• Sheep-Master

    Zdravím,

    budu kupovat nový rám Author Egoist 2012 a nevim jakou velikost. Doted jsem jezdil na Sectorovi z roku 2005 a ten byl 21" (sedlovka 35cm vysunutá na max + 11cm představec) Egoist se vyrábí ve velikostech 20,5", 22" a zde je problém. Jakou veliskot vzít?

    Měřím 190cm a na stránkách Authoru je doporučené přesně rozhraní do 190cm 20,5" a nad 190 22".

    Váhám tedy jestli jít do 20,5" + 40cm sedlovku a 12–13cm představec. Nebo 22" a představec kratší, sedlovka bude vždycky dost dlouhá…

    Kdybych mohl tak si na to kolo někde sednu, ale ten rám je potřeba už ted objednat, aby byl v dubnu k dispozici.

    Anketa: Jakou uvelikost?

    0x
    0%
    22"
    6x
    100%
    0 0
    • maajkee  

      Především se koukni na délku rámu, ta ti musí vyhovovat, výšku rámu potom doladíš sedlovkou.

      0 0
    • JakeF  

      Co takhle radši rám, co bude delší při stejný výšce, abys nemusel dávat ten 12–13cm představec?

      0 0
      • Sheep-Master  

        eště změřim starýho sectora kolik má horní rámová trubka

        0 0
        • JakeF  

          Vypadá spíš kratší podle fotky a posed spíš do pohodlna.

          Sice se na to neptáš, ale osobně bych se značce Author už vyhnul, je to tuctovka, navíc ani nijak extra levný. Osobně bych bral třeba NoSaint Angel ve 20" a 10cm představec a řidítka tak o 3cm níž. Získal bys tím zhruba stejně napřímenej posed, co se zad týče, ale kolo by bylo hravější a díky řidítkám víc vzadu i lepší pozici pro práci s těžištěm a níž pro lepší pozici ve výjezdech. To by platilo teda i pokud bys chtěl fakt toho Authora.

          0 0
          • maajkee  

            kupodivu souhlas :)

            0 0
          • Sheep-Master  

            Zatím jsem měl biek vždy od authora, to že je to tuctovka je mi jasné, ale co jiného za 5000? Značky Merida, Superior, Kellys jsou tuctové taky a na Treka, gary fishera, rocky mountaina nemám

            0 0
            • maajkee  

              ale co jiného za 5000? :)

              hehe, no vždyť to přímo píše, dokonce i s odkazem, any ti stačilo jen kliknout, třeba toho No Sainta.

              Nebo třeba ještě nějaký MRX

              0 0
              • Sheep-Master  

                no jak No Sain tak MRX mi přídou jako né moc známý značky…

                0 0
                • Lenka.05  

                  No právě :)

                  0 0
                • Ricci  

                  jj, zato Author je znamy,ale len po hranice republiky podobne ako No Saint :-)

                  0 0
                • maajkee  

                  No určitě ne míň známý než hloupej author, všechno to je obyč taiwanská produkce a já bych teda 100× radši vozil na rámu No Saint, než Author.

                  0 0
              • Evilcleaner  

                ach bože mrx, co s tím proboha máte všichni, většího sráče si tady dát nemohl:-D author má aspoň nějakou tradici, mrx je něco jako sprinter nebo maxbike.

                0 0
                • JayDee  

                  a tradice z nej dela lepsi ram? huh…

                  0 0
                • maajkee  

                  To myslíš vážně co jsi napsal?

                  0 0
                  • Evilcleaner  

                    fakt bych šel raději do authoru než do mrx.

                    0 0
                    • maajkee  

                      Ale jo, chápu, myslím, že ještě ve 20 letech jsem si taky myslel, že Author je nějaká značka :) On možná taky kdysi byl. Kdyby alespoň pěkný laky na ty taiwanský rámy dělal, ale ani to ne :/

                      0 0
                      • Pebe  

                        osobně si myslím že tohle je subjektivní názor a jistě se nejda spousta lidí kterým se to naopak líbí. Takže tohle bych tady snad ani nepsal ;-)

                        0 0
                        • maajkee  

                          Tak však já tady prezentuju jen svoje subjektivní názory, jako snad každej tady :)

                          0 0
                      • Evilcleaner  

                        ne není to proto že bych byl mladý a plný ideálů. authory běžně nedělám, nicméně na mrx rámech jsem už postavil spousty kol a fakt se mi nelíbí.

                        0 0
                        • maajkee  

                          No jo, to je prostě subjektivní, rozhodně ale authora má tady u nás každej druhej strejda, už z toho principu už bych ho nechtěl.

                          0 0
                      • McBlacky  

                        třeba hliníkový instinct co jsem měl byl super rám a měl výbornou geometrii. Současný carbony od Authoru jsou taky hodně solidní.

                        já bych zase stokrát radši šel do Authora než do No Saint, MRX apod.

                        Nezanedbatelný argument je i bazarový prodej. Authora prodáš do pár dnů.

                        0 0
                        • maajkee  

                          Ty to prostě ale píšeš tak, že by si člověk mohl myslet, že na tom jaký ty rámy jsou má author nějakej podíl :)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            no v podstatě minimálně stejnej jako MRX nebo No Saint. Vybíraj to z podobných/stej­ných katalogu. Ale tady bych rád uvedl, že ze své obchodní pozice bude mít A větší páku získat za stejnou cenu lepší rám (slitina, výstupní kontrola, doplňky,…).

                            Navíc ty jejich rámy fakt nejsou špatný, takže ať to vybírá kdo chce, dělá to dobře.

                            • je dost možný, že si nechají i upravit/vyrobit formu. Firmě tétovelikosti se to už vyplatí. Ale o tom nechci spekulovat, nemám pro todostatečné info.
                            0 0
                        • kubad  

                          jj souhlas vidím to stejně

                          0 0
                        • maajkee  

                          Nezanedbatelný argument je i bazarový prodej.

                          Tak tenhle argument při koupi kola rozhodně nezařazuju, to bych si nikdy nemohl koupit cannona, na tom se při prodeji vždycky hodně prodělá :)

                          0 0
                          • Evilcleaner  

                            no jenže když si koupíš cannona tak proděláš už i při koupi:-D :-P

                            0 0
                            • maajkee  

                              Ano, poměr cena výkon není nejideálnější, ale proto si kolo nekupuju. Ale mnozí to tady tak vidí, koupit kolo nejlepší poměr cena:výbava je pro mě modla a to jak vypadá, to už je fuk :)

                              0 0
            • Fran-tic  

              Sorry, ale nemyslím si, že všechny značky co jsi vypsal jsou tuctovky :) Jako Kellys asi jo, Meridu jsem nikdy neměl, ale Superior mi přijde jako kolo, když už víš, co chceš.

              0 0
              • JakeF  

                Tak nějak jsem tušil, co v tvým profilu najdu :D. Podle mě Sup v ČR je hodně velká tuctovka, dokonce bych řek, že daleko víc, než Kelly's.

                0 0
                • Sheep-Master  

                  Já řadím kola do dvou kategoriií – Trek, GF, Canondale, GT, Rocky Mountain, ze silniček eště Binchi a pak ten zbytek.

                  0 0
              • jachymk  

                Tím bych si nebyl tak jistý, bylo mi jasné co asi bude tvoje kolo. Nejsem sám co Superior moc nemusím, a to z jednoho jednoduchého důvodu. Jako příklad pokud se neurazíš uvedu tvoje kolo, máš tam SIDa bezva, a pak tam máš Red Metaly 10, který nikdo nevozí a vyšší model 5 si lidi dávají na bajky v kategorii 10–25K.

                0 0
            • jachymk  

              CRR rozhodně NE tuctovka, rozhodně NE špatný rám! :-)

              Jedno jak se rozhodněš, ale hlavně bacha na délku krku vidlice, měnil jsem rám a jen tak tak mi vystačil krk na kterém jsem měl dříve hafo podložek.

              0 0
    • LáďaH  

      Hele, a víš jak bude Egoist 2012 vypadat?

      0 0
    • scalar  

      To si raději nechej toho Sectora :-)

      0 0
      • Sheep-Master  

        když jsou na něm dva sváry a pět praskanců?

        0 0
        • Vilém  

          Je to ocel, nechas zavarit a muzes jezdit leta.

          0 0
          • Sheep-Master  

            je to vařený už 2×, a začlo to praskat na víc místech, když chtěli za jedno vaření 500–800,– tak na to se můžu vy…

            0 0
            • Vilém  

              No pokud je to uz na vic mistech a za tu cenu, tak to chapu.

              Ale tu cenu teda nechapu, par smrkancu COckem za ty penize?

              0 0
        • McBlacky  

          to zahoď.

          0 0
    • Sheep-Master  

      Tak jsem měřil:

      Sector 21" – 595, 535, 145 (horní, sedlová, hlavová)

      Egoist 20,5 – 599, 520, 140 (horní, sedlová, hlavová)

      Egoist 22" – 618, 560, 150 (horní, sedlová, hlavová)

      Takže když je 20,5" Egoist skoro stejně dlouhej jako Sector tak asi vemu tuto velikost. Kromě toho u Sectora jsem měl 11cm představec, sedlovku bez ofsetu a sedlo dost dopředu že sem šlapal víc pod sebe a ještě jsem uvažoval že bych 10cm představec klidně vyzkoušel.

      Myslím si, že když vemu 20,5" + 400mm sedlovku + 100–110mm představec tak to bude OK

      0 0
      • maajkee  

        Pokud dobře čtu tak je egoist v 20,5" dokonce o chlup delší než ten sector v 21" :)

        0 0
      • Lister  

        Měřil jsi horní rámovku efektivně???

        Ale i kdyby ne, tak si myslím, že 20,5 by ti mělo sedět víc.

        0 0
    • Sheep-Master  

      tak jsem nakonec objednal 20,5". Co se rozměrů týče tak se nejvíce blíží sectorovi. 22" je vcelku odost větší jak sector

      BTW tu horní rámovou trubku na sectorovi 21" jsem naměřil efektivně nějakejch 625 a to mi přišel už vcelku dlouhej. egoist 20,5" má 620, 635 u 22" by bylo na mě už moc dlouhý

      0 0
      • jachymk  

        Ten kratší rám je na normální XC ježdění pohodlnější. Když nesedne můžeš doladit představcem…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.