• Homer

    Chtěl bych si pořídit nové brýle. Jezdím jen na MTB a posledních pět jsem měl starší model od Rudy Project. Byl jsem s nimi spokojený, ale nové modely už se mi tolik nelíbí. Předběžně jsem si vybral Specialized Halftime: www.specialized.cz/new/doplnek.php?… Neměl je už někdo v rukou? V místním obchodě je bohužel nemají.

    Anketa: Jaké by jste vybrali vy?

    0x
    0%
    6x
    67%
    0 0
    • JancA  

      oakley jakykoliv, porid si je a budes vysmatej na veky..ja uz si na ne parkrat sedla, stokrat spadly a porad jsou jako novy

      0 0
    • Rychlej turista  

      Co umí brýle za 3 000 Kč,– Kč?

      0 0
      • Homer  

        Podle mě se dražší brýle vyplatí, protože ty moje Rudy Projecty stály kolem 1700,– Kč a vydržely v pohodě 5 let. Teď se, ani nevím jak, poškrábal jeden zorník zevnitř a bohužel se nedá vyměnit. Předtím jsem si kupoval Relaxy apod. za 300,– Kč a obvykle jsem zničil dvoje ročně. Ale chápu, že někdo to vidí jinak. Je možné, že třeba Pointy za 400,– Kč by mi udělaly stejnou službu, ale zrovna na brýlích, sedle a helmě jsem se rozhodl nešetřit, přijde mi to lepší než mít třeba X.0 šaltr nebo karbonovou sedlovku.

        0 0
        • pepek  

          A jak je tam zajištěno, že je nezapomenu na pařezu? (Obvyklá příčina pořizování nových brýlí u mně).

          0 0
          • Homer  

            Nijak :) Možná něco přece – na dražší věci si obvykle člověk dává větší pozor. Mně se to ale obvykle nestává, já když nemám na nose brýle, tak se cítím jako nahý, takže bych po 2 metrech zjistil, že jsem na něco zapoměl :)

            0 0
          • TheIF  

            On je taky rozdíl v zornících, já jsem poznal rozdil u Relaxu po pár hodinách vejrání přes ně mě začínala bolet hlava. A třeba některé Rudy se dají sehnat za slušnou cenu, moje Kerosene www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… za 2000kč je slušná cena

            0 0
            • vili  

              tak s temadle brylema mam tragicky zkusenosti…RP never more

              0 0
              • TheIF  

                Tak se pochval.. Já jsem spokejen (ale zatím pul roku)

                0 0
                • vili  

                  uz sem to tu psal,…snazil sem se k nim chovat dobre, nosil je v pevnym obalu atd a presto po roce byly zorniky dost poskrabany a po dvou letech se pres ne nedalo divat…ty gumovy casti na nosniku odpadly behem dvou mesicu a na koncich nozicek se mne ta gumka ulomila behem pul roku…dalsi vec je korodovani tech kovovych casti(vypada to jako medenka)…to je asi tak vse…cekal bych od bryly tehdy za 3500 tacu trosku vic…s oaklejema mam jiny zkusenosti

                  0 0
                  • TheIF  

                    No ještě že jsem to nečetl dřív… ale moje jsou po pul roce jako nový a ještě ani škrábanec nosím je pořád na očích/přilbě a čistím je jen pod vodou a nahradní zorníky se dají koupit – sice od 800kč ale to se u takovýhle brejlí dá čekat…

                    0 0
                    • vili  

                      taky sem je cistil pod vodou a flanelovym hadrikem…mel sem jeste skla redrace ty sem tolik nepouzival tak je ted vozi segra, ale ty obroucky uz vypadaji otresne…navic mne prijdou celkem dost tezky, ale uz sem je dlouho nemel na nose tak si to mozna vymejslim :-)

                      0 0
                  • pepino  

                    Ty gumičky na nosníku (59,–) a ty „gumy za uši“ (cca 300) mně teď odešly taky , ale cca po 4letech.

                    0 0
                    • vili  

                      ja vim kolik stoji, akorat teda, kdyz sem shanel ty nosniky tak se daly sehnat jen v kompletu s tema zadnima gumkama…coz se mne samozrejme 300 za 2 mesice nechtelo davat..

                      0 0
          • cabbage  

            kdybys měl dioptrický, tak snadno;-)

            0 0
      • rock  

        Taky bych čekal, že mne za ty prachy přinejmenším každý den pěkně pozdraví a do kopců budou povzbuzovat …

        0 0
      • ktm.bike  

        odpověď co umí brýle za necelý 3.000,– ale oni s stojí (tj. konkrétně Halftimy) 2.100,–Kč.

        SKLA ADAPTALITE™ se automaticky přizpůsobují měnícím se UV hladinám a za méně než 15 vteřin se zbarví do tmava; poskytují 100% UVA a UVB ochranu a mimořádně jasné vidění.

        Naše jedinečná skla Adaptalite™ jsou vyrobena z materiálu NXT™ a revolučního nerozbitného polymeru, který je o 10–20% lehčí než ostatní sportovní skla. Jsou lehká a odolná proti rozbití než ostatní polykarbonáto­vé skla.

        Brýle pro ježdění na silnici i v terénu byly přizpůsobené prostředí, ve kterém budou používány: brýle pro ježdění na horském kole jsou zpočátku světlejší, aby se přizpůsobily světlu v lese a na druhé straně brýle pro ježdění na silničním kole jsou tmavší, aby cyklista lépe snášel dlouhodobé vystavení slunci.

        0 0
        • ktm.bike  

          Jinak jsem je měl objednaný taky, konkrétně právě HALFTIMy, ale obchodník je nebyl schopen sehnat. Čekám na ně též. Doufám, že letos budou.

          0 0
        • vili  

          ta fotka vypada..no, rekneme minimalne neduveryhodne :-) to mas z jejich stranek?

          0 0
        • Gorgov  

          jo, jak pise vili, podle tohohle bych se rozhodne neorientoval :)

          0 0
        • cabbage  

          15vteřín je proklatě dlouhá doba, hlavně na biku…

          0 0
    • Meesha  

      Kdyz uz do toho chces dat vic penez, tak fakt prihod este par kacek a porid Ocka… Scotty vypadaj moc pekne, taky se chystam je jit nekam osahat :-)

      0 0
      • TheIF  

        Oakley jsou super jen mě u nich sere ta evropská přirážka :-( amíci si je kupujou skoro za polovinu grrrrrrr

        0 0
        • Meesha  

          napodobne :-( Zkousim obejit jak se da, ale zatim neuspesne

          0 0
          • wroum  

            musis se snazit – jde to i o 40%, ale nemuzu rict jak :-D

            0 0
            • Meesha  

              prosiiim, poseptej mi to! ;-)

              0 0
              • vili  

                ehm, taky by me to zajimalo, muj zdroj jaksi vyschl a novej se k nicemu nema

                0 0
              • wroum  

                mejl

                0 0
                • Manas  

                  A ja, prosim? :-)

                  0 0
                • vili  

                  prosim, prosim muzu taky?

                  0 0
                  • pegas  

                    i ja prosim prosim..dekuji..

                    0 0
                    • vili  

                      peto asi nam to neklapne, wroum se zahalil mlcenim :-)..na druhou stranu ho chapu..zkusim je sehnat pres stryca (ale on je strasne linej takze tomu moc neverim :-)). kdybych je sehnal tak ti zavolam..

                      0 0
                      • wroum  

                        rad bych vam pomoh, a Meeshovi sem to slibil (byl prvni), ale tolik lidi neni v mych silach.

                        je to tak, ze bratr me pritelkyne drive Oakley prodaval a stale ma moznost nakupu za VOC, ale honit ho nikam nechci a uz vubec po nem nemuzu chtit nakup pro xx lidi…

                        0 0
                        • Manas  

                          Tak to jo :-)

                          0 0
                        • vili  

                          vsak jasny, ja to chapu :-)…uz sem je taky jednou kupoval pres znamyho, ale ten uz do toho myslim nedela tak zkousim co se da..:-)

                          0 0
            • Manas  

              To bych chtel vedet. Valve bych bral v modry :-)

              0 0
            • Radek Broz  

              Tak to by me taky zajimalo jak;-)

              0 0
            • karliner  

              Nějakej šikovnej cigoš nebo smažka by to zvládli ještě možná levněji…

              0 0
    • Pavlos  

      ja mam uvex 4box a jsou uplne luxusni

      0 0
    • orca  

      jedna z věcí na kterejch bych šetřil … ale na mě neberte ohled …

      0 0
      • pepek  

        Taky tak, vidím, že jsem ušetřil asi :2800 Kč.

        0 0
      • MlokCZ  

        Tady se přidám. Vozím pouze čiré a jediný důležitý parametr u nich mám, aby dobře sedly (že by přes ně bylo špatně vidět nebo nějak zkreslovali jsem nikdy problém neměl). A sedly mi nějaký z Hypernovy za 140, už mám 3. (bohužel teď je nemaj, koupil bych ještě aspoň dvoje do zásoby), takže jsem už ušetřil mnohem víc než pepek, dokonce 8580 :-)

        0 0
    • CERWuska  

      NO já teda jezdim sjezd takže používam MX brejle ale teď sem si koupil oakley a sem opravdu max spokojenej. předtim sem měl progrip asi za poloviční cenu a ta technologie byla uplně někde jinde

      0 0
      • Radek Broz  

        ha, vítej na fóru;-) Chtěl jsem jít do O, ale ty evropský ceny se mi ani trochu nelíběj.

        0 0
    • thiel  

      ja pouzivam okuliare uvex skyper, ktore pouzivaju chlapi u nas na dielni pri bruseni. postrannice su dlzkovo nastavitelne a trochu sa daju aj naklopit.

      www.uvex.cz/index.php?…

      a som takyto:

      :-D

      0 0
    • Archer  

      Pouzivam cyklisticky Adidas, s dioptrickymi vlozkami. Funguji perfektne, i kdyz trochu omezen pohled do stran.

      Na cenu se radsi neptejte :(

      0 0
    • digidaq  

      Dřív jsem měl Rudy Project, který mi po potu sklouzávaly z nosu. Ted mám Briko Nitrotech a nemůžu si je vynachválit.

      0 0
    • Gorgov  

      Jedina spravna volba – Oakley Pro Mframe. Seděj skoro na každym ksichte a sou fakt neznicitelny. A jak se skrz ne kouka… Ale nejip je mit nekoho v USA. nevim jak to pujde poslat. V cechach hrozne predrazeny.

      0 0
      • pepek  

        A jak se přes ně kouká, fakt mě to zajímá. Je v nich lépe vidět, než bez nich? Nebo je lépe vidět v noci? Pořád nevim, co bych od toho měl čekat? (Kromě image)

        0 0
        • TheIF  

          Jasně, že nejvíc platíš za design, ale máš jistotu kvality jak samotných obrouček tak hlavně zorníků, ktere nejsou z kousku pet lahve…

          0 0
          • orca  

            aha takže to není plast ale karbon ??? obroučky jsou buď z nějakého plastu celé a nebo uvnitř je nějakej drát . Tenhle druh brejlí je z 80% o značce…

            0 0
            • TheIF  

              Pro někoho je i těch 20% dost na to aby si připlatil za kvalitu

              0 0
              • orca  

                myslel jsem to tak že příplatek za značku je těch 80%

                To je jako džíny od versaceho asi matroš nebude víc jak za 5,000 a zbytek do ceny je ta visačka …

                0 0
            • Gorgov  

              to se pleteš. Ty brejle sou prostě z funkčího hlediska nejlepší, to neni modni zalezitost. a pokud je neztratis, sou neznicitelny normalnim pouzivanim.

              0 0
              • enjoy  

                z fukcniho hlediska…,tvarem jsou naprosto obycejny.uz proto,ze byly vymysleny nekdy za totace,u nas.taky treba me se s tak velkym nosnikem poti frnak. a kouka se pres ne dobre jenom proto,ze jsou polarizovany?pred­pokladam ze je to totez,jako polarizak na fotaku.tak to ale neni az tak zazracny ne?tak to mi za 3 tisice jenom za skla nestoji. a za pristup by si dovozce zaslouzil pres drzku!

                0 0
                • Gorgov  

                  Ne, ja nemam polarizovany skla, ty sou mastny jak svin, Ale ten tvar je podle me genialni a neprekonanej, nevim kdy to vymejsleli, ale proste mi sednou jako zadny jiny a kdo si zkousel taky koukal. A kvalita tech zorniku…proste se pres to super kouka. Jinak co se tyce ceskyho dovozce, naprosto s tebou souhlasim, za 5000 bych si ty brejle taky nikdy nekoupil, privezli mi ho pribuzny z usa za pulku.

                  0 0
                  • enjoy  

                    pokud tady jdou vubec koupit.coz prakticky nejdou.ale jsou k sehnani modely od sesti tosic vejs:-). ja mel nejakej rok relaxy,videt pres ne bylo.ted mam nejakej cas BBB a to je mnohem lepsi.tak mi to uplne staci..,ale oakley se asi min skrabou.

                    0 0
                    • Gorgov  

                      rozdil mezi BBB a relax je zanedbatelny proti zordilu kterychkoliv a Ocek.

                      0 0
                      • enjoy  

                        ne a ne a neverim!:-))

                        0 0
                      • orca  

                        Jelikož nosím brejle dioptrické tak nějak stále tak otázku brejlí jsem drobet nahlédl pod pokličku ale cenám ne . A vím jedno jsou určité cenové skoky kdy poznáš rozdíl a pak už je to jen o značce. Daleko smysluplnější investice je už do skel respektive do jejich povrchových úprav .

                        Obecně vzato můj názor je že brejle tak nějak nejsou člověku přirozené a proto když už je musí mít tak v prvé řadě hledí na to jak v nich vypadá a cenu tak nějak pokorně akceptuje .

                        0 0
                        • wroum  

                          ale kdyz si kupujes drahy brejle, tak v nich nebyvaj nekvalitni skla… ja mam napriklad oakleye za cca skoro mozna i 6000 a jejich prednost vidim predevsim v kvalite zorniku – fakt je prez ne videt lepe nez prez jiny brejle co sem mel a nedeformujou obraz atd a po 5ti letech nejsou poskrabany. ty obroucky jsou uz jen doplnek k tem sklum, ale je to jen a jen kus plastu, kterej je pruznej aby neprask a udrzel ty skla.

                          jinak clovek samozrejme kouka jak v cem vypada a vybira co se mu libi, a to uz jen proto, ze ma tu moznost – aje to tak dobre (za komunistu vsichni nisili pulkilovy okuly ale jen proto, ze nic jinyho nebylo a kdyz clovek vypadal jak debil, takse moh utesovat akorat tim, ze ostatni nevypadaj lepe). ale zapominas na to, ze i levny brejle muzou byt pekny a i drahy muzou byt hnusny a za dalsi, pokud bys fakt pocital, tak zjistis, ze operace laserem je vlastne nejlevnejsi… stoji to cca 25 000 na obe oci – coz pro me by znamenalo, ze se mi to za cca dobu, kdy spotrebuju asi 4 brejle vrati a pak klid.

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Ale operovat lze jen některé vady, ne všechny.

                            0 0
                          • RomanH  

                            Celkem bych souhlasil, oci ma clovek jen jedny. Ja bych za ne klidne i ty penize dal, kdybych vedel, ze to ma opodstatneni. Jenze pujcovna holt nikde neni. Kdyz jsem praskl druhe Relaxy, tak jsem se po novych brylych dival. Sice jsem si dal hranici okolo 3tkc, ale pokud by v tom byl fakt rozdil, tak bych si priplatil). Zkousel jsem brachovy Carrery i otcovy Uvexy (cena byla v rozmezi 2–2,5 tkc), ale rozdil oproti Relaxum jsem fakt nepoznal. Nokonec jsem zkoncil u POINTU Gobi za nejake ctyri stovky a jsem spokojenej. To jsou ty Okleye fakt tak dobry ?

                            0 0
                            • wroum  

                              z nekvalitnich brejli me zacne brzo bolet hlava, takze brejle typu relax apod jsou pro me horsi nez byt bez. a protoze nase rodina je cela extremne uchylna na bryle (jenom mama by si za svoje asi tricatery sluncni bryle koupila slusny auto – samy lidia eckart, rayben, oakley, bolle, briko, CD, quiksilver… ona je spis sbira :-), tak mam aspon prehled jak se pres ktery kouka a je jedno jakou znacku z tehlech TOP vezmes, ale proste ti prijde ze ty skla jsou proste cistsi nez u brejli za 1000 – minimalne me neboli hlava a ani u jednech tehlech breji nedochazi k deformaci obrazu, coz delaj i nektery sportovni bryle i za nekolik tisic. pri stejnym zachazeni vydrzej kvalitni bryle nekolikanasobne vic nez sracky za litr. Oakley jsou podle me TOP i co se tyka designu a toho jak ty bryle sedej na xychte, ale pokud koupis v podobny cenovy kategorii treba bolle nebo Brika, tak chybu asi neudelas, ale samozrejme je nejdulezitejsi, jak ti sednou a jestli za ne nefouka. jinak ja nejsem na bryle prase a ani je neztracim, nesedam si na ne… takze me investice v radu nekolika tisicu neprijde tak tragicka (soucasny oakleye mam asi 5 let a neni duvod menit) a spis mi prijde nesmysl kupovat bryle za par set – na to mam svy oci moc rad. a samozrejme rozdil mezi kvalitnima brejlema (bez ohledu na znacku) a sragorama je fakt znat – opticky vlastnosti skel jsou jinde.

                              0 0
                              • Homer  

                                www.slunecnibryle.info/…kley/minute/ Tyhle se mi docela libi a cena je jeste prijatelna. Ma cenu priplatit si za tu drazsi variantu (polarizacni skla)? Nevis o nejakym krame, kde by je meli na sklade a bylo je mozne vyzkouset?

                                0 0
                                • wroum  

                                  to ti nepovim, oakleye sem v krame este nikdy nekupoval… a co se tyka vrstvicky kladne polarizovanych krystalu herapatitu (polarizacni filtr), tak ja to na brylych rad nemam a kamos si to zas nemuze vynachvalit, ja nevidim pozitiva a on zas nevidi negativa :-)

                                  0 0
                                  • Meesha  

                                    Videt holky v bazenu i pod vodou neni pozitivum? :-)

                                    0 0
                                    • wroum  

                                      a ony si reknou: boze kouknete na toho ****** jak na nas civi a pritom krouti hlavou… a pritom nebudou tusit ze se jen snazis dostat z toho svyho filtru maximum spravnim natocenym :-D

                                      mam polarizacni Polaroidy, co sem pouzival driv na rybareni a nenosim je.

                                      0 0
                                  • pepino  

                                    Sakra, že bych měl na CPL filtru vrstvu kladne polarizovanych krystalu herapatitu? Není to něco dehonestujícího, abych se z toho nepoexkremento­val?:)

                                    0 0
                                • wroum  

                                  ja momentalne pouzivam tyhle

                                  www.slunecnibryle.info/…/04-250.html

                                  (dneska uz stojej i prijatelny penize) barva skel je genialni – v seru rozsvecujou a ve slunicku ztmavujou, v mlze rozjasnujou… zni ta fakt protichudne, ale skoro bych rek ze to tak je :-)

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    Můžu potvrdit, mám ty stejné,ale skla Fire Iridium. A spokojenost. K té polarizaci, na silničku možná, ale na MTB je zbytečná.

                                    0 0
                                  • pepino  

                                    No do něčeho tvarově takovýho přemejšlim si nechat dát diop.zabarvovací skla-nevypadá to tak divoce jako Perception (už na mě nebudou mladý řvát „Hele, Korn“), ale je to sportovní tvar.

                                    0 0
                                    • pepino  

                                      Ovšem s ohledem na finance uvažuju o R2 www.cykloexpert.cz/bryle/r2-enduro

                                      0 0
                                      • kubad  

                                        R2 – Vyhozené peníze skla se hrozně rychle poškrábou, zkreslují, a zlomený rámeček – žádný problém.

                                        0 0
                                        • pepino  

                                          Píšu „si nechat dát diop.zabarvovací skla“. Teď musim stejně koupit gumový koncovky do Perceptionů + nová dioptr.vložka + skla, takže 300+1000+něco, tak jiný zatím pořizovat teď nebudu.

                                          0 0
                                          • kubad  

                                            OK – jen sem popsal osobní zkušenost s R2 které sem koupil kvůli používání při špatném počasí, žluté a čiré skla.

                                            0 0
                                            • pepino  

                                              Jasan. Mně by se nejvíc jako univerzál líbily ta Rudy Cabria, ale min.4litry na ně nemam.

                                              0 0
                                      • vili  

                                        konkretne tydle ma pritulka. Ma je rok, vozi je jen tak v batohu v zadnym pouzdre a poskrabani je minimalni, navic sou hodne pevny. Takze si myslim, ze zrovna tydle nejsou spatna levnejsi varianta

                                        0 0
                                        • pepino  

                                          To je přesně vono, píšeš úplnej opak než Kubad, proto se podle rad na netu moc neřídim, ať už těch nebo těch :-) Resp. najdu těch rad aspoň 200 a třídím:)

                                          0 0
                                          • vili  

                                            taky jde o to jestli mel kubad ty stejny, treba pouzivaji ruzny materialy…koukal sem se na ty r2 v obchode a popravde mne prisly dobre udelany jen nekolik malo modelu, nektery vypadaly jak totalni sunty. Ale jak rikam, ty cos dal v tom odkazu se mne zdaji fakt celkem prijatelny

                                            0 0
                                            • kubad  

                                              Měl sem tyhle,: www.cykloexpert.cz/bryle/r2-race Ta skla sem poškrábal hodně rychle. A to si dávám na brýle celkem pozor. Zlomit bočnici u tohodle modelu je fakt jednoduchá. A zkreslení proti Oakley bylo opravdu znatelné.

                                              0 0
                                              • vili  

                                                ty si koupil kamos, muzu na ne pak kouknout jak po sezone vypadaji

                                                0 0
                                              • Gorgov  

                                                sestr ma taky R2 a myslim ze hodne podobnej, ne-li stejnej model a ty skla mela poskrabany do mesi tak ze pres to neslo koukat, tak koupila novy skla. Zas koupit do tohohle novy skla je zanedbatelny kdyz si srovnas ceny tech skel a skel do ocek. Ale stejne bych nic jinyho nez proMka nechtel

                                                0 0
                                    • wroum  

                                      tak to te zklamu :-( temer do zadnejch Oakley brejli nejde diky velkymu zakriveni dat dioptricka cocka. ptal sem se uz v asi 10 optikach (dokonce i u znamyho) a vsude mi rekli to stejny: bez zaruky, nejistej vysledek, nedelame, neumime…

                                      kdysi tu nekdo psal ze to udelaj primo v Oakley v USA, ale cena je ponekud astronomicka a cekaci lhuta taktez

                                      ja pod ne ted nosim jednodenni kontaktni cocky a v pohode.

                                      0 0
                                      • enjoy  

                                        ale v cechach je „nedelame,neumime“ naprosto bezny…

                                        0 0
                                        • wroum  

                                          kdyz ono to souvisi s technologickejma moznostma a hlavne cocky se delaj z polotovaru (neptej se me jak, tomu nerozumim) o urcitym zakriveni, ktery je maly na sportovny obroucky typu oakley. velky zakriveni se bud nedela, nebo nejde sehnat – to netusim.

                                          kazdopadne dotaz v optice znel: dokazete udelat dioptricky skla do tehlech brejli bez ohledu na cenu? a to si myslim ze je docela slusne vrzena rukavice a kdyby to bylo jen trochu mozny, tak verim ze nekdo se toho chytne, ale nestalo se tak.

                                          0 0
                                        • rich  

                                          to je ešte pekná odpoveď, u nás sa dočkáš „skúste v čechách“ :-) V prahe som dával robiť dioptrické brýle a boli hotové za hoďku. V bratislave do troch a viac dní…

                                          0 0
                                      • pepino  

                                        Vím, musel bych konzultovat u kámoše optika, jinak na to USA jsem já odpovídal, že to dle německýho Biku dělá Oakley v Irsku a pak ještě jedna deutsch firma, dával jsem sem i ceny.No zatím pouze zrenovuju Perceptiony a budu ráno a večer koulet očima, aby se mi mejch 1 a 1 1/4d nezhoršilo:)

                                        0 0
                                        • vili  

                                          o tom mluvis? ja mam 3 a vidim jak ostriz :-D

                                          0 0
                                          • pepino  

                                            No dalo by se i nahoře bez (diop), ale ty odhady na díry jsou pak o něco horší :)

                                            0 0
                                          • Radek Broz  

                                            To si jen myslíš;-) (-1,75 a –2,25)

                                            0 0
                                            • Pebe  
                                              • 4.25 a –5.5 :-(
                                              0 0
                                              • wroum  

                                                no to je docela dost, ja mam 1,25 a 1,75 a lehky cylindry a bez brejli sem v ← >

                                                priklad: koupani u rybnika, zacina prset, balime sedame do auta a jedeme. po deseti minutach utirani „zamlzenyho“ predniho skla u auta zjistuju, ze nemam bryle. po nasazeni je sklo cisty…

                                                off topic: jestli si dobre pamatuju tak prohanis RC buggy, jestli sem si te nesplet, tak bych mel par otazek, muzu :-) ?

                                                0 0
                                                • Pebe  

                                                  je to dost a to mám ještě cylindry 1.25 a 0.75 :-(

                                                  když se koupu v rybníce bez brejlí, tak jsem rád, že najdu ten správnej břeh a svoje věci, auto bych asi nenašel :-D

                                                  bugynu už neprohánim, bylo to pro mě a rodinu dost finačně a časově náročný, ale klidně se ptej…

                                                  0 0
                • vili  

                  ta polarizace se zas tolik nepozna, tady pujde spis o to zpracovani a zivotnost. Tvar „obroucek“ je fakt vybornej a nemyslim, ze je potreba neco menit kdyz to 100procentne funguje. Koukni se, ze je nosi hodne sportovcu a sedi temer kazdymu, akorat si doladi tvar skel podle sve potreby.

                  0 0
                  • enjoy  

                    jo nosi je hodne sportovcu..ale ja se vsadim,ze pro hodne z nich je to jenom snobarna.treba na beachy uplne vidis ty namysleny vyrazy:-)).aspon u holek:-)

                    0 0
                    • pegas  

                      ..to uplne sedi..ze vili:-DDDDDDDDDDDDD­DDDDDDDDDDDDD¨­..enjoy, trefil jsi:-)…ale treba me zas pride ze na beach musis mit kvalitni skla,nebot ten pisek mozna muze dost nicit ty bryle…ale to nam musi rict vili jak to je..

                      0 0
                      • enjoy  

                        ono ne kazdy ma na ruzich ustlano a ne kazdeho protezuje trener repre(sorry za osobni poznatky) tak se da hrat se vsim.treba moje dostala od trenera nejaky co vypadaly jako ocka,jenze staly asi 60 korun a ona v nich hrala,mazec!nebylo pres ne vubec videt. jinak na ten pisek kvalitni skla asi jo.ja osobne bych na ten pisek ale uz nevlez,pac me by odesly nervy.pisek vsude.

                        0 0
                        • pegas  

                          uplne vsude?:-D

                          0 0
                          • wroum  

                            to musi drhnout co? :-D

                            0 0
                          • vili  

                            jo uplne vsude :-D, nejhorsi je, kdyz pak nemuzes skocit do bazenu nebo aspon do reky. Sprchou to proste nemas sanci sundat (teda pokud mate aspon nekde chlupy :-))

                            0 0
                          • enjoy  

                            to si pis:-)

                            0 0
                        • vili  

                          nejlepsi je muj tata, veme mokrej rucnik rukou celou od pisku a zacne s tim cistit skla na ockach. No a po dvou letech maji par minimalnich skrabancu a to s nima haze vsde mozne po aute a po kabeli..

                          0 0
                    • vili  

                      no urcite na tom neco bude :-)…kazdopadne sou super, protoze minimalne zkreslujou, s cimz sem mel zatim u jinych bryli problem(von ten balon je obcas docela rychlej :-))

                      0 0
                      • enjoy  

                        jo u chlapu lita obcas i docela rychle:-). to mi pripomina,jak jsem to jednou s moji zkusil,jentak treninkove.. furt jsem do ni hustil,jaktoze na tom kurtu ty balony nestihaj atd. tak na me trosku zapinkala pres sit a ja tam behal jako debil.za 2 minuty pisek vsude a dokonce i v krku,takze jsem se beze srandy malem udusil.na to mate asi nejakej grif:-))

                        0 0
                        • vili  

                          jasny, staci zavrit hubu kdyz padas :-D

                          0 0
                        • pegas  

                          jak vas tak posloucham…tak zlatej fotbal,tam to nehrozi:-)))

                          0 0
                          • vili  

                            zajimavy je, ze VZDYCKY kdyz hrajem na trenalu fotbal, tak me nekdo zramuje…fotbal je snad jedinej sport, kterej nesnasim (taky je pravda, ze mam ty nohy volsovy :-))

                            0 0
                            • Radek Broz  

                              Neni to sport, ale hra;-) A jinak s tebou souhlasim;-)

                              0 0
                            • pegas  

                              myslim ze jsi na to kapnul..ses na ty nohy trosku levej:-)))))…ale jinak volejbal je krasna hra..hlavne u bab:-)))

                              0 0
                              • vili  

                                jj mas recht www.bike-forum.cz/…ostatni.html?…

                                ale vznikaji i vtipne momentky

                                0 0
                                • enjoy  

                                  jee tam jsem byl:-)). ty jo,ale dvojblok vidim snad fakt poprvy v zivote!:-)

                                  0 0
                                  • vili  

                                    jj, no vidis a nam uz se povedl s partakem dvakrat :-) jednou tady a jednou v ostrave :-D ale je to prdel, protoze tim v ostrave sme toho borca zablokovali :-D celkem nechapal

                                    0 0
                                • pegas  

                                  to je na prehrade ,ne,…bzl jsem se tam jednou podivat kdyz tam hral Platenik s nekym…

                                  0 0
              • cabbage  

                nějak sem nezaznamenal, že by měly klip, takže sou pro mě na ho*no…

                0 0
        • Gorgov  

          ne, za snížený viditelnosti- vecer je vidět líp skoro vždycky bez brejlí. Ale prostě se přes ne kouka super, muzes si vybrat z mnoha skel, nefouka ti do oci, nepoti se. Ale musis to zkusit, jinak mi asi neuveris:)

          0 0
      • raceman  

        jsem se dival na ty Oakley a vypadaj luxusně, jen ta cena…

        0 0
      • wroum  

        tohle sou IMHO nejhorsi brejle od O. nesedej, hnusny sou a drahy taky moc…a pokud mas tu verzi s obrouckama vcelku, tak jsou este ke vsemu strasne neskladny…

        0 0
        • Gorgov  

          hehe tak jo, co na to rict? jiste, ze mam tu verzi v celku, nemuzes nic zlomit, skvele se davaj do helmy… Nejhorsi bryle, proto na svete asi nejpouzivanejsi u sportovcu vubec.

          0 0
          • wroum  

            ty bryle jsou strasne jednoucelovy a v pripade ze je potrebujes sundat behem vyjizdky a dat do baglu tak mas bud smulu nebo musis mit v baglu tu krabici na ne. a zlomit jdou (na vlastni cocky sem to videl), narozdil od normalnich ze kterejch se jen vycvaknou nozicky (vlastni zkusenost). jinak to jako s cimkoliv jinym. SID taky neni zdaleka nejlepsi vidlice, ale podivej se na cem se jezdej zavody…

            0 0
            • Gorgov  

              Jak jednoucelovy? Na kardej sport… Do civilu ne, to muzes mit jiny. Brejle strcim do helmy nebo zezadu za usi. Pri zavodech nevozim bagl. Vlastne ho nevozim skoro vubec. netusim jak bych to mohl zlomit, kdyz na to sednu urcite ne, to bych se musel hodne snazit.

              0 0
              • vili  

                hehe ja sem videl zlomeny, sice sem nevidel jak se to stalo, ale prej borec dostal na plazaku peknou bombu balonem primo do rypaku a uz to sbiral z pisku :-D. Ale je fakt, ze je nosi hodne volejbalistu a rozbity sem videl jen jedny

                0 0
                • Gorgov  

                  a byly to pro Mka? me prijde ze je to takovy mekci, ze by se to zlomit nemelo, ale urcite to je mozny zlomit nejak:)

                  0 0
                  • kubad  

                    Skla jo, ale rámeček snese strašně moc – z vlastní zkušenosti musím potvrdit.

                    0 0
                    • vili  

                      prave ze tady se zlomil ramecek, skla z toho vyletely a byly v poradku

                      0 0
                      • wroum  

                        presne tak, co sem videl ja, tak skla netknuty a obroucky zlomeny

                        0 0
                        • vili  

                          no tak to sme videli dva kusy rozbity, coz asi neni moc velky procento :-)

                          0 0
                      • Gorgov  

                        taky se divim, ramecek bych taky rekl ze vydrzi hodne. No treba mely vyrobni vadu:)

                        0 0
                        • kubad  

                          Já po průletu (podletu) sítí jsem odepsal skla a rámeček naprosto v pohodě, ale zima může hodně ovlivnit to prasknutí.

                          0 0
                          • Gorgov  

                            S tou zimou máš naprostou pravdu, určitě zkřehnou a pak prasknou snáze. Ale že by hráli beech v zime?:)

                            0 0
                  • vili  

                    jj

                    0 0
              • wroum  

                njn, proste jednoucelovy .-)

                ty co sem videl zlomeny byly po padu na lyzich

                0 0
    • pepino  

      Já mam jako na dioptrický univerzály zálusk na tyhle www.slunecnibryle.info/…rio-flip-up/ ted jsem je v nejakym bike-shopu objevil za 3333,–

      0 0
    • wroum  

      nevyhazuj prachy za levny brejle, kup si Oakley, pochopis :-D

      ja osobne mam model Straight X, obroucky cerny a skla dooranzova… a mam je uz asi 5 let, coz mi nikdy zadny jiny brejle nevydrzely a ze uz dostaly ran…

      0 0
    • šlapatko  

      Ty voe 9 roků čumím!Každej rok rozbiju nebo stratím tak troje.Max je pro mě 1000kč.Ty dražší musí být super ale bojím se že je zmrším

      0 0
      • Lance  

        nekecam, je fakt, ze predloni jsem si koupil dalsi, ale porad mam takove sede uvexy a drzi furt – nemaj menitelne skla a staly tehdy tusim bud 580 nebo 680 kc

        0 0
    • salvator  

      doporucoval bych tyhle: www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

      za tu cenu se urcite hodi

      0 0
      • vit  

        A jak zjistit správnou velikost ?

        0 0
      • Homer  

        Mne by spis sedely uzsi, tj. Ekynox SX, ale jsou doopravdy za dobrou cenu.

        0 0
    • Archer  

      Ma nekdo zkusenost s brylema od Specialized? Hlavne me zajima jich skla Adaptalite. Akorat spadaji pod hranice 3000kc.

      0 0
      • rich  

        tiež som sa o ne zaujímal, pretože som po páde stratil „sklo“ do Ekynox SX a nemal som v tom čase možnosť rýchlo ho nahradiť iným. Takže úroveň je vysoká, často sa v recenziách vyskytujú poznatky, že zorníky sú odolnejšie ako Oakley, rám je pevný. Z ich modelov si vyberieš, ktorý Ti bude sedieť. Ja som skúšal viacero typov, ale zdajú sa mi priúzke. Naviac podľa recenzií si veľa nesľubuj od „zafarbovania“ je to vraj nevýrazný jav, pre ktorý si tie brýle nemá vyznam zodrať nohy do obchodu. Mne sa osobne páčili Briko Gotham, ale skúste ich niekde zohnať na vyskúšanie…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.