• Svět videa

    Avid Juicy Seven model 2008 nebo Shimano XT 08 ?

    pořád se nemůžu rozhodnout, viz. můj minulý thread, tak se prosím nezlobte, že zakládám zase nový, rád bych dal hlasovat

    děkuji všem za nárory

    Anketa: Které kotoučové brzdy?

    22x
    36%
    0 0
    • Phoebe  

      Koukni na tento odkaz + další odkaz a myslím, že není o čem přemýšlet. Jednoznačeně J7.

      0 0
    • Jogador  

      Todle bych rozhodl podle zbytku kola, jestli máš sram, vem juicy, jestli vozíš shimano, vem shimano. Pokud se ti obě líbí stejně, tak snad hlavní rozdíl je ten, že shimano se trošku líp ovzdušnuje, ale to je jen pro případ, že by jsi si zkracoval hadičky,jinak myslim ani u jedněch neyužiješ, a juicy mají kolečko pro nastavení vzdálenosti destiček od kotouče. Brzdný účinek bude u obou stejný.

      0 0
      • Svět videa  

        od Shimana mám akorát kazetu XT, jinak kolo neposkvrněno :D

        0 0
      • mr.antik  

        jakej vliv má shimano řazení na brzdy?

        0 0
        • Martin  

          všichni koně z jedné stáje? :-D

          0 0
          • Jogador  

            Přesně tak, aby to kolo bylo vyvážené, je hezčí, když máš sedlovku, představec a rodla od stejného výrobce… Ale on chtěl stejně jen prudit:)

            0 0
            • mr.antik  

              a magury jsou lepší spíš ke sramu nebo k shimanu? :-)) Avid dřív nedělal brzdy tak aby vzhledově ladili k jejich řazení (spíš naopak), možná je to dneska jinak.

              0 0
              • Jogador  

                No, já bych vzal jednu sestavu , rock shox, sram, avid, truvative, a druhou sadu shimano, manitou, to jœou takový základní, pak ty magury marcochi, a další výrobci si můžou rozhodnout už sami, do jaké stáje zapadnou… Jo, samozřejmě je i jasný, že vy shimanáci se s vidlema od manitou nespokojíte, a proto kupujete z produkce sramu vidli rebu:)

                0 0
                • mr.antik  

                  no já jsem hroznej:

                  • vidle RS Pike
                  • brzdy J7
                  • řazení + přehazovačka Shimano
                  • kliky  Race Face

                  Zbytek už je doufám jedno :-)

                   
                  0 0
                  • mr.antik  

                    Navíc vidle RS až do loňska dělali IS, což je na brzdy Avid dost naprd

                    0 0
                    • Martin  

                      proč?

                      0 0
                      • mr.antik  

                        no protože tam musí být ten adaptér navíc

                        0 0
                        • Martin  

                          avidy jdou na PM bez adaptéru?

                          0 0
                          • mr.antik  

                            Na mym kole to bohužel není vidět na fotce (stejně už Nixona nemám:-) Ale 160mm kotouč jde bez adaptéru, na 180 potřebuješ nějaký podložky a delší šrouby.

                            0 0
                            • Martin  

                              aha. to jsem nevěděl. zas jsem chytřejší.

                              0 0
        • Jogador  

          Estetické, to je jako by sis na slniční kolo s campou dal shimano kliky, nebo shimano rám osadil campou… Doufám, že mi nenapíšeš, že shimano kliky nejsou s campou kompatibilní:)

          0 0
          • Karaya  

            A co takova Ultegra s Recordama klikama a C10? :-)

            Bika mam zase cely XT az na brzdy – Juicy7..

            Ja bych v tom zadny problem nevidel, navic nejsem preci zadnej estet :D

             
            0 0
      • HockeyBiker  

        No jako jestli máš smlouvu se sramem tak bys měl určitě brát avid:D

        0 0
        • Jogador  

          Ne, beru jen to osvědčený, na silničce campa, jen na horákovi sram, ale brzdy formula:)

          0 0
          • HockeyBiker  

            Shimano součástky Sram součástky :-D Stejně se to všecko vyrábí na Taiwanu…:-D

            0 0
            • Jogador  

              Tojo, ale nemám rád, když se vše míchá dohromady, když máš rodla pells, měl by jsi mít od pells i sedlovku, představce, rohy, když máš sram, kliky by měli být truvativ, rozodně ne XT08. Prostě mi to přijde potom jako slátanina…

              0 0
              • HockeyBiker  

                to bys ale potom musel mít na kole jedině sram rock shox a truvativ…tedy včetně řídítek, představce sedlovky…:)

                0 0
              • borda  

                tak to jsem v pr… :-). bontrager komponenty, avid brzdy, X.9 razeni, XT 08 kliky. Doufam, ze to bude jezdit :-). neee, delam si srandu, myslim, ze to ani nevypada blbe

                0 0
              • borda  

                tak to jsem v pr… :-). bontrager komponenty, avid brzdy, X.9 razeni, XT 08 kliky. Doufam, ze to bude jezdit :-). neee, delam si srandu, myslim, ze to ani nevypada blbe

                0 0
    • jan 2  

      obojí jsou hodně dobré

      0 0
      • Martin  

        až na to zimní tuhnutí :-)

        uvidíme jestli to moje XTčka taky potká

        0 0
    • HockeyBiker  

      Jezdim s J7 rok…a řikám pro mě naprosto dokonalý brzdy:) předtim sem jezdil gianty MPH a véčka XT, tohle je uplně jinej svět.

      0 0
    • Svět videa  

      objednány Avid Juicy 7, 185/160 mm

      díky všem za hlasování

      0 0
      • marapara  

        Taky jsem to tak 2 roky zpátky vyřešil. J7 185/160 mm. Vozím je 2 roky a zatím jsem s nimi neměl problém. Ještě jsem neměnil kapalinu, ani neodvzdušňoval, nic. Destičky mám zatím původní a jsou sjeté tak z poloviny. Pořád drží.

        0 0
        • HockeyBiker  

          No to ja sem je musel už po 3tisících měnit:( ale jako brzdy sou to skvělý:) 

          0 0
        • mr.antik  

          Mám to uplně stejně, s tím že jsem zadní musel odvzušňovat (bylo tam už něco „z výroby“), od té doby super. Destičky už mam ale třetí nebo čtvrtý (po původních jsem bral organický)

          0 0
      • pitos  

        Myslím že jsi udělal dobře že jsi vzal ty Avidy z tohoto výběru.Brzdy musí chodit stejně v zimě i v létě,prostě pořád.Je to prostě průšvih že vždy tak skvělé brzdy jako XT mají takový problém.

        Také by mě zajímalo zda ten problém se zkráceným chodem v mrazu mají i Sainty08 (ty nové 4pístové asi mít zatím nikdo nebude)

        0 0
    • vitki  

      Pozri sa sem http://www.mtbr.com/…1507crx.aspx

      Vela ludi tu ma problem s juicy s vibraciami a s plasenim lesnej zvery:)))

       
      0 0
      • Svět videa  

        avid klepe, shimano zamrzává, nic není dokonalé :D

        0 0
        • cagalam  

          XT 08 tři hodiny v –8°C a nic nezamrzlo..... :-))

          0 0
          • Martin  

            dneska cca 2 hodiny v teplotách mezi 0 a 5°C, brzdy se chovaly slušně. nic necinkalo, nic nedrhlo, chod páček pořád stejnej.

            ale je možný, že tomu nerozumím a v teple se chod pák změní k lepšímu, to neumím odhadnout, XT jsou moje první hydry

            0 0
          • bagr84  

            s XTckama jsem poprve vyjel v –8. nepozorval jsem nic nenormalniho (zadny samovolny brzeni nebo cinkani/drhnuti desticek), jen se zkratil chod paky, kterej ale mi dost vyhovoval.

             

            Vcera jsem si poprve vyjel nad nulou a k mymu prekvapeni to „najednou nebrzdi“, brzdna sila je proste rozvrzena na celej chod paky, coz mi moc nevyhovuje.

             

            Mozna se to tu uz resilo, ale v historii jsem nic nenasel – jde nejak jednoduse zkratit chod paky (tim nemyslim vzdalenost paky od riditek, ale proste chci aby brzda byla mnohem vic citliva). Myslel jsem ze se to resi tim jedinym stribrnym sroubem na pace (napis free stroke), ten je ale nadoraz a nevypada to ze se tim neco menilo. Na ostatni srouby jsem hrabat nezkousel, nerad bych tu zakladal topic s nazvem „jak dostat mineralni olej z koberce“…

            0 0
            • Svět videa  

              to je asi ten hlasvní rozdíl mezi XT a J7…

              … J7 jsou mnohem jedovatější, na pár milimetrch chodu páky blokneš kotouč, XT jsou pozvolnější, brzdný účinek víc rozloženější… ale konečný efekt je srovnatelný… každýmu vyhovuje asi něco jiného…

              nemám s XT zkušenosti, ale jak to tak čtu, tak čím větší zima tím se víc podobají J7 :-))

              0 0
              • mr.antik  

                přesně tak, a navíc rozdílný tvar páky (Avid pro mě subjektivně pohodlnější a placatější). A ještě jedna věc a to je suprový seřizování Avidu vůči kotouči (ale možná je to tím, že neznám nějaký figle na shimano).

                0 0
                • marapara  

                  Páka je taky jedna věc, která se mi na Avidech líbí. Je placatější a pohodlnější.

                  0 0
                  • XC-biker1  

                    a nevíš které jsou lehčí ? všude pišou něco jiného… Taky se rozhoduju mezi J7 a XT …

                    0 0
                    • marapara  

                      Těžko říct, ale myslím, že rozdíl bude asi minimální. Pokud ti jde o váhu, tak bych asi pouvažoval o Avid Ultimatech.

                      0 0
                      • XC-biker1  

                        No jenže ty jsou cenově uplně jinde :) … Takže v uvahu připadaj jen ty XT nebo J7 …

                        0 0
                        • XC-biker1  

                          No jinak fakt nevim jake vzít, takže ta váha by to snad rozhodla :D

                          0 0
                          • marapara  

                            Každá z těch brzd má něco. XT má problém v chladnějším počasí, tuhnutí a změna délky kroku, Avid se složitěji odvzdušňuje. I když za téměř 2 roky co je mám jsem nemusel v podstatě nic dělat. Ani destičky jsem ještě neměnil.

                            0 0
                            • XC-biker1  

                              no právě to tuhnutí :/ … odvzdušnění bych stejně nechaval v servisu asi protože vůbec nevím jak… XT se mi líbí trochu víc, ale zas na kole nebude krom kazety nic shimano… takže asi tak :D

                              0 0
                              • marapara  

                                Co se týče odvzdušnění, tak to je mi taky celkem jedno, pač bych to nechal raděj servisu :). Ještě je tu otázka, jestli máš náby CL nebo 6 děr.

                                Kdybych se rozhodoval já, tak bych asi brzdu, která s nízkou teplotou tuhne nebo mění charakteristiku chodu, nechtěl. Takže bych spíš šáhl po J7.

                                0 0
                                • XC-biker1  

                                  náby jsou 6der, kotouče stejně jiné, takže bych ty brzdy bral bez kotoučů

                                  0 0
                                  • marapara  

                                    Jo tak. Pak už je to otázka funkce. Pokud ti nevadí to tuhnutí a změna charakteristiky chodu, tak XT má lepší cenu. Mně by to asi hodně vadilo a odpuzovalo od brzdy.

                                    0 0
                              • jIrI___  

                                Ihned po tom co mi XT přišel jsem byl nucený do přední brzdy doplnit olej a odvzdušnit. Nebyl to sebemenší problém, navíc jsem to dělal poprvé, za pár minut hotovo. Stačilo kousek hadičky a bylo to. Nevím, jak bych se s tím bez spešl nářadí porval u Avidu :).

                                0 0
                                • mr.antik  

                                  uplně stejně. já používal jen stříkačku

                                  0 0
                                  • jIrI___  

                                    Tak to pak jo. Já všude v různých návodech četl, že k Avidu je třeba spešl odvzdušňovací sada a i to samotné odvzdušnění vypadalo složitěji. Ale praxe se od teorie většinou liší :)

                                    0 0
                                    • mr.antik  

                                      no na příště bych si tu sadu koupil, tohle bylo takový provizorní řešení, který ale funguje skoro rok.

                                      0 0
                    • Vegan  

                      Zkus kouknout po elixirech R, cena by mela byt hodne obdobna, funkce lepsi a tvar paky je hodne podobny jako J7 pac stejny vyrobce, ale je to evoluce.

                      0 0
              • bagr84  

                Beru to zpet, byl to spis subjektivni pocit. Zjistil jsem dnes ze mi spatne brzdi predni brzda, pravdepodobne mastnej kotouc (zaroven je slyset jakoby „cikada, cvrcek“ kdyz brzdim, takze mozna jinej problem)… Zadni brzdi krasne.

                 

                Resit to nebudu, zitra jde kolo na garancku, tak snad budou vedet co s tim… Dik za reakci.

                0 0
        • marapara  

          S vibracema jsem na Avidech neměl nikdy problém. A ti co ho měli, tak to většinou vyřešili výměnou destiček. Řešilo se to už dřív.

          0 0
        • mr.antik  

          neklepe :-)

          0 0
    • ove  

      Myslím,že J7 jsou jednoznačná volba!Nehledě na to,že shimano má konkurenta ve vlastních řadách a to SLX.Proč teda utrácet víc,než je potřeba.Já mám teda J7 a jsem nadmíru spokojen.Kup je taky a už to dál neřeš.XT stojí za prd…8-)))

      0 0
      • miki  

        Myslím že XT je jednoznačná volba .J7 stojí za prd..

        0 0
      • vitki  

        hmm, mas otestovane obidve brzdy, ked si si dovolil tak jednoznacne povedat ze xt je naprd?

        Ked sa na obidve brzdy pozriem z ciste konstrukcneho hladiska a kvality prevedenia jednoznacne vyhravaju xt. Ceresnickou na torte je to cervene kolecko na J7, to je tam na to aby si do toho vzdy zavadil prstom a nakoniec ho odtrhol? Jedine + v prospech J7 je ze su plnene brzdovou kvapalinou.

         
        0 0
        • misak.kadlec  

          Nějak na tom že jsou plněný brzdovkou nevidím žádnou výhodu.

          Brzdovka má kratší životnost a navíc kdzž ti př odvzdušňování něde trochu uteče tak rozleptá všechno na co přijde včetně laku.

          Měla by mít větší teplotní stálost ale nějak jsem nezpozoroval, že by se to nějak projevovalo.

          0 0
        • pitos  

          máš pravdu a také u mě vedou jednoznačně Xt a kdyby byly spolehlivější tak osobně je to určitě vítěz.Také vybírám nové brzdy a ty Xt08 bohužel z výběru odpadají kvůli problémům které se u uživatelů objevují a to nejen teď ale byli známé a řešili se tady už dříve.Sice někomu můžou fungovat bezchybně ale riziko je docela velké.Navíc já potřebuji brzdu co bude fungovat perfektně i v zimě a to možná ještě lépe než přes léto.

          Jinak tady těm posměškům od některých uživatelů bych se nezabýval,hodnotu nemají žádnou.

          0 0
          • vitki  

            Dnes som pozeral na nemecke forum kde maju ten isty problem s tuhnutim XT08 a vyzera to tak, ze schimano v nemecku ten problem priznalo a uznava reklamacie. Ja mam tie brzdy takisto, ale este len minuly tyzden som ich nahodil na bike a nestihol som ich otestovat, ale na vasom miest kto mate ten problem skusil by som sa informovat na www.paul-lange.cz lebo toto je podla mna konstruktivne riesenie a nie len nadavat, ake su tie brzdy problemove:)). Tu je este link na forum (kto viete nemecky)

            http://www.mtb-news.de/…owthread.php?…

            0 0
    • prodi  

      pokud chceš závodit, tak vem Avidy. Mají větší mezeru mezi deskami a tudíž nebudeš mít až takový problém po opět. nandání kola, když píchneš. Jinak z čistě praktického hlediska volím radši Shimano, miner.olej, snadnější servis, kompatibilita..... mám XTR :)

      0 0
      • Luk029  

        mam XT 08 naprostá spokojenost a ani žadný tuhnutí v mrazech jsem zatim nepostřehl.

        0 0
      • lamzor  

        ja som prave cital ze XT maju najvacsiu medzeru medzi platnickami. co mi pripada aj logicke, lebo J7 maju ostrejsi priebeh ako XTcka.

        0 0
        • jIrI___  

          Tak to jsi četl špatně :). Shimano všeobecně má oproti Avidu mezeru mezi destičkami a kotoučem viditelně menší.

          0 0
          • mr.antik  

            a proto se to blbě šteluje

            0 0
            • jIrI___  

              Se štelováním jsem problémy neměl. Uvolnil třmen, podržel kousek vizitky na jedné i druhé straně, zmáčkl páku a optrně utáhl šrouby. Nic neškrtá :). Ale určitě se štelují hůř než brzdy s většími mezerami.

              0 0
              • Bafoon  

                héj, co člověk česká nevymyslet! ;-) to vyzkouším

                0 0
                • kubad  

                  zkus, ale to stejně nic neřeší – destičky se vrátí zpět ke kotouči na vzdálenost určenou výrobcem :-)

                  0 0
                  • jIrI___  

                    To máš pravdu, ale seřídil jsem to, po marných pokusech bez vizitky, na první pokus. Pak je ještě osvědčena o něco pracnější metoda „baj očko“, ale taky s jistým výsledkem.

                    0 0
                    • Martin  

                      zajímavé. já zadní brzdu seřídil napoprvé – povolit šrouby adaptéru, zabrzdit a dotáhnout… akorát jsem to musel udělat ve dvou lidech :-)

                      vepředu mám trochu křivej kotouč, tam jsem to ladil natřikrát, ale naladil :-)

                      a bez vizitky :-)

                      0 0
                  • Bafoon  

                    moji dětskou radost jsi pošlapal :-((( nikdy ti to neodpustim, nikdy! :-)

                    0 0
    • Svět videa  

      J7 už namontovány a maximální spokojenost

      0 0
      • marapara  

        Tak to je hlavní :)

        0 0
      • Martin  

        a už jsi je byl projet? :-)

        0 0
        • Svět videa  

          jen 32 km, takže zajeté ještě nejsou

          0 0
          • Martin  

            jak můžeš být spokojenej s nezajetýma brzdama? :-D

            0 0
            • Kubiczech  

              Netuhnou mu? (: To ke spokojenosti staci. (:

              0 0
            • Svět videa  

              no vidíš, ještě nejsou ani úplně zajetý a už jsme spokojenej, to se o tvých XT nedá říct ani po zajetí :D

              0 0
              • Martin  

                vzhledem k tomu, že mě zkrácení kroku páky nevadí, jsem spokojenej. nikde nic neškrtá, nechytá a to je hlavní…

                0 0
              • muppet  

                A pak se objeví link Avid Juicy 7 – problém a je po pohádce :-)

                Hlavní je tvoje spokojenost,nenech si jí čímkoliv zkazit.

                0 0
                • marapara  

                  Myslím že asi ne. Juicyny jsou solidní brzdy prověřené lety provozu v zimě v létě …  neprošly žádnými závratnými změnami krom trochu zeštíhlení a designu. Tam už nemá co překvapit ani v negativním, ani v pozitivním slova smyslu. Nějaké závady, zavzdušňování, zadrhávání pístků nebo něco v tomto smyslu, budou max. dílo vadného kusu, ale ne systému jako celku.

                  0 0
                  • muppet  

                    Všechno se kazí http://www.bike-forum.cz/…0/forum.html#…

                    atd.  Nebylo to myšleno špatně,jen takový fórek,tak se hned nečerti.Všechno má své zastánce i odpůrce a ti tady z toho fóra dělají kolikrát parádní počtení. :-)

                    0 0
                    • pitos  

                      Tak zrovna v tomhle vláknu je problém brzd jediný a to ten že zakladatel neumí seřídit brzdy:)

                      Že určité věci mají své zastánce a odpůrce je v pořádku,tady se ale jedná o zkrácený chod brzdy v mrazech, především u XT08 což je výrobní vada.

                       
                      0 0
                      • vitki  

                        Pri XT08 staci ak vyrobca uzna skrateny chod brzdy ako vyrobnu vadu, potom to mozes vyreklamovat. Vela ludi ale v mrazoch nejazdi a vystrci nos von az ked je viac ako 10°C a to uz brzda pracuje ako ma, preto nic nespozna:))

                        0 0
                        • pitos  

                          Přečti si vedlejší thread „tuhnutí hydr. kotoučovek…“  tady ti nakopíruji co na dotaz ohledně tohoto problému bylo odpovězeno.

                          jIrI___ (30.01.2009 10:57:12) 147.229.214.xxx 2×> Tuhnutí hydraulických kotoučovek v mrazu (^ odpověď na 1× ^)

                          Takže jsem psal k Paul Lange ohledně tuhnutí XT (v tomhle nebo nějakém jiném vlákně někdo hodil odkaz na německou diskuzi, kde se tenhle problém taky řešil a německé zastoupení Shimana podle všeho tyhle tuhnoucí brzdy svolilo k reklamaci). U nás to ale bohužel tak není :-(. Tady je odpověď, která mi došla:

                          Dobrý den,

                          je dobře že se na to ptáte. Chyba není ve třmenu, ale v páce. Pístek v
                          páce je udělaný jinak než u předchozích modelů to bohužel způsobilo
                          tento efekt. Reklamacím toto nepodléhá. Je mi líto, že nejste
                          spokojen.Výrobci na odstranění závady pracují a příští edice by měla být
                          v pořádku.

                          V případě jakéhokoli dotazu mě prosím kontaktujte nebo se ozvěte našemu
                          technikovi panu Sedlmaierovi na servis@paul-lange.cz . Je vám schpen
                          vysvětlit jakýkoli problém.

                          Přeji hezký den.

                          Radek Beneš
                          Marketing & Bike Parts

                           

                          Ohledně ježdění v zimě ti mohu napsat jen tolik že brzdy musí fungovat vždy stejně a že nejezdíš ty nebo že jezdí méně lidí  než v létě natom nic nemění.XT jsem měl osobně ze začátku minulého roku zařazeny mezi favority mezi nové brzdy a pro výskyt problémů bohužel vypadly a to už dříve než zima začala(nějaké problémy už měli i dříve)

                          0 0
                          • marapara  

                            Tak to bych bral od shimana jako špatný fór. Brzdy musí fungovat pořád stejně.

                            0 0
                            • Kubiczech  

                              Ono to muze byt Shimanu jedno, XT si najdou sveho kupce a to dokonce i po precteni vlakna o tuhnuti…

                              0 0
                              • Martin  

                                záleží jak kdo to tuhnutí vnímá. někomu to může přijít jako nepřekonatelná překážka, někdo to využije jako argument k flamu a někomu je to salám banán

                                faktem ale zůstává, že shimano by se k tomuhle problému mělo postavit čelem. uvidíme, co na to české zastoupení

                                0 0
                                • Kubiczech  

                                  Je pravda, ze pokud  nekdo jezdi jen v teplotach nad nulou a nesdili nazor, ze brzdy musi brzdit porad, tak mu to muze byt jedno. Ja to beru ciste ze sveho pohledu – i kdybych si jezdil jen v tropickych dnech, tak by mi to vadilo. (: A kdyz bych si je uz koupil s vedomim toho, ze tuhnou, tak by mi bylo uplne jedno, jak se k tomu postavi ceske zastoupeni Shimana. Zda se mi to trosku na hlavu postavene.

                                   

                                  P.S.: Rozhodne zadny flame vyvolavat nechci.

                                  0 0
                      • muppet  

                        To bylo vybráno jen tak namátkou,spíš kvůli toho nadpisu,než přímo problému. :-)))

                         
                        0 0
                    • marapara  

                      … ale já se přece nečertím, jen jsem napsal svůj pohled :)))). Ostatně, jak píše Pitos :)

                      0 0
    • vitki  

      V novom Vele som teraz cital test na par bikov a niektore boli osadene brzdami SH XT08 a jeden mal SH SLX08. SLX tam vychvalili do neba:), XT ich moc nepresvedcili. Mate niekto moznost porovnat tieto 2 brzdy realne, mne sa to nejako nezda. V nemeckych testoch boli xt jasne lepsie ako slx, co sa tyka sily a davkovania.

      0 0
      • marapara  

        SLX jsou zkoušel. Nelíbí se mi délka kroku páky, brzdy brzdí dobře, ale zabírají až tak v polovině kroku páky a navíc se mi zdají jakési houbovité.

        0 0
        • Hnoj  

          Houbovitost se většinou ztratípo ujetí několika set KM. Pokud brzdí stejně dobře, jako brzdilo LX, bude to libovka…

          0 0
          • marapara  

            To je fakt, tohle byly nezajeté brzdy. Ale překvapila mě délka kroku páky. Prostě to začne zabírat až tak v polovině dráhy k řídítkům. To nemám moc rád.

            0 0
            • vitki  

              mal si moznost porovnat ich s xt? Ktore brzdia lepsie?

              0 0
              • marapara  

                XT jsem nezkoušel.

                0 0
                • vitki  

                  napiste prosim kto tie 2 brzdy jazdil, chlapci z vela ma dost vystrasili svojim tvrdenim, ze slx su lepsie ako xt, lebo moje xt su nahodene na bicykli a cakaju len na to kedy ich zabehnem a mohol som usetrit prachy a ist do slx:(. Napr.Juicy 5 v vo velu mali 10 z 10tich, XT 7/10, zatial co v teste v nemeckom bike magazine zasa lepsie dopadli XT ako juici 5 a SLX, kto sa v tom ma potom vyznat:)  

                  0 0
                  • XC-biker1  

                    Být tebou tak to už vubec neřeším, stejně už je máš a hlavní je že budeš spokojený ty ;)

                     
                    0 0
                  • kubad  

                    ber testy v českém Velu hodně z rezervou, německým bych důvěřoval tam to testují většinou i laboratorně :-)

                    0 0
                  • muppet  

                    Když vezmeš starší čísla Vela ,tak v některých testech XT 08 vychvalujou nad J5 atd. a v některých je to přesně naopak,jak píše Kubad ber to z velkou rezervou.

                    0 0
                    • vitki  

                      asi podla nalady, alebo ako sa vyspia:). Mate pravdu, nema zmysel take veci riesit:)

                      0 0
                  • Kubiczech  

                    Ja myslim, ze je tu nedavno srovnaval Grinch, zkus mu napsat. Myslim, ze k nim take neco psal ve fotogaleriich (konkretne komponentech) – brzdy SLX, fotka zhruba mesic zpet.

                    0 0
              • Ricci  

                Na svojom biku mam XT08 a zene som nahodil SLX08, co sa porovnania tyka, SLX su uplne nove a brzdia dobre, len maju dost dlhy krok paky, az v polovici zacinaju poriadne brzdit,ale asi to chce cas a vsimol som si,ze aj platnicky na SLX su dalej od kotucov ako na mojich XT, co by vysvetlovalo aj dlhsi krok paky

                0 0
                • kubad  

                  oni si sednou, ale zkusil bych je preventivně odvzdušnit a doplnit olej

                  0 0
                  • Ricci  

                    Kubad, uz sa stalo, to bola pri skladani samozrejmost :-)

                    0 0
                • vitki  

                  ako dlho trvalo kym si zabehol XT-cka?

                  0 0
                  • kubad  

                    jeden pořádný kopec – nebo 200–300km záleží jak rychle je chceš zajet

                    0 0
                  • Ricci  

                    Poriadny dlhy 10–15% kopcek a mas XTcka zabehnute, ked zacnu smrdiet,tak su uz zabehnute :-)

                    0 0
                • marapara  

                  Ten dlouhý krok mě taky překvapil, nemile. Ale je fakt, že destičky, jsou docela daleko od kotoučů. Na druhou stranu, aspoň nebudou tak škrtat :)

                  0 0
                  • vitki  

                    Aspon ta neprehodi cez predne koleso ked ti vbehne do cesty nejaka srna:)

                    0 0
    • Kubajzs  

      Hola hej, krásný volební pátek vynšuju,

      tak jsem asi hoďku a půl projížděl thready tady na foru ohledně XT brzd, Avid Elixir 5 a R a jsem z toho ňákej takovej zmatenej, jedni vychvalujou Avidy, druzí Shimana.

      Vim, že se toho tady fakt strašně napsalo o těchto brzdách, ale přece se zeptám, jaký brzdy z těhle tří byste doporučili bikerovi, kterej dá tak 6 tis. km za sezonu, silnice vs. terén 50 na 50. Vzhledem k tomu, že házim kolo do XT vzhledu, preferuju zatím Shimano XT 08. Avšak, psali jste, že maj hodně nedostatků, jsou teda lepší Elixir R nebo 5. Díky.

      0 0
      • batafak  

        To je asi tak stejný, jestli je lepší sram nebo shimano :-D Obě brzdí a to je to hlavní. Na fóru těžko poznáš, co je pro tebe lepší, když, jak vidíš, to vychází půl na půl … Ideální si někde půjčit kolo a vyzkoušet, co ti sedne. Za mě XT bez problémů.

        0 0
      • JAS  

        pokud nejezdis v ninusovych teplotach, tak xt, jinak, je to o pocitu – jiná páka, (me xt sedi vic) davkovaní – sh maji lepsi citlivost (muj nazor) a hlavne si je odvzdusnis sam, bez sad…

        0 0
      • Kubajzs  

        Děkuju Vám

        0 0
      • jIrI___  

        Elixir a XT jsou chodem naprosto odlišné brzdy.

        XT – houbovité, delší chod páky, skvěle dávkovatelné, možné problémy s tuhnutím v zimě, nepatrně těžší než Elixiry

        Elixir R – jedovaté, krátkýcchod páky s tvrdým dorazem, hůř dávkovatelné (minimálně než si člověk na jejich charakteristiku zvykne), náročnější na odvzdušňování, úplně jinak tvarovaná páka než u XT. Záleží co preferuješ. Výkonově jsou ± srovnatelné. XT jsem jezdil 2 roky, Elixiry mám zhruba 1/4 roku.

        0 0
      • hrajem  

        Nekde si oboji zkus a uvidis ktere jsou lepsi. Za me ti doporucim Elixiry (na J7 se vyser, je to uz pekne stary model). Neni ale vylouceno, ze tobe Avidy vubec nemusi sedet, a radsi budes mit houbovitejsi Shimana…

        Odvzdusneni bych radil na posledni misto, ale tvar paky, ten si taky vyzkousej (u Avidu podle me dokonaly)…

        A pak bych byt tebou jeste zvazil nove Deore 2010 – ty bych bral radsi nez XT a jeste bys usetril :)

        0 0
        • Evilcleaner  

          kromě toho jsou nové deore možná i o pár gramů lehčí (ne více než 5g/brzda:-) )

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.