Co nejšílenějšího se vám stalo na silnici? vol. 2

538 nepřečtených
 • Kacko

  Původní téma se trochu rozrostlo, pokračování zde.

  Takže.. Co nejšílenějšího se vám stalo na silnici?

  0 0
  • Smazaný účet  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   0 0
  • MTBIKER odporúča

   Skladom 5 ks

   Uvex I-vo prilba black

   1204 Kč MOC 1511 Kč -20%

   Skladom 1 ks

   Uvex I-vo prilba white

   1306 Kč MOC 1601 Kč -18%

  • Smazaný účet  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   0 0
  • Kubiczech  

   Všechno v klidu, děkuji za optání.

   0 0
  • Diablus  

   Par dni zpátky jedu z prace domu. (Ta fabrika mi jen přináší smůlu, protože u ni jsem si již zničil kliky, pak jednoprevodnik a píchl 2 duše). Otočím se, vidím bus MHD. Řidič to držel na podlaze. Ukazuju do leva(byl tak 100m za mnou když jsem začal ukazovat). Po chvíli najizdim pomalu do leva jakoze na cyklostezku a koutkem oka zahlidnu předek autobusu vedle me. Este ze jsem byl unavenej, normálně bych to v ten moment naprudko strhl na druhou stranu. Asi si někteří řidiči mysli ze mají všude a vždy přednost

   0 0
  • Spartacus  

   Jedu po docela široké silnici v obci a přede mnou se auto plíží dvacítkou, mezi ním a krajnicí asi 2m, tak že ho objedu zprava…v tom exot zprudka ztrhnul volant napravo, aby mě vybrzdil. Neví někdo, co ho k tomu vedlo ? Riskoval tím odřený lak …

   Si připadám jak magnet na tyto příhody, nevím jestli trénovat sebeovládání, nebo naopak urážení zrcátek, vrh bidonem.. -_-

   0 0
   • jIrI___  

    Předjíždění zprava je o hubu samo o sobě. Tohle je jeden z mála příkladů, ve kterém je zákon totálně ujetý. A pokud si připadáš jako magnet na tyto příhody, pak je čas se nad sebou zamyslet a zjistit, kde děláš chybu ;)

    0 0
   • gerrard  

    Trenuj nepredjizdeni zprava, to se dela jen na krizovatce nebo kdyz to „pomalu“ jede. Takze kdyz to jede, tak to proste nedeleji kdyz ne naschval tak te videt vubec nemusi a muze te sundat.

    0 0
    • Spartacus  

     jenže „ono“ to pomalu jelo a místa tam bylo na rozdávání, docela s tím autem musel škubnout, aby mi z nějakého důvodu zahradil cestu…

     Většinou nemám potřebu auta předjíždět a když už, tak normálně zleva. Nejsem příznivec potratů, co se na kole jebou úplně všude – zprava, zleva, na chodník, na pěší zónu atd. :)

     0 0
     • gerrard  

      Muze byt, ale pod auto co jede proste neni rozumne najizdet, nikdy nevis jestłi ho ridi blb, duchodce nebo blondyna.

      0 0
     • Kosta  

      Neměls tam co dělat. Tečka. Aspoň si budeš příště pamatovat, že se předjíždí ZLEVA.

      0 1
      • Spartacus  

       Přečti si zákony ;)

       0 0
       • Kosta  

        Já jsem si je právěže přečetl… A někdy je lepší se informovat a případně si připustit vlastní pochybení, než se pak veřejně zesměšnit.. ;-)

        0 0
       • Spartacus  

        Tak to zkus ještě jednou :) http://zakony.centrum.cz/…-paragraf-18?…

        0 0
        • Zdyn  

         No je tam ten problém, že není přesně definováno, co je pomalá rychlost. Nicméně podle zákona je možno takto zprava předjíždět stojící vozidla a nebo pomalu se pohybující. Je to v množném čísle, takže bych si logicky představil například kolonu aut a myslím, že osamocené vozidlo takto předjet nelze.

         Navíc bych asi nepovažoval auto jedoucí 20 km/h za pomalu se pohybující. To lze normálně objet zleva a zprava by mě ani nenapadlo mu tam vlézt.

         0 0
        • gerrard  

         Adame tady to mas:

         (4) Pohybují-li se pomalu nebo stojí-li vozidla za sebou při pravém okraji vozovky, může cyklista jedoucí stejným směrem tato vozidla předjíždět nebo objíždět z pravé strany po pravém okraji vozovky nebo krajnici, pokud je vpravo od vozidel dostatek místa; přitom je povinen dbát zvýšené opatrnosti. To neplatí, odbočuje-li vozidlo vpravo a dává-li znamení o změně směru jízdy.

         To proste neuhadas.

         0 0
     • Spider_29  

      No, to jsme si přečetli…

      0 0
   • t29  

    Normálně bych ho předjel zleva… házet bidony nemá cenu.

    0 0
    • Smazaný účet  

     funkční řešení už dávno existuje – tady máš nákres

     0 0
    • Spartacus  

     Zrcátko/bidon jsem myslel celkově, protože téměř každý trénink mi někdo nedá přednost, když má, najíždí do mě na kruháči ( ano, dívám se o jaký kruháč se jedná.. ), nebo do mě najede z krajnice bez blinkru a podívání se do zrcátka…

     Teď už jsem vyškolený, že jedině zprava, ikdyž jako cyklista mohu obezřetně zleva. Pochopím přehlédnutí, jen jsem nepobral, proč mě chtěl vybrzdit/trefit naschvál.

     0 0
     • t29  

      „Teď už jsem vyškolený, že jedině zprava, ikdyž jako cyklista mohu obezřetně zleva“ – nejsou ty strany naopak?

      Ono je sice fajn mít v zákoně výjimku pro cyklisty, ale osvědčilo se mi chovat se jako řidič auta. Do jednosměrky nejezdím v protisměru ani když můžu, předjíždím zleva, na semaforech stojím v koloně atd.

      Pokud se takové přihody stávají často, asi bych popřemýšlel o kameře.

      0 0
      • Spartacus  

       Máš pravdu – pomotal jsem to :)

       Ohledně jednosměrky – jedu jen, když je pro mě vodorovně vyznačený pruh. S tou kamerou to je praktický nápad, ale tak do auta za sklo, na řídítkách jsem líný vozit škatuli (+pozérství).

       0 0
   • Spider_29  

    Co ho k tomu vedlo? Nejspíš vypatlanec na kole, kterej nezná Silniční zákon.

    0 0
    • Spartacus  

     klídek kuliferdo…silniční zákon jsem neporušil a i kdyby ano, necpal jsem nikam na těsno, nikoho jsem neohrožoval/ne­omezoval, nevidím tedy důvod, proč by on měl ohrožovat mne. ;)

     0 0
     • Kubiczech  

      Kdyby se mi něco podobného dělo na každé vyjížďce, asi bych chybu taky nehledal u sebe. Máš mou podporu.

      0 0
      • Spartacus  

       Už jednou jsem psal, že zprava objíždím výjimečně ( hodně místa nebo kolona ), ale myslel jsem to obecně – tam nedostanu přednost, tam do mne najede z krajnice. Chyb se taky dopouštím a jsem si jich vědom, pokud mi to secvakne hned, tak se dotyčnému okamžitě omluvím gestem.

       Ale můžeš mi vysvětlit, kde dělám chybu, když jedu po hlavní a na křižovatce těsně přede mne vjede auto, které mi mělo dát přednost ? Nebo jak jsem pochybil, když někdo jede na kole čelně proti mě v protisměru a ještě mě zjebe, proč mu neuhnu ?

       Když mi pomůžeš odstranit chyby, které dělám, tak ti budu vděčný :-)

       0 0
       • Kubiczech  

        Pokud jezdíš jak se má, a přesto se ti podobné incidenty dějí pravidelně, tak leda přestat jezdit na kole. Nebo to prostě přestat tolik prožívat. Chybu může udělat každý, jak cyklista, tak i řidič. I slušný člověk se může proměnit v úplného kokota. Občas se to vysvětlí hned, z jedné či druhé strany padne omluva, jindy omluva nepřijde vůbec. Můžeš se z toho ******, brečet na fóru jak malá holka, nebo to pustit z hlavy a v pohodě si užít vyjížďku. Tím prvním ničemu nepomůžeš (pokud to tedy nechceš přetavit do nějaké poučné kampaně pro cyklisty/moto­risty), takže to druhé se mi jeví jako rozumnější varianta.

        0 0
        • Pepe72  

         :-) :-)

         0 0
        • Spartacus  

         přestat jezdit na kole – chvíli jsem přemýšlel. Nebo výměna za HT 29. Ale jako závislák bych to nedal…

         Máš pravdu – bečím jako malé děvče na BF, ostatně od pláče tu ta diskuze je.

         Jinak omluvu jsem zažil jednou, borec v Jeepu mi vjel do cesty, že jsem se sotva vyhnul jeho přední kapotě… Pak se při předjíždění srovnal vedle mě, stáhl okýnko a omluvil se…Jsem na to čuměl a ještě mu za tu omluvu poděkoval :o)

         0 0
    • Morchella  

     Uvědomuješ si, že děláš přesně to, co tobě samotnému tak vadí? Nebyl jsi tam, ale Adam je podle tebe hned „vypatlanec“. Cituji tvůj příspěvek z minulého týdne: „Dokola dál a dál hodnotíš něco co neznáš a kde jsi nebyl, tak se nediv, že jsi víc a víc za blbce.“

     0 0
     • Spider_29  

      Pokud někdo porušuje Silniční zákon a zároveň se rozčiluje, že jej porušují i ostatní, pak to označení sedí.

      0 0
      • JendaH  

       Tak to by mě zajímalo, jestli někdo dokáže jezdit (v Praze, jinde nemám tolik zkušeností) na kole a neporušovat při tom silniční zákon. Podle mě to nejde.

       Navíc on se nerozčiloval, že někdo taky porušil silniční zákon, ale že mu udělal prasárnu.

       0 0
       • jenda95  

        Jo, nejde to. Uz jenom kolik cyklostezek konci u prechodu nebo chodniku a kdybych mel pred uplne kazdym zastavit a kolo vest, tak muzu rovnou jit pesky. Treba paterni A2 tady: https://mapy.cz/turisticka?…

        Predstava, ze vsichni zastavi, pockaji na zelenou treba 5 min, kdyz od vody jede jedno aute za den (neni tam zadna cesta), prejdou a potom zase nasednou …

        Na druhou stranu – ono ani zaparkovat auto mnohdy nejde bez poruseni predpisu (striktni dodrzeni vzdalenosti od prechodu/krizo­vatky/zastavky/… – a razem je parkovacich mist snad polovina)

        0 0
        • Kubajsu  

         Parkování; hlavně nechat 3m volna pro každý směr jízdy. To by zrušilo sídlištní parkování komplet…

         0 0
         • Breakpain  

          Což by vůbec nevadilo … lidi parkují dost často jako prasta ;) …

          0 0
       • Kacko  

        Dojizdim skoro denne pres centrum prahy a legalne to nejde. Realne je tim ohrozovano me zdravi.

        0 0
        • plzakj  

         V Plzni taky nejde. Radsi se pretlacuju s chodcema, nez s autama. Ale kdyz uz musim po chodnikach a prechodech, tak pomalu a opatrne. I kdyz je tam cuklopruh. Lidi jsou jelita a lezou vsude. Nejhorsi jsou borci se sluchatkama ..,

         0 0
         • Smazaný účet  

          Neřekl bych že by to v Plzni bylo nějak problémové. Na většinu míst máš cyklostezky, akorát do centra je to horší.

          0 0
         • JendaH  

          To já zase radši hezky rychle po silnici. Sice při tom zákony často formálně poruším, ale jsem přesvědčen, že tím nikoho neomezuju a jsou prostě jenom blbě napsané.

          Na chodníku pokud nejedeš 8 km/h by mi to přišlo bezohledné k chodcům a při takové rychlosti bych se zase nikam nedostal.

          0 0
        • Smazaný účet  
         Obsah tohoto příspěvku je blokován.
         0 0
    • Tencovozikmin  

     A dostanes se i mimo CR a pokud jo,tak asi tak jen na dalnice,jinak by jsi to nemohl napsat. Kamionaci jsou borci,vetsinu co znam tak pusti volant a dafnou flasku.

     0 0
  • Smazaný účet  
   0 0
  • Bubaaak  

   Chtěl jsem přeskočit retarder na nábřeží, vycvakl mi pedál, sedlo jsem si zarazil do koulí, pedál jsem si vytetoval do lítka, a kdyby tam nebylo zabradlí, tak jsem se i vykoupal, takhle jsem si jen dodrbal loket :D

   Jo pedály jsem dneska čistil a mazal… jak kdybych jel poprvé na kole :)

   0 0
  • gerrard  

   Timto bych chtel pozdravit cleny patrne nejakeho dacia srazu, kteri se rozhodli v poctu asi 40 aut zastavit za sebou na ceste Kotvrdovice – Kojal, zablokovat tak celou jednu pulku, vylezt z aut a zacit se tam fotit. Ja rikal syn husty. Timto se omlouvam tem, co jsem kolem nich jel a ponekud je tim prekvapil, ale cekat se me opravdu nechtelo.

   0 0
  • t29  

   Snad tady světla vozí všichni, ale kdyby přece jen…

   Cesta z práce v jedenáct večer, tma a mlha, že to měly Aurory problém prosvítit. Na silnici uprostřed polí si to přede mnou jakýsi stealth cyklista bez jediné odrazky nebo světla namířil napříč od levé krajnice na moji stranu. Byl jsem opravdu vděčný za 180mm kotouče.

   0 0
  • Orbicek  

   Dneska jsem se přesvědčil, že někteří řidiči nedělají prasárny cyklistům schválně, oni jsou jen skálopevně přesvědčeni, že pro kola platí úplně jiné silniční předpisy než pro auta. Jel jsem ke kolejím na Zličíně (směrem do Řep), za mnou dodávka, která mě samozřejmě musela přejdjet přimo na kolejích, což pak ještě vyšperkoval tím, že řiznul zatáčku hned za kolejema tak, že jsem musel vjet mimo cestu a zabrzdit, aby mě nelíznul. Řidič pravděpodobně hodně spěchal, aby mohl cca za 200 metrů zaparkovat u baráku, tak jsem využil příležitosti a slušně se ho zeptal, jestli mě opravdu musel předjíždět na kolejích. Odpověď mi vyrazila dech, prý pravidla neznám já, protože když mě předjíždí auto, tak mám „přestat šlapat, abych mu umožnil předjetí“. Tak jsem mu řekl, že porušil minimálně dva předpisy -předjížděl na žel. přejezdu a navíc minimálně omezil dalšího účastníka silničního provozu. Pán se mě pak zeptal, kolik mi je vůbec roků, tak jsem raději jel…

   0 0
   • Kosta  

    Já to vidím takto. Řidič započal předjíždění v době, kdy mu to bylo zákonem umožněno, tys naopak zákona 361/2000 Sb. nedbal a porušil §17 ods.4. Poté, co byl Tebou konfrontován, Tě pouze na danou skutečnost upozornil. :)))

    0 0
    • Orbicek  

     Až na to, že započal předjíždění v době, kdy mu to podle §17 ods.5 pís. g zákon zapovídá, následně porušil pís. c stejného odstavce a já jsem rozhodně tebou zmíněný odstavec rozhodně porušit nemohl, protože jsem nejenom nezrychloval, ale naopak musel brzdit a uhýbat, abych předešel kolizi:)

     0 0
    • iron.hide  

     toto myslis vazne alebo si robis ****?

     0 0
   • USPS  

    Typický český točvolant…

    0 0
   • mr.ricardo  

    Jojo, s tim uz jsem se taky setkal. Uz jsem to tu kdysi psal, pan mi z kopce nedal prednost, bylo to o chlup, pod kopcem na svetlech jsem ho dojel a slusne zapredl hovor :) s vaznou tvari mi zacal vysvetlovat, ze kdyz tam neni cyklopruh, tak mi na hlavni nemusi davat prednost.

    0 0
    • Smazaný účet  
     Obsah tohoto příspěvku je blokován.
     0 0
    • Pessinger  

     Takovým vrahům okamžité a nečakené dělo do ksichtu, třeba se potom nad tím pokusí zamyslet

     0 0
  • iron.hide  

   tak aspon ze hajzla zadrzali, snad si posedi par rokov

   http://plzen.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

   0 0
  • jecnak  

   Tak tohle me celkem pobavilo Proste veverci dzihad.

   0 0
   • tromboonen  

    Emérický veverky jsou hrozně agresivní, v parku na univerzitě (západní pobřeží) furt někoho kousaly.. nevím, čím to je, jestli jsou dovezenej druh a nějak se oprskly, nebo co, ale je to tak… ale chlapíkovi to patřilo, když na ně byl tak hnusnej.

    0 0
  • Smazaný účet  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   0 0
  • Renda69  

   V pátek ráno jsem potkal čelně – no skoro – chlápka. Zastavil asi 30 cm proti na křižovatce – chvíli jsem hulákal jestli nevidí moji šajnovku 1200lm (přepnutou na 700) a prý se omlouvá, ale koukal doprava…

   0 0
  • VladexAndroid  

   teď jsem se byl projet a pozledovatělé silnici a z kopce jsem dostal smyk a spadl a natlouk sem si zadek ruku a hlavně zápěstí dost bolí. ale hlavně že jsem měl přilbu a hlava se země ani nedotkla.

   0 0
  • Coural  

   Dvě příhody, které rámují moji zimní sezónu.

   První se stala koncem listopadu, nebo začátkem prosince, kdy už mrzlo, ale sníh ještě nenapadl. Testoval jsem zimní hadry a s úsměvem idiota jsem vletěll asi padesátkou do Břežanského údolí. Zapomněl jsem na pramen vytékající na silnici a tak jsem absolvoval asi 20 metrů po čistém ledu, se zadkem zakousnutým do sedla a tak vyvalenýma očníma bulvama, že byly opřené o skla brýlí.

   Druhá je z minulého pondělí. Vracel jsem se už za tmy domů a v dálce blikala spousta modrých majáků. Bouračky okukuji nerad a tak jsem odbočil a vyjel malej kopeček, Za ním číhala kaluž a abych se nezacákal, tak jsem v ní přibrzdil. Chyba byla, že pod centimetrem vody se ukrýval krásně hladký led. Lehl jsem ve velmi malé rychlosti, ani mě, ani kolu se nic nestalo, jen jsem do zimních hadrů kompletně nasál vodu z celé kaluže. Dojel jsem pár kilometrů před barák a za výtrysků vody z bot a vydatného kapání z oblečení šel ke vchodu, kde na mě narazil soused. Chvíli nevěřícně koukal a pak suše prohlásil : „Vím, že přejíždíš Vltavu, ale netušil jsem, že po dně.“

   0 0
  • Smazaný účet  

   Dneska jsem se v Teplicích príma projel na kapotě. Mládeneček ve shnilý feldě s ještě mokrým řidičákem. Jel jsem po kruháku a on mě sundal předpisově z boku jak srnce. Prej jeee já vás vůbec neviděl. (oranžová bunda, přes ní fluorescenční žlutozelená vesta, na nohou fluo návleky) ..... ale jo, celkem mě pobavil.

   0 0
   • losik_p  

    tak to je potom stesti, ze jsi nesmrtelny.. :)

    0 0
   • Martin  

    lepší na kapotě než na lafetě…

    jsi celý?

    0 0
    • Carloss  

     :D

     0 0
    • Smazaný účet  

     Tak jasně, vždycky je dobrý odejít po svejch (v mým případě odjet) :-) ale musím říct že ačkoli jsem si myslel, že pohoda, tak ráno jsem vstával jak zombík – jak se to ve mě všechno rozleželo.

     0 0
     • Martin  

      I tak bych udělal zmrdečkovi že života peklo

      0 0
  • Orbicek  

   Dneska Řepy, nabrán Octávkou z vedlejší ulice, salto přes řidítka, helma na sračky, hlava naštěstí OK. Asi to muselo vypadat hruzostrašně, protože se seběhli všichni lidi z okolí:) Nakonec mi bylo pána pomalu líto, prý neměl nikdy nehodu, a nevšimnul si mě (blikačka plus jasná fluoro bunda, oranžová helma) Asi se soustředil, jestli nejede tramvaj (odbočoval pak přes koleje)

   Kolo jakžtakž OK. Vlastně největší nasraní (když opomenu, to jak jsem seřval řidiče hned po sražce) jsem zažil na pohotovosti – záchranka mě vezla na pohotovost na rentgen, když se mě tam doktor zeptal, co mě bolí, já jsem řekl, že vlastně nic, jen jsem se bouchnul do hlavy, a doktor mi řekl, proč jsem teda vůbec došel…

   0 0
   • SolarStormCZ  

    Vypadá to drsně, že by anděl strážný… To je origo nebo čína ?

    0 0
   • Smazaný účet  

    kde bylo kolo, když jsi byl v záchrance?

    0 0
    • Orbicek  

     Naštěstí to bylo kousek od baráku, takže pro kolo přišla přítelkyně. Jinak prý je varianta, že ho vezmou do úschovy policajti. Btw. To byla jedna z prvních starostí, když mi říkali, že mě raději vezmou na rentgene -co bude s kolem?:)

     0 0
   • Smazaný účet  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    0 0
   • USPS  

    No těbůh! :-/

    K tomu felčarovi – klasika, řvou, že by chtěli německé platy, ale za asijský/africký přístup k pacientům. Garantuju jim, že by v německém špitále nedokončili ani první směnu, pokud by se k tamním pacientům chovali jak jsou zvyklí. Děkujeme, odejděte! (klidně i do ******)

    0 0
   • shauriq  

    ze proc jste vlastne prisel?? ty vole tomu doktorovi bych asi okamzite jednu vrazil pres hubu… reknes mu ze jsi jel na hlavu a on ze jako nic??? me kdyz sejmula mlada ridicka , helma vejpul a mel jsem od asfaltu rozbity celo.. okamzite ze zachranky jsem sel na CT, MAGNETICKOU REZONANCI A CELOTELOVEJ RENTGEN.. a 2 dny jsem si polezel na pozorovani.. taky mi kromne jednoho stichu na cele nic nebylo

    0 0
  • Mr.Pavka  

   Třetí srna za rok a půl.

   Dvě ani ne za měsíc.

   Už mam fakt hrůzu jezdit po tmách.

   0 0
   • Smazaný účet  

    to už musíš být tím srnčím přežranej…

    0 0
    • Mr.Pavka  

     Vždycky jedu tak blbě, že srna nelehne ale uteče.

     Navíc to mam pojištěný tak musim volat policajty.

     0 0
     • pepek  

      To je tím, že ten tříhrnek má zvuk jak jelen v říji. Měl bys požadovat od VW odškodné.

      0 0
      • USPS  

       :-))

       0 0
      • Mr.Pavka  

       Ale jelen je zástupce jinýho druhu.

       A srnec mimochodem štěká.

       0 0
       • Smazaný účet  

        a copak srna nemůže s jelenem? je to zástupce jinýho etnika, má ho většího, srnce by asi zmlátil levou zadní…

        0 0
        • USPS  

         Přééééééééééésně – odjakživa platí, že větší pes mrdá…

         0 0
         • podvlada  

          Pes se srnou? Ně že bych byl rasista nebo xenofob, ale nechceš už moc?

          0 0
  • Martin  

   celkem zajímavý rozhovor, až se divím, že se objevil v mainstreamo­vém médiu

   https://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

   0 0
  • Finidi  

   Jedna známá dostala průjem v zácpě…

   0 0
  • Kacko  

   Jedu Dukelských Hrdinů od výstaviště v noci. 400lm na helmě, 150lm blikačka na řidítkách. Přítelkyně za mnou podobný setup. Přede mnou 2 taxikáři, vědí o nás, předjeli nás.

   Prví taxi začne blikat že bude parkovat u obrubníku. Druhé taxi, to předemnou, hodí blinkr jako že ho objede. Tak předjíždíme také, ale v tom zadupne brzdu a otočí se přes plnou do protisměru. Zatímco brzdíme čím jde nás řidič fakuje z okénka.. :)

   Scházelo asi 10cm a podíval bych se mu do auta.

   Jinak na Náměstí republiky stojí pár dní měšťáci a hlídají aby nikdo na kole nepřejížděl přes zakázanou oblast :D

   0 0
  • Melvin  

   Dneska pri me stali snad vsichni svati. Jedu na kole po silnici, rovny prehledny usek mimo obec. Provoz celkem v klidu. Chystal jsem se na odboceni vlevo, takze jsem koukl za sebe, z mnou nic nejelo tak jsem pomalu najizdel ke stredove care, ukazujic rukou, ze budu odbocovat. V protejsim pruhu se blizila nejaka auta a najednou jedno z nich zaclo predjizdet (pres plnou caru). Typek mi normalne vjel do protismeru a ritil se primo na me. Ikdyz me videl, vubec nebrzdil, tak jsem se snazil to rychle stocit ke krajnici, ale to same udelal i on. Na posledni chvili jsem to strhnul smykem zpatky ke stredove care, takze jsem se trefil mezi obe auta. Typek proficel tesne kolem me a vesele uhanel dal. Jako zazil jsem ruzne nebezpecne situace na kole, ale tohle je urcite to nejsilenejsi co se mi doposud stalo. A uz nikdy v zivote bych tohle nechtel znova zazit.

   0 0
   • losik_p  

    myslím ze muzemě klidně udělat lock tématu.. nedokážu si představit nic silenejsiho na kole, než trefit se mezi dvě predjizdejici se auta

    0 0
   • Janouch  

    to je drsny me se ted nedavno stala takova neprijemna vec, jedu z kopce z Bohdalce smerem na Vrsovice (Prazani vedi) na tachometru skoro 60 :) coz je u me maximalka :) a kdyz uz jsem byl na konci podjezdu tak mi usel komplet vzduch z predniho kola(mam bezduse) tak silne jsem riditka nikdy nedrzel :) ani jsem se neodvazil zvednout ukazovacky a polozit je na paky a brzdit proste jsem setrvacnosti dojel za most kde jsem u chodniku z kola slez a vydejchaval to… za chvilku me dosel chlap co sel po chodniku pod mostem a rikal ze muzu bejt rad ze ziju , ja nanej cumel a rikal ze to vim :)))

    jedniky co me zachranilo pred padem a pripadnym prejetim auty za mnou byly rafky Syntace W40 :)

    0 0
   • HonzaRez  

    Tak to je síla, tohle mít na kameře, tak by to bylo na sednutí…

    0 0
   • psbiker  

    Těžko říct co jim běží v hlavě, když předjíždějí na křižovatce a ještě přehlédnou cyklistu. Asi bude lepší nenajíždět úplně ke středu, aby jim to došlo, že nemají před sebou volno.

    0 0
   • Tom-T45  

    Je vidět, že štěstí bylo na Tvé straně. Zajímaly by mě, a opravdu Ti nechci nic podsouvat, okrajové podmínky, Jaká byla viditelnost, jestli nebylo šero nebo mlha, jestli jsi měl výrazné nebo spíš nenápadné oblečení, jestli jsi měl vepředu dostatečně výkonnou blikačku… Opravdu jen info. Moc díky.

    0 0
    • Melvin  

     Bylo to kolem deseti ráno, takže za světla. Zataženo, ale žádná mlha a podobně, viditelnost dobrá. Navíc je to rovný přehledný úsek. A hlavně je před a za křižovatkou plná čára, právě z důvodu, že tam může stát auto, které odbočuje vlevo a čeká až projedou auta v protisměru. Ja osobně ani nemám rád situace, kdy jedu normálně u krajnice a vjede mi do protisměru auto, které předjíždí. Tady jsem bohužel zrovna najížděl ke středu a v tom on najednou vyjel z řady cca 4 aut. Jinak pokud je mlhavo vždy beru blikačku a pokud to jde, snažím se cestám úplně vyhnout. Oblečení spodek černý, na noze smerem do vozovky reflexní pásku cca 5 cm. Vrch červená bunda Castelli. Asi už budu teď přes zimu, brát malou blikačku preventivně. Plus hodím reflexní návlek na helmu, bo už stejně začína být kosa.

     0 0
     • Smazaný účet  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
     • Tom-T45  

      Díky. Tím jak se zavedlo denní svícení, tak se bohužel nesvítící stávají neviditelnými. Já jsem dřív jezdil vždycky i přes den s blikačkami, ale pak jsem to začal omezovat, protože mi bylo blbý, že v podstatě všichni cyklisté, které potkám, neblikaj. Ale asi se k tomu vrátím.

      0 0
      • atty  

       Já (právě proto, abych byl co nejvíc vidět), svítím nebo blikám celoročně a celodenně – s COB panelovými blikačkami to nikoho nemůže oslňovat a vidět je to i za letního dne na slušnou vzdálenost, natož ve tmě.

       Jediné mínus je to, že třeba 3× za tejden nabíjím blikačky, ale to je vcelku minimální oběť za to, že jsem asi celkem vidět.

       A protože kombinuji jak cyklostezky a terén, tak silnici, tak mne může „udivený“ pohled někoho (proč v poledne blikám nebo svítím) být někde.

       Respektive případný „udivený pohled okolí“ se dá přežít lépe, než že Tě někdo lépe přehlédne a sešrotuje pod koly náklaďáku… :)

       0 0
   • kankrlicek  

    Na špatném jde nalézt i něco příjemného. Slavíš narozeniny dvakrát za rok. :) Přežils, to je hlavní.

    0 0
  • Smazaný účet  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   0 0
  • AV  

   Jedete do Německa?

   … mohlo by se vám hodit!

   http://www.mojenemcina.cz/…ych_slov.php

   0 0
  • Cavendish  

   Já se zeptám tady. Ve středu jsem se jel projet. Vyrazil jsem ve 12 a přijel v půl 3. Krásný jasný den, silnice holé. Bílo-zelené oblečení i helma. A po cestě na mě sem tam nějaký pošuk vytroubil. Vždy jen řidič autobusu nebo dodávky. Osobák ani jeden. To jako fakt nemůžu v prosinci vyrazit na kolo? Vedle silnice nevedla žádná cyklostezka. Fakt jsem nenašel důvod proč…Stává se to někomu?

   0 0
   • gollum  

    Mimo obec je dovoleno zatrobit a tím upozornit že se chystá předjiždět… (v obci je bezdůvodně troubit zakázáno). Ale jestli měli dost prostoru na předjíždění a předjíždění v daném úseku bylo bezpečné, tak je taky nechápu (že riskovali že se cyklista lekne a spadne jim pod kola). Možná to je reakce na lidi co jezdí se sluchátky, aby o nich věděli.

    0 0
    • Cavendish  

     Vždy to bylo v obci a pokaždé se jednalo o auto z protisměru. To mě na tom zaráží nejvíc… Sluchátka nevozím, to je v dnešním provozu o hubu.

     0 0
     • atty  

      Nemáš nějakou brutální blikačku/světlo, puštěné na plné koule nebo strobo?

      0 0
      • Cavendish  

       Nebyl důvod. Jak říkám, bylo poledne a krásně svítilo slunko :(

       0 0
     • AV  

      Esisi jel na silničce a koukal před přední kolo. tak tě chtěli pozdravit …

      0 0
   • psbiker  

    Třeba si tě natáčeli na dashcam a budeš slavný!

    0 0
   • Martin  

    No v poslední době jsem v pár debatách četl, že cyklisti nemají v zimě na kole co dělat… takže pitomci a frustráti zase mají možnost realizovat se.

    0 0
    • Spartacus  

     Já si zase v práci jednou vyslechl, že ti co jezdí v zimě na kole to dělají z lakomosti, aby ušetřili za benzín nebo za veřejnou dopravu:))

     0 0
     • losik_p  

      tohle jsem si vyslechnul i v lete :)

      0 0
     • Martin  

      To je asi epidemie… dneska jsme s kamarádem jeli má krátkou sranda vyjížďku kolem komína po cyklostezkách… asi pět lidí nám nadávalo, že v zimě se na kole nejezdí a že tam nemáme co dělat.

      0 0
      • kankrlicek  

       Na mě zuřivě gestikulovala řidička, když jsem šel po levé straně silnice někde v lese. :)

       0 0
    • Cavendish  

     No a přitom tady kolo bylo dřív než auto. Na silnice máme větší právo než oni!!! :D

     0 0
  • Renda69  

   Mně už vytroubili a vyfakovali kolikrát, taky sem potkal ******, kterej na mne řval z okýnka náklaďáku, co tam pohledávám, jako že na ulici v Praze, asi jedu ne? A párkrát mne vytlačili na trávu úmyslně, bo málo místa pro plecháče, voe.

   Jezdím vším možným a tak jsem tolerantní. Spousta debilů má mindráky. Nebo pospíchá a pak dřepí u bedny s lahváčem u nekonečného seriálu.

   0 0
   • Cavendish  

    Tož aspoň v tom nejsem sám

    0 0
   • Tom-T45  

    Nedávno mě v OL těsně za prdelí vytroubil autobus. Lekl jsem se tak, že jsem musel najet doprostřed pruhu a výrazně zpomalit.

    0 0
    • iron.hide  

     :D +100

     0 0
    •  

     mne jednou vytroubilo auto, už když naskočila při rozjezdu oranžová – jakože ať už jedu – položil jsem svou skládačku v hodnotě 0Kč na zem před jeho auto (za ním nikdo nebyl), pomalou chůzí jsem došel k jeho okénku a zeptal jsem se ho „to bylo jako na mne?!“ cosi zmateně omluvně zablekotal, já jsem pomalu došel ke skládačce, nasedl a jel

     0 0
   • Aviatik  

    Není to tak dlouho, co mne dohnalo auto zrovna v okamžiku, kdy jsem rychlostí asi 10km/h zdolával strmé stoupání a zrovna něco jelo v protisměru, takže mne nemohl předjet. Když už mne tedy předjel, tak na mne staženým okýnkem volal něco o buzerantech. Tak jsem zase jednou asi po půl roce použil gesto „jsi jednička“, co s takovým blbem jiného…

    0 0
    • Spartacus  

     Já v podobném případě jednou taky použil jedničku ( ale slušnější provedení s palcem ) a měl na chvíli o zábavu postaráno, protože dotyčný (majitel autoservisu, jak jsem si zjistil posléze) takovou odpověď nevydýchal a zkoušel mě vybržďovat a najíždět do mě.

     Holt naše silnice jsou poslední dobou výběh širokého spektra volů a krav, ještě že mám k dispozici hustou síť nefkrekventovaných asfaltek, kam se můžu uklidit.

     0 0
     • Martin  

      Přijde mi, že IQ klesá s teplotou…

      0 0
  • ms82  

   Jeste cerstve – dnes dopo auto, ktere jelo primo proti mne. Na jeho omluvu ovsem musim dodat, ze on byl ve spravnem pruhu :D

   Je tu dlouhy, celkem technicky sjezd, ale zaroven slusny provoz. Nektera auta pusti, nektera se daji predjet v prudsich pasazich, ale tohle zrovna nebylo ze zas tak prudkeho kopce, ale bylo posledni ze tri, ktere me brzdily. Predjizdet jsem zacal, kdyz jsem videl asi na 150 m, protijedouci auto vyjelo ze zatacky hned v zapeti. Vyhodnotil jsem to, ze nebudu panikarit a asi to vyjde (bal jsem se, ze kdyz zacnu brzdit, zacne brzdit i predjizdeny a nedopadne to dobre). Dopadlo to tak, ze jsem to projel po care mezi nema a protijedouci ridic nesmele a kratce zatroubil. Ale neni to v Cechach, no.

   Ale nejsilenejsi to asi neni. Zajimavy byl sjezd serpentinami pred par dny – jednou ve smyku, jednou jsem botou skrtal o betonove sloupky, ktere tam byly misto svodidel a na brzdeni ocima taky doslo. Je tam ale evidentne jeste prostor, na segmentu jsem 20 z 3500. To uz mi ale silene prislo celkem dost. Nevim, kde ten sraz koncil.

   Musim rict, ze na hodne ridice se da zvyknout. Tady za mnou jedou klidne 100 metru tou vyse zminovanou rychlosti 10–15 km/h, kdyz si nejsou jisti, ze muzou predjet. A ani kdyz uhnu na krajnici, stejne nejedou. Vsiml jsem si, ze jsem ohleduplnejsi i ja (ne ve sjezdu :D). Kde se da uhybam ze silnice a ukazuji, ze maji jet. U nas bych se neobtezoval, protoze by mi tu ruku, kterou ukazuji, jeste nekdo oprasil autem ;-)

   0 0
   • plzakj  

    Predjizdis auta jo? Tak to ti preji hodne stesti. Dneska jsi ho evidentne mel. Blby je, tim vztahy mezi ridici a ostatnimi cyklisty nijak nezlepsis.

    0 0
    • ms82  

     Stesti je potreba. Staci dira na silnici zatimco se sehnes pro piti a lezis. Takze diky za prani.

     Na posledni vetu mam hned tri odpovedi, muzes si vybrat:

     1. Je mi to jedno, kdo vi, jestli se sem jeste nekdy vratim.
     2. Kdyz nedostanu prednost na hlavni, vyblokuji me na kruhaci, predjizdi v pruhu proti, asi ti ridici taky nemysli na zlepseni vztahu s cyklisty (tohle jsou ridici u nas, ne tady)
     3. Treba jsou mistni ridici osviceni a vedi, ze kolo je v technickem sjezdu podstatne rychlejsi. A i kdyz jsou useky, kde muzou zrychlit, pomuze jim to leda k tomu, aby dojeli auto pred nema, takze se ani nesnazi. Takze jak jsem psal, pousteji me casto. Pak jsou tu jeste ridici, kteri jsou radi, ze jsou radi (spousta duchodcu), od tech nelze cekat, ze me pusti, ale to neznamena, ze se nedaji predjet, nebo ze mi potom ukazou fakace.

     Vyber si podle Tveho vkusu.

     0 0
   • Cavendish  

    Slušná sebereflexe +1

    0 0
  • HonzaRez  

   Čerstvá drobná ekšn, nikoliv však z cyklobuznostezky, ale z jízdy plechovou krabicí.

   Jedu v sobotu v poledne s nákupem a chystám se zabočit do naší ulice, abych zaparkoval. Někde v dáli ve vedlejší ulici postřehnu kolizistu, ale není pro mě důležitý. Takže dávám blinkr doleva a pomalu najíždím do naší jednosměrné ulice a hned vidím, že napravo u chudníku je výhodné místo, takže dám pravý blinkr a chci zajet do parkování, ale vtom to musím zadupnout – ten cyklomamrd mě zezadu podjel zprava, protože jsem asi jel moc pomalu a pravý blinkr a zajíždění do pravého parkovacího místa ho neznervóznilo…

   A když jsem na něj zatroubil, zastavil a něco povykoval, tak jsem vylezl a zavolal na něj, že když dávám blinkr doprava, tak jedu doprava a on že nesmí podjíždět – tak nasedl a odjel…

   Takže vážení velmistři v podjíždění, jak se vlastně správně podjíždí, existuje nějaký kodex podjížděče…?

   0 0
   • Smazaný účet  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    0 0
   • AV  

    Picyglista ovšem neví, jakej zm.d sedí za volantem plechovky. Navíc: dá-li „šofér“ levý a vzápětí pravý blkač je evidentní, že je „akýsi zmätený“

    Máš jezdit „čitelně“ …

    8-)

    0 0
   • Spartacus  

    Pouze stojící kolonu ( takže dvě a více aut?) a se zvýšenou opatrností a bezpečností. V praxi to dělám tak, že když dojedu ke stojící koloně na semaforech, tak dobrzdím a rychlostí max. 10 km/h, co nejdál od aut ke krajnici, si dojedu dopředu. Ale je dobré být ve střehu, protože občas se stane že nějaký potrat to nevydýchá a schválně ti najede úplně na krajnici, nebo otevře dveře… Ale pokud bych tím vyloženě nic nezískal, tak nepodjíždím vůbec.

    0 0
   • gollum  

    Zatroubil jsi na něho ve chvíli, když už tě podjel, nebo ještě ve chvíli, kdy to mohlo zabránit nebezpečné situaci?

    Jak dlouho po tom co jsi dal pravý blinkr jsi to musel zadupnout?

    0 0
  • atty  

   Já mám taky „veselou“ a taky z krabice – ve čvtrtek jsem se vracel s dítkem ze školy, večer, 17h, tma jak v pytli, zahýbám vlevo do naší uličky, když na poslední chvíli uvidím z protisměru kluka na elektroskůtru (takovej ten větší, se sedlem), jak mi to střihnul přímo vpravo mně před auto, jelikož zatáčel taky k nám do ulice. Skutr černej, i když má světlo vpředu i vzadu, všechno zhaslý, kluk cca. 10–12 let rovněž celej v černém – vidět byl skutečně na poslední 2 metry, jak už jsem byl najetej do leva a světla mi svítila do ulice.

   Kdybych ho sestřelil, asi by to bylo jen o pádu (jel jsem krokem), nicméně bych mu nedal přednost (jenže to by ho člověk musel vidět).

   Vím, že chtít po puberťákovi, aby zapřemýšlel hlavou a rozsvítil si světlo, nebo si na sebe vzal alespoň něco světlýho či odrazkou nebo blikačku a nepodjížděl odbočuící auto z prava, když už to auto jede (ačkoli teda tu přednost teoreticky má) je asi celkem nadlidský úkol, ale měl jsem chuť (když jsem si zanadával a uklidnil se) ho dojet a dotáhnout ho za flígr domů – zda jsou rodiče normální, nechat ho jezdit v „ninža“ oblečení na úplně zhasnutým skůtru po silnici. Možná bych dostal vynadáno já, co si to dovoluji, řešit jejich synka (lidi jsou různí), ale pokud bude takto jezdit dál, je celkem šance, že se dospělosti zdravej či živej nedožije.

   Celkem fakt nechápu, že dost lidí nemá ani základní pud sebezáchovy a jezdí po ulicích ve tmě, na kole, koloběžkách a těhle bazmecích, úplně bez světla, někdy v černém oblečení bez jakýchkoliv reflexních prvků – vídám jich stále hodně moc.

   Já když jedu za tmy, svítím a blikám jak vánoční stromeček a opravdu se za to nestydím…

   0 0
  • HKou  

   Davam na kruhaku prednost projizdejicimu autu a jedu za nim smerem k vesnici. Ve vsi zpomaluje pred krizovatkou, dojizdim ho, dava levy blinkr a radi se do pruhu, co odbocuje doleva, aby to vzapeti vzal pres prubezny pruh a odbocil doprava.

   Ubrzdil jsem to asi na rychlost chuze. Presednul jsem z kola na kufr auta (ktery pode mnou ve vterine zmizel) a nasledne pak na asfalt na zemi. Ridic byl dost mimo, asi pul hodiny jsem ho uklidnoval, ze se vlastne nic nestalo :)

   0 0
  • Morchella  

   Třicet let jezdím Prahou a po městě jsem najel víc než 50 000 Km bez nehody. Proto jsem si do dnešního dne myslel, že už mě nemůže nic překvapit. Ráno jsem jel do práce rovnou ulicí po Novém Městě a přede mnou zcela volno, bez aut. Najednou jsem zaregistroval, že jsem projel velkým psím hovnem, na okamžik jsem se podíval na přední kolo, jestli je to hovno moje a když jsem hlavu zvedl, metr, dva přede mnou stálo auto. Řidič totiž vyjížděl od chodníku, kde parkoval a koukal se pouze dozadu, jestli má volno. Já byl proti němu přímo proti sluníčku a asi mě ani vidět nemohl. Dělat jsem už nic nemohl a narazli čelně do auta. Bohužel se mu vysypalo celé přední sklo a on se tím pádem hrozně lekl. Já jsem si pouze o zrcátko rozsekl dost hluboce kůži těsně pod kolenem a musel jít na šití. V nemocnici mě navštívil policista, který nehodu dokumentoval a jeho první věta byla: „Já jsem trasoval vaši stopu, vy jste projel tím hovnem, že jo?“

   Nakonec to dopadlo tak, že já jsem vyjížděl ze zóny mimo silnici před školou, ohraničenou patníky a tak šla vina za nehodu za mnou a zaplatil jsem pokutu. Pánovi, kterého jsem vylekal a zkomplikoval mu den (odtah) se ještě jednou velice omlouvám. Kolu zdá se kupodivu nic není, jen jsem měl protočené řídítka a trochu rozcentrované přední kolo.

   Na závěr bych zvlášť upozornil, k čemu může vést to, že si někdo po psovi nesebere hovno! :-)

   PS: Po ránu bylo chladem vše ztuhlé, takže jsem ho na plášť nenabral :-)

   0 0
   • kankrlicek  

    :))))

    Život je pes! :)

    0 0
   • Smazaný účet  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    0 0
   • Tom-T45  
    1. https://www.youtube.com/watch?…
    2. Jak to bude se škodou na autě? Půjde to za Tebou, případně máš nějaké pojištění?
    0 0
    • Morchella  

     Já mám klasické pojištění „na blbost“ a řidič má havarijní. Všechno navíc, jako jeho spoluúčast, půjde za mnou, nebo za mou pojišťovnou. Od začátku to beru čistě jako moji chybu.

     0 0
     • Tom-T45  

      Opravdu by mě zajímalo, a možná nejen mě, jak se k tomu budou pojišťovny stavět. Nevím, jestli se na to bude havarijní pojištění vztahovat, protože to nebyla chyba řidiče poškozeného vozu – pokud by jsi jel autem, tak by se škoda hradila z Tvého povinného ručení, v tomto případě připadá v úvahu pojistka „na blbost“ Budu rád, když dáš pak vědět, jak to dopadlo.

      0 0
      • Smazaný účet  

       Měl jsem nezaviněnou nehodu (jel jsem místem, kde jsem se domníval že je cyklostezka) a srazil se a chodcem, který mi z ničeho nic skočil pod kolo (vlastně skočil z místa mimo chodník na chodník těsně přede mě). Nějaký zranění, v dobrý víře volám sanitku a rovnou přijela i PČR. První zjištění, není to stezka ale jen chodník, tak prej to bude špatný. Nějaký šetření, chodec hospitalizace a nakonec závěr PČR, že jsem vinen já a obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti. Soud a rozsudek. Nějaký peníze pro chodce, něco na právníka jsem musel dát ze svého (úplně málo to nebylo). Ušlý zisk, léčebné výdaje pojišťovny, bolestné a další kraviny šlo z pojistky na blbost. Málo to nebylo. V dnešní době je tohle pojištění základ. Ale není to ručení, každá pojišťovna může mít jiný výluky a chce si to přečíst (to mi řekl právník až po nehodě). A rozhodně základní limit 300k by mě nestačil.

       0 0
  •  

   Něco tu řeším s bočním odstupem a přitom jsem si vpomněl na jednu rok starou příhodu:

   Jel jsem z kopce – vyloženě serpentýny do U – a dojížděl jsem auto s tím, že ho v příští serpentýně vezmu vnitřkem (na rovinkách jsem nebyl o tolik rychlejší, aby to vyšlo). Pěkně jsem se nachystal na prostředek silnice s tím, že budu brzdit na poslední chvílu a najednou hned vedle mne motorkář – nacpal se ještě vlevo odemne – do protisměru. OK, říkal jsem si, že to auto vezmu hned za ním, ale jak jel vedle mne a taky brzdil, tak mne zablokoval zboku on a zepředu to auto (dodávka). A protože ten idiot na motorce měl malý rejd, tak se samozřejmě pod tu dodávku nevešel a naopak mne přimáčkl úplně na vnější okraj, protože ho to vyneslo. Nadával jsem jak pohan, ale on mne samozřejmě ignoroval a jel dál.

   Přemýšlel jsem o poučení, jak tomu případně předejít, ale na nic jsem nepřišel – to bych musel sám vyjet až doleva do protisměru a to nebylo úplně bezpečné a taky jsem si sám potřeboval tu zatáčku najet trochu víc zeširoka – zprava. Prostě smůla.

   0 0
   • plzakj  

    Pouceni asi je nepodjizdet auta v zatacce.

    0 0
    •  

     no to ne – jednak by mi to stejně nepomohlo – nacpal by se vedle mne i kdybych nepředjížděl a vyneslo by ho to tak jako tak

     a jednak to je nejrozumnější způsob, jak to pomalé auto v takovém kopci předjet – auto jede v té chvíli třeba jenom 10–20 km/h a na kole je možné jet třeba 25 a bohatě to stačí, protože jedu vnitřkem o dost kratší dráhu

     0 0
    • nettopejr  

     +1

     Přesně tak. Zatáčka, kde auto musí jet 10–20km/h není místo pro bezpečné předjíždění.

     0 0
     •  

      zase jak malá děcka… „kde auto musí jet 10–20km/h“ – tos vzal kde???

      auto tam může jet třeba 30km/h – neznám moc zatáček, kde by auto „muselo“ jet pomaleji, ale protože je to dodávka a v ní kdovíkdo, tak tam prostě zrovna jede jenom 10–20 a to se dá velmi snadno a hlavně BEZPEČNĚ předjet – rozhodně lepší, než ho střihnout někde na rovince když on jede 50 a já 60…

      0 0
   • kotew CZE JIHLAVA  

    Tak rada je jednoduchá, ve Tvém případě radši nevyjíždět, pač jsi nebezpečný sám sobě a v tomhle případě i pro ostatní.

    Myslím že věk už na to máš aby jsi uvažoval normálně:-)

    0 0
    • Martin  

     Obávám se, že Pan Dokonalý asi svůj fail neuzná stejně tak jako vždycky.

     0 0
     •  

      vidím že tam všichni zase u toho byli a ví všechno líp než já, který jsem tam vlastně ani být nemohl, co?

      motorkář mne předjíždí v zatáčce (a před námi dodávka, takže mu nemůžu ujet dopředu a ani dozadu, protože brzdím na maximum) a protože je idiot a neví, kolik má maximální rejd, tak mne natlačí až do svodiel – hm, ale můžu za to já, co?

      a za co ještě můžu? za globální oteplování?

      0 0
      • Smazaný účet  
       Obsah tohoto příspěvku je blokován.
       0 0
      • kotew CZE JIHLAVA  

       Tak snad jde o to že jsi chtěl předjíždět zprava a ještě k tomu na nebezpečným místě, ted' si představ kdyby v protisměru vyjel třeba autobus nebo kamion, tak je ******* hned.

       0 0
       •  

        jak zprava? na tos došel kde? zatáčka byla levotočivá a chtěl jsem předjíždět normálně zleva, ale zablokoval mne ten dement, co nevěděl, že mu ten jeho krám víc prostě nezatočí – a natlačil mne doprava až na svodidla – já jsem nakonec nepředjížděl – byl jsem předjížděn

        kdyby byla zatáčka pravotočivá, tak se nic nestalo a normálně bych tu dodávku (která taky neměla moc velký rejd) podjel zprava – motorkář nemotorkář – když to nemá dostatečný rejd, tak tě to v utažené pravotočivé prostě nemůže sejmout – to by jedině musel do tebe zajet přetáčivým smykem

        v protisměru široko daleko nikdo nebyl (bylo tam vidět)

        mimochodem kolo předjíždět zprava může, akorát bych chtěl vidět, jak někdo na kole předjíždí zprava v utažené levotočivé zatáčce – to je o tolik delší trasa, že to většinou rychlostně prostě nevyjde a navíc předjížděné auto může smyk vynést až za krajnici – do tohoto manévru rozhodně nechodím

        0 0
        • psbiker  

         Ukázal jsi alespoň změnu směru, aby motorkář věděl o co se snažíš? Kolo může mimo kolonu předjíždět zprava?

         0 0
         •  

          jel jsem už pár sekund prostředkem silnice – už jsem víceméně předjížděl – že mne předjížděl když já jsem už předjížděl bych ještě zkousl – hned jsem se zařadil zpět ke krajnici – spíš jde o to, že ten dement předjížděl v situaci, kdy neměl s tím svým malým rejdem kam jet a i když jsem uhnul ke krajnici, najel bokem až skoro do mne a vytlačil mne za ni – byl odemne pár cm – viděl jsem to jako na dlani – řidítka vytočená na max. ale nestačilo to – nějaký chopper či co

          „Pohybují-li se pomalu nebo stojí-li vozidla za sebou při pravém okraji vozovky, může cyklista jedoucí stejným směrem tato vozidla předjíždět nebo objíždět z pravé strany po pravém okraji vozovky nebo krajnici“

          0 0
          • plzakj  

           Jako cely tohle uvazovani, ze v zatacce predjedes auto, ktery te za zatackou bude muset predjizdet znova, mi prijde, jak postaveny na hlavu. Rozhodne tim bezpecnosti a plynulosti neprispivas. Kdybys drzel bezpecny odstup, nemusis brzdit nadoraz.

           Motorkari jsou skupina sama pro sebe. Asi se potkalo nekolik idiotu v jedne zatacce.

           0 0
           •  

            to auto nejelo moc rychle ani na rovince (mám dojem, že uvařil brzdy, tak brzdil hodně silně motorem), byl to dlouhý prudký kopec se spoustou serpentýn – předjel jsem ho nakonec na následující rovince – a za ním se už tvořila kolona

            bezpečný odstup jsem měl – pro případ předjíždění – když jsem musel předjížděcí manévr kvůli té motorce přerušit, tak jsem o odstup přišel a brzdil nadoraz, ale to je při přerušeném předjíždění normální

            jediný idiot v té zatáčce byl motorkář – já jsem jel normálně a ta dodávka prostě pomalu s uvařenýma brzdama – to se stává

            0 0
            • Bubaaak  

             Předjíždět v zatáčce je zakázáno i na závodním okruhu v den otevřených dveří… Přeber si to jak chceš

             0 0
             •  

              Předjíždět v zatáčce není silničním zákonem zakázáno – přeber si to jak chceš

              přerušovaná čára tamtéž je bonus (pro tebe k přebírání)

              0 0
              • Bubaaak  

               Ja vim, ale pokud na 10m jednosměrné draze je vetsinou něco zakázáno, na některých okruzich vysloveně nedoporučeno… Tak takovouhle prasarnu na pozemni komunikaci udělá jen skutečný hustoborec…

               A ještě tvrdí jak je to košer… Si fakt hustoñ a muj vzor

               0 0
               • Smazaný účet  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
               • Tom-T45  

                Chápu, že když se někde ukáže mistr pozemšťan, tak je dobrým zvykem ho pořádně zhejtovat, ale ať to čtu shora nebo zdola, tak nemůžu přijít na to, co provedl tak hroznýho. V levotočivé zatáčce za nějakým pomalým smraďochem si nadjel doprostřed kouknout, jestli může předjet, když v tom zezadu zleva prisvištěl motorkář, který ho téměř odsunul ze silnice. Jestli to chápu dobře, tak nepředjel ani pozemšťan, ani motorkář.

                Mě se stalo něco podobného taky ve sjezdu v zatáčkách, kdy jsem byl já ten pomalejší, a nějaké auto mě začalo předjíždět. A protože jak najel vedle mě do zatáčky, tak neviděl dál, začal brzdit a zároveň se na mě tlačit aby uvolnil protisměr. Asi to nebylo tak kritické, ale taky nic moc pocit, kdy v padesátce je půl metru vlevo auto a půl metru vpravo svodidla.

                Takže v tomto případě, milý pozemšťane, Me Too!

                0 0
                • Bubaaak  

                 Tak vidíš, chápeš moc dobře proč se ve vracaku nepředjíždí.

                 Prostě nemusíš odhadnout adhezi, nemusíš odhadnout stopu vozidla, proti může letět pilot…

                 Je tam moc proměnných.

                 Osobně patřím k pilotům, co si do protisměru vjede, vracaky miluji, protože hlavně teď, když je spadany listí, je do nich vidět. Ale občas potkáš někoho rychleho, kdo se do ty zatáčky z protisměru dostane rychleji než si přeješ… A v tehle situaci mit auto vedle sebe, klepete zuby všichni tři

                 0 0
                 •  

                  protisměr byl čistý – problém byl s tím za mnou – předjel mne tak, že se neměl kam zařadit a zařadil se „do mne“ (a zablokoval mne)

                  a dodávka si nic nezkracovala – byl rád, že na vnějšku té zatáčky vůbec zatočí – místa k podjetí zleva jsem měl nebýt motorky dost – nějakou dobu jsem za ní už jel, tak jsem věděl, jak jede

                  0 0
                • ms82  

                 Souhlas. V dlouhem prudkem kopci jsou vracecky (prehledne) nejbezpecnejsi misto pro kolo k predjizdeni. Rozdil rychlosti na rovince neni dostatecny k bezpecnemu predjeti a situace se mezitim muze dost zmenit. V zatacce auto musi dost brzdit, kolo minimalne. Kdo ale nejel dlouhy kopec se spoustou vracecek, aby si to vyzkousel, nepochopi.

                 0 0
               •  

                co máš furt s těmi závodními okruhy a proč se do mne navážíš? Tobě rychlosti 10–35km/h přijdou jakože závodění?

                0 0
             • racek_chechtavy  

              Hloupost.

              0 0
           • raw 4  

            +1

            0 0
          • psbiker  

           Kdybys mu ukázal, snad by se o to ani nepokoušel. To druhé se týká té kolony, jen tak předjíždět zprava nejde..

           0 0
           •  

            když jsem přejížděl doprostřed silnice, ještě za mnou nebyl, takže nebylo komu ukazovat – viděl jsem ho přes rameno vzadu v předchozí zatáčce

            a že bych jako ukázal ještě jednou i když už dávno předjíždím? navíc jak chceš ukázat, když už oběma rukama brzdíš? Jsem byl na prostředku silnice a on se nacpal těsně před zatáčkou vedle mne zleva, to se stává – problém byl, že předjížděl, když se absolutně neměl kam zařadit.

            Ale opakuju stále dokola – o tohle moje nedokončené předjíždění vůbec nejde – já jsem se zařadil ke krajnici a bylo by to tak stejně i v případě, že bych vůbec nechtěl předjíždět. On by mne předjížděl tak jako tak a zatlačil na svodidla úplně stejně, protože já bych byl na stejném místě.

            jinak zákon hovoří jasně – žádná kolona tam není, stačí, že vozidlo jede pomalu

            0 0
            • psbiker  

             OK, já tam nebyl. Nicméně v zákoně se mluví o vozidlech v množném čísle..

             0 0
            • Zdyn  

             zákon:

             Pohybují-li se pomalu nebo stojí-li vozidla za sebou při pravém okraji vozovky, může cyklista jedoucí stejným směrem tato vozidla předjíždět nebo objíždět z pravé strany po pravém okraji vozovky nebo krajnici, pokud je vpravo od vozidel dostatek místa; přitom je povinen dbát zvýšené opatrnosti.

             0 0
             •  

              přesně tak, předjíždět se může – a vozidlo je i kolo mimochodem

              0 0
              • Zdyn  

               V zákoně se hovoří o vozidlech. Tedy nemůžeš zprava předjíždět jediné vozidlo.

               A pomalou jízdou je evidentně myšlena kolona, která se sune třeba krokem. Ale je pravda, že údaj POMALU není přesná hodnota a ve výsledku by to bylo o schopnostech právníka.

               0 0
               •  

                když předjíždíš, tak prakticky vždycky předjíždíš jenom jednoho (a pak dalšího a dalšího) – těch vozidel je tam k předjíždění vždycky dost – v mém případě by to byla minimálně ta motorka a dodávka – kdybych měl napravo dost místa (což jsem neměl)

                0 0
                • Libores  

                 Tak hlavně tvůj příklad se odehrál v Itáli, takže slovíčkaření o Českém zákonu tak nějak postrádá smysl:)

                 0 0
                 •  

                  ano, vlastně ani nevím jak oni to tam mají – ví to někdo? ale skutečně a ne nějaké „zaručené zprávy“ :-)

                  0 0
   • Cavendish  

    Blázen…

    0 0
  • Vitek2048  

   Taky se přidám.

   Někdy v pátek začátkem září loňského roku zhruba kolem páté odpoledne jsem jel na svojí silnici ze sběru ovoce. Jelikož jsem to neměl daleko od domova, a nechtěl jsem řešit nějaký převlékání, tak jsem jel prostě v kraťasech, tričku a samozřejmě s helmou. Nějaký blikačky či odrazky jsem neměl, ale jelikož to bylo ještě za světla a na přehledných cestách, které dobře znám. Jedu si pomalu vesnicí, jelikož už jsem toho měl ten den dost, v klidu přejíždím křižovatku, projíždím jednu mírnou pravotočivou zatáčku, a vjíždím do druhé podobné levotočivé hezky pomalu u krajnice, když v tom v protisměru do zatáčky vletí dodávka (Fiat Ducato) a z mě v té době neznámých důvodů nepřibrzdí a jede zatáčkou rovně. V tu chvíli už moc nešlo dělat, a tak jsem strhl řízení do protisměru, abych aspoň zabránil čelní srážce, a zpětným zrcátkem jsem to dostal do pravého ramene, a zadní stavba to schytala od nárazníku. Samozřejmě mě to vyhodilo, kousek jsem letěl, a pak se krásně kutálel po silnici. Hnedka jsem si sedl, jelikož mě z toho šoku nic nebolelo, pohlédl jsem na pochroumané kolo kousek ode mě, a pak hned na řidiče který ke mě aspoň hnedka běžel. Naštěstí byl slušnej, a hned začal zjišťovat co mi je, a s jeho přítelkyní a otcem kteří jeli v osobáku za ním my pomohly na chodník, kde jsem se aspoň trochu vzpamatoval. Dál následovalo omlouvání že se chlap zamyslel a že ho to mrzí, pak ale přišlo něco na co do teď nezapomenu, a to když se ke mě ohnul otec toho řidiče, že samozřejmě chápe že to byla synova vina, ale že by rád kdyby to šlo vyřešit mimosoudně, a nebo že bych hodil vinu na sebe. V tu chvíli se mi už všechny smysly vrátili, a začal jsem taky cítit pravý koleno, tak jsem radši trval na tom že ne a že chci do nemocnice. Vím že to mohlo být riskantní ale jelikož jsem jednou už něco podobného zažil, a protože jsem se necítil tak špatně, tak jsem zamítl sanitku, a nechal se jeho přítelkyní odvézt asi 3km domů, kde si mě převzaly naši a odvezly do Bohunic. Otec radši zůstal s řidičem, a počkal na přivolanou policii. Jinak v nemocnici klasika na urgent kde si měl převzal, a prohlídl doktor s tím že po zkoušenostech vím, a že policajti dávaj dejchat, a jelikož jsem nic neměl, a nerad bych aby mohl řidič v budoucnu argumentovat tím že jsem se tomu třeba vyhnul, tak jsem bych trochu nervozní, jelikož policajti nikde a doktor mi na otázku zda mi může vzít krev řekl že jsem moc opatrnej. Našťestí už když jsem šel z rentgenu, tak tam na mě čekali, a zkouška dopadla podle očekávání. Jinak výsledek nehody byla zničená helma, zkroucenej rám, zničená přehazka, zničený zadní kolo, ohnutá klika a v ní ohlý šlapátko, podřený páky a odřený sedlo. Co se těla týče tak naštěstí jenom naražený koleno, který jsem akorát pár dní chladil, odřený klouby na ruce a naražený rameno od toho zpětnýho zrcádka. Na řidiče který, se k nehodě přiznal, jsem po dohodě kdy jsem zjistil že je to řidič z povolání a že odebrání řidičského průkazu by pro něj byla existenční záležitost, nepodal trestný oznámení s tím, že co na škodě nezaplatila pojišťovna tak doplatil on a plus samozřejmě něco přihodil, s tím že policie mě ujistila že mu dají nejvyšší pokutu co mohou.

   Tímto jsem chtěl hlavně ukázat, že i když budete dávat sebevětší pozor, dodržovat všechny předpisy a jezdit tak jak máte, tak se může stejně vždycky stát něco podobného, čemu nemůžete zabránit.

   Jinak všem přeji bezpečnou jízdu, a doufám že se do podobné situace nedostanete.

   0 0
  • Rowdy  

   Mám taky hezký žážitek. Není sice cyklistický, ale snad pobaví. Před lety mi jeden šmoula nedal přednost. Křižovatka mimo obec, úplně rovná cesta, křižující silnice z obou stran se stopkou. Na obou stranách stojí auta. Ten vlevo se prudce rozjede asi ve chvíli, kdy to mám ke křižovatce 30 metrů. No už jsem s tím nic nenadělal. Dupnu na brzdu, auto se postaví na čumák, ale trefím ho přesně na střední sloupek. Měl kluk štěstí, páčto to bylo z jeho pravé strany a čumák mýho auta se mu podíval až někam k fofrklacku. Koupit to z druhý strany, už tu nebyl. OK, štěstí ještě stálo při něm. Vylezu z auta a to jeho akorát dokončuje takový divný pohyby na poli asi 40 metrů od křižovatky. Ukáže se, že to byla ještě socialistická Dacie natřená štětkou na kanárkově žlutou barvu. Z ní vylezl spoluobčan a než by se jeden nadál, vypařil se. Seběhli se lidi, byli fajn, zavolali policii. Přiběhla nějaká paní, že prý je zdravotnice a jestli jsem v pohodě. Nějakej ochotnej kluk odvezl manželku a syna na pozorování do nemocnice (nic jim nakonec nebylo). Tak čekám na policii. No a začali se trousit příbuzní toho vypařeného se nepřizpůsobivého spoluobčana. A že prý nesmím říct, že to řídil ten mamlas. Nabízeli se jako výměnou. To jsem odmítnul. Nakonec ho přivedli, aby si se mnou promluvil sám. A začalo z něj vylejzat, že prý to musím celé zatlouct, a že on tam vůbec nebyl. Že prý mi to zaplatí, že prý zítra prodává dům a bude mít peníze. … Zkrátím to, nakonec to bylo tak, že neměl řidičák (bo již o něj přišel), neměl povinné ručení, auto nebylo jeho, auto nemělo technickou, neměl ani občanku. Jediné co měl, byla průkazka na slevu do nějakého supermarketu a taky měl podmínku. Navrch před policajtama začal hrát divadlo, že se mu udělalo moc špatně. Tak se ho optali, zda mají zavolat záchranku, no a že prý jo. Usmáli se a provedli. Sanitka ho odlifrovala. Pak mi vysvětlili, že tím, že se nechal odvést, z toho udělal tkzv. velkou dopravní nehodu a ta se řeší před soudem. Tak krom podmínky si blbec ještě upletl další soud.

   0 0
  • Renda69  

   Tak se mi stalo podobné, taky chlapec doplat rozdíl co nezaplatila pojišťovna.

   A v zatáčce jsem už kolikrát předjížděl auta, kdyz´ž bylo hodně serepetinek a věděl jsem, že mne zdržuje a nedožene.

   0 0
  •  

   No, tak právě jsem se vrátil z jízdy, která mne zase pěkně „obohatila“.

   Ze Sklaního Mlýna na Punkevky vede asfaltka – je to normálně silnice, žádný chodník, ale lidi si tam chodí jak se jim zlíbí, často to blokují odleva doprava, takže se člověk musí ozvat, oni pak mívají blbé kecy – prostě klasika, s tím se počítá. Ale tentokrát tam bylo něco navíc – asi 50 čoklů, vesměs navolno a všichni bez košíku a zhruba dvakrát tolik lidí – samozřejmě v neproniknutelném davu, roztáhnutí odleva doprava asi na 100metrech – nějaká hormadná organizovaná akce. Už zdálky jsem se teda začal hlasitě ozývat (používám univerzální zvolání „kolo“) – většinou reagovali asi na druhé zvolání, kousek mi udělali trestnou uličku a na další před nima jsem musel zase dvakrát zakřičet a tak jsem se probíjel (že jsem musel dost zpomalit, to je taky jasné) – no a zhruba v poslední pětině davu mi najednou křižovalo cestu z různých směrů několik volně puštěných čoklů (vpředu zjevně šli ti nejmíň ukáznění – měli nejvíc času se uklidit a byli nejmíň uklizení), jel jsem asitak 10km/h a neubrzdil jsem to a jednoho jsem vzal předním kolem napřímo přes žebra, naštěstí jsem se o něj zastavil a nevyboural jsem se.

   Ale vytočený jsem byl doběla – proběhla standardní obousměrná výměna zdvořilostí a jel jsem dál, zase o něco víc (a)socializova­nější… :-(

   0 0
   • Chlebovnik  

    Ježíšmarjámankote, tys musel zpomalit, chudáčku! ='(

    A že je tam NORMÁLNÍ silnice? No, to sis taky pěkně přibarvil – viz fotka.

    Ještě jeden dotaz: Kdyby se tam třeba volně pohybovalo stádo krav, taky to do nich napereš? Nebo třeba velká skupina dětí ze školky, taky bys jedno z nich vzal předním kolem napřímo přes žebra? Nebo je to jenom nějaký tvůj hloupý komplex vůči psům? =)

    0 0
    •  

     je to normální silnica, žádný chodník – a auta tam normálně jezdí, protože tam je hodně výjimek – máš to i na té tvé rozmazané fotce, kromě toho tam pravidelně jezdí „vláček“ – což je džíp s 2 návěsama pro převoz lidí

     jinak k tomu zpomalení – nemám problém zpomalit kvůli lidem, ale kvůli čoklům se naopak snažím spíše zrychlit, aby mne nestihli nějak otravovat – pokud je skupina lidí a čoklů, tak to je past – kvůli lidem zpomalíš, ale o to víc se ti pak začnou pod kola motat čokli

     0 0
     • Chlebovnik  

      Tak snad víš, že je to turisticky atraktivní místo se zákazem vjezdu motorových vozidel, a tudíž při vjezdu tam (ke všemu navíc o víkendu) musíš počítat s určitými kompromisy a chovat se ohleduplně k ostatním, ne? S tou tvojí mentalitou „Já jsem tu king, všichni se mi kliďte z cesty“ daleko nedojedeš.

      Aha, čokli. Takže je to jenom tvůj hloupý komplex.

      0 0
      •  

       především je to veřejná komunikace, na které platí silniční zákon – nejde o to, aby někdo konkrétně mně uhýbal z cesty, ale aby mi tam nechali alespoň trochu místa – aby všichni ALESPOŇ TROCHU dodržovali pravidla silničního provozu

       jaké kompromisy chceš dělat s někým, kdo ucpe celou (docela širokou) silnicu odleva doprava v délce 100 metrů??

       další věc je práve i ta, že tam byla spousta jiných turistů, kteří tam přišli třeba z velké dálky a rozhodně nebyli zvědaví na to, aby se na ně cestou sápala nezvladatelná velká smečka čoklů

       0 0
       • Chlebovnik  

        Cive… Je víkend, hezký počasí, turisticky populární komunikace. Vážně by tě ubylo, kdybys musel na minutku zpomalit na rychlost chůze?

        No, tím spíš se jedná o mimořádnou situaci (to, že ti to stálo za to sem napsat je toho samým dokladem), ve které si budu dávat o to větší pozor a budu opatrnější, ne?

        Aha, a tohle ti ti jiní turisté sami řekli nebo je to jenom nějaká tvoje pomatená domněnka? =)

        0 0
        •  

         co to plácáš? jak chceš projet jdoucím 100metrovým davem rychlostí chůze? musíš jet o něco rychleji než oni, abys je předjel – jel jsem asi 10km/h a probíjel jsem se přes ně asi právě tu minutu

         vzhledem k tomu, že tam občas pracuju, tak o turistech za ty léta už něco vím a nemám tedy žádné pomatené domněnky – a mimochodem do Punkevek čokli striktně nesmí, mj. i proto, aby z toho ti lidi něco měli – takže si ta jejich čoklofilní organizace cíl své cesty asi nevybrala náhodou – když nesmí dovnitř, tak by rádi prudili alespoň před vchodem… :-(

         0 0
         • Chlebovnik  

          Tak od čoklů jsme se dostali už i k čoklofilům. No, pěkně se tu sám degraduješ, né že ne.

          Bohužel, tvé příspěvky tak ztrácejí na věrohodnosti a je evidentní, že tvá zášť ke psům a k pejskařům zákonitě kalí tvůj úsudek. Tím pádem nemůžeš být brán vážně a kdo ví, jak se to všechno dneska vlastně odehrálo…

          0 0
          •  

           máš čokla, co? :-) jestli ten střet zájmů nenajdeš spíše u sebe ;-)

           0 0
           • Chlebovnik  

            Stojím na obou stranách barikády, takže si dovolím tvrdit, že jsem k vyjadřování se k této problematice optimálně kvalifikován. Můžeš o sobě říct to samé?

            0 0
            •  

             pokud máš čokla, tak stojíš čistě na čoklí straně – čoklofilie je porucha, která zas(t)írá zdravý úsudek – podobně jako kuřáci, ti mají taky zdravý úsudek zastřený svojí úchylkou

             0 0
             • tsunami  

              Vysadil jsi léky?

              0 0
             • Iron Maiden Man  

              Já mám také psa a v tomhle konkrétním případě s tebou souhlasím. (Né s tím nárazem do psa, ale věřím, žes to neudělal cíleně). Pes má být na vodítku, kor na frekventovaném místě a kor ve smečce více psů (to málokterý poslechne páníčka). Navíc se psem se má chodit na cvičák, aby 100% fungoval. To dělá minimum lidí. Pak je nejlepší potkat cigoše, nebo feťáka s nezvladatelným pitbullem navolno.

              0 0
              •  

               neudělal jsem to cíleně – už kvůli sobě – kdyby byl jeden a měl bych dost místa, tak se mu v pohodě vyhnu do jeho protipohybu, ale měl jsem minimální manévrovací prostor (na obou krajích byly asitak dvojstupy mix lidí a čoklů) a mihli se těsně předemnou asi 3

               měl jsem prostě dvě možnosti – vykašlat se na to a jet jinudy (což by bylo smutné, kdyby mi takovcí gauneři určovali, kam pojedu a kam ne) anebo přijmout tu jedinou možnost, kterou mi dali (a projet to prostředkem – přímo jámou lvovou) – což taky nicmoc :-(

               0 0
               • Smazaný účet  

                Snad jamou psovou, ne?

                0 0
                •  

                 kromě čoklů tam ještě byli majiteli s těma vodítkama s karabinkama – to je možná i důvod, proč ty čokly nemají uvázané – aby měli případně čím švihat

                 0 0
                 • tsunami  

                  Tolik keců kolem. Přitom by stačilo být trošku víc tolerantní…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                   přesně jak píšeš – ti pejskaři by měli být víc tolerantní!

                   0 0
                   • Smazaný účet  

                    Jenže to se nikdy nestane. Supr článek “zde”:https://magazin.aktualne.cz/…cc47ab5f122/?… Žít dneska ve městě je pro nepejskaře’ hlavně s dětma zážitek. Děti se pokaždé vrátí s hovnem na botě, protože každej zelenej plac, vč ploch pro hraní a sport jsou zesraný a zechcaný od čoklů. O debilních kecech čoklařů, když je upozorním, že na dětský hřiště je vstup s touhle havětí zakázanej ani nemluvím. V tomhle kontextu se pak musím smát, když se tady čoklaři domáhají tolerantního chování.

                    0 0
                    •  

                     jj, to je na tom všem asi nejvíc frustrující – oni dělají něco špatně, ale ještě mají blbé kecy, někdy i výhružné

                     0 0
                  •  

                   flagrantní hromadné ORGANIZOVANÉ porušování silničního zákona – akce, která si pro sebe zabere celou vozovku bez nějakého organizačního zajištění (když jsou třeba běžecké závody, je tam uzávěra, policejní doprovod, atd. – ale nic z toho tady nebylo) – takže tohle se má tolerovat? a to nemluvím o volně pobíhající smečce 50 čoklů…

                   trochu si pohrávám s myšlenkou, že bych to ještě nějak někde řešil (to, že akce nebyla zajištěná), ale nevím jak a kde – jediné co vím, tak kdo to „organizoval“

                   0 0
                   • Cavendish  

                    Běž si to hodit, nemáš na to mentálně…

                    0 0
                    •  

                     na co nemám mentálně?

                     a proč bych si to měl jít hodit? že někdo na něco nemá v dnešním světě vůbec nic neznamená

                     0 0
                     • Cavendish  

                      Nejsi ochoten ani trochu omezit sám sebe, si sebestředný, arogantní a ještě urážíš okolí. Pravda se těžko poslouchá. Ono je těžký žít ve světě se stylem ,, já já já jenom já a moje”…

                      0 0
                      •  

                       co to plácáš za nesmysly? „Nejsi ochoten ani trochu omezit sám sebe“

                       vždyť i u těch čoklů jsem se dost citelně omezil, i když nebyli v právu – kdyby mi na posledních 10 metrech té trestné uličky nevběhli nečekaně ti 3 do cesty a jeden přímo před kolo (díky čemuž byla srážka a bouchnutí sazí), tak to ani neřeším

                       když jezdím po silnici na kole, tak narozdíl od většiny cyklistů schovaný na krajnici (i když je tam třeba horší povrch), když jezdím v autě, tak nemám problém ani s tím, když jedou cyklisti vedle sebe – v klidu zpomalím a bezpečně předjedu

                       já se právěže omezuju docela dost – jenom si prostě nehodlám nechat ***** na hlavu, když už je to za čárou – a 50 čoklů ve smečce navolno na silnici je za čárou docela těžce

                       a mimochodem za čárou je i to, když někdo někomu napíše, aby „si to šel hodit“ – plácáš tu nesmysly o tom, jak „urážím okolí“ (to je blábol už sám o sobě) a sám mi napíšeš mnohem horší věc – takže dej si pohov, ty „moralisto“

                       0 0
                       • Cavendish  

                        Jasně :D Imho jednou za uherský rok by jsi takovou mimořádku mohl přežít. Ale pokud ti to stojí na nahlášení ,,trochu si pohrávám s myšlenkou, že bych to ještě nějak někde řešil", tak je to smutný. Sám nemám rád, když se např. na cyklostezce pohybují hafani bez vodítka. Ale jsme lidi a trochu ohledu nás nezabije, zpomalím, zkontroluji situaci a jedu dál ne? Proč si nesesedl z kola a prostě ho chvíli nevedl? Néééé ty musíš za každou cenu jet prostředkem davu a pak se divíš.....

                        1. ,,pokud máš čokla, tak stojíš čistě na čoklí straně – čoklofilie je porucha, která zas(t)írá zdravý úsudek". První urážka člověka, která má psa.
                        2. ,,– takže si ta jejich čoklofilní organizace cíl své cesty asi nevybrala náhodou –". Další urážka majitelů psů…
                        3. ,,jel jsem asitak 10km/h a neubrzdil jsem to a jednoho jsem vzal předním kolem napřímo přes žebra, naštěstí jsem se o něj zastavil a nevyboural jsem se." Jak dopadl pes ti je jedno, staral si se jen sám o sebe a beztak ještě vynadal majiteli.
                        4. Jel si skrze dav na kole. Sám si plno lidí omezil a ohrozil a budeš tu něco podívat…
                        0 0
                        •  

                         „Proč si nesesedl z kola a prostě ho chvíli nevedl?“ – co je to za blábol? – oni šli stejným směrem jako já a roztáhaní na 100 metrech – to jsem měl absolvovat celou cestu s nimi?

                         „urážka člověka, která má psa“ – to není urážka (ani nemůže být, není to adresné), ale prostě pravda – čoklofilie skutečně zas(t)írá zdravý úsudek

                         „Jak dopadl pes ti je jedno, staral si se jen sám o sebe a beztak ještě vynadal majiteli“ – samozřejmě že mi je jedno, jak dopadl ČOKL – to je starost jeho majitele, který tam ovšem byl někde kdovíkde v tom davu – já se starám o LIDI, těm mám v případě nehody poskytnout pomoc a lidi jsem žádné nenabral – navíc v situaci, kdy kolem pobíhá dalších x čoklů navolno bez košíku bych asi ustál i neposkytnutí pomoci lidem, protože tím bych zjevně ohrozil sám sebe

                         „čoklofilní organizace“ také není žádná urážka, organizace není nic, co by se dalo urazit, urazit můžeš adresně pouze konkrétního člověka

                         „Jel si skrze dav na kole. Sám si plno lidí omezil a ohrozil a budeš tu něco podívat…“ – jel jsem normálně po silnici, neohrozil jsem ani neomezil jsem žádné lidi, všem lidem (i těm, kteří se pohybovali tam, kde neměli) jsem se vyhnul a jel jsem jen tudy, kde mi milostivě nechali místo – naopak v krizové situaci jsem nezpanikařil a napálil to raději do čokla než abych rychlým úhybem do strany ohrozil lidi

                         Takže žádný problém.

                         ALE když pominu to, že se do mne bezdůvodně navážíš – nějaks zamluvil to „běž si to hodit“ – bude nějaká TVOJE reflexe, ty „moralisto“?

                         0 0
                         • Libores  

                          hustý:)

                          0 0
                         • Pavel  

                          A hele, čoklofob! :-D

                          0 0
                         • Martin  

                          Kde jsou Elfové, když je potřebujeme? Hatefree, nástup, foby v ČR nechceme!

                          0 0
                         •  

                          já si myslím, že mám osobní právo na nenávist – to mi nikdo nemůže upřít, resp. může si to zkusit :-D

                          o tom se veřejně nemluví, ale nenávist je přirozená lidská vlastnost a její potlačování vede k daleko horším věcem – k permanentní frustraci (bez nasměrování k nějakému konkrétnímu objektu nenávisti) – a tahle „blbá nálada“ pak velmi snadno vyústí do nějakého „otevřeného kanálu“ (kterému nějaký schopný demagog zavelí) a vyrobí megaprůser

                          0 0
                         •  

                          mám nějaké právo na sebeurčení, takže se cítím být anti-čoklofil – dnešní doba je zvrácená a někdy i krásná v tom, jak se chytá do vlastních vnitřně protichůdných pastí :-)

                          0 0