• Smikee

    Ahoj,

    v kolu (https://www.stevensbikes.de/2012/index.php?…) mi zacalo skripat/cvakat pri zaberu. Myslim, ze to budou necistoty nekde ve stredu nebo v klikach. Chtel bych to cele demontovat, vycistit a promazat vazelinou. Mohli byste mi poradit, jaky budu potrebovat naradi? Nejak nemuzu najit navod, ktery by sedel na muj pripad. Mam dutou osu (vidim skrz stred) a jen na leve klice to vypada na specialni nastrcny klic+inbusy na povoleni kliky.

    Diky moc za rady

    0 0
    • ˘Ö˘ Krab  

      Pro začátek tohle + normální inbus. Hodně štěstí, máš tam ložiska lisovaná do rámu, takže s těmi nic jednoduchého neuděláš :-D.

      0 0
    • Bubaaak  

      Inbusem povolíš ty dva inbusy, takže potřebuješ inbus

      Následně povolíš ten pojistnej šroub třeba tímhle https://www.kupkolo.cz/…mano_z97471/

      Střed nevidím jaký máš, ale asi lisovanej, tak ten vyklepneš ven

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Jsi krvelačná bestie. On se ptá na základní nářadí, Ty ho nabádáš k vyklepávání ložisek ze středové mufny.

        0 0
        • Bubaaak  

          On to chce i složit? :)

          Chce to vyčistit, pokud mu to nerachtá mezi klikou a ložiskem, pak má načatý ložiska a ty bude muset vyměnit, to že je bude muset zas nalisovat zpět a i to „vyklepnuti“ může být „sranda“ je už jiný dotaz :)

          Ale v Praze servisů je dost :)

          0 0
          • Smikee  

            Díky moc za rady chlapi. Seženu teda ten klíč na pojstnou matici klik, sundám kliky a uvidím, co mě tam překvapí. Kdyby tohle nepomohlo, tak ložiska radši nechám tak, jak jsou a svěřím servisu.Tam se toho dá asi víc podělat než spravit,což?:)

            0 0
            • mr.ricardo  

              Ciste teoreticky ten klic ani nepotrebujes, ta plastova matice neni nijak utazena, takze staci dostatecne velky sroubovak nebo treba zasunout celist kombinacek. Pak uz jen 5 imbusem povolis ty dva srouby a sundas kliku.

              0 0
              • Vilém  

                Napred bych povolil ty dva imbusy a pak az tu plastovou matku. Klika ji po dotazeni svira.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.