• Vyry

    Ahoj, chtel bych koupit Luxe CF 7 , ale nevim, jestli do nej dokazu dat teleskopku s vnitrnim vedenim. Nikde na webu jsem to s telescopem nevidel.

    Uvazuju, ze bych nahodil GX ASX a vyuzil vedeni pro radici drat, ale nevim, jestli protahnu kabel k sedlovce.

    Mate nekdo info, jestli to pujde?

    0 0
    • Kublaj  

      Mělo by to jít, má volnou diru na víčku hlávka pro bowden sedlovky.

      0 0
    • Pikaču  

      Musis se poradne podivat na web a zjistis ze jsi se špatně koukal:

      https://www.canyon.com/…td/3132.html?…

      0 0
      • Vyry  

        Tvuj link vede na Exceed. To hlavko je stejny?

        Druha vec je, jak to projde kolem stredu. Kazdopadne mi prijde divny, ze by takovy kolo dnes nemelo moznost teleskopu.

        0 0
        • Pikaču  

          Vidis pořádně? Mas tam teleskop od dt swiss ( vedeny kabelem a ne axs).

          Co dal jeste potrebujes krom dioptrických brýlí?

          A vubec nechapu proc by tam teleskop nešel.

          0 0
          • Vyry  

            Ty posilas fotky Exceeda, coz je HT. Ja chci koupit Luxe, coz je full. Jinej ram mimo jine. Bryle zatim nenosim. Kazdopadne diky za fotky.

            0 0
          • Esi  

            No asi vidí pořádně, jen ty blbě čteš, ptal se na LUX a ne na Exceed, nicméně LUX Trail se standartně dělá s teleskopem a asi není důvod proč by nešlo do LUXe to ovládací lanko dát.

            0 0
            • Pikaču  

              Aha. Tak se omlouvám a sypu popel ze jsem to prehlednul. Nicméně poenta je stale stejne debilní.

              Lux s teleskopem se dela už asi 1000 let a fotek s teleskopem je tim pádem jeste vic nez s exceedem hahhahahahah.

              Proc by proboha nesel teleskop na luxe hahahahah

              Staci si dat do googlu do obrazku canyon lux/exceed nebo xy + dropper post

              Btw foto je muj lux

              A lux se driv prodával standardně teleskopem.

              0 0
    • Tomcat  

      Ještě jedna věc stejně jako třeba top Epic, závodní XC moc s teleskopem nepočítá. Od víc z kopce dolů je Lux Trail .

      0 1
      • Vyry  

        To je presne moje pointa. Vim, ze Lux Trail teleskop ma. Zatimco vsechny obrazky na netu s Luxem letosniho roku jsem videl jen s pevnou sedlovkou. Ani nejvyssi rada se nenabizi s teleskopem v zakladu, coz me prave zarazi. A ja teleskop chci, ale chci 100mm zdvihy.

        A bezdrat teleskopku financne neuvazuju :)

        0 0
        • Tomcat  

          Jenže Lux Trail už je samostatná řada(ram),která má lehce jinou geometrii pokud se nepletu.

          Jo není to v základu , protože se stím u závodníků tolik k nepočítá. Prostě rychle po rovnice ,co nejrychleji do kopce a z kopce to nějak přetrpět. Na to je teleskopka moc velka zátěž a problemmaker.

          0 2
          • jonti  

            Na svetaku vozi spis model wc a vsichni vozi teleskop. A to jak popisujes zavody uz davno neplati.

            0 1
            • Lachtis  

              Ze vozi vsichni na svetaku teleskop, se pletes. Treba Luca Schwarzbauer na svem Luxu wc teleskop nevozi :-O. Coz nechapu, ale je to tak.

              0 0
              • snas89  

                Nino nekdy taky ne. Cim to asi bude:)

                0 0
                • esmo  

                  Mluví oba plynně německy?

                  0 0
                • J1RKA  

                  tak proc si obcas neudelat zavod slozitejsi :DDD

                  0 0
                • Lachtis  

                  Ze by technikou :-D cim to je asi vime vsichni… reagoval jsem na blbost v prispevku vyse, ze na svetaku vozi vsichni teleskop, neb to neni pravda, viz Luca a jeho Lux.

                  0 0
                  • TK75  

                    to ale slovickaris…:⁠-⁠D podstatny je, jak bylo videt i ted v NM, ze smer je jasnej… full, geo, teleskop, masita vidle a pneu…

                    Neni to zadny „prezit dolu“

                    1 0
                    • Tomcat  

                      Ne to není slovíčkaření, jako ukázka toho, že někdo zapomíná na matiku ze ZŠ jmenovitě množiny a procenta.

                      Ne, všichni na světáku nevozí teleskop.

                      0 0
                    • Lachtis  

                      Ale ja reagoval na text jontiho, cituji: “ Na svetaku vozi spis model wc a vsichni vozi teleskop.” Coz neni fakt, neb Luca Schwarzbauer a zde diskutujici Lux WC. Thats all :-).

                      To jaky je trend mi psat nemusis, sam jsem zastance teleskopu.

                      0 0
                    • J1RKA  

                      ceece, zrovna vcera jsem natom BMC sedel, sice lonskej model, a v XX ale zajimavy, jenom ta cena je kekel

                      0 0
            • Lachtis  

              Dokonce pouziva sedlovku s offsetem

              0 0
            • TK75  

              presne…bmc ma treba svuj teleskop uz integrovanej do ramu

              teleskopky jsou na většině kol na xco

              0 1
            • Redjuu  

              Zase odlišujme závodníky svěťáku a tisíce hobíků na celém světě. Mnoho z nich teleskopu nevyužije a ani nechce. Takže dát tam levnou pevnou sedlovku je podle mě nejlepší řešení. Každej si ji pak může vyměnit za to, co mu vyhovuje. Ať už to bude karbonová fajnovka, na kterou je zvyklej, nebo teleskop se zdvihem, jakej chce. A nemusí řešit prodej komponentu, který mu nevyhovuje.

              Já si tam taky hodil teleskopku ze starého kola a jsem spokojenej a nemusel jsem nic řešit.

              1 0
      • jonti  

        Pocita s tym uplne stejne jako Trail, jen ji nema v zakladu.

        0 0
    • Redjuu  

      Ano jde, buď v klidu. Jen si nastuduj hlávko, ať to správně rozebereš.

      0 0
    • Pikaču  

      Podstata je ta ze se na Luxe uz z výroby dávali teleskopy cca 2018–2021 ( nejdriv 100mm pak dt swiss 80mm) . Pak prisla trail verze a na klasicke Luxy prestali davat.

      0 0
      • Tomcat  

        Ani to není pravda. Na některé se dávala, na některé ne.

        0 0
        • Pikaču  

          Tak nepíšu snad že na všechny. Dřív se dávali a tazatel to teď nevidí ( ač na té nejvyšší verzi je).

          0 0
    • Vyry  

      Nema tu smysl rozebirat Scotty na svetaku. Diky vsem, co se drzeli tematu a pomohli.

      0 0
    • Felda0  

      Přidám se k dotazům na montáž teleskopky s vnitřním vedením.

      Chtěl bych Lux World Cup CF 6 koupit synovi (jezdí XC závody) a určitě bych mu tam dal teleskopku. Má ji na starém kole a je na ní zvýklý. Co mě zajímá.

      • Jak na hlavové složení (nějaký odkaz či video). Je tam dostatečný počet děr v horním víčku pro další bowden?
      • Protažení okolo středového složení, Horem/spodem? Musím udělat demontáž PressFit(u)?
      • Jsou v rámu nějaké vodící trubičky, kanálky?
      • Popřípadě ještě nějaké doplňující tipy související s montáží

      Sedlovka se mi líbí kvůli váze OneUp Dropper post V3

      0 0
      • jonti  

        Nedelal jsem to sam, ale ze servisu vim:

        1. der je tam dost, ale muselo se rozebrat hlavove slozeni.
        2. je lepsi vymontovat stred
        3. nejsou tam trubicky.

        Na XC zavody bych bral Lux Trail, WC je spis na maratony, vylety a min technicke jezdeni.

        0 0
      • Velomiwookie  

        Ohledne hlavka Ti neporadim, ale predpokladal bych, ze tam dira bude, toho bych se nebal.

        Trubicky tam nejsou

        Okolo stredu to jde samo, nemusis nic demontovat, klasicky protahnes do ramu a skrz sedlovku vytahnes nejakym dratem, ja pouzil drateny raminko z cistirny

        Mam prave oneup, jen pozor at si nechas dost dlouhej bowden :)

        edit: na XC zavody typu koloprozivot je to idealka

        0 0
      • Redjuu  

        U mě verze „dělal jsem to sám“ :-)

        • hlávko je na to připraveno
        • pro demontáž hlávka musíš povolit malý inbus šroub na levé straně. Utahuje objímku proti protáčení řidítek a musí se stáhnout taky, spolu s hlávkem. Když si stáhneš technický nákres, tak to tam uvidíš
        • žádné kanálky tam nejsou, jde to přímo rámem, je dobré si teda připravit i návlek proti klepání bovdenu. Všechny ostatní bovdeny v rámu je taky mají
        • povedlo se mi to protáhnout i bez demontáže středu, ale vyndání středu to hodně usnadní
        • hodně ti usnadní práci, když stáhneš brzdy a řazení z řidítek, ale na to přijdeš sám
        0 0
        • Heatly  

          Ahoj, Asi mě to taky bude čekat. Mám objednáno LUX CF 6. Dneska jsem hledal technický výkres a nic. Kde ho najdu?

          0 0
          • Redjuu  

            A to se vždy říká: „Kdo hledá, tak najde“. :-)

            Aktuálně to je pod SLUŽBY → SERVISNÍ CENTRUM

            0 0
        • Vyry  

          Presne jak pises.

          Daval jsem si teleskopku sam a souhlasim s kazdym bodem. Stred jsem taky nevyndaval.

          Akorat to hlavko je pekelny davat dohromady. Je dulezite si poradne promyslet, kterou dirou to vyleze ven.

          0 0
    • Marek 2  

      Lux trail 2024

      0 0
      • J1RKA  

        tohle presne nechces

        0 0
      • TK75  

        By mě zajímalo kterej vůl jim všem nakecal ze ten vzhled za to stoji

        0 0
        • Marek 2  

          Napadlo mě ještě,má středové pouzdro zespodu nějaký otvor pro odvod vody-vlhkostí,pro případ vniknutí vody přes ty bowdeny u hlávka,ať pak nezrezne střed.

          0 0
      • Kuba78  

        na co přesně se to dívám a proř mi to má nahánět hrůzu?

        0 0
        • Marek 2  

          Vyměna bowdenů,hadice brzdy,prípadně výměna horního ložiska hlavového složení(spodní by mělo jít snadněji) :) a jelikož to kolo chci…tak se už připravuju na servis :)

          0 0
          • Kuba78  

            to sem pochopil ty čouhající hadice :-) ale mám to chápat tak, že je to příšerný na servis, blbě udělaný a to kolo si kvůli tomu nepořizovat?

            0 0
            • Marek 2  

              Myslím si že to uplně snadno nepůjde,ale doma se to zvladnout dá.Od koupi mě to rozhodně neodradí,navíc má Trail verze bonus v podobě šroubovacího střed. složení (žádné lisování ložisek).

              0 0
          • jonti  

            Mam ho skoro dva roky a zatim s tim nebyl zadny problem.

            0 0
    • Felda0  

      U rodiných kol co servisuji tedy naštěstí vždy odešlo to spodní. Ale z hlediska servisu je to opravdu špatně vymyšlené.

      Možná si zahrát na ježka v kleci jestli ty kroužky půjdou vyháknout přez páčky :-)

      Jinak nákres hlávka jsem našel tady

      Lux Quick Start Guide

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.