Canyon Grand Canyon CF SL 7.9 2014

99 nepřečtených
  • lukink

    Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat, jestli se vyplatí kupovat nový Canyon Grand Canyon CF SL 7.9 2014?

    http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

    Jezdím druhým rokem, objeto mám cca 20 závodu a umístěním většinou v první třetině až polovině, sezónní objem okolo 4000km.

    Jedinou věc co plánuji ihned vyměnit, jsou brzdy Avid, místo nichž by přišly Shimano Deore nebo SLX. Velkou neznámou jsou pro mne kola DT Swiss, které nahralily Mavicy Crossride.

    Jak to tevy vidíte vy? :)

    0 0
    • BFG  

      Proč ty brzdy? Shimana se ti válí doma?

      0 0
    • lukink  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • KUX  

      Ahoj,

      myslím, že je to dobrá volba. Já jej chci taky objednat zhruba za dva týdny. Chvíli jsem přemýšlel o verzi 7.9 SE, která je o 5k dražší a nebo o verzi 6.9, která je zase o 5k levnější. Nejlépe mi, ale z pohledu cena/výkon vychází 7.9 model.

      Přemýšlel jsem, že ty brzdy taky vyměním. Ještě to zvážím. Jinak si myslím, že ty DT SWISS kola budou lepší než crossride. Výhodu vidím v tom, že jsou tubeless ready a mají menší váhu asi o 200g.

      Už máš kolo doma? Nebo budeš teprve objednávat? A jakou barvu jsi si vybral? Já se mezi těma dvěma barvama neumím rozhodnout. :)

      0 0
      • sharkeeCZ  

        ja vybral 6.9 protpze jsem nechtel gripy

        crossridy jsem sundal a nahodil zapletene kola, jen pozor! Je potreba upravit siri naby, nebot je to asymetricka stavba a sirsi nez obvykla 142×12

        0 0
        • radek01  

          Tomu nerozumím 142×12 je přece rozměr to nemůže být šiřší…pokud to není jako Spešl 142+

          0 0
        • radek01  

          Tomu nerozumím 142×12 je přece rozměr to nemůže být šiřší…pokud to není jako Spešl 142+

          0 0
        • KUX  

          Tomu taky nerozumím, ale dělal jsi to, takže asi budeš vědět o čem mluvíš. Jak jsi spokojený s těmi brzdami?

          Já jsem si naopak říkal, že gripyshift vyzkouším. Tak snad mi padne do ruky.

          0 0
        • KUX  

          Úplně bych zapomněl. Jak se na něm jezdí? Sedí ti geometrie?

          0 0
          • sharkeeCZ  

            ona je to opravdu spise 142+ nezli klasicka 142, ostatne vice k tomu asi bude umet rici Tomas, ja nejsem technik ;-)

            A hodnotit kolo jeste nemohu, nebot zatim ceka na to az polevi mrazy. Hotove bylo az v minulych dnech. Zatim tedy mohu hodnotit jen vzhledove a pocitove a to je pozitivni.

            0 0
            • radek01  

              Můžeš zjisti nějaké info taky budu až koupím Canyona nechat dělat jiná kola a to bych čuměl až to tam nepůjde.

              0 0
              • sharkeeCZ  

                kontaktuj supshop.cz nejlépe Libora Bublíka na info@supshop.cz ten mi vše vyřizoval na Grand Canyona 6.9, takže bude vědět a jistě udělá i zajímavou nabídku

                0 0
                • radek01  

                  To jsem moc nepochopil proč bych psal na ten odkaz. Myslel jsem,že jsi to měřil popř když si to chtěl nasadit nešlo to a potom si dodatečně řešil. Napsal jsem Tomovy do Canyonu tak snad to rozštípne.

                  0 0
                  • sharkeeCZ  

                    ne nemeril, prisli jsme nato az kdyz kola byla hotova. Supshop pak nechal vyrobit novou osu z AL presne na miru. I proto doporucuji, ze vi uz co a jak. Tomase oontaktoval rpave primo Libor ze Supu

                    0 0
                    • radek01  

                      Díky za info…uvidím až se ozve Tom abych si nenaběhl jako ty. :-(

                      0 0
              • Tomáš - Canyon  

                Oficiální použitá rozteč je 142 mm, ale při přestavbě bych doporučil použít osu s roztečí 142+, protože u některých typů nábojů může zůstat málo místa mezi nejmenším pastorkem a rámem. Canyon používá u modelů 2014 vlastní typ pevné osy Canyon Thru axle, která je uzpůsobena přímo použitým nábojům a zadní stavbě.

                0 0
                • radek01  

                  Díky za info…trochu si nedokážu představit v čem je zrada náboj má standard šíři to zapadá do zadní vidlice tam přece nemůže být jiná rozteč a ořech přece musí být taky normovaný trochu mě to hlava nebere, tak mohu jen doufat,že u mě to bude v poho.Taky záleží co tam Sharkee dával za kola.

                  0 0
                • Radunak  

                  Taky to nechapu.to se jeko pri pouziti osy 142? roztahne zadni stavba napr. o 2mm?

                  taky si budu nechavat zapletat jina kola,tak bych nerad pak vsechno prekopaval.

                  0 0
                  • radek01  

                    Jsem na tom stejně…snad to tady někdo kdo už ho má třeba nafotí.

                    0 0
                  • radek01  

                    Píše osa to už jsem úplně mimo kdyby to byla jiná šíře náby tak to pochopím ale osa…Uf

                    0 0
                    • Radunak  

                      Nevim no,píše že je to vlastní typ? ale nejní tento systém?

                      http://www.syntace.com/index.cfm…

                      0 0
                      • sharkeeCZ  

                        je to ta vlevo

                        0 0
                        • Radunak  

                          takže stačí když zvolím kompatabilní náboj a mělo by to být ok

                          0 0
                        • radek01  

                          To vzdávám počkám až budu mít kolo a potom budu řešit jiná kola abych to mohl proměřit. To na obrázku je podle mě normální 142/12 prostě mě to hlava nebere…musím to vidět.

                          Ještě dotaz na Sharkee jaký kola s jakou nábou jsi tam dával?

                          0 0
                      • Dag  

                        Dovolím si mít možná hloupý dotaz.

                        Když povolujete a dotahujete osu, tak povolujete a dotahujete i šroub od patky přehazovačky?

                        0 0
                        • MARIN  

                          ne patka patka pro prehazovacku a zaroven matice pro osu je utazena v ramu sroubem na imbus. Smotna osa se sroubuje do te matice co je videt.

                          0 0
                          • Dag  

                            Jenom mě napadlo, že když po dotahnutí osy, dotáhnu ještě patku, tak bych měl teoretisky stlačit tu matici do které šroubuju osu a tím pádem bych měl mít větší jistotu že se osa nepovolí. :-)

                            0 0
            • george68  

              je to klasika 142×12…ja mel opacny problem mel jsem kola z s-workse naba 142+ a musel jsem vymenit nabu

              0 0
              • radek01  

                Než se tady rozpoutala tato diskuze taky jsem si to myslel…teď si tak jistý nejsem.Jediné co mě napadlo,že Sharkeeho kola nejsou kompaktibilní se standardy X12 a proto mu to tam nešlo ale uvidíme až napíše co má za kola.

                0 0
    • stepan27  

      Canyon Grand Canyon CF SL 7.9 2014

      Ahoj,mně došel minulý týden bike z Canyonu..

      Canyon Grand Canyon CF SL 6.9 2014

      Akorát přehodím kola na bezdušáky a musí to šlapat:-)))

      Jinak jsem velmi spokojený:-))

      0 0
    • J!ndrA  

      Ahoj, původně jsem také plánoval objednat Grand Canyon CF SL 7.9 kvůli snad citlivější vidlici (fit factory) a DT m1700, nakonec ale objednávám 6.9 variantu, crossridu se zbavím a nechám zaplést něco od místních borců.

      Co ale nemohu pořád nějak rozlousknout je jakou velikost jestli S nebo M.

      Měřím 170cm, ale délku nohou mám 84cm a obávám se jestli to na S není už moc, no a tělo 56cm a ruce 60cm mi přijdou na M zase krátký.

      Pokud je tu někdo s podobnými proporcemi co vybírá, nebo už jezdí Canyona, tak budu moc rád za každý názor.

      Do teď jezdím Cube LTD Team 26" v 18" a sedne mi ok. geometrie kol níže.

      Díky za pomoc. :)

      0 0
      • Radunak  

        Měřím 169cm,rozkrok 79cm,trup 58,paže 62,

        a po dlouhym bádání a radách ostatních jsem vzal nakonec M tak snad nebude problém

        0 0
        • Radunak  

          ja teda ale kupuju nerve al

          0 0
          • J!ndrA  

            Aha, to jsme na tom docela podobne, omrknu rozdily.

            Kdy jsi objednával, kdy má dorazit?

            0 0
            • Radunak  

              objednával jsem hned jak byly nový modely na netu, myslim říjen/listipad. No a dorazit by mělo do 14 dnů snad

              0 0
      • Azmir  

        Nevím jestli si v tomto případě udělal až tak dobře, ta 7.9 je lepší skoro ve všem a za 10ku koupíš sotva kola a kde máš zbytek.

        0 0
        • J!ndrA  

          Ještě jsem neobjednal, prvně musím pořešit hlavně tu velikost.

          0 0
          • Azmir  

            Vidle, kliky, kazeta, brzdy, kotouče a hlavně ty kola, myslím že jestli ty 1700 od dt swissu mají fakt 1700 gramů, tak bych vzal tu vyšší verzi e nemusíš řešit žádný upgrade a máš super kolo, ale dělej jak myslíš.

            0 0
            • J!ndrA  

              Máš pravdu těch 10k na víc se opravdu vyplatí, budu muset ještě kapek něco pošetřit původně jsem chtel kolo do 40ti :), Jenom se bojím aby mi něco vůbec sedlo na tu mojí snad atipickou postavu, proč nejsem o 5 cm vyšší kua :)

              0 0
        • KUX  

          Taky si myslím to stejné, ten poměr cena výkon je u 7.9 a 7.9 SE někde jinde než u 6.9. Hlavně to dělají ty kola, které už jsou tuneless ready a váha je docela dobrá (1855gh). Já nakonec vezmu 7.9 s gripama, nic proti nim nemám, naopak. To už je, ale každého preference. Jinak rozdíl mezi 7.9 a 7.9 SE nevidím v ničem zásadním, až na brzdy a trochu lepší vidli, ale to mi za těch dalších 5k nestojí. Navíc 7.9 je ještě lehčí než 7.9 SE, myslím o necelých 200g.

          0 0
          • J!ndrA  

            jak jsi na tom s velikostí ?

            0 0
            • KUX  

              Kalkulačka na stránkách Canyonu mi doporučila M, ale podle podle toho co jsem četl a jezdil doteď budu brát spíš L. Měřím 181 cm, ale mám nižší rozkrok. Každopádně se poradím s Tomášem, než budu objednávat.

              0 0
              • radek01  

                Taky jsem to řešil s Tomášem mám 173 a rozkrok 80,5 hází mě to S ale jsem na 99% rozhodnutý pro M To je vždy problém když je člověk postavou na hraně dvou velikostí. Taky doufám,že to bude OK.

                0 0
                • KUX  

                  Tak to vypadá, že jsem se měl dát raději na plavání po vzoru Phelpse! :D já mám rozkrok taky 80,5 cm, ale výšku 181. (Trup: 71, Ramena: 46, Délka paže: 60). Poslední kolo jsem měl velikost L, ale dneska jsem prošel znovu tu kalkulačku a hází mi to taky S. Vypadá to, že to provádí výpočet hlavně podle výšky rozkroku.

                  0 0
                  • radek01  

                    Jj přesně jak píšeš bere to rozkrok abychom se namlátili do kulí když tam dám 82 už to pálí M po poradě s Tomem je to pro mě skoro… jasné seděl jsem na kámošovém Canyon slx al sice jen na parkovišti ale myslím,že to bude OK

                    0 0
                  • J!ndrA  

                    Je to tak, počítá to snad jen podle délky nohou ta mez mezi S a M je 81cm. Vzhledem k tvé delce trupu a rukou bych o S neuvažoval.

                    U vypočítávání mi schází 1 údaj a to kolik je cm k sedlu od konce sedlové trubky při max. vytažení sedlovky. Tzn. v případě že vemu S s mými 84cm, tak jestli mě neomezí právě ta délka sedlovky.

                    0 0
                    • radek01  

                      No to myslím bude na hraně.

                      0 0
                    • Dag  

                      Mám dělku nohou 85cm, výška 180cm, vel. M, Když jsem dal sedlovku s délkou 35cm, mám ji vytahnutou na max.. Kdybych měl nohy o trochu delší, už bych musel dávat delší i sedlovku.

                      0 0
                      • radek01  

                        Jindra mám 84 a přemýšlí nad S to mě přijde,že to nemůže vyjít.

                        0 0
                        • Dag  

                          Kolega měří 172cm, rozkrok 83cm a jezdí vel. M u NERVE AL29. Sko by už bylo asi malé.

                          0 0
                    • KUX  

                      S rozhodně ne. :) Váhal jsem mezi M a L, ale asi to teda nakonec vypadá na M. Předtím jsem měl Scott Scale 29er 2010 ve velikosti L.

                      0 0
                      • radek01  

                        V L by to už bylo asi o kule.

                        0 0
                        • stepan27  

                          Mám doma L…A je to tak tak …mám 185cm …

                          0 0
                        • KUX  

                          To bych rozhodně nerad! V tom případě beru M vzhledem k budoucím generacím. :)

                          0 0
                        • KUX  

                          To bych rozhodně nerad! V tom případě beru M vzhledem k budoucím generacím. :)

                          0 0
      • J!ndrA  

        Minulý týden mi přišel Grand Canyon CF SL 7.9

        Ke kolu byl přibalen DT Swiss Tubeless Ready kit (3 bezdušové ventilky a na ráfku už je nalepená páska), což mě potěšilo.

        a otázka: přecházel jste už někdo na bezduš. systém u tohoto kola nebo u 7.9SE? jsou tyto pláště TLR ? a stačí tedy koupit pouze mlíko a nahodit?

        Díky.

        0 0
        • KUX  

          Já na svého stále čekám. Objednával jsem koncem února a termín dodání mám za dva týdny. Trochu doufám, že dojde dřív. Kdy jsi objednával? A jaké jsou první dojmy z kola?

          0 0
          • J!ndrA  

            objednal jsem 21.2. a kolo přišlo 19.3., mám najeto cca 200km a prvni dojmy jsou skvělý, vše chodí jak má, s brzdama zatím problém není ťuk ťuk, zabalené to bylo poctivě, jenom vidlice mi přijde oproti dual-air rebě 09 (jenž jsem dříve jezdil) méně citlivá, jinak zbytek splnilo očekávání.

            0 0
          • J!ndrA  

            objednal jsem 21.2. a balík dorazil podle předpokládaného data 19.3., bylo to poctivě zabalené a vše naštěstí došlo v pořádku. Mám najeto cca 200km a první dojmy jsou skvělý, vše zatím šlape jak má, s bzrdama zatím problém není (kapek se jich bojím), jenom vidlice mi přijde (oproti rebe09 co jsem vozil) méně citlivá. Geometrie mi sedla perfektně.

            0 0
        • sharkeeCZ  

          Jestli myslis ty pneu, tak oficialne TLR nejsou. Ja je predelal a jedna drzi bez problemu, jednu musim foukat de facto pred kazodu jizdou, ale behem jizdy drzi.

          Kola mam ale jina, shodil jsem z 6.9 crossride a nahodil ZTR crest s novatecem

          0 0
          • J!ndrA  

            tak to si mě moc nepotěšil, já právě hledal info o těch pneu ale nic moc úspěch, podle této stránky jsem myslel že tyhle x-kingy TLR jsou, jenom nápis Race sport na nich nemám tak nevím no :) ale díky za info

            0 0
            • Azmir  

              Pokud máš kolo z odkazu, tak ten nápis bys na nich teda mít měl, X–kingy RS 2.2 jsem vozil, a ty bočnice jsou fakt jak papír, sice jsem je jako bezdušové nezkoušel, ale podle mě to na bezduše nejsou zrovna nejlepší pláště, ovšem neříkám, že nemůžou fungovat.

              0 0
            • J!ndrA  

              beru zpátky ten nápis race sport tam je, je jenom z jedné strany z té kterou mám ke zdi – tak sem si nevšiml, až nyní z fotky :D

              0 0
            • Roach  

              Ahoj, taky jsem měl na grand canyonu 2013 vpředu X-king a vzadu Race King, obojí ve verzi race sport. Mají nějakou směs black chili, ale je to jen odolnější běhoun. Ptal jsem se a nejsou bezdušové, zkoušel jsem to a ucházel mi. Každopádně ale boky jsou hodně slabé, což se mi potvrdilo, protože jsem ho prořízl (2cm)asi o kámen schovaný v listí. Chtěl jsem koupit stejnou kombinaci, ale ve verzi Protection lze u nás sehnat jen x-king. Nakonec jsem sehnal za dobrou cenu maxxis ikon TLR a spokojenost.

              0 0
          • lukink  

            Zkoušei jste někdo X-Kingy ve verzi ProTection spolu s mlíkem NoTubes? Do pár týdnů plánuji toto řešení obout na Canyona CF SL 7.9, tak jestli s tím němá někdo zkušenosti.

            0 0
    • ysion  

      Ahoj, mám v plánu kupovat Canyon Grand Canyon CF SL 7.9 SE http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      Nejsem si jistý velikostí a tak prosím o radu, bude lepší velikost M nebo L?

      výška:175

      výška rozkroku: 84cm

      výška trupu: 59cm

      šířka ramen: 47cm

      délka paží: 61cm

      Dříve jsem vozil Trek 8000 vel 17.5 a přemýšlel jsme o větším.

      0 0
      • sharkeeCZ  

        mám defacto stejnou výšku a bral jsem M na GC6.9 CF SL (defacto stejne kolo). Vetsi ram jsem nezkousel, ale mozna bych se s nim taky popasoval. Ted budu asi porizovat offset sedlovku, at se trosku posunu posedem dozadu od riditek. Zacal jsem trosu slapat i na silnicce a nejak mi to meni posed i na biku (vice lezim). Takze je to vec indivindi, doporucuji odzkouset treba o vikendu na bikefestu ma Canyon snad zase byt

        0 0
      • MARIN  

        rozhodne M

        Mam skoro stejne miry a po vyzkouseni L jsem konstatoval ze je opravdu velke a objednal M a jsem s nim spokojeny.

        0 0
      • ysion  

        Děkuji za rady, nakonec jsem dnes vyzkoušel obě velikosti na Test Festu a beru L. M mi přišlo krátké, ale záleží na stylu jízdy a co kdo preferuje.

        0 0
      • ysion  

        Tady pro zajímavost pár fotek, je to krasavec a hlavně to kolo vážně jede, GC SL ve velikosti L, poslední GC SLX ve velikosti M

        0 0
        • roupec2  

          Můžu se zeptat jak je toto kolo s komfortem jízdy? Jako myslím pohlcování vibrací atd… popřípadě srovnání s jiným kolem.

          0 0
          • sharkeeCZ  

            mohu srvovnavat se svym hlinikovym MRXem a je to zcela jina liga v prospech Canyonu. Nejvice to jde poznat na rozbitych cestach, prejezd pole apod. Porovnavat s fullem nemohu, nemam. Za mne spokojenost.

            0 0
    • hanness  

      Lidicky,v budoucnu uvazuji se vratit k hardtailu,tenhle model,ale i jine z nabidky jsou lakave,ALE-merim 165-v 29 totalni blb,nevim… jezdi z vas nekdo,malicky ;)??Nejezdim zavody,napoho­du,nikde to nehonim,spise traily,teren…dik

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.