Author Airline 2006 prasklý rám: Jak dále?

16 nepřečtených
  • Michal1898

    Ahoj.

    V roce 2006 jsem si koupil své nádherné kolo Author Airline 2006.

    Na jaře 2012 prošlo celkovou opravou. Začátkem července jsem s ním vyrazil na nádherný výlet po Čechách:

    http://picasaweb.google.com/…x_CykloVylet

    Asi za týden po návratu se stala nečekaná věc:

    Prasknul mi rám v blízkosti šlapacího středu.

    V servise mi řekli, že tento rám už nemají a není k sehnaní.

    A od té doby sháním tento rám. A stále marně. V běžné distribuci už není a také bazary jej nemají.

    Proto sháním zoufale nový rám na Author Airline, velikost 19–21".

    Může se jednat o Author Airline model 2005, 2006, 2007.

    Je mi jedno, jestli je nový, nebo už použitý.

    Může mít malou vadu, pokud není na úkor funkčnosti (poškrábaný lak, oděrky, špatnou barvu atd.)

    Pokud někomu má někdo tento rám a mohl by ho postrádat, tak se mi prosím ozvěte.

    Třeba někomu zbyl ve starých zásobách.

    Nebo pokud máte někdo zbytky tohoto kola, ze kterých by se dal tento rám vypreparovat, tak je koupím taky.

    Třeba se vám tyhle věci někde válí a mě by moc pomohly.

    O ceně se dohodneme. Přijedu kamkoliv.

    Pokud byste mi někdo mohl poradit jiné řešení, tak budu rád.

    Budu vděčný za každý tip.

    Michal

    0 0
    • scalar  

      Nějak tomu nerozumím, Tobě praskne rám a ty zoufale sháníš ten samý? Nebylo by lepší zkusit jiný rám s podobnou geometrií, třeba nepraskne :-)

      0 0
    • MirosPikos  

      Pokud budeš vděčný za každý tip, tak kup jakýkoliv jiný rám podobných specifikací, který se ti bude líbit. Nevidím jediný rozumný důvod, proč by to měl být zrovna Author.

      0 0
      • Michal1898  

        Problém je, že ten rám je z roku 2006. U novějšího modelu není kompatibilní vidlice, sedlovka a přesmykač.

        Navíc jsem s tím rámem spokojený, protože jsem ho používal od roku 2006 doteď a to v plném zápřehu.

        Nicméně nějaký podobný bych možná použil. Proto jsem psal tenhle příspěvek.

        0 0
        • scalar  

          Sedlovka by tam měla být 27,2mm, přesmykač 31,8mm, to jsou u crossových kol nejběžnější rozměry.

          Vidlice si myslím, že bude na 1 1/8", pochybuji, že by tam dávali 1". Ale i kdyby, aspoň by byla příležitost se toho nefunkčního krámu zbavit.

          0 0
        • Seky  

          Vykašli se na Authora. Nahoře píšeš velikost 19–21" to je podle mě úplně zcestný, si vybírat rám s takovýmhle velikostním rozsahu. Buď ti sedí 19" a nebo 21". Vzít si větší, nebo menší, jen pro to, že to bude ten tvůj vysněný Author je totální pitomost (ještě ke všemu když to praská, jetej taky už bude mít lecos za sebou, takže riziko prasknutí znova, bude celkem vysoký = vyhozený peníze). Pokud si vezmeš menší, nebo větší než si měl, tak ta spokojenst bude na 100% pryč, protože ta změna geometrie bude celkem radikální.

          Kouknul jsem na to tvoje kolo a podle fotek tam máš ahead sloupek, takže pokud to není nějaký totál atip, tak tam na 99,999% je 1 1/8" tedy klasika. Nevidím důvod proč by vidle neměla pasovat na nějaký jiný rám. Přesmykač tam podle fotky máš na objímku, tak nevým co řešíš s nekompatibilitou. Sedlovka může mít jiný průměr, ale to není důvod, proč kupovat ten samej rám, těch pár korun tě nemůže položit, něco jinýho bych řešil, kdyby si tam měl třeba enve sedlovku, ale na týhle plečce nebude nic dražšího než za pár stovek.

          Kup si třeba tenhle rám vidle do něj půjde, jediný co možná bude muset být nový, je hlavový složení a sedlovka. A pokdu nemůžeš překousnout jinej design, tak kontaktuj uživvatele Ráďa-bf a nech si u něj udělat kopii samolepek toho tvýho Authoru.

          0 0
    • strasny_jester  

      zkus jestli ho tam jeste budou mit. vel.20

      http://www.cyklovrakoviste.cz/…DSCN0506.jpg

      0 0
      • Michal1898  

        Dík za tip. Volal jsem tam. Bohužel už ho nemají.

        0 0
        • kubad  

          kup si nový rám, kupovat starý šrot je nesmysl i když ti sloužil, nový bude sloužit taky

          0 0
    • Pijer  

      Dělal se ve velikosti 18",20",22"

      tady mají 22

      0 0
      • Michal1898  

        Já měřím 181 cm. Díval jsem se do tabulek, podle nich by 22" byla vhodná pro delšího člověka (tak 185–190 cm). Ta 20" mi skvěle sedla.

        Bojím se, že by mi 22" rám byl velký.

        0 0
    • Michal1898  

      Tady mám technická data Author Airline 2006

      http://www.author.cz/…6/airline-8/

      Jaký jiný podobný rám byste mi doporučili?

      Velikost: 16", 18", 20", 22", 24"

      Rám: COLUMBUS Zonal dural 700C

      Přední vidlice: RST TR-PROI TnL olejová uzamykatelná (50mm)

      Hlavové složení: RITCHEY Scuzzy Logic (ahead)

      Převodník: SHIMANO M440 48–36–26 170/175mm kliky

      Středové složení: SHIMANO UN-26

      Přesmykač: SHIMANO Deore (31.8)

      Měnič: SHIMANO LX rapid rise

      Řazení: SHIMANO LX (27)

      Vícekolečko: SHIMANO HG-50–9 11–32

      Řetěz: SHIMANO HG-53

      Náboje: SHIMANO Deore 32 děr

      Brzdy: TEKTRO MT-14

      Brzdové páky: TEKTRO CL-530

      Ráfky: RITCHEY Girder Pro/OCR 32 děr

      Paprsky: SANDWICK nerez ocel černé

      Pneu: AUTHOR PANARACER Silk Road Cross 700C x 35

      Pedály: AUTHOR jednostranně ná¹lapné

      Řidítka: RITCHEY Comp

      Nástavce: AUTHOR ErgoBar

      Držátka: AUTHOR elastomer

      Představec: RITCHEY

      Sedlovka: RITCHEY (27.2)

      Objímka: AUTHOR (31.8)

      Podsedlový šroub: AUTHOR dural RU

      Sedlo: AUTHOR Mega Top Tech

      Počet rychlostí: 27

      Hmotnost: 12.80

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.