Alpy na kolech na míru pro dva páry

13 nepřečtených
 • wego1991

  Ahoj,

  chceme letos (někdy v období červenec – srpen) na zhruba 10 dní vyrazit někde do Alp (Rakousko, Itálie, …) s kolama (3× full +/- 150 mm a 1× full 120 mm).

  Představa:

  • pěkné poježdění (ideálně hřebenovky) za pomocí vývozu lanovek a zároveň dolů žádné extra mordy (obtížnost dolů bych řekl max. takové drsnější SuperFlow na RS)
  • zajímavé okolí a aktivity pro volné dny bez kola (koupání, památky apod)
  • ubytování buď penzion/hotel případně by se dal i kemp
  • pokud by to mělo smysl (měli bychom to podstatné z dané oblasti už projeté), tak klidně po 4, 5 dnech přejezd někde jinde do Alp do jiného střediska

  Hledat sem zkoušel, ale nic uceleného a hlavně aktuálního sem nenašel. Stačí mi i tipy na dané oblasti/střediska, kde je popisované ježdění reálné a naopak které mám rovnou z výběru vyřadit. Za případné tipy ubytka budu rád.

  Díky Kuba.

  Anketa: Nejlepší Alpy pro ježdění jsou v ....

  1x
  13%
  0x
  0%
  6x
  75%
  1x
  13%
  0x
  0%
  0x
  0%
  0 0
  • jecnak  

   Livigno a pak se přesunout do Davosu. Ježdění, které požaduješ tam najdeš. V Davosu u ubytování vyžaduj golden kartu – lanovka 1× za den zdarma.

   0 0
  • Šaffy  

   Nikam nás nepustí a nikdo o čechy nestojí, tak nic neplánujte.

   0 0
  • skoroproficyklista  

   Za mě, pokud bude možno vyjet, doporučuji San Valentino alla Muta na italsko-německých hranicích . Nádherné městečko ležící v Rechenpasu u dvou jezer, v jednom se může koupat a v druhém ne, protože je chráněné. Kousek máš moc pěkné středisko Nauders ležící v Rakousku. Na hřebeny jde vyjet, jak na kole, tak lanovkou (samozřejmě pokud budou otevřené). Cesta autem směrem na Innsbruck, potom před Landeckem přes tunel do Fließ a potom po hlavní až do Nauders, nám cesta z Ostravy trvala asi 11 hodin. Bydleli jsme v campu, hned vedle cyklostezky, u campu je i restaurace, camp je menší a je muc příjemný a pěkný. Jinak San Valentino se nachází nad Prattem (Pratto allo Stelvio) odkud se začíná stoupat na Stelvio, kde se minulý rok jelo i Giro. Pokud je to až moc dlouhé, dá se jet stejnou cestou jako na Stelvio, ale po 6 km odbočit na Sulden, což je také lyžařské středisko. Sice nevím, jak to bude, ale o volném dnu se dá zajet do Bolzana cca. 1,5 hodiny, kde je v Südtiroler Archäologiemuseum uložený Ötzi a má tam celé muzeum, je to velmi zajímavé, ale nevím jak to bude s covidem a jestli bude otevřeno. Jinak lístky je lepší koupit dopředu, na místě si člověk postojí i hodinku na lístky, samožřejmě teď to bude asi méně. (1. foto San Valentino alla Mutta, 2. Stelvio, 3. Sulden am Ortler)

   0 0
   • skaj  

    Nic proti tipu, jenom to neni na italsko-nemeckych hranicich (ty neexistujou). Popravde, na chvilku jsi me docela znejistel:)

    0 0
   • skaj  

    Ale abych jenom nepindal:) Pokud by se nekdo rozhodl jet timhle rakousko-sudtirol udolim (kdyz vidim Dolomiti, tak radsi nepisu Italie:), tak se vyplati zajet na den/dva do Serfaus-Fiss-Ladis. Lanovkou se tam da obkrouzit za jeden den nekolik krasnych tras – nejlepsi je asi Frommes trail.

    0 0
   • skoroproficyklista  

    Áno, mylslel jsem na italsko-rakouských hranicích.

    0 0
  • Gwaihir  

   Přečti si toto:

   https://www.bikeandride.cz/…-report-a-d/

   0 0
   • theedge  

    No pokud má max jako SF z Rychleb, tak Davos je většinou o dost rozbitější a víc enduro.

    S jeho požadavkem asi spíš Livigno.

    0 0
  • wego1991  

   Díky všem za nasměrování. Zapomněl sem dodat, že ti dva co s námi pojedou byli loni na zájezdu s Alpinou právě v Davosu, takže Davos jako jediné středisko neprojde.

   Zatím se nám nejvíc zamlouvá několikrát zmiňované Livigno – hlavně ta rozmanitost všemožných obtížností.

   Zeptám se tedy – kam by se jinam dalo po těch 4, 5ti dnech z Livigna přesunout? Byl někdo ve Slovinsku – stojí to tam s kolem za to?

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.