• RRbiker

  Anketa: zajímalo by mě, jaké mají bikeři (biobikeři) pocity , když je předjede do kopce e-biker . Např.Nasranost , že je rychlejší, závist, že má drahé e-kolo , opovržení, že si dovolil taky jet po horách, nebo něco jiného? Je to samozřejmě v situaci , kdy jedu slušně a slušně pozdravím a na oplátku je mi jen kyselý obličej ( ne vždy)

  0 0
  • Lišák  

   Pokud jde o mě, tak mám stejný pocit, jako když mě předjede jakékoliv jiné motorové vozidlo.

   To znamená – nemám s tím problém. Nemůžu svůj slabý biomotor srovnávat s motorem benzinovým, naftovým, elektrickým, parním ani žádným jiným „technicko – mechanickým“.

   0 0
   • JendaH  

    +1. Respektive lepší pocit když mě předjede motor elektrický než naftový – není za ním výfuk.

    Zajímavé je, že ostatní v této diskuzi s tím také nemají problém, ale v ostatních diskuzích byl speciálně proti elektrokolům (a kupodivu ne proti autům, vlakům atd.) obrovský hejt.

    0 0
    • Lišák  

     Eletrokola vadí primárně proto, že zvyšují koncentraci lidí na zajímavých místech. A taky proto, že dost lidí si myslí, že motorová vozidla do přírody nepatří. To, že je za tím závist, že má „drahé“ e-kolo, nebo nas*ání z toho, že jedou rychleji si z nějakého důvodu namlouvají motor-bikeři.

     0 0
     • Tramvajar  

      V tom případě ti musejí běžná kola vadit mnohonásobně víc, protože na jednoho e-bikera na zajímavém místě připadá x desítek lidí na běžných kolech…

      0 0
      • Lišák  

       Zatím. Jak se sníží cena, bude hůř. Větší problém jsou však půjčovny.

       0 0
       • Tramvajar  

        Proč tedy nehejtuješ normální kola, která podle tvé logiky vadí mnohonásobně víc, protože na zajímavá místa natáhnou mnohonásobně víc lidí než e-biky? Zamysli se nad tím.

        A taky zdaleka není e-biker jako e-biker…

        S půjčovnama musím souhlasit. To je zlo.

        0 0
        • Lišák  

         Máme každý jiný pohled na věc, tím bych naši debatu ukončil.

         0 0
         • Tramvajar  

          Souhlas.

          Odlišný pohled pramení z toho, že já nehážu všechny do jednoho pytle.

          A taky si umím všimnout, kolik lidí se na zajímavá místa dostane na kole a kolik na e-kole. Pokud by mi měla vadit větší koncentrace lidí na zajímavých místech, bylo by na místě hejtovat především biobikery, kteří drtivě převažují.

          0 0
      • psbiker  

       to jsou zajímavé počty, asi zahrádka na cyklo kolem řeky :)

       0 0
       • Tramvajar  

        Nejaktuálněji třeba z minulého víkendu Melechov a okolí. Nebo jakékoliv horské oblasti oblíbené mezi cyklisty / bikery.

        0 0
        • psbiker  

         Tak to asi ano, elektrovehikly se nebezpečně přemnožily na Šumavě, v Krkonoších, na Pálavě. V Beskydech a Pobeskydí zatím v normě, občas 50:50, ale bez problému. Kde už předtím bylo hodně lidí, dělají éčka kolům špatné renomé, zákazy přibývají. Pozitivní je, že kolo s pomocným motorkem resp. bez něho se už i běžný turista naučil rozpoznat, tak snad to zvládnou i úředníci.

         0 0
      • jIrI___  

       Tady v okolí to není tak úplně pravda. Na zdolání hodně místních kopců, na které nevede asfaltka, byla potřeba určitá fyzička v kombinaci s technikou a každý se tam kvůli tomu na kole nevydrápal. Dnes se na tytéž kopce mopedisté nějak dodrkotají, protože fyzičku nahradil motor. Paradoxně sjezd dolů je větší masakr, protože tam už to motor nezachrání. technika chybí a pak vznikají úrazy. To ti ostatně potvrdí kterýkoliv horský záchranář. A z pohledu turisty sleduju stejný trend, dříve liduprázdné kopce začínají okupovat ebiky (aspoň tady v Beskydech, jiná pohoří neznám).

       0 0
       • Tramvajar  

        Zase ta pausalizace… Uz jen tim svuj prispevek diskvalifikujes z jakekoliv relevance…

        Cesky hory mam celkem schozene a sjezdene a naval e-bikeru nejak nepozoruji. Na rozdil od navalu bikeru, kterych je radove vic.

        Konkretne v Beskydech, pokud se clovek drzi mimo hlavni „atrakce“, porad neni problem nepotkat na 40 km vic nez par osamocenych jednotlivcu.

        Mnohem vetsi problem nez ten virtualni s e-bikery, je necitlivy budovani turismu. Treba rozhledna na Kelcaku. Nez ji tam postavili, byl to krasny klidny kus prirody i v sezone. Ted je tam naval, odpadky, binec od pesich a bikeru…

        0 0
        • jIrI___  

         To není paušalizace, to je holý fakt. Možná jsi to špatně pochopil, nevedu svatou válku proti mopedistům, pouze jsem okomentoval rozdíly mezi minulým rokem a dobou třeba 5 let zpět. Je mi plně jasné, že pokrok člověk nezastaví a je nesmysl se mu bránit, ale chce to vidět i důsledky, které budou nevyhnutelně následovat (např. zákaz jízdy na kole do horského terénu apod.) a tak nějak se na ně začít psychicky připravovat.

         0 0
         • Tramvajar  

          Mokry sen, ne fakt. Dojem, ze vsichni majitele jakehokoliv e-biku maji shodny (maly nebo zadny) technicky skill a ze na e-biku jezdi tam, kam by se nikdo z nich na kole nedostal, je jen hodne hloupa hejterska pausalizace.

          Pokud se budou zavirat hory pro kola, vina jde z 90+ % za bikery, protoze tech je a v CR jeste dlooouho bude na horach 90+ %.

          Problem nejsou e-kola, ale masovost turismu.

          0 0
          • jIrI___  

           Jsi slepě přesvědčen o své pravdě, další diskuze nemá smysl.

           0 0
           • Tramvajar  

            No, spis jako clovek, ktery jezdi na gravelu, biku i e-biku a ktery zna a pohybuje se v mnohem vice nez jedinem malem pohori, netrpim debilitou pausalizace ani hejterskymi predsudky.

            Umim rozlisit strejce, co si z frajeriny pujci trailovej e-bike a pak prekazi kdekoliv se vyskytne, protoze nevi, jak se chovat a neumi jezdit, od cloveka, ktery ma na biku najzdino a z nejakyho duvodu si poridil e-bike a ktery vi, jak se chovat a umi jezdit.

            Ale to chce vyndat hlavu z ****** a prestat hledat cile pro vybiti si svych frustraci a potrebu nekoho nebo neco nenavidet.

            0 0
          • tsunami  

           Kdy jsi byl naposledy na horách? V OH minulý rok byla víc jako polovina lidí, které jsme potkali na kopci, na ekolech. Dost z nich byly rodinky s dětma, důchodci apod. Lidi co by na ten kopec na běžném kole nejspíš vůbec nejeli.

           0 0
           • Smazaný účet  

            Na Slovensku ve VT je eček odhadem tak 70 až 80%. Tam na tom zřejmě ale mají velký podíl půjčovny.

            0 0
          • mr.antik  

           Dojem je dojem, ale asi nějak vzniknul. Zkus třeba Jizerky.

           0 0
           • Tramvajar  

            Ano, vzniknul. Rika se tomu prani otcem myslenky. Dvojnasob ve virtualni realite.

            Zkus, treba v tech Jizerkach nebo kdekoliv jinde, pocitat, kolik lidi se tam chova, jak by nemel. Ze by treba ty kapesnicky pohazeny co par metru snad u vsech cest meli na svedomi e-bikeri?

            0 0
            • esmo  

             Kapesníčky jsou od biobajkerů, kteří brečí, protože je předjel e-biker :D

             0 0
            • mr.antik  

             Tenhle a jiné problémy vznikají na všech místech, kde je prostě moc lidí. Protože vždycky určité procento z nich jsou debilové, co prostě ten kapesníček odhodí, bez ohledu na čem jedou.

             Ebajky = víc lidí na odlehlejších vzdálenějších, místech, nechápu co na tom nechápeš, za těch 25 let to mám celkem vypozorovaný. A to se bavíme jen o ježdění po hladkých cestách.

             0 0
             • mr.antik  

              Jinak ber to tak, že neřešim, na čem čelověk jede, že je špatně nebo dobře. Ale to, že ebajk = víc lidí na odleheljších lidí je prostě fakt, se všemi negativy. Stejně jako před 30 lety nástup MTB proti pěšákům.

              0 0
              • Tramvajar  

               Pak ale musíš hejtovat ne e-biky, který tvořej jen malinkej zlomek celkovýho „provozu“, ale v první řadě všechny pěšáky, bikery, nově stavěné rozhledny, restaurace, nové spoje hromadné dopravy atd.

               0 0
               • mr.antik  

                Však ano. Ale tady jsou ty všecky ostatní věci konstatní. Přibilo jen ebiků a poslendí roky i dost běžců (ale většina z nich stejně běží jen 5km od auta…)

                0 0
     • JendaH  

      Eletrokola vadí primárně proto, že zvyšují koncentraci lidí na zajímavých místech.

      Ale to přece auta a vlaky taky – je naprosto běžný jev, že někdo naloží kolo na auto/do vlaku a jede někam jezdit do přírody. Ale „po vlastních“ by se mu tam nechtělo.

      S tou přírodou bych asi souhlasil, osobně jezdím po silnici, takže to nevidím.

      0 0
      • Hermod  

       Elektrokola vadí v principu proto, že jsou motorová, ale uzurpují si práva nemotorových. Na to prostě nemají nárok.

       0 0
       • Tramvajar  

        :-D

        Mají a mít budou. Smiř se s tím.

        0 0
        • Smazaný účet  

         DOpadne to jako s motocyklama – dříve či později dojde k narovnání situace a legislativnímu oddělení čehokoliv s motorem od klasických kol a koloběžek…

         0 0
         • Tramvajar  

          Na to jsou e-biková lobby a celkově obrat s e-bikovým turismem příliš silní a významní.

          Možná se lépe odliší, co ještě je elektrokolo (<250 W, <25 km/h, jen přípomoc bez možnosti jízdy bez šlapání) a co už není.

          0 0
          • Smazaný účet  

           Přesně totéž si určitě kdysi mysleli motocyklisti…

           0 0
           • Tramvajar  

            To netuším, co si kdo kdysi možná myslel…

            0 0
          • Hermod  

           A různé lidové úpravy či ohacky to znepřehlední tak dokonale, že úřady pro jistotu omezí všechno. (Což je druhý důvod, proč elektrokola tolika lidem vadí.)

           0 0
           • Smazaný účet  

            A nakonec se naserou ochranáři i lesáci a prosadí si v určitých lokalitách zákaz všeho co má kola. A bude…

            0 0
            • liborg1982  

             A když budu mít místo kol n-uhelnik?

             0 0
            • mais  

             Zajeď se podívat na Šumavu do okolí Bikeparku Špičák, jak tam biobikeři a e-bikeři ruku v ruce respektují přírodu – oběma skupinám je to srdečně jedno a hezky tam mastí, jak by tu někdo napsal v plným armoru.

             Takže za mě – klidně ať se v určitých lokalitách zakážou všechna kola a klidně ať mají e-biky povinné ručení a klidně ať takovou pojistku mají i normální kola.

             Tak nějak to dopadlo, že mám e-bike doma – chci-li jako mula něco převézt, nebo mám-li půl hodiny ráno na kolo jedu na něm – stejně mi ten motor běží…no hodně přes 100 km vydrží baterka, ale je fajn, že mí to místy shodí tepy ze 180 – 150 a ráno dojedu projetej v pohodě, ale zároveň meusím řešit vydýchání a můžu hned fungovat., když si chci zakrajinkařit a jízdu užít vezmu svého věrného letitého fulla.

             0 0
             • Janes  

              Přesně, koexistence e-kola s biokolem u jednoho majitele časem nebude výjimkou, ale spíš pravidlem. Mně to tak vyhovuje, každý kolo mám na něco jiného. A proč ne?

              0 0
              • orm  

               Zase nazyvas ekolo kolem? Kam radis svuj moped :-)?

               0 0
               • Janes  

                Já vlastním e-kolo Apache, dokaž mi opak, nebo zalez do houští…

                No, anebo se kousni a napiš nám sem svůj názor na dané téma, totiž koexistenci e-kola a biokola u jednoho majitele a přínos, který to pro něj může mít.

                0 0
                • orm  

                 Sam jsi psal, ze mas moped, tak ted nevim co si vybrat. Lhal jsi pred tim nebo ted :-)?

                 0 0
                 • Janes  

                  Ok, takže raději budeš kousat, než aby ses kousnul. Chápu, je to jednodušší…

                  0 0
            •  
             Obsah tohoto příspěvku je blokován.
             0 0
       • JendaH  

        Co třeba? Napadá mě, že můžou jezdit po stezkách pro (chodce a) cyklisty, po cyklopruzích a cykloobousměrkami. Ale to přece v praxi nevadí, protože mají parametry podobné jako kola (rychlost, velikost, hmotnost, absence výfuku…) a nikoho to neomezuje.

        0 0
        • Smazaný účet  

         A třeba ucítí příležitost pojišťovny a časem si prosadí registrace a povinné ručení.

         0 0
        • Hermod  

         Tak stezka pro chodce a cyklisty je sama o sobě taky ďáblův vynález, ohrožující zdraví a životy všech, co se po ní pohybují. O otřesných zážitcích z cyklostezek tady v minulosti bylo několik vláken.

         0 0
     • Bobin2  

      A na to jsi prisel sam nebo na internetech? ;) Ja byl minuly tyden ve Slezkych Beskydech 42km hrebenovka(Stozek, Cantoryje), misto mi prijde dost zajimave a jedine elektrokolo, ktere jsem za 6h trasu potkal, bylo to, na kterem jsem sedel. Plus jsem potkal slovy DVE normalni kola. Zbytek pesi turiste.

      0 0
      • Lišák  

       Takže 2:1. A se snížením ceny a váhy, zvýšením dojezdu (lepšími baterkami) ten poměr bude vypadat asi jak? Zkus si tipnout.

       0 0
       • Bobin2  

        2:1 – super vypovidaciji hodnota na mnou popsane trase. Cena elektrokol urcite nepujde dolu ;-) Kolik lidi je schopno dat za elektrokolo 150000–300000? Naproste minimum. “Realita” bikefora je ale uplne jina, to uz vime ;-)

        Mej se.

        0 0
        • jiiira  

         150k-300k to už sme ale na top modelech ne? A asi ne všichni chtějí kupovat top modely. Nebo chceš říct, že to vystřelí někam tam za základní model, čemuž bych asi moc nevěřil.

         0 0
         • Bobin2  

          Turbo Levo 2021 156990 Kc – zakladni model

          Whyte E160S 2021 156990 Kc – zakladni model (model 2022 zdrazil oproti 2021 o 300£ a dily zustaly stejne)

          Z online znacek napr. Commencal Meta Power TR RIDE 2021 – nejlevnejsi model 143000 Kc

          Pouzitelne Haibiky okolo 130–140000, Rock Machine tak samo.

          Predpoklad, ze v lese v horach budeme potkavat zastupy lidi na kolech za 150000 a vice je trochu mimo ;-)

          0 0
          • jiiira  

           Dík za rozšíření obzorů :-) Nějak sem nečekal, že to je až tak vysoko a byla lenost se podívat na ceníky neb na tom v blízké budoucnosti neplánuji jezdit :-) Ale je dobré míti přehled :-)

           0 0
          • midlander  

           Já potkávám v lese i lidi na elektrickejch skládačkách. Ono je to tam bohužel taky doveze.

           0 0
        • Lišák  

         I ty se měj!

         A ať to bzučí! ;-)

         0 0
  • ToMášMarný  

   Stejný jako když mě předjede auto nebo motorka = žádný. Jinak obecně motoristy ve volné přírodě opovrhuji. Snad jsem ti pomohl.

   0 0
   • onuce  

    Opovržení. Ano, to je ten správný výraz. Pociťuji totéž. A ještě trochu škodolibosti.

    0 0
    • kOmE  

     Nespával jsi v autě různě po loukách?

     0 0
     • onuce  

      Ovšem pane. Však nějak nechápu souvislost.

      0 0
      • kOmE  

       Jako že mi to vadí, stejně jako auta rybářů ******** až k břehu Berounky apod. Ty jejich motory, víš jak.

       0 0
       • onuce  

        Rozumím.

        0 0
       • RRbiker  

        Nerozumím, proč vadí elektromotory , které nesmrdí, nedělají rachot atd…

        0 0
       • Janes  

        +1

        0 0
     • Infidel  

      :-D

      0 0
  • Vilém  

   Poridil sis mopeda, co?

   0 0
  • nooski  

   biobikeři? To jsem ještě neslyšel. Je mi to jedno, vozíčkář z kopce taky pojede rychleji, než já poběžím. Jsem rád, že i člověk, kterému není přáno, se může na kole projet.

   0 0
   • Tom-T45  

    Hezky napsáno, a když se ta věc ještě nazve správně „kolo s přípomocí“, tak hned zní jinak :-)

    0 0
    • iron.hide  

     „kolo s přípomocí“ +1

     0 0
    • Romancero  

     to už rovnou můžeš napsat „motorizované kolo pro invalidy“ :-)

     0 0
   • Samuel Elánius  

    +1

    0 0
  • pitos  

   Jediné co by mě nasralo, kdyby mě moped předjel z kopce. Ale když vidím co za osazenstvo se na tom vozí, tak to jen tak nehrozí…takže zatím pohoda.

   0 0
   • RRbiker  

    Tak jsi mě asi ještě nepotkal jak jedu z kopce

    0 0
    • pitos  

     Je mi jasné, že se dá na kole s baterkou jet i z kopce rychle. Každopádně, myslet si že jedu rychle a jet opravdu rychle bývají mnohdy dosti odlišné „disciplíny“ :)

     0 0
     • RRbiker  

      Máš pravdu

      0 0
      • Jiri.velmez  

       Tos fakt jel a kde.

       Já mám svůj rekord 81,6km/h v Nížkovicích.

       0 0
       • ToMášMarný  

        Mám max taky lehce nad 80 km/h. Víc by to jelo, ne že ne, ale už jsem se bál. Mozek přestával stíhat zpracovávat obraz a v týhle rychlosti vzít díru, volnej kámen, cokoli.. fuj představa.

        0 0
      • pitos  

       Moje chyba, netušil jsem že se můžeme bavit o jízdě po asfaltu. Silniční kolo už dlouho nevlastním a na biku nemám na takové srandy převody.

       0 0
      • psbiker  

       Rozšlapat to nejde, nejsou převody. Zajímalo by mě, kde se to tak rozjede? Nebylo to s přípomocí?

       0 0
      • zdenal8  

       Pěkný. To si udělal akuvrtačkou? To si v garáži ve stojanu vytočim taky, když budu chtít :-)

       0 0
       • JendaH  

        Ne ne, na to byl nápad, že dáš do výpletu třeba 4 magnety, a cyklocomputer tak ukazuje 4× víc.

        0 0
       • RRbiker  

        To jako že namotám ten kábl od toho displeje na aku vrtačku , jo ? :)

        0 0
      • Smazaný účet  

       Docela slabý, na motorce mám i 160km/h.

       0 0
       • mais  

        No jestli jsi vlastníma znalostma a snahou vytunil motorku se sériovou maximálkou 120 km/h, nebo si sám postavil motor či celou motorku, co 160km/h dává jsi borec.

        Jestli to dosáhneš s průměrným japoncem nebo produkčním motocyklem 500ccm + jsi džíňák

        Jestli to dosahuješ s Hayabusou, Farošem atd jsi looser.

        0 0
  • Tom-T45  

   Jestli mám být upřímný, tak naposledy, když mě na silnici předjelo do kopce odblokované elektrokolo (spíš motorka s klikami), na kterém borec bez šlapání valil určitě víc než 30 a rukou ještě vedle sebe tlačil dítě na dětském kole, jsem měl pocit, že to je neskutečný *******.

   Jinak je mi to ale jedno, je to jiný sport.

   0 0
  • psbiker  

   To víš, obdiv nečekej, není co obdivovat. Už to ví i většina pěšáků, že s tím motorkem to žádní borci nebudou.

   0 0
  • Smazaný účet  

   Zatím se mi ještě nikdy (opravdu) nestalo, že by mě ebike předjel. Ani v terénu, ani na silnici. Na normálním biku nebo silničce už mě oprášila řada lidí, ale rychlého ebikera jsem ještě neměl štěstí. Možná to bude i tím, že na kole jezdím většinou v době, kdy je drtivá většina lidí v práci. Víkendy pak věnuji víc rodině než kolu, proto typický elektrikář vlastně ani nemá moc šancí mě předjet ;-)

   Takže pocity žádné.

   0 0
   • psbiker  

    Ono je vlastně snesitelnější, když tě předjede analog babety než biobiker, ale mám podobnou zkušenost. Bude to tím, že většinový e-biker spíš objíždí nějaké ty atraktivní místa a nebude si vyšťavovat baterku výjezdem na kopec úplně bez atrakcí nebo aspoň občerstvením na vrcholu.

    0 0
  • iron.hide  

   biobiker? tebe musi dobre slapat

   0 0
  • enzzo69  

   to si tak jedu na silničce do táhlého kopce a najednou se mě někdo ptá, jestli se může za mě schovat. Tak povídám jo, že mi to nevadí, přemýšlím a říkám si nějakej slušnej cyklista. V závěru kopce mě začal předjíždět a von si jede na mopedu. Přemýšlím a říkám si to je *****.

   0 0
   • RRbiker  

    Asi tě nechtěl předjet , abys na něho neházel nenávistné pohledy a pak to už nevydržel a jel . Určitě ses na něho neusmíval jak tě předjížděl , že ?

    0 0
   • Romancero  

    ušetřil si mu baterku..noo a cooo?! :-)

    0 0
  • Georrge  

   Ja jsem rad kdyz zjistim ze je to e-biker :) protoze to znamena, ze me nepredjel jiny biobiker, to by byla vetsi potupa.

   0 0
  • DaSnail  

   Je mi ho trochu lúto, buď kvôli veku alebo zdravotnému stavu. Prehodím pár povzbudzujúcich slov a pochválim bicykel.

   0 0
  • Smazaný účet  

   Nemam zadne pocity a nevadi mi to. Naopak se rad dam do reci a je zajimave si poslechnout proc si ten clovek to e-kolo koupil. Me zkusenosti jsou 90% z nejakeho zdravotniho duvodu. Nikdy bych si nedovolil nekoho odsuzovat protoze ma e-kolo. To mi pripada divny.

   0 0
  • MichaelSimek  

   Jaký má ebiker pocit kdyz ho biobiker predjede? Napr Nasranost, ze ani motor neni dostatecna pomucka, zavist ze ma dražší kolo než tvoje s motorem, opovrženi, ze i bez motoru si dovolil jezdit po horach, nebo neco jineho?

   Je to samozřejmě v situaci , kdy jedu slušně a slušně pozdravím a na oplátku je mi jen kyselý obličej ( ne vždy)

   0 0
   • RRbiker  

    Mě asi předjede biobiker jenom na rovince a to ještě jenom někdy a na to jsem si už zvykl a nevadí mi to . Já se usmívám skoro na každého , koho minu nebo dojedu , protože si to v přírodě užívám a nenechám se zdeptat nějakými hejtry .

    0 0
    • iron.hide  

     a co je vlastne ten ""biobiker""? uvedomujes si jak choro to znie?

     0 0
     • Lišák  

      Třeba biomatka taky není zrovna fajn označení. ;-)

      0 0
     • RRbiker  

      Já to jenom někde viděl, ale přijde mi to jako" dobrá odpověď "na hloupé názvy e-bikera , jako éčkař, mopedista

      0 0
      • matbiker  

       Tak to by mě oravdu zajímalo, co je hloupého na označení e-biker, e- cyklista, éčkař, když je to absolutní pravda. Cyklista tady byl od začátku, moderní označení biker se mi moc nelíbí, ale vy jste si k tomu přidali ten motor. Takže proč měnit název osoby, která vytváří činnost, u které se nic nezměnilo? A proč nezměnit název, když jste si tu činnost změnili?

       0 0
       • RRbiker  

        e-biker, e- cyklista je v cajku , ale mopedista , babetysta fakt nee :-(

        0 0
        • jIrI___  

         Moped = MOtor a PEDály. Absolutně to není nic, nad čím by se měl e-biker pozastavovat, protože ta zkratka je jasná a plně vystihující.

         0 0
         • DaSnail  

          Mofa= MOtor-FAhrrad

          0 0
          • psbiker  

           Ebiker pak třeba MOFO? :)

           0 0
           • Jakobo  

            eUFO

            0 0
            • psbiker  

             E-bikerka mofa, e-biker mofo a zbytek na těch samohybech eufo.

             0 0
         • Janes  

          Nešlapeš – jedeš = MOPED

          nešlapeš – nejedeš = E-KOLO

          To pochopí i DEBIL !

          0 0
          • orm  

           Zase a porad dokola dokazujes, kdo tu mele hlouposti. Uz ti to tu bylo, i mnou, nekolikrat vysvetlovano, ze vsechna ekola jsou mopedy a ze trida ekol, je podmnozina mopedu. Ne, ty to nepochopis a jeste urazis.

           0 0
           • Janes  

            Nešlapeš – jedeš = MOPED

            nešlapeš – nejedeš = E-KOLO

            To pochopí i DEBIL, jenom orm holt ne !

            0 0
            • Jakobo  

             No nevim, ale moc smysluplne to nemas. Pokud pouzijes operator rovno, tak ve stejnem vzorci se pak pomlcka cte jako minus. Chapu asj jak to myslis, ale ta veta takhle nedava moc smysl. Tak to proboha aspon napis spravne, minus a rovno ovladaji i deti v prvni tride.

             0 0
             • Janes  

              Děkuji za upozornění, nebylo to sice míněno jako mínus, ale z matematického hlediska máš pravdu.

              Takže bez matematiky

              Nešlapeš, ale stejně jedeš, pak máš pod zadkem MOPED

              nešlapeš, a tím pádem nejedeš, pak máš pod zadkem E-KOLO

              Lepší?

              0 0
              • Smazaný účet  

               Na ekole ale šlapat nemusíš a taky jedeš.

               0 0
               • Janes  

                Jedině tak z kopce, ale to nemusíš šlapat ani na biokole a netahej sem páčkový zgarby, to nejsou e-kola, pouze se za ně maskují..

                0 0
           • kovar  

            S množinama na Janese nechoď, se sám doznal, že mu způsobují utrpení.

            0 0
            • Janes  

             Mně ne, já je z úspěchem celý život ignoruju :-)

             0 0
          • midlander  

           chybu máš v tom šlapání. já bych řekl pouze „opisuješ kruhový pohyb bez větší námahy“.

           0 0
           • Janes  

            Nepravda.

            https://www.youtube.com/watch?…

            Podívej se, a pak si za rohem nafackuj :-)

            0 0
            • midlander  

             Reklamní sdělení jako důkaz?

             0 0
             • Janes  

              Jenom se nebojí říkat pravdu, nemá strach z ultras, výrazné většině BF bikerů suše ujede..

              0 0
              • Coural  

               Když jede na motorce… .

               0 0
               • Janes  

                Nevlastní motorku, i to e-kolo měl jenom půjčený, sám má pouze kola…

                0 0
            • ToMášMarný  

             Bez yt, zato z vlastní zkušenosti “ne, na e-biku není třeba šlapat, stačí točit nohama. A jede to i bez točení, motor odpojuje s prodlevou, takže v techničtějším výjezdu kolikrát musíš brzdit. Takže moped ;)

             0 0
             • Janes  

              Ty seš fakt marnej :-)

              0 0
          • JendaH  

           šlapeš – nejedeš = někdy si tak připadám

           1 0
      • Hermod  

       Já to jenom někde viděl, ale přijde mi to jako" dobrá odpověď "na hloupé názvy e-bikera , jako éčkař, mopedista

       To jsou ještě gentlemanské názvy. Znám jinačí: íbejk, elektrikář, chcíplista (od slova chcíplistika), fejkař, ebík, ebýk, turbocyklista .......

       Zdroj: https://cestina20.cz/?…

       0 0
    • MichaelSimek  

     Ja se spis snazil poukazat na pitomost te otazky, kdyz je clovek polokokot tak je polokokot na jakymkoliv prostredku, kdyz je v pohode typek, tak bude v pohode na jakymkoliv prostredku. Ja predjizdim ebikery furt a ebikeri me predjizdeji furt, ale taky me predjidzeji normalni bikeri a ja taky predjizdim normalni bikery. A v kazdy skupine jsou kokoti a v kazdy skupine jsou pohodari.

     0 0
  • jIrI___  

   Popravdě je mi to úplně jedno. Spíše jsem rád, že i fyzicky znevýhodnění se v dnešní době mohou jednoduše začlenit do společnosti.

   0 0
   • onuce  

    K tomu opravdu nepotřebují e-bike. Naopak. E-bike je určen do terénu a tam kripl nemůže tahat těžký vehikl přes klády apod. Pro handicapované se hodí buď městské e-kolo, nebo kriplkára.

    0 0
    • Janes  

     NEPRAVDA

     0 0
     • onuce  

      Můžete svoje tvrzení nějak podpořit argumenty? Děkuji

      Apropo, vzpomínám, jak jsem těsně před svojí první operací kolene zbloudil ve svahu Poledníku nad Prášilským jezerem. První zóna NP, polomy, bažiny, hustý nálet. Úplně jsem brečel, když servaný, orvaný, neustále přetahávající kolo přes nekonečné moře padlých kmenů, k tomu do prudkého stoupání… Kdybych tam se měl rvát s mnohem těžším e-bikem, na operaci bych již nemusel.

      0 0
      • Slavik  

       To byla určitě nějaká zkratka. Horší a o to delší cesta…

       0 0
      • kOmE  

       To úplně neodpovídá běžné realitě našich lesů, ty si tak trochu upravuješ realitu, aby ti to všechno zapadlo do sebe.

       0 0
      • Tramvajar  

       Bazina v prudkem stoupani, ve ktere rostou huste nalety… Tak jo :-D .

       0 0
       • onuce  

        Nicméně je to tak. Neprostupné polomy, mezi tím všude nálet, a jediná vodorovná plocha, dávná cesta, zaniklá, ale v mapách.cz bohužel čárkovaně značená, tak ta jediná vodorovná plocha na jinak prudkém svahu právě zachytává vodu a vznikají neprostupné bažiny. Musel jsem i s kolem vylézat nad „cestu“ a šoupat se po skalkách… Prostě bezzásahová zóna.

        0 0
        • onuce  

         Ten protější svah na fotografii to je. Vlevo nahoře Poledník, někde hluboko dole Prášilské jezero.

         0 0
        • Tramvajar  

         Tak za prvé tam nemáš, co dělat. Čárky na nějakém webu s tím nemají nic společného.

         A za druhé se stačilo prostě vrátit.

         0 0
         • onuce  

          Zaprvé jsem nechtěl ztrácet výšku, což bych po oficiální cestě musel. A zadruhé, znáte to, člověk pořád věří, že nejhorší úsek má za sebou… A pak najednou již je návrat nepředstavitelný.

          0 0
          • Janes  

           Pokud byste tam byl na ekole, nějaké ztrácení výšky by Vás nevzrušovalo, velká váha by Vás od podobných nesmyslů zajisté odradila. V pohodě byste se vrátil, našel lepší cestu a užil si výlet. Svět by byl rázem krásné místo k žití…

           Ale chápu, že toto pro Vás není, Vy musíte holt trpět…nejste Vy nakonec flagelant?

           0 0
           • onuce  

            Určitě ne. No ale víte jak se pak na taková neplánovaná dobrodružství krásně vzpomíná? To jste mi vlastně připomněl, e-bike je zabiják nejen radosti z prostého dosažení cíle vlastní silou, ale i krásných nechtěných zážitků. Zbývá jen motorová šeď.

            0 0
            • Janes  
             • krásných nechtěných zážitků* …to je ale nepravdivé větné spojení, když něco nechci, tak to nechci…
             0 0
             • onuce  

              Nechci, dobrovolně bych se do toho nikdy nepustil. Když se ale stane, musím to překonat, zvítězit. Odměnou je pak radost, hrdost, krásné vzpomínání.

              Tedy žádná nepravda.

              0 0
          • Tramvajar  

           Je úplně nepodstatný, co chceš nebo ne. Špatně bylo už jen odbočení ze značený cesty.

           0 0
       • onuce  

        A zde odkaz na událost samu. Abyste mě neoznačoval za lháře

        https://www.bike-forum.cz/…-to-zni-hrde

        0 0
      • tsunami  

       Proč lezeš s kolem do 1. zóny NP na místa kde nemáš co dělat?

       0 0
       • onuce  

        Vlastně jsem to již vysvětlil. Na mapách.cz tam byla čárkovaně cesta.

        0 0
        • Tramvajar  

         Nevysvětlil. Čára na mapě nic neznamená, není to oprávnění ke vstupu.

         0 0
         • onuce  

          Čárky vedly mimo první zónu. Čárky neodpovídaly realitě, což nebyla moje chyba.

          Ale k tématu. Dovedete si představit zdolávat takovou trasu s e-bikem?

          0 0
          • Janes  

           Výše jsem Vám již odpověděl

           0 0
          • Tramvajar  

           Cest, který jsou v malě, ale v reále už neexistují, jsou mraky.

           Jinak kolo je kolo a ne těžký lesní traktor, takže řešení je vrátit se a jet jinudy. Na e-biku nebo na biku, v tom není rozdíl.

           0 0
         • Sinpa  

          Hele ty se k té přírodě chováš jak se ti hodí.

          Ještě ráno bys do toho lesa poslal psa za srnou a jel předním na to svém mopedu.

          0 0
        • tsunami  

         Přečti si jak se máš v NP chovat, zvlášť v 1. zóně. To že je na mapě něco nakreslené vůbec nic neznamená.

         0 0
    • Jakobo  

     +1

     0 0
   • iron.hide  

    :D

    0 0
  • esmo  

   Obecně to těm důchodcům přeji, že si můžou ve svých letech ten kopec vyjet stejně jako já :)

   1 0
  • Tramvajar  

   Neco takovyho muze resit jen nekdo, kdo ma vazny osobnostni problem, je prospikovanej frustracema a zasti a vsude hleda zaminky, jak svou mentalni nedostatecnost ventilovat. Tohle vlakno je a jeste bude mistem exhibice takovych.

   Je uplne jedno, na cem kdo jede, co ma na sobe atd. Podstatny je, jak se v prirode, k prirode a ostatnim lidem chova.

   Pokud nekomu vadi znacka nebo typ kola nekoho ciziho, mel by to pro nej byt dostatecne jasny signal toho, ze to nema v hlave v poradku.

   Hezky, s nadhledem a prirozenou inteligenci o tom mluvi TrailHunter.

   0 0
   • Tramvajar  

    A abych odpovedel na uvodni otazku. Kdyz me predjede nekdo na kole, tak mam pocity podobny tomu, kdyz me nekdo predejde na chodniku, predjede na bruslich, v aute, na sjezdovce nebo nakupnim kosikem v samosce… Neni na tom pro me cokoliv k reseni. Proste jde / jede / bezi / plave / lyzuje atd. tak, jak mu to vyhovuje. Proc bych to mel resit, kdyz to neni zadny zavod :-) ?

    0 0
   • snas89  

    Jestli je pro tebe trailhunter osobnost, na kterou je dobry se odvolavat, tak to leccos vysvetluje:))

    0 0
    • Janes  

     Možná spíš o Tobě.

     0 0
    • Tramvajar  

     Tohle je jen prázdný štěk bez obsahu a argumentu.

     0 0
  • Slavik  

   Měl sis koupit kolo na biopohon a necítil by ses tak zahanben…

   0 0
  • kOmE  

   Mě je to úplně fuk, ať mě předjede na čemkoli. Není to závod, takže mě zajímá jen má vlastní jízda a spíše to, jestli mě naopak někdo neblokuje.

   0 0
   • iron.hide  

    +1

    presne – ebajkeri casto na zjazdovych a enduro singloch ostatnych blokuju, pretoze jedine co vedia, ist vdaka motoru rychlo hore kopcom. Smerom nadol im je motor v technickom traily nanic, a tak su tam skutocne velmi tragicky.

    0 0
  • Smazaný účet  

   A jaké má pocity e-biker, když ho předjedu do kopce? Zvládne to, nebo své kolo s přípomocí vzteky rozšlape?

   0 0
   • iron.hide  

    z mojich skusenosti vtedy okamzite zacnu mackat cudliky a zvysovat vykon motora na max :)

    nasledne ma predbehnu a o par sto metrov sa tato situacia zase opakuje.

    0 0
    • Tramvajar  

     Ach tyhle fantazie…

     0 0
     • iron.hide  

      no vies, niekto nepotrebuje motor na to, aby siel rychlo do kopca

      0 0
      • Tramvajar  

       Vím. A co já s tím :-)?

       Mám za ty desetiletí na biku sježděný český hory, Slovensko, Rakousko, Itálii, Švýcarsko… A tyhle příhody lidí na e-biku houfně blokující sjezdový tratě nebo okamžitě mačkající čudlíky, když je předjedu, nějak nezažívám…

       Ale chápu, je třeba vždy hledat nepřítele bojovat…

       0 0
  • mr.antik  

   Je mi to uplně jedno, jsem zvyklej a když pozdraví tak odpovim. Stejně jako když mě předejde chodec nebo běžec.

   Nemám Spešla, abych dělal že nevidim/neslyšim a neodpovídám na pozdrav.

   0 0
   • DaSnail  

    Ja na pozdrav odpovedám aji na Spešli. Ale iba iným spešlom a občas kanondejlom.

    0 0
    • mr.antik  

     já už právě ani nezdravim protože spešla nemám, ale jinak odpovím každýmu až pak zkouknu jeho kolo.

     0 0
     • Ježek40  

      Já spešla mám a zdravím jako první, nahlas a s úsměvem.

      0 0
      • Janes  

       Taky mám Spešla a zdravím :-)

       0 0
       • Lochy13  

        Ja zadny podradny znacky z marketu nezdravim, takze ani speslaky.

        0 0
        • Janes  

         Garry by prošel?

         0 0
         • Lochy13  

          To nevim ponevadz zadnyho Garryho neznam

          0 0
          • Janes  

           A co Gary, ten už by prošel?

           0 0
           • Zoidberg  

            Jestli to spíš není otázka jména: „Gary“ vs. „Garry“…

            0 0
            • Janes  

             Včas mi to došlo, takže píšeš pozdě :-). Byl jsem dneska na Covid pigáru, tak nejsem nejbystřejší :-)

             0 0
             • Zoidberg  

              Jasně. Tak ať to tělo rozdýchá bez problémů. A furt je lepší Garry než Schimano :)

              0 0
           • Lochy13  

            To uz je lepsi :)

            Kdysi jo, dneska je to Trek takze supermarket.

            0 0
            • Janes  

             Tak já mám, zaplaťtennahoře, to kdysi, takže doufám, že mě pozdravíš, až se potkáme :-))

             0 0
             • Lochy13  

              Jestli je to „ta spravna“ barva tak urcite :)

              Ale vlastne ne, ja nezdravim nikoho :D

              0 0
  • Romancero  

   tak to mi ani nevadí..ale na druhou stranu mám trochu pocity škodolibosti a nadutosti, když zase já předjíždím éčkaře :-)

   0 0
   • RRbiker  

    Když mě někdo předjíždí na normálním biku do kopce ,tak mám pocit, že je na tom sakra dobře s fyzičkou a fandím mu

    0 0
    • kovar  

     Ne, fakt? Ještě před chvílí jsi se holedbal, že „Mě asi předjede biobiker jenom na rovince a to ještě jenom někdy“

     Takže si vymýšlíš.

     0 0
     • RRbiker  

      Ale vůbec ne, jenom když bude mě chtít trhnout v kopci nějaký nadupaný závodník, tak mě třeba dá a já kvůli tomu určitě neutrpím nějakou psychickou újmu a vklidu ho nechám vyhrát a ještě mu ukážu palec nahoru.

      0 0
  • MirosPikos  

   To bych pak musel být nasranej, když mě předjede motorka, auto, autobus nebo traktor :) Pozdravím a jedu dál.

   0 0
  • Jamin  

   Mě jednou předjel ve fakt prudký stojce a pochválil muj výkon, takže dobrý. Na druhou stranu mě zase na rovince jednou předjel bruslař a to sem se i trochu zastyděl. Situace jsou různý.

   Horší mi přijde jedna partička u nás, kde si všichni pořídili ebiky za hrozný prachy, všichni relativně mladí a určitě zdraví a teď se bezostyšně bavěj jak dali dali 40 km na kolech. To už trochu rostu.

   0 0
   • TK75  

    Jsem v klidu… díky mopedům se aspoň oddělilo zrno od plev.

    :-)

    0 0
   • iron.hide  

    tak to nevis ci su zdravi, mozno su to invalidi… alebo alkoholici :)

    0 0
    • Jamin  

     Oni chodí hrát nohec a pingpong a tak. Ale alkolici jsou, to jo. Jenže to já taky a není to pro mě důvod pro motor.

     0 0
  • midlander  

   když mě předjede cestou do kopce, tak je mi ho líto

   když mi překáží cestou z kopce, tak mě sere ;-)

   0 0
  • enzzo69  

   Myslím, že asi nezáleží jestli je to bio nebo e- biker. Slušnej a rozumnej e biker je určitě lepší než nafoukanej klasik.

   0 0
  • Hykal  

   Je to srandovní, ani by mě nenapadlo, že se tohle řeší. Lidi co jezdí s motorem mají desítky důvodů, proč to dělají. Stejně jako cyklisti bez motoru. Nemám zkušenosti, že by mi nějak v něčem bránili, a proto je jakkoliv meřeším a je mi jedno kdo mě do kopce předejede stejně jako po rovině nebo z kopce. Na kole jezdím pro sebe.

   0 0
   • RRbiker  

    Jenom jsem byl zvědavý, proč se někdo na mě mračí nebo neodpoví na pozdrav, když ho slušně předjedu a slušně pozdravím (jedu na e-biku a předjížděný ne.) Snažím se být na každého bez rozdílu milý a s pozitivní náladou a nechápu ty pohledy srčící opovržením :-(

    0 0
    • Hykal  

     Většina lidí na elektrokole jakkoliv nezdraví a o okolí se nezajímá, tak možná jsou z toho všichni v šoku. Na druhou stranu ruzné skupiny cklistů jsou vicemeně tak nějak zvyklé reagovat jenom na lidi se stejným postižením. Když jedu na HTčku tak mi na silničce na pozdrav odpoví taky málo kdo. A třeba, když potkám paní jak jede někde pro míko tak, když mám důvod jí zdravit tak jí řeknu dobrý den a nevolám na ní ahoj nebo tak něco.

     0 0
     • RRbiker  

      Jj, zlepšit je to potřeba na všech frontách

      0 0
      • Zoidberg  

       Hele, možná není třeba nic zlepšovat. Hodně lidí jezdí i proto, aby si od práce, LIDÍ, čehokoli odpočinuli. Sám jiné cyklisty zdravím, ale když mi někdo neodpoví, je to fakt jen jeho věc. Sám se někdy zamyslím a taky někoho nechtěně „vyignoruji“. Naopak jednou jsem byl tak grogy, že jsem pozdravil člověka na motorce. Pozdravy se tu řešily mnohokrát.

       0 0
     • enzzo69  

      Já mám poslední dobou pocit, že čím dražší kolo, tím menší pravděpodobnost, že mi odpoví na pozdrav. A když jsem chodil kdysi po horách, tak bylo úplně normální pozdravit každého. Dneska je to hrůza.

      0 0
      • RRbiker  

       S tím zdravením máš pravdu, ale tím kolem to není. Myslím, že mám taky drahé kolo (když bylo nové

       0 0
      • kOmE  

       Mě lidi nezdraví páč jsem tlustej.

       0 0
       • Coural  

        Mě protože občas jedu bez helmy.

        0 0
       • RRbiker  

        No a , máš e-bika ? Jestli jsi tlustý, tak to prý zapadáš do kategorie e-bikerů

        0 0
        • kOmE  

         Nemám, já mám rád ten pocit zaslouženého sjezdu.

         0 0
       • mr.antik  

        Některý ty macatý enduro rámy už vypadaj skoro jak ebike.

        0 0
        • kOmE  

         Možná ten tlumič u Nomada může neznalé trochu mást.

         0 0
  • RRbiker  

   Zdravení je jedna věc (možná vychování ) ale nasranost některých lidí , které nasere jen to, že člověk jede na něčem jiném než oni , věc druhá . Tohle nepochopím. Když už je člověk ******** , tak ať aspoň si to nechá pro sebe a nezkouší otrávit i druhé .

   0 0
   • psbiker  

    Já ebikerů potkávám dost, se zájmem si jejich prostředek prohlídnu. Někteří biobikeři dostatečně neprojevují nadšení, že vidí něco tak úžasného, jako je kolo s pomocným motorkem?

    0 0
    • RRbiker  

     Nejde mi o projev nadšení ,jen o přátelský pokec . Minule jsem pochválil dvěma žiletkám jejich silničky , i když to není zrovna můj šálek kávy

     0 0
   • jIrI___  

    Proboha jak na tebe dokáže cizí člověk, kterého vidíš několik vteřin, přenést svou nasranost? :O

    0 0
  • Lochy13  

   Ja si ostatnich moc nevsimam a nikoho nezdravim a ani nikdo me vetsinou. Takze je jedno jestli jedou na kole nebo babete.

   0 0
  • exxonvaldez  

   Nejvíc je do kopce jedoucí, zdravící e-biker v háku za biobikerem , to kousne jen silnej jedinec :-)))

   0 0
   • RomSva  

    No on ten e-biker se totiž dost možná jen bojí předjet. Aby pak nemusel poslouchat hate zcezeý přes zuby.

    Vím o čem mluvím, 25kg dozadu jsem to zažíval…

    0 0
  • adam320  

   Je to hrozna prdel pozorovat ty rozdily mezi CZ a z myho pohledu FR, IT, CH. V dnesni dobe kdyz dupes nekam na kopec, tak te predjede asi deset Ebiku a vsichni ti vysvetlujou ze jsi sto let za opicema protoze jedes na klasice. Zazivam to vsude, Enduro v dnesni dobe napric evropou je uplne smichana komunita Ebike s obyc bike a nikde se nikdo nehada, neprudi, vsichni spolu fungujou. Ja na klasice ten kopec holt zvladnu jednou za den, kamos na Ebiku trikrat.

   Asi je to dany tim ze tady tlacis kolo treba ze 600 do 3000 m.n.m coz v Cechach nnehrozi. Tak kde se bere tolik mindraku na obou stranach?

   0 0
   • liborg1982  

    Ani u nás to drtivá většina lidí neřeší. Jen ti, co to řeší (obě strany) jsou prostě víc vidět, tak to vypadá jako velký problém. Ale tak to je vlastně u všeho – řidiči, pejskari, e-kola, chodci, koňáci, inlajnisti, kočárky…

    0 0
   • midlander  

    sis odpověděl sám – nemáme alpy. tam by se to ještě ztratilo, ale na těch pár kouscích hor, když se tam navalí půlka národa, tak ochrana přírody dostává amok a ztrácí se to kouzlo „vypadnout do přírody“ – připadáš si tam jak na václaváku.

    0 0
    • bessinka  

     Jdi tedy příkladem a zůstaň doma.

     0 0
    • Tramvajar  

     To ale jaksi neni vinou e-biku, ze…

     0 0
     • midlander  

      je

      0 0
      • Tramvajar  

       Jako že všude v přírodě, kde jsou lidi, drtivě převažujou e-biky, jo :-)?

       0 0
       • midlander  

        už to tak začíná být, no.

        0 0
        • matbiker  

         Pozor, Tramvajak ma vzdy pravdu a ta rika neco jineho. Nicmene mi sami rekreacni e cykliste sami potvrzuji, ze vsude kde jezdi, jsou ecka v absolutni prevaze.

         0 0
         • Tramvajar  

          Zvykni si na to :-).

          Ale asi žiju v jiné ČR. V té „mojí“ je na exponovaných místech v přírodě drtivá převaha pěších, něco kolistů a z nich malá část na e-kolech.

          Ale všímám si, že tady hejteři hojně praktikujou princip „přání otcem myšlenky“, jinak by neměli, jak své frustrace ventilovat.

          0 0
          • matbiker  

           To neni z me hlavy synku, rikaji mi to lide, kterym servisuji kola. Tam kde jezdim ja , jich potkavam absolutni minimum. A dost casto, kdyz uz tam tedy jsou, je vidim tlacit, bo vykon ve vyjezdu ti nenahradi techniku, ze.

           0 0
           • Tramvajar  

            Nesmíš dát na JPP, dcerunko :-).

            Myslím, že každému, kdo má v hlavě alespoň marginální zbytky mozku, je jasné, že e-bikeři netvoří drtivou převahu lidí v české přírodě.

            Ale chápu, pracovní den, nuda, a je to dobré téma k pruzení…

            0 0
            • matbiker  

             Ty jsi dobry ocas synecku. Kdyz mi muj doktor rekne, ze byli tam a tam a ze tam bylo daleko vic eckaru nez cyklistu, tak je to jpp, jo ? Omyj si prirozeni vlaznou vodou ty chytroline. A pozor, na tve dalsi namitky, on ma kolo a jeho zena ecko a neni to zadny e nesnasenlivec.

             0 0
             • Tramvajar  

              Podle toho, co píšeš, byla ta smyšlená příhoda tvého psychiatra spíš součást tvé terapie…

              Z paměti umím vytáhnout pár turisticky exponovaných míst za poslední dobu, kde jsem se vyskytl:

              • Milešovka: cca 50 pěších, dva bikeři
              • Velký Mehelník / Vysoký Kamýk: desítky pěších, do deseti bikerů
              • okolí Sušice: pár pěších, pár bikerů, dvě městská elektrokola dole v Sušici
              • Brdy v okolí Toku: cca 10 bikerů
              • turistické stezky v okolí Kamýku nad Vltavou: několik pěších, partička lidí na kolech, jeden měl e-bike
              • asfaltka kolem Labe (Kolín, Poděbrady, Nymburk): stovky pěších, desítky lidí na kolech, cca 6 elektrokol sedlaných důchodci

              Náhoda? Ne, jen realita.

              0 0
   • Tramvajar  

    +1 ;-) !

    0 0
   • Bobin2  

    Ani v CR se nikdo nehada. To, co tady ctes, je “realita” na bike-foru ;)

    0 0
  • Barak  

   Je mi to úplně jedno.

   Rozdíl je jenom v tom, že když mě někdo předjede na normálním kole, kouknu, co má za bike, jestli jede relativně na pohodu nebo jede hranu, abych si tak nějak porovnal moji a jeho výkonost.:-) Když mě předjede e-bike, tak tyhle věci neřešim.

   0 0
  • černápole  

   biobiker, to je zas termín jak z ******..

   0 0
   • bessinka  

    Jede na sádlo je vhodnější příměr.

    0 0
    • onuce  

     Uvažoval jsem o ryze českém výrazu a napadl mě „šlapák“. Jenže jak by se pak říkalo cyklistkám?

     0 0
    • zdenal8  

     No mě napadl spíš bioplyn :-)

     0 0
  • Hedus  

   A mne by zase zajímalo, kam na tak dementní témata chodíš ??? Já si totiž myslím, že 80% normálních e-bikerů takovou pitomost ani neřeší.

   0 0
  • mykovec  

   Jaký pocit má ebiker, který je předjížděn z kopce, po rovině i do kopce?

   0 0
   • Janes  

    Říká si: To je ale blázen, doufám, že se někde nevyseká a nebudu mu muset volat rychlou.

    0 0
   • aristo  

    Má pocit, že bude muset něco přičipovat :-D

    0 0
   • Smazaný účet  

    Zapne tubro mod.

    0 0
    • Janes  

     …dát Turbo z kopce? to by bylo mrtvejch :-)

     0 0
   • Nitroglycerin  

    Je mi to úplně a upřímně jedno:)

    0 0
  • mykovec  

   .

   0 0
  • Zoidberg  

   Když jsem naposledy předjel e-bikera ve výjezdu, tak se kolem mě po asi půlminutě přehnal s vyšší přípomocí a potkali jsme se až nahoře na rovině, kde se projevilo, že nemá odblokovaných 25 km/h. Jeho jsem se na pocity neptal, mně to přišlo úsměvné. Byla to ale spíše výjimečná situace. Většinou lidi na e-kolech tak nějak dle očekávání dávají kopce rychleji od začátku do konce a to mi žádné šoky / mindráky nezpůsobuje.

   0 0
  • Ježek40  

   Já to neřeším, jezdím horem, dolem, terén i silnice, bavím se, kochám se , jezdím rád a když na to příjde,,tak i skáču a nevzrušuje mně, jestli mně někdo předjíždí s motorem s kolem z Tesca, nebo s kolem koupeným v cirkuse od medvěda, kterého už dělat tajtrdlíka přestalo bavit..

   0