• Specík

    zdravím, chci se zeptat, lze nějak jednoduše přestavět vidlici Fox 36 Van 160 RC2 FIT na 180mm ? Teoreticky jen pružina, ale nevím jak je to u foxe s patronou. Nebo to má úplně jiný střeva ? Jezdil jsem jen RS a to je skládačka.

    Můžu ji mít za dobrý peníz, ale 160 je málo :)

    0 0
    • kubad  

      Nova delší patrona, cenové masakr

      0 0
    • goofy  

      Ne.

      nové vnitřní a vnější nohy a delší patrona a plunžr… Stačí se na ty vidle na fotkách podívat a musí to být jasné. :-)

      0 0
      • Specík  

        Aha :)

        Ještě se rozhoduju mezi novým 36 VAN 180 (obyč vereze) nebo 36 180 Float RC2 kashima.

        Radši bych pružinu,je i o dost levnější, ale zase bez kompresí..

        Lyrika na vzduchu jsem měl (RC2), nebyla to špatná vidle, ale do parku to už nebylo ono, buď se moc propadal do zdvihu nebo jsem z něj byl vyklepanej.

        0 0
        • logoman  

          Chces kupovat toho novyho floata 650B?

          0 0
          • Specík  

            ee klasiku 26 – FOX 36 FLOAT 180 RC2 FIT QR20 2013 KASHIMA

            • ten VAN by byl téměř o půlku levnější, akorát bez kompresí a beztěch parádních nohou :) Ale za ty prachy ..
            0 0
            • kali222  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
            • Tomáš  

              Na bazaru se tady válí Float 180 RC2, 3 měsíce starý, prodejce je spolehlivý ( ADROIT – mám od něho rám ), cena bude asi příznivá…

              0 0
              • kubad  

                Pidi krk bude problem

                0 0
                • Tomáš  

                  Jo, to je hodně krátký, S-ko 601 má opravdu nízkou hlavu.

                  0 0
              • Specík  

                díky, to jsem si nevšimnul, už ho sháním. Délka sloupku už by byla hraniční, ale pokud by byla rozumná cena :)

                0 0
          • kubad  

            Toho nového 170mm 650b bych mel :)

            0 0
            • logoman  

              Ja ti vcera psal mail. Cena je asi heavy brutal masakr co? :-D

              0 0
              • kubad  

                Není :)

                Zítra budu v cz ozvu se

                Hod me do mejlu telefon

                0 0
                • logoman  

                  Ja psal ohledne pika. Zda jsi nepredelaval bafoonova na jiny zdvih a nezbyla ti ta tycka :-) pokud jsi ji predelaval kde jsi ji sehnal, zda na http://www.mountainbikes.net/ nebo se da sehnat i u nas?

                  Tu cenu teda radsi znat NECHCI :-) …

                  0 0
        • Tomáš  

          Jestli jako obyčejnýho bereš R-ko, tak to chodí moc pěkně a když víš, co chceš, tak přenastavit komprese jdou, ale holt ne jednoduše no.

          0 0
    • Specík  

      Ještě jedna technická, zkusím to nacpat sem.

      Mám rám statuse 2 – má hlavu 1/5 s integrovaným hlávkem 1/5 v kterým jsou nalisovaný redukce na 1/8.

      No a když tam chci nacpat tapered vidlici, stačí dole vyhodit ty redukce, dát 1/5 ložisko s kroužekm na vidlici. Nebo to tak jednoduchý není a musí tam přijít ložisko vně rámu?

      Protože co jsem koukal tak Status 1 s tapered vidlí má nejspíš dolní ložisko vystrčený, teda alespoň podle fotek to tak vypadá.

      0 0
      • Georrge  

        záleží na jaké hlavové složení je rám dělaný (integrované, semi integrované, nebo neintegrované), ale pokud to má semi nebo integrované a dolní část 1/5 tak budeš mít ložisko vevnitř (asi tak jak máš teď) a akorát vyhodíš tu redukci.

        0 0
        • Specík  

          Tak kecám – v 1/5 hlavě je tlustý hlávko na 1/8 (vypadalo to jako 1/5 redukovaný).

          Půjde tam nacpat nějaký tapered, který bude schovaný v rámu ?

          Právě mě zmátlo že Status 1 má ložisko v ně rámu (u tapered vidle).

          Už jsem z toho jelen :)

          0 0
          • kali222  

            Domnívám se, že ložisko ve spodní části hlavy bude muset být venku při použití tappered krku. :) Tedy spodní miska EC49/40.

            0 0
            • Specík  

              a sakra. Takže potřebuju krk nejmíň 17,5cm – takže ta z bazaru tam nepůjde. To je hlávek a trubek, dřív to bylo jednodušší :)

              Díky.

              0 0
              • kali222  

                Nevím, kolik ta jetá vidlice má dlouhý krk, ale extrémní kombinací by to mohlo být na cca 165mm, ovšem jestli to za to stojí.

                0 0
                • Specík  

                  Má 165 už se to tu řešilo, když jsem to měřil s představcem a jednou tenkou podložkou tak by to bylo OK (u schovaných ložisek). Ale s timhle hlávkem už by to bylo bez podložky a tak v půlce představce, to raději pokoušet nebudu, když to chci primárně do parku :)

                  0 0
                  • kali222  

                    Tak jsem to nemyslel. Extrémní kombinace = nízká hlava (třeba acros oem a použít z ní pouze spodní část) a nižší představec(spank, nebo dmr). Pakliže má hlava 120mm, mohlo by to vyjít.

                    0 0
                    • Specík  

                      To už by musela bejt hodně zajímavá cena, abych takhle laboroval :) Uvidíme, zatím jsem se nedovolal ani nedopsal. Ano, čistá hlava má 120mm přesně.

                      0 0
          • Georrge  

            ty máš tedy hlavu jako je ta třetí na tomhle obrázku, což znamená, že schované jen hlávka na 1/8, na tapered vidlici musí být ložisko venku… bohužel. Výrobců co tyhle hlávka dělají je několik, možná pokud koupíš to nejnižší (nejsou všechny stejně vysoké) tak ti to s délkou krku vyjde. Tyhle hlávka ale bývají docela drahé.

            0 0
    • TomPub  

      Zdar borci,

      ted mi volali od sveca, kde mam na repasu vidlu, ze je tak na vyhozeni do kosa, odesla patrona. Mam starsi model Fox 36 VAN 160 RC2, odhad rok 2010…nevali se nekomu doma patrona na prodej? Mohli by mi tam dat patronu pro verze R, ale tam nejde nic pak pastelovat.

      Diky.

      0 0
      • jezo  

        Kdybys nevyresil patronu, muzu nabidnout Lyrika RC2DH v peknem stavu.

        0 0
      • kOmE  

        Co ti na te patrone odeslo?

        0 0
        • TomPub  

          nedokazu to moc rozumne popsat, ale jak jsou utazeny obe komprese, tak tam dochazi k velkymi tlaku a z te patrony to vytlacilo nejaky tesneni (volali mi dnes od sveca), udajne to je odepsany, taky je to hodne stara vidla, tak asi ani nejsou na vse dily.

          0 0
          • Zdyn  

            Kdyby jsi se toho Vana pek zbavoval,za nějaký malý :) peníz, tak bych měl zájem.

            0 0
            • TomPub  

              Kyvnul jsem na downgrade a vysledek bude Fox 36 160 R…jiny varianty jsou hodne nakladny, takze prozatim neprodavam :)

              0 0
      • Vencik  

        Tyjo to docela koukam, ze utazeni obou kompresy udela tohle (vozim to skoro podobne:D), este zajmavejsi ze to borci od Svece nedokazou opravit..

        0 0
        • TomPub  

          Poslou mi to i s poskozenou patronou, tak to nafotim a pridam sem at je videt co to nadela. Duvod, proc to nejde opravit neznam, ale ja odhaduju, ze uz nejsou vsechny nahradni dily na tak starej kousek.

          0 0
      • TomPub  

        Tak poskozena patrona je tady. Pokud bude zajem udelam lepsi foto.

        0 0
        • goofy  

          Vždyť to je jenom vytlačený kompresní měch, ne?

          0 0
          • Vencik  

            taky mi to prijde jako „banalita“ ale asi ne kdyz to neopravili.. nebo?

            0 0
          • TomPub  

            Rekli, ze to nejde…a s nulovyma znalostma jsem nedokazal klast otazky, proc to jako nejde :)

            0 0
            • goofy  

              Zkus to rozebrat a vytáhnout. a zkontrolovat, jestli se nerozpadlo i něco vevnitř. Pokud ne, tak vytáhni ten kompresní měch z té R-kové verze, naplň patronu a máš vyřešeno… :-)

              0 0
        • kOmE  

          Ze by jim dosly náhradní dily. Tohle je banalita.

          0 0
          • kubad  

            tohle asi jo, ale že by něco uvnitř?

            0 0
            • Vencik  

              Jn, kdyby to byla jen takovahle blbost, tak by to asi dali do cajku, ale je mi divny ze zrovna svec nema nahradni dily na patronu, anebo nedokaze sehnat..

              0 0
              • Atilla  

                Prosím tě, potom co jsem slyšel co za lidi dělá servis vidlic u autorizovaných dovozců RS a Fox a jak to kolikrát doprasí, tak se nedivím.

                0 0
    • metr-x  

      Ahoj, Trochu to tady oživím.

      pár týdnů zpět jsem posílal na reklamaci FOX 36 Float Performance elite – praskalo ve vnitřních nohách, vyměněno za kashima vnitřní nohy – tudíž z toho udělali factorku – paráda, maximální nadšení.

      Problém nastal, když jsem vidlici nafoukal na svých obvyklých 70 psi, vidlice má šílený sag a dostat ji na doraz není nic těžkého. Musím ji mít fouklou na 110 psi, abych nechodil po dorazech, ale zase je tupá ze začátku zdvihu.

      Nemá někdo zkušenost s tímto problémem? Asi to stejně pošlu do švece, ať to kluci zkusí vyřešit.

      Díky za případné odpovědi.

      0 0
      • Atilla  

        Neboj i ty kashima nohy budou za chvilku vrzat:)

        0 0
        • pavlik6022  

          přesně tak, třetí měsíc cekam až naskladni vnitřní nohy aby mi je v ramci záruky vyměnili . Doufám že to pomůže a zbaví mě hudebniho doprovodu pri slapani: )

          0 0
          • Atilla  

            Hele kámoš je teď měnil a za 3 týdny to dělá zase

            0 0
            • kOmE  

              Předpokládám, že se jedná o ten aktuální typ, já mám předchozí model na 180mm jeste s těmi prodlouženými nohami a to nic nedělá.

              0 0
      • Spider_29  

        Řešení se jmenuje spacer a trvá asi 3 minuty :-).

        0 0
      • pavlik6022  

        pokud by jsi chtěl měnit progresivitu tak mám nějaké volume spacery na 2015

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.