CTM Slash 1.0 vs Focus 4.0 Ecco 2015

42 nepřečtených
  • bk2601

    Zdravím, vybirám kolo již delší dobu a pořád se nemůžu rozhodnout.

    http://www.cyklonemcik.cz/…1–0-slx-2015

    nebo

    http://www.cyklonemcik.cz/…xt-ecco-2015

    S tím, že bych si na toho Focusa vzal Deore BR-M615 brzdy.

    Jen mě trápí jedna věc. Celková cena sady XT je 14tis, a kolo s tou sadou stojí 22k. Kde je zakopaný pes? Přece ty ostatní věci nemůžou být tak levné, nebo jo?

    A ještě bych se chtěl zeptat, proč je ten Slash postavený na SLX sadě, která je levnější, ale celkově to kolo stojí víc.

    Co je tam naopak lepšího než na Focusu?

    Anketa: Které kolo ?

    0x
    0%
    0x
    0%
    0 0
    • Vilém  

      Cely XT tam neni. Je to odrbany na zbytku.

      0 0
      • bk2601  

        Co tam není z té sady?

        A při výběru těch dvou kol, jaké by jsi doporučil?

        0 0
        • Vilém  

          Z XT je tak akorat cast pohonu, tj. packy, saltr, smyk, kazeta.

          Kliky jsou tam nejaky octalinkovy, coz bych teda na novy kolo moc nechtel. Brzdy stary deore, naby tezko rict, vyplety casto dava obycejnej pozink.

          0 0
          • bk2601  

            Tak myslíš, že by kolo Slash na SLX bude lepší?

            Popřípadě,je tohle nejlepší volba v ceně kolem 20k?

            0 0
            • Vilém  

              Lepsi, horsi, tezko rict. Konkretne XT packy chodi lip jak SLX. SLX kliky, co jsou na druhem kole, jsou zase lepsi jak ty octalinkovy, SLX brzdy jsou lepsi jako stary Deore, vidlici z techto bych bral radsi raidona.

              Takze by to chtelo nejaky mix techto dvou kol:) Ale tam by zase byla jina cena:(

              No moc jsem ti ve vyberu nepomohl.

              0 0
              • bk2601  

                Asi vezmu ten Slash…

                U nás v obchodě mi ještě doporučovali tohle:

                http://kola.maxbike.cz/…olo-taupo-29?…

                Což je ale podle parametrů tak o třídu níž, než ten Slash..

                Co na tom Maxbiku je teda tak drahé? Nebo spíš na tom Slashi tak levné, že jsou ty kola ve stejné ceně?

                Vždyt MaxBike neni žádná extra značka abych tam za ni platil, nebo je? Myslel sem že je to uplně jiná liga než třeba Pells, Scott atd.

                0 0
                • Vilém  

                  Oproti tomu maxbiku je slash podstatne lip osazenej.

                  0 0
                  • bk2601  

                    No právě, a za stejnou cenu.

                    Není to divný?

                    0 0
                    • bk2601  

                      Nemůžu najít, ale ten Slash má vzadu deseti kolečko nebo deviti?

                      Shimano SLX 670 10

                      Ten název je matoucí :(

                      0 0
                      • Vilém  

                        Slash ma v popisu desitku.

                        Kombinace komponentu na tom maxbiku je slusny vyber lezaku.

                        0 0
                        • bk2601  

                          Výběr ležáků?

                          Jako zbytkových komponentů co už jsou „out“ ?

                          0 0
                          • Vilém  

                            Ano tak jsem to myslel.

                            Nemcik to sice dela taky, ale v tomto pripade je ten poptavany CTM osazen rozumne.

                            0 0
                        • bk2601  

                          Když sem se dival na tu kazetu, tak Shimano HG50 je 9 kolečko :(

                          0 0
                          • Vilém  

                            Neni. To by nakombinovat neslo.

                            0 0
                            • bk2601  

                              Díky…

                              Pravděpodobně to objednám.

                              Jen bych asi přidal na kotoučích a nasadil SMRT64 Deore 180.

                              Má to smysl?

                              0 0
                              • Vilém  

                                Pokud planujes pouzivat i jine desky nez organiky, tak to smysl ma. Ta SM-RT30 je pouze na organiku.

                                0 0
                                • bk2601  

                                  Neplánuji, já myslel že to s tím bude učiněji brzdit nebo tak.

                                  S kolem po koupi už nijak hýbat nebudu.

                                  0 0
                                  • Vilém  

                                    Pokud by byl prumer kotoucu stejny, tak zadny rozdil ve vykonu nebude. Zalezi co jezdis a kolik vazis. Osobne vozim se 100kg vahy kombinaci 180/160 na 29" kolech. Se 180mm vzadu nic nepokazis, bude to o neco vic brzdit.

                                    0 0
                                    • bk2601  

                                      Aha no já važím necelých 90, ale budu vozit mimino v sedačce.

                                      Tak tedy zainvestuji do 180/180.

                                      Na tom Slashi je puvodně 160/180. Pokud se nepletu tak to je 160 vzadu a 180 vepředu ?

                                      0 0
                • Dunde.e1  

                  Je to i tím, že u Maxbiku (i jiných značek) máš doporučenou ceníkovou cenu, která nechává prostor pro marži prodejců, kteří jsou pak ochotni se ti věnovat, počítá se s tím, že se dostavíš na garančku (zdarma), protože kupuješ u místního a třeba tě ještě potěší nějakým dárkem, či slevou. Většinou se setkáš s přístupem náš zákazník-náš pán. Myslím, že si nedovolí ti dát neseřízené kolo (na garančně by to stejně museli opravit (např. stažené ložiska) a pokud ne tak riskují důvěryhodnost).

                  0 0
                  • bk2601  

                    Aha, díky za objasnění.

                    A jakou cestu bys mi doporučil. Vzít to u Němčíka a nechávat si to opravit u známého ve městě(Neměl bych to ale zadarmo), který dělá kola, nebo koupit ten Maxbike z ověřeného obchodu?

                    Já v podstatě nejsem žádný náročný jezdet. Budu jezdit rekreačně z rodinou, a nebo s kamarády jen tak nějaké okruhy. ádný hard core nebo cross v lese.

                    Povrch asfalt, zpevněné cesty + polní a lesní cesty.

                    0 0
                    • bk2601  

                      Ach jo, až teď to po sobě čtu a hrůza ta gramatika :( Škoda, že to nejde opravit.

                      0 0
                    • Dunde.e1  

                      Univerzální rada asi nebude, každý má jíné priority a je jinak pohodlný, ale mohu uvést svůj „příběh“.

                      Já se v kolech vyznám jen velmi zběžně, takže když jsem si vloni kupoval kolo pro sebe, tak jsem se rozhodoval i podle vzhledu kola (např. ty trojúhelníkové profily u CTM se mi moc nelíbily, naproti tomu kruhové trubky u Maxbiku jo). Nevím jsem neměl zcela ujasněnou velikost rámu. O možnostech stavění kol jsem toho věděl málo, resp. měl jsem k tomu takovou nedůvěru, aby z toho nevznikl třeba kočkopes, proto jsem se spíš soustředil na sériová kola 17–20tKč se vzduchovou vidlicí a u maxbiku byla právě možnost si zvolit vzduchovou vidlici. Obešel jsem místní prodejny a v jedné byli ochotní, měli pestrou nabídku, nechali mě povozit na několika kolech, abych si vyzkoušel různé velikosti rámu, navíc mi dali malou slevu (kupoval jsem dvě kola), tak jsem pořídil maxbika Taupo s Raidonem XC… no nedal jsem za něj o moc víc, než jej nabízí Němčík s bonusem raidonem X? a po roce (2000km) můhu říct, že jsem s kolem spokojen (mám 100kg, takže to že kolo váží 14,1kg (váženo) mne nějak nevadí a komponenty zatím drží, kola se točí lehce a vše funguje bezchybně a kolo se mi líbí. Jinak v prodejně mi navrhli, že by bylo možné vyměnit do pár dnů sedlo nebo představec za jiné, když mi nebudou vyhovovat a nepoškodím, což je taky dobrý bonus, který člověk využije jen když má prodejnu blízko.

                      Určitě bych si nekoupil kolo aniž bych jej neviděl naživo a pokud chceš ušetřit a současně mít jistotu, že je kolo v pořádku, tak bych si kolo od prodejce převzal jedině osobně v jeho prodejně…tam máš možnost ještě něco reklamovat, doladit, odmítnout jinak vše je spotřební zboží a jakékoli poškození „jistě vzniklo tvou vinou“.

                      Jestli máš známého, tak se ho zeptej, zda nemá nějaké zdroje na kola, popř co ti radí.

                      Ty Nemčíkovy kola jsou za pěkné ceny, mě se ale nelíbí ty rámy (hlavně to CTM) a mám k němu už takovou nedůvěru (např. mne přesvědčoval že na MTB se brzdí všema čtyřma prstama, protože neuměl seřídit vůli na brzdové páčce, na kole co jsme koupili byly nějaké nedodělky, stažené ložisko, neseděla patka a byla proto křivě, drážky pro osu předního kola byly šikmo a kolo bylo viditelně šikmě…) navíc jsme pro kolo jeli, takže se nám to cestou a zabitým časem trochu prodražilo.

                      Ale ať ti poradí v tomto jiní, já už mám asi zkreslený pohled. Jinak zde na fóru se chválí (jsou chváleni) stavitelé Scalar, Majkee apod. Já bych nyní raději zkusil je než Němčíka, v ceně 20tKč se už dá určitě poskládat něco slušného a trvanlivého

                      Už jsem se o tom zmiňoval jinde, na 29" bych doporučil převod 22/32 nebo lehčí viz

                      http://www.bike-forum.cz/…15000kc.html#…

                      0 0
                      • bk2601  

                        Vcelku zajímavý příběh.

                        Mě osobně se ty CTM rámy velmi libí,a to barevné provedení které je na Slashi, je pro mě velmi hezké.

                        Mé obavy jsou tkví v tom, aby to kolo bylo patřičně seřízené, vše vyladěné a aby na něj byla nějaké záruka. A očekávám solidní jednání a také rozumnou domluvu. Nechci si převzít kolo s tím, že mi řekne že to chce čas aby se to zajelo…

                        Mám to k němu cca 50 km, což není taková hrůza.

                        Bojím se taky, když to kolo má slušnou výbavu která je „vidět“. Tím myslím těch pár věcí SLX. Naproti tomu aby tam nebyli věci, které nejsou videt velmi ošizeny a nahrazeny náhražky.

                        Například špice, nebo řetěz atd.

                        Prostě mám z toho člověka / obchodu obavy, že budou nějaké problémy.

                        Je možné, že se bojím zbytečně.

                        Ještě poslední věc. Ty CTM rámy mají trojuhelníkový profil, že?

                        Budu na kolo nasazovat sedačku, a ta vyžaduje kruhovou tyč pod sedlem, na kterou se umístí držák. Mají ty CTM rámy tu trubku pod sedlem kruhového profilu? Prostě klasickou?

                        Díky

                        0 0
                        • Dunde.e1  

                          sedlovka kruhová bude, akorát podle popisu má průměr 27,2mm, použivají se i silnější (např. 31,6 u toho Taupa).

                          0 0
                          • bk2601  

                            Je to problém?

                            Ten můj držák je univerzální. Lze jej naštelovat.

                            0 0
                            • Dunde.e1  

                              asi ne, ale silnější vypadá líp a z pevnostního hlediska může být při stejné hmotnosti pevnější, i když nesmí se to přehánět…moc tenká skořepina je choulostivá na zborcení, nebo prasknutí když se škrábne.

                              Tenká zas může být pružnější, stejný materiál se umí víc prohnout aniž by se poškodil, takže svým způsobem nahrazuje líp zadní tlumič.

                              0 0
                              • Vilém  

                                Tenci sedlovka muze vic pruzit, takze to, ze je pevnejsi bych nepovazoval za prinos.

                                0 0
                                • bk2601  

                                  Díky za odp.

                                  No snad to nebude problém, když budu vozit ještě sedátko.

                                  Na druhou stranu, nebudu s tím nějak extra lítat, takže by něměl dojít k žádnému náročnému zatížení toho rámu.

                                  0 0
                              • Pajas04  

                                To jsou zase úvahy…

                                Sedlovka se po škrábnutí fakt nezbortí.

                                0 0
    • Jetson  

      Já bych bral toho Focuse, jen bych přihodil těch 500,– za Deore kliky.

      0 0
      • bk2601  

        Já už objednal to CTMko.

        Libí se mi víc, a ty komponenty nejsou zase o tolik horší.Díky.

        Snad sem neudělal chybu.

        Jinak tady sem našel originál CTM Slash za 20tis.

        http://www.ctm.sk/…rna-cervena/

        Jak to Němčík udělal, že tam narval o dvě třídy lepší komponenty a vzrostla cena jen o 2tis, je mi záhadou.

        0 0
        • niky79  

          Komponenty „dvě třídy lepší“ neznamená, že jsou 4× drazší.

          Ja když viděl seriovku za 20k, a komponentove odhadem za 11–12k (Superior), prestal jakekoliv seriovky resit. Nehodlam platit 8–9 tisic „jen tak do vzduchu“.

          0 0
          • bk2601  

            Aha, takže to sériové kolo Slash je v základu předražené ? Co se týče komponentu vs cena?

            0 0
          • bk2601  

            A nebo se pletu v tom, že jsou o „dvě třídy lepší“ komponenty, ale ve skutečnosti jsou lepší třeba jen o chlup?

            0 0
        • Dunde.e1  

          Už jsem to psal, ceníková cena je kalkulovaná tak aby se prodej oplatil i malým kamenným prodejnám, které musí platit nájem, personál atd a často slouží jako bezplatná zkušebna pro lidi, kteří si pouze u nich nechají poradit ale pak si kolo koupí od někoho z eschopu. Internetový prodejce si pak může dovolit vetší slevy, protože část práce už za něj udělal někdo jiný anebo část práce ani neposkytuje, protože zákazník kvůli velké vzdálenosti třeba nevyužije garanční servis.

          Skutečná cena tedy není 20tKc, to je pouze doporučená cena výrobce. I ty kamenné prodejny často dávají slevy.

          0 0
          • bk2601  

            Díky.

            Ještě by mě zajímalo, co ten CTM rám?

            Kamarád mi říkal, že mají tendenci praskat a že by do toho nešel.

            Vážím 87kg a budu vozit mimino. Sedačka má asi 4 kg a je až do 22kg.

            Čili je dost možné, že za rok až dva budu na kolo vozit 110 – 115KG váhy.

            Bude to problém, nebo bych se měl zaměřit na kvalitnější rám a horšími komponenty?

            0 0
            • Erknold  

              O každém hliníkovém rámu ti někdo řekne, že praská. Ale kolika lidem prasknul? Nevím, ale to asi dříve zničíš kola, než rám. Alespoň já to tak mám.

              A co je kvalitnější hliníkový rám? Jaká značka? To ti také nikdo neřekne, nebo řekne, ale druhý ti řekne, že také slyšel, že praská.

              Tak já ti mohu zase říci, že podle mě ti dříve začnou praskat pozinkové dráty v zadním kole (pokud jsi vzal od Němčíka) než rám. A máš to 1:1 :)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.