• Smazaný účet

  Před rokem byl uveden na trh Wahoo Elemnt GPS Bike computer. Nyní se objevil menší a levnější typ Bolt. Má to být konkurence Garminu 520. Začátkem dubna jsem si jej objednal a v pátek dorazil. Předtím jsem si přečetl zahraniční recenze a fóra. Je dost chválen. Nastavení je jednoduché pomocí mobilní app Wahoo Elemnt na Google play. V balení jsou dva držáky, kabel k PC a návod v češtině. Měl jsem doma tepák Wahoo z bazaru a snímač rychlosti a kadence od Garminu na nábu a vše funguje. Displej má šest nastavitelných obrazovek a pořadí se dá upravit podle sebe. Vyřadil jsem cal a dal tam elev. atd.

  Po první jízdě max spokojenost, přenos jízdy do Stravy je automatický při zap. wifi na mobilu. Spotřeba při zap. displeji po třech hod. 30%. Ale předtím jsem hodinu vše nastavoval, pároval atd. Navigaci jsem ještě nezkoušel. LED diody jsem si nastavil na HR a rozsvítí se barevně dle nastavených pásem. Zítra další testy. Cena v cizině 250 $ a tady 6099 kč, to nebývá u novinek zvykem.

  https://www.dcrainmaker.com/…-review.html dole je fórum

  http://www.bikeradar.com/…-bolt-49381/ Garmin Edge 520 vs Wahoo Elemnt Bolt

  https://www.youtube.com/watch?… youtube

  https://ithings.cz/…8006225.html prodejce

  0 0
  • jarouš2  

   Zajímalo by mě srovnání od někoho kdo měl 520. Taky po něm pokukuji..

   0 0
  • MTBIKER doporučuje

  • KRoser  

   Zatraceně teď lituji, že jsem si kupoval Teasi která je celkem ok, ale furt to mám k tomuhle daleko.

   Rád bych se zeptal zda u jste zkoušel navigaci a jak fungujou mapy. Dají se stáhnout mapy Evropy offline? mapy se používají z mobilu nebo jsou přímo v boltu?

   Díky.

   0 0
   • Pierre666  

    Mam Elemnt a mapy jsou offline (primo v zarizeni).

    0 0
    • KRoser  

     Super, dík. Takže si můžeš vybrat které se do zařízení stáhnou? Je tam na výběr celá Evropa?

     0 0
     • Pierre666  

      Ano muzes si vybrat. A je tam cely svet.

      0 0
     • Smazaný účet  

      Taky jsem si chtěl stáhnout mapy a v Boltu je automativky snad celý svět. V mobilu se ukáže ujetá trasa v mapě Google. Navigace je taková jednoduchá, prostě černá šipka, to Garmin 520 to má barevně. Já to ale zatím nepoužil. Jen za jízdy zmáčkneš pravé tlač Page a je vidět trasování. Taky se mě do Boltu stáhly automaticky nějaké starší jízdy, asi ze Stravy a jsou v mobilní app Wahoo Elemnt pod Routes.

      Po zapnutí Bolt bootuje půl minuty, stačí jen zmáčknout Start. Při zastavení se objeví Pause a pípnutí, já nic nemačkám, nejel jsem hodinu a po rozjezdu se Bolt sám spustí po několika metrech. Myslel jsem, že musím mít v mobilu zapnutou GPS a Bluetooth, na to jsem dnes zapomněl. Po příjezdu domů a zapnutí PC se jízda přenesla na Stravu. Dobrý, alespoň ušetřím bat. v mobilu. Dnes jízda 2h50' s vypnutým podsvícením displeje a LED, ukazuje Bolt 84%, včera nabito na 100%. Čitelnost displeje bez podsvícení je výborná, ale s podsvícením je laděn do modra, je to hezčí a zas tak moc to bat. nežere. Ledky se dají nastavit na blikání buď tepů, rychlosti a navigování, nebo vypnout. Mě se při dosažení tepu 162, rozsvítilo pět diod, pátá více červeně, po klesnutí tepu se svítějí čtyři zeleně pak jen modře, vís jsem netestoval. Zatím max. spokojenost, vše funguje. Druhý držák mám na jiném kole na představci.

      0 0
      • KRoser  

       Díky za sepsání zkušenosti. Vážně se mi bolt líbí nakonec stejně asi teasi skončí v šuplíku a bolta koupím :). Jen bych ještě jednu otázku zda jde navigovat i bez předchozí nahrané trasy. Zda stačí zadat cíl a vypočítá ti to trasu a navede?

       Díky.

       0 0
       • Smazaný účet  

        Nezkoušel jsem a ani nikde nečetl, bez telefonu určitě ne.

        0 0
       • xpj  

        Umí to navigovat jen po vytvořené trase. Vytváření přímo v Elementu to nepodporuje.

        https://support.wahoofitness.com/…-ELEMNT-Bolt

        https://support.wahoofitness.com/…ompanion-App-

        0 0
        • dummy  

         Někde jsem viděl, že stačí zadat adresu v mobilu a ten pošle trasu přímo do ELEMNT, může to prosím někdo potvrdit? Hodil by se mi GPS tracker s možností vyhledání trasy přímo na cestě, ale 820 je spíš nepoužitelná a předražená, existuje něco jiného?

         0 0
         • Libores  

          ano, trasu si připravíš v mobilu přímo v aplikaci Wahoo a pošleš do Boltu. Můžeš i využít jiné aplikace pro vygenerování gpx a ten zase přes aplikaci Wahoo do Boltu. Bolt sám plánovat neumí, ani prohlížení mapy není nic moc.

          0 0
         • Trinec  

          V aplikaci mobilu zadáš adresu a pak pošleš routu do Bolta.

          0 0
  • mejlos  

   Vypadá zajímavě… dají se k tomu dokoupit držáky (na další kola)?

   0 0
   • Smazaný účet  

    Na Bolt ještě Wahoo nenabízí, zjistím na zahraničních fórech, jestli se dá použít z většího typu Elemnt Bike Computer. Ale lze prý použít držák z Garminu 520, jen je potřeba nožem něco upravit o 2mm. Zkusím ten návod na youtube najít. Taky bych potřeboval na další kolo.

    0 0
  • jarouš2  

   Jak si tam čtu diskuzi edge 520, tak začínám víc uvažovat o BOLTu :-D ještě je teda v hledáčku POLAR M460, který už taky umí live segmenty a aktivní notifikace.. A přesnost GPS je lepší jako u Garminu..

   0 0
   • Smazaný účet  

    Měl jsem Polar V650, fungoval dobře, někdy se po zastavení přerušil záznam trasy a pokud jsem si toho všimnul, nešlo pokračovat, jen se vytvořila nová trasa. Taky mě vadilo to připojování na Polar Flow, někdy to nešlo. Tepák mě žral baterii, jinak ukazoval dobře i výška odpovídala.

    Tady je několik postřehů z DC Rainmaker :

    Na power jsem si koupil 520 a koupil jsem Elemnt. Modul 520 mě rozčiloval, neohrabaným navigačním systémem (přiblížení mapy – aaargh) a obtížemi přijíždět na něj trasy. Všechno je vyřešeno – toto je modernější jednotka s lepší integrovanou infrastrukturou. Nastavovací tok je obzvláště působivý.

    pokud je Bolt v dosahu wifi po ukončení jízdy, bude automaticky nahrán na Stravu. Pokud není v dosahu wifi, pak se zařízení Bolt synchronizuje s telefonem přes bluetooth a nahraje jízdu z aplikace Elemnt na Stravu. Zjistil jsem, že metoda Bluetooth je přerušovaná a někdy musím jít do aplikace Elemnt a přinutit upload na Stravu, to byla moje zkušenost s iPhone. Metoda wifi z počítače samotného Elemnt se zdá být velmi spolehlivá.

    jakmile je Wahoo Bolt synchronizován s RidewithGPS nebo Strava, trasy se aktualizují přímo na Bolt, pokud má přístup k bezdrátové síti. Můžete si vytvořit trasu na serveru Strava nebo RidewithGPS a synchronizovat se se zařízením Bolt bez toho, aby byl telefon zapojen, podobně pokud aktualizujete stejnou trasu. Možná někdo jiný může zvonit na přesměrování, pokud uděláte špatnou změnu, vím, že pokud vyrazíte, Bolt začne blikat a pípáním oznamovat. Neudělal jsem žádné rušivé trasy, jednoduše jsem je vytvořil v nástroji Strava nebo RidewithGPS a proces synchronizace je pro Bolt / Elemnt bezbolestný, stejně jako aktualizace, pokud změníte trasu na serveru Strava nebo RidewithGPS.

    Přešel jsem z Garmin 520 na ELEMNT Bolt minulý týden. Skvělé rozhodnutí.

    Už se nemusíte dopouštět toho směšného místa pro stahování mapy dlaždic OSM a všech ostatních věcí, se kterými Garmin stojí za sebou.

    0 0
  • jarouš2  

   Hoďte sem prosím někdo záznam v gpx nebo odkaz na stravu to je jedno. Nejlépe z lesa. Díky

   0 0
  • MaPa  

   Bold je vítaná konkurence Garminu a řadu věcí dělá lépe, zejména přehození věcí (nastavování, plánování) do telefonu je pak daleko jednodušší a v dnešní době už snad není potřeba mít to tak kostnatě jako Garmin např. nastavování pomocí vyklikávání. Také jejich podpora a odlaďování je velmi kvalitní, samotný Elmnt za rok díky akutalizacím získal několik výrazných upgradů.

   Velkou otázkou jsou ale mapy – černobílé a pokud tomu dobře rozumím je člověk odkázán jen na jednu sadu(?). Nenasnímal by někdo nějaké oblasti v různých zoomech aby se dalo zjistit nakolik jsou použitelné?

   Velký Elmnt jsem viděl zatím jen jednou o víkendu, Bolt nikdy, ale hned mi to přišlo jako opravdu fajn zařízení, ale osobní zkušenost narozdíl od E520 nemám.

   0 0
   • Smazaný účet  

    Výběr z testu Garmin 520 a Wahoo Bolt na bikeradaru

    Ocenil jsem tlačítka oproti dotykovým displejům, zejména počítače této velikosti. Mnozí z nás si zvykli na to, jak dobře pracují dotykové obrazovky smartphonů, ale dotykové obrazovky cyklocompů zaostávají. Navíc, rukavice a pot a déšť se spikli proti dotykovým displejům. Tlačítka fungují.

    Ve prospěch společnosti Bolt tlačítka pro zvětšení / zmenšení fungují dobře a poskytují vám více či méně dat na kterékoli obrazovce, aniž byste museli přetahovat a přeprogramovat cokoli. Pracují podobně pro mapu, ačkoli nemůžete posunovat žádným směrem, pouze zoom.

    Ve prospěch Edge 520 se můžete pohybovat vpřed a vzad prostřednictvím datových obrazovek. S nástrojem Bolt se můžete pohybovat pouze dopředu.

    Mapy Garmin jsou mnohem snazší sledovat, ale Edge 520 vyvrcholí kolem 4,2 hodiny. Takže je těžké říci, co je lepší pro vážnou navigaci.

    Obě jednotky mají nárok na 15 hodin výdrže baterie. Pokud by to bylo pravda.

    Požadovaná doba výdrže baterie se zpravidla měří za běhu bez energeticky náročných funkcí, jako je navigace. Při testování se mi zdá, že jednotky Edge trvají déle než čtyři hodiny, kdy navigace běží. Ještě jsem nevyčerpal Bolt na jediné jízdě, ale udělal jsem 5,5hodinovou jízdu s navigací, která pouze snížila baterii z 96% na 55%.

    Jedinečná funkce Elemnt je zde šipkami nahoru / dolů na straně přístroje, které umožňují přiblížení a oddálení na mapě a také zvýšení nebo snížení počtu datových polí. Zmenšením polí se čísla zvětšují. To je pěkná volba „on-the-fly“-za jízdy.

    Modul Edge 520 je vybaven technologií Bluetooth, která se připojuje k vašemu smartphonu a ANT + a umožňuje připojit se k senzorům jiných výrobců, jako jsou monitory srdeční frekvence a měřiče výkonu.

    Elemnt Bolt má Bluetooth, ANT + a WiFi, z nichž poslední může být použito k automatickému nahrávání jízd a také synchronizačních tras a Segmentů Strava.

    Zatímco oba počítače používají spojení smartphone pro příchozí hovory a textové oznámení, plus možnost živého sledování, která umožňuje ostatním vidět, kde se nacházíte, vám společnost Bolt také umožňuje využívat sílu společnosti Google k vyhledání místa určení při jízdě na kole a poté Váš Bolt, aby vás tam mohl navigovat.

    0 0
    • MaPa  

     Já ty testy četl. A věř že důkladně, protože mám E520 a Bolt jí hodně šlape na paty. Ale žádný z těch testů mi nepředvedl, nakolik podrobné a čitelné (v té podrobnosti) jsou ty jejich mapy někde, kde to můžu porovnat s tím co umí E520. A už vůbec ne jak plánuje ta mobilní aplikace, zda tě vodí po hlavních silnicích nebo i singly (pokud na mapě vůbec jsou).

     A tyhle strojové překlady jsou tak maximálně zavádějící, např. jsem si nevšiml že by E520 nějak vyvrcholila po 4,2hodiny. Fakt mě tím o ničem nepřesvědčíš. Já si kvality Bolta uvědomuju. Něco nevím, na to se ptám.

     Jde zoomvat nebo posouvat se v profilu naplánované trasy?

     0 0
     • Smazaný účet  

      navigování jsem zatím nezkoušel, až počasí dovolí. Zoomovat jde stiskem horního tlač. na pravém boku a ke zvětšení dojde 3×. to jsem zkoušel teď doma. Po zapnutí Boltu stlačím pravé tlač. Page a neprve se objeví obrazovka s daty, po druhém stisku pak šipka se silnicí a názvem místa bydliště.

      Ty názory z testů a z fór jsou mě taky jasné, ale něco se z toho dá pochytit. Vždyť první majitelé ho měli asi v polovině března. Jsem taky zvědavej na aktualizace, po obdržení už jedna proběhla, ale přirozeně nevím co se změnilo.

      0 0
  • jarouš2  

   No ale do E520 zase nahraješ jenom nějaké úzémí, kdežto tady máš celou mapu. Ale zase je jasné že barevný displej bude mnohem lepší.

   0 0
   • Delkim  

    to území je ale docela velké, to za jeden den neprojedeš :)))

    barevný displej má v navigaci výhody, vidím jinak barevně kudy jsem už jel, jaký typ cesty tam je atd.

    0 0
   • BB  

    pokud je to černobílé, tak to snad v dnešní době nelze za mapu považovat. To bych snad dal přednost navigační čáře na prázdné obrazovce.

    0 0
    • Trinec  

     Myslím, že se to ani za mapu považovat nedá, je to spíše mapový podklad, ale dá se s tím v pohodě jezdit. I v lese vidíš stezky kolem sebe. Myslím, že to v pohodě stačí.

     Jediné co mě štve je to, že pokud si naklikáš trasu doma a nedáš si jí přesně tam odkud začneš navi tě na místo začátku trasy prostě nenavede. Pak funguje skvěle a mě to takhle stačí. Přešel jsem z EDGE 800.

     0 0
     • Libores  

      v pohodě je displeji vidět kam jedeš, ulice kolem, křižovatky atd. Barvy podle mě nejsou třeba a spíš upřednostňuju, lepší čitelnost na slunci a větší výdržbaterie.

      0 0
  • jarouš2  

   Nějaké nové poznatky, uživatelské recenze?

   0 0
   • Smazaný účet  

    Škoda, že se musí čekat na dodání, jinak by jej mělo už víc lidí a bylo by víc poznatků. Zkoušel jsem jet podle trasy naplánované v PC a vložené do Boltu. Za jízdy je možno přepínat mezi obrazovkami a navigací. Trasa je označena silnou přerušovanou čarou. Pokud jsem odbočil mimo trasu, ozve se ihned 3× pípnutí a ledky blikají červeně ještě několik sec. Po najetí na plánovanou trasu znova pípnutí a ledky blikají zeleně. Po ujetí 126 km a 5 hod. je bat, vybitá z 50%. Dnes vyzkouším další možnosti, např. výškový graf atd.

    Tlačítka na pravá straně jdou dost těžko, protože nejsou zapuštěná, ale přesto by mohly jít stisknout lehčeji. Projeté trasy se kromě Stravy ukládají do mobilní aplikace Wahoo Elemnt. Tam ale pod označením Routes jsou načtené i trasy ze Stravy, ale jen ty ve Stravě označené My Routes.

    Připojil jsem Bolt k PC a objeví se složka USB Storage. Z 2.78 GB bylo volných jen asi 330 MB a to zabíraly mapy celého světa ve složce maps-titles. Tak jsem vymazal vše kromě Evropy a teď je 1.36 GB volných. Výmaz ale přes app v mobilu ve složce Maps.

    0 0
  • Systémák  

   Bolta už sleduji více dnů, skoro týdnů a pořád nemohu najít důvod, proč bych si ho neměl koupit :)

   Zatím to vypadá na krále cyklocomputerů a navíc docela příjemná cena!

   Jediné, co jsem nikde nezjistil je, zdali má i výškoměr, či nastoupané metry měří čistě z GPS? To jediné by mě mrzelo, protože by to pak byl zbytečný údaj – což je problém většiny takových zařízení.

   0 0
  • Smazaný účet  

   Z těch compů, co jsem měl je výškoměr nejpřesnější, rozdíl zatím + – 10m. v nadmořské výšce 240–750m. Je mě jasné, že záleží na počasí-změně tlaku vzduchu. Reakce na změny výšky při jízdě je rychlá a i tepák reaguje na zatížení velmi rychle. Na youtube, pokud vidíte nějaké datové pole na displeji v černém poli, (nebo modrém při zapnutém podsvícení), tak to je aktivované LED zobrazování. Zatím 8 jízd a 570 km a žádný výpadek nebo nějaký jiný problém. I když v sobotu jsem jeden problém zaznamenal. Přijedu domů a než jsem zapnul PC pro přenos jízdy na Stravu, tak jsem si chtěl trasu prohlédnout v mobilu a tam po spárovní s app se místo 92 km objevila přerušená trasa po asi 28 km, což bylo vidět na mapě. V Boltu ale byla trasa celá. Tak jsem tu v mobilu vymazal a ona zmizela i z Boltu. Myslel jsem si, tak nebude tentokrát ani na Stravě a po zapnutí PC se tam objevila, v Boltu ale už nadobro zmizela, no nevadí.

   Ještě k navigaci, jel jsem podle naplánované trasy, ale neukazovalo mě na displeji kdy mám odbočit v metrech a šipkou, jako to je na youtube v čase 3:42. Asi to bude v nastavení v mobilu. Toto ještě vyzkouším ve městě. Závěrem – nelituji koupě.

   https://www.youtube.com/watch?…

   0 0
   • MaPa  

    Takže se zdá opakuje chyba garminu – v profilu naplánované trasy nejde zoomovat :-(. Nenafotil bys pls někdy jak vypadá mapa venku v okolí Hradce ať to můžeme porovnat s ostatními mapovými podklady – to by asi zajímalo poměrně hodně lidí nakolik je tenhle jejich osm derivát použitelný i na bika nejen na silničku? Díky

    0 0
   • Trinec  

    Nějaké další postřehy z používání Bolta by nebyly?

    Mám 800 Garmina, začíná blbnout, přepínají se samy občas obrazovky, tepák někdy ukazuje o 10 míň, tak koukám po něčem jiném. Navy ani nepotřebuji, ta na 800 stejně není k použití. Takže potřebuji nějaký sportester, kadence tepák. Ne hodinky vážně ne.

    0 0
  • Trinec  

   Bolt od pátku doma. Všechno zatím OK, párování s mobilem, přenosy na Stravu, přenosy do Garmin Connectu, jen …

   U segmentů se mě občas stane, že nazahlásí konec segmentu. Po ukončení jízdy v Strave ale je segment ukončen.

   Druhý zádrhel co jsem si všiml. Pokud v době, kdy přijíždím k segmentu a Bolt již hlásí zbývající metry kolo zastavím na autopausu, tak po opětovném rozjetí segment není spuštěný v Boltu, ale v Stravě opět je projetý.

   Má někdo obdobné zkušennosti?

   Díky

   0 0
   • madik  

    Napadá mě jen, máš ukládání po sekundě?

    0 0
    • Trinec  

     Nevím, jak by se dalo změnit nějaké ukládání. I ta atopausa je tam automatická a nedá se změnit rychlost.

     0 0
   • MaPa  

    Zápis do segmentu na Stravě se totiž dělá až z celkové uložené aktivity okamžikem uložení na server Stravy. Čas na segmentu se bere od najetí po vyjetí. Je celkem jedno kolik času strávíš v hospodě uprostřed, pokud si jel ten segment poprvé tak i s šesti pivama to bude tvoje PR. Vše co ti Bolt/Edge/… ukazuje v průběhu jízdy po segmentu jsou jen vodítka, do žebříčků se to stejně bude počítat až ze záznamu co nahraješ na server.

    0 0
   • Systémák  

    Hele dotaz, jelikož mi zítra Bolt přijde.

    Je třeba mít na live segmenty premium na Stravě? Někde u YT videa jsem četl, že prý je to nutné.

    Díky za objasnění.

    0 0
    • xpj  

     Ano. Je to nutné.

     https://support.wahoofitness.com/…on-my-ELEMNT-

     0 0
     • Systémák  

      No tak to není dobrá zpráva.....tak nezbývá než využít ty dva měsíce zdarma, co Wahoo nabízí na Stravě a pak se uvidí, jestli to kvůli segmentům stojí za ty peníze.

      Díky za info.

      0 0
      • Libores  

       za dva měsíce už bez toho nedovedeš žít a pošlušně předplatíš:)

       0 0
       • jannk  

        nebo se nauci si sve oblibene segmenty naimportovat rucne. (pokud jich neni extra moc)

        0 0
        • Systémák  

         To se dá udělat jak? B-)

         0 0
         • ememem1  

          pozri ti thread o garmin 820 alebo 520

          0 0
         • Trinec  

          Jsem dneska taky zjistil, že po zrušení Premka se mě neposlaly aktivity automaticky na Stravu. Budu tedy hledat ten ruční způsob.

          0 0
     • volyn  

      pro sparovani s BOLTem je v podminkach,ze musim zaplatit STRAVA SUMMIT. Ale kdyz rozkliknu STRAVA SUMMIT tak jsou to 3 sluzby Training, Safety, Analysis kazda za 2 dolcky mesicne. Nebo vsechny dohromady za 5 mesicne. Ale v popisu jednotlivych sluyeb vypada ANALYSIS ta, ktera mi pomuze spojit BOLTa se segmenty. Muzu tedy pro LIVE segmenty mit jen tu ANALYSIS? Tahle sluzba je totiz celkove super a ty ostatni me vubec nezajimaji. Dik

      0 0
      • MavasH  
       1. co myslíš tím spárováním s boltem? U bolta funguje nahrávání aktivit i bez summitu (dříve prémia). Nebo myslíš přímo ty Live segmenty?
       2. Na Live segmenty stačí jenom balíček Analysis (když přestaneš platit, live segmenty přestanou fungovat).

       $2 měsíčně to je jenom při roční platbě. Při platbě měsíčně to jsou $3.

       P.S. různě na netu se dají dohledat odkazy na free trial, tak si to můžeš vyzkoušet…

       0 0
  • Trinec  

   HD Glass se dá koupit za pár babek tady, za tři dni doma

   0 0
  • Systémák  

   Včera tedy první projížďka s Boltem. Dojebal jsem se hned při párování hrudního pásu, když jsem zjistil, že mám jen Ant pás a ne Ant+, což jsem ani doteď neregistroval, že je nějaký rozdíl.

   BT pás od ženy funguje v pořádku.

   Původně jsem myslel, že ten představený držák budu mít na silničce a ten na představec na biku, ale to by ten můj bikový představec nemohl být takový široký, takže to mě taky trochu namíchlo a musel jsem to tedy otočit – na biku to ale vypadá divně mít computer před řídítkama. snad je to ale jen otázka zvyku a rychle mě to přejde.

   Dnes tomu dám něco na silnici, projedu si v klidu Live segmenty.

   Zatím jinak bolt paráda.

   0 0
  • KRoser  

   Zdar chlapy,

   můžu se zeptat kde jste bolta kupovali. Co jsem se zatím díval tak každej obchod v už bolta nemá.

   Díky

   0 0
   • Myrra  

    Bike24.de. Kupoval jsem tam před týdnem i pro ženu, suck factor její Sigmy na ni byl moc.

    Alza to už myslím vzdala.

    0 0
    • IndyCZ  

     Nevzdala, mají je zase. Ale za 6500 je to už celkem dost. I když v zahraničí není o moc levnější, 6300, 6000 … Je to trochu s podivem vzhledem k tomu, že Edge 520 se dá pořídit už kolem 6 tisíc a podle všech recenzentů má být Bolt levnější asi o 50 dolarů :-/. Teď abych si vybral…

     0 0
     • Myrra  

      Tak to je dobré, já jsem to už psychicky nedal :-)

      Jinak ta cena je celkem sympaticky volena celkem stejná skrz celý svět. Porovnání s Garminem nemůžu sloužit, vybral jsem si nakonec Wahoo…

      0 0
      • IndyCZ  

       Už se dají i u nás pořídit za 6 tisíc. Asi do Evropy dorazila nějaká nákladní loď :-) Akorát pořád nevím, jestli Bolta nebo 520…

       0 0
       • TheJD  

        Ja si dnes vyzvednul bolta. Zatim ho jen nabijim, takze zkusenosti zadne, ale vypada fajn. :) Kazdopadne u me rozhodovaly hlavne dva faktory: vyrazne vetsi vydrz baterie a mapy-navigace (omezena pamet u 520). Male plus proti Garminu ma u me Wahoo jeste v tom, ze stale implementuji nove funkce.

        0 0
        • CzechJoker  

         A co Wifi? Nastavuje se to přes mobil, předpokládám?

         0 0
         • Systémák  

          Ano, nastavuje se přes mobil. Pak už se o nic nestaráš. Vykoukal jsem, že se zapíná sama v případě potřeby.

          0 0
        • TheJD  

         Co se tyce vydrze baterie, tak ta je hodne dobra. Dal jsem jednu dlouhou vyjizdku, kdy bezel se zapnutou navigaci a pripojenim HRM kolem 5:45 a baterie sla dolu o nejakych 40–45%.

         Dnes jsem dal kratsi jizdu 1:20 jen s HRM, bez navigace, a baterie klesla o 7%.

         0 0
  • Trinec  

   Jdou vám live segmenty?

   Nějak se mě nespouští poslední dobou. Pokud nedám start ride jsou segmenty vidět v Boltu, ale jakmile dám start je na stránce jen tato hláška

   starred segments within 1.5 km will be shown here as you approach them

   Má někdo podobný zážitek?

   0 0
   • Myrra  

    live segmenty nepoužívám, ale včera jsem si všiml, že přišla aktualizace, jak na aplikaci v mobilu, tak na device samotný. Zkus to doinstalovat, podle logu tam měnili live track, což je něco jiného, ale obecně jsou v těch aktualizacích a vylepšeních docela aktivní a třeba posledně něco přehlídli…

    0 0
  • Dressic  

   Zdravím všechny cyklisty,

   doposud jsem neměl žádné zkušenosti s GPS, tak mě hlavně zajímají mapové podklady atd.

   Ukazuje Wahoo i cyklostezky, lesní traily atd? Je to vhodné na horské kolo nebo by jste doporučili něco jiného?

   Díky za reakce

   0 0
   • IndyCZ  

    S detailností mapy ti neporadím, ale Bolt je spíš na záznam než navigování… jako nouzovka se to samo použít dá, ale… má to černobílý displej, takže na youtube si uděláš celkem představu, jak to vypadá. Pokud chceš dobře a levně navigovat, tak třeba Mio Cyclo 205 HC, má to celkem zmapované i lesní cesty…

    0 0
    • Libores  

     na navigování je Bolt skvělý, jen neumí připravit trasu v přístroji, je potřeba ji tam nahrát z počítače nebo z telefonu. BW display na navigaci plně dostačuje a třeba na slunci je perfektně čitelný. Mám s ním najeto cca 3k…

     0 0
     • MaPa  

      A nebyl byste prosím někdo někdy tak hodný a neukázal nám nakolik podrobná je ta mapa v boltu? Na nějakém místě kde to lze srovnat s ostatníma mapama – tedy aby se v rámci displaye ukázaly třeba i singly nebo lesní cesty? Ď.

      0 0
      • tomsam  

       Nevím jak na českých mapách, ale na YT je tohle video z města.

       0 0
       • MaPa  

        Jenomže to se právě snažíme zjistit. Mě se třeba Elementy líbí svou filosofií, ale ty mapy, to je zatím záhada. A jde mi právě o podrobnost map mimo města, mimo silnice, někde, kde si budu moct pro stejný výsek zazoomovat na Edge (klidně sem pak ty porovnávací screeny dám – pokud se mi podaří se na dané místo dostat), na mapách.cz apod…

        0 0
        • Myrra  

         Zkusím to třeba nafotit. Čerstvá zkušenost teď z Vysočiny, kdy jsem se chtěl semtam podívat, kam to vlastně jedu, a žena si jednu moji trasu projela taky: detailnost se zoomem velmi rychle klesá, takže i když tam je kdejaká lesní cesta, obzor končí někde u 1km, pak už jen názvy vesnic okolo. Nic kromě těchto názvů a naznačení cest typu hlavní/lesní to neukazuje. V podstatě jsem v polovině případů stejně vytahoval mobil a koukal se na mapy.cz. Nicméně jsem od toho ani nic extra nepožadoval, a tedy ani detailně nezkoumal.

         0 0
         • Myrra  

          Tak konečně jsem se dostal ke slušnému compu (svému pracovnímu) a můžu tady hodit těch pár fotek. Chytá to moiré, sorry je to mobilem. Je to zoom od měřítka „50m“ po „2km“. Je vidět, jak se ten detail rychle ztrácí. Poslední snímek (první?) je mapa, kde je vyznačená oblast té 50m mapy.

          Co se týče navigace, byl jsem k tomu skeptický, ale už tak úplně nejsem ;-) Jak jsem psal, dal jsem si nějakou trasu na blind, vzápětí si ji „uzmula“ moje žena a nahrála přes Stravu jako trasu do svého Wahoo a byla nadšená – já jsem každou chvíli někde stál a čekal na GPS (a to mám velmi rychlý mobil), ona jenom sledovala šipky. Zkusil jsem v dalších dnech podobný způsob – naklikat si route na Stravě a pak se tím řídit. Není to vůbec špatné, zvláště když člověk tahá děti a nemá kapacitu řešit nějaké kurfování. Synchro se Stravou je buď přes aplikaci v mobilu (a můžu potvrdit, že vše mimo zobrazení mapy funguje i z BB) nebo přímo přes WiFi (menu Sync v mapě). Pak to ukazuje šipky, kde je třeba jet, čtverečky, kde už člověk byl, eventuelně plnou čáru, pokud je to mimo plánovanu cestu. Po sjetí z plánované cesty to chvilku protestuje, ale pak toho nechá, a když se přiblížím trase, zase zapípá (možná blikají i ledky, ale v těch 36°C jsem to jaksi neviděl) a po chytnutí sleduje trasu. Možná je to standard, ale radši to popisuji. Co se týče pokrytí, semtam něco chybí, a hlavně chybí jakékoliv popisky tras – a to je kapku problém, protože cyklotrasy obecně nejsou nijak extra značené ani v reálu. Když jedu sám, tak na to prdím, zhruba vím, kde chci dojet a jak se vrátit, ale s dětmi bych zešedivěl víc jak teď. Jo, a má to „backtrack“ závislý pouze na ujeté trase, takže pokud jde o návrat po „polovině povoleného opušťáku“, lze to realizovat. Mě návrat stejnou cestou nebaví a tím pádem to nepoužívám, ale ta možnost v menu je (a není potřeba mobilní aplikace).

          Je možné, že z hlediska přehlednosti a detailu bude ten Garmin lepší, ale mi o ty mapy až tak nešlo, ať to tedy porovná někdo jiný.

          0 0
     • Dressic  

      Já jsem si toho přečetl a shlédl na netu hodně, ale všechno bylo z měst a ze silniček, takže jsem hlavně zvědavý na detailnost map mimo města a pak možnosti si nahrát své. Zda jsou tam třeba cyklostezky jak v app mapy.cz atd? Aby zde nebyly zmapované pouze silnice a pak už nic. Viděl jsem, že se dá nahrávat z různých zdrojů a formátů, ale ne všemu rozumím když to nemám vyzkoušeno osobně.

      Díky

      0 0
      • Libores  

       jiné mapy do toho myslím nedostaneš, ani prohlížení mapy v podstatě není použitelné. Prostě trasu naplánuješ v telefonu v jejich aplikaci nebo v počítači třeba na mapy.cz a pošleš to do boltu. Bolt ti pak ukazuje čáru, který se jen držíš a když z ní sjedeš tak tě upozorní. Mapy to používá nějaké OPS. Jezdím s tím převážně na silnici, ale párkrá jsem ho měl i na MTB a lesní cesty a polňačky tam jsou, zdaleka se to mapám od seznamu nevyrovná.

       0 0
       • Rockodendronus  

        Takže příkazy typu „In 200 meters turn left“ mi to nedá, co?

        0 0
        • Libores  

         mělo by, ale jen když trasu plánuješ v tý jejich aplikaci. Vyzkoušený to nemám, používám furt mapy.cz. Chci aby mě ten comp otravoval co nejmíň takže turn by turn navigaci používat nebudu.

         0 0
         • Rockodendronus  

          Jasně, na běžné ježdění to nemá smysl, ale mám v plánu nějaké ultraštreky do zahraničí, kde by se to mohlo hodit… místo zastavování co kilometr a kontrolování mapy, jestli jsem někde ve městě správně odbočil…

          0 0
          • KRoser  

           Pokud je předem cesta vytvořená v aplikaci wahoo, komoot nebo ride with GPS tak ti navigace bude dávat trun by turn což znamená jak si říkal za 200m odboč vpravo.

           Pkud to bude přes jinou apku tak budeš mít pouze vizuální zobrazení cesty v mapě.

           Aplikace od Wahoo na telefonu používá google mapy můžeš tam vytvořit jednoduchou cestu (žádný extra možnosti tam nejsou) pro vytvoření cesty je potřeba internetové připojení.

           pro nahrání vytvořené cesty do zařízení již internet potřeba není.

           Já si vždy doma přes mapy.cz vytvořím cestu pak to importuju do komootu a dáš uložit pod svůj účet. S aplikací wahoo v telefou můžeš propojit účet komootu takže jakmile uložíš cestu v PC tak jí máš v telefonu (je to opravdu jednoduché a rychlé)

           Každopádně Elemnt samotný tě jen navádí po předem vytvořené cestě, pokud z cesty sjedeš tak tě pouze upozorní, že jedeš blbě a cestu zpátky musíš najít sám.

           Pokud na výletě počítáš s tím, že pro vytvoření trasy potřebuješ internet (což já jsem nikdy neměl), tak bolt funguje perfektně. Odjel jsem s ním 400km v Rakousku.

           0 0
  • Kacko  

   Jak je to s nabijenim? Micro usb? Da senabijet za jizdy? Diky,K

   0 0
   • Libores  

    ano micro USB. Nabíjení za jízdy nevím, vydrží mi 16–17hodin, tak to neřeším.

    0 0
    • Kacko  

     16h s GSP? POuzivas i nejake dalsi senzory?

     0 0
     • Libores  

      16 hodin s GPS na MTB bez senzorů. Nevím ani jestli se ta GPS dá vůbec vypnout, nemůžu teď vyzkoušet, odjíždím na dovolenou. Na silnici mám senzor rychlosti na nábu, kadenci a tepák, pak to vydrží samozřejmě míň, ale za 14 hodin bych dal ruku do ohně. Výdrž baterky pro mě byl jeden z hlavních důvodů k nákupu.

      0 0
   • Libores  

    jj, funguje i připojený na powerbanku.

    0 0
  • Systémák  

   Aktuální článek od DCho:

   https://www.dcrainmaker.com/…n-wahoo.html

   Třeba se bude někomu hodit.

   0 0
  • xpj  

   Wahoo oznámilo Elemnt Mini

   http://www.wahoofitness.com/…/elemnt-mini

   http://blog.wahoofitness.com/…iding-needs/

   Cena $99.99 je fajn.

   0 0
  • Kacko  

   Jake mate zkusenosti s navigaci? Je to pouzitelne na jizdu do neznama? Daji se pridavat POI? Jsou pouzitelne ty diody?

   0 0
   • TheJD  

    Navigace je super, pokud mas pripravenou trasu treba z ridewithgps a je pouzitelna i pro jizdu do neznama, ale pokud sjedes vyrazne z trasy, tak je dobre mit pripraveny telefon s mapou. Samotna mapa v Boltu je na nic. POI se daji pridavat primo v RWGPS. Diody jsou vyznamne snad jen pokud clovek spatne odboci a zacnou blikat cervene, jinak by asi vubec nevadilo, kdyby tam nebyly.

    0 0
    • Kacko  

     Díky, už ho mám pár týdnů a naprosto pecka! Používám hlavně Komoot. Výdrž při navi mám okolo 13h, ještě zkumám jak to prodloužit. Teď plánuju Praha – Porto, 6–7h jízdy denně, tak bych rád aby vydržela alespoň 2 dny v kuse:)

     0 0
  • blue  

   možná by se mohlo někomu hodit… Alza má teď Bolt v akci za 5 190 Kč

   0 0
   • marttoni  

    Tak už vyprodáno, ušetřil jsem bůra:-)

    0 0
    • Lopish  

     Cha, mam to stejne, kdybych si toho vsiml tak ho taky beru hned, treba jim ho do 14ti dnu nekdo vrati…

     0 0
    • Lopish  

     Chvilku byl vyprodany, ale uz zase skladem poslednich 18 ks…

     0 0
     • marttoni  

      Sakra, tak jsem neušetřil:-O, už jich je jen 13

      0 0
      • Lopish  

       Ja taky ne, mam ten s cislem 18 :-)

       0 0
       • marttoni  

        Tak ona je to spíš finta, až tam bude vyprodáno, tak pak naskočí dalších pár kusů a budou to takhle postupně doplňovat. Já bych si ho stejně koupil i za plnou cenu, jen jsem si stále pro sebe zdůvodňoval, že ho zas tak moc nepotřebuji:-)

        0 0
  • RomanKa  

   Tak jsem si taky pořídil Bolta a úvodní nadšení při rozbalování krabice vystřídaly trochu jiné pocity…

   Nedaří se mi ho spárovat přes QR kód s mobilem (Android 4.3), ani manuálně s hrudním pásem (BT 4) – přitom vysílá, mobil ho normálně zachytí. Nemáte někdo nějaký nápad, co by mohlo pomoct? Díky…

   0 0
   • Myrra  

    Manželka s tím taky chvilku zápasila – podezření na Garmin connect, který tam taky na pozadí běžel. A taky ji to občas ruší WiFi, zkus ji vypnout.

    0 0
    • RomanKa  

     Odpověděli mi z Wahoo – na ELEMNT je potřeba Android 4.4. Škoda no, počítal jsem s 4.3 – na téměř všech BT LE zařízeních stačí. Nu což, asi budu muset pořídit novou placku, i když jsem se tomu chtěl vyhnout, protože starý mobil dosud bez problémů funguje a nejsem ten typ, co stojí 3 dny před obchodem při vydání nové (stejné) verze telefonu.

     0 0
     • Myrra  

      Tak to je nějaké divné – BlackBerry OS 10 má totiž Android runtime právě verze 4.3, navíc různě omezený (nejdou třeba mapy) a Element tam funguje.

      0 0
      • RomanKa  

       Thanks for reaching out, and glad to read that you picked up one of our Bolts. However, our computers are only compatible with an Android device running version 4.4 or newer that allows Third Party App Access to the Bluetooth 4.0 (Smart) Radio. I'm sorry for the inconvenience, but that Android platform is too old to support our App. Hate to be the bearer of bad news, but you would have to upgrade your phone to a newer platform in order for the Bolt to work.

       Já se v tomto bohužel moc nevyznám, takže nevím. Četl jsem, že se dá nějak přehrát ROM či co a dostal bych do mobilu Android 4.4. Jenže ten postup…

       0 0
       • Myrra  

        Pořád se mi to nějak nezdá (i když Android 4.3 a jeho možnosti kolem BT 4.0 neznám a nemám čas to zkoumat). Mrknul jsem se na pdadb.net, co má Passport za BT, a je tam 4.0. Jádro Android runtime je určitě postaveno nad 4.3, aplikace Elemnt samotná (https://play.google.com/…apps/details?…) udává, že vyžaduje Android verze 4.3.

        Funguje to i na BB Z10 a Z30, přičemž Z10 je celkem beta verze OS 10 po všech stránkách, takže tam bych za verze BT a obecně HW ruku do ohně nedal. Stejně tak bych neházel flintu do žita, zkusil vypnout všechno okolo, co se může na BT připojit (handsfree, zmiňoval jsem ten Garmin), vypnul pro jistotu i WiFi, restartoval BT a dal to cca 30cm vedle při párování. Spojení mi trvalo/trvá celkem dlouho, tipuji alespoň 10s, ale to může dělat i ta spousta security vrstev mezi runtime a BB OS.

        Android kdysi povyšovala akorát žena na nějakém Huawei či Lenovo, dost u toho nadávala (nic nového :-)) je to celkem pakárna. Na starší telefony většina výrobců hází bobek a nezbývá než vyzkoušet ruční postup s nejistými výsledky. Nakonec jí to tehdy stejně nepomohlo a přešla taky na BB. Hrátky s Androidem nás čekají, až skončí životnost současných BB :-(

        Good luck!

        0 0
  • Vrci  

   Jak je to s použitím bez aplikace v telefonu. Mám pouze telefon s W10 a samozřejmě normální notebook opět s W10. Je možné plnohodnotně fungovat pouze přes web?

   0 0
   • IndyCZ  

    Plnohodnotně ne. Bez aplikace máš defaultní nastavení a můžeš si de facto jen zaznamenat trasu.

    0 0
   • TheJD  

    Bez telefonu nic nenastavis atd.

    0 0
  • MavasH  

   Na tom předsazeným držáku jsou dírky, jako by tam šly přidělat nějaký „udělátka“ na světlo, GoPro apod. , něco jako u Garminu. Akorát se mě nepodařilo žádný takový udělátko najít. (na Garmin držáku jsou dírky „za sebou“, na Wahoo „vedle sebe“)

   On teda existuje i držák od jinýho výrobce, ale když už něco pododbnýho dodává Wahoo, bylo by škoda toho nevyužít…

   0 0
   • Lopish  

    On by ten drzak wahoo mel bejt hodne podobnej s Garminem, tim chci rict, ze koupis garminovej a upravis ho pro bolta.

    0 0
    • marttoni  

     Tak to by bylo fajn, tohle budu muset dohledat, potřebuji ještě jeden ten obyč na MTB

     0 0
   • marttoni  

    Ani jsem si nevšiml, že tam nějaké dírky jsou, se na to doma budu muset mrknout. Ta cena za ten K-Edge je strašidelná, tohle je výhoda Garminů, že těch držáků na ně je tři ****** na Alíkovi a za pusu.

    0 0
   • IndyCZ  

    Já tam teda na předsazeném držáku mám jen dírku na šroubek, kterým se dá napevno připevnit computer. Dírky na udělátka tam nikde nevidím. 65 dolarů za kus plastu není nic jiného než zlodějna.

    0 0
    • MavasH  

     dírky jsou na obr.1 , spodní díl držáku (obr.2) jde oddělat. Držák bych si představoval viz obr.3, ale s takto orientovanýma dírkama jsem to našel jen jako součást komplet garmin držáku. Obdobný dílec, ale otočený o 90°(takže zde nepoužitelný) je sólo na e-bayi za pár šušňů. Samozřejmě ještě záleží na rozteči dírek, ale to by asi někdo musel na garminovi změřit.

     0 0
     • marttoni  

      Koukám na to a nemá to řešení. Všechny ty přípravky jsou tak jak píšeš otočené. Myslím, že je jen otázkou času, než ty držáky začnou Číňané chrlit i pro Wahoo. Přemýšlím, jestli zatím koupit nějaký držák pro Garmin a upravit ho pro Bolta jak píše výše Lopish.

      0 0
      • Lopish  

       Neberte to jako overenou informaci, uz ani nevimmkde jsem to cetl. Objednam nejakej z Alika a zkusim to…

       0 0
      • IndyCZ  

       Tak on je jediný rozdíl v tom, že jsou oba otočené o 90°. Jestli se to dá vyndat a pootočit nevím.

       edit: Tak asi jde, jak ukazuje video níž. Jen možná nepůjdou přeonačit všechny mounty.

       0 0
      • marttoni  

       jj, drobná úprava toho zámku a musí jít na pořízeném garminovském držáku vyšroubovat a pootočit ten vnitřek. Vzal jsem jeden kousek na ebay + přídavný držák pro kameru či baterku.

       0 0
       • MavasH  

        Ahoj, tak jak to dopadlo? Už držák přišel? Jde to použít?

        0 0
        • marttoni  

         Ještě nedorazil, nějak mi tam toho visí více co jde nějak dlouho. Až to budu mít, tak to sem dám:-)

         0 0
         • marttoni  

          Tak je to doma, je to funkční ale…bohužel je ten hliníkový držák udělaný trochu jinak než ten postovaný červený nade mnou, nemá dírky do kříže, ale jen ve směru jízdy. Funkční to je během pěti minut, ale světlo či kameru tam nedám. Musel bych tam nejprve našroubovat ty šroubky se spodním držáčkem světla a nakonec tam ten plastový protikus počítače vlepit a nebo vymyslet nějak jinak, jen mne momentálně nic nenapadá. Jinak samotná úprava je jednoduchá a počítač tam drží perfektně.

          0 0
          • MavasH  

           Hmmm, to je škoda. Lepení by asi bylo naprd, spíš by to chtělo „vymyslet“ něco jinýho – ten pootočenej držák jsem na Ali našel akorát z plastu (odkaz/obrázek „2“). Případně hliník s jednou dírou/závitem uprostřed (odkaz/obrázek „1“)- s jedním šroubem (a ještě to vypadá aspoň na M5) by to asi bylo nic moc, takže by to bylo zralý na to, že by se otvory se závitem vhodně dodělaly.

           1 – Hliník

           2 – Plast

           Zkusil bys ještě změřit, jestli rozteč na čínským držáku je stejná, jako u origo wahoo držáku?

           0 0
           • marttoni  

            Rozteč je shodná, vychází to na 20 mm.

            0 0
           • marttoni  

            Už to mám vymyšlené, kolečko ve stejném kulatém tvaru jako ten plastový protikus počítače z cuprexitu, v něm čtyří dírky s roztečí 20 mm. To kolečko budou mezi sebou svírat hliníkové kusy držáku PC a světla/kamery a do cuprexitu bude dvěma šrouby upevněn plastový protikus Boltu. Budou potřeba dva šroubky 3 mm s matičkami. Kdyby to kolečko bylo místo cuprexitu z hliníku, mohl by být přímo v něm závit a obešel bych se bez matiček.

            0 0
            • marttoni  

             10 minut práce a 2 Kč za 2ks šroubky s matičkou…

             0 0
             • Smazaný účet  

              Ať koukám, jak koukám, nechápu, v čem je svetlo připevněné s počítačem na jednom držáku výhodné? Je to svetlo v něčem specifické? Nebo je to pouze úspora místa na riditkach? Koukal jsem a cena za svetlo pripojitelné k tomuto držáku ne ohromná.

              0 0
              • marttoni  

               Za mne je to jen a pouze 2v1, v létě nebo za denní vyjížďky tam můžu mít kameru. Pro Garminy je to běžné příslušenství, jen na Wahoo zatím Čína peče. Nevím proč se firma snažila za každou cenu odlišit a dělat držák s uchycením o 90°C pootočený, i ten Bryton to má stejné jako Garmin.

               0 0
              • CzechJoker  

               Já mám plochá řidítka, na kterých není mezi omotávkou a představcem moc místa na světlo a navíc se díky plochému profilu samovolně „stáčí“ nahoru (a to vozím relativně malý Knog POP, ještě mám i Knog Blinder Road, který se tam v podstatě nevejde). Navíc je mezi světlem a počítačem málo místa a hůř se manipuluje s bočními tlačítky. Takže určitě je to o úspoře místa, kdybych dnes kupoval držák, tak jedině kombo.

               0 0
  • myreczech  

   …hele a podporuje to radar od Garminu…?

   0 0
   • Lopish  

    No to je podle mne posledni vec era Boltu chybi, nebo aspon sem to nikde necetl ze by to slo. Mam cidla kadence, rychlosti a tepu od Garminu a chodi to bez problemu s Boltem. Kdyby sel iten radar, bylo by to TOP.

    0 0
  • myreczech  

   no radši si počkám na Edge 530, pokud bude mít ten POD na další accupack tak není co řešit a nic mi nezchází…radar je věc bez, ktérého to na silnici je o hubu…

   Ještě v US startuje tento nadějný kousek…nyní za $299…

   https://www.hammerhead.io/pages/karoo

   https://www.youtube.com/watch?…

   https://www.youtube.com/watch?…

   0 0
   • marttoni  

    Ten Hammerhead mi přijde jako telefon upevněný na představný držák(nemyslím vzhled, ale princip), dotykový a barevný displej je to, co na takovém zařízení zas tak moc nechci.

    0 0
   • IndyCZ  

    Radar je právě naprosto postradatelná věc… Jinak souhlas, že cyklocomputery zaspaly dobu a třeba dotykáč na 820 je osina v zadku. A matlat mokrýma rukama po displeji je taky za odměnu. Dokud to nebude dotažené do detailu, tak zlatá tlačítka…

    0 0
    • marttoni  

     Radar postradatelný je, ale vychytávka je to parádní a asi návyková, hodně moooc o ní uvažuji. Párkrát se už zezadu přiřítilo auto nebo motorka takovým způsobem, že jsem leknutím málem spadnul z kola:-)

     0 0
     • IndyCZ  

      Tak s autama na silnici musíš počítat, ne? :-) Jediné nebezpečí pochází od lidí, kteří tě prachsprostě oprasí o pár centimetrů, ale proti tomu ti ten radar bohužel nepomůže. Jako beru to, že když fouká a není nic slyšet, je občas dobré vědět, že něco zezadu jede, ale ve všech ostatních případech bych dopravní situaci stejně hlídal otáčením hlavy…

      0 0
      • marttoni  

       Tak jasně že s auty počítám a ani nemyslím případ, kdy tě auto oprasí, ale spíš situaci, kdy tě auto/motorka mine ne rychle, ale extrémně rychle(není to častá situace, ale pokud k ní dojde, krve by ses ve mě nedořezal). Zrovna ty diody nahoře na Boltu bych pro toto použití velmi uvítal, např. červeně by znázorňovala dioda auto jedoucí 120+, bíle normální předpisová rychlost…

       0 0
       • IndyCZ  

        Aha, tak to se mi naštěstí nestává. A souhlas, s těma diodama by si mohli klidně víc pohrát. :-)

        0 0
  • MavasH  

   Řešili jste nějak obvod kola? Mám BT senzor od Cateye (spd+cad) a jediné, co mohu změnit, je název. Na netu jsem našel zmínku o tom, že stačí nechat nastaveno „default“ a obvod se nastaví dle dat z GPS… ale já tam nemám ani to default. Počítám s tím, že vše funguje, jak má, jenom mě zajímají zkušenosti ostatních.

   P.S. ani jsem netušil, že má ELEMNT i teplotní čidlo :-)

   0 0
   • Lopish  

    No nikde jsem moznost obvodu kola nevidel…

    0 0
   • TheJD  

    To pracuje samo. Jen sparujes a vic neresis.

    0 0
   • KRoser  

    Jen pro zajímavost, obvod kola se nastavuje ve wahoo aplikaci, na první stránce máš list spárovanejch senzoru a na tam se to dá nastavit

    0 0
    • MavasH  

     Tam právě nic nemám (resp. pouze možnost senzor přejmenovat). Mám teda android…

     Dole na obrázcích je úvodní obrazovka appky – tapnu na „pruh“ se senzorama – tapnu na čidlo a je tam jen „rename“.

     0 0
     • KRoser  

      Zajímavé, na iOS to menu pro nastavení mám.

      0 0
      • Tomalda  

       Já to mužů na androidu taktéž nastavit, bud auto nebo manuál. Bez problému.

       0 0
       • Tomalda  

        Ještě foto

        0 0
       • MavasH  

        Hmmm, tak nic, no :-) Nejspíš je to typem čidla, ale ty Wahoo se mně nezamlouvají, vyhovuje mně to „2v1“.

        0 0
        • Tomalda  

         Hodně dlouho jsen se rozhodoval, jaké, jestli 2 v 1. , nebo každé zvlášť, nakonec jsem bral každé zvlášť a nelituji, dat si cadenci na botu je prostě super, mám vice kol a je to hodně pohodlne, to same platí pro wahoo speed, jen se prenda.

         0 0
         • IndyCZ  

          Proč to nedáš na kliku?

          0 0
          • Tomalda  

           Viz výše.....

           0 0
           • IndyCZ  

            No jo, nedočítám do konce. Ale jestli předěláváš i speed senzor, tak bych asi předělával i tu kadenci, je to přece jen mnohem jednodušší než se s tím ondit na náboji.

            0 0
            • TheJD  

             Tak tomu teda nerozumim. Na naboji to jen odepnes a pripnes na druhe kolo. Na klice bud potrebujes senzor odlepit, nalepit na nej novou pasku a prilepit, nebo to stejne pomoci zip pasek. To mi rozhodne neprijde jednodussi.

             0 0
             • IndyCZ  

              Proč bych ho lepil? Obepnu gumou stejně jako na náboj. Práce na 3 vteřiny. Patlat se s tím ve výpletu je oproti tomu pěkný opruz.

              0 0
              • TheJD  

               To uz si ovsem musis sehnat/udelat veci standardne nedodavane vyrobcem.

               0 0
        • MavasH  

         Tak „záhada“ objasněna – obvod nejde nastavit u BT čidla, je potřeba ANT+ (nemusí to být Wahoo, mám to odzkoušeno s Cateye ISC-11).

         0 0
         • IndyCZ  

          Podle mě to není přenosem, ale typem čidla. U jednoho mi to jde, u druhého ne. Oba ANT+.

          0 0
  • RomanKa  

   Nevíte, jak dostat live segmenty do bolta bez premium stravy? Až začne zima stejně budu jezdit jen po okolí, tak bych rád měřil aspoň těch 5 segmentů, co tu mám.

   Někdo tu odkazoval na témata Garmin 520/820, prošel jsem to, našel i odkaz na stránky, které segmenty přehrávají do FIT souboru, jenže pak se mají vložit do složky NewFiles, která ale v Boltu není a když ji vytvořím a dám to tam, stejně to nejde. Kam tedy ten soubor nahrát?

   0 0
   • Chlebovnik  

    Jó, tak tohle by mě taky zajímalo. Taky jsem hledal a nenašel. Je to jedna z věcí, ve které má (pro mě) Garmin navrch. Tohle a ty custom OSM mapy, ty nevím, jestli Elemnt umí. Ale zase 520 už je celkem staré zařízení a chci počkat na 530. =/

    0 0
    • Pajaa76  

     No myslím si že potíž je v tom, že poté co skončí Strava Premium, se i v telefonu zamkne vypne volba zobrazování obrazovky Live Segmentu na Boltu. Je deaktivovaná. Vypozoroval jsem jednu věc. Premium na stravě jsem pozastavil a stejně mi Bolt ukazoval ještě několik dní segmenty – do té doby, než jsem při zapnutém Boltu spustil aplikaci Wahoo na telefonu. Podle mě až teprve poté Bolt dostal příkaz vypnout obrazovku s Live segmenty – nehledě co má za data v paměti. Chtělo by to vyzkoušet, aktivovat Premium, synchronizovat segmenty, vypnout Premium a pak už nezapínat Wahoo aplikaci v telefonu. Podle mě to bude fungovat, protože pouze telefon řídí obrazovku na Boltu.

     0 0
     • IndyCZ  

      Dík za tip, někdy to prubnu.

      0 0
     • IndyCZ  

      Tak potvrzuji, je to tak, segmenty fakčí i po skončení premium.

      0 0
      • IndyCZ  

       Tak nějak se ta ludra dověděla, že premium skončilo, abych ji spojil s appkou. Žeby přes wifi? Netuším. :-)

       0 0
       • snas89  

        Nerikej ji ludra nebo se ti pomsti a rozbije se:)

        0 0
       • IndyCZ  

        *aniž bych ji s spojil s appkou

        A nerozbije se. To by totiž potvrdila to, že je skutečně ludra. :-)

        0 0
      • Trinec  

       Indy ty segmenty ti jdou i Live? Mě bez premka ani náhodou. Jen po treku jsou vidět na webu, ale během ani ťuk.

       0 0
       • IndyCZ  

        Bezprostředně po skončení premium to šlo, pak jsem několikrát automaticky nahrával na stravu a asi to nějak zjistilo, že premium skončil, takže to už nejde. :-)

        0 0
        • Trinec  

         Jo jo, Live jdou jen s Premium. Na webu tedy ale jinak segmenty jdou.

         0 0
  • Tomalda  

   Ahoj, minulý týden jsem pořídil wahoo speed senzor, nastavil na automatický režim, a zjistil jsem, že při uploadu na stravu se zapisují jiné údaje než ukazuje Wahoo elemnt bolt. (dnešní švih na wahoo : čas 3.28.57, km 107.1, avg 30.7, strava čas 3.28.52, km 104, avg 29.9.)

   Nevíte co s tím? Je to v pořádku? Díky za postřehy.

   0 0
   • IndyCZ  

    Jo, je. Třetí strany si výchozí soubor vždycky přelouskají po svém. Ale většinou to bývá v rámci desítek/stovek metrů, 3 kiláky už jsou dost, to by mohlo být třeba autopauzou.

    0 0
  • Slam09  

   Kluci jak přesné je teplotní čidlo? Zajímá mně o kolik Bolt přeměřuje- jezdím v létě v zimě tak i tenhle údaj mně zajímá.. Díky za info

   0 0
   • marttoni  

    Žádné nesmyslné údaje jsem nezaznamenal, přijde mi přesný dostatečně, ale nějaké přímé porovnání s jiným computerem jsem neprováděl.

    0 0
   • IndyCZ  

    Nezaznamenal jsem s ním žádné problémy, ukazuje plynule a přiměřeně reaguje na změny podmínek (vjezd do lesa, jízdu kolem vody, sluníčko…). Tuhle jsem ale jel s parťákama, můj Bolt ukazoval 2 stupně, jejich 520 a 810 0–1. Řekl bych ale, že ty 2 stupně víc odpovídaly stacionární venkovní teplotě a ani venku to nevypadalo, že by byla nulová teplota.

    0 0
    • Slam09  

     Po novém roce do něj jdu :-)

     0 0
     • IndyCZ  

      Já ho koupil až někdy v září, takže největší záhul ještě nedostal, ale jinak spokojenost, i výdrž dobrá, mám na něm 3 senzory a nabíjím cca jednou za 2 týdny (při cca 6–9 hodinách týdně). Oproti 520 skvělá čitelnost. Jediný problém, co jsem dosud měl, se vyskytl 2× ve dvou po sobě následujících dnech a pak už nikdy, ale stal se – při přejezdu na nějaký prudší krpál barometr rezignoval a ukazoval nulu, ačkoliv jsem překračoval 190 tepů :-), vzpamatoval se až jsem byl nahoře, takže se hned vrátil na nulu a nastoupané metry nezapočítal. Pak se mi stalo, že barometr pár vteřin ukazoval (- %) než se znovu chytil. Ale jak říkám, stalo se mi to jen dvakrát, asi nějaká anomálie nebo protest :-) Jinak fajn věcička, jen bych uvítal, aby se dala trasa s cue sheets (netuším, jak se to řekne česky) tvořit i přes stravu a ne jen přes RideWithGPS nebo komoot. Stejně tak tvorba workoutů. A ochcání segmentů jak to umí Garmin by taky neškodilo (jo, jsem šméčko :-) )

      0 0
      • snas89  

       Jak ochcava garmin segmenty? A jaky?:)

       0 0
       • IndyCZ  

        Jen že není nutné mít Premium účet na Stravě, prostě si stahneš segmenty a uložíš si je v zařízení ručně… což u Boltu nejde :-)

        0 0
        • snas89  

         Sorry. V tohmhle jsem totalni zacatecnik.

         Tema segmentama mas na mysli gpx trasy?

         0 0
         • marttoni  

          Tak evidentně nepoužíváš pro statistiky aplikaci Strava, v tom případě tě to zas tak zajímat nemusí.....ale až si jí jednou nainstaluješ:)

          0 0
         • IndyCZ  

          Ne, segmenty jsou různé úseky, na kterých se zaznamenává tvůj čas a porovnává s ostatními cyklisty. Samozřejmě pouze pro uživatele Stravy. Dobrá věc, ale jestli ji používat nebudeš, tak tě to nemusí trápit. :-)

          0 0
          • snas89  

           nn, tohle vůbec nepoužívám:)

           a myslím, že ani nikdy nebudu

           0 0
  • Autumnbiker  

   Bora bude jezdit s Boltem. http://www.cyclingnews.com/…t-computers/

   0 0
   • MavasH  

    V článku píšou, že to první „aero“ komplík, ale jestli ho budou jezdit s tím držákem, co je na fotce… :)

    0 0
  • Smazaný účet  

   Nějaké novinky ohledně Bolta?

   Narazil jsem na dobrou nabídku většího brášky Elemnt GPS Cycling computer.

   Jaký je rozdíl oproti Boltu? Cena, velikost, ledky na levé straně počítače… nějaké přidané fce oproti Boltu by byly?

   Díky moc

   0 0
   • xpj  

    Tady je porovnání všech tří sourozenců:

    https://eu.wahoofitness.com/…ke-computers#…

    Podle toho je rozdíl pouze ve velikosti displeje, počtu LED řádků, designu a ceně…

    0 0
   • IndyCZ  

    Cca před půl rokem se velký ELEMNT dal sehnat i levněji než Bolt…

    Jinak rozdíl kromě velikosti a dvojích diod není žádný. Oboje má svá pro a proti. :-)

    0 0
  • Slam09  

   Kluci ještě se zeptám- s odstupem času a více zkušenostmi na kole: je Bolt plnohodnotně použitelný v terénu, hustém lese na bike? Navigace, kvalita GPS signálu nebo něco dalšího co by vás napadlo. Nebo je lepší spíš na silničku?

   0 0
   • Smazaný účet  

    Dneska jsem Bolta vyzkoušel na první vyjíždce. Navigace ukazovala i polňačky a cesty mimo civilizaci. Trasu si tam nahraješ přes Kamoot nebo RidewithGPS. Musíš si tudíž na mobil nainstalvoat dvě appky: Wahoo a pak appku na trasy. Na PC naplánuješ trasu a nahraješ na Bolta.

    Pár poznatků:

    • ideální osvětlení displaye (za tmy zbytečně moc neoslňuje)
    • ovládání v rukavicí není problém (neumím si představit touch screen)
    • notifikace fungují dobře (při příchozím hovoru mi začal počítač pípat a horní ledky blikaly zeleně)
    • CO BYCH OCENIL: přiblížení a oddálení mapy Bolt umí, ale posunutí mapy třeba na město, kterým pojedeš, nejde (leda, že by jsi mapu vzdálil, ale tím se zhoršuje rozlišení a některé trasy zdalováním mizí)
    0 0
    • MavasH  

     Trasy je možno vytvářet i ve Stravě (používám jen tu, takže nevím, jestli Kamoot/RidewithGPS neumí u tras něco navíc) a když je Wahoo aplikace se Stravou propojená, stačí Bolta sesynchronizovat a Strava v telefonu ani být nemusí – ale kdo Stravu používá, tak ji tam stejně má :)

     0 0
     • IndyCZ  

      Jenže Strava udělá jen route, nenaviguje. Komoot/RideWithGPS udělá i cuesheets. Trasa ze Stravy má navíc naprosto nepoužitelný výškový profil.

      Posouvání v mapě je kvůli pojetí zařízení nemožné.

      0 0
  • none11  

   Také nad boltem vážně uvažuji, ale chci i varia radar od garminu tak vyčkávám zda se neplánuje nějaká kompatibilita. Nemá někdo více info?

   0 0
  • TheJD  

   Stalo se vam nekomu, ze pri pomalem pohybu sice v zaznamu vidite komplet a spravnou trasu, ale o ty pomale segmenty, ci jejich cast, kratsi?

   0 0
  • MiKED  

   Ahoj, včera jsem rovněž pořídil Elemnt Bolt a chci se zeptat na synchronizaci – nahrávají se vám záznamy automaticky do Stravy?

   Wahoo mám připojený k wifi, Stravu v aplikaci povolenou, stejně jako automatickou synchronizaci, ale stejně se mi do Stravy odešle až po ručním odkliknutí v Results v mobilní aplikaci.

   0 0
   • IndyCZ  

    Asi bych to ještě zkusil a když to nepůjde, nastavil vše znovu. Mně to normálně funguje, když nahráváš přes wifi, tak nemusíš mít mobil vůbec s sebou, natož otevřenou appku.

    I když samozřejmě nahrávání přes aplikaci je taky možnost – a tam by se to taky mělo nahrávat automaticky, je-li to povoleno.

    0 0
    • MiKED  

     Díky. Právě proto jsem se ptal – jestli nemám někde něco špatně nastavený… :)

     0 0
   • Systémák  

    Ahoj, měl jsem stejný problém, psal jsem pak na podporu a tohle byl ten problém:

    You'll want to set your wifi to a channel lower than 10, and reconnect to it. Anything above that and the data will not transfer over.

    Takže mrkni na wifi router, pokud ho máš nastaven na automatické hledání kanálů, tak ti pravděpodobně vybralo nad kanál 10.

    Takže nastav ručně nižší kanál.

    V dnešní době je to ale problém se současným šumem.

    0 0
    • IndyCZ  

     Jo, ale to by se k té wifině vůbec nepřipojil.

     0 0
    • MiKED  

     Díky za tip. Nakonec se to rozjelo, aniž bych cokoliv měnil.

     Jinak jsem z toho přístroje nadšený.

     0 0
     • Myrra  

      Používám jej teď i doma pro záznam, WiFi mám napevno na kanále 9 a sem tam se nesyncne sám. Tak v 1/5 případů. Podobné problémy má žena s připojením Bluetooth mezi Garminem a mobilem, když dorazí z běhu. Holt je to pásmo hodně narvané :-(

      0 0
  • xpj  

   Dneska mi dorazila aktualizace aplikace Wahoo Elemnt a v novinkách je:

   Added turn-by-turn notifications for Ride With GPS routes exported with course-points in TCX and GPX format

   https://play.google.com/…apps/details?…

   0 0
   • IndyCZ  

    S RideWithGPS šla turn-by-turn navigace odjakživa, ne?

    0 0
    • xpj  

     Aha, to nevím, nepoužívám. Já jen že to teď bylo v novinkách nové verze…

     0 0
    • TheJD  

     Treba uz to nebude hlasit, ze mas odbocit v krizovatce nebo par metru za ni. :D

     0 0
  • jarouš2  

   Opětovná otázka, vyplatí se přejít z 520 na Bolta? Nevíte zda je tam li-ion nebo li-pol baterka… Kvůli degradaci jak má třeba Garmin ve zvyku. Spíš řeším jestli vzít polar m460 nebo BOLTa. Pořád mě k tomu polaru něco táhne, jediné co mě štve max 4 hodnoty na displej.

   0 0
   • IndyCZ  

    Jestli se vyplatí přejít z 520 se říct nedá, někdo řekne ano, jiný ne. Polar ale neumí navigovat, ne? Z času na čas se to může hodit, zvlášť v neznámém prostředí… a ten displej se mi zdá fakt titěrný, zvlášť v porovnání s tělem computeru.

    Ale zase tam má nějaké Testy (neštudoval jsem) a vlastní webové rozhraní…

    0 0
  • Tirtore  

   Ahoj, Bolt mě velmi zaujal a vážně uvažuji o jeho koupi. Pročítal jsem diskuze, četl recenze a sledoval spoustu videorecenzí, ale bohužel neumím anglicky. Možná jsem to pouze přehlédl, ale nikde jsem neviděl, zda na displeji zobrazuje procentuálně klesání či stoupání? Na treku a silničce používám Rox 9.0 a tam je ikonka a číselný údaj. V lednu jsem si koupil svůj první baik a tam bych chtěl mít něco novějšího a lepšího. Díky za odpověď, T.

   0 0