• Air

    zacnou vam skrtat vice kotouce, kdyz zamknete vidli? jel jsem totiz na kamosove Marathon SL a tomu po aktivovani ECC zacaly skrtat spalky o rafek a to docela dost (on je ale nedoslychavy, takze to ani nepoznal :) Pred lockem uplne cisty pruchod kola, me to hezky pribrzdovalo :) Tak si rikam, co to musi udelat s kotoucema… ta marathonka se mi zdala vubec nejaka mekka (cepy vecek od sebe dost chodily). Ponevadz tady moc lidi asi Marathon nema, tak se ptam spise na MX COMP ETA – co vam dela ETA s kotoucema?

    0 0
    • Daf  

      Podle me do dela kazda, nebo skoro kazda vidle s lockem. Kdyz se zamkne jedna noha tak druha porad muze v mezich deformace pracovat, takze ve vysledku se ta vidle krouti vic nez nezamcena.

      0 0
      • Air  

        takze myslim ze je to dalsi argument pro odpurce lock-outu. Protoze kdyz ti zacne kotouc vice drit (jeste kdyz se dres s jazykem na riditkach do kopce), tak to muze dojit az tam ze to prestanes pouzivat. Ten kamos by asi ty vecka mohl seridit lepe, ale i tak… jak jsem videl jak to zacalo drit a predstavil si co by to mohlo delat s kotoucovkama (natoz treba se 185 mm diskem) tak jsem se razem jaksi vylecil z potreby mit ETU :) Mozna, ze vidlice s 32 mm nohama to tolik delat nebudou… ale mezi 30kama kdyz to dela Marzocchi…

        0 0
        • Daf  

          Spis nez na prumeru kluzaku bude zalezet na tuhosti spojeni tech vnejsich. Me to u skareba dre o celist jen kdyz jedu ze sedla se zamcenou vidli. Rozhodne to ale nedre tak aby se dalo rict ze to brzdi.

          0 0
          • Air  

            no a to Skareb je dost mekkej… ale zase ma LO v plnem zdvihu. Ono to vypada ze to dela ten LO typu ETA – kdyz to zajede a drzi na jedne strane, tak se to vice pritahne na stranu nez kdyby to bylo pri plnem zdvihu. Pri tom, jak mala vule je u kotoucu si myslim, ze to zakonite musi skrtat docela hodne.

            Treba takovej kovar ma 120ku, tam to musi uz asi musi skrtat dost…

            0 0
            • Daf  

              Je fakt ze eta chodi jinak. Ty vecka take jeste muzou drit jednoduse proto, ze pri stlacene vidlici pusobi na celist vetsi sila od bovdenu z riditek. Ten brzdu vzdycky vychyli ke strane, takze to dre furt.

              0 0
            • kovar  

              no jo. při aktivaci ETAy a stlačení se kolo trochu vychýlí ke pravému špalku, sice se ho nedotýká , ale za jízdy na hrbolech a zatáčkách si určitě škrtne častěji než levý.

              0 0
              • Pekáček  

                Mám dlouhý představec, 13cm (Duratec) a 15cm (MAX 1) a tak mi bowden jde k brzdě jakoby víc zepředu, dojde-li ke snížení zdvihu, jen se víc otočí celý smyk proti směru jízdy. Škrtání jsem si nikdy nevšiml, to už spíš se Suntourem než se zamčenou Marcoškou :o)

                0 0
              • McBlacky  

                jo dneska když jsem řekl Lemplovi na švihu, že je normální že to škrtá tak zuřil, má ale new kolo a špalky seřízení hrozně natěsno…

                0 0
      • enjoy  

        asi skoro kazda:-)

        0 0
    • RUMcajs  

      M MX Comp ETA 105 model 2003 a hydraulický shimana 525 mi neškrtaj ani s lockem, ani bez.

      0 0
      • Air  

        hmm, zajimavy… mozna ze ta Marathonka je mekci no… i kdyz ono se to asi pritahne nahore (u korunky) ale dole u osy ne, takze na skrtani kotouce mozna ETA mit takovy vliv nebude.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ono kdyz si naklonis kolo, tak ve vzdalenosti kotouce od stredu kola to muzou byt desetiny mm a skrtat to nemusi, ale nahore u Vecek uz to skrtat muze. Navic jeste propruzeni vypletu a je hotovo.

          0 0
          • Air  

            dneska jsem zase osedlal svoji Skodu 120 s kotoucovkama na predku :) to bylo skrtani :) i pres ten temperamentni motor to slo slyset :))) holt dlouho nejela, takze byly desky asi trosku obrostly mechem :)

            0 0
            • McBlacky  

              spíš křivej kotouč :-)

              0 0
              • Air  

                no to taky… ale nekdy to dela vice a nekdy mene… ted to stalo asi 3 tydny a skrtalo to po vyjeti fakt dost (i pres motor se syticem jsem to slysel :) kotouc ale trochu krivej je urcite, je to citit na pedalu pri brzdeni.

                0 0
      • pit  

        Mam presne tu istu vidlu aj 525ky a tiez som mepozoroval ani minimalne skrtanie…a ETU vyuzivam minimalne…vlas­tne vobec.

        0 0
        • Air  

          no ten dotaz smeroval prave na (zvysene) skrtani PRI POUZITI ETY.

          0 0
          • TinkTink  

            No lidi s ETA se deli na dve skupiny…vsichni ji maji, ale jenom nekteri ji pouzivaji. Ze zacatku tu hracku pouzivaji vsichni a pak zustavaji uz jenom verni :o)))

            0 0
            • RUMcajs  

              Hele, ETA je supr věc. Kolo s nezamčenou vidlí nenacpu do výtahu. Je to boj o centimetry a díky ní ho pokaždé vyhrávám :-)

              0 0
              • enjoy  

                mel bys vymyslet lepsi zpusob nastupovani:-).ja jsem taky bojoval o centimetry a pak jsem to zkusil jinak a najednou mista jak blazen:-)

                0 0
                • pitelboy  

                  ja mam 120mm vidlu, 18" ram a 710mm vlajdy a ve vejtahu docala bojuju…tydle ty panelaky projektoval nakej debil. schody maly, vejtah este mensi…je to uplne na hovno…architekt byl fakt kreten

                  0 0
                  • enjoy  

                    promin ale panelaky jsou navrzeny ke svymu ucelu.cili i vytahy.asi si jsi jeste nevsiml ze v panelacich obecne nebyva moc mista:-))

                    0 0
                  • Jogador  

                    A ty jsi stavař? Že tomu tak rozumíš… Já osobně si myslim, že mají co do sebe, jediné co by si lidé měli uvědomit, že je to celý ŽB, plný propojených drýtů a že žijí v jedné velké cívce, ale to neni chyba stavařů…

                    0 0
                  • Jogador  

                    A co to je za panelák? Aspoň mi stačí hlavní modul, místo stavby a rok postavení?

                    0 0
                    • enjoy  

                      jsem byl jednou tusim na hajich v takovym 18ti patrovym megapanelaku a tam bylo vsude tolik mista a tak veliky vytahy ze sem to fakt jeste nikde nevidel:-)

                      0 0
                      • Jogador  

                        To jsou ty dva vedle sebe primo na Horčičkově? Je to ulice Štichova,že jo. Tak já bydlel hned vedle, v tom 12 patrovim. Ale na Hájích směr Hostivař jsou i dvou výtahové. Ale toto bude nějakej malý nizky panelak, tak max. 5 pater.

                        0 0
                        • enjoy  

                          no jsou dva vedle sebe a v tom dome to dost zije:-).a dva vytahy tam tusim jsou.takovy fakt prostorny,tak pro 16 lidi,tusim:-)

                          0 0
                          • Jogador  

                            Já ten barák moc neznám, ale už jsem v něm párkrát byl. Je to typický panelák, normální panelák je dělán jako Schodištový dům, ale tento je Chodbový, což normální paneláky nebývaj, a proto je v tomto paneláku i víc výtahů. Ale si ho už moc nepamatuju

                            0 0
                    • pitelboy  

                      7-patrak, 20 let starej. na kazdym patre 2× 3+1 a jedna garzonka…

                      0 0
                • RUMcajs  

                  Všechno bylo v pohodě až do té doby, co jsme kvůli normám EU byli nuceni nainstalovat do výtahu vnitřní dveře.

                  0 0
                  • Air  

                    za*rana EU, ze? kvuli ni se ti ted nevejde kolo do vytahu… doufam, ze jsi za to aspon hlasoval „proti“ :)

                    0 0
                • Pekáček  

                  Do normálního výtahu se nevejdu. Měřím 192cm, kolo má rám 22" a je tak nějak velký. Tak chodím po schodech (do 1. patra :o))

                  0 0
              • TinkTink  

                To se da samozrejme poklopit…ze ano. :)

                Ja mam bajka s maruskou v pokoji…do pokoje to mam 2 dvere a 3 schody…riditka 710mm v pohode protahnu zkrz dvere.

                Nepotrebuju ETA :o)))

                0 0
    • Karaya  

      Mne teda neskrtaj.. Ale skrtaly mne predtim porad a bylo to vinou vytahanych pruzin na veckach..¨Po vymene vecek (mely uz chudery takovych osm let) to prestalo..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.