• sam2

    Zdravím všechny.

    Mám od zimy nové kotoučovky shimano XT2012 . Vcelku spokojenost , snadné odvzdušnění a nastavení , spolu s kotouči Xt žádné cinkání atd . Spočátku jsem měl nedůvěru k extrémně krátkým pákám – v kombinaci s uvažovaným gripschiftem by to asi nebylo nic moc . Ale brzy jsem si zvykl držet řidítka třemi prsty a brzdit jen ukazováčky – pravda je , že jsem lehký – 70kg . Vzadu kolo zašlajfuju velmi snadno , bohužel předek brzdí pocitově o dost hůře , přes to že tam je 180 ( vzadu 160mm ) . Pístky chodí , brzda není zavzdušněná , destičky jsou metalické bez chladiče . Když jedu dlouhý sjez začne i přední brzda brzdit dobře , ale když vyjedu za týden je to opět tupé – řek bych na úrovni původního low endu .Zkoušel jsem přehodit desky zepředu dozadu , nachvíli pohoda ale už to dělá zas.

    Nějaká podobná zkušenost , či nápad čím by to mohlo být ?

    Poznámka – ten design není žádná výhra , hlavně ten chromový pásek .

    0 0
    • nout.tv  

      Dělá mi to taky – když stříknu stíráky, steče mi trošku oleje po hadičce na třmen. Není to tím samým? :)

      0 0
    • Vilém  

      Jednak to muze byt, jak pise kolega nade mnou a taky castecne tim, ze je to vlastnost metalickych desek. Zacnou poradne brzdit, az jsou zahrate.

      Osobne v nich mam originaly organiky (180/160 29er, skoro 100kg) a moc spokojen taky nejsem. Zkusim sve oblibene Fastopy, jestli se teda pro novou radu uz delaji.

      0 0
    • TomT  

      Zkus koupit sintrovaný desky, měly by brzdit hned na 100%. Já je mám a v pohodě, ale nemám je na stejných brzdách jako ty.

      0 0
      • Vilém  

        A kdyz uz je ma?

        0 0
      • kubad  

        Lol

        ale jen tesne vedle

        :-)

        0 0
        • TomT  

          Sakra melu 3,14čoviny, po práci jsem unavenej:D No což, to už je jedno, má to být uplně jinak ;-)

          0 0
          • sam2  

            Mám teda za to , že tam mám metaliky – tedy sintr ?

            Jinak jsem měl taky podezření na ten olej od vidlice , ale teď už si to dost hlídám . Pořád je mi divné že zadek se jeví že brzdí dost dobře . Nevím jaký vliv může mít třeba slabší tuhost vidle , nebo tak . Taky pomýšlím časem na to zkusit jiné desky , ale jak vidět kolega arganikama taky není moc nadšen . Fastopy jsem na to ještě neviděl.

            Kamarádovy elixír5ky se mi tedy zdály o dost jedovatější , tam když jsem zabral za přední , tak jsem měl co dělat abych neskončil po hlavě v houští .

            0 0
            • kubad  

              mastnota je sfina :-) tam bych hledal problem

              0 0
            • tomfree  

              Problém nebude v brzdách mám je na dvou kolech s originál organikama a brzdí to výborně.

              0 0
            • robbik  

              mam je taky a brzdi obe dost jedovate. za me brzdy ok.

              0 0
            • jonti  

              Co používáš k mazání řetězu a vidlice? Jestli cokoliv ve spreji, tak se toho trochu dostane i na desky.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.