• Hanes

    Poraďte prosím nějaký dobrý (poměr cena výkon)řetěz na osmikolo Měl jsem IG 70 a Connex 808(ten mi vydržel míň, ale díky spojce se dobře čistí)

    0 0
    • Jenda  

      ted me vsichni budou kamenovat ale pomer cena vykon je nejlepsi IG51 za ty dve stovky je to naprosto v pohode:-)

      0 0
    • Žanek  

      a co PC 48??Vozím je na devítikole (řadí to úplně stejně jako devítkovej řetěz od Shimana), cena asi 220Kč

      0 0
      • MARIN  

        PC48 snad na devitikole NEvozis?

        0 0
        • Žanek  

          Ale jo. Není to překlep. Opravdu to funguje. Taky jsem si myslel že je to blbost, než jsem to vyzkoušel…

          0 0
          • jecnak  

            Popravde je to docela mozny. Mam zkusenost, ze retezy od SRAMu jsou malicku uzsi nez Shimano (konkretne IG51 / PC58)

            0 0
            • Žanek  

              To bude asi ono. A nejsem sám, kdo to takhle vozí. Funguje to a 2× dražší řetěz mi vydrží asi o 200 km víc. Takže není co řešit…

              0 0
              • MARIN  

                Razeni funguje stejne jako s retezem na 9? Myslim nabihani a padani retezu. Jestli retez nema tendenci skrtat o vedlejsi vetsi pastorek …

                0 0
                • Žanek  

                  Funguje mi to stejně jako devítkovej řetěz. Nevidím mezi tím rozdíl. Nikde nic neškrtá, nepadá…Nevím ale co to udělá na XTRku, já mám Deoréčko. Ale mělo by to taky chodit…

                  0 0
              • Paja  

                Ale srovnatelny retez na 9kolo-PC49 stoji asi jen o dvacku vic, vydrzi ti ta PC48 dyl nez 49? O kolik?

                0 0
                • Paja  

                  Beru zpet, rozdil par korun je jen mezi PC58 a 59. PC49 stoji temer ctyri stovky a 48 je tesne nad 200. Tomu nerozumim:(

                  0 0
          • lubos  

            Nooo, niekedy to skusim. Za tu cenu to vyzera byt hoodne zaujimave.

            0 0
      • MARIN  

        jinak se ale ze svych drivejsich zkusenosti taky priklanim k PC48

        0 0
    • Mamut  

      Mam 3 retaze a cyklim ich. 2×PC48 a 1×PC69. Na 8-kole behaju vsetky krasne. Fakt ale je, ze PC48 sa vytahuje viac ako 2× rychlejsie ako PC69. A ked porovnam cenu + vyhodu vyrazne lepsej povrchovej upravy + fakt, ze na PC48 ked pojdes niekde na par dni, tak ju mozes ak budes viac jazdit vytahat tak, ze znicis kazetu, tak si myslim, ze nie je pravda, ze lacne retaze, casto menene vyjdu lacnejsie.

      Je to o tom, ze pri lacnejsej retazi, pri zanedbani casteho merania riskujete kazetu. Kto nie je lenivy si to ustrazit, ten mozno bude spokojnejsie s lacnejsou. Ale ak idete niekde (trebars s kapsami) na tyzden, tak PC48 mi pride slaba.

      V zivote som neroztrhol retaz, takze v tomto ohlade mi prijdu vsetky rovnako dobre. Spojka je samozrejme uzasna vec.

      0 0
      • lubos  

        No, taka retaz PC69 je drahsia ako kazeta SRAM 5 :-))

        0 0
      • Lišák  

        Vozím PC48 a občas 58. jelikož je 58 2× dražší než 48, tak by měl asi 2× tolik vydržet. Mě nevydrží. 48 tak 1 200 a 58 asi o 300 víc. Takže jezdím hlavně 48 a měřím.

        0 0
    • blisterexist  

      jaký by jsete doporučili řetěz na 8mi kolo? po přečtení diskuse sem si asi vybral pc48, ale teď je nové označení, tak nevím

      http://www.bikez.cz/…dove-retezy/

      0 0
      • juli  

        ekvivalent k PC48 je PC850.

        0 0
        • blisterexist  

          supr dík, a je nějaký zásadní rozdíl mezi 850 a 870?(krom povrchovky)

          0 0
          • juli  

            Nejsem si teď jistý, jestli 870 má hlubší fazetky a tím lépe nabíhá na zuby.890 je má hlubší určitě.

            0 0
    • Fernetbiker  

      jéééé on ještě někdo krom mě vozí osmikolo?Určite se vyplatí levné řetezy pomer cena životnost je jasná!

      0 0
      • blisterexist  

        já nevozím 8mi kolo, já vozím 9kolo a 8řetěz :-D

        0 0
      • slavekRM  

        Jo sem tam se někdo najde… Ale před 6 lety, ze kdy je vlákno na které reaguješ, se jich vozilo víc :-)

        0 0
        • Fernetbiker  

          pravda

          0 0
          • Chiron  

            Já třeba 8 vozím ještě pořád, sice nedávno sem mě nutkání vyměnit za 9. Ale momentálně na to prdím a 9, spíš už asi 10 :/ příjde až s novým kolem. Cpu na to HG50, teď akorát sem jednu kupoval za 265kč, takže žádná hrůza a výdrž solidní. Teda jak u kterého. Údajně jsou dvě verze ze dvou továren, levnější se cpe hlavně jako OEM atp, to byl taky řetěz co sem k tomu kolu dostal, byl hin cca po 700km. Druhá HG50 z obchodu mi vydržela cca 1500km a to sem ji rozhodně nešetřil, podmínky měl srovnatelné s tím prvním, možná i horší, jelikož sem ho jezdil na podzim v bahně. Takže na těch dvou verzích asi skutečně něco bude.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.