• Pipa

    Už ma někdo zkušenost s SHIMANO SAINT BL-M810.Je ten brzdnej narust fakt o 50 procent poznat nebo je to jen kvuli velikosti kotouču. Bude ta sila poznat i na kotoučich o velikosti 160 mm.

    0 0
    • Vilém  

      Proc narust o 50%? To nekde psali v letaku?

      0 0
    • kali222  

      zkusenost nemam,ale saint s 160mm kotoucem bude pusobit docela zvlastne :), preci jen je to DH brzda. pokud to mas na nejake free discipliny,alespon dozadu bych dal 180mm kotouc misto 203mm- kuli davkovatelnosti. nebo hledas jen nejakou vykonejsi brzdu(treba kuli vaze-nemyslim zle) a rad by jsi i nizkou vahu, tak bych se podival jinam. nejlevnejsi sainty bez kotoucu jsou na netu asi za 5,5. kdosi tady basnil o formulach the one za cca 6tacu(ja na ne nenarazil za tuhle cenu),ale verim, ze mistni obchodnici neco zajimaveho vykouzli. :) the one i saint maji dobrou povest.

      0 0
    • webbot  

      No nevim jestli o 50%, ale Sainty brzdi velmi dobre. Jezdil jsem je na 180/160 kotoucech XT a byla spokojenost, jen kotouce to „spatne nesly“ – vecne fialove. Ted mam 203/180 XT kotouce + neoriginalni Kevlar desky a spokojenost taky. Davkovatelnost je vyborna.

      Jedina nevyhoda techto brzd je, ze se tady moc neprodavaaji desticky, nebo jsou dost drahe – a to i na zahranicnich webech. To se ale casem snad zlepsi. Jak jsem psal vyse sel jsem do neoriginalnich Kevlarovych, puvodni metalicke Shimana brzdily velmi dobre, ale nekdy piskaly (spravilo se to podmazanim medenou pastou) a dost „likvidovaly“ kotouce. Kevlarove mi pripadaji setrnejsi ke kotoucum a brzdi taky velice dobre.

      viz:

      http://superstar.tibolts.co.uk/…uct_info.php?…

      cena slusna a dodani bez problemu – jinak maji i jine pekne vecicky

      0 0
      • webbot  

        Ted jsem si vsiml te slevy u objednani 4 ks baleni = tzn. 8 ks desticek (jedno baleni 2 ks desticek) na ?25.00, ja jeste kupoval za necelych ?35.00. To je cca 750 Kc !!!! za 8 kevlarovych desek !!! Postovne bylo ?2.45 = cca 75 Kc? – vzdyt to je min nez co platim za dobirky v CR !!!!

        0 0
        • miki  

          Z toho si nic nedělej ,taky jsem platil poštovný z GB 2 libry.

          0 0
        • pepek  

          Vždyť o tom tady na BF už asi 4 roky mluvíme, Mlho! :-)

          0 0
    • Draw in soul  

      Potřeboval bych radu ohledně destiček do saintů M810.Jaký přesně a odkud vzít?Z požadavků hlavně tichej chod a samože slušná brzdová síla :) Díky.

      0 0
      • kesu  

        já jezdím různý takový modry, bbb, force a pod prostě lowcost a brzdí všechny stejně avelmi podobně jako originály..

        0 0
      • Atilla  

        No hlavně neber kevlarové a budeš spokojený. Osobně vozím origoš sintr.

        0 0
    • Draw in soul  

      Ještě mám jeden problém.Mám relativně krátký hadice na brzdách a potřeboval bych použít současnou zadní hadici na předek (po zkrácení) a zadní dát novou,delší než současnou,abych vedení na rámu měl jako v původním setupu po koupi.Potřebuju k tomu pouze tohle? – http://www.kupkolo.cz/…-m810_z1457/

      Nějakou olivku (či co se mění vždy) mají v servise,minerální olej taky?Pokud bych měnil komplet olej za novej,kolik si servis za tohle vše i s prohozením hadic může naúčtovat? :)

      Ty destičky bych rád taky z kupkola nebo ze spoke.cz.Vzít orig shimano – polymer?Brzdí to míň jak metal,ale nežere to tolik kotouče a je to tichy?

      0 0
      • Sup7  

        Hadice z odkazu je pro Sainty v pohodě. Pro zkrácení původní hadice bude ještě potřeba oliva, trn (pokud se nevydoluje ze staré hadice), někdy i těsnění pod banjo a olej. Tohle by snad v servisu měli mít. Cena za servis se může dost lišit. Řekl bych od 250 do 500 za brzdu.

        0 0
        • Draw in soul  

          Super,dík.Kolik se cca ml vleze do obou brzd oleje?Má smysl kupovat litrovku a dotáhnout si tam svoji?Výměna kapalin se provádí až po 5–10 tisících/dvou-třech letech?

          0 0
          • Josef Šimon  

            Na obě brzdy ti stačí v pohodě 50ml, jinak výměna hadic, zkrácení je fakt brnkačka, zrovna dneska jsem zkracoval a odvzdušňoval jedny SLX a byla to otázka 10 minut obě brzdy.

            0 0
            • Sup7  

              10 minut? Tos moc neodvzdušňoval, nebo hodně dobrej oddíl ;-)

              0 0
          • Sup7  

            Některý servis ti to nemusí z doneseného materiálu vůbec udělat, nebo tě pak zbytečně natáhne na servisu. Jaký je důvod si nepořídit od nich taky materiál? Bižuterii a olej budou určitě mít. Možná by byl problém s tou 80kovou hadicí, ale tu budou umět objednat taky.

            Kolik se vleze do brzdy oleje jsem nikdy přesně neměřil, odhadem 20ml. Ve svých brzdách měním kapalinu po sezóně bez ohledu na km, ale většinou na to lidi serou a mění, až brzda z nějakého důvodu přestane fungovat.

            0 0
    • Baba-Ji  

      jaké olivy používáte při zkracování hadic u Saintu,

      Stačí např. tahle?

      http://www.kupkolo.cz/…-bh59_z2709/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.