EUROPEAKS 1: 1600KM SILNIČNÍ BIKEPACKINGOVÝ ZÁVOD OKOLO RAKOUSKA

1 nepřečtený
 • cizanecek15

  Ahoj všem silničářům, kteří mají rádi jízdu v Alpách a chtěli by se na začátku srpna projet v trochu závodnějším tempu po Rakousku…

  „EuroPeaks #1: To nejlepší z Rakouska" je organizovaná silniční bikepackingová vyjížďka (nebo závod, jak to kdo pojme) bez zabezpečení se startem ve Vyšším Brodě a cílem na kopci Gaiisberg u Salcburku, v délce cca 1600km, s převýšením přes 33000m, vedoucí přes významná horská sedla a okolo atraktivních turistických zajímavostí západní poloviny Rakouska (a okrajově Bavorska).

  Účastníci vyjížďky na trase postupně překonají 17 horských sedel v nadmořské výšce přes 1400m, včetně legendárních vysokohorských silnic Grossglockner­strasse nebo Zillertallstrasse, cesty k ledovci Kaunertal nebo na Kitzbuhel Horn. Kromě náročných stoupání si účastníci zaručeně užijí také jízdu přes města Hallstatt, Zell am See nebo Innsbruck, okolo jezera Königsee nebo Krimmelských vodopádů, a po dojetí do cíle pak budou mít dostatek času si už v poklidu projet Mozartův Salcburk. Trasa vyjížďky je pevně daná a vede primárně po silnicích nižší třídy a vyasfaltovaných cyklostezkách.

  Vyjížďka je součástí seriálu Solo Challenge Cup. Zájemci si ji mohou projet buď jako závod s hromadným startem v sobotu 1.8. v 7.00 z Vyš­šího Brodu, nebo jako sólo výzvu kdykoliv až do 31.10. Cíl vyjížďky je na vrcholu kopce Gaisberg, cca 10km od Salcburku.Limit pro dojezd do cíle není stanoven. Cestu na místo startu/domů si účastní řeší sami.

  Průběh vyjížďky a počínání všech účastníků bude možné sdílet a sledovat prostřednictvím skupiny v aplikaci WhatsApp, přes kterou budou účastníci povinni informovat ostatní o své aktuální poloze, resp. po dosažení pořadatelem stanovených bodů trasy.

  Startovné v rámci závodu s hromadným startem je 500 Kč, poplatek za poskytnutí trasy a možnost absolvování vyjížďky v rámci seriálu Solo Challenge Cup 200 Kč.

  Maximální počet účastníků: 30

  Více informací, pravidla a bližší popis trasy na webu:

  http://ultra-bike.cz/…ks-rakousko/

  Nástřel trasy poskytnu bezplatně po vyplnění registračního formuláře:

  http://ultra-bike.cz/…ne-vyjizdky/

  FB stránka:

  https://www.facebook.com/…20939483944/

  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.