Cyklostezka ČB - Týn n. Vltavou

9 nepřečtených
 • Smejči

  Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda-li někdo z Vás neví, jestli už je dokončena tato cyklostezka? Pamatuji si, že ještě v loni na jaře, kousek od Hluboké směrem do ČB, tam byl pouze udusaný štěrk. Děkuji.

  0 0
  • Soreno  

   Je to povětšinou zasranej asfalt a někde válcovaná šotolina

   0 0
  • liBorec  

   to nevim,ale uz je hotovej usek z prehrady do tejna.krasna u vody stezka,ale asfalt nebrat :)

   0 0
  • notobi  

   je právě smutný, že všude serou asfalt :-/ tak supr to tam bylo předtim sice se kolo občas nosilo ale paráda, o tom že šotolina by nestála tolik co asfalt ani nemluvě

   0 0
   • MirosPikos  

    Je třeba si uvědomit, proč se ty stezky budují. To není o tom, že by neměli cyklisté kde jezdit ale o tom, utratit co nejvíc prachů a poslat si něco domu. Proto se volí asfalt, lehce se pak sem tam něco zadře za nehty, známému udělá asfaltový dvůr za poloviční cenu a podobně.

    Tyhle stezky bajker užije jen v největší nouzi, protože se tam motá spousta lidí o kterých dopředu nevíš kdy a kam přesně spadnou z kola, bruslí nebo z kočárku :)

    Naštěstí stezka z Hluboké do Purkarce zeje prázdnotou, tak se tudy nechá dobře projet, zvlášť ty esíčka v polovině cesty. A pak už se to do Týna dá projet lesními cestami dle chuti. Rozhodně.

    Pokud bych měl odpovědět na otázku, stezka kompletní hotová není.

    0 0
    • karliner  

     Evidentně se v tom vyznáš, jak dopadá srovnání údržby šotolinové stezky a asfaltové, třeba ve dvacetiletém horizontu a s přihlédnutím na to, že stezka je pravidelně zaplavována vodou? Řekl bych, že z toho důvodu je asfaltová výhodnější, ale rád se nechám poučit.

     0 0
     • Soreno  

      no tak jestli asfalt vydrží pravidelný záplavy? :-)

      proto veškerý brody a podobně jsou z betonu nebo kamene do betonu :-)

      ale přesně by nám to řekl nějaký vodohospodář.

      0 0
     • MirosPikos  

      Ve stavebnictví se nevyznám, ale vyznám se v tom, kudy peníze tečou a kam se nakonec dostanou.

      Kdy byla naposledy tahle stezka zaplavována vodou, když říkáš pravidelně? V jenom místě je tam sypaný úsek. Hrubší štěrk, hlína (nevím přesně co všechno za materiál). Tipoval bych, že z té stráně tam voda po jaru nebo větší pršce docela nateče a nevidím, že by se nějak změnil povrch. Drží to parádně. A odfiltruje to pár rozklepaných bruslařů :)

      Proč tam dají asfalt, jsem poměrně jednoduše zdůvodnil. Snadno si pak někdo udělá dvůr ve „firmě“ za peníze daňových otroků. Těžko si někdo bude dávat na dvůr sypaný štěrk s udusanou hlínou :)

      0 0
  • jose  

   j to az do Purkarce hotovo, jen zhruba v polovině je cca 200m usek kde asfalt není a nebude(kvůli ochranarum) nyni je pred purkarcem peknej bordel díky lesakum. Jediná výhoda když už teda musely dát všude asfalt je, že díky „kopečkům“ tam pověčinou skoro nanikoho člověk nenarazí :-)

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.