• jan.bohac

    mam usetrenych neco kolem 10000kc a rozhoduju se, jestli koupit vidloci nebo ram. ted jezdim s author traction sx a s vidlici gila tl neco. takze oboje krize. ted se nevim, co se podepise na jizdnich vlastnostech vic. kvalitni ram nebo vidlice…

    0 0
    • Meesha  

      kup si jedno a setri na druhy! :-)

      0 0
    • Lišák  

      Podle mě Traction neni zase až tak tragický rám. Není nejlehčí, ale ta Gila to je opravdu katastrofa. Měl sem s ní několikrát tu čest… Já doporučuju vidlu.

      0 0
      • jan.bohac  

        taky se priklanim spis k vidlici. zajima me, jestli bude znatelny, kdyz si koupim vidlici se zdvihem 100, kdyz jsem mel 80????

        0 0
        • Lišák  

          Myslím, že to asi nepoznáš. Já to na svým kole poznel-kolo bylo stavěný na pevnou a 100 je opravdu dost. Řešil sem to kratším a negativně otočeným představcem, ale je to taková nouzovka. Geometrie je prostě rozhozená. Ve stoupání se staví na zadní, ale níň, než před úpravou řízení.

          0 0
    • McBlacky  

      hlasuji pro vidli, ted se daj sehnat dobře ve slevě. RST já osobně nevěřím, rám vydrží víc.

      0 0
    • davidak  

      Já řešil podobnej problém. Nakonec jsem se rozhod pro obojí

      • rám Spyder- dobrej „trojpoměr“:) cena/tuhost/váha a pak, když budeš pořádně sháňet, tak za zbytek můžeš mít i fajn vidli. Pokud ten rám, tak alespoň Columbus zonal, vyjde na nějakejch 4200 a zbylejch skoro 6000 na vidli je supr. Ovšem nevim, jak vysoký jsou tvoje nároky, spousta lidí ti třeba rámy Spyder zkritizuje, kvůli laku a tak, musíš vědět sám.

      Jaká vidla by to měla bejt? Spíš lehká nebo robustní?

      0 0
      • jan.bohac  

        no to ja s tou vidli nemam zase tak vymysleny. odebiram velo a nedavno tam byl test vidli a docela dobre vysla rockshock duke xc mela by mit 1730g. ta me nepripada zase tak tezka. ted stoji neco kolem 9000kc.

        0 0
        • RUMcajs  

          No, myslím že když se podíváš na ty fotky z pinkbike, tak si koupíš vidli…

          0 0
        • Luky  

          …tu sezenes mozna i levnejc

          0 0
        • Lišák  

          Tuto vidlu má moje holka na Schwinnovi, zkoušel sem s tím jezdit a líbí se mě.

          0 0
        • davidak  

          No pokud jseš jako já, tak strávíš asi tak deset hodin čtením archivu B-F a pak budeš mít jasno, je to lepší než VELO. Skoro každá vidlice je tu v různejch threadech rozebraná až do „mrtě“:) Věřim, že si vybereš přesně podle svejch požadavků. Pak dej vědět, jak to dopadlo. Ale kdyžuž, tak bych taky radši šel do vidle.

          0 0
        • vlk  

          ty vidle by měly bý okolo 8500 v 2005.Prostě rockhock trochu na 2005 zdražil, ale osobně sy myslím, že 2005 manutou nebudou špatné, už mají mazání olejem a ne vazelínou a co jsem koukal budou nějaké black s nastavitelnám zvihem 8–12cm a nastavitelným zpětným útlumem za 7700,– a budou mít olejové mazání, to nevypadá špatně, ale ještě jsem se s ní nikde nesetkal, takže o ni nic z vlastní zkušenosti nevím.Ten spyder tza tu cenu není špatný, ale slyšel jsem, že má dost položený hlavový uhel.Kouknul bych poo nějakém výprodeji rámů.Jinak jako první bych měnil tu vidlu.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Jen tak pro upresneni. Co jsem se doslech. Black mazani vazelinou nepouziva uz delsi dobu. A Splice ma byt mazany vazelinou.

            0 0
            • vlk  

              no tož nevím v katalogu 04 je psáno black-vazelínou.Tak nevím, ale to je jedno nový budou 100 procentně olejem a ten plynule nastavitelný zvih-v podstatě okopírovaný u-turn není špatná věc.A když manitou dá ještě takhle nízké ceny, tak by se z toho mohla stát jedna z nejžádanějších vidlic pro xc.

              0 0
    • RUMcajs  

      Mám model 02.

      Najeto na něm cca 15000Km. Vhledem k velmi brutálnímu používání (1m skoky na rovinu, sjezdy FR tratí atd.) mi z něho prakticky zbyl jen rám, představec,řadící a brzdové páčky, sedlovka a rohy.

      Rám je na závodní XC těžší ale zato vydrží, výdrž ostatních součástek bude závislá na používání :-)

      P.S. Maximální tlouš?ka zadní pneu je Maxxis Swampthing 2,35".

      Jo, tak si vyber, jestli rám, nebo vidli. Ale věř tomu že rám je pevnej a dobrej. Rám je určitě lepší než máš nohy.

      Dokonce jak tam vypadla noha, tak má otočný střed :-)))

      www.pinkbike.com/modules/photo/?…

      www.pinkbike.com/modules/photo/?…

      www.pinkbike.com/modules/photo/?…

      P.S. Změna geometrie z Gily na 105mm Bombera byla fakt minimální.

      0 0
      • Jogador  

        Koukám, toto je levnější možnost, jak udělat s vidle Leftinu:)

        0 0
      •  

        hmm tak 2,35" mam sice kinetika, ale řek bych že je to uplně to samý, ja mam vzadu specialized endruo 2,2" a mam tak 5 mm na každou stranu, hm takk dyžtak příště maxxis 2,35" :)) k tý vidli, měl sem 76(capa tl), teď je tam 105(mx comp) a moc to poznat neni, hl. úhel šel tak o 1–2 stupně níž, mylsim že by to sneslo i 130… };-)

        0 0
        • jan.bohac  

          je poznat rozdil na chovani kola, kdyz se koupi kvalitni vidle?

          0 0
          •  

            hele to prostě nejde napsat, to musiš zkusit, prostě vidle s tlumením je jako nebe a dudy, žádný kopání do rukou a v zimě nulový chod, prostě pohoda

            0 0
          • RUMcajs  
            1. přestal jsem tolik padat
            2. sjel a skočil jsem věci, který jsem dřív nedal
            3. kvalitní vidle pobere i hodně rázů za sebou (to Gila neuměla)
            4. horní polovina těla není po švihu tolik unavená
            0 0
          • davidak  

            Já přešel z RS Jett na MX Comp a je to jak z Rapida do Murcielága:)

            0 0
            • McBlacky  

              jo a zrychlil jsi taky tak

              0 0
              • davidak  

                jo jo. i když rapida bych docela bral, i teď jsou vidět na silnicích docela krasavci.

                0 0
            • enjoy  

              a jak jede murcielago?jsem bohuzel jeste nemel tu cet

              0 0
              • McBlacky  

                do když jedeš v rapidu plnej, tak u murcielaga řadíš za dva, jo a ještě to má o dvě rychlosti víc než rapid, neuvěřitelný co? :-)

                0 0
                • enjoy  

                  jo tak to bude asi jedno z tech aut se kterymi se normalni ridic nedokaze ani rozjet:-)

                  0 0
          • norman  

            Je to jako nebe a dudy. Určitě bych měnil vidli. Já jezdil v létě na půjčeném dražším kole s bídnou vidlí,teď mám sice kolo s možná horším rámem (resp. horší geometrií) ale s marzoškou a je to neskutečnej skok k lepšímu.

            0 0
        • RUMcajs  

          Moje řeč. Přešel jsem z „makety vidlice“ na skutečnou odpruženou vidlici – Marzocchi Bomber MX Comp ETA 105 (model 03) a jsem doteď spokojenej. Klidně bych bral 120mm.

          Ta změna v geometrii byla fakt minimální. Navíc původní Traction měl několik podložek pod hlavovým složením, a ty když jsem odstranil tak se změna geometrie díky výšce vidle kompenzovala.

          0 0
      • davidak  

        Konečně můžeš vyměnit olej:)

        0 0
    • Cejlon  

      Zkus našetřit třeba ještě další dva tisíce a nemusíš na nic čekat-koupíš si obojí.Myslím,že ted začíná být spousta příležitostí,kde je možno koupit vidly či rám ve značné slevě!!!!!A bude těchto možností přibívat.Sleduj on-line obchody:-))

      0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.