Cube Stereo 120 HPC TM vs. Orbea Oiz H20

19 nepřečtených
  • jiriry

    Konečně jsem se rozhodl pro nové kolo a prosím o radu s výběrem 29" MTB.

    Věk 42, výška 173cm váha 72kg, rozpočet 40–80k.

    Zatím jezdím na starém Scott 26" a v trailprarcích si půjčuji full.

    Žádné závody, ani jízda na čas u mě nehrozí. Chci nějaké univerzálnější, pro zábavu a na vyjížďky s rodinou a kámošema. Myslím, že mě to bude více táhnout do trailů a lesů a zkoušet, co zvládnu.

    Typ tras: 50% polní cesty

    30% modré trailparky,

    20% cyklostezky s dětmi

    Nejprve jsem měl vybraný Orbea Laufey (https://www.orbea.com/…t/laufey-h30), ale je to víc trailový bike na širších pláštích a tak mám tyto dva kandidáty:

    Full v karbonu: Cube Stereo 120 HPC TM:

    https://www.cube.eu/…hgreynolive/

    Full v hliníku: Orbea Oiz H20

    https://www.orbea.com/…/cat/oiz-h20

    Vím, že geometrie kola je každá trochu jiná. Nebo snad něco jiného Scott, Canyon? Pak bude záležet, kdy a jaké se bude dát sehnat.

    Děkuji za komentáře.

    0 0
    • skillzthatkillz  

      Bod ode mě pripočti pro ORBEU. Na Cuba jsem klikl nechtěně.

      0 0
    • romank3  

      na rovinu myslím že skončíš s Cube, protože Orbeu neseženeš… mluvil jsem na podzim s dealerem a prý nesehnal na 2022 ani jednu… ale třeba se stav věcí změnil/změní. jinak Orbea z těch dvou rozhodně sportovnější kolo a lépe osazené, bude to sportovnější svezení a víc pojede, proto by to byla (a byla) moje volba

      0 0
      • 1james1  

        Nevím, se kterým dealerem jsi mluvil, ale OIZ H20 bude určitě ve velikosti L a XL u kámoša na prodejně…

        0 0
        • 1james1  

          A co se dívám, tak ostatní prodejci budou mít někteří i velikost M…

          0 0
      • jiriry  

        Máš pravdu s tím, že Orbea v M-ku nebude tak rychle na skladech u prodejců. Včera jsem s jedním mluvil a některé budou březeb/duben a některé až říjen a to se ještě může posunout. Nicméně stále váhám nad odpružením. Myslím, že mě to bude čím dál víc táhnout do trejlů a zkoušet, co hlava a tělo dovolí. Je těch 120mm u Oize v pohodě?

        0 0
        • theedge  

          Jestli to teda chceš cílit hlavně na traily, zkoušet co hlava dovolí a učit se to, tak ti doporučuju spíš nějaký jezdivý trailbike. Oreba Oiz je čistě XC kolo i ve verzi TR. Mám podobný rozměry a váhu jako ty – tudíž jasný Mko. Na Lka se s teleskopem nevejdeš.

          Úhel hlavy 68 a rozvor kola 1130 není ideální geo na traily – a nejde ani tak o ty zdvihy ( těch 120 na vidlici je dost na hraně ).

          Za mne bych se typově díval na populární kola jako Canyon Neuron nebo Giant Trance ( nebo Trance X ). Něco v tomhle stylu. Jde o položenější úhel hlavy a celkově trošku delší rozvor kola – v terénu to má pak daleko větší stabilitu než geo jakou má třeba Oiz. Nějakýho centimetru zdvihu nevíc se nemusíš bát, protože to jak to kolo pojede budou nejvíc ovlivňovat typ obutých plášťů a tlak v nich

          Na začátku jsi ale psal že nechceš Orbea Laufey že to je moc trail, i když je to HT. Tak si trochu myslím že nevíš co chceš. Měl by sis před nákupem drahého kola 2× rozmyslet co vlastně chceš jezdit a kam se posouvat a na to koupit vhodné kolo.

          0 0
          • jiriry  

            Máš pravdu v tom, že stále váhám, zda se přiklonit víc k tomu trailovýmu nebo XC. Proto jsem uvažoval o tom Cube. Je trailový, ale také o něco lehčí s vyšším zdvihem, také dražší. Canon neuron 6 nebo 7 byl také můj favorit, ale tam si nejsem vůbec jistý velikostí. Konfigurátor mi vyhodí S. A osazení je v pohodě?

            0 0
        • romank3  

          pro mě je to v pohodě, ale pokud chceš hlavně kolo na traily, tak pro tebe možná být nemusí… já jsem hledal sportovní a jezdivé kolo do terénu, ale na traily mě moc neužije. Myslím, že by na trailu zvládla hodně, ale ve zkušených rukou, které už vím, kam a jak ji správně mohou poslat… Pokud chceš objevovat co si na trailech dovolíš a posouvat si hranice, tak potřebuješ něco, co tam bude jako doma, bude mít rezervy a občas něco odpustí.. takové kolo zase bude o to méně jezdivé a sportovní, tak to prostě je, takže je třeba se rozhodnout

          0 0
    • MontyJack80  

      zde mají M-ko skladem, sice 2021, ale třeba.

      Těch kol tam má asi fyzicky více než na netu. Zavolej si tam. Pokud bys chtěl víc do trailů, tak occam.

      https://www.bikerun.cz/…-black-2021/

      0 0
    • Johny_r  

      OIZ se 120mm je na traily v pohodě a neuvěřitelně jede a krásně stoupá do kopce. Mám ho a nemůžu si stěžovat. Jezdím cca. to, co ty a nejsem si jist, že bych na trailu poznal nějakej dramatickej rozdíl. Jasně, když někdo umí skákat a sype to po trailu padesátkou a zatáčky projíždí smykem, tak asi jo, ale na moje ježdění po modrejch a červenejch trailech, kde si občas trochu poskočím přes nějakou bouli, je to úplně super kolo. Většinu času stejně strávím někde v lese a na cestě na nějakým xc/maraton terénu a tam je OIZ doma. Na trailu nemám pocit, že bych měl nevhodný kolo.

      0 0
      • jiriry  

        Z mého pohledu to vidím hodně podobně. Máš Oize zváženého?

        0 0
        • Johny_r  

          Hele, moc váhu neřeším. Tuším, že to bylo něco přes 13kg v XLku, když jsem to koupil. Pak jsem na to hodil ještě teleskopku a širší gumy, takže realita bude trochu vejš. Je mi to fuk. Neřeším, jezdím. Mám H30, takže hádám, že na H20 budou možná i nějaký lehčí komponenty. Nejvíc parády by asi udělaly lehčí kola, ale tím se zatím netrápím.

          0 0
      • theedge  

        Co znamená „na trailu je v pohodě“ ? Není trail jako trail a není jezdec jako jezdec. To jsou strašně všeobecný řeči. Jsou XC tralily typu Jedovnice nebo Pod Smrkem které jsou vyhlazené chodníčky po rodiny. Mnoho přírodních trailů je daleko víc rozbitých a to se nebavím o náročnějších trailech. Pokud začne experimentovat a zkoušet co hlava dovolí, tak u Oize rychle narazí na limity. Ale je na tazateli aby si uvědomil co chce a do jakého terénu ho to zatáhne.

        1 0
        • Johny_r  

          To přece píšu. Z dotazu jsem pochopil, že tazatel jezdí spíš ty vyhlazený chodníčky a jednodušší (modré) traily, což mám podobně. Ale když to pustím někde po rozbité kamenité cestě, tak se taky necítí m nekomfortně. Jezdím hlavně na Špičáku, kde j to spíš ten chodníček, max nějaký rockgarden nebo v Praze na Točný, kde jsou i kameny/kořeny. Vše OK, ale jak říkám, nejsem žádnej expert a kdybych měl víc techniky a rychlosti, tak bych rozdíl asi poznal. Teď si myslím, že potenciál kola je ještě daleko přede mnou. A když jsem viděl nějaký video s Ninem, jak jezdí traily na svým XC speciálu s Aspenama, tak mám pocit, že o kole to fakt nebude :-D.

          0 0
          • jonti  

            Podívej se, jakou geometrii má ten nový Scott Spark. To je kolo víc do terénu než ten Cube a úplně jinde než Oiz. Navíc Nino vozí ty Aspeny 2,4 v speciální verzi, která drží o dost víc, než normálně prodávané pláště. A Nino je úplně jinde technicky než my tady na BF.

            Z těch dvou kol tady bych spíš vzal Cube, trochu víc ti pomůže v terénu a pořád to ještě není brzda.

            0 0
    • Fran-tic  

      Mi se více líbí ten Cube, protože to kolo pořad pojede dobře mimo les, ale na trailech bude mít více potenciálu a jistoty. Tahle kola se vlastně ani nedají porovnat, protože každá cili trosku jinam, orbea má přesah z XC, ale univerzálnejsi bude Cube :). Navíc na tokovem kole už bych vidlici pod 34 nechtěl. Sam píšeš, ze se chceš posunovat i na trailech.

      1 0
    • jiriry  

      Díky všem za komentáře. Co si myslíte o Neuronu 7? Jak se chová do kopce? Dá se na tom v pohodě jet i výlet s rodinou po cyklostezkách?

      0 0
      • theedge  

        uvezu to pane Lorenz ? :-) Jo neuron je primárně turistický full, takže na tom jde jezdit do kopce a jdou na tom jezdit i výlety s rodinou. Ono to totiž jde na každým kole …

        Ten Neuron je dost podobný kolo jako ten Cube Stereo 120.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.