Epicon RLD 2008 - náhradní díly

8 nepřečtených
  • obda

    Tak se mi dneska při servisu podařilo u vidlice Epicon RLD 2008 přetáhnout (a zalomit/ustřihnout) dutý imbus který dole drží pístnici tlumiče :( Nechápu, vidlici jsem servisoval už mockrát a myslel jsem si, že mám v ruce dostatečný cit :( M2l jsem pocit, že ještě shrnuju tu teflonovou pásku, a ono už ne … Jelikož netuším, jak bych z pístnice dostal zbytek dutého šroubu (je celý uvnitř), zkusil jsem hledat náhradní díly na netu. Nicméně tlumicí patrona je k sehnání až od modelu 2009 :( Nemáte někdo tip, co s tím? Neválí se někomu doma rozbitej tlumič/vidlice? (potřebuju jen tu pístnici) Matici jsem už na netu našel …

    0 0
    • obda  

      A ještě dotaz – patrona pro Epicon 2009–2011 vypadá na obrázku hodně podobně. Netušíte někdo, jestli je s 2008 zaměnitelná?

      BTW když mám patronu vyndanou, tak na začátku zdvihu (tj. v max. délce vytažení) stejně docela drhne, takže výměna je možná na místě tak i tak.

      0 0
    • Georrge  

      někdy v rozmezí 2008–2010 se změnily patrony, nevím přesně kdy (a jestli to byl modelový rok, nebo prodejní). Ideálně když hodíš fotku té patrony, co máš teď.

      Ale vypadá to, že jestli 2009–2011 mají stejnou, tak právě 2008 je poslední s tou starou a nebude to pasovat…

      0 0
    • hovanec  

      Ty patrony budou sedět, nevidím důvod, proč by neměly, pokud je to stejný závit.

      0 0
    • obda  

      Tak knoce dobrý, všechno dobré – panika odvolána. Ráno moudřejší večera, tak jsem se v tom trošku porejpal a zalomený šroub vyndal :) Nový šroub objednaný. A dopoledne jsem místo na bajka šel na silnicu. Poučení pro příště:

      • Neservisuj vidli po půlnoci ;)
      • Když už servisuješ, vem si momenťák.
      • Nikomu se nesměj, že má v rukách nas*aný. Nikdy nevíš, kdy na tebepřijde řada (tohle byl můj první přetažený šroub za mnoho let zpátky).

      A nějaké info, kdyby měl někdo podobný problém:

      • Rozkresy vidlic jsou tady
      • V roce 2008 byla ještě starápatrona (FUN021–12) (v Epiconu 2008 je stejná)
      • V roce 2009 přišla novápatrona (FUN021–11)
      • Podle výše uvedených odkazů se liší horním průměrem (29.6 vs28.6 mm). V roce 2009 se měnily vnitřní nohy z oceli na hliník.
      • Náhradní díly na Suntour mají v bike4u.cz

      Díky všem za reakce.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.