Carbon říditka max 720mm a představec

83 nepřečtených
  • THORX

    Pokukuji po nějakých carbon říditkách max 720mm teď mám 640mm a délší už si neumím představit vlaštovky do 20mm a co jak nejmenší váha. A hlavně nějakým predstavci co nejkratším teď mám 110mm a jsem moc natáhlý že ně někdy bolí zádá po delší době. Nevyřešilo by to sedlo dát víc dopředu?

    0 0
    • Mysee  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • scret  

      tyhle riditka nejsou tezka, jsou z karbonu a maj pozadovanou siri… co ty na to?

      Nebo schmolke

      predstavec klidne nejaky 40mm…

      0 0
    • nitraq  

      Tohle se fakt nedá číst… myslím, že snesu hodně, ale tohle jsem musel přečíst asi třikrát, abych z toho aspoň něco pochopil.

      Takže nový kolo jsi už odložil, teď řešíš carbon řidítka? Kolik za ně chceš dát?

      0 0
    • goofy  

      Proč na tohle kolo rvát karbón nepochopím…

      0 0
    • hannawald  

      Nevim, jestli si delas srandu nebo to myslis vazne..kazdopadne sedlo ma predozadni pozici vicemene danou, vygoogli si, jak spravne nastavit posed na kole. Chytre hlavy to tak vypozorovali s ohledem na efektivitu slapani. Jde o to, aby Ti svislice spustena z cesky kolene prochazela pedalem pri klikach vodorovnych se zemi. Nijak to tedy nesouvisi s natazenim na kole, to musis regulovat kratsim predstavcem. Sirsi riditka Ti posed jeste natahnou. Pokud ses ted s nima ok, tak si delku nezvysuj.. i kdyz to, co mas na fotce, vypada rozhodne delsi nez 640mm..

      Predstavec na XC kolo bych nechodil pod 8cm.

      0 0
      • THORX  

        Díky za užitečné rady, konečně někdo normální který se nepovyšuje. U popisu kola u řiditel je jen tohle KLS Expert RiseBar (31.8mm) máš pravdu dělají se 640 a 720 ale na 720 se mi to nezdá asi to budu muset jít změřit osobně.

        Představec min 8 máš nějaký konkrétní důvod proč?

        0 0
        • hannawald  

          Podle fotky v profilu mi ty riditka pripadaji dlouhe, zkus je zmerit, klidne by to mohlo byt tech 720..pokud by byly 72, muzes zkusit zkratit na nejakych 68cm. Nekde mezi 68–72 to vyrobci delaji dnes nejcasteji..

          Kolem tech 8cm mam spis vycteno. Mensi samozrejme namontujes, ale je to xc kolo, vyrobce tam pocital 110mm, aby tomu dal nejake vlastnosti. Tim zkracovanim se ovlivnuje i to, jak se kolo ovlada. 9–11 je takovy nejbeznejsi rozmer, 8 a 12 cm jsou rekl bych na xc okrajovejsi, niz uz se moc nedava, to je zalezitost jine kategorie kol..ac se to nemusi zdat, tak zkraceni predstavce z 11cm na 8cm je docela dost. To Ti prakticky udela rozdil jako o cislo mensi kolo.

          0 0
          • THORX  

            8 co jsem se díval se moc nedělá buď 7 nebo 9.

            0 0
            • hannawald  

              ale jo, sezenes v pohode. Treba lehky je Ritchey WCS. Na bazaru mas napr.: http://www.cyklobazar.cz/…-fsa-k-force

              0 0
              • nitraq  

                Kupovat asi nejpadělanější značku na bazaru a bez fotky mi nepřijde jako dobrý nápad. Navíc bych neřekl, že karbonový představec má nějaký smysl.

                0 0
                • hannawald  

                  k force myslim neni ani karbon, ale hlinik potazeny karbonem. Prinos snad jen esteticky, to souhlas. Davam jen jako priklad, neprochazel jsem vsechny eshopy, kde se co da sehnat. Ani neumim od stolu rict, jestli ma mit 8cm nebo 9cm – jestli ma ted 11cm a chce zkratit, uz 9cm by mel poznat. Jen reaguju na to, ze by byl problem sehnat 8cm predstavec..

                  0 0
                • Vilém  

                  Vsak on vi, proc tam nema foto:)

                  0 0
                • McBlacky  

                  carbon představec je nesmysl, i když je pravý. Váhově těžší a udajnou vyšší tuhost nemá šanci poznat 99% uživatelů. Navíc problémy s uchycením a nutnost dotahovat skutečně na moment. Hlavně ve spojení s carbon 720 rodly bude flexe představce proti flexi řidítek minimální (pokud se nepoužije ultra gramařská hlína typu KCNC atd).

                  Argument na kterém se shodnou majitelé je, že jsou rozhodně hezčí ;)

                  0 0
          • McBlacky  

            V prudších stoupáních se to může stavět na zadní. Dát na HT 720 a širší řidítka s krátkým představcem, posune kolo směrem k lepší ovladatelnosti z prudkého kopce a v těžké technice (v rámci limitu uhlu hlavovky), všude jinde to bude spíš horší. Limit uhlu hlavovky je bohužel daleko podstatnější, proto dávat širší řídítka do nekonečna nepomůže zdaleka tolik jako změna přístupu, tj ujasnit si co chci jezdit a na to si postavit kolo. Na univerzální, švihové HT bych viděl kombinaci 660/10 (9) lepší než 720/7 což dá zhruba stejně natažený posed. Na HT pro těžší technický ježdění s vyšší vidlí a teleskopem naopak klidně 800/7 (6)

            0 0
            • THORX  

              A co když už od výroby tam mám 720/11?

              0 0
              • nitraq  

                A jak my tohle můžeme vědět? To je takovej problém dojít ke kolu s metrem a pořádnejma očima a zjistit to?

                0 0
                • THORX  

                  Kolo je v garáží mimo barák se mi nechce do té kosy :D snad zítra že šichty se stavím juknout na svého mazlíčka.

                  0 0
                  • Kouba_2005  

                    Kosy? Je leden a jen nula, co bys ještě nechtěl? :-) Napiš mi mejla nebo SZ, mám pro tebe nabídku, jestli chceš.

                    0 0
              • McBlacky  

                nevím jaké je geo tvého rámu, ale tipnul bych, že na tom budeš dost natažený. V případě, že máš atypicky dlouhé ruce, nebo sedlo v neoptimální pozici (moc vpředu) nemusí ti to vadit (tzn zvykneš si protože nemáš srovnání).

                720/11 je hodně neobvylé osazení, většinou je strop u 720 řídítek představec 10cm, a to pouze u velikostí kol L a XL. Pořád se bavíme o XC HT kategorii

                0 0
                • THORX  

                  Mám rám Lko tady je geo http://www.kellysbike.com/…7-5/thorx-50#…

                  0 0
                  • Vilém  

                    Pokud jim to sedi, tak je to dlouhy jak tyden pred vyplatou.

                    0 0
                  • McBlacky  

                    podle eshopu Kellys tam máš 720

                    což teda ve spojení s horizontálním délkou horní rámovky 650mm je brutalita.

                    Etalon ovladatelné geo ve všech podmínkách (Stumpjumper HT) má u Lka 620 a XLka 643mm

                    pro mě to je nepředstavitelné, protože mám kratší tělo než průměr populace. Nicméně jak jsem psal nahoře, tobě to sedět může.

                    0 0
                    • nitraq  

                      Stejně tak může mít i 640, ale taky bych to viděl na ty dlouhý. Kellys to u aktuálního modelu stupňuje podle velikosti rámu a u Lka má 720.

                      0 0
                      • McBlacky  

                        ta změna osazení dle velikostí je už normál u více značek. Někdo to žene až do velikosti kol (Trek a jejich 27,5 a 29)

                        0 0
                    • kubad  

                      maji posunute značení, L ko u Kellyse je XL u Spešlu

                      a pak to +/- sedí, i když souhlas geoška je poměrně dlouhá

                      0 0
    • Kubiczech  

      Vzal bych něco dostupného, třeba Force, zbrousil loga a dal nálepku od Foxu nebo něčeho takového.

      0 0
    • Mr.Dan  

      Tak co, mistře, už jsi aspoň změřil, jak široká máš stávající řidítka, ať se od toho můžeme odpíchnout? Nějaký to změření dle CompetitiveCyclist a srovnání s geometrií tvýho rámu by se taky docela šiklo.. ;)

      0 0
    • THORX  

      720/10 rám 650mm

      0 0
      • Mr.Dan  

        Tak to je opravdu extrém pro jezdce kolem 2 metrů výšky. Pokud tedy nejsi takový dlouhán, asi bych spíš začal výměnou rámu.. ;) Pokud máš kolem 190 cm, zkusil bych pro začátek třeba 8 cm představec.

        0 0
    • THORX  

      Co ten Race Face Turbine 7cm úhel 6.

      0 0
      • Vilém  

        Davat RF Turbine na takovyto kolo? No ja ti nevim, ale prijde mi to jako nesmysl a zbytecny vyhazovani penez.

        0 0
        • THORX  

          Stojí 1290

          0 0
          • Vilém  

            Coz neni az tak moc, ale i tak mi to prijde, na to kolo, jaksi zbytecne neprimerene.

            0 0
            • THORX  

              A to je špatně? Koupit si dobrou součástu na normální kolo co tedy doporučuješ ty?

              0 0
              • Breakpain  

                Jen dobře míněná rada, aby ses pak tuningem nepřiblížil ceně kola ;) …

                0 0
                • THORX  

                  Pak si ho dám na Canoyna ;) co tedy ten úhel bude to velký rozdíl?

                  0 0
              • goofy  

                No jestli není rozumnější koupit bazarovku za pár švestek, abys zjistil, jaký ti opravdu sedí a pak třeba investoval víc…

                0 0
                • nitraq  

                  Přesně tak, pro ty účely by stačil klidně Kalloy za 250.

                  0 0
                • Mr.Dan  

                  +1 Ač teda představců kolem 70–80 mm není na bazaru mnoho, asi to vozej všichni.. :)

                  0 0
    • Al Stra  

      podívej se na značku Renthal, prý mají dobrý řidítka

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.