookie neměli, tak jsem je objednal z jinýho shopu.

              0 0
              • Strakááč  

                a představec už jsi objednal ?? tenhdle bych bejt tebou vzal

                0 0
                  • Strakááč  

                    jo, to vím… :D já jsem na ali nikdy neobjednával a nevím kolik stojí poštovný… :D mě se zdá že ten jamull kupuje z ali levně a pak tady prodává dráž no „skoro“ všechno co jsem se díval…

                    0 0
                    • Ralan  

                      Je to tam takovým velkým napsané, že free shipping to CZ ;)

                      0 0
                      • Strakááč  

                        njn .. já z číny nikdy nic nechtěl tak jsem tam ani nelez ani nezjišťoval cenu dopravy :D

                        0 0
                • wilda81  

                  fakt bys tomu věřil do parku?

                  0 0
                  • Strakááč  

                    asi věřil.. ale víc bych věřil tomu, kterej mám .. ten je masivní.. :D

                    0 0
                  • Carloss  

                    hele taky jsem si jeden objednal za něco málo přes kilo a vypadá celkem v pohodě (kvalita zpracování mě až překvapila) ale mám to na XC kole.

                    0 0
                    • wilda81  

                      Nebavím se o XC. Fak byste oba na tom jezdili v parku, v klidu dávali dropy apod.? Asi se mám moc rád, než abych kvůli ušetřené pětistovce riskoval, že se kvůli Číňanovi někde rozsekám.

                      0 0
                      • Carloss  

                        no, vzhledem k tomu jakou jezdím v parku plívu, tak bych se toho u sebe ani moc nebál.. mám i brzdový adaptéry z číny a 780mm řídítka od force.. to abych si v číně objednal i vak na mrtvoly :) ale shrnu to tak- já to vozím, ale nikomu to necpu. Mnohem větší strach bych měl z komponentů na kteráý jsem to při pádu zahodil a pod., ale to bych musel měnit kolo každej rok.. ( což je samo ta nejlepší varianta)

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        To prijde s vekem:)))

                        0 0
                      • Strakááč  

                        asi ne ale když jsem pokukoval po novým tenkrát, tak jsem ho chtěl .. ale nakonec vyhrál ten, co mám.. protože se mi víc líbil.. :D ikdyž byl o 1200 dražší :D

                        0 0
                    • Pedro404  

                      A má to těch udávanejch 127 g? To mi příde celkem málo na poměry DH představců, ale z fotky úplně útle nevypadá. Eště je otázka, jestli to můžou vyrábět nějakej slabší než zavedený značky (třeba z nekvalitního hliníku? netušim).

                      0 0
                      • Carloss  

                        nevím, nevážil jsem.. o víkendu jedu testovat na rychlebky, tak jestli už se tu nikdy neukážu, tak stál za hovno :) původně jsem ho koupil na XC HT ale vyzkoušel jsem ho dát na culta (dovolí to dát řídítka ještě o znatelnej kus níž) a už tam zůstal.

                        0 0
              • Marshall  

                Představec tento: http://www.dookie.cz/…2289-c-1258/

                Mimochodem, nevíte jakou má představec cca výšku? Jde mi o to, jestli mi bude stačit 3,5 cm krku vidlice.

                0 0
    • Marshall  

      Zdravím :-) Díky mnohokrát za vaše rady, komponenty už jsou objednané, přiští týden snad dorazí i zbytek. Teď už řeším „finální“ úpravy.

      Potřebuji zkrátit hadičky. Nechce se mi kupovat celý litr minerálního oleje. Dá se sehnat nějaký menší množství (třeba v servisu do stříkačky)? Nebo můžu koupit toto?

      Taky řeším jakou olivu s trnem. Jestli SMBH59 nebo SMBH90

      0 0
      • Pedro404  

        Do Shiman se dá použít hydraulická kapalina LHM plus do převodovek citroenů. Já používám bez problému Total LHM plus, litrovka stojí do 150 a máš to na doživotí.

        U těch oliv záleží na tom, co máš za hadičku, jak tam píšou. Vzals ty SLX?

        0 0
        • Marshall  

          Jojo mám nové SLX. Na hadičce jsem číslo nenašel. Je ale možné, že jsem to přehlédnul.

          0 0
        • Mr.Duck  

          Nevim co je na tom pravdy, ale cetl jsem ze lidi meli v novejsich shimanech s lhm problemy snad s tesnenima nebo zavzdusnovanim, a ze to origo kapalina vyresila.

          Vzhledem k tomu, ze ti litr vydrzi par let jestli budes servisovat 2–3 kola, podle me nema smysl na tom skrtit a radsi kupuju original.

          0 0
          • Marshall  

            No konec konců jestli dám 2 stovky navíc za kvalitu, tak to rád udělám. Ty olivy jsem už asi našel. Na shopu kde jsem je kupoval píšou „brzdová hadička XT SM-BH90“, takže asi logicky tuhle.

            0 0
          • Pedro404  

            To je zajímavý, dyk to má bejt to samý, ne? Z hlediska ceny to fakt nemá smysl řešit, já za cca tři roky spotřeboval možná půl litru LHM plus, esli vůbec. To to Shimano snad vyzkoušim, jestli mi brzdy začnou líp makat:)

            0 0
            • Mr.Duck  

              Melo by to byt ± to same. Presne to same to nebude, jake jsou rozdily, a jestli na nich opravdu zalezi, nebo je to jen hoax, to nemam tuseni. Mineralni olej je konec koncu dost siroky pojem, ale LHM jsem sam pouzil parkrat kdysi ve starych brzdach. Jestli jsem zaznamenal nejaky rozdil uz nevim, nicmene za tech par supu rozdilu me moc nestoji za to to resit.

              0 0
      • baboon  

        Já vím že je to hodně „naprasáka“, ale při troše šikovnosti se to dá zkrátit bez odvzdušnění. :)

        0 0
    • Marshall  

      Tak kolo mám už postavený. Jsem zatím spokojen, jen mě udivilo, že když jsem sjížděl schody, tak hned spadnul řetěz. Netušil jsem, že ten napínák je tak třeba.

      U vidlice mě teď začaly zajímat komprese. Připadá mi, že ať otočím HSC i LSC jakkoliv, tak se nic neděje. Když to na místě propružím, nepoznám rozdíl. To asi nebude OK co?

      0 0
      • Marshall  

        Najde se tu někdo kdo mi to prosím vysvětlí? O kompresích jsem četl. Vyplynulo mi z toho, že rozdíl poznám, když pojedu rychle přes drncáky. Tak jsem to zkusil, otočil jsem kolečkama jedním směrem na doraz, shodil gumičku abych viděl kam do zdvihu zajela a přejel jsem to. Pak jsem otočil kolečka na druhou stranu, opět shrnul gumičku a přejel. Žádný rozdíl jsem nezaregistroval. Jestli je to kaput, dá se to nějak spravit? Díky

        0 0
        • Carloss  

          Co je za vidlu? Nechce se mi louskat cely vlakno. Jako prvni bych zkontroloval mnozstvi a stav tlumiciho oleje

          0 0
          • Marshall  

            Je to Lyrik RC2 DH. Podle němce od kterýho jsem to kupoval byla servisovaná (nevím jestli i olej) v létě 2015. Já osobně to nekontroloval, ale chystal jsem se na to.

            0 0
      • Pedro404  

        HSC při propružení na místě podle mě moc nepoznáš, ale LSC by měla vidli značně přitvrdit v celym zdvihu.

        0 0
        • Marshall  

          Vůbec nic jsem nepoznal. Může to dělat ten olej? Vidlice se jinak chová normálně, dle mého názoru fakt dobře zobe i menší kamínky. Né že bych nějak často točil s kolečkama na korunce, ale mám rád, když všechno funguje jak má.

          0 0
          • Pedro404  

            Asi ho tam může bejt málo. Na kontrolu stačí vyšroubovat horní zátku (patronu) tlumicí nohy, budeš moct zkontrolovat, esli točítka na patroně fungujou a zavíraj správný dírky, a z tý nohy vidle pak vyleješ tlumicí olej a uvidíš, jestli tam bylo správný množství.

            0 0
            • Marshall  

              Jo až koupím olej, tak se do toho pustím. Taky je ale dost možný, že jsem takový dřevo a nepoznám to. Já na celopéru včera seděl prvně :D

              Na vidlici je znát odskok, tak jsem čekal, že komprese se projeví podobně brutálně.

              0 0
              • Atilla  

                Jestli jsou komprese, na Lyriku stejné jako u Totema RC2 DH, tak ty polohy na parkáči moc poznat nejdou. Ale při jízdě to funguje, ale nečekej nastavení do nesmyslných pozic jako u foxu.

                0 0
              • AleZ80  

                Taky si myslim, ze HSC bys na miste poznat nemel. Co to bylo za nerovnosti a kolik zdvihu jsi tam vyuzil ?

                1. Nemyslim si, ze by ti na schodech mel spadnout retez, kdyz nemas napinak. Prehazovacku mas z bazaru ? Jestli uz neni slaba pruzina.
                0 0
                • Marshall  

                  Mě to taky překvapilo. Jediný co je z bazaru jsou pláště (dost jsem se spálil), hazka + řazení a vidlice. Že by pružina byla KO se mi nezdá, mám co dělat abych jí rukou natáhl.

                  Nerovnosti asi 10cm hrboly (rozbitá polňačka – těch je u nás dostatek :)) a do zdvihu tak do 1/3. Možná je krapet tvrdší, protože jsem to zatím nafoukal jenom podle tabulky na vidlici.

                  0 0
                  • AleZ80  

                    V 1/3 zdvihu by se ještě HSC projevit neměla. Ta je tam kvůli velkým rázům při skocích apod., aby to nelítalo na doraz.

                    0 0
                    • Mr.Duck  

                      Může se projevit i pro méně využitém zdvihu, je o rychlost, jakou se do toho zdvihu zarazí. Ale když nad tím tak přemýšlím, asi těžko dost rychle na hsc jestli víc do zdvihu nejde za celou dobu, jestli to dobře chápu co píše :)

                      0 0
                    • wladeq  

                      HSC funguje po celem zdvihu, a jak psal mr.dák, u LSC vidlice neni tvrdsi, jak si hodne lidi mysli, akorat ta komprese dyl trva. HSC na parkplatzu asi poznas, ale musis tu vidli znat. LSC bys poznat mel, vidli se nechce do zdvihu, je proste tupa

                      0 0
                    • Marshall  

                      Takže proti mi dneska při malé náloži zajela tak snadno skoro až do konce. :-) Měl jsem moc otevřenou HSC

                      0 0
    • Marshall  

      Možná to bude lepší napsat sem, než do komentářů pod můj bajk. Má tu někdo představec WAKE? Mě se zničil po 3 dnech cca používání. Strhl se v něm šroub, jak to nevím. Vždy si dávám pozor abych šroub nestrhnul. Navíc není stržený šroub, ale závit přímo v představci. Když jsem vytahoval šroub, v jeho závitech byl materiál. Teď si musím koupit novej…co tenhle? CHci co nejlepší poměr cena/výkon. Co TRUVATIV Hussefelt? Alespoň by mi ladil k sedlovce.

      0 0
      • Pedro404  

        Hussefelt je taková levná klasika, ale těžítko.

        0 0
      • allrose  

        opravdu bytelný,ale 250g v (60cm)…volný, osobně v Praze za 400,– 1× použitý :-)

        0 0
      • Marshall  

        Teď když to po sobě čtu, tak se stydím. Napsal jsem to jako prase :D Pardon.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.