• Paja

Asi jsem včera usnul už před půlnocí nebo co ;)

Něco sem pište ať nejsou kankrlíček a Patrik v úkrytu smutní :D

• RomanH  

Az Patas vyladi svuj smyk, muze vylezt z ukrytu a vrhnout se na muj :-)

• kankrlicek  

Jj, malinko jsem nervil.

Dik

• mastihuba  

Me to tady bez nej a bez pepka moc nebavi, nemam se do koho srat. :)

• mastihuba  

Apropo mohli byste sem obcas hodit foto z nejake vyjizdky i když to ma paja zakazany, smirovat stravu mne nejak nebavi :)

• Paja  

Co mám zakázaný? Já myslel, že musím jen říct dopředu abyste stihli zatáhnout pupek a nabrat luft do hrudi :D

• mastihuba  

Vy ted krom vyjizdek poradate i brigady na drevo? Na provaznikove prekopli trubku vod plynu:)

• Paja  

Ne, uklizíme si na Lichtejštejnovi, aby se tam dalo jezdit.

• mastihuba  

Ja reknu hajnymu aby vas pochvalil :)

• pepek  

Dyť vidíš, že to je jen póza. Tam by museli dřít 2 týdny, aby to k něčemu bylo.

• Paja  

Tak jasně, že je to póza, něco jako toto :D

• RomanH  

Kua, to je archeologie :-)

• Paja  

To mám u pepy jako fotku v telefonu :D

• RomanH  

Pro me uz zustane veselym netopejrem :-) To nam jeste patril Svet.

• Paja  

Co je to za negativistický kecy?-)

Nicméně tuto fotku bohužel nemám ;)

• RomanH  

Zadny negativisticky, proste jsem i jen vzpomnel na veseleho Pepka a spolecne vyjizdky, kdy jsme se vsichni spolecne bavili, mimo Cervenou treba Trebic, Podyji, o X Holednych ani nemluve

• Paja  

Já myslel tu druhou větu, třeba minulej víkend nám možná nepatřil svět, ale Krušky trochu jo…a taky těm komárům :D

• RomanH  

Jo taaak, ja to myslel na tu spolecnou sirsi grupu. I kdyz, vis jak, jeste dvoje zimni tretry… :-D

• JSt  

to skace pres svihadlo?

• LM  

Ne, to jde nejspíš zkusit ruční řezací řetěz na tom stromu :-)

• Paja  

Tady máš ještě povodeň v Marihuánským minulej týden ;)

• LM  

To je ta „nečekaná voda z lesa“ bez předchozího deště?

• Paja  

To někdo říkal? Ten předchozí déšť nebyl asi jinde, ale na Buku spadlo 55 mm, což je přesně do sběrnýho území Říčky…

• LM  

Na novinkách to tak podali…

• Paja  

Tak ono to nějakou dobu trvá než se to nasbírá a doteče těch 15 km k Eldorádu, po cestě to ještě možná muselo trochu doplnit rybníky.

Faktem je, že tu noc jiná srážkoměrná stanice takový úhrny neměla, jen tuším dvě měly asi polovinu.

• mastihuba  

Tak u nas taky dobry, bob rika ze se to neda zastavit 

• mastihuba  

Koukam ze presunem saliny z dornychu bravurně vyresili dopravu u zvonarky

• Macik  

No na tom Dornychu budou ty semafory ještě muset doseřizovat, páč takovejch aut po sedmý ráno o prázdninách na tý křižovatce s okruhem nepamatuju. :-)

• babicak  

Hoši, jde na Stravě poslat něco jako tady SZ? Tak, aby zprávu četl pouze uživatel a nemusela do veřejných komentářů?

• mastihuba  

Co mu napsat normalni sms :)

• LM  

Do úkrytu :-)

• babicak  

No, ale kde získám číslo, nebo e-mail? To jsem na Stravě právě nenašel. Nemyslím tim, že nevím, jak napsat Frantovi, Polkovi, Motyllovi :-).

• chemik_mara  

Leda stalking pomoci googlu. Nekteri maji treba ucet pres facebook a je tam stejna profilova fotka.

• Polka  

SZ nejsou, jedině zmínit daného usera pomocí @ ve svém komentu a doufat, že zareaguje a ozve se.

• LM  

V lese krása fantazie:

• po předchozích deštích ideální grip
      • předpověd s možností deště zahnala lidi dom, nikde ani noha
      • 16 stupňů je na dlouhý rukáv do kopřiv ideální teplota
      • snad by to jen nemuselo být tak zarostlé, tolik větví nahnutých do cesty ve výšce hlavy nebo hrudníku nepamatuju…
      • obda  

Jo, včera odpoledne to bylo super. Akorát bych ještě jemně ubral na vlhkosti :)

• LM  

Vyšší polohy cajk, ale zkratka kolem Mokré Hory je zase pěkná blátopast. Ale až v závěru kus od silnice, víc jak do půlky to vypadá úplně v pohodě a pak najednou zleva keř, zprava keř a mezí tím 15 cm hluboké sračky se stopama od kol a hlubokýma stopama od noh :-D. Poučen z předchozích nezdarů jsem to otočil, vrátil se a objel to po asfaltu.

• mastihuba  

Dneska drzim palce motylovi, polka je v trasovani nelitostnej :

• LM  

Měnil jsem včera odrbaný kus bowdenu, co vede pod středem skrz zadní stavbu k hazce a když jsem z toho vytahoval lanko, tak se ven sypalo instantní dehydrované bahno v prášku – to by mně zajímalo, jak se to tam dostalo.

Že by následky minulého bláto-léta a bahno-podzimu? :-)

• LM  

V 21:20 jsem v lese kousek za Jehnicema zase říznul bok zadního pláště (už 2× sešívaného, teď třetí šlic asi o klacek).

„Prozíravě“ jsem s sebou neměl duši ani jehlu a niť. No alespoň že jsem měl světlo a až do Zamilce na tom prázdném plášti ještě opatrně dojel :-).

• pepek  

V takovém případku se doporučovalo, nacpat plášť suchou trávou. Nevěřím, že to někdy někomu fungovalo. (Ale za Jehnicama je nějaké rákosí, to by možná šlo :-)

• Jenda_T  

Smrkové větve s jehličím (samozřejmě čerstvé) funguje. Teda kdysi na 26" :-D

• LM  

No možná by to bylo lepší než několikrát zastavovat a roztahovat slepené bočnice od sebe (tmel ZeroFlats), abych jel zase po vypuštěné gumě a né místama rovnou po ráfku.

A pokud by někoho napadlo s prázdným zadním kolem zkusit malinko naklopit kolo do zatáčky, tak nedoporučuju :-) (ustál jsem to, ale po nouzovém srovnání kola jsem se tam málem nevešel)

• LM  

Víte co udělá čerstě dolité mlíko v plášti, který je proříznutý a jedete s tím ještě několik kilometrů dál?

Všechen latex zaschne v různých chuchvalcích zevnitř pláště a na pásce/ráfku. Dneska jsem z toho postupně „vyloupal“ skoro 5 cm super lepivou kouli a ráfek ještě budu muset nějak dočistit :-/

• mastihuba  

Muzes uvest co to je za plášť? Říznout bok se mi povedlo naposled v roce 2010 na zterelym plasti co byl z druhe ruky…vod motyla :)

• LM  

Starej Specialized Butcher Control. Tj. druhá nejslabší bočnice, co Specialized vyrábí. První je S-Works bok :-)

Už je šitej 3×:

• prvně se trochu rozjela kostra, když jsem s tím nedoskočil dvoják (sešito)
                  • pak jsem to říznul o nějakej šutr na šotolinové cestě z Baby do Jinačovic
                  • a naposled jsem projel nějakejma popadejma větvema částečně schovanýma v bujné vegetaci kolem (měl jsem vytáhnout světlo dřív)

Ale už je taky trochu zteřelej (před tou jízdou po prázdném kole vypadal asi lépe:-))

• LM  

Mám tu ještě jeden skoro novej ten samej plášť, už víc jak rok na bazaru za 3 kila a nikdo to nechce…

Navíc jsem včera po sešití zjistil, že mi zatuhly obě tuby se zbytky vulkanizačního roztoku, takže jsem to něměl jak přelepit. Tak jsem to nasranej hodil do kouta a vyrazil na silničce :-)

• Motyll  

Pavouček?

• mastihuba  

Skok na prase do ostryho kameni spis neprezije rafek.…

• JSt  

jediny,co funguje, vodriznout nekomu na zahrade par metru hadice a tu tam stocit. ;-P

• kankrlicek  

Funguje to.

Ještě v mé plášťové éře jsem defektil zadek, všechno jsem měl, jen pumpička chyběla. Kdesí úplně mimo civilizaci. Nacpal jsem tam trávu, musel ji ještě třikrát doplňovat, ale dojel jsem k záchraně. :)

• RomanH  

To je ten duvod, kvuli kteremu si rikam, ze by XC vlozka do rafku mohla byt fajn.

• pepek  

Duša v batohu je jednodušší a nemusíš s ní točit.

• RomanH  

Ve Svajcu kamoska rizla, dali jsme dusi, vypodlozili vizitkou i kusem duse, nicmene i tak se to „boulilo“ ven. Totez i pred par lety kamos, kdyz jsme jeli bikovy Praded. V obou pripadech se teda opatrne dojelo, ale pro rychly „navrat do civilizace“ mi ta vlozka neprijde uplne marna (viz. Karos)

• Excel  

Jj, to si pamatuju, ten Praděd jsme z Předklášteří dojížděli už velmi opatrně.:-D

• pepek  

My, co vozíme jednu duši aji v plášti si toho řezu všimneme většinou až doma. (Což je nebezpečný, když jedeš 3km sjezd 50kmh po šotolině a až v hospodě si všimneš, že duša leze ven. Ale když jsem tam dal šmirgl z lepení, tak se to moc nesnažilo rozjet, akorát je třeba ty drobky potom pečlivě vyčistit.

• obda  

Tehdy na Chvojnici jsem řezanec vypodložil, dal duši, a dál jel normálně. Teda až na ty dva další defekty, které jsem pak dostal :D Nicméně s tím podloženým místem neměly nic společného.

• Karaya  

Ta vložka, co mám já, ale tohle neudělá, nebo ne s 2.4 pláštěm. Nicméně jsem ještě na bezduších nedefektil tak, že by tam alespoň minimální tlak nezůstal.

Btw na Trutnov trails jsem si půjčil Qayron na duších, vyjedu první výjezd a co myslíte? Duše jsou prostě na ho*no.

• Karaya  

Btw jel jsem tento týden kolem povědomého místa, tak jsem to hned vyfotil a taky že jo. Určitě budeš vědět, která památná událost se tam stala :-)

• mastihuba  

Jakej je rozdil mezi temahle aku? V celovce sviti obě a v emisarovi jen ta stara ncr

• Motyll  

Tak ať to Polka šlape! Na všech frontách i tratích.

• novcze  

tak jsem jel po delší době přes Pekárnu a kromě jako vždy nových kusů padlých stromů jsem uklízel nastražené větve v jedné objížďce několika padlých stromů a ještě tam byly střepy jako bonus, tak ty jsem taky vyházel, prostě jako vždy lidi jsou hovada… a nechápu, že si tam hrajou na PP, když je to hned vedle sídláku na jedné straně a stájema na druhé, chodí tam lidi i koně a je tam asi tak milion cestiček, lepší by bylo udělat z toho nějaký lesopark s udržovanými cestami a porostem, prospělo by to tomu lesu mnohem víc

• Jaroslávek  

Rozmohl se nám tady takový nešvar: chaoticky se jezdí ČTZ ZR – Brno, na srazy BF … :-( Taky si asi zajedu ČTZ sólo.

• Paja  

Ten se rozmáhá i v RomanTyčce, o týden později další červená a první info o akci je fotka bistra v Jimramově…

• Jaroslávek  

:-(

• RomanH  

Dusan dal prvni fotku z Darka :-)

• mastihuba  

Mel by sis udelat poradek predsedo :)

• RomanH  

Cajk, ja byl v jeho terminu na dovci, Dusan by to podruhe za sebou nejel (je sice srdcar, ale ne blazen :-)), Depka se chystal (za)milovat na festaku, a nikdo jinej to uz mimo Exe nejezdi.

• Paja  

Tak já bych třeba, když nastane dobrá konjunkce Jupitera se Saturnem…ale musel bych o tom vědět ;) ale i jinak byste mohli dát vědět, abychom vás mohli aspoň mentálně podpořit (nebo si třeba představovat jak se ti z… šťaví na louce za Dalečínem, že Exíku ;-).

• Paja  

Dušan to avizoval ve vlakně III. BF sraz.

• babicak  

29.8. jedeme na Kuks. Silničky s sebou!

• Excel  

Dušan holt navnadil, tak to bylo takovy rychlý rozhodnutí po návratu z dovči. Voni si to tu všeci idealizujou, ale není vlastně vo co stát, jen utrpení, sebehana a masochismus. By mě však zajímalo kdo by v tu sobotu jel abych věděél pro příště kemu dát echo. Ale dlouhodobá zkušenost je, že víkendy može Roman, Dušan a když je Jupiter v konjunkci s teleskopem tak Patrik.

• pepek  

Takto asi skončil i ten náš Kryštof

• Gwaihir  

Kde jezdíte svoje xc vyjíždˇky? Jsem limitován začátkem na Monte Bú a jezdím obvykle směr prígl, ale moc mimo silnici to není nebo je to daleko. Máte svůj oblíbený okruh – cestu? Chtěl bych ujet něco mezi 20–40km, víc asi nedám :(

• Excel  

XC jsme jezdili v čase Iráku napadení, teď už jezdíme jen takovy maly backcountry…v pod­statě :,–)

• chemik_mara  

Z Kravaku jsi cobydup na Holedne, Baba pres Komin se da taky a smer Sobesice pres Zabiny a Krpole jakbysmet. Pri trose snahy se da asfalt limitovat na minimum nebo ho brat jako nutne zlo k presunu ;-)

• Gwaihir  

Na Holednou jsem ještě nejel, dík za tip. Baba přes Komín je asi fajn taky – jen je tam nahoře u té lípy v Medlánkách blbej kopec kolem těch zahrádek. Ty Sobůlky jsem vlastně už párkrát jel (přes Krpole, pak most přes Sportovní, trochu nahoru Pod zaječí horou a kolem Antoníčka na Lesnou a po červené do Soběšic a dolů do Zamilca.

• Excel  

Jeď to od Komína, rozcestník U letiště, napoj se na modrou TZ hřebenovka Pod Chocholu pak žlutá až do Kuřima, pak si vodfrkni cyklostezka do Mor. Knínic a pak XC modrá tz k Rumunům a pak směle ZTZ ( tu možeš objet po lesní cestě, nahoře se to spojí) na Trnůvku a šup na Prigl…tisíce děkovných dopisů.

• Gwaihir  

Co jsou Rumuni a co je to ztz?

Většinou z baby jedu Jinacovice, Knínice, Veverská Bítýška a pak po pravé straně pryglu domů.

• babicak  

Rumuni – pomník padlých rumunských vojáků při osvobození Brna( ano, nebyla to jen Rudá armáda s tanky Sherman a bombardéry Boston) a ZTZ by mohla být zelená turistická značka.

• Lišák  

Rumuni jsou na modré (MTZ) z M. Knínic směrem k Oboře. Nahoru se dostaneš po zelené (ZTZ), ovšem ta není zadarmo. Lze objet zleva po cestě bez značky.

• Gwaihir  

Něco takového?

Trasa z 49°11'50.657"N, 16°35'21.277"E do 49°12'15.643"N, 16°35'1.614"E

Trasa 38 km • 2:58 hod

https://mapy.cz/s/lajotokero

• Lišák  

Po Kuřimské Hoře to jeď po žluté (ŽTZ) je to fajn singlík. To, cos naklikal, Tě hodí zbytečně rychle dolu.

• Gwaihir  

Tam je chyba, mapy mě cpou mimo, pojedu po žluté.

• LM  

Když už jedeš nahoru k Oboře Kuřim, tak bys tam mohl zakomponovat i Prygl trail (místama je to trochu těžší, ale většinou pohoda)

• Macik  

Já třeba nemusím tu žlutou mezi zahrádkama na Babu mezi body 7 a 8. Tam musím tlačit, proto to raději mírně objedu:

https://mapy.cz/s/modupudago

• Gwaihir  

To jde objet? :D Dík. Vždycky jsem na to nadával – málo místa a kolikrát tlačit.

• LM  

:-D

Já to „objíždím“ takto (mezi body 2–5 jedu teda jinak:-))

• RomanH  

Ja teda tudy asi dva tri roky nejel, tak netusim, jak to tam vypada aktualne, ale mne se ta zluta naopak libila – krasne otestovala plaste, Tvoji prositost, techniku. Stacilo, aby zahradkari navezli cerstvy makadam, a byla to past :-)

• LM  

Jsem tam taky několik let nejel, takže jsem zapomněl, jak to tam vypadá a pak tudy zhruba před měsícem jel směrem z České na „gravelu“ :-).

Na lesní cestě zatuhlý vzorek traktoru, naklepanej jak sviň (ještě s dušema). No alespoň že jsem si pamatoval ty debilní schody na začátku zahrádek hned u lesa (tam jsem slezl), makadam jsem nějak prodriftoval, a přesně v místě, kde se pěšinka rozširuje na cestu, měl nějakej tydýt uprostřed cesty odstavené auto. Když jsem brzdil a koukal kudy ho objet, tak jsem píchnul zadní kolo (╯°□°)╯︵ ┻━┻

• RomanH  

.

• novcze  

spousta možností na všechny strany, jako doslova

• String  

Pokud Ti nevadí tzv. nudný voleje, tak můžeš mrknout třeba ke mně na Stravu (odkaz v profilu). Pár vyjížděk z Krpole tam mám. Což není úplně daleko z Monte Bů. Mix všeho možnýho.Ale spíš asi delší výjezdy. Zkrátit to můžeš někde dle libosti.

• p@X  

Chci dnes vidět oba Rockridery a Jaroslava s cen. nab. na Svoradu. Stop.

• Excel  

Mám se prcat do Rousínova nebo možu stoupat jak dým vod Nemojan?

• Vilém  

To se da zase obnovit, kdyz si smazes profil?

• Paja  

Hele, Patrik už není v úkrytu ;-)

• LM  

Kdybys chtěl vidět i Triban plečko-allroad, tak ho teoreticky taky můžu dovézt. Pokud mi teda masérka dneska po masáži nezakáže kolo :-)

• mastihuba  

Jestli ti to pomůže, tak já tam dnes taky nebudu :D

• String  

Ha, p@X leze z úkrytu! Dneska jsem na Buku byl, ale kolem poledne. :-)

• p@X  

Díky chlapci za nejsluníčkovatější večír.

Jako TR jede parádně s RS tlumičem (v podstatě je to okopčený starší spešl).

Objednávku na novou sedlovku jsem nestihl zrušit, už přišla žádost o celní prohlášení, šaltr zkusím sehnat pro jistotu nový, jako klacek kousek před základnou, to mě vůbec nenasralo… :)

• p@X  

Nejkrásnější část cyklistiky, pak už to jen lupe, stárne a sere se to :)

https://youtu.be/PSh1Wux3Y50

Vasha a vesmířan Fikejz na grevlech:

https://www.youtube.com/watch?…

• p@X  

Pump Bástr

• p@X  

Nesmyslný tuzing na Kuks. Jakmile si jednou zvykneš na hezčí, lehčí pedály s větší styčnou plochou nelze jinak.

• Motyll  

Zkusil jsem, tyhle… Lehčí jak tvoje XTR ;)

https://www.kupkolo.cz/…iska_z96768/

• p@X  

Protože nemaj ty „placebo“ větší plošky :)

• LM  

Tyhle jsou ještě o 37 g lehčí (256 g oba píšou jinde) a mají „placebo“ maximální.

A největší styčnou plochu mají stejně platformy s bezpáskovýma klipsnama :-P

• mastihuba  

A jako bonus z nich před hospodou nevycvaknes

• Paja  

:D

• Motyll  

To většinou u mne záleží na množství zakázaných látek v krvi :)

Za dva týdny najeto 303,7 km a vycvakávání bez problémů. Ale znám jedince, co je nemohli mít.

Ale znám jich více, co jsou spokojeni.

• p@X  

Jako pokud ta MTB tretra tam správně sedne, tak ten rozdíl v záběru jde znát. Měl jsem na Apachovi A600 a znát to bylo. Teď tady nějaký borec řeší barefooty na kolo, wtf?????

• String  

Ať jezdí bez bot. Chce to jen trochu cviku. Když si našroubuje kufry na šlapky, může i s nášlapama.

• Motyll  

Jak mám tyhle boty rád na civilní pohyb, tak na kole si je nedokážu představit… Tuhost podrážky je pro mne zásadní parametr.

• JSt  

kdybys nepouzival nacvakavaci minipedalky, upozadil bys tento parametr.;-)

• Karaya  

Až ten hliník trochu ošoupeš, tak budeš mít pěknou hudbu při šlapání. Ta ploška tam není pro nic za nic :-)

• pepek  

Dominik Feri k tomu nepasuje. Řeší tam houkačky, měrku, kraviny a pičovinky – a o podvozku ani slovo. To by se museli sehnout, že :-)

• p@X  

Kdo pamatuje?

https://www.ceskatelevize.cz/…video/852774

Nechápu, jak se mi ten klub mohl vyhnout.

• tusiexet to xmetov cuez  

No jo, tam to bylo zajímavé…

• poison  

Kdo nezažil dobrodružství ve volze pod podiem neví o devadesátkách v Brně lautr nic.

• String  

Ještě bych přidal do klasiky klub Topas. :-)

• p@X  

Ten byl asi zajímavější a dobrodružnejší před revolucí (STB).

V roce 1967 se skupina studentů rozhodla a za poměrně krátkou chvíli zřídila v suterénu bloku A KSK svůj „polosoukromý“ studentský klub. Jednalo se vůbec o první VŠ studentský klub zřízený na VŠ kolejích v rámci celé tehdejší ČSSR a jeden z prvních studentských klubů jako takových (PS: ani Praha v té době obdobný klub neměla)…

http://www.topasclub.cz/sekce

• String  

Jsem trochu později narozen, takže já tam chodil až trapně v devadesátkách. Žádná protistátní činnost. :-)

• p@X  

A Mersey (1993 – 2019), ale já až po devadesátkách. Klaustrofobie, probíjení na hajzl :)

• String  

Tam jsem byl paradoxně snad jen 3× a nikdy se mi to tam nelíbilo. Po devadesátkách v Topasu jsme začali chodit na Favál. Pak už Fléda atd.

• obda  

V Mersey jsem byl jednou i v obleku – rok 94 nebo 95. Tam to snad nikomu ani nepřišlo divné :D

• p@X  

Nj, mně chybí ta VŠ, druhá polovina klubových devadesátek, ale to už bychom se s mamó umlátili.

• tusiexet to xmetov cuez  

A co teprve takový Yacht…

• vit.sklenar  

Jj a taky Sklenenka, Kashmir, nebo Oriskarna :-)

Jinak ohledne toho Topalu, nazev je zkratka „TO PAtri Studentum“ ;-)

A hned vedle hospoda Ambra – taky pojem …

• babicak  

Jj, Ambra, to už snad není pravda, pěkný kálky :-)

• Excel  

Do Sklenenky jsme dvakrat nahlidli, prislo nam to docela smazkoidni podnik. My si lili svoje na Devadesatce, U Hejmalu a v " Cukrarne" Pravda, jeden rok jsme pravidelne zavirali Yacht. Topas a Ambra vyjimecne.

• p@X  

No a v novým miléniu (už jsem bydlel v Brně) jsem se díky kamošce a jejímu DJ borcovi zku*vil stylem DnB (tehdy ještě Jungle), poprvé ve Sputniku na Pekandě.

https://soundcloud.com/xmorph_cz

• Macik  

No tvl dík, Harlem klub, to už je tak dávno, že bych si sám ani nevzpomněl. A při tom jsme tam bývali docela často. :-)

• p@X  

To jsem byl asi ještě mlád, bydlel na venkově, žil v zajetí death metalu a neznal páteční kamarády.

• obda  

To už jsou novinky, klasika byla Šedá litina ;)

• p@X  

Kua, může mi někdo říct, jak se mám dozvědět o takových akcích?

https://www.youtube.com/watch?…

• p@X  

Tvl, oni mi obnovili i staré smazané fotky…

• chemik_mara  

A ze jich tam mas! :-D

• LM  

:-D

• p@X  

Měl bych Felta přefotit, je dávno překopaný. A TýRexe též, snad už se konečně sejde nálada a doladění tech. stavu. U sedlovky byl asi problém v kabeláži a naposled se mi klacek spářil s hazkou.

• annaxxic  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
    • String  

Jak jsme tu před časem s LM řešili napojení na „novou“ cyklostezku Kníničská (po druhé straně než je tramvaj), tak jsem nedávno jel po té nové straně a křižovatka Kníničská – Veslařská dostala na ostrůvky přejezdy a semafor pro chodce, takže jde přejet bezpečně a bez komplikací.

• novcze  

jj, už před pár týdny to tam bylo, ale světla jsou jen na jednom přechodu, na druhém se musí dávat bacha … a ještě tam chyběl dodělat asfalt na jedné straně

• niner29  

Last minute: v Pondeli 7/19 nekdo zajem na vyjezdku asi 4–6 hodin z Lesne, po obede....., smer na sever, popr Moravsky Kras, singletrack…

Tempo svizne, avsak ne zavodni…

Diky Petr

• p@X  

Tak ty kladky do vrtule jsou z výroby (porovnával jsem s novou), ale je ohlý dorazový šroub ramínka a řetěz na nejtěžší převod koliduje s hazkou.

Je k dispozici, najeto do 500km.

• mastihuba  

tenhle spam mi tady chyběl :)

• p@X  

To je první věc po znovuzrození k cyklotématu voe. Shimano věci jsou v shopech buď levně v nedohlednu a nebo hned za nesmysly.

• Jaroslávek  

Máš ukrutnou sílu …

• novcze  

ta namotaná tráva tam, to bych nesnesl, někdy to vytahuju už na cestě když si toho všimnu :))

• p@X  

Taky to od dvanáctky po každé louce poctivě odmotávám, když jedu sám a nejedu ze základny.

• LM  

Kouká na obouchanou X1 11s hazku, která je ze strany odřená od šutrů (ramínko taky), o něco jsem s ní vylomil 3 zuby spodního kolečka, zevnitř ramínka je to vyleštěné od bahna na řetězu a rolničkách a stále funguje krásně.

Jenom patku rovnám celkem často, asi máš na RB moc tvrdou :-)

• p@X  

Když jedu silnic, nic neřeším. Když MTB, tak furt nějaký problém. Hmyz, kopřivy, ostružiny, blato, rozbitý stojky, zbabělost ve sjezdech, tech. problémy…

• LM  

Njn, já mám poslední dobou nějakou smůlu na psí hovna. To se ti na silnici taky nestane :-)

• String  

Já mám skoro každou jízdu někde rozmašírovanýho slimáka, naprsklýho na nějakou část kola, oblečení apod. Na plášti mám pokaždé fóbii z defektu, ale sliz naštěstí není tmel, ale živočich. RIP

• pepek  

No tvl. to jsou starosti. Já jsem např. prováděl takový průzkum, že jsem se motal dobře 20 min, abych vůbec našel svoje kolo. Bez GPSky bych tam bloudil do rána a sežrali by mně vlci. A vy tady o psích hovnech. :-)

• RomanH  

Na prochazce s kolem ;-)

• Paja  

Spíš to vypadá, že procházka byla bez kola, když ho nemohl najít :D

• Karaya  

Když jsem byl v Českém ráji a jel po trase doporučené nejmenovaným soudruhem, tak jsem si říkal zlaté Pepkovy pěšinky.

Na druhou stranu, možná že za to až tak nemůže ten soudruh, jako spíš to, že jim tam víc řádí vítr a bují vegetace, než tady u nás :-).

• novcze  

ty jo leze mi tam hnědej slimák… uff, je to jen knot :))

btw. pět let s duší bez defektu, vyjedu na bezduších a po čtyřech měsících cpu knot do pneu, to je pech

• LM  

Jaký tam máš tmel?

S duší by to byl pech ještě větší: musel bys to rozebrat, dát náhradní duši, nebo lepit stávající :-)

• novcze  

muc off, byla to malá dirka, tlak vpodstatě držel (na poměry bezduší), ale bublalo to, tak jsem musel nacpat knot … ve vlákně o bezduších mi bylo sděleno, že muc off je shit i když podle recenzí je jeden z nejlepších

• LM  

Muc-Off mi taky skoro nefungoval. Aby to zatěsnilo patky pláště, tak jsem tam musel postupně natlačit víc jak půlku 140 ml balení (s jiným tmelem stačí v klidu 40–50 ml) a drobnou dírku to taky moc nedalo. No alespoň to šlo z pláště dobře vymejt vodou :-)

• novcze  

zrovna čtu uživatelský recenze na amazonu a ono na té neschopnosti zatěsnit malé dirky něco bude, uvidíme jak se bude projevovat dál, kdyžtak příště stans notubes i když ten je latexový a bude strašná prcačka s čištěním.

• LM  

Ne, „strašná prcačka s čištěním“ je ZeroFlats. Ten zalepí všechno a všude. Dokud ho jen dolejváš do pláště a jezdíš, tak je to super. Horší, když to pak potřebuješ sundat (patka přilepená k pásce, „šlupkoidní“ plášt se zevnitř občas přilepí sám k sobě do tvaru Y a nejde s tím pak skoro hnout – prostě radost :-).

Na „gravelu“ teď zkouším Vittoria Universal Tubeless Sealant a taky to není žádnej zázrak:

• lehce netěsnící ventilek to nezatěsnilo ani po důkladném protřepání a 2 vyjížďkách, musel jsem tam dát ještě podložku z duše
                              • zato když se při upouštění tlaku dostalo trochu tmelu na ten šroubovací váleček na konci ventilku, tak jsem to pak musel povolovat kleštičkama a použít ten váleček jako závitník
                              • jsou v tom třpytky dvou velikosti a barev (bílé menší, růžové větší): při manipulaci s pláštěm od tmelu jsou třpytky všude okolo (nejprve na rukách, později všude) a dělá to „disko-ježečky“ – už jsem vyndal 3 (prvního po týdnu, další 2 při prohazování pláštů na širší ráfky o 14 dní později)
                              • obda  

Však vy se ještě pokorně vrátíte ke klasickýmu NoTubes ;) Já teda nic lepšího nenašel.

• LM  

Mne zatím nejlépe fungoval ten ZeroFlats, ale chce to ne moc často sundávat pláště a mít připravenou náhradní pásku do ráfku pro případ, že bys to sundal komplet. Zvažuju, že bych dal do zadního kola vložku, takže zkouším jiné tmely. Se ZeroFlats bych plášť s vložkou z ráfku pak asi už nedostal :-D

• Paja  

Mně teda moc ne, rád jsem se vrátil k NoTubes a zbytek Zeroflats kupodivu nikdo nechtěl ani za odvoz…

• p@X  

Kdo se přidá, bude to hustý EN: https://www.youtube.com/…mdzVB4AaABCQ

• LM  

Tam dojeď a řekni jim, že s nima rád pojezdíš, ale že si nepřeješ, aby tě přitom natáčeli :-D

• p@X  

Mám nutkání zeptat se celé tady té gopro sdružené partičky, jestli tuší, že cyklistika je stále především o najíždění na silnici a kolik by asi tak ujeli na XC.

• p@X  

Jaroslave, mám u nové sedlovky přiložené podložky i pro ližiny oval 8–9 a 9–10, to už je ti ale celkem info k hounu :)

• novcze  

mě z těch pneu jebne, předek s knotem po dnešku vyzkoušeno a dobrý, ale pro změnu na zadku (maxxis ikon) jsem našel bouli zevnitř… naposledy jsem měl něco takovýho na 26" kdy se na Kenda Karma trhlo vevnitř plátno, udělala se boule a přes ni jsem pak někde píchl duši.

Je to na reklamaci (byla už na kole při koupi)? nebo doufat, že to vydrží… no asi objednám zase racekingy nebo crosskingy pro jistotu

• LM  

Já jsem kdysi na Ardentu mnohem větší boule propíchnul jehlou zkrz, otočil kolo, počkal až se tam dostane latexovej tmel, zmáčknul to ke kostře pláště a nechal to zaschnout. Pak to drželo. Ale s tím tvým Muc-Offem by to mohla být past :-)

• novcze  

propichovat rozhodně nic nebudu, spíš budu doufat, že to vydrží… spíš je problém, že kšeft co měl oem verze contíků za příznivé ceny, je už neprodává

maxxis na mě nějak pozitivní dojem neudělal, co ty vittorie, dost lidí to tady vozí, ne?

• novcze  

asi zkusím Mezcal, podle https://www.bike-forum.cz/…25-reference by měli být slušný a líbí se mi vzorek

• RomanH  

Mezcal ? Jo, Pepek doporucuje :-)

• p@X  

Zas nějaký robot :) Je to chrtí guma do sucha.

• novcze  

a co měl pepek za problém s mezcalem?

• p@X  

20 let, možná víc, neřeš, směsi se mění, jsou různé verze…

• pepek  

Nic vážného, od nasazení dobře jel po asfaltu až k podjezdu před Bilovicema. Pak jsem ovšem udělal chybu, zatočil doprava do Těsnohlídkova údolí a po 200 metrech byl řízlý z boku. Nějak jsem to podložil. A pak už jen pár defektů asi při každé třetí jízdě a utržená patka. Nic víc. Ale P@x má pravdu: ten asfalt byl suchý, ale u Těsnohlídka bylo trochu mokro-tak asi proto.

• p@X  

Je fakt, že se něco změnilo, Barzoja mám teď propolucovanýho jak sviň, což nebévalo, asi mu nesvědčí nečinnost.

• String  

To udělá starej tmel, oddělená tekutá složka mírně tečkuje na starým plášti. Na hodně jetých to mám někdy mírně taky. Ne tak moc jak Ty, ale ničemu to nevadí. Když jsme u Barzoja, poslední nákup jsem zkusil kvůli ceně vzít tu verzi e-Barzo. Kromě zelenýho blesku na boku jsem si nevšiml žádné změny proti TNT verzi. Barvy, na omak, nasazení, chování pláště, vzorek… prostě podle mě TNT (nově XC-trail) s jiným potiskem.

• Paja  

Battery saving compound, to bude nějaká tvrdá směs, ne?

• p@X  

Na voleje ideál, třeba dýl vydrží ;)

• String  

Přijde mi to úplně stejný jak ty neelektrický. Má to i stejnej popis směsi. Asi tím myslí ve srovnání s konkurencí. Spíš jen potiskli původní pláště jiným nápisem, aby se mohli zmocnit i části e-trhu. Jinak bych v tom nic dalšího nehledal.

• p@X  

Čím větší blesk, tím větší odběr přibývajících producentů éček.

• Excel  

Když vidím, jak se daj koupit gravel tretry, pedály a dresy, tak možná se už brzo dočkáme i e-treter a urcite tu vznikne i oslavnej thread jak jezdeni s e-tretrama posunulo e-biking na dalsi level.

• p@X  

Jj, dnes bys měl mít odlišný ohoz a výbavu na žiletce, grevlu, XC, EN… hafo helem, treter x2… + pro zbytek rodiny éčka s veškerou výbavou… + pořádnou dodávku…

• String  

Leda vlhký sen markeťáků. Poslední dovolená na Šumavě mě přesvědčila o tom, že dnešní jediná progresivní cesta je elektro MTB. Od důchodců po dětičky, všichni zařazeno na těžkej, pláště šířky minimálně 2,4 a perou to tam kopec nekopec, silnice, šotky… kolena a motor brečí, ale hajtra je k nezastavení, až mi oči z důlků lezly překvapením, co ten motor do kopce utáhne za náklad. Pupkáči všech kategorií. A jak řadí v tahu, to bylo jak střelba z kulometu. Ty e-řetězy a kazety musí být extra odolný. Takže, žádný silničky, gravely apod.. To tak možná na BF a specilizovaných fórech, ale masovej civil jede elektriku. Už je to vidět i v okolí Brna.

• JSt  

to jsou jen kokoti, keri chcou byt in. srdcari jezdi na trekingu s 3*7 acerou a neresi nesmysly, kery akorat stoji love a pridavaji starosti. ;-)

• novcze  

kupoval si někdy vittorie v dekáči?… mají tam barzo i mezcal za dobrou cenu, kdyby to náhodou dopadlo jak píše pepek, tak to nebude tak bolet :)

• p@X  

Spokojeně Roman.

• RomanH  

Jj, koupil jsem tam Barzo a spokojenost.

• String  

Celkem dobrá cena, ale co to je za další variantu nevím. Vyztužené v černé barvě je nějaký divný. Odolný boky (TNT) bývají šedý, béžový bez zesílení a černý s obyč. patkou, tak nevím co to je za další paskvil. Asi něco přímo pro Dekáč.

Pepek měl asi obyčejnou variantu, tak to prorval. Ten Mezcal bych asi nechal plavat, dal bych Barzo i dozadu, jede překvapivě celkem slušně i na asfaltu a k tomu se pěkně samočistí po projetí bahnem. I v zimě na sněhu a ledu bez problémů. Solidní univerzál.

• p@X  

To jsou takový diskuze furt dokola :) Stresoval jsem s béžovýma bokama, a tady je spousta spokojených uživatelů papíráků. Zkušenosti s gumama jsou nepřenositelné a hlavně výrobci mění směsi a inovují.

https://mtbs.cz/…lnky-na-kolo

• String  

Dávám síťce rok, maximálně dva roky…:-)

Tak ono záleží co kdo jezdí. Potřebuju maximálně odolnej plášť tak na 10 % vyjížďky (část trasy, bordel po těžbě atd.) a na zbytek mi taky stačí papírák, ale má to cenu riskovat díru v plášti 30 km od baráku kvůli jednomu klacku nebo ostrýmu šutru? Na to ať si každej odpoví sám.

• LM  

JJ, není nad to 15 minut před západem slunce říznout bok papírového pláště 10 km od bytu :-)

Jejich cena by se měla pohybovat někde kolem 1 750,– Kč.

TVL, za to mám 2,61 Schwalbe 35 mm bezdušáků anebo 2–4 zadní pláště na bika.

• Macik  

Ciwe ať už jdou fakt do háje. 1750 za takovu gumičku…

• pepek  

Za to už by byla nějaká michelinka, která nehází, je testovaná a homologovaná do 240 a vyrábí se v evropě a ne u lovců lebek.

• novcze  

mezcal má docela slušný čudle na bokách, v kombinaci s bezdušema to taková tragedie snad není?

• p@X  

Záleží, co jezdíš. Jednolitý střed pro rychlost na tvrdým, ale pro přišlápnutí do kopce, na mokrým, ztrácí trakci.

Teď koukám dezén Mezcal má logo Fear Factory :)

• Polka  

Ten sníh a led možná tak fungl novej plášť ;-)

• String  

Já Tě varoval, že to je tak na cyklostezku do práce a zpět. Tyto exempláře !zdarma! měly dávno sjetou vrchní vrtsvu a jezdil jsi po další vrstvě, která už tam taky skoro nebyla. A pán si to hodí na zimáka a jede brázdit marast a klouzavý kameny kolem Mariánskýho. :-)

• p@X  

Jak to tedy teď je? Když objednám ramínko hazky z Taiwanu za 700,– budu něco doplácet?

• Vilém  

Cokoli ted koupis na ali, tak ti pred zaplacenim je pripocitana polozka VAT (DPH). Jak je to se clem to netusim, ale predpokladam, ze tak jako driv.

• p@X  

Takže objednám půlku ramínka za 800,– a tady pak můžu celou hazku za 500,– střelit :)))))

• p@X  

Číňani představili nejrychlejší vlak

Co umíme my? Udržovat 50 let staré soupravy a objednávat z Ali.

• pepek  

50 let stará záležitost. To nikdo neřeší, bo se to nikdy nezaplatí.

Ale mladej už vyhrál – a to je zpráva měsíce

• Polka  

Jsem včera vzpomínal na tvůj boj s RS tlumičem, ale nakonec se lisováním zadařilo. Nechápu proč dodávají tlumič i s nalisovaným čepy. Trocha broušení karbonu kvůli místu a výroba spodního čepu bo spešl atyp. Tlumič RS SIDluxe 190×45mm…pá pá braine :-) Dneska to projedu.

• p@X  

Pěkný, bude to jen horší, vše se integruje, přibývají spešl komponenty jen pro konkrétní rámy, aero kokpity na silničkách/gra­velech, kabeláž v představcích vstupující neviditelně do hlavy…

• Polka  

Na bazaru nic a než čekat na nový kolo nebo vypálit raketu, tak jsem raději zvolil „odbrainění“ vzadu i vpředu s co nejmenší investicí. Na tu totální bídu s nabídkou na shopech i bazaru jsem to nakonec vyřešil snad ok, uvidíme co to bude dělat v praxi.

Interní kabeláž a elektriku bych ale chtěl později na nové silničce, to se mi hodně líbí ten čistý rám bez sraček okolo. Ono by se to ale daleko víc hodilo na bajku z hlediska umývání bordelu, ale tam si zatím na elektriku netroufám…mentálně ani finančně :-)

• pepek  

Nestačilo ten brain vypnout, nebo byl už tlumič kaput?

• Polka  

Nestačilo. Už v zimě Švec hlásil, že to mám zahodit. Vydřená pístnice a přetěsnění pomohlo jen na chvíli.

• p@X  

Ono je to všechno pěkný, ale do momentu, než potřebuješ jinou délku a sklon forbecu, měníš hadici…

• Polka  

…a řídící karbonový kombo :-)

• JSt  

abys potreboval na jednom kole jiny forstouch, musi se ve tvem zivote odehrat neco zasadniho. :-D

• Macik  

S tou elektrikou to cítím podobně. Jako líbí se mi to, ale nejsem sponzorovaný jezdec. Zrovna včera jsem trochu Pepkoval v lesích mezi Kalečníkem a Hádkem, páč to tam moc neznám. Chvílama mrtě malý větví, byl jsem v tu chvíli dost rád, že nemám AXS, páč to bych to kolo asi nesl. Výhledově bych to byl ochoten zkusit na gravela (páky Rival AXS/ hazka a kazeta GX AXS), ale neumím sám sobě zdůvodnit praktické přínosy v porovnání s výdaji :)

• p@X  

Orgsm, ještěže jezdím sám.

• babicak  

To je fotka že základny?

• p@X  

V r. 1981 bylo do postavení protiletadlového raketového oddílu Horákov umístěno 32 bojových (ostrých) raket S-125 Něva k ostraze vzdušného prostoru. Rakety a veškeré další přesuny technického zařízení byly z hlediska utajení prováděny v nočních hodinách.

• mastihuba  

Asi by sis dobre pokecal s jednim znamym co tam ted dela pruvodca :)

• p@X  

Nepokecal, všechny seru. Sám se v sobě nevyznám.

Obdivuji voj. techniku, ale jsem pacifista,

mám rád motorsport, ale nemám řidičák a jsem eko,

jsem grafik, ale neumím základní g. soft,

náladu mám buď jak na amfetaminu, nebo se mi nechce žít.

• Paja  

…všechny sere, ale včera byl úplně v pohodě (alespoň navenek;)

• p@X  

Jen jsem to dopsal, přišlo mi tohle :)

• LM  

A to se vyplatí! :-)

Pokud neděláš na živnostňák nebo dohodu o provedení práce, tak by to mel cálovat zaměstnavatel, ne?

To ale nic nemění na tom, že to jsou hajzli nenažraní.

• Motyll  

Pokud někdo CS potřebuje, tak je 30 éček marginální částka. IMHO hodinová sazba v průměrném DTP-ku.

• jonys  

U toho posledního bodu je podstatný poměr délky těch period. Amfetamin vypadá jako dobrý nápad! :-)

Zeptám se k tomu motorsportu: už se tam taky poklekává? Chtěl jsem si tuhle kouknout na pěknej fotbal, abych měl od té cyklistiky nějaký oraz, ale když jsem viděl klečící černochy v německých dresech s duhovýma páskama na rukách, spíš jsem padl do toho non-amfetamin stádia. Tak jestli si můžu pustit Moto GP třeba…

• p@X  

To je úplně jednoduchý, buď máš husinu nebo nemáš, než začnou „vysavače“: https://www.youtube.com/watch?…

• pepek  

Bohužel, před videem mi zrovna vyskočila reklama na elektroSUVíčko Audi. Takovej dost degres za těch 40 let :-(

• p@X  

Musíš mít nainstalován doplněk blokující reklamy.

• pepek  

V F1 zelenočernej aktivista s dredama a zlatým řetězem na krku dělal agitaci, tak loni párkrát poklekli. Rajkoš, Leclerc, Verstappen a pár dalších zustalo stát, tak se to neujalo. Ale Mercedes přemaloval auta po 80 letech na černo :-(

V MotoGP nic nebylo. Zato ve 13 závodech bylo 9 různých vítězů!

• jonys  

To neva, příští rok už budou všechny auta povinně duhový. Možná i kola.

• Phantasma  

Asi naivní dotaz, ale neměl by prosím někdo na půjčení powerbanku? V pátek jedu long. Nepocházím z Brna a pobývám tu jen v pracovní dny a svoji powerbanku jsem zapomnel doma. Vrátil bych klidně ještě v pátek, ale vzhledem k tomu, že v pátek vyjíždím v 5 ráno, tak půjčit bych potřeboval už zítra odpoledne. Stačí nějaká malá, na mobil a sluchátka …

• p@X  

Hraniční hřbet u Adršpachu + Trutnov Trails

To by mohl být tak pekné prodlóžené vékend s obytným Barkasem a festivalem. Přesunuli ho ale za Anthropos, veškerá atmoška s posvátnou červenou hlínou po dešti vniveč :)

• LM  

„Stroj času“ na mapách.cz – klikněte na šipku dopředu – aneb chtěl jsem se podívat, jak se u Decathlonu dá zamknout kolo :-)

• p@X  

Zapomněli vymazat fota z doby, kdy tam ještě byla silnice.

• String  

SOS, začínám být trochu vystresovanej vydrží řetězu Šrám GX 12s. Mám na tom natočený už skoro 1800 km a měrka Parktool CC-4 nezapadne ani zdaleka na 50 % (což má být výměna) Měřím podle videí a návodů, tak jen jestli je taková výdrž normální, nebo měřím špatně. Jestli vymelu kazetu za čtverku, tak budu na.ranej. Včera jsem zkusil i posuvku bez měření s dřívkem a ta ukázala 132.6. Někde trochu víc. Měrka ale počítá s vůlí válečků, posuvka ne, tak snad to měří dobře. Někdo tu psal, že X01 řetěz snad táhne i přes 3 tisíce. Tak snad to je možný. Ještě jsem zkusil test zvednutí řetězu na převodníku a na největším pastorku a ani se nehne, sedí jak novej. To taky bývala míra odhadu „vytažení“.