Brno - vyjížďky, červenec 2017

678 nepřečtených
  • Paja

    …prej už je červenec :-)

    0 0
    • pepek  

      pan účetní zase vyžadoval měsíční uzávěrku?

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      dneska se jedu dívat ke krbu na dojezd etapy, odlet 14h z krpole :) bílovice adamov…

      0 0
    • brantec  

      Kdy se pojede na Ještěd?

      0 0
      • RomanH  

        Obavam se, ze letos to neklapne. Ted jsme se na Dukle bavili s Pajem, jak je na tom pres prazniny s terminem na ty Pivovary (dam Ti urcite vedet). I tak to vypada spise az na zari (loni jsme je jeli 23.9.).

        0 0
    • mastihuba  

      tady je to samej zkušenej rodič no.1

      přijedu dom vo půlnoci z hokny a v pracovně vod těch malejch kurev takovej bordel, že sem prvně musel vzit vysavač a uklidit si pracovní pozic. První to zchytá ráno bába, že je nechá žrát sušenky u compu,

      Následuje změna hesla a uvažuju o zamknutí pracovny, ale ***** co dál? Dyk ty rodiče je kua nechají dělat cokoli…

      0 0
      • RomanH  

        Nedobre se na to divas, Frantisku, to je nase budoucnost

        Jinak staci pohrozit vypnutim WiFi ;-)

        0 0
        • mastihuba  

          jo ale dyz se ti mali pacienti derou do betle i s cokoladou, tak to bych jim lamal hnaty, no spis rodicum a babicce. asi zacnu u te babicky. :) moje trpelivost dosla kdyz sem jim nabidnul pomoc s uklidem hracek a dozvedel sem se ze su debil…

          0 0
      • JSt  

        na to je asi jediny reseni – poridit si svoje. pak budes i tolerantnejsi k cizim. pred rokem a pul bych si rikal, co je to za curaka rodica, kery necha v trajfu parchanta utrhnout a zahodit vozickarovi dzojstyk z jeho karky…

        0 0
    • Karaya  

      Dneska jsem přivedl všechny holky na Buk, lakadlo= palačinky ☺.

      0 0
      • Motyll  

        Super volba!

        0 0
        • babicak  

          Teď nikde nikdo, kulaťák prázdný

          0 0
          • les  

            Byl jsem. Musím říct, Karaya- všechny ženský krásný. Motýll- jedna ženská krásná+dikec za kontakty. Dřevo je slušnej anaerobik, kór, když rumpluje zoncna :)

            0 0
            • les  

              Chlapci jen doplňková- je to na tom nohejbalovým hřišti, kde je start.

              0 0
            • Motyll  

              Jsem spal jak miminko od 9 do 6.

              Dneska krásný počasí na relax.

              Hlavně máme novej „in“ styl vcházení do hospody.

              0 0
    • LM  

      Dám to sem. Pozor nahoře na Zoo trailu, jsou tam těšně kolem pěšinky napadaný kusy stromů – hned jak to začíná jít paralelně s lesní cestou vedle. A nějakej tydýt dole odvalil šutr, co se dal použít jako odpal přes ten křivě ležící strom. Tak jsem ho tahal z rokle nahoru zpět na místo ať se tam někdo nepřizabije :-)

      0 0
      • Mysee  

        Diky za info. Jezdim tam dost pravidelne. A ten trail je pokaždé v jiném stavu, že se člověk nestačí divit. A za odvalení šutru dotyčného pokárat.

        0 0
        • LM  

          To bych ho tam musel chytit při činu :-/ Nastěstí jsem jel pomaleji než obvykle, takže jsem stihl zastavit. S mým prasáckým bunnyhopem bych si přes tu šikmou kládu leda rozbil hubu :-)

          Matně vzpomínám že tam kdysi bylo něco jako skoček. Pak to někdo rozjebal a zbyl tam je ten šutr. A teď někomu vadil už i ten…

          0 0
          • scoty  

            Tam to bude chtít nakutat pár kýblů hlíny a do ní zalepit ty šutry.

            0 0
    • pepek  

      Pokud má zde některý soudruh problémy s oteplováním, tak řešením je: Superstar s chladičem. Kotouč modrý a vůbec to nevadlo

      0 0
      • Polka  

        Nevěřím, vypadá to strašně a příště to otoč ;-)

        0 0
        • pepek  

          vypadá to strašně, ale funguje. Když nad to dáš ruku, tak to topí na 4cm

          0 0
        • Motyll  

          Tak jsme dneska všichni čekali, že to dojedeš nahoru oslavit. A Nic…

          0 0
          • Polka  

            Slavil jsem s rodinou, PDV, Boskovické stezky a zítra musím být fit na tu Javořinu ;-) Máš jet do Ostružné.

            0 0
            • Motyll  

              V Boskovicích to otevírají až 16., ne?

              0 0
              • Polka  

                To je ofiko, ale už se tam může.

                0 0
                • Motyll  

                  Dojmy? A žes neřekl, to mám taky v plánu.

                  0 0
                  • Polka  

                    Dyť máš Matesa na táboře. Jsme se tam jen narychlo stavili po PDV.

                    Je to malý motání na totálním pětníku, po děcka ideální, ale pěkný, ta černá nechápu proc je černá, jen utaženější zatáčky, nic co by nebylo v Jedasu, pumptrack větší a super.

                    0 0
      • mastihuba  

        vypada to strašně… :)

        0 0
    • Jaroslávek  

      Místo abych byl po 5 dnech odpočinutej a hrrr do práce,jsem zničenej jak Rumun, dutiny, krk … V so jsem se ze Štěpánek zastavoval u Romana, doufám, že jsem jsem mu tam nějakýho bacila nenechal.-( Večer teplota, hlasivky neposlouchají, škoda mluvit. Z tohoto pohledu nevidím drtiče dobře, prostě pech.-(

      0 0
    • pavlos12  

      Zdarec,ví někdo o nějakým dobrým servisu na kola v Brně?

      0 0
    • pepek  

      Musím si ulevit: co říkáte na současnou dopravní situaci v Brně, soudruzi? Je to jen náhoda, nebo první část Hollanova plánu?

      0 0
      • RomanH  

        V tom nebude jen Hollan – oni k tomu totalne rozjebali i vlaky. Zcela vazne, na kole jsem v praci drive, nez integrovanou dopravou.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • babicak  

          Dá se od Brna nějak rozumně dojet hromadnou dopravou, s kolem, do Vlkova, Velké Bitéše ?

          0 0
          • pepek  

            Jasně, můžeš jet hromadně třeba s kamarády: prygltrail, šmelcovna, brody, Bíteš.

            Není zač.

            0 0
          • RomanH  

            Pokud budes nastupovat az v KrPoli, tak ano (v Tisnove vetsinou prestup).

            Sli jsme to ted ve ctvrtek pesky z Bitese i se psem, tak malo vody si tam nepamatuji – synek to dal v sandalech se suchejma ponozkama (nekde sel samo pres lavku, nekde poskoval po sutrech). Ja sel stredem a vody max. po kotniky.

            Usek Vlkov – Velky Zlibek jsem jel naposledy loni na jare – romanticke bazinky, ale podstatne mensiho rozsahu nez u Lupkovskeho tunelu :-) Nicmene jsme tam v ten den potkal i dva kluky na Afrikach (klobouk dolu, obcas je to tam na takovou kravu uzke). A ted to asi taky bude vyschle.

            0 0
            • babicak  

              Ahoj, jako bys mi četl myšlenky. Přes týden bymělo trochu zapršet, snad se hladinka trošku zvedne

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
          • JSt  

            trafic+deda a prives. ;-P

            0 0
            • Paja  

              ;-)

              0 0
            • RomanH  

              :-D

              0 0
              • babicak  

                Mohl bys mi prosímtě hodit Tvoji trasu červená že Žďáru, kudy jste skutečně jeli, myslím Štarkov, Buchťák, Zubstejn.....

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
                • RomanH  

                  Jak pise P@x. Zacnes ve Zdaru u nadrazi a valis dal. Ja akorat v 99% ojebavam usek tesne pred Nedvedici – je (byla ?) tam bazina a kvuli par metrum mi to za to nestoji.

                  Cervena bez Malinske skaly, Starkova, Dalecina, Karasina a Zubstejna by nebyla Cervena ;-)

                  Klidne Ti to hodim zitra do mapy.

                  0 0
                • RomanH  

                  Tady to mas, tisice dekovnych dopisu :-)

                  0 0
                  • Excel  

                    To je program na sobotu?

                    0 0
                    • RomanH  

                      To urcite ne, bo u toho prvniho rozumneho vlaku je az do Vlkova do cca pulky zari nahradni autobusova doprava bez prevozu kol.

                      0 0
                      • babicak  

                        K tisícům děkovných dopisů se přidávám i já, děkuji. Cesta s kolem – snad by teoreticky šla rychlíkem, tam by kola měli brát, údajně je možný i předprodej.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Jj, ale oni s tim ted zahybali a o vikendu je tam prvni vlak, ktery bere kola, az v 9:25, a to se casove moc neda.

                          0 0
      • Jaroslávek  

        Já jsem v pohodě, spíše ty bacily mě rozčilujou.

        0 0
      • Paja  

        …specialne z Obran je to apokalypsa, doprava kolabuje pry i o vikendu…

        Jedina moznost je kolo nebo vrtulnik ;-)

        0 0
        • pepek  

          např. od nás do Juliánova to nejde už ani v poledne, kdy to bylo vždy easy. To máš: Koliště, nebo Příkop+Koliště, nebo můžeš: Jugoslávská, nebo tunel + svatoplukova – toje PAST VEDLE PASTI. A nedostaneš se, nedostaneš se tam, ani kdyby ses po*ral.

          Jediná možnost zbývá na druhou stranu: kolem červenýho kostela a Husova, dokud na to nepřijde víc lidí.

          0 0
          • Paja  

            Tak kolem kudykoli samozrejme ;-)

            0 0
          • scoty  

            Do žabin to šlo ještě tak předloni ze skoro celého města do 15ti minut…

            Nyní když spěchám tak Jihlavská, Kohoutovice, Bystrc:))…ne vážně odpojit Lerchovu, Údolní, Zeleného, o Žabovřeské a Úvozu raději nemluvím, + neexistující sjezd ve směru od Svitav který soudruzi tak nějak pozabudli nakreslit, je total likvidační záležitost…

            0 0
            • RomanH  

              Presne. Rano Kninicska, Veslarska, Pisarecka, Jihlavska, a odpoledne vetsinou pres Kamenak bud po stare dalnici, nebo na Bosonohy a Ostrovacice.

              0 0
          • mastihuba  

            rano sem to vzal z ostravske okolo zvonarky na mendlak uvoz a kotlarskou… kua ale kam az to pujde?

            0 0
            • scoty  

              sem

              0 0
              • JSt  

                super clanek. :-)

                kdysi jsem nekde cetl, ze uvoz ma druhy nejhorsi vzduch v republice. prvni je orlova. jinak co je tam psane byly hlouposti i pred peti lety. kilometrapul dlouha ulice s deseti prechody se neda prejit. ale top je svedectvi karla koutneho, ktery prestal kaslat, kdyz se ocitl delsi cas mimo svuj plesnivy byt. :-D

                objektivne samozrejme spatne, kdyz se kolona aut pomalu posunuje do docela prudkeho kopce. nicmene smrad z aut je sranda, parkrat se mi tam do kopca podarilo jet za popelarama a to je mnohem vetsi peklo. :-)

                0 0
                • scoty  

                  Tak na kole po Úvozu jsem se naposledy odvážil jet někdy kolem roku 1978…:-)

                  Už i plynovou komoru na Bystrcké často objíždím po Holedné…

                  0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
    • pavlos12  

      Ví tu někdo o nějakým dobrým cykloservise v Brně? :

      Díky za návrhy.

      0 0
      • LM  

        Co přesně potřebuješ odservisovat?

        0 0
        • pavlos12  

          No to právě sám nevím,je to trošičku složitější,začalo mě křupat ve středu,nebo aspoň to tak vypadalo,rozdělaly sme to vyčistily a klid,byl tam fakt humus,takže sme si mysleli že je to ono,ujelo se tak 40–50km a zvuk zase ze stejných míst,tak sme zkusily vyměnit střed za nové,a cca 150km klid,a teď sou zvuky zase tady,akorát se mě zdá že horší a horší,a podle mě už to ani nevychazí stoho středu,ale odněkad ze spodku,a mám trošku strach že to bude prasklé rám,takže jestli by se někdo takovej našel kdo by to otestoval a řekl joo ty zvuky nejsou stěch a stěch míst,je to tím a tím.

          0 0
          • Motyll  

            Kola máš pěkný, ale češtinu za 5.

            0 0
          • LM  

            ad prasklý rám:

            Pořádně kolo opláchni a pak podrobně prohlídni celý rám. Pokud tam je někde prasklinka, tak bys ji měl vidět.

            ad vrzání/servis:

            Tohle je tak na postupný rozebrání, vyčištění, namazání a opětovný složení všeho na kole. Může to dělat cokoliv, takže je potřeba metoda pokus/omyl.

            Tady máš pár tipů co to nebylo a nakonec bylo u mne.

            Servisy:

            • můžeš zkusit Kočaře
            • HaPe by taky mělo být v pohodě, ale mají tam často plno a delší čekací lhůty na servis
            • napadá mne ještě Specialized ale tam bych s takto komplexním problémem, kdy bude potřeba více servisních úkonů, fakt nešel (za odvzdušnění 1 brzdy jsem tam nechal skoro 6 stovek…)
            0 0
    • Jaroslávek  

      Nechci si hrát na pamětníka, ale ty vlákna už nejsou, co bývaly …

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • pepek  

        Ta vlákna bývala :-)

        Určitě máš čím přispět ohledně rozkopanosti brna, ale bojíš se to vyslovit?

        0 0
    • Excel  

      Dneska na Šmelc?

      0 0
    • JSt  

      start noveho typu cyklistiky.

      votunil jsem titana vo nosic, brasny s plinkama a jidlem i oblecenim pro dite, kery je v sedacce na ram naroubovany taky. mit vetsi kola nez 26", nevleze se mi to tam vsecko. lze brat jako argument pro 26", pripadne proti detem. ;-)

      0 0
      • mastihuba  

        u vetsich kol muzes mit vetsi tasky a dat dve decka za sebe na vetsi nosic.

        0 0
        • JSt  

          to by uz chtelo kW v elektrice a akecy na nadstavcu pred prednim kolem. ;-)

          0 0
        • pepek  

          V první chvíli jsem si řekl, že Jiřík dává Jedovnicu s děckem, ale naštěstí je to jen turistika: aneb jak se staneš z hipstera angažovaným fotrem. Ještě, že mě tady ten vozejk-sedačkový trend minul.

          0 0
          • RomanH  

            Naopak, na to teprve prijde. Meli a pouzivali jsme oboji, kazde melo sve +/-, ale celkove je vozik lepsi (do terenu). Jiriku, Barnexsport ho i pujcuje – za vyzkouseni to urcite stoji. Pro dite je pohodlnejsi a pruchodnost terenem je celkove taky lepsi.

            0 0
            • JSt  

              o voziku bych mozna uvazoval, kdybych vyjel z baraku rovnou do lesa a z lesa vyjel zas az u baraku. pres statl bych s nim urcite nesaskoval. ad pohodlnost… kdyz porovnam jizdu na triapule v sajde a jako druhej, mam v tom jasno. ;-) pruchodnost terenem me netankuje vubec. naopak si myslim, ze je snadnejsi prenest kolo se sedackou nez kolo s vozikem. ;-)

              0 0
        • les  

          Jediný, na co je 26tka opravdu dobrá, je vození dětí. Proto se tomu říká dětský kolo :-) Taky to tak mám.

          0 0
      • Motyll  

        Jj, tahle cyklistika má úplně jinej rozměr. To už nehledáš hospody podle škopku, ale podle prolízaček…

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Motyll  

      Jedovnice se čím dál více otevírají cyklistům. A uzavírají neekologickým au­tům.

      0 0
      • Vilém  

        To mi nepripominej, v nedeli jsem potreboval autem do Podomi. Napred me stary, nesundany, znaceni navedlo na tuto krizovatku, abych zjistil, ze jsou tam dalsi dve objizdky:( No krasna projizdka to nakonec byla.

        0 0
        • Motyll  

          Jako chtěl bych mít flek koordinátora oprav silnic v JMK. To musí být klidná práce.

          0 0
      • Rorejs74  

        Tak ono i pro kolo je to tam teď past vedle pasti. Mezi Jedovnicema a Kotvrdovicema to v neděli bylo vyfrézovaný a ty kočičí hlavy v Jedovnicích u kostela je taky zážitek. A když už se dostaneš na slušnej povrch, tak se tam zmateně motá hromada pitomců v autech :(

        0 0
        • mastihuba  

          jj sem v pátek nějak nevychytali že se dá jet z jedovnic po cyklostezce a nechal jsem tam fungl novej plášť vod tufa – ***** drát

          0 0
          • Rorejs74  

            Tu cyklostezku jsem zahlíd teď u někoho v tracklogu na Stravě co jezdí na gravelu, ale netuším jestli je to použitelný i pro normální silničku. Já jsem to trapně objížděl přes Krasovou.

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      co ten dnešek domrdá se tam někdo? :)

      0 0
    • babicak  

      Tématické k Dukle, respektive k úseku Ruské sedlo Laborecký průsmyk, dnes jsem potkal tyto sto let staré vagonky

      0 0
    • mastihuba  

      to mam za to ze sem si nedal jidlo krom polivky

      0 0
    • brantec  

      Hlásím, že ze silnice Blansko- Ráječko zmizely značky zákazu vjezdu cyklistů! :) To je pohoda zas…

      0 0
      • Jaroslávek  

        Zrovna fčera jsem si na tebe na Buku vzpoměl. Ale není každý den posvicení, že ? :-)

        0 0
      • Polka  

        Jojo, jsem to sem zapomnel vcas napsat, uz v patek jsem je tam nevidel.

        0 0
      • Vilém  

        Kdo z vas to byl? :) Vypada to, na nejakou partyzanstinu.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • babicak  

      Který jedenáctkový řetěz vybrat : SRAM PC-X1, KMC X11.93 či SRAM PC-1130 . SH ne. Nové vlákno nezakládám, anketu nedělám, za názory děkuji.

      0 0
      • Motyll  

        Vozím ten nejlevnější SRAM a spokojenost. Cca 230 Kč u Hanáka.

        0 0
      • Polka  

        Ani jeden. Sram PC-1110, nyni u Hanaka 290,–, Pepebike 315,–.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Na so jsem ****zatím**** domluven s Fandou kol 16-té u Žalmana.

          0 0
        • Motyll  

          Ten jsem myslel.

          0 0
        • RebelYell  

          Na Kasa.cz za 269,– ;)

          0 0
          • Polka  

            Tak nechtěl jsem projíždět všechny shopy, ale jen ty, kam by měl Dušan případně cestu. Já osobně ho mám nejlevněji na Koloshopu za těch cca 230,–.

            0 0
            • RebelYell  

              Jasne, ja jsem na nej nahodou narazil, kdyz jsem tam hledal neco jineho, tak jsem chtel podelit o dalsi moznost koupe v Brne :)

              0 0
        • babicak  

          Kolik cirka vydrží? Teď jsem jinde četl, že borec za 3.500 km 4 řetězy. Ten můj má přes 2 a má 13,6 až 13,7, kdyby nepraskl, ještě bych neměnil.

          0 0
          • Polka  

            Uz se to na BF resilo x-krat, Mlho :-) Zalezi dle soudruha a co jezdi a jak se o retez stara. Obvykle 1000–1500km. Motyl muze sdelit svuj najezd pokud ho teda ale neprejizdi.

            0 0
            • ufoncz  

              Vydržel mi přes 3000 km, ale je fakt, že jsem dojížděl už jak převodník, tak kazetu. Po 2000 km byl určitě ve velmi dobrým stavu, starám se o to ale poctivě.

              0 0
              • Polka  

                „ale je fakt, že jsem dojížděl už jak převodník, tak kazetu“, mno to je zrovna ten pripad, kterej asi Babicak nechce mit ;-) Merka na tom byla po 2000 jak? Ja je ted tocim radeji driv, max. do tech 1500, ale jen otiram a mazu a tak 1× za celou dobu vyperu. Na nezavodnim kole to mozna ty 2tis. vlastne asi da.

                0 0
                • ufoncz  

                  Ty 2000 km podle měrky ještě cajk (něco nad už pak přejíždění), ale podíval jsem se do počítadla kilometrů a (pořád „funkční“) jsem ten řetěz společně s převodníkem a kazetou odepsal až po víc než 4000 km.

                  0 0
            • Motyll  

              Cca 1400, ale tahám vozík – to dostává nehezky zabrat. Věřím, že bez vozíku by dal kolem 2k km na třetí zub.

              0 0
    • pepek  

      Dnes středečka a nikdo na Buk?

      0 0
    • Excel  

      Esi se do toho dnes nepřisere počasí s nějakejma gestama tak jedu navrch, křížek za Račicema když tak rovnou udělat z festky.

      0 0
      • Polka  

        Se asi potkame, jedem silnic, jsme totiz buzeranti.

        0 0
        • mastihuba  

          to teda ste… ***** drát musím v noci do práce

          0 0
          • Motyll  

            Jsi dal Polkovi do vody sedativum, ne? Jako díky kámo, aspoň jsem si nepřipadal tak blbě do kopce.

            0 0
            • Excel  

              :-D

              0 0
            • mastihuba  

              co jste si dávali v té hospodě? na vodu bych to nesváděl, ale je fakt že se v ní jen umejvám… :) mrdají v tom žaby…

              0 0
              • Motyll  

                No mám o Polku trochu strach. Do teď nemá včerejšek na Strave.

                0 0
                • mastihuba  

                  tys ho tam zas nechal samotnýho? :)

                  0 0
                • Polka  

                  To tam nemam kvuli tem zmrdum sikmovokejm, dneska priznali, ze jim nejede synchronizace u delsich tras, curaci, uz jim neprodam ani cihlu. Tak jsem to tam musel narvat rucne a poladit segmenty, aby byly bez KOMu :-)

                  0 0
                  • Motyll  

                    Tak holt budeš mít 10 krátkých výletů za den.

                    0 0
                    • Polka  

                      To je napiču.

                      0 0
                      • pepek  

                        Tobě už žádnej bonbonek neprozradím, ty bys to dal hned na stravu a jezdili by mi tam lidi.

                        0 0
                        • Polka  

                          Já ti na tvoje bonbónky víš co ;-) Se z té Stravy neposerte.

                          0 0
              • Polka  

                Tak dik! Davali jsme jen fofolu, ale nejak nezabrala. Ta hospoda je total na odpis, chudak baba tam sedi a ceka az nekdo mozna prijde…

                0 0
                • mastihuba  

                  jak se rika kazdej svyho stesti strojvudce. ta pani tam neni jako zamestnanec lidi proste chlastaji jinde nebo doma…

                  0 0
            • Jaroslávek  

              Nikdo ani nezmok ?

              0 0
            • Polka  

              V prudkych kopcach stejne parkuju, takze bez krize by to asi nebylo o moc lepsi O:-) Cumel jsem ale na ty gate a nic sem prosvitavyho nenasel, tak nevim cos videl, kua!

              0 0
              • mastihuba  

                svetlo na konci tunelu? :)

                0 0
                • Motyll  

                  Světlo ne. Jen tunel…

                  0 0
                  • Polka  

                    :-) Tak už jsem to doma skoukl, Atex začal vojebávat matroš, starší gatě jsou ok, mají jinou hustotu látky. Hlavně že jsem to babě říkal, tož uvidíme co reklamace.

                    0 0
                    • Motyll  

                      A to jsem v úterý seděl (na Poličce) s kamošem z Atexu a říklal, že nestíhají hrubě vyrábět. Poptávka převyšuje několikanásobně poptávku. Ale je fakt, že cyklo je u nich hodně okrajový sortiment.

                      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Soudruzi, jak to, že nikdo nehlásil, že v Ochozu mají Rohozec? Zejména řezáček je tam dost dobrej (pro laika). Pro znalce mají kance.

      0 0
      • Polka  

        Protože Depka teď jezdí zásadně přes Blansko.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Já mám ty dojezdy teď nějaké zakleté. Po Depkovi dnes i Pepek. Přitom celou dobu byl v pohodě, aby se mi u řeky beze slůvka stratil.

          0 0
          • Polka  

            Možná to dělaj schválně…to víš, nejlepší kamarádi.

            0 0
            • Jaroslávek  

              No, jsem zvědav jak zítra:-(

              0 0
            • pepek  

              Je to mnohem prostější: Manas jel jak slepý kůň kolem Páji (který tam ovšem nebyl) a pak přes ten ***** kopec. Přitom kolem řeky, zbrojofky a pak Francouzskou, kopec objedeš na pohodu a ještě se kulturně obohatíš.

              0 0
          • Excel  

            To je to co říkám, cyklistika z nás postupem času dělá mrdlý solitéry.

            0 0
            • LM  

              Jenom jestli nezaměňuješ příčinu a následek :-)

              0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • Jaroslávek  

        A ani se mi nezdál tak hořký jako v tenkrát v Ráji.

        0 0
      • babicak  

        Mohu se zeptat stejně, jak to, že nikdo nehlásil vyjižďku na Rohozec? Sedí tam dva soukromnici a ani nenapíšou, že tam jedou :-)

        0 0
      • Motyll  

        Jsem tam viděl v pátek sedět dva důchodce u benzinky. Čuchali smrad z aut a srkali Rohozec. Jeden byl modrej.

        0 0
        • pepek  

          Jj, zrovna byla řeč o těch, co jedou v pátek tak pozdě z práce a ještě se musí ***** v koloně přes Babice a ani na to pivo nemůžou zastavit. :-)

          0 0
    • scoty  

      Nevíte jestli je to tady už průjezdný?

      https://mapy.cz/s/1RXOZ

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • babicak  

      Pánové, máme navíc trošku vlastního medu, kdyby měl někdo zájem, tak prosim SZ ( pro upřesnění pro některé rýpaly, neživíme se tím, nejsme prodejci)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Baba-Ji  

      je to takový offtopic, ale třeba budete vědět …

      …potřebuju nechat nabrousit mačetu(na redukci býlí pohltivšího pár trailů), navštívil jsem po Brně několik brusičství/klí­čařství, ale zatím jsem pokaždé odešel s nepořízenou kvůli přilišné velikosti nástroje :/

      Nevíte o něčem/někom, kdo by mně nabrousil přes půl metru dlouhou mačetu?

      (mačeta je origo z Kolumbie, „jungle approved“ :D)

      0 0
      • RomanH  

        Zkus to tady. , ja mam od nich Cold Steel Khukri (zrovna vcera jsem s ni sekal hlavu te slepici)

        Jinak mam u tchana v dilne stojanovou kotoucovou brusku (i s lesticim kotoucem), kuchynske / pracovni noze si brousim u nej. Ale samo od oka, presnej pozadovanej uhel nenastavim.

        0 0
        • Baba-Ji  

          dik za odkaz, to vypada slibne

          0 0
        • obda  

          U te brusky je dulezite, aby byla pomalobezna. Jinak se matros moc zahriva. Uhel se da vyresit vhodnym pripravkem, podlozkou.

          0 0
          • RomanH  

            To bohuzel neni, ale u tech mych obycejnych nozu (teda vcetne i kapesniho Svycaraku) to neresim. Stejne tak jsem si ted preliznul spicku te svoji macety, protoze jsem pri praci v lese chytnul sutr. Slusne noze (kapesni) mam dva a ty si prave nechavam brousit v te prodejne.

            0 0
    • babicak  

      Chystá se někdo zítra, či ve čtvrtek na lehkou, pohodovou vyjížďku?

      0 0
    • Motyll  

      Humorné scénky na cestě do Babic. V hlavní roli KKT TIR z SK.

      0 0
      • Paja  

        No tvl…

        0 0
      • babicak  

        Asi jsi za volantem takové soupravy neseděl. Řekl bych, že KKT byl ten první v osobáku, nebo autobusu, který tomu návěsu necouvl a neumožnil projet. Ostatně soudím, že i tzv. Silniční zákon upravuje kdo a kdy má přednost. V zatáčkách, jaké jsou do Babic návěs velice zkracuje poloměr zatáčení a bez přejetí do protisměru to nejde projet. Jestli chceš, tak Tě tama provezu. No problém.

        0 0
        • Paja  

          Na zaklade ceho si myslis, ze by ten kamion mel mit prednost?

          Zajimavejsi by bylo vedet odkud kam s tim jel, ze musel zrovna pres Babice.

          0 0
          • Excel  

            Ze Slatiny do Babic… Manasovi pro med, voe. ;-)

            0 0
            • Jaroslávek  

              Už jsem ti to říkal xkrát, neber si mě furt do huby.

              0 0
              • Excel  

                Opravdu? Tak to se ti omlouvam, uz se to nebude opakovat.

                0 0
                • kankrlicek  

                  Neber si to osobně, oni starci mají různé vrtochy a jako u dětí, rychle to přejde. Z vlastní zkušenosti. :)

                  0 0
          • JSt  

            treba jen na zaklade toho, ze kdyz ho nepusti, zustanou tam stat nejen oni dva, jak ostatne vidis na obrazku. :-) odkud a kam jede prece neni vubec podstatne. ;-)

            0 0
            • pepek  

              Navíc čobol těžko mohl věřit, co tady zase vymysleli (pokud tam někde není včas upozornění, že truckeři nee)

              0 0
              • ufoncz  

                Když jsem dneska v Blansku viděl značenou objížďku pro náklaďáky na Bílovice směr Jedovnice a Křtiny, tak jsem zrovna přemejšlel, kam ten TIR tranzit asi při zavřené Březině jezdí (pokud zásobuje něco v Bílovicích, Řícmanicích, Kanicích apod.) ;-)

                0 0
              • Jaroslávek  

                Za to může Ťuk.

                0 0
              • RomanH  

                Tak kdyz muzeme mit na Svobodaku autobazar

                0 0
            • Paja  

              Dusam pise o „silnicnim zakone“, to, ze nekam najedes a pokud te ostatni nepusti, tak to cely ucpete, jeste neznamena, ze mas prednost.

              Ze by to bylo podstatne nikdo nepsal ;-)

              0 0
          • babicak  

            Pár. 20 zák. 361/2000 ve znění pozdějších změn.

            Například z Brna do Adamova, kde to opět ožívá, i když tam není normální silniční přístup a železnici nevyužívají , nebo se stavebním materiálem do Křtin, Bukovinky, nebo do Babic? A pak se vracel zpět.

            0 0
            • Paja  

              Tezko z te fotky rict jak dobre do te zatacky videli, jestli se mohli resp. ten kamion vyhnout vpravo, včas a v dostatečné míře tim, ze by do protismeru vubec nenajel.

              0 0
              • Motyll  

                Do té zatáčky vidět není. ******* je, že jede z jedné strany kolona za autobusem a z druhé za TIR. To se pak blbě couvá.

                Minulý týden mě pozitivně překvapil jeden TIR po té, co se vyplazil nahoru od Křtin, uhnul na kraj a nechal projet všechna auta.

                Další pozitivní info je, že v Březině běží vše dle harmonogramu. Takže ještě necelých 5 týdnů…

                0 0
            • Motyll  

              Do Adamova určitě ne, jel od Jedovnic.

              Já si stojím za tím, že to není objízdná trasa vhodná pro kamióny.

              0 0
        • Motyll  

          Neseděl. Couvalo těch 20 – 30 aut od Ochozi včetně busu. Potkali se v blbým místě.

          Mně nejde prostě do hlavy, proč tam kamiony pustí. Drtivá většina co tam potkám jsou SK, Pl, RO a podobně. Takže pár km okolo by je nezabilo a všem by to pomohlo.

          Jinak proti TIR nic nemám ;-)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • babicak  

            Že by to povolil dopravní úřad ORP Šlapanice?

            Silnice opravdu není vhodná pro 17 metrové soupravy. Stejně bych tudy nepouštěl ani těžaře dřeva s 48 tunovou soupravou, kde přímo vidíš, jak se asflt pod koly rozpadá.

            0 0
            • Polka  

              Né, po kóm déš, voe! ;-)

              0 0
            • les  

              V Olšanech jsem jednou večer u rybníka mluvil s nalitým šofcem, co vozí dřevo do Rakous. Říkal, že naloží 80 tun a půlku složí někde v jézu u Mikulova. Pro druhou fůru pak jede jenom na čáru.

              0 0
            • Motyll  

              Šlapanice nám/vám záviděly klid, tak tam jebly objížďku.

              0 0
    • RomanH  

      Dneska Svata Anna, chladna z rana. Blizi se podzim, uz jen sama pozitiva :-)

      Ja jen aby se nezapomnelo ;-)

      0 0
    • RomanH  

      Mozna budu oznacem za Bleska, ale Cemba a Auto*mat spolecne ?

      0 0
      • pepek  

        Tak určitě, je to obohacení toho darmošlapání. Jedna schůze za týden by vás nezabila, soudruzi.

        0 0
      • Paja  

        …a jeste x dalsich spolku, ktery se motaji kolem jezdeni na kole.

        0 0
    • pepek  

      Soudruzi, právě jsem se vrátil z Tišnovska-brány Vysočiny. 10 let jsem tam nebyl a asi jsem zapomněl, proč tam nejezdit.

      Pokud si naplánujete trasu, tak je třeba mít na mysli, že:

      1– mapy.cz tam nakreslily vrstevnice poněkud hustší než obvykle, čímž pak ty kopce vycházejí prudší, ku*wa prudší.

      2-pokud na mapě je čárkovaná čára, neznačí to vůbec nic. A už vůbec se nedá očekávat používaná lesní cesta, kde jezdí traktory, lakatoše, chataři a zahrádkáři, nebo pejskaři, jak je to obvyklé tady, v civilizaci. Značí to pouze to, že možná někdy před 50 lety tam byla cesta, ale posledních 20 let tam chodí jenom divoká prasata.

      Používat se dají pouze TZ a to ještě po zralé úvaze. (spočítat vrstevnice a tak)

      Taky cykloturisti jsou tam velmi ohroženi, potkal jsem opěšalého žiletku na modré TZ ze Štěpánovic, cesta byla označena jako cyklotrasa (!)

      3-Nelze spoléhat ani na radu domorodců: a) ti vědí to, co babička b) tlačbu 1km do kopca považují za to pravé bikerské flow (ale to už dobře znáte)

      Ale ve Štěpánovicích mají bohovského poutníčka (i když to je asi i tím, že jsem měl jen litr vody)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Dolejs  

      Není to sice vyjížďka ale včera jsem byl s mladým mrknout pěšky jak to probíhá s výstavbou trailu v mariánským. Tyhle fotky jsou nahoře za hřbitovem, místama z trailu bylo pěkný bahínko. Nevím někdo kdy se má tahle část otevřít?

      0 0
      • Motyll  

        Až příští rok na jaře.

        0 0
        • Polka  

          Mistni si to tam uz otevreli :-) To nemaj sanci udrzet s paskama az do jara, jinak budou mit vicenaklady s upravou povrchu jak v Jedasu…imho to otevrou driv.

          0 0
          • Motyll  

            Administrativně je to problém.

            Jinka Kůlna je otevřená a vypadá to moc hezky.

            0 0
          • Dolejs  

            Viděl jsem tam nějaký stopy pláště tak minion dhf co se dezénu týče, je to škoda když je mokro a někdo poškozuje druhýho práci… pásky byli všechny utrhaný..

            0 0
            • novcze  

              mě to teda nepřekvapuje, vždycky se nějaký idiot najde :))

              0 0
            • Polka  

              Tim prispevkem s fotkama jsi tomu ale bohuzel moc nepomohl. A my s Pepkem to jak blbci resime zbytecne natajnacku pres SZ :-)

              0 0
              • ufoncz  

                Na druhou stranu nejspíš ani nic nezkazil. Lidi se tím chlubí na Stravě a pro jistotu si tam udělali i veřejnej segment s poetickým názvem něco jako Ochutnávka budoucího singletrailu nebo tak nějak. A jestli je na Stravě třeba pětina lidí, co jezdí MTB kolem Brna, z toho si to půlka radši nechá private (nebo to neprojede v celé délce), tak to už klidně mohla dobrá stovka lidí brázdit. Já jsem z toho jel jen kousek, když jsem na to nechtěně narazil při výjezdu od Mušky klasicky nejdřív po žluté a pak okrajem lesa a dál rovně pěšinou k zelené. A vzhledem k tomu, že ta zelená je tam pěkná, žlutá taky plus tam byly i další pěšiny ke kombinování, tak se mi tam budovanej trail zdá prudce nepotřebnej a spíš na škodu teda. Za ty prachy radši předplatit brigádníky s mačetama pro existující pěšiny na dvacet let dopředu.

                0 0
    • Motyll  

      Neválí se někomu doma Véčka Deore a lepší? Stačí čelisti.

      0 0
    • Paja  

      No, zitra je prvniho, zalozim Adarovi novy vlakno ;-)

      0 0
    • scoty  

      Co bude zítra s tím Sokolákem, jak zde některý soudruh navrhoval? Chlazené krýgle s Dudákem 11° fakt luxus…s tím kolem by se to nějak přehánět nemuselo..:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.