brzdy (Shimano BR-M395) - jak moc hrozí přehrátí?

18 nepřečtených
  • doctor2

    Zdravím všechny. Jsem t.č. v Rakousku vv oblasti Wolfgangsee. Dnes jsem si dal výjezd na horskou salaš – převýšení cca 700m na 7km, stoupání víceméně konstatní. Dolů pak sjezd stejnou trasou, ve kterém jsem bál o brzdy. Možná zbytečný strach – ale chtěl bych se zeptat: Jak moc hrozí „uvaření“ brzd (Shimano BR-M395). Dával jsem ten sjezd na několik částí aby trochu schládly kotouče – možná zbytečně??

    Myslíte že se to nějak uchladí samo, nebo opravdu hrozí nějaký technický problém v takovém sjezdu?

    Kotouče mají najeto asi 2000km, desky jsou měněné asi před 200km.

    Díky za každý názor.

    0 0
    • SloM  

      Ja si myslim, ze pokud brzdis prerusovane a mezi tim jedes nejakou dobu bez brzdeni, tak se to zvledne uchladit proudicim vzduchem celkem bez problemu.

      0 0
    • scota  

      A kolik vážíš ;-) Pozoroval jsi kouř od kotouče, nebo změnu barvy?

      0 0
      • doctor2  

        vážím 93 :-)

        kouř od kotouče jsem nepozoroval :-)

        Spíš mi jde o to, že až bych ho eventuálně pozoroval, jestli už nebudou brzdy po smrti.

        Popř jestli jsou nějaké varovné „příznaky“ (kromě „jiného“ zvuku brzd)

        0 0
    • scret  

      brzdy neznicis, maximalne zacnou „vadnout“, tzn. hur brzdit… to poznas, ze bys mel zastavit a nechat je vychladnout..

      Jinak brzdi prerusovane, tak docilis toho, ze je budes chladit i za jizdy a jen tak je neutavis…

      0 0
      • doctor2  

        Chlapi díky. Chystám se (pokud počasí dovolí) ve čtvrtek na Zwölferhorn. Tak jsem chtěl mít jistotu a vědět co a jak. S tak dlouhými sjezdy nemám moc zkušeností…

        0 0
        • scret  

          kdyz nebudes brzdit jako zenska (rozumej tatar), tak to bude v pohode. Sam sji psal, ze s brzdama nic nebylo, tudiz neni treba obav… Jakmile zacnou vadnout, tak jim dej odpocinout a je to zas ok…

          0 0
          • Pavel  

            Jen bacha, pokud bys s tak zahřátýma brzdama hodlal vletět do brodu. Může to skončit zakousnutím brzd.

            0 0
            • scret  

              v zivote se mi to nestalo… budto jsem nemel tak rozpaleny brzdy anebo to nebude tak dramaticky jak pises:)

              0 0
              • Pavel  

                Já o tom slyšel od někoho, kdo to viděl. Jak jsem nakoupil, tak prodávám… ;-)

                A zkoušet to fakt nebudu (ještě jsem nesrostl z poslední „mimořádné události“). :)

                0 0
            • Spider_29  

              Čím by to „zakousnutí“ mělo být způsobený? Co se stane, že se brzdy „zakousnou“?

              Podle mě je to pitomost.

              0 0
              • scret  

                jediny, co mne napadlo, tak by se mohl zkroutit kotouc tak, ze by se zaseknul, ale to jsem v zivote nevidel…

                0 0
                • Spider_29  

                  Leda že by byl už před tím nějak výrazně poškozenej.

                  Tý jo, vždyť v kolika sjezdech závodů různých úrovní jsou brody, kam se lítá se žhavejma brzdama…

                  0 0
                  • scret  

                    poskozenej nebo spis uz ku.evsky tenkej/obrzdenej… pak bych to pochopil…

                    0 0
              • pierogross  

                No normálně. Jako když se do tebe zakoukne krásná baba nebo v chorvatsku zakousne žralok. Podle mě obě varianty budou rozšířenější než kousnutá brzda… :)

                0 0
              • Pavel  

                Zkroutil se kotouč tak, že se zasekl.

                0 0
                • Esi  

                  řekl bych že tohle by měl minimálně značkový kotouč bez úhony přežít pokud není už moc probržděný. Kouř od přední brzdy a fialovo hnědé kotouče už jsem měl, ale jak píšeš dobrovolně to teda testovat nebudu, odřel jsem se naposledy v úterý tak mám snad zase na chvíli vybráno, naštěstí jen drobná povrchovka

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.